History for 2017 Sep 30th
Results | Video | News |
---|
Invited groups |
2017McQuaid XC Invitational 2017 Results - McQuaid XC Invitational
Published by
Results: Yen Timing 53rd McQuaid Invitational
September 30, 2017 - Genesee Valley Park
Results by Yen Timing Services
www.yentiming.com
Race 1 - Girls Jr High #1 (Smallest/Small schools)
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 Claire Crowley 7 1 Siena Catholic Acad 10:08.7 6:16
2 Katie Edinger 7 2 Tully 10:10.8 6:18
3 Alexa Wolcott 8 1 Pavilion/York 10:18.3 6:22
4 1 Sara Richard 8 2 Mansfield HS-PA 10:22.8 6:25
5 2 Aubrey Anderson 7 3 Northern Potter-PA 10:23.9 6:26
6 Kinsley Jacobs 7 4 Lansing 10:27.8 6:28
7 3 Laurel Kania 7 5 Alexander Central 10:34.3 6:32
8 Faith Skowvron 7 6 Addison 10:35.3 6:33
9 Grace Reyda 8 3 Siena Catholic Acad 10:36.7 6:33
10 Emma Moyer 8 4 Northeast Bradford 10:43.2 6:38
11 4 Maddie Hartner 8 5 North East-PA 10:45.4 6:39
12 Jenna Gregory 8 6 Smethport Area-PA 10:52.2 6:43
13 Catlin Aconpora 8 7 Hamilton 10:55.7 6:45
14 5 Rachel Kingsley 7 7 Troy - PA 10:57.2 6:46
15 6 Reagan Pettis 8 8 Northwestern-PA 10:59.7 6:48
16 7 Aurora Ordines 7 8 Clymer-Sherman-Panama 11:00.3 6:48
17 8 Courtney Martin 8 9 Northern Potter-PA 11:01.6 6:49
18 9 Sydney Taylor 8 10 Troy - PA 11:08.4 6:53
19 10 Isabel Porterfield 7 9 Allegany-Limestone 11:09.2 6:54
20 11 Mallory Rice 7 10 Geneseo 11:10.4 6:54
21 12 Alyse Thomas 8 11 Clymer-Sherman-Panama 11:10.9 6:55
22 13 Jenna Fisher 8 12 Clymer-Sherman-Panama 11:11.7 6:55
23 Julia Wilson 7 11 Cato-Meridian 11:12.2 6:55
24 Emily Opett 7 12 Bishop Kearney 11:12.6 6:56
25 Lauren Case 8 13 Palmyra-Macedon 11:12.7 6:56
26 14 Hannah Schauman 7 13 Clymer-Sherman-Panama 11:12.9 6:56
27 15 Angelina Napolean 7 14 Allegany-Limestone 11:13.4 6:56
28 16 Lauren Gates 8 14 North East-PA 11:14.4 6:57
29 17 Katelyn Wilkes 7 15 Midlakes 11:16.2 6:58
30 Sydney Smith 8 15 Randolph 11:19.0 7:00
31 Ciana Papineau 8 16 LaFayette 11:20.1 7:00
32 Raven Dusharme 7 16 Cato-Meridian 11:20.3 7:00
33 Maisie Neuber 8 17 Northeast Bradford 11:20.5 7:00
34 18 Alex Zoner 8 18 Trumansburg 11:21.5 7:01
35 19 Bailey Johnson 8 19 Troy - PA 11:22.4 7:02
36 20 Hayden Fisher 7 17 Clymer-Sherman-Panama 11:22.8 7:02
37 21 Lydia Samson 7 18 Barker HS 11:23.5 7:02
38 22 Hannah Tarbrake 8 20 Maple Grove 11:23.9 7:03
39 Brionna McDonald 8 21 Red Creek 11:24.3 7:03
40 23 Maren Lutz 8 22 Thomas Edison 11:24.7 7:03
41 24 Angie Thomas 8 23 Northwestern-PA 11:25.1 7:03
42 Julia Bertlesman 7 19 LaFayette 11:25.6 7:04
43 25 Charlotte Blake 7 20 LeRoy 11:25.8 7:04
44 26 Ava Baker 7 21 Canastota 11:26.6 7:04
45 27 Rebecca Martin 7 22 Northern Potter-PA 11:27.9 7:05
46 28 Elizabeth Miller 8 24 Mansfield HS-PA 11:28.3 7:05
47 29 Leighanne Swan 7 23 Clymer-Sherman-Panama 11:30.4 7:07
48 Morgan Scales 7 24 Dryden 11:31.4 7:07
49 Ella Reynolds 8 25 Red Creek 11:32.7 7:08
50 30 Zaleigh Wade 8 26 Northwestern-PA 11:33.1 7:08
51 Mya Marsh 8 27 Candor 11:33.5 7:09
52 31 Madeline Straub 8 28 Allegany-Limestone 11:33.5 7:09
53 32 Mia Herman 7 25 Barker HS 11:34.7 7:09
54 33 Lucy Kohl 8 29 Maple Grove 11:35.2 7:10
55 34 Shanti Calanni 7 26 Fredonia Central 11:38.0 7:11
56 Sydney Frielander 7 27 Wyalusing Valley 11:38.6 7:12
57 35 Alyssa Studley 8 30 Allegany-Limestone 11:39.5 7:12
58 36 Lakin Ensminger 8 31 Mansfield HS-PA 11:39.8 7:12
59 37 Bailey Nocerro 8 32 Maple Grove 11:40.5 7:13
60 38 Vassiana Klock 8 33 Jordan Elbridge 11:41.0 7:13
61 39 Lizzie Lai 7 28 Maple Grove 11:41.0 7:13
62 40 Jasmine Schelle 7 29 Honeoye Central 11:41.8 7:14
63 41 Kinsey McAfee 8 34 Allegany-Limestone 11:42.8 7:14
64 Brooke Close 7 30 Otto Eldred-PA 11:43.4 7:15
65 42 Ella Farrer 8 35 Mansfield HS-PA 11:44.5 7:15
66 43 Emily Lippert 8 36 Allegany-Limestone 11:45.9 7:16
67 44 Elaina Derr 8 37 Pulaski High School 11:48.6 7:18
68 45 Clare Griffin 7 31 Honeoye Central 11:48.7 7:18
69 Katie Sheeler 7 32 Otto Eldred-PA 11:53.5 7:21
70 Erin Dobson 7 33 Dryden 11:54.0 7:21
71 46 MacKenzie Flaitz 7 34 Arkport/Canaseraga 11:57.2 7:23
72 47 Elena Graf 8 38 Midlakes 11:57.3 7:23
73 Riley Bordell 8 39 Rocky Grove-PA 11:58.1 7:24
74 48 Elanor Asbrand 7 35 Trumansburg 11:58.5 7:24
75 Gabby Wigren 8 40 Southwestern-NY 11:58.6 7:24
76 49 Brooke Hite 8 41 North East-PA 11:59.2 7:24
77 Sarah Lyons 7 36 Addison 12:00.1 7:25
78 Maeve Lawless 9 1 St. Mary's HS - Lancast 12:01.5 7:26
79 Mya Schrecengost 7 37 Eden 12:01.6 7:26
80 50 Julianna Bradley 7 38 Susquehanna Comm-PA 12:02.7 7:27
81 51 Chloe Nabinger 7 39 Pulaski High School 12:02.9 7:27
82 52 Zoey Cramer 7 40 Susquehanna Comm-PA 12:03.5 7:27
83 Emily Miller 8 42 Smethport Area-PA 12:04.5 7:28
84 53 Gabriella Rhodes 8 43 Allegany-Limestone 12:04.6 7:28
85 54 Janae Harkins 7 41 Troy - PA 12:05.8 7:29
86 55 Ciarra Coffin 8 44 Pulaski High School 12:07.0 7:29
87 Morgan Tompkins 7 42 Red Creek 12:08.1 7:30
88 56 Jenna Franklin 7 43 Arkport/Canaseraga 12:09.1 7:31
89 57 Maya Post 7 44 North East-PA 12:09.5 7:31
90 58 Breanna Loomis 7 45 Maple Grove 12:10.6 7:31
91 59 Coral Uhle 7 46 Jordan Elbridge 12:10.7 7:32
92 Juliana Wray 7 47 Eden 12:11.5 7:32
93 Emma Chambers 7 48 Coudersport 12:11.9 7:32
94 60 Ashley Totten 7 49 LeRoy 12:12.4 7:33
95 Michaela Clymer 7 50 Waverly 12:15.1 7:34
96 Anna Thomas 8 45 Harley-Allendale-Col 12:15.5 7:34
97 61 Kerstin Dooley 7 51 Susquehanna Comm-PA 12:16.2 7:35
98 62 Abby White 7 52 Clymer-Sherman-Panama 12:16.3 7:35
99 Paige Gratto 7 53 Clymer-Sherman-Panama 12:16.5 7:35
100 63 Ashlyn Maggs 8 46 Thomas Edison 12:16.7 7:35
101 Selin Sumer 7 54 Coudersport 12:17.2 7:36
102 Gracie Ruhlman 7 55 Frewsburg Central 12:17.7 7:36
103 64 Lexie Hillman 8 47 Alden 12:17.9 7:36
104 Katelyn Storer 7 56 Randolph 12:18.3 7:36
105 65 Carolyn Lapierre 8 48 Hannibal 12:19.5 7:37
106 Eva Nielsen 7 57 Harley-Allendale-Col 12:19.8 7:37
107 Sara Neal 7 58 Allegany-Limestone 12:20.4 7:37
108 Corinne Hill 9 2 Medina 12:21.2 7:38
109 66 Maggie Eisel 7 59 Pulaski High School 12:23.6 7:39
110 67 Payden Mortenson 8 49 Honeoye Central 12:24.3 7:40
111 Ali Bieser 7 60 Cowanesque Valley 12:25.0 7:40
112 Lucy Michael 8 50 Harley-Allendale-Col 12:25.9 7:41
113 Nehzonnii Harling 8 51 Eden 12:26.4 7:41
114 68 Hannah Wise 7 61 Midlakes 12:26.6 7:41
115 69 Mackenzie Rummings 8 52 North East-PA 12:27.9 7:42
116 70 Izzy Kernan 7 62 Geneseo 12:28.9 7:43
117 71 Sophia Becken 8 53 Bath-Haverling 12:29.8 7:43
118 72 Ella Mann 8 54 Trumansburg 12:29.9 7:43
119 Sophia Schwab 7 63 Rocky Grove-PA 12:31.4 7:44
120 Jordyn Maynard 8 55 Clymer-Sherman-Panama 12:31.8 7:45
121 73 Abbie Cady 8 56 Northern Potter-PA 12:32.4 7:45
122 74 Libby Smith 7 64 Arkport/Canaseraga 12:32.9 7:45
123 75 Madison Feely 8 57 Trumansburg 12:36.5 7:47
124 76 Michaela Chase 8 58 Trumansburg 12:36.9 7:48
125 Amanda Nguyen 8 59 Notre Dame-Batavia 12:37.1 7:48
126 77 Lucinda Ingro 7 65 Barker HS 12:37.5 7:48
127 Emily French 7 66 Siena Catholic Acad 12:39.1 7:49
128 78 Brittany Bishop 8 60 Hannibal 12:39.9 7:50
129 79 Mya Stroud 7 67 Alexander Central 12:41.9 7:51
130 Mia Hubbard 7 68 Avon Central 12:43.1 7:51
131 80 Autumn Allen 8 61 Troy - PA 12:43.2 7:52
132 81 Cassidy Clark 7 69 Honeoye Central 12:43.5 7:52
133 Morgan Felluca 7 70 Bishop Kearney 12:44.3 7:52
134 82 MacKenzie Donovan 8 62 Alexander Central 12:44.7 7:52
135 Janelle Bailey 8 63 Clyde-Savannah - Lyons 12:44.8 7:53
136 Cash Perry 7 71 Jasper-Troupsburg 12:44.8 7:53
137 Emma Lyndsey 7 72 Clymer-Sherman-Panama 12:45.8 7:53
138 Samantha Henning 8 64 Clymer-Sherman-Panama 12:45.9 7:53
139 83 Madison Kramer 8 65 Northwestern-PA 12:46.1 7:53
140 Alaina Brown 7 73 Rocky Grove-PA 12:47.1 7:54
141 Riley Fay 9 3 St. Mary's HS - Lancast 12:47.4 7:54
142 84 Hollie Beckler 8 66 LeRoy 12:47.6 7:54
143 85 Lacey Hinman 8 67 Troy - PA 12:47.8 7:54
144 Maddie Patton 8 68 Wyalusing Valley 12:48.3 7:55
145 86 Kayla Harding 7 74 Oakfield/Elba 12:48.6 7:55
146 Kaitlyn Lyndsey 8 69 Clymer-Sherman-Panama 12:49.6 7:56
147 Mya Salvaggio 7 75 Frewsburg Central 12:50.3 7:56
148 87 Hannah Longley 8 70 Hannibal 12:51.7 7:57
149 88 Ireland Hill 8 71 Jordan Elbridge 12:51.9 7:57
150 Riley Marcello 7 76 Newfane Central 12:52.7 7:57
151 Reagan Bates 7 77 Clymer-Sherman-Panama 12:53.4 7:58
152 89 Adriana Zebrowski 8 72 Susquehanna Comm-PA 12:53.4 7:58
153 90 Jewell Olsen 7 78 Honeoye Central 12:54.5 7:59
154 Nyra Ortiz 9 4 Chesterton Academy/St. 12:57.1 8:00
155 91 Heather Penkszyk-Na 8 73 Pembroke 12:58.9 8:01
156 92 Breanna Lander 7 79 Jordan Elbridge 12:59.9 8:02
157 93 Alyssa Thompson 8 74 Barker HS 13:00.2 8:02
158 Cassidy Wagner 8 75 Wilson HS (Sec 6) 13:00.4 8:02
159 Faith Miller 7 80 Smethport Area-PA 13:00.9 8:02
160 Michaela Lauper 7 81 Waverly 13:01.4 8:03
161 94 Evelyn Rebert 8 76 Oakfield/Elba 13:01.6 8:03
162 95 Jasmine Spangler 7 82 Falconer 13:04.4 8:05
163 Althea Gleason 8 77 Bloomfield 13:07.3 8:06
164 96 Sydney Rummings 7 83 North East-PA 13:07.6 8:07
165 97 Genevieve Fritz 7 84 Trumansburg 13:09.1 8:08
166 Christine Dick 7 85 Campbell-Savona 13:09.1 8:08
167 98 Ashlyn Bovee 7 86 Mynderse Academy 13:10.0 8:08
168 99 McKenzie Lauer 8 78 Alden 13:10.7 8:09
169 100 Maria Tice 7 87 Thomas Edison 13:12.6 8:10
170 101 Allie Kohl 9 5 Maple Grove 13:15.1 8:11
171 102 Keilani Wadley 7 88 Bath-Haverling 13:16.9 8:12
172 103 Trinity Kolb 8 79 Mansfield HS-PA 13:18.2 8:13
173 104 Angelina Race 7 89 Troy - PA 13:18.2 8:13
174 105 Emily Sullivan 8 80 Geneseo 13:19.7 8:14
175 Amanda Evans 8 81 LaFayette 13:19.9 8:14
176 Anna Wolfgang 8 82 Allegany-Limestone 13:21.2 8:15
177 106 Bianka Shaffer 8 83 Honeoye Central 13:22.3 8:16
178 107 Laura Suppa 9 6 Canastota 13:22.6 8:16
179 108 Katrina Austin 8 84 Canastota 13:22.9 8:16
180 Evonne Buwalda 7 90 Williamson Central 13:23.8 8:17
181 109 Rylee Seelau 7 91 Pembroke 13:26.0 8:18
182 110 Gabby Haines 7 92 Maple Grove 13:26.7 8:18
183 Maria Craig 8 85 Eden 13:27.0 8:19
184 Emma Acebo 8 86 Bishop Kearney 13:27.5 8:19
185 111 Ivenisse Luna 7 93 Alden 13:28.6 8:20
186 112 Isabella Fernandez 8 87 Fredonia Central 13:29.1 8:20
187 113 Riley Cartwright 8 88 Midlakes 13:29.5 8:20
188 Marissa Giannavola 9 7 Chesterton Academy/St. 13:29.7 8:20
189 Morgan Cheney 8 89 Hammondsport 13:30.3 8:21
190 114 Violet Zoner 8 90 Trumansburg 13:30.4 8:21
191 Anna Flugel 7 94 Chesterton Academy/St. 13:30.4 8:21
192 Maggie Hjortshoj 8 91 Trumansburg 13:30.7 8:21
193 115 Alexus Moore 8 92 Thomas Edison 13:31.5 8:21
194 116 Alivia Siverling 8 93 Pembroke 13:32.5 8:22
195 117 Sophia Bill 7 95 Arkport/Canaseraga 13:32.9 8:22
196 118 Lizzy Quakenbush 9 8 Falconer 13:33.5 8:23
197 Evelyn McKeough 8 94 Trumansburg 13:34.4 8:23
198 119 Michayla Hubric 7 96 Arkport/Canaseraga 13:34.8 8:23
199 120 Leah Filter 7 97 Pembroke 13:36.3 8:24
200 Kylie Passinger 7 98 Frewsburg Central 13:36.6 8:25
201 Emalee Dedrick 8 95 Allegany-Limestone 13:38.5 8:26
202 Keira Burton 7 99 Trumansburg 13:39.1 8:26
203 Lindsey Weidman 8 96 Notre Dame-Batavia 13:39.1 8:26
204 121 Annabelle Brown 7 100 Fredonia Central 13:39.4 8:26
205 122 Aireanna Wagoner 7 101 Canastota 13:40.4 8:27
206 123 Jessica Chase 7 102 Thomas Edison 13:40.6 8:27
207 Emily Clark 7 103 Harley-Allendale-Col 13:40.8 8:27
208 124 Natalie Eddy 9 9 Falconer 13:41.6 8:28
209 Sydney Monroe 7 104 Northstar Christian 13:41.9 8:28
210 Alexa Governor 7 105 Williamson Central 13:42.9 8:28
211 125 Brianna Ashman 7 106 Susquehanna Comm-PA 13:42.9 8:28
212 126 Isabella Bostwick 7 107 North East-PA 13:45.2 8:30
213 Gracie Delong 8 97 Otto Eldred-PA 13:46.8 8:31
214 127 Mia Grant 7 108 Pembroke 13:46.9 8:31
215 128 Bianca Dibernardo 7 109 Midlakes 13:47.8 8:31
216 129 Abbie Schouten 8 98 Pulaski High School 13:48.3 8:32
217 Kara Flynn 8 99 Caledonia-Mumford 13:50.3 8:33
218 130 Amelia Geck 7 110 Pembroke 13:51.1 8:33
219 131 Meghan Kenyon 7 111 Hannibal 13:51.4 8:34
220 132 Emma Ferraro 7 112 Alexander Central 13:52.4 8:34
221 Madison Miller 7 113 Newfane Central 13:52.5 8:34
222 Arie Nemes 8 100 Hamilton 13:53.1 8:35
223 133 Molly Moylan 8 101 Thomas Edison 13:55.3 8:36
224 Grace Dempsey 9 10 St. Mary's HS - Lancast 13:55.4 8:36
225 Libby Hann 8 102 Hammondsport 13:55.6 8:36
226 134 Tara Monagan 7 114 LeRoy 13:57.4 8:37
227 135 Isabel Harris 7 115 Bath-Haverling 13:57.4 8:37
228 Miranda Dennis 7 116 Cato-Meridian 13:58.5 8:38
229 Kimora Jones 7 117 Bishop Kearney 13:59.1 8:38
230 136 Ruby Schmidt 7 118 LeRoy 13:59.2 8:39
231 137 Olivia Tufano 8 103 Midlakes 14:00.0 8:39
232 138 Jewel Smith 7 119 Mynderse Academy 14:00.3 8:39
233 139 Ariana Peace 8 104 Barker HS 14:01.1 8:40
234 140 Zamori Sayarath 8 105 Thomas Edison 14:02.1 8:40
235 141 Megan Hyde 8 106 Northern Potter-PA 14:02.5 8:41
236 Loveta Geesey 7 120 Lansing 14:02.6 8:41
237 Kadence Reeves 7 121 Trumansburg 14:02.8 8:41
238 142 Mackenzie Howard 7 122 Mynderse Academy 14:03.6 8:41
239 McKynzie Miles 8 107 Clyde-Savannah - Lyons 14:06.4 8:43
240 143 Lucy Prevet 7 123 Fredonia Central 14:09.7 8:45
241 Aiyana Miles 7 124 Thomas Edison 14:10.7 8:46
242 Hayleigh Vanderhoff 8 108 Thomas Edison 14:11.1 8:46
243 144 Mackenzie Plank 8 109 Arkport/Canaseraga 14:11.9 8:46
244 Layla Sedor 8 110 East Rochester 14:13.1 8:47
245 Devin Smeal 7 125 Newfane Central 14:14.4 8:48
246 145 Zoe Neiderbach 7 126 Geneseo 14:14.6 8:48
247 Jenna Moylan 8 111 Thomas Edison 14:19.8 8:51
248 Meghan Murphy 9 11 Chesterton Academy/St. 14:21.3 8:52
249 Bela Plumlee 7 127 Trumansburg 14:21.7 8:52
250 146 Kory Mattison 7 128 Canastota 14:21.9 8:52
251 Susannah Matzal 8 112 Faith Heritage 14:22.3 8:53
252 Ashley Schappi 7 129 Trumansburg 14:24.5 8:54
253 147 Isabell Czechowski 7 130 Alden 14:28.2 8:56
254 148 Lauren Cerrie 7 131 Fredonia Central 14:31.3 8:58
255 Rylee Thomas 7 132 Marathon 14:33.8 9:00
256 Eva Horey 8 113 Trumansburg 14:38.8 9:03
257 149 Chloe Herman 7 133 Arkport/Canaseraga 14:40.8 9:04
258 150 Madison Cosentino 8 114 Mynderse Academy 14:44.7 9:07
259 Lillian Painter 7 134 Addison 14:44.9 9:07
260 151 Lydia Cone 7 135 LeRoy 14:49.8 9:10
261 152 Kalianna Witka 8 115 Alden 14:51.4 9:11
262 Riley Moffatt 8 116 Franklinville 14:51.7 9:11
263 Ally Walker 7 136 Caledonia-Mumford 14:53.3 9:12
264 Grace Shepard 8 117 Byron-Bergen 14:54.0 9:12
265 153 Emily Learn 7 137 Bath-Haverling 14:56.8 9:14
266 154 Allison Jenkins 7 138 Susquehanna Comm-PA 14:57.7 9:15
267 Mia Engdahl 7 139 Southwestern-NY 14:59.7 9:16
268 155 Madison Brandes 8 118 LeRoy 15:00.1 9:16
269 Keira Wilson 7 140 Kendall 15:01.5 9:17
270 Zoe Keys 7 141 LeRoy 15:06.2 9:20
271 156 Kailey Wasch 8 119 Alden 15:07.4 9:21
272 Jaylen Rhone 9 12 Northstar Christian 15:08.6 9:21
273 157 Tessa Hock 7 142 Mynderse Academy 15:08.7 9:21
274 158 Isabella Herendeen 7 143 Midlakes 15:10.5 9:22
275 Halleigh Brame 7 144 Marathon 15:16.0 9:26
276 159 Ara Furry 7 145 Mansfield HS-PA 15:16.2 9:26
277 Gwen Johnson 7 146 Newfane Central 15:16.4 9:26
278 160 Chyanne Jones 8 120 Mansfield HS-PA 15:17.6 9:27
279 Tyana Burroughs 7 147 Kendall 15:22.9 9:30
280 Cherice Johnson 7 148 LaFayette 15:24.5 9:31
281 Rebeka Nickerson 7 149 Notre Dame-Batavia 15:24.8 9:31
282 Reagan Kemp 7 150 LeRoy 15:25.6 9:32
283 161 Felicity McDonald 8 121 Jordan Elbridge 15:26.1 9:32
284 Leyna Wheeler 7 151 Byron-Bergen 15:29.3 9:34
285 162 Lauren Mandell 7 152 Oakfield/Elba 15:30.4 9:35
286 Caitlyn Gilman 7 153 Arkport/Canaseraga 15:30.9 9:35
287 Jenna Barrett 7 154 Arkport/Canaseraga 15:32.1 9:36
288 Haley Gaudio 7 155 Wheatland-Chili 15:33.4 9:37
289 163 Azharia Rivera 7 156 Mynderse Academy 15:34.2 9:37
290 164 Kaiauna Osterberg 7 157 Northwestern-PA 15:35.2 9:38
291 165 Emma Gombas 8 122 Hannibal 15:36.6 9:39
292 Gabrielle Slivinski 8 123 LeRoy 15:38.8 9:40
293 Bella Biviano 8 124 LeRoy 15:40.2 9:41
294 166 Brooke Kennedy 7 158 Oakfield/Elba 15:46.2 9:45
295 Rachel Best 8 125 Byron-Bergen 15:51.9 9:48
296 Madison Compton 7 159 Candor 15:56.0 9:51
297 Jenna Conaway 7 160 Clyde-Savannah - Lyons 16:03.6 9:55
298 Madison Fremouw 8 126 Clyde-Savannah - Lyons 16:04.2 9:56
299 167 Neva Saile 8 127 Alexander Central 16:08.0 9:58
300 168 Gabby Hirons 8 128 Mynderse Academy 16:08.6 9:58
301 169 Miranda McKane 8 129 Falconer 16:14.4 10:02
302 Amelia Finlayson 8 130 Avoca 16:25.1 10:09
303 170 Erika Binkley 9 13 Falconer 16:31.0 10:12
304 Maureen Klaiber 7 161 LeRoy 16:38.1 10:17
305 171 Dawnielle Heath 7 162 Bath-Haverling 16:39.5 10:17
306 Elizabeth Adcock 7 163 North East-PA 16:51.8 10:25
307 Samantha Baldwin 8 131 Jasper-Troupsburg 16:56.0 10:28
308 172 Brynn Conrad 7 164 Bath-Haverling 16:56.7 10:28
309 Savannah Rapp 8 132 Siena Catholic Acad 16:58.7 10:29
310 Airrin Ketrow 7 165 Addison 17:00.8 10:31
311 Samirah Palmer 8 133 Mynderse Academy 17:12.3 10:38
312 173 Iris Tamura 7 166 Geneseo 17:20.0 10:42
313 Mackenzie Miller 7 167 Otto Eldred-PA 17:23.5 10:45
314 Marissa Malchoff 8 134 Mynderse Academy 17:32.6 10:50
315 174 Sarah Day 7 168 Susquehanna Comm-PA 17:34.7 10:52
316 Amy Dahm 7 169 Susquehanna Comm-PA 17:38.1 10:54
317 175 Veronicq Aponte 8 135 Oakfield/Elba 17:55.6 11:04
318 Emily Evans 8 136 Thomas Edison 18:23.7 11:22
319 Kelsey Curtis 7 170 Caledonia-Mumford 18:26.3 11:23
320 176 Mandy Allen 7 171 Hannibal 18:31.0 11:26
321 177 Emily Cerefin 8 137 Alexander Central 20:18.3 12:33
322 178 Tristan Summerville 7 172 Hannibal 20:42.4 12:47
323 Rachael Plaisted 7 173 Jasper-Troupsburg 20:54.8 12:55
324 Anastasia McCown 8 138 Hannibal 21:24.4 13:13
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 66 Clymer-Sherman-Panama (11:11.8 55:58.6 0:22.5)
=============================================
1 7 Aurora Ordines 7 11:00.3
2 12 Alyse Thomas 8 11:10.9
3 13 Jenna Fisher 8 11:11.7
4 14 Hannah Schauman 7 11:12.9
5 20 Hayden Fisher 7 11:22.8
6 ( 29) Leighanne Swan 7 11:30.4
7 ( 62) Abby White 7 12:16.3
2. 132 Allegany-Limestone (11:27.7 57:18.4 0:33.6)
=============================================
1 10 Isabel Porterfield 7 11:09.2
2 15 Angelina Napolean 7 11:13.4
3 31 Madeline Straub 8 11:33.5
4 35 Alyssa Studley 8 11:39.5
5 41 Kinsey McAfee 8 11:42.8
6 ( 43) Emily Lippert 8 11:45.9
7 ( 53) Gabriella Rhodes 8 12:04.6
3. 167 Troy - PA (11:39.4 58:17.0 1:46.0)
=============================================
1 5 Rachel Kingsley 7 10:57.2
2 9 Sydney Taylor 8 11:08.4
3 19 Bailey Johnson 8 11:22.4
4 54 Janae Harkins 7 12:05.8
5 80 Autumn Allen 8 12:43.2
6 ( 85) Lacey Hinman 8 12:47.8
7 (104) Angelina Race 7 13:18.2
4. 189 Maple Grove (11:42.3 58:31.2 0:46.7)
=============================================
1 22 Hannah Tarbrake 8 11:23.9
2 33 Lucy Kohl 8 11:35.2
3 37 Bailey Nocerro 8 11:40.5
4 39 Lizzie Lai 7 11:41.0
5 58 Breanna Loomis 7 12:10.6
6 (101) Allie Kohl 9 13:15.1
7 (110) Gabby Haines 7 13:26.7
5. 195 North East-PA (11:43.3 58:36.4 1:42.5)
=============================================
1 4 Maddie Hartner 8 10:45.4
2 16 Lauren Gates 8 11:14.4
3 49 Brooke Hite 8 11:59.2
4 57 Maya Post 7 12:09.5
5 69 Mackenzie Rummings 8 12:27.9
6 ( 96) Sydney Rummings 7 13:07.6
7 (126) Isabella Bostwick 7 13:45.2
6. 210 Mansfield HS-PA (11:42.8 58:33.6 2:55.4)
=============================================
1 1 Sara Richard 8 10:22.8
2 28 Elizabeth Miller 8 11:28.3
3 36 Lakin Ensminger 8 11:39.8
4 42 Ella Farrer 8 11:44.5
5 103 Trinity Kolb 8 13:18.2
6 (159) Ara Furry 7 15:16.2
7 (160) Chyanne Jones 8 15:17.6
7. 251 Northern Potter-PA (11:53.7 59:28.3 3:38.6)
=============================================
1 2 Aubrey Anderson 7 10:23.9
2 8 Courtney Martin 8 11:01.6
3 27 Rebecca Martin 7 11:27.9
4 73 Abbie Cady 8 12:32.4
5 141 Megan Hyde 8 14:02.5
8. 289 Trumansburg (12:12.7 61:03.3 1:15.4)
=============================================
1 18 Alex Zoner 8 11:21.5
2 48 Elanor Asbrand 7 11:58.5
3 72 Ella Mann 8 12:29.9
4 75 Madison Feely 8 12:36.5
5 76 Michaela Chase 8 12:36.9
6 ( 97) Genevieve Fritz 7 13:09.1
7 (114) Violet Zoner 8 13:30.4
9. 307 Northwestern-PA (12:27.9 62:19.2 4:35.5)
=============================================
1 6 Reagan Pettis 8 10:59.7
2 24 Angie Thomas 8 11:25.1
3 30 Zaleigh Wade 8 11:33.1
4 83 Madison Kramer 8 12:46.1
5 164 Kaiauna Osterberg 7 15:35.2
10. 323 Honeoye Central (12:18.6 61:32.8 1:12.7)
=============================================
1 40 Jasmine Schelle 7 11:41.8
2 45 Clare Griffin 7 11:48.7
3 67 Payden Mortenson 8 12:24.3
4 81 Cassidy Clark 7 12:43.5
5 90 Jewell Olsen 7 12:54.5
6 (106) Bianka Shaffer 8 13:22.3
11. 345 Pulaski High School (12:26.1 62:10.4 1:59.7)
=============================================
1 44 Elaina Derr 8 11:48.6
2 51 Chloe Nabinger 7 12:02.9
3 55 Ciarra Coffin 8 12:07.0
4 66 Maggie Eisel 7 12:23.6
5 129 Abbie Schouten 8 13:48.3
12. 362 Barker HS (12:31.4 62:37.0 2:37.6)
=============================================
1 21 Lydia Samson 7 11:23.5
2 32 Mia Herman 7 11:34.7
3 77 Lucinda Ingro 7 12:37.5
4 93 Alyssa Thompson 8 13:00.2
5 139 Ariana Peace 8 14:01.1
13. 373 Midlakes (12:35.5 62:57.4 2:31.6)
=============================================
1 17 Katelyn Wilkes 7 11:16.2
2 47 Elena Graf 8 11:57.3
3 68 Hannah Wise 7 12:26.6
4 113 Riley Cartwright 8 13:29.5
5 128 Bianca Dibernardo 7 13:47.8
6 (137) Olivia Tufano 8 14:00.0
7 (158) Isabella Herendeen 7 15:10.5
14. 377 Susquehanna Comm-PA (12:35.8 62:58.7 1:40.2)
=============================================
1 50 Julianna Bradley 7 12:02.7
2 52 Zoey Cramer 7 12:03.5
3 61 Kerstin Dooley 7 12:16.2
4 89 Adriana Zebrowski 8 12:53.4
5 125 Brianna Ashman 7 13:42.9
6 (154) Allison Jenkins 7 14:57.7
7 (174) Sarah Day 7 17:34.7
15. 412 Arkport/Canaseraga (12:45.4 63:46.9 1:37.6)
=============================================
1 46 MacKenzie Flaitz 7 11:57.2
2 56 Jenna Franklin 7 12:09.1
3 74 Libby Smith 7 12:32.9
4 117 Sophia Bill 7 13:32.9
5 119 Michayla Hubric 7 13:34.8
6 (144) Mackenzie Plank 8 14:11.9
7 (149) Chloe Herman 7 14:40.8
16. 424 Thomas Edison (12:49.3 64:06.1 2:15.9)
=============================================
1 23 Maren Lutz 8 11:24.7
2 63 Ashlyn Maggs 8 12:16.7
3 100 Maria Tice 7 13:12.6
4 115 Alexus Moore 8 13:31.5
5 123 Jessica Chase 7 13:40.6
6 (133) Molly Moylan 8 13:55.3
7 (140) Zamori Sayarath 8 14:02.1
17. 438 Jordan Elbridge (13:02.0 65:09.6 3:45.1)
=============================================
1 38 Vassiana Klock 8 11:41.0
2 59 Coral Uhle 7 12:10.7
3 88 Ireland Hill 8 12:51.9
4 92 Breanna Lander 7 12:59.9
5 161 Felicity McDonald 8 15:26.1
18. 439 LeRoy (12:52.5 64:22.4 2:33.4)
=============================================
1 25 Charlotte Blake 7 11:25.8
2 60 Ashley Totten 7 12:12.4
3 84 Hollie Beckler 8 12:47.6
4 134 Tara Monagan 7 13:57.4
5 136 Ruby Schmidt 7 13:59.2
6 (151) Lydia Cone 7 14:49.8
7 (155) Madison Brandes 8 15:00.1
19. 463 Alexander Central (13:12.3 66:01.3 5:33.7)
=============================================
1 3 Laurel Kania 7 10:34.3
2 79 Mya Stroud 7 12:41.9
3 82 MacKenzie Donovan 8 12:44.7
4 132 Emma Ferraro 7 13:52.4
5 167 Neva Saile 8 16:08.0
6 (177) Emily Cerefin 8 20:18.3
20. 504 Geneseo (13:42.8 68:33.6 6:09.6)
=============================================
1 11 Mallory Rice 7 11:10.4
2 70 Izzy Kernan 7 12:28.9
3 105 Emily Sullivan 8 13:19.7
4 145 Zoe Neiderbach 7 14:14.6
5 173 Iris Tamura 7 17:20.0
21. 509 Canastota (13:14.9 66:14.4 2:55.3)
=============================================
1 26 Ava Baker 7 11:26.6
2 107 Laura Suppa 9 13:22.6
3 108 Katrina Austin 8 13:22.9
4 122 Aireanna Wagoner 7 13:40.4
5 146 Kory Mattison 7 14:21.9
22. 526 Hannibal (13:27.9 67:19.1 3:17.1)
=============================================
1 65 Carolyn Lapierre 8 12:19.5
2 78 Brittany Bishop 8 12:39.9
3 87 Hannah Longley 8 12:51.7
4 131 Meghan Kenyon 7 13:51.4
5 165 Emma Gombas 8 15:36.6
6 (176) Mandy Allen 7 18:31.0
7 (178) Tristan Summerville 7 20:42.4
23. 558 Fredonia Central (13:29.5 67:27.5 2:53.3)
=============================================
1 34 Shanti Calanni 7 11:38.0
2 112 Isabella Fernandez 8 13:29.1
3 121 Annabelle Brown 7 13:39.4
4 143 Lucy Prevet 7 14:09.7
5 148 Lauren Cerrie 7 14:31.3
24. 563 Pembroke (13:28.2 67:20.6 0:48.0)
=============================================
1 91 Heather Penkszyk-Naylor 8 12:58.9
2 109 Rylee Seelau 7 13:26.0
3 116 Alivia Siverling 8 13:32.5
4 120 Leah Filter 7 13:36.3
5 127 Mia Grant 7 13:46.9
6 (130) Amelia Geck 7 13:51.1
25. 573 Alden (13:39.4 68:16.8 2:33.5)
=============================================
1 64 Lexie Hillman 8 12:17.9
2 99 McKenzie Lauer 8 13:10.7
3 111 Ivenisse Luna 7 13:28.6
4 147 Isabell Czechowski 7 14:28.2
5 152 Kalianna Witka 8 14:51.4
6 (156) Kailey Wasch 8 15:07.4
26. 632 Bath-Haverling (14:16.1 71:20.4 4:09.7)
=============================================
1 71 Sophia Becken 8 12:29.8
2 102 Keilani Wadley 7 13:16.9
3 135 Isabel Harris 7 13:57.4
4 153 Emily Learn 7 14:56.8
5 171 Dawnielle Heath 7 16:39.5
6 (172) Brynn Conrad 7 16:56.7
27. 676 Falconer (14:37.0 73:04.9 3:26.6)
=============================================
1 95 Jasmine Spangler 7 13:04.4
2 118 Lizzy Quakenbush 9 13:33.5
3 124 Natalie Eddy 9 13:41.6
4 169 Miranda McKane 8 16:14.4
5 170 Erika Binkley 9 16:31.0
28. 683 Oakfield/Elba (15:00.5 75:02.4 5:07.0)
=============================================
1 86 Kayla Harding 7 12:48.6
2 94 Evelyn Rebert 8 13:01.6
3 162 Lauren Mandell 7 15:30.4
4 166 Brooke Kennedy 7 15:46.2
5 175 Veronicq Aponte 8 17:55.6
29. 685 Mynderse Academy (14:13.5 71:07.3 1:58.7)
=============================================
1 98 Ashlyn Bovee 7 13:10.0
2 138 Jewel Smith 7 14:00.3
3 142 Mackenzie Howard 7 14:03.6
4 150 Madison Cosentino 8 14:44.7
5 157 Tessa Hock 7 15:08.7
6 (163) Azharia Rivera 7 15:34.2
7 (168) Gabby Hirons 8 16:08.6
Race 2 - Girls Unseeded Varsity A-3 (Smallest schools)
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Kylee Odell 10 1 Clymer-Sherman-Panama 18:24.6 6:09
2 2 Jules Jones 10 2 Cowanesque Valley 18:34.3 6:12
3 3 Jaylah Cossin 10 3 Silver Creek 18:36.5 6:13
4 Libby Benzer 12 1 St. Mary's HS - Lancast 19:06.4 6:23
5 Danielle Perry 10 4 Northern Potter-PA 19:08.2 6:23
6 4 Mackenzie Gratto 9 1 Clymer-Sherman-Panama 19:13.5 6:25
7 Jenna Morris 10 5 Moravia 19:18.1 6:27
8 Acacia Barber 9 2 Frewsburg Central 19:31.9 6:31
9 5 Hailey Kumpf 9 3 Cuba-Rushford 19:35.5 6:32
10 6 Karli Moyer 12 2 Northeast Bradford 19:37.2 6:33
11 Amanda Ford 11 1 Northern Potter-PA 19:41.5 6:34
12 7 Mikayla Gullace 12 3 Honeoye Central 19:46.1 6:36
13 8 Olivia Spencer 12 4 Red Jacket 19:48.1 6:37
14 9 Gabrielle Baker 11 2 Barker HS 19:54.8 6:39
15 10 Ellie Decker 9 4 Silver Creek 19:59.0 6:40
16 11 Seana Zehner 12 5 LaFayette 20:00.3 6:41
17 12 Libby Powers 10 6 Avon Central 20:02.4 6:41
18 Rebecca Morgan 12 6 Northern Potter-PA 20:07.6 6:43
19 Margaret Sutherland 12 7 Notre Dame-Batavia 20:08.2 6:43
20 13 Alicia Long 12 8 Candor 20:09.7 6:44
21 Carly Olles 12 9 Notre Dame-Batavia 20:10.2 6:44
22 14 Ginny Clifford 10 7 Trumansburg 20:14.1 6:45
23 Morgan Evarts 12 10 Avoca 20:15.9 6:46
24 15 Siomara Caballero 10 8 Byron-Bergen 20:22.2 6:48
25 16 Kaitlyn Feely 10 9 Trumansburg 20:23.0 6:48
26 17 Serena Harris 11 3 Barker HS 20:23.5 6:48
27 18 Izabel Marzec 9 5 Avon Central 20:25.1 6:49
28 19 Addy Capel 9 6 Geneseo 20:25.4 6:49
29 Piper Young 7 1 Notre Dame - Elmira 20:26.3 6:49
30 20 Lindsey Clawson 11 4 Allegany-Limestone 20:27.1 6:49
31 Emma Rath 10 10 Clyde-Savannah - Lyons 20:27.7 6:50
32 21 Sidney Tomasso 8 1 Waverly 20:28.2 6:50
33 22 Lyndsay Allen 12 11 Holley Central 20:28.4 6:50
34 23 Grace Cady 9 7 Cato-Meridian 20:29.1 6:50
35 24 Catherine Brown 9 8 Wyalusing Valley 20:30.0 6:50
36 25 Daisy League 8 2 Silver Creek 20:32.0 6:51
37 26 Riley Vincent 10 11 Thomas Edison 20:37.3 6:53
38 Lauren Laruffa 12 12 Hamilton 20:40.6 6:54
39 27 Zoe Knauss 11 5 Buffalo Seminary 20:41.5 6:54
40 28 Alison Sawyer 9 9 Red Creek 20:44.6 6:55
41 29 Brandi Welch 11 6 Waverly 20:46.6 6:56
42 30 Alicia Opett 11 7 Bishop Kearney 20:52.0 6:58
43 31 Audrey Gillette 9 10 Honeoye Central 20:53.3 6:58
44 32 Abby Frey 12 13 Onondaga 20:57.9 7:00
45 Claire Kubinski 12 14 Notre Dame - Elmira 20:59.9 7:00
46 33 Elizabeth Fritzen 10 12 Waverly 21:02.6 7:01
47 34 Julia Eichenlaub 12 15 Thomas Edison 21:05.4 7:02
48 35 Chloe Kernan 12 16 Geneseo 21:06.8 7:03
49 36 Paige Grube 10 13 Candor 21:12.7 7:05
50 37 Paige Ackley 10 14 Waverly 21:14.1 7:05
51 Anna Schmitz 12 17 St. Mary's HS - Lancast 21:17.1 7:06
52 38 Marissa Evans 10 15 LaFayette 21:20.3 7:07
53 Ellie Erwin 9 11 Williamson Central 21:23.1 7:08
54 Jayelle Dunning 9 12 Williamson Central 21:24.1 7:08
55 39 Lily League 11 8 Silver Creek 21:24.9 7:09
56 Claire Roosa 12 18 Randolph 21:25.7 7:09
57 40 Brooke Hammersley 11 9 Weedsport 21:27.0 7:09
58 Amber Lowery 10 16 Pavilion/York 21:27.8 7:10
59 41 Emma Wright 9 13 Trumansburg 21:28.6 7:10
60 42 Megan Cady 11 10 Cato-Meridian 21:30.0 7:10
61 43 Aliesha Howard 10 17 Marathon 21:34.6 7:12
62 44 Alyssa Mendenhall 10 18 Red Creek 21:35.9 7:12
63 45 Sheridan Talada 10 19 Waverly 21:36.3 7:13
64 46 Lydia Cox 10 20 Cato-Meridian 21:37.4 7:13
65 47 Julia Kennedy 10 21 Silver Creek 21:40.5 7:14
66 48 Josie Litchner 12 19 Cuba-Rushford 21:44.3 7:15
67 49 Reagan Vaughn 11 11 Waverly 21:50.3 7:17
68 50 Rylee Lisieski 12 20 Avon Central 21:53.1 7:18
69 51 Abby Gardner 9 14 Oakfield/Elba 21:55.7 7:19
70 52 Olivia Nittinger 8 3 Waverly 21:55.9 7:19
71 53 Brooke Twitchell 12 21 Groton 21:58.3 7:20
72 54 Anna Edwards 10 22 Thomas Edison 21:58.5 7:20
73 Sophia Gerasimovich 9 15 Faith Heritage 21:59.0 7:20
74 55 Lara Braun 12 22 Holley Central 22:03.0 7:21
75 56 Dayanara Caballero 7 2 Byron-Bergen 22:05.6 7:22
76 57 Glenn Parker 9 16 Trumansburg 22:06.0 7:22
77 Ally Haskell 12 23 Franklinville 22:06.7 7:23
78 Sara McKean 11 12 Oswayo Valley-PA 22:11.7 7:24
79 58 Lilianna Hanning 10 23 Bishop Kearney 22:12.2 7:25
80 Laura Rothermel 10 24 Coudersport 22:12.6 7:25
81 59 Megan Feely 12 24 Trumansburg 22:12.6 7:25
82 60 Jersey Winkleblack 9 17 Trumansburg 22:13.0 7:25
83 61 Natalie Mogavero 12 25 Weedsport 22:19.6 7:27
84 Paige Elias 9 18 East Rochester 22:20.1 7:27
85 62 Emily Mills 10 25 Clymer-Sherman-Panama 22:23.1 7:28
86 Sarah Davies 11 13 Marion 22:24.2 7:29
87 Summer Kier 10 26 East Rochester 22:24.6 7:29
88 63 Jenesis Ohlson 9 19 Oakfield/Elba 22:28.6 7:30
89 Nikolle Vanstralen 12 26 Bloomfield 22:30.6 7:31
90 64 Lilli Hepfer 10 27 Cowanesque Valley 22:31.1 7:31
91 65 Megan Malueg 12 27 Red Creek 22:33.3 7:32
92 Katie Ferricks 10 28 Rocky Grove-PA 22:34.3 7:32
93 66 Megan Allabaugh 12 28 Northeast Bradford 22:36.4 7:33
94 67 Bri Noviello 10 29 Candor 22:37.9 7:33
95 68 Sydney Brown 9 20 Candor 22:38.8 7:33
96 69 Lauren Michael 12 29 Clymer-Sherman-Panama 22:40.1 7:34
97 70 Larissa Fitzgibbons 9 21 Onondaga 22:40.6 7:34
98 71 Hannah Reynolds 12 30 Honeoye Central 22:41.4 7:34
99 Annie Alexander 9 22 Williamson Central 22:41.6 7:34
100 72 Destinie Sabol 9 23 Clymer-Sherman-Panama 22:43.1 7:35
101 Alexis Lapp 8 4 Hamilton 22:43.5 7:35
102 73 Zoe Barclay 11 14 Groton 22:43.6 7:35
103 74 Karly Smith 9 24 Oakfield/Elba 22:47.8 7:36
104 75 Danielle Schultz 9 25 Honeoye Central 22:49.2 7:37
105 76 Carina Beebe 9 26 Wyalusing Valley 22:50.0 7:37
106 Angela Davidson 11 15 Pavilion/York 22:51.0 7:37
107 77 Grace Restivo 12 31 Silver Creek 22:52.2 7:38
108 78 Evelyn Vanness 10 30 Trumansburg 22:55.6 7:39
109 79 Megan Sanders 10 31 LaFayette 23:01.1 7:41
110 80 Kaylee Hodge 9 27 Clymer-Sherman-Panama 23:03.5 7:42
111 81 Carson Denny 9 28 Red Creek 23:05.5 7:42
112 Katie Russell 12 32 Wheatland-Chili 23:06.3 7:43
113 Elizabeth Dawson 12 33 Trumansburg 23:08.1 7:43
114 Gemini McClain 9 29 Pavilion/York 23:10.0 7:44
115 82 Zoe Pedraza 12 34 Bishop Kearney 23:11.8 7:44
116 83 Joanna Brown 12 35 Red Creek 23:12.5 7:45
117 84 Julianna Scaccia 12 36 Buffalo Seminary 23:13.2 7:45
118 85 Jaylyn Comstock 9 30 Groton 23:14.5 7:45
119 86 Mairin Ellesworth 10 32 Cato-Meridian 23:15.7 7:46
120 Mariah Vincent 10 33 Rocky Grove-PA 23:16.1 7:46
121 Taylor Huyck 10 34 Susquehanna Comm-PA 23:16.4 7:46
122 87 Jenna Bottcher 9 31 Bishop Kearney 23:16.9 7:46
123 88 Kylie Procknal 9 32 Silver Creek 23:18.1 7:47
124 Emma Romanik 9 33 Silver Creek 23:18.2 7:47
125 Molly Stah 10 35 Hamilton 23:18.3 7:47
126 Makenzie Masters 9 34 Trumansburg 23:24.1 7:48
127 Leah Defilippo 8 5 Notre Dame - Elmira 23:24.5 7:49
128 Emily Peters 9 35 Pembroke 23:24.7 7:49
129 89 Alysa Steinhauer 10 36 Thomas Edison 23:26.1 7:49
130 90 Alexis Field 12 37 Weedsport 23:26.7 7:49
131 91 Alyssa Lafferty 9 36 Alexander Central 23:26.9 7:49
132 Joyce Wiltsie 11 16 Frewsburg Central 23:29.7 7:50
133 Zayta Hall 11 17 Waverly 23:30.7 7:51
134 Ashley Gonzalez 11 18 Marion 23:31.2 7:51
135 Taylor Smith 12 38 Franklinville 23:32.8 7:51
136 92 Allyson Germinera 9 37 Weedsport 23:33.5 7:52
137 93 Sadie Vanguilder 11 19 Allegany-Limestone 23:35.2 7:52
138 94 Sierra Trotman 10 37 Onondaga 23:35.5 7:52
139 95 Grace Valenti 10 38 Red Jacket 23:36.0 7:52
140 96 Katie Rebmann 12 39 Alexander Central 23:37.0 7:53
141 97 Claire Miller 10 39 Cowanesque Valley 23:37.8 7:53
142 98 Tracy Stutzman 11 20 Honeoye Central 23:38.0 7:53
143 99 Elinore Voss 9 38 Barker HS 23:38.0 7:53
144 Leslie Noble 12 40 Wheatland-Chili 23:41.9 7:54
145 100 Caylin Todd 10 40 Groton 23:43.5 7:55
146 101 Abby Rumney 12 41 Onondaga 23:44.3 7:55
147 Cheyenne Titus 9 39 Warsaw 23:46.3 7:56
148 Anna Harvey 10 41 Chesterton Academy/St. 23:46.4 7:56
149 102 Abigail Bykowski 10 42 Alexander Central 23:46.5 7:56
150 Bridget Flugel 10 43 Chesterton Academy/St. 23:46.7 7:56
151 103 Jade Carapellatti 12 42 Allegany-Limestone 23:48.0 7:56
152 104 Cassie Caccia 12 43 Wyalusing Valley 23:52.2 7:58
153 105 Natalie Carris 10 44 Clymer-Sherman-Panama 23:54.1 7:58
154 106 Lauren Moore 11 21 Honeoye Central 23:56.8 7:59
155 Mikayla Clark 9 40 Silver Creek 23:57.8 8:00
156 Nikki Hamon 11 22 Oswayo Valley-PA 23:58.5 8:00
157 Jillian Miles 10 45 Jasper-Troupsburg 23:59.7 8:00
158 107 Lauryn Jones 9 41 Northeast Bradford 24:01.1 8:01
159 108 Gabriella Cole 9 42 Thomas Edison 24:01.7 8:01
160 109 Makayla Adams 12 44 Weedsport 24:04.0 8:02
161 110 Ashlee Newton 11 23 Wyalusing Valley 24:07.0 8:03
162 111 Anna Hersom 11 24 Byron-Bergen 24:07.7 8:03
163 112 Farrah Macpherson 12 45 Oakfield/Elba 24:10.4 8:04
164 113 Julia Schlenker-Ste 9 43 Byron-Bergen 24:11.0 8:04
165 114 Anne Tompkins 12 46 Northeast Bradford 24:12.9 8:05
166 Lin Henke 11 25 Hamilton 24:13.9 8:05
167 Jessica Prosser 12 47 Trumansburg 24:14.7 8:05
168 Alyssa Simonetti 10 46 Waverly 24:17.0 8:06
169 Liz Delaney 12 48 Susquehanna Comm-PA 24:18.3 8:07
170 115 Sarai Sharkey 12 49 Red Creek 24:19.2 8:07
171 Rachel Husted 12 50 Trumansburg 24:20.1 8:07
172 116 Amber Farman 12 51 Cowanesque Valley 24:21.4 8:08
173 117 Evelyn Ryan 9 44 LaFayette 24:22.0 8:08
174 118 Lydia Abbott 11 26 Buffalo Seminary 24:22.6 8:08
175 119 Sammi Kean 12 52 Red Jacket 24:23.4 8:08
176 Wren Martenson 10 47 Trumansburg 24:23.6 8:08
177 Faith Carroll 11 27 Caledonia-Mumford 24:24.1 8:09
178 Megan Lindquist 10 48 Randolph 24:24.4 8:09
179 120 Delaney Fatcheric 11 28 Candor 24:28.8 8:10
180 Hanna Fuller 12 53 Campbell-Savona 24:30.8 8:11
181 Fiona Clifford 9 45 Trumansburg 24:34.4 8:12
182 121 Emma Smith 11 29 Byron-Bergen 24:34.8 8:12
183 Morgan Sherman 12 54 Hammondsport 24:35.6 8:12
184 122 Ellen McInnes 12 55 Arkport/Canaseraga 24:35.8 8:12
185 123 Emily Lauper 10 49 Thomas Edison 24:37.7 8:13
186 Alana Young 12 56 Trumansburg 24:40.9 8:14
187 Lilibeth Chavez 12 57 North Rose-Wolcott 24:43.0 8:15
188 124 Ava Flores 9 46 Oakfield/Elba 24:45.0 8:15
189 Olivia Nalley 10 50 Moravia 24:45.3 8:16
190 125 Chloe Goodlander 11 30 Barker HS 24:45.8 8:16
191 126 Cassondra Carroll 11 31 Weedsport 24:46.1 8:16
192 127 Violet Vanguilder 9 47 Allegany-Limestone 24:47.9 8:16
193 Aundrea Lewis 12 58 North Rose-Wolcott 24:49.7 8:17
194 Diana Smith 12 59 Canisteo-Greenwood 24:51.5 8:18
195 128 Brooke Uhrinek 9 48 Oakfield/Elba 24:59.6 8:20
196 129 Kiersten Mayville 9 49 Red Creek 24:59.9 8:20
197 130 Larissa Cheplick 9 50 Thomas Edison 25:03.2 8:22
198 131 Jess Fleming 12 60 Byron-Bergen 25:04.0 8:22
199 Gretchen Sowle 10 51 Waverly 25:06.2 8:23
200 Ripley Insalaco 12 61 East Rochester 25:08.7 8:23
201 Mariah Friedmann 11 32 Pembroke 25:09.6 8:24
202 132 Claire Slenker 10 52 Alexander Central 25:10.4 8:24
203 133 Alena Manchester 11 33 Weedsport 25:12.1 8:25
204 134 Jessica Haseley 11 34 Barker HS 25:12.5 8:25
205 135 Molly Fitzpatrick 12 62 LaFayette 25:15.5 8:26
206 Jewel Wozniak 10 53 Franklinville 25:15.9 8:26
207 136 Paige Howell 9 51 Northeast Bradford 25:16.1 8:26
208 137 Emma Cline 9 52 Alexander Central 25:17.8 8:26
209 138 Rebecca Frail 11 35 Avon Central 25:18.7 8:27
210 139 Julia Corrente 12 63 Onondaga 25:20.8 8:27
211 140 Charly Slusser 9 53 Cowanesque Valley 25:21.2 8:28
212 141 Kirsten Crain 9 54 Cowanesque Valley 25:22.7 8:28
213 142 Cassie Stratton 9 55 Cowanesque Valley 25:25.6 8:29
214 143 Maya Racho 12 64 Arkport/Canaseraga 25:26.8 8:29
215 144 Lillian Jensen 12 65 Candor 25:27.8 8:30
216 145 Sara Goodman 9 56 Byron-Bergen 25:31.5 8:31
217 146 Hannah Steinhauer 10 54 Geneseo 25:33.4 8:32
218 147 Sarah Perez 10 55 Cato-Meridian 25:34.0 8:32
219 148 Samantha Steavens 12 66 Alexander Central 25:35.6 8:32
220 149 Emma Greene 10 56 Cato-Meridian 25:36.5 8:33
221 Madie Ozminkowski 11 36 Wheatland-Chili 25:38.2 8:33
222 150 Briahna Donath 12 67 Onondaga 25:38.7 8:33
223 Heather Ramsdell 10 57 Williamson Central 25:40.2 8:34
224 Christiana Gonzalez 11 37 Kendall 25:45.7 8:36
225 151 Elizabeth Richardso 12 68 Alexander Central 25:47.0 8:36
226 Steviey Newton 11 38 Thomas Edison 25:48.2 8:37
227 152 Taylor Buckley 11 39 Groton 25:48.6 8:37
228 153 Emily Strumphler 9 57 Marathon 25:49.8 8:37
229 154 Destiny Tice 11 40 Northeast Bradford 25:51.1 8:38
230 Becca Randall 12 69 Hammondsport 25:51.7 8:38
231 155 Rachel Mikolajczyk 9 58 Arkport/Canaseraga 25:55.4 8:39
232 Emma Thmopson 10 58 Hammondsport 26:00.0 8:40
233 156 Sierra Allen 9 59 Wyalusing Valley 26:07.7 8:43
234 157 Madisyn Liberati 10 59 Red Jacket 26:10.4 8:44
235 Tyler Evans 10 60 Red Creek 26:10.5 8:44
236 Aurora Gumtow 10 61 Moravia 26:10.7 8:44
237 158 Jamie Strumphler 11 41 Marathon 26:10.8 8:44
238 Elizabeth Barley 12 70 Avoca 26:11.5 8:44
239 Emily Clark 9 60 Weedsport 26:14.5 8:45
240 Deanna Chandler 12 71 Waverly 26:15.7 8:46
241 Meadow Alexander 12 72 Red Creek 26:16.2 8:46
242 159 Jasmine Mosko 12 73 Arkport/Canaseraga 26:17.8 8:46
243 Haley Boren 12 74 Alexander Central 26:18.2 8:47
244 160 Makenna Hughes 12 75 Avon Central 26:22.8 8:48
245 161 Rachel Jensen 12 76 Wyalusing Valley 26:23.0 8:48
246 Rachel Day 10 62 Susquehanna Comm-PA 26:23.6 8:48
247 Taylor Lavalley 12 77 North Rose-Wolcott 26:27.2 8:50
248 162 Rebecca Pisarski 9 61 Barker HS 26:28.0 8:50
249 Melanie Higgins 11 42 Clyde-Savannah - Lyons 26:29.6 8:50
250 Sadie Ann West 9 62 Thomas Edison 26:32.5 8:51
251 Julianna Buchmann 11 43 Weedsport 26:33.5 8:52
252 Paige Watkins 9 63 Jasper-Troupsburg 26:33.8 8:52
253 163 Kayleia Brooks 10 63 Geneseo 26:34.2 8:52
254 Cambria Kinkelaar 10 64 Byron-Bergen 26:35.5 8:52
255 Ashley Miles 11 44 Wheatland-Chili 26:35.7 8:52
256 Madison Starkweathe 11 45 Thomas Edison 26:37.7 8:53
257 Elizabeth Manley 10 65 North Rose-Wolcott 26:38.5 8:53
258 164 MacKenzie Snyder 9 64 Cato-Meridian 26:40.2 8:54
259 165 Teegan Mendel 11 46 Geneseo 26:41.3 8:54
260 166 Anna Lamb 11 47 Geneseo 26:42.5 8:55
261 Ellasun Chamberlain 10 66 East Rochester 26:43.4 8:55
262 Delaney Sheckler 9 65 Cato-Meridian 26:44.0 8:55
263 167 Abby Horne 10 67 Avon Central 26:44.8 8:55
264 168 Tia Browder 9 66 Buffalo Seminary 26:44.9 8:55
265 Alexa O'Brien 10 68 Moravia 26:45.6 8:56
266 169 Madison Marsh 11 48 Holley Central 26:45.7 8:56
267 Yana Gerasimovich 11 49 Faith Heritage 26:46.0 8:56
268 Faith Coole 11 50 Oswayo Valley-PA 26:46.2 8:56
269 170 Anna Penird 8 6 Red Jacket 26:46.6 8:56
270 171 Madeline Lippert 11 51 Allegany-Limestone 26:46.7 8:56
271 172 Chloe Blaschock 9 67 Marathon 27:02.1 9:01
272 173 Hannah Day 12 78 Holley Central 27:04.5 9:02
273 Liz Blair 11 52 Faith Heritage 27:07.5 9:03
274 Zoe Skarzenski 11 53 Clymer-Sherman-Panama 27:08.7 9:03
275 Breanna Putney 12 79 Caledonia-Mumford 27:09.4 9:04
276 Paige MacDonald 12 80 Hammondsport 27:09.7 9:04
277 174 Natalie Thomas 12 81 Marathon 27:10.6 9:04
278 Bailey Westfall 12 82 Smethport Area-PA 27:11.8 9:04
279 175 MacKenzzie Barrett 9 68 Arkport/Canaseraga 27:22.9 9:08
280 Rachel Ovedovitz 10 69 Waverly 27:26.8 9:09
281 176 Taya Howell 12 83 Northeast Bradford 27:30.2 9:11
282 177 Deanna Kameck 12 84 Cuba-Rushford 27:31.2 9:11
283 Kelsey Hilburger 12 85 Notre Dame-Batavia 27:35.8 9:12
284 Cayna Bliss 10 70 Alexander Central 27:40.1 9:14
285 178 Alexis Greene 11 54 Barker HS 27:43.8 9:15
286 179 Rosie Feller 10 71 Bishop Kearney 27:45.1 9:16
287 180 Meredith Grasso 10 72 Cuba-Rushford 27:45.5 9:16
288 Jenna Belden 11 55 Warsaw 27:53.4 9:18
289 Annelise Kubecka 10 73 Faith Heritage 27:59.0 9:20
290 Kai Moore 10 74 Trumansburg 27:59.1 9:20
291 181 Lizzy Toal 11 56 Oakfield/Elba 28:01.9 9:21
292 182 Serene Lin 10 75 Holley Central 28:02.0 9:21
293 Lauren Nawojski 10 76 St. Mary's HS - Lancast 28:02.7 9:21
294 Demehenko Yerheniia 12 86 Jasper-Troupsburg 28:05.3 9:22
295 183 Jocelyn Yang 11 57 Buffalo Seminary 28:07.9 9:23
296 184 Casey Woodvine 12 87 Arkport/Canaseraga 28:13.3 9:25
297 Hailey Snyder 9 69 Clymer-Sherman-Panama 28:16.6 9:26
298 185 Mikaela Auch 10 77 Holley Central 28:19.6 9:27
299 186 Peyton Wagner 9 70 Buffalo Seminary 28:24.7 9:29
300 Megan Young 9 71 The Gow School 28:30.6 9:31
301 Casey Wiles 12 88 St. Mary's HS - Lancast 28:34.3 9:32
302 Kathleen Johnson 12 89 Campbell-Savona 28:42.5 9:35
303 Zoe Colbert 12 90 Clyde-Savannah - Lyons 28:42.9 9:35
304 187 Payton Fry 11 58 Cuba-Rushford 28:59.6 9:40
305 188 Hannah Rohrabacher 11 59 Allegany-Limestone 29:09.3 9:44
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 124 Silver Creek (20:26.6 102:12.9 3:04.0)
=============================================
1 3 Jaylah Cossin 10 18:36.5
2 10 Ellie Decker 9 19:59.0
3 25 Daisy League 8 20:32.0
4 39 Lily League 11 21:24.9
5 47 Julia Kennedy 10 21:40.5
6 ( 77) Grace Restivo 12 22:52.2
7 ( 88) Kylie Procknal 9 23:18.1
2. 165 Waverly (21:01.6 105:07.8 1:08.1)
=============================================
1 21 Sidney Tomasso 8 20:28.2
2 29 Brandi Welch 11 20:46.6
3 33 Elizabeth Fritzen 10 21:02.6
4 37 Paige Ackley 10 21:14.1
5 45 Sheridan Talada 10 21:36.3
6 ( 49) Reagan Vaughn 11 21:50.3
7 ( 52) Olivia Nittinger 8 21:55.9
3. 187 Trumansburg (21:16.9 106:24.3 1:58.5)
=============================================
1 14 Ginny Clifford 10 20:14.1
2 16 Kaitlyn Feely 10 20:23.0
3 41 Emma Wright 9 21:28.6
4 57 Glenn Parker 9 22:06.0
5 59 Megan Feely 12 22:12.6
6 ( 60) Jersey Winkleblack 9 22:13.0
7 ( 78) Evelyn Vanness 10 22:55.6
4. 208 Clymer-Sherman-Panama (21:04.9 105:24.4 4:18.5)
=============================================
1 1 Kylee Odell 10 18:24.6
2 4 Mackenzie Gratto 9 19:13.5
3 62 Emily Mills 10 22:23.1
4 69 Lauren Michael 12 22:40.1
5 72 Destinie Sabol 9 22:43.1
6 ( 80) Kaylee Hodge 9 23:03.5
7 (105) Natalie Carris 10 23:54.1
5. 282 Honeoye Central (21:57.6 109:48.0 3:51.9)
=============================================
1 7 Mikayla Gullace 12 19:46.1
2 31 Audrey Gillette 9 20:53.3
3 71 Hannah Reynolds 12 22:41.4
4 75 Danielle Schultz 9 22:49.2
5 98 Tracy Stutzman 11 23:38.0
6 (106) Lauren Moore 11 23:56.8
6. 301 Red Creek (22:14.4 111:11.8 2:27.9)
=============================================
1 28 Alison Sawyer 9 20:44.6
2 44 Alyssa Mendenhall 10 21:35.9
3 65 Megan Malueg 12 22:33.3
4 81 Carson Denny 9 23:05.5
5 83 Joanna Brown 12 23:12.5
6 (115) Sarai Sharkey 12 24:19.2
7 (129) Kiersten Mayville 9 24:59.9
7. 304 Candor (22:13.6 111:07.9 4:19.1)
=============================================
1 13 Alicia Long 12 20:09.7
2 36 Paige Grube 10 21:12.7
3 67 Bri Noviello 10 22:37.9
4 68 Sydney Brown 9 22:38.8
5 120 Delaney Fatcheric 11 24:28.8
6 (144) Lillian Jensen 12 25:27.8
8. 311 Thomas Edison (22:13.8 111:09.0 3:24.4)
=============================================
1 26 Riley Vincent 10 20:37.3
2 34 Julia Eichenlaub 12 21:05.4
3 54 Anna Edwards 10 21:58.5
4 89 Alysa Steinhauer 10 23:26.1
5 108 Gabriella Cole 9 24:01.7
6 (123) Emily Lauper 10 24:37.7
7 (130) Larissa Cheplick 9 25:03.2
9. 344 Cato-Meridian (22:29.3 112:26.2 5:04.9)
=============================================
1 23 Grace Cady 9 20:29.1
2 42 Megan Cady 11 21:30.0
3 46 Lydia Cox 10 21:37.4
4 86 Mairin Ellesworth 10 23:15.7
5 147 Sarah Perez 10 25:34.0
6 (149) Emma Greene 10 25:36.5
7 (164) MacKenzie Snyder 9 26:40.2
10. 378 Avon Central (22:48.5 114:02.1 6:20.4)
=============================================
1 12 Libby Powers 10 20:02.4
2 18 Izabel Marzec 9 20:25.1
3 50 Rylee Lisieski 12 21:53.1
4 138 Rebecca Frail 11 25:18.7
5 160 Makenna Hughes 12 26:22.8
6 (167) Abby Horne 10 26:44.8
11. 380 LaFayette (22:47.9 113:59.2 5:15.2)
=============================================
1 11 Seana Zehner 12 20:00.3
2 38 Marissa Evans 10 21:20.3
3 79 Megan Sanders 10 23:01.1
4 117 Evelyn Ryan 9 24:22.0
5 135 Molly Fitzpatrick 12 25:15.5
12. 384 Barker HS (22:47.0 113:54.6 5:17.7)
=============================================
1 9 Gabrielle Baker 11 19:54.8
2 17 Serena Harris 11 20:23.5
3 99 Elinore Voss 9 23:38.0
4 125 Chloe Goodlander 11 24:45.8
5 134 Jessica Haseley 11 25:12.5
6 (162) Rebecca Pisarski 9 26:28.0
7 (178) Alexis Greene 11 27:43.8
13. 392 Weedsport (22:58.2 114:50.8 2:37.0)
=============================================
1 40 Brooke Hammersley 11 21:27.0
2 61 Natalie Mogavero 12 22:19.6
3 90 Alexis Field 12 23:26.7
4 92 Allyson Germinera 9 23:33.5
5 109 Makayla Adams 12 24:04.0
6 (126) Cassondra Carroll 11 24:46.1
7 (133) Alena Manchester 11 25:12.1
14. 416 Byron-Bergen (23:04.3 115:21.3 4:12.6)
=============================================
1 15 Siomara Caballero 10 20:22.2
2 56 Dayanara Caballero 7 22:05.6
3 111 Anna Hersom 11 24:07.7
4 113 Julia Schlenker-Stephens 9 24:11.0
5 121 Emma Smith 11 24:34.8
6 (131) Jess Fleming 12 25:04.0
7 (145) Sara Goodman 9 25:31.5
15. 419 Cowanesque Valley (22:53.2 114:25.8 6:46.9)
=============================================
1 2 Jules Jones 10 18:34.3
2 64 Lilli Hepfer 10 22:31.1
3 97 Claire Miller 10 23:37.8
4 116 Amber Farman 12 24:21.4
5 140 Charly Slusser 9 25:21.2
6 (141) Kirsten Crain 9 25:22.7
7 (142) Cassie Stratton 9 25:25.6
16. 424 Oakfield/Elba (23:13.5 116:07.5 2:49.3)
=============================================
1 51 Abby Gardner 9 21:55.7
2 63 Jenesis Ohlson 9 22:28.6
3 74 Karly Smith 9 22:47.8
4 112 Farrah Macpherson 12 24:10.4
5 124 Ava Flores 9 24:45.0
6 (128) Brooke Uhrinek 9 24:59.6
7 (181) Lizzy Toal 11 28:01.9
17. 429 Northeast Bradford (23:08.8 115:43.7 5:38.9)
=============================================
1 6 Karli Moyer 12 19:37.2
2 66 Megan Allabaugh 12 22:36.4
3 107 Lauryn Jones 9 24:01.1
4 114 Anne Tompkins 12 24:12.9
5 136 Paige Howell 9 25:16.1
6 (154) Destiny Tice 11 25:51.1
7 (176) Taya Howell 12 27:30.2
18. 436 Bishop Kearney (23:27.6 117:18.0 6:53.1)
=============================================
1 30 Alicia Opett 11 20:52.0
2 58 Lilianna Hanning 10 22:12.2
3 82 Zoe Pedraza 12 23:11.8
4 87 Jenna Bottcher 9 23:16.9
5 179 Rosie Feller 10 27:45.1
19. 436 Onondaga (23:15.9 116:19.1 4:22.9)
=============================================
1 32 Abby Frey 12 20:57.9
2 70 Larissa Fitzgibbons 9 22:40.6
3 94 Sierra Trotman 10 23:35.5
4 101 Abby Rumney 12 23:44.3
5 139 Julia Corrente 12 25:20.8
6 (150) Briahna Donath 12 25:38.7
20. 463 Groton (23:29.7 117:28.5 3:50.3)
=============================================
1 53 Brooke Twitchell 12 21:58.3
2 73 Zoe Barclay 11 22:43.6
3 85 Jaylyn Comstock 9 23:14.5
4 100 Caylin Todd 10 23:43.5
5 152 Taylor Buckley 11 25:48.6
21. 470 Wyalusing Valley (23:29.4 117:26.9 5:37.7)
=============================================
1 24 Catherine Brown 9 20:30.0
2 76 Carina Beebe 9 22:50.0
3 104 Cassie Caccia 12 23:52.2
4 110 Ashlee Newton 11 24:07.0
5 156 Sierra Allen 9 26:07.7
6 (161) Rachel Jensen 12 26:23.0
22. 514 Allegany-Limestone (23:53.0 119:24.9 6:19.6)
=============================================
1 20 Lindsey Clawson 11 20:27.1
2 93 Sadie Vanguilder 11 23:35.2
3 103 Jade Carapellatti 12 23:48.0
4 127 Violet Vanguilder 9 24:47.9
5 171 Madeline Lippert 11 26:46.7
6 (188) Hannah Rohrabacher 11 29:09.3
23. 528 Geneseo (24:04.3 120:21.1 6:15.9)
=============================================
1 19 Addy Capel 9 20:25.4
2 35 Chloe Kernan 12 21:06.8
3 146 Hannah Steinhauer 10 25:33.4
4 163 Kayleia Brooks 10 26:34.2
5 165 Teegan Mendel 11 26:41.3
6 (166) Anna Lamb 11 26:42.5
24. 549 Red Jacket (24:08.9 120:44.5 6:58.5)
=============================================
1 8 Olivia Spencer 12 19:48.1
2 95 Grace Valenti 10 23:36.0
3 119 Sammi Kean 12 24:23.4
4 157 Madisyn Liberati 10 26:10.4
5 170 Anna Penird 8 26:46.6
25. 558 Alexander Central (24:15.8 121:18.6 1:50.9)
=============================================
1 91 Alyssa Lafferty 9 23:26.9
2 96 Katie Rebmann 12 23:37.0
3 102 Abigail Bykowski 10 23:46.5
4 132 Claire Slenker 10 25:10.4
5 137 Emma Cline 9 25:17.8
6 (148) Samantha Steavens 12 25:35.6
7 (151) Elizabeth Richardson 12 25:47.0
26. 580 Buffalo Seminary (24:38.1 123:10.1 7:26.4)
=============================================
1 27 Zoe Knauss 11 20:41.5
2 84 Julianna Scaccia 12 23:13.2
3 118 Lydia Abbott 11 24:22.6
4 168 Tia Browder 9 26:44.9
5 183 Jocelyn Yang 11 28:07.9
6 (186) Peyton Wagner 9 28:24.7
27. 597 Cuba-Rushford (25:07.3 125:36.1 9:24.1)
=============================================
1 5 Hailey Kumpf 9 19:35.5
2 48 Josie Litchner 12 21:44.3
3 177 Deanna Kameck 12 27:31.2
4 180 Meredith Grasso 10 27:45.5
5 187 Payton Fry 11 28:59.6
28. 601 Holley Central (24:52.8 124:23.6 7:33.6)
=============================================
1 22 Lyndsay Allen 12 20:28.4
2 55 Lara Braun 12 22:03.0
3 169 Madison Marsh 11 26:45.7
4 173 Hannah Day 12 27:04.5
5 182 Serene Lin 10 28:02.0
6 (185) Mikaela Auch 10 28:19.6
29. 700 Marathon (25:33.6 127:47.9 5:36.0)
=============================================
1 43 Aliesha Howard 10 21:34.6
2 153 Emily Strumphler 9 25:49.8
3 158 Jamie Strumphler 11 26:10.8
4 172 Chloe Blaschock 9 27:02.1
5 174 Natalie Thomas 12 27:10.6
30. 754 Arkport/Canaseraga (25:55.8 129:38.7 2:47.1)
=============================================
1 122 Ellen McInnes 12 24:35.8
2 143 Maya Racho 12 25:26.8
3 155 Rachel Mikolajczyk 9 25:55.4
4 159 Jasmine Mosko 12 26:17.8
5 175 MacKenzzie Barrett 9 27:22.9
6 (184) Casey Woodvine 12 28:13.3
Race 3 - Boys Jr High #1 (Smallest/Small schools)
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 Nathan Conklin 8 1 Cato-Meridian 9:20.2 5:46
2 1 Issac Clayton 8 2 Rocky Grove-PA 9:32.7 5:54
3 2 Joey Pillittieri 9 1 Falconer 9:34.8 5:55
4 3 Noah Shedden 8 3 Mansfield HS-PA 9:37.8 5:57
5 4 Ben Leonard 8 4 North East-PA 9:39.8 5:58
6 5 Jackson Simpson 8 5 Troy - PA 9:41.5 5:59
7 6 Griffin Bogdanowicz 7 1 Southwestern-NY 9:47.3 6:03
8 Tyler Jordan 8 6 Wayland-Cohocton 9:48.5 6:04
9 Levi Riley 7 2 Addison 9:48.9 6:04
10 7 Nick Kerner 8 7 North East-PA 9:50.3 6:05
11 8 Josh Haskell 8 8 Franklinville 9:51.7 6:06
12 9 Donald Higgs 8 9 Allegany-Limestone 9:52.8 6:06
13 10 Max Willix 9 2 Bloomfield 9:52.8 6:06
14 11 Hayden Hemlock 8 10 LaFayette 9:52.9 6:06
15 12 Ty Barrett 8 11 Troy - PA 9:53.7 6:07
16 13 Lucas Boyd 7 3 North East-PA 9:54.3 6:07
17 14 Sam Bell 8 12 Lansing 9:57.5 6:09
18 15 Sean Farrell 9 3 Bloomfield 9:58.4 6:10
19 16 Kaeman Smith 8 13 North East-PA 10:01.1 6:12
20 17 Tom Strasser 8 14 Alden 10:01.5 6:12
21 Nick Staley 8 15 Geneseo 10:02.3 6:12
22 18 Ethan Luce 8 16 Southwestern-NY 10:03.4 6:13
23 19 Ryan Love 8 17 Otto Eldred-PA 10:05.4 6:14
24 20 Kyle Urban 8 18 Alden 10:06.1 6:15
25 21 Ethan Skiff 8 19 Hannibal 10:07.5 6:15
26 Sawyer Prince 8 20 Oswayo Valley-PA 10:08.2 6:16
27 22 Nate Ackley 8 21 Waverly 10:09.0 6:16
28 23 Brendan Luce 8 22 Southwestern-NY 10:10.2 6:17
29 24 Ethan Fulton 8 23 Trumansburg 10:10.9 6:18
30 25 Daniel Casey 8 24 Allegany-Limestone 10:12.6 6:19
31 26 Brett Stevenson 8 25 Rocky Grove-PA 10:13.6 6:19
32 27 Devin Austin 8 26 Falconer 10:15.4 6:20
33 28 Kyle Madigan 9 4 Chesterton Academy/St. 10:15.5 6:20
34 29 Owen Connell 9 5 Bloomfield 10:16.1 6:21
35 30 Wyatt Harrington 8 27 Falconer 10:16.2 6:21
36 31 Jacob Brink 8 28 Allegany-Limestone 10:17.3 6:22
37 32 Oliver Hagel 8 29 Southwestern-NY 10:17.5 6:22
38 33 John Brockelbank 9 6 Falconer 10:17.9 6:22
39 34 Jordan Schlagenhauf 8 30 Oakfield/Elba 10:18.1 6:22
40 35 Jacob Wales 8 31 Troy - PA 10:18.5 6:22
41 Erik Schwab 8 32 LeRoy 10:18.6 6:22
42 Merritt Cox 7 4 Cato-Meridian 10:19.7 6:23
43 Jordan Welker 7 5 Notre Dame-Batavia 10:20.4 6:23
44 36 Thomas Hand 8 33 Waverly 10:21.1 6:24
45 Jacob Taylor 7 6 Avoca 10:21.6 6:24
46 37 Joe Krenzer 8 34 Falconer 10:22.0 6:24
47 38 Jayden Swanson 8 35 Trumansburg 10:23.7 6:25
48 Lucas Baer 8 36 Maple Grove 10:24.6 6:26
49 39 Nathan Schuessler 8 37 Otto Eldred-PA 10:24.6 6:26
50 40 Ian Ryan 7 7 Tully 10:24.7 6:26
51 41 Owen Ludwig 8 38 Fredonia Central 10:25.8 6:27
52 Conor Miller 8 39 Northeast Bradford 10:26.1 6:27
53 Hal Svetanics 8 40 Maple Grove 10:26.5 6:27
54 42 Cayden Start 8 41 Northwestern-PA 10:26.9 6:27
55 Nick Woodruff 8 42 Wyalusing Valley 10:30.3 6:30
56 43 Kiernan Bolan 8 43 Bloomfield 10:30.5 6:30
57 44 Ethan Pettis 7 8 Northwestern-PA 10:30.5 6:30
58 45 Trevor Hamilton 8 44 Rocky Grove-PA 10:30.8 6:30
59 Ethan Ross 8 45 Coudersport 10:31.1 6:30
60 Jordan Kelly 8 46 Wayland-Cohocton 10:31.2 6:30
61 46 Aiden Reinsel 8 47 North East-PA 10:31.4 6:30
62 Eli Vanburen 8 48 Pavilion/York 10:31.6 6:30
63 47 Evan Miller 7 9 Honeoye Central 10:31.9 6:31
64 48 Ben Dizer 8 49 Candor 10:32.2 6:31
65 49 Charlie Sherman 7 10 Honeoye Central 10:32.3 6:31
66 Clayton Petlock 7 11 Wyalusing Valley 10:33.4 6:31
67 50 Brennan Gibson 8 50 Alexander Central 10:35.5 6:33
68 51 Liam Traub 8 51 Waverly 10:35.7 6:33
69 52 Marcus King 9 7 Clymer-Sherman-Panama 10:36.6 6:33
70 53 Ty Williams 8 52 Newfane Central 10:36.8 6:34
71 54 Seth Seymour 8 53 Troy - PA 10:37.3 6:34
72 55 Parker Torres 8 54 Bloomfield 10:38.4 6:35
73 Aj Harrington 7 12 Tonawanda HS 10:39.1 6:35
74 56 Lucas Taves 8 55 Trumansburg 10:39.4 6:35
75 57 Liam Lang 8 56 Candor 10:39.6 6:35
76 58 Evan Raes 8 57 Midlakes 10:40.1 6:36
77 59 Jaret Black 8 58 Barker HS 10:40.1 6:36
78 60 Jesse Laplant 8 59 Williamson Central 10:40.1 6:36
79 John Overhoff 8 60 Eden 10:40.6 6:36
80 61 Mauricio Cornado 8 61 Fredonia Central 10:41.2 6:36
81 62 Evan Wolfgong 7 13 Rocky Grove-PA 10:44.1 6:38
82 63 Ethan Rodemoyer 8 62 North East-PA 10:45.5 6:39
83 Cameron Williams 8 63 Arkport/Canaseraga 10:45.7 6:39
84 64 Mason Bump 7 14 Alexander Central 10:46.3 6:39
85 65 Nathaniel Hess 7 15 Barker HS 10:46.4 6:40
86 66 Jack Mohat 8 64 Tully 10:47.4 6:40
87 67 Caleb Barreto 7 16 Southwestern-NY 10:47.4 6:40
88 Memphis Collins 7 17 Susquehanna Comm-PA 10:47.7 6:40
89 68 Kyle Porter 7 18 Oakfield/Elba 10:47.8 6:40
90 69 Dan White 8 65 Southwestern-NY 10:48.4 6:41
91 70 Jake Stearns 8 66 Frewsburg Central 10:48.4 6:41
92 71 Santos Hernandez 7 19 Hannibal 10:48.5 6:41
93 Liam Kressly 8 67 Hammondsport 10:48.8 6:41
94 72 Mason Cook 7 20 Oakfield/Elba 10:49.7 6:42
95 73 Andrew Damato 8 68 Clyde-Savannah - Lyons 10:50.1 6:42
96 74 Alex Post 7 21 Otto Eldred-PA 10:50.6 6:42
97 75 Davis Croft 8 69 Waverly 10:50.7 6:42
98 76 Ethan Vannoy 8 70 Troy - PA 10:51.3 6:42
99 77 Dalton Gromoll 8 71 Wilson HS (Sec 6) 10:51.3 6:42
100 Andrew Badeau 7 22 Arkport/Canaseraga 10:52.9 6:43
101 78 Liam Kilgas 7 23 North East-PA 10:55.2 6:45
102 79 Cameron Wright 8 72 Hannibal 10:55.8 6:45
103 80 Xander Dawson 8 73 Trumansburg 10:56.4 6:46
104 81 Kohl Carpenter 8 74 Allegany-Limestone 10:56.5 6:46
105 82 Gavyn Wood 7 24 Falconer 10:56.8 6:46
106 83 Kaden Swanson 8 75 Southwestern-NY 10:57.3 6:46
107 84 Steven Class 8 76 Barker HS 10:58.1 6:47
108 85 Cameron Squier 7 25 Candor 10:58.2 6:47
109 Xander Pelc 8 77 Canastota 10:59.2 6:47
110 Chris Orner 8 78 Susquehanna Comm-PA 10:59.4 6:48
111 86 Talon Kolb 8 79 Mansfield HS-PA 11:00.1 6:48
112 Eli Olejniczak 9 8 Randolph 11:00.9 6:48
113 Hayden Mosier 7 26 Northeast Bradford 11:01.6 6:49
114 87 Jacob Cirillo 8 80 Barker HS 11:02.6 6:49
115 Jacob Lawton 7 27 Southwestern-NY 11:02.9 6:50
116 88 Charles Rickard 8 81 Royalton-Hartland 11:04.3 6:51
117 89 Ethan Malueg 8 82 Red Creek 11:05.6 6:51
118 90 Caden Michalec 8 83 Lansing 11:08.4 6:53
119 Grady Cobb 8 84 Wyalusing Valley 11:12.2 6:55
120 Brody Fuhrey 7 28 Wyalusing Valley 11:12.9 6:56
121 91 Jayden Demeurisse 7 29 Palmyra-Macedon 11:13.9 6:56
122 92 Matt Atanaoff 8 85 Waverly 11:15.1 6:57
123 93 Timmy Pitt 8 86 Honeoye Central 11:15.2 6:57
124 94 Robert Schultz 8 87 Mansfield HS-PA 11:15.7 6:58
125 95 Owen Saxby 9 9 Bloomfield 11:16.4 6:58
126 Braley Lachner 8 88 Southwestern-NY 11:17.0 6:58
127 96 Connor Jackson 8 89 Tully 11:17.6 6:59
128 97 Nolan Surkau-Parkin 8 90 Harley-Allendale-Col 11:17.8 6:59
129 98 Dustin McFarland 8 91 Hannibal 11:18.6 6:59
130 99 Jase Smith 7 30 Falconer 11:18.7 6:59
131 100 Dawson Donovan 7 31 Barker HS 11:19.0 7:00
132 101 Charlie Miller 8 92 Lansing 11:19.7 7:00
133 102 Kevin Voegelin 8 93 Allegany-Limestone 11:19.7 7:00
134 Brian Lewis 8 94 Avon Central 11:20.0 7:00
135 103 Christian Dejoseph 7 32 LaFayette 11:20.2 7:00
136 Cael Turri 8 95 North East-PA 11:20.5 7:01
137 104 Thomas Stallone 7 33 Lansing 11:20.7 7:01
138 Brandon Carrick 7 34 Notre Dame-Batavia 11:21.2 7:01
139 Steve Parmarter 8 96 North East-PA 11:21.9 7:01
140 105 Branden Rieser-Klie 8 97 Alexander Central 11:22.1 7:02
141 Chase Moore 8 98 Canastota 11:22.3 7:02
142 106 Parker Vooris 7 35 Lansing 11:24.1 7:03
143 Jack Crandall 8 99 Pembroke 11:24.5 7:03
144 107 Noah Collins 7 36 Frewsburg Central 11:25.5 7:04
145 108 Cayden Hatch 8 100 Franklinville 11:25.7 7:04
146 109 Jerrel Sackett 7 37 Waverly 11:25.8 7:04
147 110 Wyatt Stouffer 7 38 Candor 11:26.0 7:04
148 111 Billy Lovejoy 8 101 Hannibal 11:26.5 7:04
149 112 Sam Vandyke 8 102 Waverly 11:28.1 7:05
150 Logan McPherson 8 103 Hamilton 11:28.2 7:05
151 Bryce Myers 8 104 Jasper-Troupsburg 11:28.7 7:06
152 113 Amel Jowdy 8 105 Wilson HS (Sec 6) 11:29.9 7:06
153 Colin Famoly 8 106 Moravia 11:30.0 7:06
154 114 Michael Ortiz 7 39 Williamson Central 11:30.5 7:07
155 115 Isaac Tice 8 107 Mansfield HS-PA 11:31.1 7:07
156 116 Thomas Defisher 8 108 Williamson Central 11:31.3 7:07
157 Constantine Carter 8 109 Falconer 11:31.9 7:08
158 Jacob Johnson 7 40 Southwestern-NY 11:32.3 7:08
159 117 Brenden Smith 8 110 Fredonia Central 11:32.8 7:08
160 118 Christopher Smoker 7 41 Harley-Allendale-Col 11:34.6 7:09
161 Julian Funaki 7 42 Elk County Cath-PA 11:36.7 7:11
162 119 Brayden Baughman 7 43 Rocky Grove-PA 11:38.5 7:12
163 120 Lane Rawls 8 111 Hannibal 11:38.9 7:12
164 Sawyer Batterson 7 44 Coudersport 11:39.0 7:12
165 Lucas Morrow 7 45 Dryden 11:39.2 7:12
166 Jacob Cracknell 8 112 Coudersport 11:41.3 7:13
167 121 Taylor Thuotte 7 46 Troy - PA 11:42.0 7:14
168 122 Liam Conroy 8 113 Franklinville 11:42.6 7:14
169 123 Sebastion Cole 8 114 Trumansburg 11:42.7 7:14
170 124 Elijah Langan 9 10 Bloomfield 11:44.1 7:15
171 Ben Doland 8 115 Thomas Edison 11:44.6 7:15
172 Owen Strickland 7 47 Dryden 11:44.7 7:15
173 125 Evan Vanamburg 8 116 Clyde-Savannah - Lyons 11:44.7 7:15
174 Nathaniel Welsh 7 48 Cowanesque Valley 11:44.8 7:16
175 126 Jackson Laird 7 49 Midlakes 11:45.3 7:16
176 Gavin Copley 7 50 Cowanesque Valley 11:46.9 7:17
177 127 Jaydon Anthony 7 51 Palmyra-Macedon 11:48.2 7:18
178 128 Jackson Wren 8 117 Williamson Central 11:48.8 7:18
179 129 Aiden Vanamburg 7 52 Clyde-Savannah - Lyons 11:49.5 7:18
180 130 Max Selmser 7 53 Tully 11:50.3 7:19
181 131 Evan Ciurca 8 118 Siena Catholic Acad 11:51.0 7:19
182 Damian Case 8 119 Thomas Edison 11:51.3 7:20
183 132 Zachary Hwang 8 120 Lansing 11:51.5 7:20
184 133 Raymond Warth 7 54 Siena Catholic Acad 11:52.2 7:20
185 Carson Hathaway 8 121 Pulaski High School 11:52.5 7:20
186 134 Ryan Oberg 9 11 Clymer-Sherman-Panama 11:52.6 7:20
187 Chase Whitman 7 55 Oswayo Valley-PA 11:54.5 7:22
188 135 Toby Tummino 8 122 LaFayette 11:55.0 7:22
189 136 Justin Kruz 8 123 Alden 11:55.2 7:22
190 137 Declan Gibbons 8 124 Frewsburg Central 11:55.4 7:22
191 Jayden Harris 8 125 Northeast Bradford 11:55.7 7:22
192 138 Landon Voss 8 126 Hannibal 11:55.8 7:22
193 139 Jett Davis 7 56 Alexander Central 11:57.0 7:23
194 Aiden Duvall 7 57 Bloomfield 11:57.2 7:23
195 140 Austin Kwitkowski 8 127 Alexander Central 11:57.8 7:24
196 141 Patrick Carpenter 8 128 Newfane Central 11:58.5 7:24
197 142 Rousseau Gutierrez 7 58 Harley-Allendale-Col 11:58.9 7:24
198 Dustin Cox 7 59 Bath-Haverling 11:59.1 7:24
199 143 Ethan Blanchard 7 60 Red Creek 11:59.9 7:25
200 144 Keegan Foxvog 7 61 Wilson HS (Sec 6) 12:01.4 7:26
201 145 Kellen McCasland 8 129 Tully 12:01.7 7:26
202 Marshall Brewer 7 62 Addison 12:04.2 7:27
203 Travis Hacker 7 63 Moravia 12:04.6 7:28
204 146 Dominic Mruzek 8 130 Siena Catholic Acad 12:05.1 7:28
205 Alexander Harrison 8 131 Bloomfield 12:05.2 7:28
206 147 Bryce Gifford 7 64 Smethport Area-PA 12:05.4 7:28
207 148 Stephen Richardson 8 132 Honeoye Central 12:05.9 7:29
208 149 Ethan Bond 7 65 Midlakes 12:06.1 7:29
209 Henry Jackson 8 133 Hamilton 12:06.5 7:29
210 Thomas Lindstrom 7 66 Bloomfield 12:06.6 7:29
211 150 Ezra McMullen 7 67 Chesterton Academy/St. 12:07.1 7:29
212 Brennan Traub 8 134 Waverly 12:07.9 7:30
213 151 Joseph Cornell 7 68 Otto Eldred-PA 12:08.0 7:30
214 Noah Waldron 7 69 Hannibal 12:08.4 7:30
215 152 Gunnar Rorapaugh 8 135 Harley-Allendale-Col 12:08.4 7:30
216 Carson Barrante 8 136 Eden 12:08.6 7:30
217 Jesse Cottrell 8 137 Red Jacket 12:09.5 7:31
218 153 Micah Barber 7 70 Frewsburg Central 12:10.8 7:32
219 154 Jakob Lowerie 7 71 Rocky Grove-PA 12:10.9 7:32
220 Mason Vienna 8 138 Red Jacket 12:11.1 7:32
221 155 Ben Demayo 8 139 Palmyra-Macedon 12:11.3 7:32
222 156 Aidan Voss 7 72 Barker HS 12:12.2 7:32
223 157 Connor Weilacher 8 140 Otto Eldred-PA 12:12.6 7:33
224 158 Thomas Duver 7 73 Harley-Allendale-Col 12:13.3 7:33
225 159 Tyler Jirovec 7 74 Oakfield/Elba 12:13.3 7:33
226 Beck Benson 8 141 Maple Grove 12:14.0 7:34
227 160 Connor Terwilliger 8 142 Franklinville 12:14.6 7:34
228 Jackson Currier 7 75 North East-PA 12:14.6 7:34
229 Jackson Batzel 8 143 Susquehanna Comm-PA 12:15.0 7:34
230 161 Albert Baxter 7 76 Fredonia Central 12:15.3 7:34
231 162 Mason Cadieux 7 77 Oakfield/Elba 12:15.8 7:35
232 163 Camren Szafranski 8 144 Barker HS 12:16.2 7:35
233 Blake Teets 7 78 Thomas Edison 12:16.7 7:35
234 Ethan Hudzinski 8 145 Holley Central 12:16.9 7:35
235 Alexander Dersarkis 8 146 Barker HS 12:17.2 7:36
236 164 Jerry Marchand 9 12 Chesterton Academy/St. 12:17.4 7:36
237 Brett Svenson 8 147 Southwestern-NY 12:17.9 7:36
238 165 Zach Difonzo 8 148 Smethport Area-PA 12:18.3 7:36
239 166 Seth Riley 7 79 Lansing 12:19.1 7:37
240 Alex Hall 7 80 Hannibal 12:19.5 7:37
241 Brenden Cook 8 149 Bath-Haverling 12:21.1 7:38
242 167 Parker Dobson 8 150 Oakfield/Elba 12:21.5 7:38
243 168 Julian Luke 8 151 Tully 12:22.1 7:39
244 169 Aric Potter 8 152 Midlakes 12:22.1 7:39
245 170 Darrin Langin 8 153 Mansfield HS-PA 12:22.2 7:39
246 Jordan Parsons 7 81 Randolph 12:22.8 7:39
247 Matthew Kent 8 154 Jordan Elbridge 12:23.6 7:39
248 Garrett Carlson 7 82 Falconer 12:23.9 7:40
249 171 Landon Dean 7 83 Palmyra-Macedon 12:24.2 7:40
250 Riley Kordes 7 84 North East-PA 12:24.6 7:40
251 172 Liam Rowley-Thompso 7 85 Smethport Area-PA 12:24.7 7:40
252 Sean Rubenstein 7 86 Bloomfield 12:24.9 7:40
253 173 Aden Harris 7 87 Newfane Central 12:25.2 7:40
254 174 Nicholas Arcovio 7 88 Newfane Central 12:25.6 7:41
255 175 Nathan Gillette 7 89 Candor 12:27.1 7:42
256 176 Jonathan Davis 8 155 Williamson Central 12:27.8 7:42
257 177 Wesley Craig 8 156 Tully 12:28.5 7:43
258 178 Joel Gloff 8 157 Fredonia Central 12:29.2 7:43
259 179 Aaron Zaccardo 7 90 Frewsburg Central 12:29.5 7:43
260 180 Preston Tobolski 7 91 Oakfield/Elba 12:30.0 7:43
261 181 Tyler Stewart 7 92 Royalton-Hartland 12:30.5 7:44
262 182 Azriel Lawerence 7 93 Clyde-Savannah - Lyons 12:31.6 7:44
263 Sean McKean 7 94 Oswayo Valley-PA 12:33.0 7:45
264 Jeffrey Carmichael 8 158 Moravia 12:33.0 7:45
265 183 Jack Day 7 95 Palmyra-Macedon 12:34.1 7:46
266 Damon Fischer 7 96 Randolph 12:34.8 7:46
267 184 Ethan Vancamp 7 97 Otto Eldred-PA 12:35.4 7:47
268 185 Evan Kirchoff 8 159 Clymer-Sherman-Panama 12:35.8 7:47
269 Ethan Gantz 7 98 Bloomfield 12:35.9 7:47
270 186 Adam Lesch 7 99 Fredonia Central 12:36.5 7:47
271 187 Harris Bell 7 100 Otto Eldred-PA 12:36.6 7:48
272 188 Cadan Ziemba 7 101 Trumansburg 12:37.8 7:48
273 Alex Haskins 8 160 North East-PA 12:38.9 7:49
274 189 Kyle Ladlee 7 102 Smethport Area-PA 12:39.1 7:49
275 Alex Hudson 7 103 Falconer 12:39.1 7:49
276 Andrew Slade 8 161 Geneseo 12:39.2 7:49
277 Aiden Warner 7 104 Oakfield/Elba 12:39.6 7:49
278 Jack Negley 7 105 Lansing 12:41.2 7:50
279 190 Joseph Rebmann 8 162 Alexander Central 12:41.7 7:51
280 191 Matt Volz 8 163 Allegany-Limestone 12:42.0 7:51
281 Jack Lingenfelter 8 164 Maple Grove 12:43.1 7:52
282 Tennessee Barboza 7 106 Hannibal 12:44.0 7:52
283 Eli Fiore 8 165 Bloomfield 12:44.5 7:52
284 192 Alexander Keith 8 166 Northwestern-PA 12:45.3 7:53
285 193 Btittan Sabados 8 167 Northwestern-PA 12:51.1 7:56
286 Xander Austin 7 107 Falconer 12:51.1 7:56
287 194 Evan Fitzpatrick 7 108 LaFayette 12:52.2 7:57
288 195 Philip Savka 7 109 Chesterton Academy/St. 12:52.7 7:57
289 Zach Flansburg 8 168 LeRoy 12:53.6 7:58
290 196 Michael Piersall 8 169 Chesterton Academy/St. 12:55.0 7:59
291 Ryan Coffman 7 110 Otto Eldred-PA 12:56.6 8:00
292 Luke Colf 7 111 Bloomfield 12:56.9 8:00
293 197 Justin Czibiniak 8 170 Williamson Central 12:57.7 8:01
294 198 Robert Whitton 8 171 Clyde-Savannah - Lyons 12:59.2 8:01
295 199 Zeph Howie 7 112 Palmyra-Macedon 12:59.5 8:02
296 Randy McIntire 7 113 Oakfield/Elba 12:59.6 8:02
297 Everett Swenson 8 172 Archbishop Walsh Academ 13:00.4 8:02
298 James Mason 7 114 Barker HS 13:01.2 8:03
299 200 Matthew Thompson 8 173 Frewsburg Central 13:02.7 8:04
300 201 Tim Birdsall 8 174 Newfane Central 13:02.8 8:04
301 Cole Hess 7 115 Hannibal 13:04.2 8:05
302 202 Grayson Osborne-Coy 7 116 Fredonia Central 13:04.4 8:05
303 203 Alex Scott 7 117 Siena Catholic Acad 13:04.6 8:05
304 Levi Hauser 7 118 Barker HS 13:05.1 8:05
305 204 Maxwell Sun 8 175 Harley-Allendale-Col 13:05.3 8:05
306 Arjun Kodali 8 176 Lansing 13:05.7 8:05
307 205 Spencer Frary 7 119 Clymer-Sherman-Panama 13:06.5 8:06
308 206 Evan Houtaling 7 120 Red Creek 13:07.6 8:07
309 Gage Wheaton 7 121 Northstar Christian 13:07.9 8:07
310 Clayton Frazier 7 122 Fredonia Central 13:10.2 8:08
311 Dylan Buske 7 123 Hannibal 13:10.2 8:08
312 207 Nick Hallett 7 124 Honeoye Central 13:10.8 8:09
313 Mason Currier 8 177 North East-PA 13:11.6 8:09
314 208 Gavin Short 8 178 Red Creek 13:12.3 8:10
315 Dylan Ellison 7 125 Otto Eldred-PA 13:14.5 8:11
316 209 Simon Lingle 8 179 Newfane Central 13:14.8 8:11
317 210 Augustus Powless 8 180 LaFayette 13:15.3 8:11
318 Fletcher Dickmann 7 126 Marcus Whitman 13:15.9 8:12
319 211 Chris Bergamo 8 181 LaFayette 13:16.7 8:12
320 Jacob Wilson 8 182 Barker HS 13:17.8 8:13
321 Craig Arquiett 7 127 Hamilton 13:18.0 8:13
322 212 Demetri Vakkas 7 128 Trumansburg 13:18.4 8:13
323 213 Aiden Shurtz 8 183 Royalton-Hartland 13:18.6 8:13
324 Curtis Hannon 7 129 Falconer 13:20.1 8:14
325 Andrew Wilcox 7 130 Randolph 13:21.5 8:15
326 Gordon Bartle 8 184 Bloomfield 13:23.8 8:17
327 Donovan Recore 8 185 Barker HS 13:23.9 8:17
328 Paul Claydon 7 131 Falconer 13:24.7 8:17
329 Gabe Hellwig 7 132 Fredonia Central 13:25.2 8:17
330 214 Timothy Goerss 7 133 Newfane Central 13:25.4 8:18
331 215 Alexander Gagne 7 134 Royalton-Hartland 13:26.0 8:18
332 Issac Luke 7 135 Tully 13:26.2 8:18
333 216 Payson Nield 8 186 Midlakes 13:26.6 8:18
334 217 Andy Pruetz 8 187 Alden 13:29.2 8:20
335 218 Luke Dart 8 188 Smethport Area-PA 13:31.8 8:22
336 Oliver Eisenberger 7 136 Eden 13:33.0 8:22
337 Darryn Azzano 7 137 North East-PA 13:34.7 8:23
338 Patrick Murrary 8 189 McQuaid Jesuit 13:36.0 8:24
339 Frank Stech 7 138 Marathon 13:36.6 8:25
340 Andrew Rosabianca 8 190 Bath-Haverling 13:38.7 8:26
341 219 Aiden Wun 8 191 Harley-Allendale-Col 13:39.3 8:26
342 Matthew Brown 7 139 Fredonia Central 13:39.4 8:26
343 220 Colton Schuman 7 140 Allegany-Limestone 13:41.4 8:28
344 Jose Marrero 8 192 Harley-Allendale-Col 13:43.2 8:29
345 Salvatore Timpani 7 141 Harley-Allendale-Col 13:43.4 8:29
346 Ryan Batt 7 142 Otto Eldred-PA 13:44.6 8:29
347 221 Aaron Weich 12 1 Wilson HS (Sec 6) 13:45.8 8:30
348 222 Carlos Martinez 8 193 Siena Catholic Acad 13:46.1 8:30
349 Terry Reese 7 143 Oakfield/Elba 13:46.9 8:31
350 Chad Eddy 8 194 Falconer 13:47.3 8:31
351 Jarrett Pagorek 8 195 Red Jacket 13:49.5 8:33
352 Nick MacKinder 8 196 Cato-Meridian 13:51.2 8:34
353 223 Ian Davis 7 144 Frewsburg Central 13:52.1 8:34
354 Tyler Lafferty 7 145 North East-PA 13:52.5 8:34
355 224 Matthew Defisher 7 146 Williamson Central 13:54.3 8:35
356 225 Jack Schultz 8 197 Wilson HS (Sec 6) 13:55.6 8:36
357 Jesse Morgan 7 147 Tully 13:58.1 8:38
358 226 Lenny Woodruff 7 148 Franklinville 13:58.9 8:38
359 Cole Kornow 7 149 Oakfield/Elba 13:59.0 8:38
360 227 Logan Duerer 7 150 Wilson HS (Sec 6) 14:00.9 8:40
361 228 Jesse Riling 7 151 Franklinville 14:01.5 8:40
362 229 Fin Bastian 8 198 Clyde-Savannah - Lyons 14:01.9 8:40
363 Matthew Petsch 7 152 Northern Potter-PA 14:03.2 8:41
364 Sam Bacci 8 199 East Rochester 14:03.3 8:41
365 Nathan Ryan 7 153 North East-PA 14:05.5 8:42
366 230 Andrew Ossont 7 154 Royalton-Hartland 14:09.5 8:45
367 Xander Mapstone 7 155 Bloomfield 14:09.9 8:45
368 231 Maximillian Stern 7 156 Royalton-Hartland 14:11.5 8:46
369 232 Ethan Le 7 157 Honeoye Central 14:11.6 8:46
370 233 Ian Edmonds 8 200 Alexander Central 14:14.2 8:48
371 Gavin Wright 7 158 Trumansburg 14:23.2 8:53
372 Malakai Martin 8 201 Oakfield/Elba 14:24.1 8:54
373 Damon Cooley 7 159 Trumansburg 14:26.3 8:55
374 234 Hunter Kulago 8 202 Troy - PA 14:28.2 8:56
375 Bryce Flynn 7 160 Canastota 14:28.3 8:56
376 Evan Salvagin 8 203 Campbell-Savona 14:33.4 9:00
377 Ryan Wylie 8 204 Mynderse Academy 14:35.9 9:01
378 Aaron Jones 7 161 Williamson Central 14:36.7 9:02
379 Noah Rathke 8 205 Newfane Central 14:36.8 9:02
380 Timothy Morehouse 8 206 Marathon 14:38.5 9:03
381 Jack Fortna 8 207 Fredonia Central 14:39.2 9:03
382 Hunter Lane 7 162 Oakfield/Elba 14:41.0 9:04
383 Clint Grissett 7 163 Barker HS 14:43.2 9:06
384 235 Tim Johnson 7 164 Clymer-Sherman-Panama 14:45.1 9:07
385 Danner Shaffer 7 165 Cuba-Rushford 14:46.7 9:08
386 Erich Thompson 7 166 Frewsburg Central 14:47.7 9:08
387 Lucas Flegal 7 167 Barker HS 14:48.4 9:09
388 236 Ryan Koepf 7 168 Alden 14:52.2 9:11
389 Matthew Hubbard 7 169 Jordan Elbridge 14:53.6 9:12
390 Connor Gale 8 208 Byron-Bergen 14:57.5 9:14
391 Kaden Dove 8 209 Falconer 15:00.7 9:16
392 Robert Stevenson 9 13 Newfane Central 15:07.3 9:21
393 John Wylie 7 170 Oswayo Valley-PA 15:09.6 9:22
394 237 Will Belokur 7 171 Candor 15:10.5 9:23
395 238 Christopher Ulrich 8 210 Royalton-Hartland 15:12.9 9:24
396 239 Cameron Swantek 7 172 Northwestern-PA 15:19.4 9:28
397 Evan Gerdes 7 173 Royalton-Hartland 15:23.2 9:30
398 Elajandro Martinez 8 211 Bath-Haverling 15:23.5 9:31
399 Michael Farmer 7 174 Avon Central 15:24.3 9:31
400 Jacob Sullivan 7 175 Fredonia Central 15:24.9 9:31
401 Liam Rothfuss 8 212 Williamson Central 15:27.0 9:33
402 240 Zach Deritis 8 213 Honeoye Central 15:29.1 9:34
403 Samuel Hellman 7 176 Williamson Central 15:33.0 9:36
404 Jack Yancey 7 177 Mynderse Academy 15:33.9 9:37
405 Zach Mogavero 8 214 Geneseo 15:35.5 9:38
406 Gabe Salim 8 215 Fredonia Central 15:36.1 9:38
407 241 Spenser Merchant 8 216 Wilson HS (Sec 6) 15:36.1 9:38
408 Quinnton Hill 7 178 Honeoye Central 15:37.2 9:39
409 Isaac Gasparri 8 217 Williamson Central 15:38.7 9:40
410 Michael Woodward 7 179 Oakfield/Elba 15:39.7 9:41
411 Andrew Lebaron 7 180 Falconer 15:45.2 9:44
412 Connor Ingham 8 218 Wheatland-Chili 15:57.2 9:51
413 242 Colton Rice 8 219 Clyde-Savannah - Lyons 16:00.4 9:53
414 Duane Rosenow 7 181 Frewsburg Central 16:03.3 9:55
415 Nicholas Steurrys 7 182 Williamson Central 16:08.0 9:58
416 Joe Jang 8 220 Mynderse Academy 16:09.8 9:59
417 Jt Wolcott 7 183 Oakfield/Elba 16:11.6 10:00
418 Zachary Whitton 7 184 Clyde-Savannah - Lyons 16:15.3 10:02
419 Aidan Pietrkiewicz 7 185 Fredonia Central 16:16.3 10:03
420 Loren Brown 8 221 Jasper-Troupsburg 16:23.9 10:08
421 Bradley Loveland 9 14 Jordan Elbridge 16:28.7 10:11
422 Matt Haier 7 186 Tully 16:29.2 10:11
423 Josh Bottcher 7 187 Bishop Kearney 16:32.6 10:13
424 Hunter Wadhams 8 222 Clyde-Savannah - Lyons 16:36.5 10:16
425 Austin Cabisca 7 188 Moravia 16:37.7 10:16
426 243 Ben Osborn 7 189 Mansfield HS-PA 16:41.5 10:19
427 Rory Budney 7 190 Trumansburg 16:48.9 10:23
428 244 Dominic Breton 7 191 Franklinville 17:11.1 10:37
429 Chris Hill 7 192 Hammondsport 17:23.0 10:44
430 Timothy Dent 7 193 Barker HS 17:29.0 10:48
431 Clayton Zetwick 7 194 Otto Eldred-PA 17:34.8 10:52
432 245 Lucas Jones 7 195 Red Creek 18:37.7 11:30
433 Xander Chiulli 8 223 Geneseo 18:40.1 11:32
434 William Clayson 7 196 Otto Eldred-PA 18:43.1 11:34
435 Oscar Pleakis 7 197 The Gow School 19:02.2 11:46
436 Logan Garfield 8 224 Arkport/Canaseraga 19:02.2 11:46
437 246 Andrew Nelson 7 198 Clymer-Sherman-Panama 20:21.1 12:34
438 Bryce Dorer 7 199 Lansing 20:45.1 12:49
439 Jeffrey Wagar 7 200 Marcus Whitman 22:05.9 13:39
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 86 North East-PA ( 9:59.4 49:56.9 0:51.6)
=============================================
1 4 Ben Leonard 8 9:39.8
2 7 Nick Kerner 8 9:50.3
3 13 Lucas Boyd 7 9:54.3
4 16 Kaeman Smith 8 10:01.1
5 46 Aiden Reinsel 8 10:31.4
6 ( 63) Ethan Rodemoyer 8 10:45.5
7 ( 78) Liam Kilgas 7 10:55.2
2. 129 Falconer (10:09.3 50:46.3 0:47.2)
=============================================
1 2 Joey Pillittieri 9 9:34.8
2 27 Devin Austin 8 10:15.4
3 30 Wyatt Harrington 8 10:16.2
4 33 John Brockelbank 9 10:17.9
5 37 Joe Krenzer 8 10:22.0
6 ( 82) Gavyn Wood 7 10:56.8
7 ( 99) Jase Smith 7 11:18.7
3. 146 Southwestern-NY (10:13.2 51:05.8 1:00.1)
=============================================
1 6 Griffin Bogdanowicz 7 9:47.3
2 18 Ethan Luce 8 10:03.4
3 23 Brendan Luce 8 10:10.2
4 32 Oliver Hagel 8 10:17.5
5 67 Caleb Barreto 7 10:47.4
6 ( 69) Dan White 8 10:48.4
7 ( 83) Kaden Swanson 8 10:57.3
4. 152 Bloomfield (10:15.3 51:16.2 0:45.6)
=============================================
1 10 Max Willix 9 9:52.8
2 15 Sean Farrell 9 9:58.4
3 29 Owen Connell 9 10:16.1
4 43 Kiernan Bolan 8 10:30.5
5 55 Parker Torres 8 10:38.4
6 ( 95) Owen Saxby 9 11:16.4
7 (124) Elijah Langan 9 11:44.1
5. 182 Troy - PA (10:16.5 51:22.3 1:09.8)
=============================================
1 5 Jackson Simpson 8 9:41.5
2 12 Ty Barrett 8 9:53.7
3 35 Jacob Wales 8 10:18.5
4 54 Seth Seymour 8 10:37.3
5 76 Ethan Vannoy 8 10:51.3
6 (121) Taylor Thuotte 7 11:42.0
7 (234) Hunter Kulago 8 14:28.2
6. 248 Allegany-Limestone (10:31.8 52:38.9 1:26.9)
=============================================
1 9 Donald Higgs 8 9:52.8
2 25 Daniel Casey 8 10:12.6
3 31 Jacob Brink 8 10:17.3
4 81 Kohl Carpenter 8 10:56.5
5 102 Kevin Voegelin 8 11:19.7
6 (191) Matt Volz 8 12:42.0
7 (220) Colton Schuman 7 13:41.4
7. 253 Rocky Grove-PA (10:32.0 52:39.7 2:05.8)
=============================================
1 1 Issac Clayton 8 9:32.7
2 26 Brett Stevenson 8 10:13.6
3 45 Trevor Hamilton 8 10:30.8
4 62 Evan Wolfgong 7 10:44.1
5 119 Brayden Baughman 7 11:38.5
6 (154) Jakob Lowerie 7 12:10.9
8. 276 Waverly (10:38.4 53:11.6 1:06.1)
=============================================
1 22 Nate Ackley 8 10:09.0
2 36 Thomas Hand 8 10:21.1
3 51 Liam Traub 8 10:35.7
4 75 Davis Croft 8 10:50.7
5 92 Matt Atanaoff 8 11:15.1
6 (109) Jerrel Sackett 7 11:25.8
7 (112) Sam Vandyke 8 11:28.1
9. 321 Trumansburg (10:46.7 53:53.1 1:31.8)
=============================================
1 24 Ethan Fulton 8 10:10.9
2 38 Jayden Swanson 8 10:23.7
3 56 Lucas Taves 8 10:39.4
4 80 Xander Dawson 8 10:56.4
5 123 Sebastion Cole 8 11:42.7
6 (188) Cadan Ziemba 7 12:37.8
7 (212) Demetri Vakkas 7 13:18.4
10. 380 Hannibal (10:55.4 54:36.9 1:19.0)
=============================================
1 21 Ethan Skiff 8 10:07.5
2 71 Santos Hernandez 7 10:48.5
3 79 Cameron Wright 8 10:55.8
4 98 Dustin McFarland 8 11:18.6
5 111 Billy Lovejoy 8 11:26.5
6 (120) Lane Rawls 8 11:38.9
7 (138) Landon Voss 8 11:55.8
11. 395 Barker HS (10:57.3 54:46.2 0:38.9)
=============================================
1 59 Jaret Black 8 10:40.1
2 65 Nathaniel Hess 7 10:46.4
3 84 Steven Class 8 10:58.1
4 87 Jacob Cirillo 8 11:02.6
5 100 Dawson Donovan 7 11:19.0
6 (156) Aidan Voss 7 12:12.2
7 (163) Camren Szafranski 8 12:16.2
12. 415 Lansing (11:02.1 55:10.4 1:26.6)
=============================================
1 14 Sam Bell 8 9:57.5
2 90 Caden Michalec 8 11:08.4
3 101 Charlie Miller 8 11:19.7
4 104 Thomas Stallone 7 11:20.7
5 106 Parker Vooris 7 11:24.1
6 (132) Zachary Hwang 8 11:51.5
7 (166) Seth Riley 7 12:19.1
13. 440 Otto Eldred-PA (11:08.3 55:41.2 2:07.2)
=============================================
1 19 Ryan Love 8 10:05.4
2 39 Nathan Schuessler 8 10:24.6
3 74 Alex Post 7 10:50.6
4 151 Joseph Cornell 7 12:08.0
5 157 Connor Weilacher 8 12:12.6
6 (184) Ethan Vancamp 7 12:35.4
7 (187) Harris Bell 7 12:36.6
14. 468 Mansfield HS-PA (11:09.4 55:46.9 2:44.4)
=============================================
1 3 Noah Shedden 8 9:37.8
2 86 Talon Kolb 8 11:00.1
3 94 Robert Schultz 8 11:15.7
4 115 Isaac Tice 8 11:31.1
5 170 Darrin Langin 8 12:22.2
6 (243) Ben Osborn 7 16:41.5
15. 475 Candor (11:12.7 56:03.1 1:54.9)
=============================================
1 48 Ben Dizer 8 10:32.2
2 57 Liam Lang 8 10:39.6
3 85 Cameron Squier 7 10:58.2
4 110 Wyatt Stouffer 7 11:26.0
5 175 Nathan Gillette 7 12:27.1
6 (237) Will Belokur 7 15:10.5
16. 477 Tully (11:16.4 56:21.7 1:37.0)
=============================================
1 40 Ian Ryan 7 10:24.7
2 66 Jack Mohat 8 10:47.4
3 96 Connor Jackson 8 11:17.6
4 130 Max Selmser 7 11:50.3
5 145 Kellen McCasland 8 12:01.7
6 (168) Julian Luke 8 12:22.1
7 (177) Wesley Craig 8 12:28.5
17. 495 Oakfield/Elba (11:17.0 56:24.7 1:57.7)
=============================================
1 34 Jordan Schlagenhauf 8 10:18.1
2 68 Kyle Porter 7 10:47.8
3 72 Mason Cook 7 10:49.7
4 159 Tyler Jirovec 7 12:13.3
5 162 Mason Cadieux 7 12:15.8
6 (167) Parker Dobson 8 12:21.5
7 (180) Preston Tobolski 7 12:30.0
18. 498 Alexander Central (11:19.8 56:38.7 1:22.3)
=============================================
1 50 Brennan Gibson 8 10:35.5
2 64 Mason Bump 7 10:46.3
3 105 Branden Rieser-Klier 8 11:22.1
4 139 Jett Davis 7 11:57.0
5 140 Austin Kwitkowski 8 11:57.8
6 (190) Joseph Rebmann 8 12:41.7
7 (233) Ian Edmonds 8 14:14.2
19. 544 Honeoye Central (11:31.3 57:36.1 2:38.9)
=============================================
1 47 Evan Miller 7 10:31.9
2 49 Charlie Sherman 7 10:32.3
3 93 Timmy Pitt 8 11:15.2
4 148 Stephen Richardson 8 12:05.9
5 207 Nick Hallett 7 13:10.8
6 (232) Ethan Le 7 14:11.6
7 (240) Zach Deritis 8 15:29.1
20. 558 Fredonia Central (11:28.9 57:24.3 2:03.4)
=============================================
1 41 Owen Ludwig 8 10:25.8
2 61 Mauricio Cornado 8 10:41.2
3 117 Brenden Smith 8 11:32.8
4 161 Albert Baxter 7 12:15.3
5 178 Joel Gloff 8 12:29.2
6 (186) Adam Lesch 7 12:36.5
7 (202) Grayson Osborne-Coy 7 13:04.4
21. 594 Williamson Central (11:35.7 57:58.5 1:47.7)
=============================================
1 60 Jesse Laplant 8 10:40.1
2 114 Michael Ortiz 7 11:30.5
3 116 Thomas Defisher 8 11:31.3
4 128 Jackson Wren 8 11:48.8
5 176 Jonathan Davis 8 12:27.8
6 (197) Justin Czibiniak 8 12:57.7
7 (224) Matthew Defisher 7 13:54.3
22. 624 Franklinville (11:50.7 59:13.5 4:07.2)
=============================================
1 8 Josh Haskell 8 9:51.7
2 108 Cayden Hatch 8 11:25.7
3 122 Liam Conroy 8 11:42.6
4 160 Connor Terwilliger 8 12:14.6
5 226 Lenny Woodruff 7 13:58.9
6 (228) Jesse Riling 7 14:01.5
7 (244) Dominic Breton 7 17:11.1
23. 626 Alden (12:04.9 60:24.2 4:50.7)
=============================================
1 17 Tom Strasser 8 10:01.5
2 20 Kyle Urban 8 10:06.1
3 136 Justin Kruz 8 11:55.2
4 217 Andy Pruetz 8 13:29.2
5 236 Ryan Koepf 7 14:52.2
24. 646 Frewsburg Central (11:46.0 58:49.6 1:41.1)
=============================================
1 70 Jake Stearns 8 10:48.4
2 107 Noah Collins 7 11:25.5
3 137 Declan Gibbons 8 11:55.4
4 153 Micah Barber 7 12:10.8
5 179 Aaron Zaccardo 7 12:29.5
6 (200) Matthew Thompson 8 13:02.7
7 (223) Ian Davis 7 13:52.1
25. 653 LaFayette (11:51.2 59:15.6 3:22.4)
=============================================
1 11 Hayden Hemlock 8 9:52.9
2 103 Christian Dejoseph 7 11:20.2
3 135 Toby Tummino 8 11:55.0
4 194 Evan Fitzpatrick 7 12:52.2
5 210 Augustus Powless 8 13:15.3
6 (211) Chris Bergamo 8 13:16.7
26. 667 Harley-Allendale-Col (11:50.6 59:13.0 0:55.5)
=============================================
1 97 Nolan Surkau-Parkinson 8 11:17.8
2 118 Christopher Smoker 7 11:34.6
3 142 Rousseau Gutierrez 7 11:58.9
4 152 Gunnar Rorapaugh 8 12:08.4
5 158 Thomas Duver 7 12:13.3
6 (204) Maxwell Sun 8 13:05.3
7 (219) Aiden Wun 8 13:39.3
27. 707 Clyde-Savannah - Lyons (11:59.1 59:55.1 2:09.1)
=============================================
1 73 Andrew Damato 8 10:50.1
2 125 Evan Vanamburg 8 11:44.7
3 129 Aiden Vanamburg 7 11:49.5
4 182 Azriel Lawerence 7 12:31.6
5 198 Robert Whitton 8 12:59.2
6 (229) Fin Bastian 8 14:01.9
7 (242) Colton Rice 8 16:00.4
28. 710 Northwestern-PA (12:22.7 61:53.2 4:52.5)
=============================================
1 42 Cayden Start 8 10:26.9
2 44 Ethan Pettis 7 10:30.5
3 192 Alexander Keith 8 12:45.3
4 193 Btittan Sabados 8 12:51.1
5 239 Cameron Swantek 7 15:19.4
29. 718 Midlakes (12:04.1 60:20.2 2:46.5)
=============================================
1 58 Evan Raes 8 10:40.1
2 126 Jackson Laird 7 11:45.3
3 149 Ethan Bond 7 12:06.1
4 169 Aric Potter 8 12:22.1
5 216 Payson Nield 8 13:26.6
30. 727 Palmyra-Macedon (12:02.4 60:11.7 1:20.2)
=============================================
1 91 Jayden Demeurisse 7 11:13.9
2 127 Jaydon Anthony 7 11:48.2
3 155 Ben Demayo 8 12:11.3
4 171 Landon Dean 7 12:24.2
5 183 Jack Day 7 12:34.1
6 (199) Zeph Howie 7 12:59.5
31. 733 Chesterton Academy/St. John Bo (12:05.6 60:27.7 2:39.5)
=============================================
1 28 Kyle Madigan 9 10:15.5
2 150 Ezra McMullen 7 12:07.1
3 164 Jerry Marchand 9 12:17.4
4 195 Philip Savka 7 12:52.7
5 196 Michael Piersall 8 12:55.0
32. 742 Newfane Central (12:05.8 60:28.9 2:26.0)
=============================================
1 53 Ty Williams 8 10:36.8
2 141 Patrick Carpenter 8 11:58.5
3 173 Aden Harris 7 12:25.2
4 174 Nicholas Arcovio 7 12:25.6
5 201 Tim Birdsall 8 13:02.8
6 (209) Simon Lingle 8 13:14.8
7 (214) Timothy Goerss 7 13:25.4
33. 780 Wilson HS (Sec 6) (12:24.8 62:04.0 3:04.3)
=============================================
1 77 Dalton Gromoll 8 10:51.3
2 113 Amel Jowdy 8 11:29.9
3 144 Keegan Foxvog 7 12:01.4
4 221 Aaron Weich 12 13:45.8
5 225 Jack Schultz 8 13:55.6
6 (227) Logan Duerer 7 14:00.9
7 (241) Spenser Merchant 8 15:36.1
34. 811 Clymer-Sherman-Panama (12:35.4 62:56.6 4:08.5)
=============================================
1 52 Marcus King 9 10:36.6
2 134 Ryan Oberg 9 11:52.6
3 185 Evan Kirchoff 8 12:35.8
4 205 Spencer Frary 7 13:06.5
5 235 Tim Johnson 7 14:45.1
6 (246) Andrew Nelson 7 20:21.1
35. 835 Siena Catholic Acad (12:31.8 62:39.0 1:55.1)
=============================================
1 131 Evan Ciurca 8 11:51.0
2 133 Raymond Warth 7 11:52.2
3 146 Dominic Mruzek 8 12:05.1
4 203 Alex Scott 7 13:04.6
5 222 Carlos Martinez 8 13:46.1
36. 891 Smethport Area-PA (12:35.9 62:59.3 1:26.4)
=============================================
1 147 Bryce Gifford 7 12:05.4
2 165 Zach Difonzo 8 12:18.3
3 172 Liam Rowley-Thompson 7 12:24.7
4 189 Kyle Ladlee 7 12:39.1
5 218 Luke Dart 8 13:31.8
37. 891 Red Creek (13:36.7 68:03.1 7:32.1)
=============================================
1 89 Ethan Malueg 8 11:05.6
2 143 Ethan Blanchard 7 11:59.9
3 206 Evan Houtaling 7 13:07.6
4 208 Gavin Short 8 13:12.3
5 245 Lucas Jones 7 18:37.7
38. 927 Royalton-Hartland (12:53.8 64:28.9 3:05.2)
=============================================
1 88 Charles Rickard 8 11:04.3
2 181 Tyler Stewart 7 12:30.5
3 213 Aiden Shurtz 8 13:18.6
4 215 Alexander Gagne 7 13:26.0
5 230 Andrew Ossont 7 14:09.5
6 (231) Maximillian Stern 7 14:11.5
7 (238) Christopher Ulrich 8 15:12.9
Race 4 - Boys Unseeded Varsity A-3 (Smallest schools)
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Evan Whittaker 12 1 Trumansburg 15:46.4 5:16
2 2 John Swabik 9 1 Clymer-Sherman-Panama 15:59.5 5:20
3 Tristan Amell 10 1 Coudersport 16:03.5 5:22
4 Steven Segal 10 2 Notre Dame - Elmira 16:04.3 5:22
5 3 Daniel Bort 12 2 Tully 16:08.7 5:23
6 4 Ethan Dietschler 12 3 Clyde-Savannah - Lyons 16:16.3 5:26
7 Logan Carnicelli 12 4 Cato-Meridian 16:23.0 5:28
8 5 Alex Patton 10 3 Wyalusing Valley 16:25.2 5:29
9 6 Kevin Heeman 11 1 Wyalusing Valley 16:25.7 5:29
10 7 Richard Moore 12 5 Groton 16:25.8 5:29
11 8 Aaron Vivlamore 11 2 Red Creek 16:26.3 5:29
12 9 Cole O'Donnell 12 6 Oakfield/Elba 16:32.5 5:31
13 10 Kyle Mott 11 3 Oakfield/Elba 16:32.9 5:31
14 Hans Matzal 11 4 Faith Heritage 16:34.3 5:32
15 11 Dylan Davis 11 5 Frewsburg Central 16:36.9 5:33
16 12 Lucas Baker 11 6 Marathon 16:36.9 5:33
17 13 Collin Wright 9 2 Waverly 16:38.6 5:33
18 Thomas Kressly 10 4 Hammondsport 16:40.5 5:34
19 14 Gavin Bathgate 11 7 East Rochester 16:41.6 5:34
20 15 Stone Watkins 10 5 Notre Dame-Batavia 16:50.2 5:37
21 16 Zak Smith 11 8 Northeast Bradford 16:52.4 5:38
22 17 Madden Doud 12 7 Cowanesque Valley 16:53.4 5:38
23 Damien Sprague 11 9 Kendall 16:59.1 5:40
24 18 Aiden Begeal 11 10 Trumansburg 16:59.4 5:40
25 19 Drew Pownall 12 8 Frewsburg Central 16:59.4 5:40
26 20 Bryce Florian 11 11 Tully 17:01.1 5:41
27 21 Dennis Pierce 11 12 Arkport/Canaseraga 17:02.6 5:41
28 22 Austin Carrick 10 6 Notre Dame-Batavia 17:02.8 5:41
29 23 Tylor Muscarella 12 9 Geneseo 17:02.9 5:41
30 Jacob Karr 12 10 Oswayo Valley-PA 17:05.7 5:42
31 Hayden Barry 11 13 Avoca 17:06.9 5:43
32 Brandon Manley 12 11 North Rose-Wolcott 17:07.6 5:43
33 24 Jackson Deal 12 12 Tully 17:08.7 5:43
34 25 Derek McIntire 9 3 Oakfield/Elba 17:08.9 5:43
35 26 Sam Filbert 12 13 Allegany-Limestone 17:09.1 5:44
36 27 Gage Shoemaker 12 14 Rocky Grove-PA 17:09.8 5:44
37 28 Logan Newton 10 7 Wyalusing Valley 17:11.4 5:44
38 29 Andrew Deming 10 8 Red Creek 17:13.0 5:45
39 30 James Hallett 10 9 Honeoye Central 17:13.8 5:45
40 31 Ryan Spingler 10 10 Weedsport 17:15.5 5:46
41 32 Bradley Smith 11 14 Avon Central 17:16.1 5:46
42 33 Eli Dickson 10 11 Rocky Grove-PA 17:17.5 5:46
43 34 Sam Atwater 12 15 Clyde-Savannah - Lyons 17:18.6 5:47
44 35 Nate Mosier 12 16 Northeast Bradford 17:20.0 5:47
45 36 Jesse Walley 12 17 Marathon 17:20.2 5:47
46 37 Tyler Jones 12 18 Williamson Central 17:20.6 5:47
47 38 Destin Moore 11 15 Northeast Bradford 17:20.8 5:47
48 39 Zac Clayton 10 12 Rocky Grove-PA 17:20.9 5:47
49 40 Justin Heller 12 19 Rocky Grove-PA 17:21.6 5:48
50 41 Louis Payne 11 16 Arkport/Canaseraga 17:22.1 5:48
51 42 Daniel Mullen 10 13 Pavilion/York 17:22.4 5:48
52 43 Sam Reeder 11 17 Harley-Allendale-Col 17:22.5 5:48
53 44 Clay Battle 9 4 Honeoye Central 17:23.2 5:48
54 45 Hunter Wassink 9 5 Clymer-Sherman-Panama 17:23.6 5:48
55 46 Logan Holthouse 12 20 Clymer-Sherman-Panama 17:24.0 5:48
56 47 Ashton Maracle 10 14 East Rochester 17:25.7 5:49
57 48 Cameron Chambers 11 18 East Rochester 17:29.7 5:50
58 49 Trevor Nellis 12 21 Notre Dame-Batavia 17:32.1 5:51
59 50 Michael Dalton 11 19 Barker HS 17:33.2 5:52
60 51 Dale Brown 11 20 Northeast Bradford 17:33.8 5:52
61 52 Mack Brewington 9 6 Marion 17:34.7 5:52
62 53 Andrew Jenks 12 22 Barker HS 17:37.2 5:53
63 54 Robert Brehm 11 21 Groton 17:39.0 5:53
64 55 Ryan Lewis 9 7 Bishop Kearney 17:39.1 5:54
65 Kolton Hawkins 12 23 Jasper-Troupsburg 17:40.9 5:54
66 56 Jaycob Parulski 10 15 Campbell-Savona 17:44.1 5:55
67 57 Alex McHugh 12 24 Susquehanna Comm-PA 17:45.4 5:56
68 58 Val White 9 8 Susquehanna Comm-PA 17:46.1 5:56
69 59 Aidan O'Shea 12 25 Barker HS 17:46.3 5:56
70 60 Christopher Harris 10 16 Cowanesque Valley 17:47.7 5:56
71 61 Adam Woodworth 12 26 Barker HS 17:48.3 5:57
72 Jared Russell 11 22 Moravia 17:49.4 5:57
73 62 Peter Taylor 12 27 Avon Central 17:52.1 5:58
74 63 Justin Hannan 12 28 Byron-Bergen 17:53.8 5:58
75 64 Fin McDonald 12 29 Clymer-Sherman-Panama 17:54.8 5:59
76 65 Aaron Boss 12 30 Northeast Bradford 17:55.2 5:59
77 66 Ethan Flexman 12 31 Otto Eldred-PA 17:55.5 5:59
78 67 Ryan Benedict 10 17 Thomas Edison 17:56.0 5:59
79 68 Connor Ricotta 12 32 Avon Central 17:57.1 6:00
80 69 Adam Wagner 12 33 Barker HS 17:58.4 6:00
81 70 Seth Neal 9 9 Cowanesque Valley 17:58.9 6:00
82 71 Max McHugh 10 18 Red Jacket 17:59.2 6:00
83 72 Scott Miller 11 23 Otto Eldred-PA 17:59.9 6:00
84 73 Jacob Fitzpatrick 12 34 Campbell-Savona 18:00.5 6:01
85 74 Ben Slenker 12 35 Alexander Central 18:01.5 6:01
86 75 Connor Surkau-Parki 12 36 Harley-Allendale-Col 18:01.7 6:01
87 76 Eljiah Otto 11 24 Wheatland-Chili 18:03.3 6:02
88 77 Forrist Sherman 8 1 Honeoye Central 18:05.0 6:02
89 78 Seth Wilson 10 19 Rocky Grove-PA 18:05.2 6:02
90 79 Kevin Lampman 12 37 Trumansburg 18:05.5 6:02
91 80 Dylan Ward 11 25 Waverly 18:05.5 6:02
92 81 Connor McVey 10 20 Williamson Central 18:05.8 6:02
93 82 Michael Fowler 11 26 Clyde-Savannah - Lyons 18:06.9 6:03
94 83 Tyler Fuller 11 27 Notre Dame-Batavia 18:07.0 6:03
95 84 Friend Olsen 12 38 Honeoye Central 18:07.5 6:03
96 85 Chase St. George 12 39 Arkport/Canaseraga 18:09.0 6:03
97 86 Dylan Maier 11 28 Oakfield/Elba 18:10.7 6:04
98 87 Noah Walden 12 40 Hamilton 18:11.1 6:04
99 Conner Rothermel 12 41 Coudersport 18:11.9 6:04
100 88 Jon Robinson 12 42 Avon Central 18:12.6 6:05
101 89 Austin Gow 9 10 Susquehanna Comm-PA 18:13.0 6:05
102 90 Ryan Wisniewki 9 11 Allegany-Limestone 18:14.7 6:05
103 Dylan Price 9 12 Onondaga 18:16.1 6:06
104 91 Jacob Gualtieri 12 43 Notre Dame-Batavia 18:17.0 6:06
105 92 Brett Eichenlaub 9 13 Thomas Edison 18:17.2 6:06
106 93 George Reynolds 12 44 Cowanesque Valley 18:18.4 6:07
107 94 Caleb Barber 11 29 Frewsburg Central 18:18.9 6:07
108 95 Hudson Laprade 12 45 Arkport/Canaseraga 18:21.2 6:08
109 96 Toby Gifford 8 2 Frewsburg Central 18:21.2 6:08
110 97 Mason Bill 10 21 Arkport/Canaseraga 18:22.0 6:08
111 98 Riley Wilson 11 30 Silver Creek 18:22.8 6:08
112 99 Luke Auer 12 46 Wyalusing Valley 18:23.3 6:08
113 100 Bryce Davis 10 22 Alexander Central 18:24.3 6:09
114 Tyler Hill 12 47 Hammondsport 18:24.8 6:09
115 101 Jay Thomas 8 3 Campbell-Savona 18:26.1 6:09
116 102 Jack Caughey 10 23 LaFayette 18:27.2 6:10
117 103 Nathan Yax 12 48 Harley-Allendale-Col 18:27.6 6:10
118 104 Mark Anauo 11 31 Oakfield/Elba 18:29.6 6:10
119 105 Ben Haefner 12 49 Trumansburg 18:29.7 6:10
120 106 Josh Bunnell 9 14 Silver Creek 18:30.1 6:11
121 107 Tyler Devonshire 11 32 Northeast Bradford 18:31.4 6:11
122 108 A.J. Spoor 12 50 Weedsport 18:32.2 6:11
123 109 Joshua Schuessler 9 15 Otto Eldred-PA 18:33.5 6:12
124 110 Cody Smith 12 51 East Rochester 18:33.5 6:12
125 111 Brandyn Delong 11 33 Otto Eldred-PA 18:35.5 6:12
126 112 Caleb Dick 9 16 Campbell-Savona 18:36.6 6:13
127 113 Zach Hannan 10 24 Byron-Bergen 18:36.8 6:13
128 114 Elijah Lavarnway 10 25 St. Mary's HS - Lancast 18:37.1 6:13
129 William Reed 9 17 North Rose-Wolcott 18:37.3 6:13
130 115 Daniel Ober 11 34 Barker HS 18:37.9 6:13
131 116 Chris Korherr 9 18 Williamson Central 18:38.1 6:13
132 117 Kevin Wehle 10 26 Wheatland-Chili 18:39.5 6:14
133 118 Erik Maier 11 35 Oakfield/Elba 18:40.0 6:14
134 119 Trevor Healy 12 52 Honeoye Central 18:40.0 6:14
135 120 Carson Wildrick 12 53 The Gow School 18:40.2 6:14
136 121 Garrett Wilson 9 19 Harley-Allendale-Col 18:43.0 6:15
137 122 Cordell Cook 12 54 Clymer-Sherman-Panama 18:43.2 6:15
138 123 Marcos De La Osa Cr 11 36 Marion 18:43.8 6:15
139 124 Trevor Coleman 10 27 Avon Central 18:46.9 6:16
140 125 Isaac Schuessler 12 55 Otto Eldred-PA 18:47.5 6:16
141 126 Jameson Pagorek 11 37 Red Jacket 18:47.5 6:16
142 Mike Beam 10 28 Hammondsport 18:48.3 6:17
143 127 Brandon Bubniak 10 29 Waverly 18:48.5 6:17
144 128 Jacob Sullivan 10 30 Campbell-Savona 18:48.7 6:17
145 129 Drew Blencowe 12 56 Campbell-Savona 18:49.7 6:17
146 130 Owen Flexman 10 31 Otto Eldred-PA 18:49.9 6:17
147 131 Mitch Perry 11 38 Thomas Edison 18:50.5 6:17
148 132 Kyler Kress 12 57 Arkport/Canaseraga 18:50.6 6:17
149 133 Dylan Crawford 10 32 Susquehanna Comm-PA 18:50.8 6:17
150 134 Quinn Olsen 9 20 Honeoye Central 18:51.5 6:18
151 135 Nick Allen 11 39 Alexander Central 18:52.0 6:18
152 136 Ryan Buechelle 11 40 East Rochester 18:53.4 6:18
153 137 Jayden Rose 9 21 Waverly 18:54.0 6:18
154 138 Takama Yoshida 11 41 Red Creek 18:56.3 6:19
155 139 Zack Krenzel 9 22 Allegany-Limestone 18:56.7 6:19
156 140 Skye Helfant 9 23 Hamilton 18:57.7 6:20
157 141 Dominic Clementi 11 42 Barker HS 18:58.1 6:20
158 142 Ryan King 10 33 Clyde-Savannah - Lyons 18:59.5 6:20
159 143 Jarvis Bivins 9 24 Clymer-Sherman-Panama 19:01.4 6:21
160 144 Ryan Horn 12 58 Geneseo 19:02.3 6:21
161 145 Colin Graham 11 43 Oakfield/Elba 19:03.9 6:22
162 146 Eric Lally 12 59 Weedsport 19:03.9 6:22
163 147 Aidan Ricotta 10 34 Avon Central 19:06.2 6:23
164 148 Jackson Baron 12 60 Harley-Allendale-Col 19:06.8 6:23
165 149 Jon McDaneld 12 61 Silver Creek 19:07.0 6:23
166 150 Brandon Webster 10 35 Weedsport 19:07.3 6:23
167 Kevin Flint 10 36 Caledonia-Mumford 19:07.3 6:23
168 Devin Evarts 12 62 Avoca 19:08.7 6:23
169 Ian Fanton 10 37 Cuba-Rushford 19:09.4 6:24
170 151 Jack D'Angelo 11 44 Warsaw 19:11.2 6:24
171 152 Brock Hill 9 25 Red Jacket 19:11.4 6:24
172 153 Aden Boozell 9 26 Rocky Grove-PA 19:11.9 6:24
173 154 Airyll Rockwell 10 38 Susquehanna Comm-PA 19:12.5 6:25
174 155 Jackson Bill 12 63 Arkport/Canaseraga 19:12.6 6:25
175 John Lent 11 45 Coudersport 19:12.7 6:25
176 Alex Scholeno 12 64 Moravia 19:14.1 6:25
177 156 Nathan Chambers 10 39 East Rochester 19:15.3 6:26
178 157 Travis Lambert 10 40 Byron-Bergen 19:16.1 6:26
179 158 Andy Sayles 11 46 Weedsport 19:17.1 6:26
180 159 Otto Pleakis 10 41 The Gow School 19:18.8 6:27
181 160 Sean McKenna 9 27 Campbell-Savona 19:18.8 6:27
182 161 Matt McClelland 12 65 Wyalusing Valley 19:19.2 6:27
183 162 Joe Palermo 12 66 Honeoye Central 19:20.0 6:27
184 Raymond Anderson 10 42 Onondaga 19:21.3 6:28
185 163 Elijah Decastro 11 47 Trumansburg 19:21.5 6:28
186 John Manchester 10 43 Faith Heritage 19:22.0 6:28
187 164 Andrew Gatewood 11 48 Cowanesque Valley 19:22.4 6:28
188 165 Bruno Iocobelli 11 49 Weedsport 19:23.9 6:28
189 166 Dan Conover 12 67 LaFayette 19:25.1 6:29
190 Lucas Kohorst 12 68 Pembroke 19:25.3 6:29
191 167 Maddox Bush 8 4 Franklinville 19:26.4 6:29
192 168 Ian Wilbur 10 44 Northeast Bradford 19:29.3 6:30
193 169 Jamie Schappi 9 28 Trumansburg 19:31.5 6:31
194 170 Gabe Rhodes 8 5 Silver Creek 19:31.7 6:31
195 171 John Wofford 9 29 Trumansburg 19:33.6 6:32
196 Brevin Austin 10 45 Oswayo Valley-PA 19:36.3 6:33
197 172 Jonathan Westmiller 12 69 Weedsport 19:37.4 6:33
198 173 Matthew Murphy 10 46 Otto Eldred-PA 19:37.5 6:33
199 174 Parker Fay 11 50 St. Mary's HS - Lancast 19:37.7 6:33
200 175 Manuel Chagoya 11 51 Clyde-Savannah - Lyons 19:38.1 6:33
201 176 Zachary Ash 10 47 St. Mary's HS - Lancast 19:38.7 6:33
202 177 Mike Leshick 10 48 Thomas Edison 19:39.2 6:34
203 Taylor Vandewark 9 30 Honeoye Central 19:40.5 6:34
204 178 Jack Mancarella 11 52 Bishop Kearney 19:41.9 6:34
205 179 Ryan Gordona 12 70 Tully 19:42.1 6:35
206 180 John Salisbury 12 71 Tully 19:42.8 6:35
207 181 Matt Duver 10 49 Harley-Allendale-Col 19:44.8 6:35
208 182 Tyler Dioguardi 12 72 Alexander Central 19:51.0 6:37
209 183 Jonathan Dodds 10 50 Bishop Kearney 19:51.0 6:37
210 Cejay Hammond 12 73 Avoca 19:53.5 6:38
211 184 Lowell Chamberlain 10 51 Alexander Central 19:53.8 6:38
212 Quaid Griffin 9 31 Honeoye Central 19:54.8 6:39
213 185 John Walsh 11 53 Bloomfield 19:55.9 6:39
214 186 Ben Besok 10 52 Allegany-Limestone 19:56.1 6:39
215 187 Kline Laney 10 53 Pavilion/York 19:59.3 6:40
216 188 Johnny Chiccino 12 74 Red Jacket 19:59.9 6:40
217 189 Matthew Ash 10 54 St. Mary's HS - Lancast 19:59.9 6:40
218 190 Cameron Hausfelder 12 75 Alexander Central 20:00.1 6:41
219 191 Devin Campbell 11 54 Bloomfield 20:00.3 6:41
220 192 Darevin Curlee 9 32 Wyalusing Valley 20:01.2 6:41
221 193 Kyle Crouse 9 33 LaFayette 20:02.9 6:41
222 194 Mike Larock 12 76 Waverly 20:03.7 6:42
223 Jesse Schiefer 9 34 Pembroke 20:04.6 6:42
224 195 Josh Jolley 9 35 Rocky Grove-PA 20:05.4 6:42
225 196 Jeff Billiot 11 55 Thomas Edison 20:05.9 6:42
226 197 Tavi Riling 9 36 Franklinville 20:07.6 6:43
227 198 Wesley Dorow 11 56 East Rochester 20:07.7 6:43
228 199 Clayton Harris 9 37 Pavilion/York 20:10.3 6:44
229 200 Shay Lippert 9 38 Allegany-Limestone 20:10.7 6:44
230 201 Jordan Williams 10 55 Williamson Central 20:11.1 6:44
231 202 Cam Davis 12 77 Wheatland-Chili 20:12.1 6:45
232 203 Colton Keane 9 39 LaFayette 20:13.3 6:45
233 204 Chris McClelland 11 57 Wyalusing Valley 20:13.4 6:45
234 Eli Hill 9 40 Hammondsport 20:14.7 6:45
235 205 Kyle Sinclaire 12 78 Avon Central 20:14.9 6:45
236 206 Jeremy Carroll 12 79 Hamilton 20:15.3 6:46
237 207 Eddie Casalmir 11 58 Clyde-Savannah - Lyons 20:15.9 6:46
238 208 Tristan Megivern 12 80 Susquehanna Comm-PA 20:16.2 6:46
239 209 Brian Noger 12 81 Williamson Central 20:17.3 6:46
240 Clay Cady 10 56 Northern Potter-PA 20:17.3 6:46
241 210 Brendan Murty 10 57 St. Mary's HS - Lancast 20:19.9 6:47
242 211 Frankie Opperman 9 41 Allegany-Limestone 20:21.2 6:48
243 212 Austin Presley 10 58 Susquehanna Comm-PA 20:25.0 6:49
244 213 Max Neiderbach 10 59 Geneseo 20:25.1 6:49
245 Nate O'Brochta 11 59 Avoca 20:26.2 6:49
246 214 Alex Bogosian 12 82 Silver Creek 20:26.6 6:49
247 Zane Malogrino 9 42 Oswayo Valley-PA 20:28.4 6:50
248 215 Liam De La Osa Cruz 9 43 Marion 20:28.9 6:50
249 216 Francisco Torres 10 60 Marion 20:34.3 6:52
250 217 Adam Schreiber 11 60 Williamson Central 20:35.5 6:52
251 218 Morgan Shute 12 83 LaFayette 20:36.3 6:53
252 219 Alexander Roach 11 61 Bloomfield 20:36.9 6:53
253 220 Mitchel Felix 8 6 Warsaw 20:38.5 6:53
254 221 Matt Chan 12 84 Geneseo 20:40.1 6:54
255 222 Scott Klinkman 9 44 Williamson Central 20:41.6 6:54
256 223 Riley Schuk 9 45 Thomas Edison 20:44.0 6:55
257 224 Joe Easton 9 46 Cowanesque Valley 20:47.1 6:56
258 225 Nick Vanhouten 9 47 Waverly 20:47.5 6:56
259 Andrew Michas 12 85 Moravia 20:47.6 6:56
260 Cilas Oot 9 48 Cato-Meridian 20:49.5 6:57
261 226 Gavin Michaud 9 49 Thomas Edison 20:50.2 6:57
262 227 Connor Wehle 9 50 Wheatland-Chili 20:50.5 6:57
263 Mat Palmer 10 61 Thomas Edison 20:51.1 6:57
264 Riley Hirschman 10 62 Kendall 20:51.7 6:58
265 228 Nathanial Armstrong 10 63 Hamilton 20:52.2 6:58
266 Joey Frederick 10 64 Cuba-Rushford 20:53.4 6:58
267 229 Jack Bastian 10 65 Clyde-Savannah - Lyons 20:54.3 6:59
268 Hunter Crane 12 86 Honeoye Central 20:55.3 6:59
269 230 Alan Smart 9 51 Pavilion/York 20:56.3 6:59
270 231 John Baker 10 66 LaFayette 20:56.9 6:59
271 Peter Gilman 10 67 Kendall 20:57.6 7:00
272 232 Sean Marchant 12 87 Silver Creek 20:57.7 7:00
273 Joe Scordo 12 88 Archbishop Walsh Academ 20:58.6 7:00
274 233 Brody Smith 9 52 Red Creek 20:58.9 7:00
275 234 Kyle Cunute-Wade 10 68 Red Creek 21:00.2 7:01
276 235 Tim Baley 10 69 Red Jacket 21:02.8 7:01
277 236 Sky Amish 10 70 Geneseo 21:03.5 7:02
278 237 Thomas White 9 53 Marathon 21:08.5 7:03
279 238 Josh Fleming 9 54 Byron-Bergen 21:08.8 7:03
280 239 Jack Miller 11 62 Groton 21:09.0 7:03
281 240 Luke Otto 9 55 Wheatland-Chili 21:09.6 7:04
282 241 Ryan Rocque 12 89 Silver Creek 21:14.0 7:05
283 242 Jack Norkus 9 56 Red Jacket 21:15.4 7:06
284 243 Zachary Miller 10 71 St. Mary's HS - Lancast 21:17.0 7:06
285 244 Ian Wilson 10 72 Hamilton 21:19.8 7:07
286 245 Chris Wright 12 90 Warsaw 21:20.7 7:07
287 246 Jack Bushnell 12 91 Franklinville 21:20.9 7:07
288 247 Jaime Lagunilla 10 73 Red Creek 21:26.2 7:09
289 248 Andrew Pawluckie 10 74 Bishop Kearney 21:29.4 7:10
290 249 Ian Krager 12 92 Red Jacket 21:30.9 7:11
291 Nolan Crowley 12 93 Red Jacket 21:31.7 7:11
292 250 Brody Burlew 11 63 Marathon 21:32.5 7:11
293 251 Gabe Teeter 9 57 Marathon 21:35.5 7:12
294 Matthew Drake 10 75 Jasper-Troupsburg 21:36.2 7:13
295 Dalton Thurley 12 94 Holley Central 21:36.8 7:13
296 Roger Zheng 12 95 Northstar Christian 21:37.6 7:13
297 252 Jacob Fay 12 96 St. Mary's HS - Lancast 21:38.8 7:13
298 Schuyler Goodwin 9 58 Cato-Meridian 21:40.4 7:14
299 253 Adian Woods 11 64 Hamilton 21:40.8 7:14
300 254 Thomas Miller 10 76 Groton 21:41.4 7:14
301 Bryon Carroll 12 97 Caledonia-Mumford 21:41.9 7:14
302 255 Ryan Parsons 9 59 Pavilion/York 21:43.7 7:15
303 256 Derek Adriaansen 10 77 Marion 21:52.2 7:18
304 Brentan Pacifici 12 98 Silver Creek 21:53.2 7:18
305 257 Trevor Farrell 11 65 Bloomfield 21:58.7 7:20
306 258 Luke Wanlass 9 60 LaFayette 22:00.3 7:21
307 Curtis Barry 10 78 St. Mary's HS - Lancast 22:01.4 7:21
308 259 Zachary Demont 9 61 Red Creek 22:03.3 7:22
309 260 Jarrett Heubusch 11 66 Warsaw 22:04.3 7:22
310 Farhad Begaliev 10 79 Red Jacket 22:11.8 7:24
311 Calum Nichols 12 99 Coudersport 22:13.7 7:25
312 261 Ethan Rossi 10 80 The Gow School 22:14.4 7:25
313 262 Colin Morey 9 62 Groton 22:15.7 7:26
314 263 Corey Ingham 12100 Wheatland-Chili 22:16.4 7:26
315 264 Emmett Carlson 10 81 Frewsburg Central 22:20.7 7:27
316 265 Samuel Celebi 11 67 Bloomfield 22:21.5 7:28
317 David Farruggia 9 63 Holley Central 22:27.2 7:30
318 266 Grant Cowles 11 68 Allegany-Limestone 22:27.7 7:30
319 Jacob Sipes 12101 Onondaga 22:29.7 7:30
320 Ethan Cross 9 64 Silver Creek 22:36.0 7:32
321 267 Isaac Ng 12102 The Gow School 22:38.9 7:33
322 268 Doug Krenzer 11 69 Wheatland-Chili 22:50.3 7:37
323 Ethan Billings 11 70 Kendall 22:51.6 7:38
324 269 Charles Jennings 10 82 Franklinville 22:52.7 7:38
325 270 Sam Kellogg 12103 Franklinville 23:09.5 7:44
326 Keegan Hemlock 11 71 LaFayette 23:10.2 7:44
327 Daniel Sonnenfeld 11 72 Pembroke 23:18.0 7:46
328 271 Jake Streamer 9 65 Warsaw 23:23.5 7:48
329 272 Connor Armstrong 10 83 Hamilton 23:24.9 7:49
330 273 Alex Berger 10 84 The Gow School 23:27.8 7:50
331 274 Michael Greene 10 85 Bishop Kearney 23:30.2 7:51
332 Michael Snell 9 66 Holley Central 23:39.0 7:53
333 275 Elijah Griep 10 86 Groton 23:45.2 7:56
334 276 John Mercovich 9 67 Byron-Bergen 23:46.8 7:56
335 Joe Lebron 11 73 St. Mary's HS - Lancast 24:01.0 8:01
336 277 Nick McGuire 12104 Warsaw 24:17.7 8:06
337 278 Lucas Hayden 10 87 Franklinville 24:17.7 8:06
338 Evan Lawton 10 88 Red Jacket 24:26.3 8:09
339 Matt Parks 9 68 Red Jacket 24:30.9 8:11
340 Jacob Oot 12105 Cato-Meridian 24:35.2 8:12
341 Jack Martorella 9 69 LaFayette 24:46.6 8:16
342 Leland Essigmann 10 89 Jasper-Troupsburg 24:49.5 8:17
343 Ethan Stone 12106 Pembroke 25:00.1 8:21
344 Noah Shipe 12107 Holley Central 25:13.6 8:25
345 Dominic Barber 12108 Cuba-Rushford 26:24.2 8:49
346 279 Connor Smith 12109 The Gow School 29:35.6 9:52
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 205 Northeast Bradford (17:24.5 87:02.2 1:02.8)
=============================================
1 16 Zak Smith 11 16:52.4
2 35 Nate Mosier 12 17:20.0
3 38 Destin Moore 11 17:20.8
4 51 Dale Brown 11 17:33.8
5 65 Aaron Boss 12 17:55.2
6 (107) Tyler Devonshire 11 18:31.4
7 (168) Ian Wilbur 10 19:29.3
2. 217 Rocky Grove-PA (17:27.0 87:15.0 0:55.4)
=============================================
1 27 Gage Shoemaker 12 17:09.8
2 33 Eli Dickson 10 17:17.5
3 39 Zac Clayton 10 17:20.9
4 40 Justin Heller 12 17:21.6
5 78 Seth Wilson 10 18:05.2
6 (153) Aden Boozell 9 19:11.9
7 (195) Josh Jolley 9 20:05.4
3. 234 Oakfield/Elba (17:23.0 86:54.6 1:57.1)
=============================================
1 9 Cole O'Donnell 12 16:32.5
2 10 Kyle Mott 11 16:32.9
3 25 Derek McIntire 9 17:08.9
4 86 Dylan Maier 11 18:10.7
5 104 Mark Anauo 11 18:29.6
6 (118) Erik Maier 11 18:40.0
7 (145) Colin Graham 11 19:03.9
4. 260 Notre Dame-Batavia (17:33.9 87:49.1 1:26.8)
=============================================
1 15 Stone Watkins 10 16:50.2
2 22 Austin Carrick 10 17:02.8
3 49 Trevor Nellis 12 17:32.1
4 83 Tyler Fuller 11 18:07.0
5 91 Jacob Gualtieri 12 18:17.0
5. 279 Clymer-Sherman-Panama (17:29.1 87:25.1 2:43.7)
=============================================
1 2 John Swabik 9 15:59.5
2 45 Hunter Wassink 9 17:23.6
3 46 Logan Holthouse 12 17:24.0
4 64 Fin McDonald 12 17:54.8
5 122 Cordell Cook 12 18:43.2
6 (143) Jarvis Bivins 9 19:01.4
6. 292 Barker HS (17:44.7 88:43.4 0:25.2)
=============================================
1 50 Michael Dalton 11 17:33.2
2 53 Andrew Jenks 12 17:37.2
3 59 Aidan O'Shea 12 17:46.3
4 61 Adam Woodworth 12 17:48.3
5 69 Adam Wagner 12 17:58.4
6 (115) Daniel Ober 11 18:37.9
7 (141) Dominic Clementi 11 18:58.1
7. 299 Wyalusing Valley (17:33.0 87:44.8 2:54.0)
=============================================
1 5 Alex Patton 10 16:25.2
2 6 Kevin Heeman 11 16:25.7
3 28 Logan Newton 10 17:11.4
4 99 Luke Auer 12 18:23.3
5 161 Matt McClelland 12 19:19.2
6 (192) Darevin Curlee 9 20:01.2
7 (204) Chris McClelland 11 20:13.4
8. 339 Arkport/Canaseraga (17:51.4 89:16.9 1:19.4)
=============================================
1 21 Dennis Pierce 11 17:02.6
2 41 Louis Payne 11 17:22.1
3 85 Chase St. George 12 18:09.0
4 95 Hudson Laprade 12 18:21.2
5 97 Mason Bill 10 18:22.0
6 (132) Kyler Kress 12 18:50.6
7 (155) Jackson Bill 12 19:12.6
9. 354 Honeoye Central (17:53.9 89:29.5 1:26.2)
=============================================
1 30 James Hallett 10 17:13.8
2 44 Clay Battle 9 17:23.2
3 77 Forrist Sherman 8 18:05.0
4 84 Friend Olsen 12 18:07.5
5 119 Trevor Healy 12 18:40.0
6 (134) Quinn Olsen 9 18:51.5
7 (162) Joe Palermo 12 19:20.0
10. 355 East Rochester (17:48.8 89:03.9 2:11.8)
=============================================
1 14 Gavin Bathgate 11 16:41.6
2 47 Ashton Maracle 10 17:25.7
3 48 Cameron Chambers 11 17:29.7
4 110 Cody Smith 12 18:33.5
5 136 Ryan Buechelle 11 18:53.4
6 (156) Nathan Chambers 10 19:15.3
7 (198) Wesley Dorow 11 20:07.7
11. 366 Trumansburg (17:44.5 88:42.5 3:35.1)
=============================================
1 1 Evan Whittaker 12 15:46.4
2 18 Aiden Begeal 11 16:59.4
3 79 Kevin Lampman 12 18:05.5
4 105 Ben Haefner 12 18:29.7
5 163 Elijah Decastro 11 19:21.5
6 (169) Jamie Schappi 9 19:31.5
7 (171) John Wofford 9 19:33.6
12. 374 Avon Central (18:01.0 90:04.8 1:30.8)
=============================================
1 32 Bradley Smith 11 17:16.1
2 62 Peter Taylor 12 17:52.1
3 68 Connor Ricotta 12 17:57.1
4 88 Jon Robinson 12 18:12.6
5 124 Trevor Coleman 10 18:46.9
6 (147) Aidan Ricotta 10 19:06.2
7 (205) Kyle Sinclaire 12 20:14.9
13. 404 Cowanesque Valley (18:04.2 90:20.8 2:29.0)
=============================================
1 17 Madden Doud 12 16:53.4
2 60 Christopher Harris 10 17:47.7
3 70 Seth Neal 9 17:58.9
4 93 George Reynolds 12 18:18.4
5 164 Andrew Gatewood 11 19:22.4
6 (224) Joe Easton 9 20:47.1
14. 406 Tully (17:56.7 89:43.4 3:34.1)
=============================================
1 3 Daniel Bort 12 16:08.7
2 20 Bryce Florian 11 17:01.1
3 24 Jackson Deal 12 17:08.7
4 179 Ryan Gordona 12 19:42.1
5 180 John Salisbury 12 19:42.8
15. 437 Clyde-Savannah - Lyons (18:03.9 90:19.4 3:21.8)
=============================================
1 4 Ethan Dietschler 12 16:16.3
2 34 Sam Atwater 12 17:18.6
3 82 Michael Fowler 11 18:06.9
4 142 Ryan King 10 18:59.5
5 175 Manuel Chagoya 11 19:38.1
6 (207) Eddie Casalmir 11 20:15.9
7 (229) Jack Bastian 10 20:54.3
16. 470 Campbell-Savona (18:19.2 91:36.0 1:04.6)
=============================================
1 56 Jaycob Parulski 10 17:44.1
2 73 Jacob Fitzpatrick 12 18:00.5
3 101 Jay Thomas 8 18:26.1
4 112 Caleb Dick 9 18:36.6
5 128 Jacob Sullivan 10 18:48.7
6 (129) Drew Blencowe 12 18:49.7
7 (160) Sean McKenna 9 19:18.8
17. 483 Otto Eldred-PA (18:22.4 91:51.9 0:52.0)
=============================================
1 66 Ethan Flexman 12 17:55.5
2 72 Scott Miller 11 17:59.9
3 109 Joshua Schuessler 9 18:33.5
4 111 Brandyn Delong 11 18:35.5
5 125 Isaac Schuessler 12 18:47.5
6 (130) Owen Flexman 10 18:49.9
7 (173) Matthew Murphy 10 19:37.5
18. 484 Frewsburg Central (18:31.5 92:37.1 5:43.8)
=============================================
1 11 Dylan Davis 11 16:36.9
2 19 Drew Pownall 12 16:59.4
3 94 Caleb Barber 11 18:18.9
4 96 Toby Gifford 8 18:21.2
5 264 Emmett Carlson 10 22:20.7
19. 490 Harley-Allendale-Col (18:20.4 91:41.6 1:44.3)
=============================================
1 43 Sam Reeder 11 17:22.5
2 75 Connor Surkau-Parkinson 12 18:01.7
3 103 Nathan Yax 12 18:27.6
4 121 Garrett Wilson 9 18:43.0
5 148 Jackson Baron 12 19:06.8
6 (181) Matt Duver 10 19:44.8
20. 491 Susquehanna Comm-PA (18:21.6 91:47.8 1:27.1)
=============================================
1 57 Alex McHugh 12 17:45.4
2 58 Val White 9 17:46.1
3 89 Austin Gow 9 18:13.0
4 133 Dylan Crawford 10 18:50.8
5 154 Airyll Rockwell 10 19:12.5
6 (208) Tristan Megivern 12 20:16.2
7 (212) Austin Presley 10 20:25.0
21. 551 Waverly (18:30.1 92:30.3 3:25.1)
=============================================
1 13 Collin Wright 9 16:38.6
2 80 Dylan Ward 11 18:05.5
3 127 Brandon Bubniak 10 18:48.5
4 137 Jayden Rose 9 18:54.0
5 194 Mike Larock 12 20:03.7
6 (225) Nick Vanhouten 9 20:47.5
22. 593 Weedsport (18:39.2 93:16.0 2:01.6)
=============================================
1 31 Ryan Spingler 10 17:15.5
2 108 A.J. Spoor 12 18:32.2
3 146 Eric Lally 12 19:03.9
4 150 Brandon Webster 10 19:07.3
5 158 Andy Sayles 11 19:17.1
6 (165) Bruno Iocobelli 11 19:23.9
7 (172) Jonathan Westmiller 12 19:37.4
23. 641 Allegany-Limestone (18:53.5 94:27.3 3:01.6)
=============================================
1 26 Sam Filbert 12 17:09.1
2 90 Ryan Wisniewki 9 18:14.7
3 139 Zack Krenzel 9 18:56.7
4 186 Ben Besok 10 19:56.1
5 200 Shay Lippert 9 20:10.7
6 (211) Frankie Opperman 9 20:21.2
7 (266) Grant Cowles 11 22:27.7
24. 642 Red Creek (18:55.0 94:34.7 4:33.9)
=============================================
1 8 Aaron Vivlamore 11 16:26.3
2 29 Andrew Deming 10 17:13.0
3 138 Takama Yoshida 11 18:56.3
4 233 Brody Smith 9 20:58.9
5 234 Kyle Cunute-Wade 10 21:00.2
6 (247) Jaime Lagunilla 10 21:26.2
7 (259) Zachary Demont 9 22:03.3
25. 644 Williamson Central (18:54.6 94:32.9 2:56.7)
=============================================
1 37 Tyler Jones 12 17:20.6
2 81 Connor McVey 10 18:05.8
3 116 Chris Korherr 9 18:38.1
4 201 Jordan Williams 10 20:11.1
5 209 Brian Noger 12 20:17.3
6 (217) Adam Schreiber 11 20:35.5
7 (222) Scott Klinkman 9 20:41.6
26. 663 Thomas Edison (18:57.8 94:48.8 2:09.9)
=============================================
1 67 Ryan Benedict 10 17:56.0
2 92 Brett Eichenlaub 9 18:17.2
3 131 Mitch Perry 11 18:50.5
4 177 Mike Leshick 10 19:39.2
5 196 Jeff Billiot 11 20:05.9
6 (223) Riley Schuk 9 20:44.0
7 (226) Gavin Michaud 9 20:50.2
27. 675 Alexander Central (19:00.6 95:02.6 1:52.3)
=============================================
1 74 Ben Slenker 12 18:01.5
2 100 Bryce Davis 10 18:24.3
3 135 Nick Allen 11 18:52.0
4 182 Tyler Dioguardi 12 19:51.0
5 184 Lowell Chamberlain 10 19:53.8
6 (190) Cameron Hausfelder 12 20:00.1
28. 737 Silver Creek (19:11.7 95:58.2 2:03.8)
=============================================
1 98 Riley Wilson 11 18:22.8
2 106 Josh Bunnell 9 18:30.1
3 149 Jon McDaneld 12 19:07.0
4 170 Gabe Rhodes 8 19:31.7
5 214 Alex Bogosian 12 20:26.6
6 (232) Sean Marchant 12 20:57.7
7 (241) Ryan Rocque 12 21:14.0
29. 772 Red Jacket (19:24.2 97:00.8 3:03.6)
=============================================
1 71 Max McHugh 10 17:59.2
2 126 Jameson Pagorek 11 18:47.5
3 152 Brock Hill 9 19:11.4
4 188 Johnny Chiccino 12 19:59.9
5 235 Tim Baley 10 21:02.8
6 (242) Jack Norkus 9 21:15.4
7 (249) Ian Krager 12 21:30.9
30. 786 Marathon (19:38.8 98:13.6 4:58.6)
=============================================
1 12 Lucas Baker 11 16:36.9
2 36 Jesse Walley 12 17:20.2
3 237 Thomas White 9 21:08.5
4 250 Brody Burlew 11 21:32.5
5 251 Gabe Teeter 9 21:35.5
31. 816 Groton (19:50.2 99:10.9 5:49.9)
=============================================
1 7 Richard Moore 12 16:25.8
2 54 Robert Brehm 11 17:39.0
3 239 Jack Miller 11 21:09.0
4 254 Thomas Miller 10 21:41.4
5 262 Colin Morey 9 22:15.7
6 (275) Elijah Griep 10 23:45.2
32. 837 Geneseo (19:38.8 98:13.9 4:00.6)
=============================================
1 23 Tylor Muscarella 12 17:02.9
2 144 Ryan Horn 12 19:02.3
3 213 Max Neiderbach 10 20:25.1
4 221 Matt Chan 12 20:40.1
5 236 Sky Amish 10 21:03.5
33. 847 Byron-Bergen (20:08.5 100:42.3 5:53.0)
=============================================
1 63 Justin Hannan 12 17:53.8
2 113 Zach Hannan 10 18:36.8
3 157 Travis Lambert 10 19:16.1
4 238 Josh Fleming 9 21:08.8
5 276 John Mercovich 9 23:46.8
34. 862 Wheatland-Chili (19:47.0 98:55.0 3:06.3)
=============================================
1 76 Eljiah Otto 11 18:03.3
2 117 Kevin Wehle 10 18:39.5
3 202 Cam Davis 12 20:12.1
4 227 Connor Wehle 9 20:50.5
5 240 Luke Otto 9 21:09.6
6 (263) Corey Ingham 12 22:16.4
7 (268) Doug Krenzer 11 22:50.3
35. 862 Marion (19:50.8 99:13.9 4:17.5)
=============================================
1 52 Mack Brewington 9 17:34.7
2 123 Marcos De La Osa Cruz 11 18:43.8
3 215 Liam De La Osa Cruz 9 20:28.9
4 216 Francisco Torres 10 20:34.3
5 256 Derek Adriaansen 10 21:52.2
36. 863 St. Mary's HS - Lancaster (19:38.7 98:13.3 1:42.8)
=============================================
1 114 Elijah Lavarnway 10 18:37.1
2 174 Parker Fay 11 19:37.7
3 176 Zachary Ash 10 19:38.7
4 189 Matthew Ash 10 19:59.9
5 210 Brendan Murty 10 20:19.9
6 (243) Zachary Miller 10 21:17.0
7 (252) Jacob Fay 12 21:38.8
37. 882 LaFayette (19:45.0 98:44.8 2:09.1)
=============================================
1 102 Jack Caughey 10 18:27.2
2 166 Dan Conover 12 19:25.1
3 193 Kyle Crouse 9 20:02.9
4 203 Colton Keane 9 20:13.3
5 218 Morgan Shute 12 20:36.3
6 (231) John Baker 10 20:56.9
7 (258) Luke Wanlass 9 22:00.3
38. 905 Hamilton (19:55.3 99:36.1 3:08.7)
=============================================
1 87 Noah Walden 12 18:11.1
2 140 Skye Helfant 9 18:57.7
3 206 Jeremy Carroll 12 20:15.3
4 228 Nathanial Armstrong 10 20:52.2
5 244 Ian Wilson 10 21:19.8
6 (253) Adian Woods 11 21:40.8
7 (272) Connor Armstrong 10 23:24.9
39. 913 Pavilion/York (20:02.4 100:12.0 4:21.3)
=============================================
1 42 Daniel Mullen 10 17:22.4
2 187 Kline Laney 10 19:59.3
3 199 Clayton Harris 9 20:10.3
4 230 Alan Smart 9 20:56.3
5 255 Ryan Parsons 9 21:43.7
40. 938 Bishop Kearney (20:26.4 102:11.6 5:51.1)
=============================================
1 55 Ryan Lewis 9 17:39.1
2 178 Jack Mancarella 11 19:41.9
3 183 Jonathan Dodds 10 19:51.0
4 248 Andrew Pawluckie 10 21:29.4
5 274 Michael Greene 10 23:30.2
41. 1080 The Gow School (21:16.1 106:20.1 4:47.6)
=============================================
1 120 Carson Wildrick 12 18:40.2
2 159 Otto Pleakis 10 19:18.8
3 261 Ethan Rossi 10 22:14.4
4 267 Isaac Ng 12 22:38.9
5 273 Alex Berger 10 23:27.8
6 (279) Connor Smith 12 29:35.6
42. 1117 Bloomfield (20:58.7 104:53.3 2:25.6)
=============================================
1 185 John Walsh 11 19:55.9
2 191 Devin Campbell 11 20:00.3
3 219 Alexander Roach 11 20:36.9
4 257 Trevor Farrell 11 21:58.7
5 265 Samuel Celebi 11 22:21.5
43. 1147 Warsaw (21:19.7 106:38.2 4:12.3)
=============================================
1 151 Jack D'Angelo 11 19:11.2
2 220 Mitchel Felix 8 20:38.5
3 245 Chris Wright 12 21:20.7
4 260 Jarrett Heubusch 11 22:04.3
5 271 Jake Streamer 9 23:23.5
6 (277) Nick McGuire 12 24:17.7
44. 1149 Franklinville (21:23.5 106:57.1 3:43.1)
=============================================
1 167 Maddox Bush 8 19:26.4
2 197 Tavi Riling 9 20:07.6
3 246 Jack Bushnell 12 21:20.9
4 269 Charles Jennings 10 22:52.7
5 270 Sam Kellogg 12 23:09.5
6 (278) Lucas Hayden 10 24:17.7
Race 5 - Girls Unseeded Varsity A-2 (Small schools)
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Hannah Tait 11 1 St. Anne's CSS 18:47.2 6:16
2 2 Emily Brown 10 1 Fredonia Central 18:53.4 6:18
3 3 Ryan James 12 1 City Honors School 19:00.4 6:21
4 4 Henley Margo 12 2 Akron 19:01.3 6:21
5 5 Mikaela Garcia 12 3 Lansing 19:03.7 6:22
6 6 Cecelia Favorito 11 2 City Honors School 19:22.3 6:28
7 7 Veronica Dailey 12 4 Addison 19:23.9 6:28
8 8 Taylor Van Tassell 12 5 North East-PA 19:35.5 6:32
9 9 Olivia Mumford 9 1 Oil City-PA 19:44.3 6:35
10 10 Reilly Harris 12 6 Hannibal 19:49.4 6:37
11 11 Courtney Kacur 9 2 LeRoy 19:53.6 6:38
12 12 Anna Rickard 10 2 Royalton-Hartland 19:54.9 6:39
13 Kai Sutterby 11 3 Watkins Glen 19:58.2 6:40
14 Hannah Sullivan 11 4 Southwestern-NY 20:00.4 6:41
15 13 Carlye Zahner 12 7 North East-PA 20:04.2 6:42
16 14 Alexis Hawthorne 10 3 Oil City-PA 20:04.7 6:42
17 15 Hannah Gullo 12 8 Fredonia Central 20:10.2 6:44
18 16 Maggie Motter 12 9 Oil City-PA 20:11.4 6:44
19 17 Annabelle Peresan 12 10 Attica 20:11.7 6:44
20 18 Savannah Lashbrook 10 4 Fredonia Central 20:12.4 6:45
21 19 Hannah Smrcka 9 3 Corry-PA 20:12.8 6:45
22 20 Claire Foley 12 11 Nichols 20:12.9 6:45
23 21 Holly Arrison 9 4 Nichols 20:13.1 6:45
24 22 Annie Rose-Mccandli 8 1 Lake Placid 20:13.6 6:45
25 Nicole Jeffrey 11 5 Norwich 20:14.7 6:45
26 Emily Miller 10 5 Dryden 20:14.8 6:45
27 23 Grace Kibler 12 12 Attica 20:17.5 6:46
28 24 Lauren Bortzer 11 6 Oil City-PA 20:18.0 6:46
29 25 Haley Gibson 10 6 St. Anne's CSS 20:23.2 6:48
30 26 Courtney Case 12 13 Troy - PA 20:26.0 6:49
31 27 Megan Long 12 14 Addison 20:28.5 6:50
32 28 Isabella Painter 10 7 Addison 20:31.5 6:51
33 29 Emma Stevenson 11 7 Oil City-PA 20:32.5 6:51
34 30 Katherine Thompson 9 5 Addison 20:35.8 6:52
35 31 Brooke Hinman 11 8 Troy - PA 20:36.3 6:53
36 Audrey Mascareno 10 8 Canastota 20:36.7 6:53
37 32 Elizabeth Bukoskey 12 15 Tonawanda HS 20:38.0 6:53
38 33 Hannah Murphy 11 9 City Honors School 20:38.9 6:53
39 34 Katherine Polakowsk 11 10 Troy - PA 20:43.0 6:55
40 35 Abby Douglass 12 16 Oil City-PA 20:44.8 6:55
41 36 Katie Watkins 12 17 Addison 20:45.6 6:56
42 37 Kelsey Ciemny 11 11 Royalton-Hartland 20:47.7 6:56
43 38 Kalista Hale 11 12 Oil City-PA 20:48.2 6:57
44 Caroline Stevens 11 13 Oil City-PA 20:48.3 6:57
45 39 McKenzi Bellinger 9 6 Troy - PA 20:48.4 6:57
46 40 Marli Damp 9 7 Lake Placid 20:49.7 6:57
47 Michaela Knapp 11 14 Aquinas Institute 20:52.1 6:58
48 41 Emmaline Jackson 9 8 Lansing 20:55.1 6:59
49 42 Olivia Hurley 9 9 St. Anne's CSS 20:55.9 6:59
50 Mackenzie Kellogg 10 9 Watkins Glen 20:56.5 6:59
51 Violet Dean 12 18 Potsdam 20:57.0 6:59
52 43 Emily Weaver 11 15 Hannibal 20:58.1 7:00
53 44 Aalyia Adams 10 10 Mynderse Academy 21:00.1 7:01
54 45 Mari Waite 12 19 Falconer 21:01.1 7:01
55 46 Anne Machowski 11 16 Northwestern-PA 21:02.9 7:01
56 47 Lauran Ensminger 11 17 Mansfield HS-PA 21:05.4 7:02
57 48 Julia Wheeler 10 11 Northwestern-PA 21:06.2 7:03
58 49 Anna Buchanon 10 12 Fredonia Central 21:08.7 7:03
59 50 Kate Horner 11 18 Punxsutawney Area 21:10.0 7:04
60 51 Erica Pasqualini 12 20 Hannibal 21:12.3 7:05
61 52 Allison Keefe 11 19 Lansing 21:14.1 7:05
62 53 Sadie Morse 11 20 Addison 21:17.8 7:06
63 Maya Waller 9 10 World of Inquiry 21:19.7 7:07
64 54 Emma Harris 10 13 Mansfield HS-PA 21:21.7 7:08
65 55 Kennedy Lang 10 14 Royalton-Hartland 21:22.5 7:08
66 56 Nikki Orton 11 21 Corry-PA 21:24.0 7:08
67 Faith Ames 9 11 Oil City-PA 21:27.0 7:09
68 Hannah Heil 10 15 Medina 21:27.3 7:10
69 Julia Fred 12 21 Dunkirk 21:27.9 7:10
70 57 Elaina Wilkinson 10 16 Corry-PA 21:28.3 7:10
71 58 Julie Reagan 11 22 Wilson HS (Sec 6) 21:30.8 7:11
72 59 Jennifer Reagan 9 12 Wilson HS (Sec 6) 21:30.8 7:11
73 60 Madisyn Baxter 10 17 Troy - PA 21:31.7 7:11
74 61 Bella Russo 9 13 Nichols 21:37.2 7:13
75 62 Mikaela Lebaron 9 14 Falconer 21:39.7 7:14
76 63 Sarah Brown 11 23 City Honors School 21:39.9 7:14
77 64 Brooke Loveland 11 24 Troy - PA 21:42.0 7:14
78 65 Emagin Warrior 10 18 Gowanda Central 21:44.7 7:15
79 66 Madeline Delosa 11 25 Troy - PA 21:46.5 7:16
80 67 Anna Billman 11 26 City Honors School 21:50.5 7:17
81 68 Kristine Twoguns 11 27 Gowanda Central 21:50.5 7:17
82 Kaitlin Whalen 8 2 Depew 21:51.1 7:18
83 69 Shea Munnikhuysen 12 22 Wilson HS (Sec 6) 21:52.1 7:18
84 70 Sophie Lawrence 11 28 Pulaski High School 21:52.9 7:18
85 71 Kaitlyn Hilkert 10 19 Mynderse Academy 21:53.8 7:18
86 72 Dana Dolmage 11 29 St. Anne's CSS 21:54.4 7:19
87 73 Kylee Healy 9 15 Wilson HS (Sec 6) 21:54.6 7:19
88 74 Ashlyn Ambrose 8 3 Fredonia Central 21:55.3 7:19
89 75 Leigh Miller 12 23 Lansing 21:55.5 7:19
90 Hannah Sones 12 24 Medina 21:57.5 7:20
91 Juliana Labruna 10 20 Depew 21:58.5 7:20
92 76 Emma Esposito 7 1 Akron 21:58.8 7:20
93 77 Madison Jimerson 9 16 Akron 21:59.7 7:20
94 Halie Buck 9 17 Troy - PA 22:05.0 7:22
95 78 Ashley Holt 12 25 Fredonia Central 22:08.3 7:23
96 79 Eden Jackson 11 30 Lansing 22:09.8 7:24
97 80 Carmela Morales 11 31 City Honors School 22:10.1 7:24
98 81 Romy Paolini 10 21 Nichols 22:10.4 7:24
99 82 Macey Arnone 11 32 Falconer 22:10.4 7:24
100 83 Colleen Ulrich 11 33 Royalton-Hartland 22:11.2 7:24
101 84 Alyse Whitman 12 26 Punxsutawney Area 22:12.3 7:25
102 85 Madison Stonbraker 10 22 Punxsutawney Area 22:13.8 7:25
103 86 Liz Abrams 12 27 Palmyra-Macedon 22:14.9 7:25
104 87 Molly Charvat 9 18 Nichols 22:15.9 7:26
105 88 Kiersten Abbott 12 28 Hannibal 22:16.2 7:26
106 89 McKenna Cone 11 34 LeRoy 22:16.6 7:26
107 90 Shelby Alexander 11 35 Mansfield HS-PA 22:17.1 7:26
108 91 Sarah Crane 10 23 Midlakes 22:19.8 7:27
109 Lily Nelson 9 19 Southwestern-NY 22:21.1 7:28
110 92 Allie Harford 11 36 Marcus Whitman 22:22.4 7:28
111 Adrienne Vedder 10 24 Norwich 22:24.3 7:29
112 93 Gabrielle Franklin 11 37 Punxsutawney Area 22:27.8 7:30
113 94 Holly McCarty 9 20 Pulaski High School 22:29.1 7:30
114 95 Rachel Pequeen 9 21 Akron 22:29.5 7:30
115 Bethany Deshantz 11 38 Southwestern-NY 22:30.9 7:31
116 96 Ally Cooney 12 29 Corry-PA 22:33.8 7:32
117 97 Amanda Cline 12 30 Marcus Whitman 22:33.9 7:32
118 98 Rebekah Thorp 12 31 Palmyra-Macedon 22:35.5 7:32
119 99 Alexis Alton 8 4 Hannibal 22:36.5 7:33
120 100 Sadie Vincent 9 22 St. Anne's CSS 22:36.6 7:33
121 Abby Lewis 10 25 Troy - PA 22:36.6 7:33
122 101 Kaila Szczgielski 7 2 Akron 22:36.9 7:33
123 102 Hannah Tuszynski 10 26 Corry-PA 22:37.1 7:33
124 103 Alyssa King 10 27 Tonawanda HS 22:37.4 7:33
125 104 Harley Combs 10 28 Addison 22:38.4 7:33
126 105 Eliza Papke 12 32 Akron 22:38.9 7:33
127 106 Maddie Folts 10 29 Attica 22:39.6 7:34
128 Amy Gardner 12 33 Dryden 22:42.1 7:35
129 107 Lauren Swader 10 30 Akron 22:44.7 7:35
130 108 Claire Stokes 12 34 Fredonia Central 22:47.2 7:36
131 109 Alyssa Beck 11 39 Hannibal 22:48.4 7:37
132 Amanda Jackson 9 23 Dryden 22:49.3 7:37
133 110 Teresa Garcia 10 31 Lansing 22:49.6 7:37
134 Katelyn James 10 32 Akron 22:51.0 7:37
135 111 Faelyn Allee 10 33 Royalton-Hartland 22:58.0 7:40
136 112 Mackenzie Campbell 9 24 Corry-PA 22:58.8 7:40
137 113 Evelyn Babcock 8 5 LeRoy 23:00.5 7:41
138 Ashley Schaal 9 25 Akron 23:01.7 7:41
139 114 McKenna McCormack 10 34 Pulaski High School 23:01.8 7:41
140 115 Libby Loftus 11 40 LeRoy 23:01.9 7:41
141 116 Matthea Mitchell 10 35 Mansfield HS-PA 23:02.8 7:41
142 117 Lauren Rankin 10 36 St. Anne's CSS 23:03.3 7:42
143 118 Maya Wetherbee 9 26 Corry-PA 23:03.3 7:42
144 Rhiannon Full 9 27 Akron 23:04.2 7:42
145 119 Grace Farrer 9 28 Mansfield HS-PA 23:07.6 7:43
146 120 Monica Hartman 9 29 St. Anne's CSS 23:07.6 7:43
147 121 Kayla Forthman 9 30 Gowanda Central 23:12.5 7:45
148 122 Lily Ljiljanich 7 3 Tonawanda HS 23:14.8 7:45
149 Myea Fleet 10 37 St. Anne's CSS 23:15.0 7:45
150 Taylar McKee 11 41 St. Anne's CSS 23:15.6 7:46
151 Natalie Baumler 10 38 Akron 23:15.7 7:46
152 Teaghan Murphy 12 35 Dryden 23:17.5 7:46
153 123 Hana Thibault 9 31 Lansing 23:18.0 7:46
154 124 Nicole Watts 11 42 Midlakes 23:19.5 7:47
155 McKenna Miller 9 32 Fredonia Central 23:19.7 7:47
156 Yuribeth Castro 10 39 Dunkirk 23:20.0 7:47
157 125 Courteney Weiskopff 9 33 Mansfield HS-PA 23:20.3 7:47
158 126 Savannah Gamble 9 34 Pulaski High School 23:21.8 7:48
159 127 Carmen Bates 12 36 Mansfield HS-PA 23:21.8 7:48
160 128 Lauren O'Connor 11 43 Marcus Whitman 23:24.7 7:49
161 Cora Payne 11 44 Medina 23:25.4 7:49
162 129 Rylee Crego 8 6 Hannibal 23:26.1 7:49
163 130 Maureen Foley 9 35 Nichols 23:27.5 7:50
164 131 Sophie Durst 10 40 North East-PA 23:28.7 7:50
165 132 Sydnie Glinski 11 45 City Honors School 23:28.8 7:50
166 Mya Thuotte 10 41 Troy - PA 23:29.5 7:50
167 Erynn Harris 11 46 Hannibal 23:29.8 7:50
168 Kayla Palczewski 9 36 Eden 23:30.6 7:51
169 133 Emma MacDowell 11 47 Marcus Whitman 23:30.7 7:51
170 Brooke Dehn 8 7 Depew 23:32.7 7:51
171 Ava Smart 10 42 Akron 23:36.0 7:52
172 Tessa Meiler 10 43 Alden 23:37.3 7:53
173 134 Joanna Elledge 12 37 Wilson HS (Sec 6) 23:37.3 7:53
174 135 Emily Schwartz 12 38 Wayland-Cohocton 23:37.7 7:53
175 136 Kala Farley 12 39 Gowanda Central 23:38.6 7:53
176 137 Abby Rescorl 12 40 Mynderse Academy 23:39.3 7:54
177 138 Kate Kitkowski 12 41 Attica 23:41.8 7:54
178 139 Hayley Dilts 12 42 Punxsutawney Area 23:45.7 7:56
179 Hope Cummings 11 48 Akron 23:46.8 7:56
180 Rebecca Lunden 11 49 Medina 23:46.9 7:56
181 140 Sandra Harper 11 50 Lake Placid 23:46.9 7:56
182 141 Taylor Brignall 11 51 Mynderse Academy 23:49.0 7:57
183 Grace Vanhouten 12 43 Depew 23:50.2 7:57
184 Hannah Pilarski 12 44 City Honors School 23:50.4 7:57
185 Kayla Murray 9 37 Akron 23:51.8 7:58
186 142 Katrina Licht 9 38 Gowanda Central 23:52.2 7:58
187 143 Alexa Harper 9 39 Lake Placid 23:52.8 7:58
188 Liz Mitchell 12 45 Addison 23:53.3 7:58
189 144 Kathryn Groshner 9 40 Wayland-Cohocton 23:54.7 7:59
190 Vanessa Ryhal 10 44 Addison 23:55.2 7:59
191 145 Riley Delpriore 12 46 Gowanda Central 23:55.6 7:59
192 146 Emily Welch 10 45 Mynderse Academy 23:56.4 7:59
193 147 Gretchen Zielger 10 46 Attica 23:57.6 8:00
194 148 Elizabeth Cook 12 47 Northwestern-PA 23:57.7 8:00
195 Grace Norton 11 52 Akron 24:06.9 8:03
196 149 Liz Hofer 11 53 Palmyra-Macedon 24:09.9 8:04
197 150 Rebekah Nickerson 12 48 Falconer 24:12.7 8:05
198 Cara Fleet 12 49 Addison 24:13.3 8:05
199 151 Andrea Wolfanger 9 41 Wayland-Cohocton 24:15.8 8:06
200 152 Margot Sovocool 8 8 Attica 24:17.4 8:06
201 153 Anna Vanicek 9 42 Northwestern-PA 24:18.6 8:07
202 154 Madi Benz 10 47 Mynderse Academy 24:19.4 8:07
203 155 Elizabeth Currier 10 48 North East-PA 24:20.6 8:07
204 156 Taylor Hutton 8 9 LeRoy 24:22.6 8:08
205 157 Sarah Lefford 12 50 Falconer 24:24.1 8:08
206 158 Cate Cicero 10 49 Wayland-Cohocton 24:25.3 8:09
207 159 Elise Forbes 9 43 Gowanda Central 24:26.6 8:09
208 Grace Fry 9 44 Akron 24:26.6 8:09
209 160 Cara Reynolds 10 50 Pulaski High School 24:30.4 8:11
210 Loretta Lippert 11 54 Alden 24:31.5 8:11
211 161 Mackenzie Hartung 12 51 North East-PA 24:35.8 8:12
212 162 Jenna Gravino 12 52 Palmyra-Macedon 24:42.7 8:15
213 Breanna Wilson 9 45 Mansfield HS-PA 24:44.7 8:15
214 Madison Sutherland 9 46 School Of The Arts 24:50.5 8:17
215 Hailey Hall 11 55 Akron 24:54.1 8:19
216 Torey Kaminski 9 47 Alden 24:59.0 8:20
217 163 Lily Flanigan 11 56 Lake Placid 25:01.5 8:21
218 164 Morgan Burritt 11 57 Wayland-Cohocton 25:02.9 8:21
219 Marah Long 10 51 Fredonia Central 25:05.6 8:22
220 165 Kenzie Desain 12 53 Palmyra-Macedon 25:06.2 8:23
221 166 Mady Matthews 9 48 Punxsutawney Area 25:09.3 8:24
222 Anna Schroeder 10 52 Fredonia Central 25:11.4 8:24
223 167 Margot White 9 49 Midlakes 25:13.8 8:25
224 168 Alexis Mundkowsky 10 53 Northwestern-PA 25:14.0 8:25
225 Sadie Knox 10 54 Oil City-PA 25:16.3 8:26
226 169 Aurora Orbaker 8 10 Marcus Whitman 25:16.7 8:26
227 Janel Williams 9 50 Gowanda Central 25:18.2 8:27
228 170 Michelle Horn 12 54 Mynderse Academy 25:19.1 8:27
229 Brenna Chilson 12 55 Mansfield HS-PA 25:20.8 8:27
230 Ellie Leeds 11 58 Akron 25:34.2 8:32
231 171 Lily Chrysler 10 55 Marcus Whitman 25:47.1 8:36
232 172 Abby Herendeen 9 51 Midlakes 25:52.1 8:38
233 173 Gabby Jansen 11 59 Midlakes 25:53.4 8:38
234 174 Aubrie Martinez 10 56 Nichols 26:03.0 8:41
235 Ashton Francis 9 52 Gowanda Central 26:03.3 8:42
236 Zuhal Ahmed 11 60 Edison Tech 26:05.0 8:42
237 175 Amelie Markant 12 56 North East-PA 26:07.3 8:43
238 176 Shayna Bulmer 10 57 Royalton-Hartland 26:07.6 8:43
239 177 Bella Braun 9 53 LeRoy 26:12.1 8:45
240 Victoria McCloskey 12 57 Mynderse Academy 26:16.4 8:46
241 Crystal Kulaw 12 58 Charter School App T 26:17.6 8:46
242 Camden Wehrle 9 54 Mynderse Academy 26:24.7 8:49
243 Kaylee Sosinski 10 58 Fredonia Central 26:26.5 8:49
244 178 Laura Torres 12 59 Pulaski High School 26:28.2 8:50
245 179 McKenna Miller 12 60 Palmyra-Macedon 26:29.5 8:50
246 180 Jezra Jerome 10 59 Pulaski High School 26:36.1 8:53
247 181 Rebekka Abrams 10 60 Palmyra-Macedon 26:36.6 8:53
248 Alexis Hiltbrand 10 61 Canastota 26:38.9 8:53
249 Aurora Merwin 11 61 Fredonia Central 26:43.9 8:55
250 Hannah Peake 12 61 Mynderse Academy 26:45.4 8:56
251 Natasha Austin 10 62 Canastota 26:53.3 8:58
252 182 Sarah Maxwell 9 55 Tonawanda HS 26:54.6 8:59
253 183 Mikayla Wiepert 10 63 Wilson HS (Sec 6) 26:57.1 9:00
254 Katie Matthews 11 62 Mynderse Academy 26:59.5 9:00
255 Emma Munsch 9 56 Fredonia Central 26:59.6 9:00
256 Samantha Hefti 11 63 Pulaski High School 27:06.5 9:03
257 184 Natalie Amidon 12 62 Midlakes 27:10.1 9:04
258 185 Rhiannon Bonowitz 12 63 Midlakes 27:13.6 9:05
259 Castiglia Olivia 10 64 Nichols 27:23.6 9:08
260 Leslie Galeano 12 64 Norwich 27:31.5 9:11
261 186 Elise Henry 9 57 Tonawanda HS 27:41.3 9:14
262 Abi Cerasani 12 65 Akron 27:56.5 9:19
263 Alison Mikalunas 12 66 Norwich 28:23.5 9:28
264 187 Emma Lawrence 11 64 LeRoy 28:27.7 9:30
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 92 Oil City-PA (20:10.2 100:50.9 0:48.2)
=============================================
1 9 Olivia Mumford 9 19:44.3
2 14 Alexis Hawthorne 10 20:04.7
3 16 Maggie Motter 12 20:11.4
4 24 Lauren Bortzer 11 20:18.0
5 29 Emma Stevenson 11 20:32.5
6 ( 35) Abby Douglass 12 20:44.8
7 ( 38) Kalista Hale 11 20:48.2
2. 128 Addison (20:21.1 101:45.3 1:21.7)
=============================================
1 7 Veronica Dailey 12 19:23.9
2 27 Megan Long 12 20:28.5
3 28 Isabella Painter 10 20:31.5
4 30 Katherine Thompson 9 20:35.8
5 36 Katie Watkins 12 20:45.6
6 ( 53) Sadie Morse 11 21:17.8
7 (104) Harley Combs 10 22:38.4
3. 158 Fredonia Central (20:28.0 102:20.0 3:01.9)
=============================================
1 2 Emily Brown 10 18:53.4
2 15 Hannah Gullo 12 20:10.2
3 18 Savannah Lashbrook 10 20:12.4
4 49 Anna Buchanon 10 21:08.7
5 74 Ashlyn Ambrose 8 21:55.3
6 ( 78) Ashley Holt 12 22:08.3
7 (108) Claire Stokes 12 22:47.2
4. 172 City Honors School (20:30.4 102:32.0 2:50.1)
=============================================
1 3 Ryan James 12 19:00.4
2 6 Cecelia Favorito 11 19:22.3
3 33 Hannah Murphy 11 20:38.9
4 63 Sarah Brown 11 21:39.9
5 67 Anna Billman 11 21:50.5
6 ( 80) Carmela Morales 11 22:10.1
7 (132) Sydnie Glinski 11 23:28.8
5. 190 Troy - PA (20:49.1 104:05.4 1:05.7)
=============================================
1 26 Courtney Case 12 20:26.0
2 31 Brooke Hinman 11 20:36.3
3 34 Katherine Polakowski 11 20:43.0
4 39 McKenzi Bellinger 9 20:48.4
5 60 Madisyn Baxter 10 21:31.7
6 ( 64) Brooke Loveland 11 21:42.0
7 ( 66) Madeline Delosa 11 21:46.5
6. 240 St. Anne's CSS (20:55.5 104:37.3 3:49.4)
=============================================
1 1 Hannah Tait 11 18:47.2
2 25 Haley Gibson 10 20:23.2
3 42 Olivia Hurley 9 20:55.9
4 72 Dana Dolmage 11 21:54.4
5 100 Sadie Vincent 9 22:36.6
6 (117) Lauren Rankin 10 23:03.3
7 (120) Monica Hartman 9 23:07.6
7. 252 Lansing (21:03.7 105:18.2 3:06.1)
=============================================
1 5 Mikaela Garcia 12 19:03.7
2 41 Emmaline Jackson 9 20:55.1
3 52 Allison Keefe 11 21:14.1
4 75 Leigh Miller 12 21:55.5
5 79 Eden Jackson 11 22:09.8
6 (110) Teresa Garcia 10 22:49.6
7 (123) Hana Thibault 9 23:18.0
8. 270 Nichols (21:17.9 106:29.5 2:03.0)
=============================================
1 20 Claire Foley 12 20:12.9
2 21 Holly Arrison 9 20:13.1
3 61 Bella Russo 9 21:37.2
4 81 Romy Paolini 10 22:10.4
5 87 Molly Charvat 9 22:15.9
6 (130) Maureen Foley 9 23:27.5
7 (174) Aubrie Martinez 10 26:03.0
9. 291 Hannibal (21:22.5 106:52.5 2:47.1)
=============================================
1 10 Reilly Harris 12 19:49.4
2 43 Emily Weaver 11 20:58.1
3 51 Erica Pasqualini 12 21:12.3
4 88 Kiersten Abbott 12 22:16.2
5 99 Alexis Alton 8 22:36.5
6 (109) Alyssa Beck 11 22:48.4
7 (129) Rylee Crego 8 23:26.1
10. 298 Royalton-Hartland (21:26.9 107:14.3 3:03.1)
=============================================
1 12 Anna Rickard 10 19:54.9
2 37 Kelsey Ciemny 11 20:47.7
3 55 Kennedy Lang 10 21:22.5
4 83 Colleen Ulrich 11 22:11.2
5 111 Faelyn Allee 10 22:58.0
6 (176) Shayna Bulmer 10 26:07.6
11. 330 Corry-PA (21:39.2 108:16.0 2:24.3)
=============================================
1 19 Hannah Smrcka 9 20:12.8
2 56 Nikki Orton 11 21:24.0
3 57 Elaina Wilkinson 10 21:28.3
4 96 Ally Cooney 12 22:33.8
5 102 Hannah Tuszynski 10 22:37.1
6 (112) Mackenzie Campbell 9 22:58.8
7 (118) Maya Wetherbee 9 23:03.3
12. 353 Akron (21:37.3 108:06.2 3:35.6)
=============================================
1 4 Henley Margo 12 19:01.3
2 76 Emma Esposito 7 21:58.8
3 77 Madison Jimerson 9 21:59.7
4 95 Rachel Pequeen 9 22:29.5
5 101 Kaila Szczgielski 7 22:36.9
6 (105) Eliza Papke 12 22:38.9
7 (107) Lauren Swader 10 22:44.7
13. 393 Wilson HS (Sec 6) (22:05.2 110:25.6 2:06.5)
=============================================
1 58 Julie Reagan 11 21:30.8
2 59 Jennifer Reagan 9 21:30.8
3 69 Shea Munnikhuysen 12 21:52.1
4 73 Kylee Healy 9 21:54.6
5 134 Joanna Elledge 12 23:37.3
6 (183) Mikayla Wiepert 10 26:57.1
14. 426 Mansfield HS-PA (22:11.0 110:54.6 2:02.2)
=============================================
1 47 Lauran Ensminger 11 21:05.4
2 54 Emma Harris 10 21:21.7
3 90 Shelby Alexander 11 22:17.1
4 116 Matthea Mitchell 10 23:02.8
5 119 Grace Farrer 9 23:07.6
6 (125) Courteney Weiskopff 9 23:20.3
7 (127) Carmen Bates 12 23:21.8
15. 431 Attica (22:09.7 110:48.2 3:45.9)
=============================================
1 17 Annabelle Peresan 12 20:11.7
2 23 Grace Kibler 12 20:17.5
3 106 Maddie Folts 10 22:39.6
4 138 Kate Kitkowski 12 23:41.8
5 147 Gretchen Zielger 10 23:57.6
6 (152) Margot Sovocool 8 24:17.4
16. 451 Punxsutawney Area (22:22.0 111:49.6 2:35.7)
=============================================
1 50 Kate Horner 11 21:10.0
2 84 Alyse Whitman 12 22:12.3
3 85 Madison Stonbraker 10 22:13.8
4 93 Gabrielle Franklin 11 22:27.8
5 139 Hayley Dilts 12 23:45.7
6 (166) Mady Matthews 9 25:09.3
17. 468 North East-PA (22:25.0 112:04.8 5:00.3)
=============================================
1 8 Taylor Van Tassell 12 19:35.5
2 13 Carlye Zahner 12 20:04.2
3 131 Sophie Durst 10 23:28.7
4 155 Elizabeth Currier 10 24:20.6
5 161 Mackenzie Hartung 12 24:35.8
6 (175) Amelie Markant 12 26:07.3
18. 484 LeRoy (22:31.1 112:35.2 4:29.0)
=============================================
1 11 Courtney Kacur 9 19:53.6
2 89 McKenna Cone 11 22:16.6
3 113 Evelyn Babcock 8 23:00.5
4 115 Libby Loftus 11 23:01.9
5 156 Taylor Hutton 8 24:22.6
6 (177) Bella Braun 9 26:12.1
7 (187) Emma Lawrence 11 28:27.7
19. 496 Falconer (22:41.6 113:28.0 3:23.0)
=============================================
1 45 Mari Waite 12 21:01.1
2 62 Mikaela Lebaron 9 21:39.7
3 82 Macey Arnone 11 22:10.4
4 150 Rebekah Nickerson 12 24:12.7
5 157 Sarah Lefford 12 24:24.1
20. 508 Lake Placid (22:44.9 113:44.5 4:47.9)
=============================================
1 22 Annie Rose-Mccandlish 8 20:13.6
2 40 Marli Damp 9 20:49.7
3 140 Sandra Harper 11 23:46.9
4 143 Alexa Harper 9 23:52.8
5 163 Lily Flanigan 11 25:01.5
21. 532 Gowanda Central (22:51.7 114:18.5 2:07.5)
=============================================
1 65 Emagin Warrior 10 21:44.7
2 68 Kristine Twoguns 11 21:50.5
3 121 Kayla Forthman 9 23:12.5
4 136 Kala Farley 12 23:38.6
5 142 Katrina Licht 9 23:52.2
6 (145) Riley Delpriore 12 23:55.6
7 (159) Elise Forbes 9 24:26.6
22. 539 Mynderse Academy (22:51.8 114:18.6 2:56.3)
=============================================
1 44 Aalyia Adams 10 21:00.1
2 71 Kaitlyn Hilkert 10 21:53.8
3 137 Abby Rescorl 12 23:39.3
4 141 Taylor Brignall 11 23:49.0
5 146 Emily Welch 10 23:56.4
6 (154) Madi Benz 10 24:19.4
7 (170) Michelle Horn 12 25:19.1
23. 563 Northwestern-PA (23:07.9 115:39.4 4:11.1)
=============================================
1 46 Anne Machowski 11 21:02.9
2 48 Julia Wheeler 10 21:06.2
3 148 Elizabeth Cook 12 23:57.7
4 153 Anna Vanicek 9 24:18.6
5 168 Alexis Mundkowsky 10 25:14.0
24. 564 Pulaski High School (23:03.2 115:16.0 2:37.5)
=============================================
1 70 Sophie Lawrence 11 21:52.9
2 94 Holly McCarty 9 22:29.1
3 114 McKenna McCormack 10 23:01.8
4 126 Savannah Gamble 9 23:21.8
5 160 Cara Reynolds 10 24:30.4
6 (178) Laura Torres 12 26:28.2
7 (180) Jezra Jerome 10 26:36.1
25. 619 Marcus Whitman (23:25.7 117:08.4 2:54.3)
=============================================
1 92 Allie Harford 11 22:22.4
2 97 Amanda Cline 12 22:33.9
3 128 Lauren O'Connor 11 23:24.7
4 133 Emma MacDowell 11 23:30.7
5 169 Aurora Orbaker 8 25:16.7
6 (171) Lily Chrysler 10 25:47.1
26. 625 Tonawanda HS (24:13.3 121:06.1 7:03.3)
=============================================
1 32 Elizabeth Bukoskey 12 20:38.0
2 103 Alyssa King 10 22:37.4
3 122 Lily Ljiljanich 7 23:14.8
4 182 Sarah Maxwell 9 26:54.6
5 186 Elise Henry 9 27:41.3
27. 660 Palmyra-Macedon (23:45.9 118:49.2 2:51.3)
=============================================
1 86 Liz Abrams 12 22:14.9
2 98 Rebekah Thorp 12 22:35.5
3 149 Liz Hofer 11 24:09.9
4 162 Jenna Gravino 12 24:42.7
5 165 Kenzie Desain 12 25:06.2
6 (179) McKenna Miller 12 26:29.5
7 (181) Rebekka Abrams 10 26:36.6
28. 727 Midlakes (24:31.8 122:38.6 3:33.6)
=============================================
1 91 Sarah Crane 10 22:19.8
2 124 Nicole Watts 11 23:19.5
3 167 Margot White 9 25:13.8
4 172 Abby Herendeen 9 25:52.1
5 173 Gabby Jansen 11 25:53.4
6 (184) Natalie Amidon 12 27:10.1
7 (185) Rhiannon Bonowitz 12 27:13.6
29. 752 Wayland-Cohocton (24:15.3 121:16.4 1:25.2)
=============================================
1 135 Emily Schwartz 12 23:37.7
2 144 Kathryn Groshner 9 23:54.7
3 151 Andrea Wolfanger 9 24:15.8
4 158 Cate Cicero 10 24:25.3
5 164 Morgan Burritt 11 25:02.9
Race 6 - Boys Unseeded Varsity A-2 (Small schools)
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Jeremiah Carnicelli 12 1 Mynderse Academy 15:44.1 5:15
2 2 Joe Riccardi 12 2 Marcellus 15:45.8 5:16
3 3 Samuel Auernhamer 12 3 Newfane Central 15:53.2 5:18
4 4 Dion Killens 11 1 St. Anne's CSS 15:55.4 5:19
5 5 Eddie Scroxton 10 1 Southwestern-NY 15:56.1 5:19
6 6 Ryan English 12 4 Addison 15:56.2 5:19
7 7 Josh Lewis 11 2 North East-PA 15:56.3 5:19
8 8 Ben Dennison 11 3 Hannibal 15:56.7 5:19
9 9 Joshua Johnson 12 5 Fredonia Central 16:03.0 5:21
10 10 Gabe Stash 12 6 Marcus Whitman 16:06.4 5:23
11 11 Diego Rey 11 4 Fredonia Central 16:12.9 5:25
12 12 Hunter Brignall 11 5 Mynderse Academy 16:15.3 5:26
13 13 Evan McIlwain 12 7 Addison 16:17.0 5:26
14 14 Dan Frisbee 12 8 Waterloo 16:17.2 5:26
15 15 Maxin McKenzie 11 6 LeRoy 16:18.2 5:27
16 16 David Russo 12 9 Depew 16:18.2 5:27
17 17 Anthony Ruiz 11 7 Dunkirk 16:18.2 5:27
18 18 Zane Courtwright 10 2 North East-PA 16:20.0 5:27
19 19 Owen Bartlebaugh 10 3 Punxsutawney Area 16:27.2 5:30
20 20 Lyle Warrior 12 10 Gowanda Central 16:27.5 5:30
21 21 Will Beckhorn 12 11 Addison 16:28.9 5:30
22 22 Kevin Ebert 11 8 Wayland-Cohocton 16:29.5 5:30
23 23 Collin McCabe 12 12 Newfane Central 16:33.0 5:31
24 24 Will Schwarzmueller 11 9 Wilson HS (Sec 6) 16:34.9 5:32
25 25 Ethan Mosure 12 13 Marcellus 16:37.9 5:33
26 26 Ozzy Moore 10 4 Royalton-Hartland 16:39.0 5:33
27 27 Blake Nelson 12 14 Mansfield HS-PA 16:41.5 5:34
28 28 Liam Prendergast 10 5 Marcus Whitman 16:41.9 5:34
29 29 Patrick Hall 11 10 Hannibal 16:42.9 5:35
30 Dan Heil 12 15 Medina 16:43.9 5:35
31 30 John Curtis 12 16 Corry-PA 16:46.5 5:36
32 31 Dean Godios 10 6 Depew 16:47.7 5:36
33 32 Dagon Bryant 10 7 Southwestern-NY 16:49.2 5:37
34 33 Ethan Harold 12 17 Bath-Haverling 16:49.6 5:37
35 34 George Mecca 11 11 Eden 16:50.6 5:37
36 35 Eron Schulte 11 12 Livonia 16:50.9 5:37
37 36 Colin Baxter 12 18 North East-PA 16:53.2 5:38
38 37 Nick Page 11 13 Waterloo 16:53.6 5:38
39 38 Aidan Royston 9 1 Marcus Whitman 16:53.6 5:38
40 39 Robert Brotherton 10 8 Dryden 16:55.9 5:39
41 40 Danny Hefti 11 14 Pulaski High School 16:57.3 5:40
42 41 Owen Williams 9 2 Troy - PA 16:58.3 5:40
43 42 Tanner Kloss 10 9 North East-PA 16:58.4 5:40
44 43 Noah Thorton 12 19 Newfane Central 16:58.9 5:40
45 44 Ryan Morrissette 12 20 Pulaski High School 17:00.7 5:41
46 45 Ben Deperna 12 21 Falconer 17:01.1 5:41
47 46 Collin Barmore 11 15 Falconer 17:06.9 5:43
48 47 Magnum Vincent 9 3 Oil City-PA 17:07.3 5:43
49 48 Ryan Driscoll 12 22 LeRoy 17:10.3 5:44
50 49 Noah Bufalini 10 10 Norwich 17:11.4 5:44
51 50 Nathan Hough 12 23 Addison 17:12.3 5:45
52 51 Noah Kuc 10 11 Hannibal 17:12.5 5:45
53 52 Andrew Young 12 24 Falconer 17:13.1 5:45
54 Jack Hill 12 25 Medina 17:13.7 5:45
55 Alden Cayea 12 26 Medina 17:16.3 5:46
56 53 Nathaniel Johnson 12 27 Wilson HS (Sec 6) 17:17.4 5:46
57 54 Jason Seevers 10 12 North East-PA 17:18.6 5:47
58 55 Alec Schrader 10 13 Fredonia Central 17:19.8 5:47
59 56 Ronnie Dailey 10 14 Addison 17:20.3 5:47
60 57 Ben Eckler 12 28 Palmyra-Macedon 17:20.4 5:47
61 58 Austin Burkard 8 1 Newfane Central 17:20.8 5:47
62 59 Gavin Hill 10 15 Eden 17:21.6 5:48
63 60 Ray Caso 12 29 Tonawanda HS 17:24.9 5:49
64 61 Zach Sanford 10 16 Akron 17:25.0 5:49
65 62 Austin Cooper 12 30 Hannibal 17:26.4 5:49
66 63 Kyle Cronin 12 31 St. Anne's CSS 17:26.5 5:49
67 64 Alan Lingle 10 17 Newfane Central 17:27.9 5:50
68 65 Tony Vezina 12 32 Southwestern-NY 17:29.4 5:50
69 66 Zoltan Csaki 12 33 Lansing 17:30.7 5:51
70 67 Grayson Hoag 11 16 Marcellus 17:31.4 5:51
71 68 Spencer McFall 10 18 Oil City-PA 17:33.9 5:52
72 69 Zach Gombas 11 17 Hannibal 17:34.2 5:52
73 70 Rian Leaf 11 18 Pulaski High School 17:35.3 5:52
74 71 Spencer Strickland 10 19 Dryden 17:35.7 5:52
75 72 Dylan Templeton 11 19 Chenango Forks 17:36.0 5:52
76 73 Dillon Plantz 10 20 Hannibal 17:39.4 5:54
77 74 Clayton Allen 12 34 LeRoy 17:40.4 5:54
78 75 Thomas Hoey 10 21 Marcellus 17:41.3 5:54
79 76 Aiden McLaughlin 9 4 Punxsutawney Area 17:41.5 5:54
80 77 O'Rion Slater 11 20 Norwich 17:42.2 5:55
81 78 Connor Hudson 11 21 Falconer 17:42.3 5:55
82 79 Hayden Crawford 11 22 Addison 17:42.4 5:55
83 80 Riley Burns 12 35 Marcellus 17:42.6 5:55
84 81 Nick Roseboom 11 23 Marcellus 17:43.5 5:55
85 82 Robert Stevenson 11 24 Newfane Central 17:43.6 5:55
86 83 Corbin Heitzenrater 10 22 Punxsutawney Area 17:43.6 5:55
87 84 Simon Harburn 11 25 St. Anne's CSS 17:45.7 5:56
88 85 Reid Minier 12 36 Eden 17:48.5 5:57
89 86 Casey Zuba 11 26 Akron 17:49.2 5:57
90 87 Allen Lawton 9 5 Chenango Forks 17:50.7 5:57
91 88 Liam Hulsebosch 12 37 Lansing 17:51.2 5:58
92 Weston Head 12 38 Attica 17:51.3 5:58
93 89 Ethan May 11 27 Punxsutawney Area 17:51.6 5:58
94 90 Ben Wilkinson 12 39 Wayland-Cohocton 17:52.3 5:58
95 91 Ravyn Sample 10 23 Falconer 17:52.9 5:58
96 92 Andrew Kruszka 12 40 Gowanda Central 17:55.3 5:59
97 93 Kristopher Thompson 9 6 Addison 17:55.5 5:59
98 94 Peter Ryan 10 24 North East-PA 17:56.5 5:59
99 95 Sam Dupuis 11 28 St. Anne's CSS 17:56.7 5:59
100 96 Kaden Kays 9 7 Marcus Whitman 17:58.1 6:00
101 97 Alex Lyons 11 29 Marcus Whitman 17:59.2 6:00
102 98 Keaton Wade 10 25 Northwestern-PA 17:59.8 6:00
103 99 Josh Gleason 12 41 Eden 18:01.5 6:01
104 100 Kyle Stottlar 10 26 Marcellus 18:01.8 6:01
105 101 Alex Aubrecht 9 8 Nichols 18:02.1 6:01
106 102 Malakai Taylor 11 30 Mynderse Academy 18:02.6 6:01
107 103 Nate Yehl 10 27 Bath-Haverling 18:02.9 6:01
108 104 Brock Pennington 9 9 North East-PA 18:03.1 6:02
109 105 Josh Carguello 9 10 Pulaski High School 18:03.3 6:02
110 106 Austin Schouten 10 28 Pulaski High School 18:03.5 6:02
111 107 Quinn Rees 10 29 Wilson HS (Sec 6) 18:03.9 6:02
112 108 Joel Barker 10 30 Northwestern-PA 18:05.5 6:02
113 109 Jack Veldhuizen 11 31 Livonia 18:06.3 6:03
114 110 Cal Seeley 11 32 Wilson HS (Sec 6) 18:06.4 6:03
115 111 Jacob Green 11 33 Mansfield HS-PA 18:07.2 6:03
116 112 William Rickard 10 31 Royalton-Hartland 18:08.5 6:03
117 113 Stanton Baker 11 34 Norwich 18:10.4 6:04
118 114 James Rauch 12 42 Nichols 18:11.7 6:04
119 115 Robert Rogers 9 11 Troy - PA 18:13.1 6:05
120 Dan Kurowski 11 35 JFK Cheektowaga 18:13.2 6:05
121 116 Jack Thomas 10 32 Lansing 18:15.8 6:06
122 117 Duvanta Cora 12 43 Waterloo 18:16.8 6:06
123 118 Peter Calanni 11 36 Fredonia Central 18:17.9 6:06
124 119 Skyler Kressler 10 33 Corry-PA 18:20.8 6:07
125 120 Bryce Gart 10 34 Oil City-PA 18:21.7 6:08
126 121 Michael Liszkiewicz 11 37 Gowanda Central 18:22.5 6:08
127 122 Jake Abel 12 44 Marcus Whitman 18:24.2 6:09
128 123 Kevin Redfield 11 38 Fredonia Central 18:25.4 6:09
129 124 Zane Longwell 12 45 Troy - PA 18:25.7 6:09
130 125 Ethan Yannie 11 39 Dunkirk 18:26.3 6:09
131 126 Nelson Rosario 11 40 Dunkirk 18:26.3 6:09
132 127 Jacob Brown 11 41 Troy - PA 18:26.7 6:09
133 128 Roger Learn 10 35 Mansfield HS-PA 18:29.0 6:10
134 129 Matt Conklin 11 42 Chenango Forks 18:29.8 6:10
135 130 Blake Spina 12 46 Waterloo 18:30.8 6:11
136 131 Nathan Chubb 11 43 Akron 18:32.4 6:11
137 132 Jared Harvey 11 44 Corry-PA 18:33.8 6:12
138 133 Justin Satanek 10 36 Eden 18:34.6 6:12
139 134 Jon Montgomery 12 47 Wilson HS (Sec 6) 18:35.1 6:12
140 135 Toby Cash-Rawleigh 9 12 Bath-Haverling 18:35.5 6:12
141 136 Jeremy Lopez 9 13 Northwestern-PA 18:35.5 6:12
142 137 Christian Tambacas 12 48 Eden 18:36.3 6:13
143 138 Glen Shuster 12 49 Mynderse Academy 18:37.4 6:13
144 139 Michael Fredericks 12 50 Nichols 18:39.6 6:14
145 Jaquil Baxter 12 51 Edison Tech 18:40.9 6:14
146 140 Jaden Kinnear 9 14 Southwestern-NY 18:41.6 6:14
147 141 Andrew Loftus 9 15 LeRoy 18:41.9 6:14
148 142 Ja'mil Horner 11 45 Wayland-Cohocton 18:42.1 6:15
149 Chris Luebbert 9 16 North East-PA 18:42.9 6:15
150 143 Erik Verdehem 10 37 Waterloo 18:43.4 6:15
151 144 Aaron Manley 9 17 Troy - PA 18:43.9 6:15
152 145 Kenny Young 11 46 Hannibal 18:44.4 6:15
153 146 Dylan Amidon 9 18 Waterloo 18:44.8 6:15
154 147 Alex Martinez 10 38 Wilson HS (Sec 6) 18:45.0 6:15
155 148 Jon Moote 10 39 Wilson HS (Sec 6) 18:45.9 6:16
156 149 Jacob Monat 12 52 Gowanda Central 18:46.0 6:16
157 150 Greg Schwab 12 53 Wayland-Cohocton 18:46.1 6:16
158 151 Evan States 11 47 Punxsutawney Area 18:46.3 6:16
159 152 Jayden Reynolds 9 19 Newfane Central 18:47.1 6:16
160 153 Dom Guiste 9 20 Oil City-PA 18:47.4 6:16
161 154 Torsten Gartenberg 10 40 Lansing 18:47.5 6:16
162 155 Dante Hovancik 10 41 Chenango Forks 18:48.0 6:16
163 156 Bryan Best 11 48 Marcus Whitman 18:50.4 6:17
164 157 Christian Cook 10 42 Gowanda Central 18:52.0 6:18
165 Hayden Fox 9 21 North East-PA 18:52.9 6:18
166 158 Brady Fye 10 43 Southwestern-NY 18:53.5 6:18
167 159 Gabe Brodeur 10 44 Pulaski High School 18:54.0 6:18
168 160 John Matlack-Grey 11 49 Norwich 18:54.0 6:18
169 Anthony Haskins 10 45 North East-PA 18:54.4 6:19
170 161 Chris Annear 10 46 Fredonia Central 18:55.1 6:19
171 162 Ben Clements 12 54 Midlakes 18:55.2 6:19
172 163 Jackson Bay 8 2 Palmyra-Macedon 18:55.3 6:19
173 164 Kevin Ingros 11 50 Punxsutawney Area 18:55.7 6:19
174 165 Noah Daniels 10 47 Nichols 18:55.8 6:19
175 166 David Allen 11 51 Falconer 18:56.5 6:19
176 167 Samuel Shedden 10 48 Mansfield HS-PA 18:56.7 6:19
177 168 Kyle Green 10 49 Palmyra-Macedon 18:57.1 6:20
178 169 Grant Gee 11 52 Mansfield HS-PA 18:57.5 6:20
179 170 Carter Puylara 9 22 Mynderse Academy 18:57.5 6:20
180 171 Austin Goodsel 12 55 Corry-PA 18:57.7 6:20
181 Hayden Trejos 10 50 Potsdam 18:58.6 6:20
182 Andrew Seman 9 23 North East-PA 18:59.1 6:20
183 172 Nolan Harold 10 51 Bath-Haverling 18:59.7 6:20
184 173 Lucas Ferrara 11 53 Mynderse Academy 18:59.7 6:20
185 174 Ryan Shafer 10 52 Southwestern-NY 18:59.7 6:20
186 175 Daniel Giantisco 11 54 Mansfield HS-PA 19:03.0 6:21
187 176 Grayson Pratt 12 56 Fredonia Central 19:03.2 6:22
188 177 Dustin Andrews 11 55 Northwestern-PA 19:04.2 6:22
189 178 Xavier Farwell 9 24 Canastota 19:04.6 6:22
190 179 Elijah Hopkins 10 53 Livonia 19:05.0 6:22
191 180 Tanner Biondi 10 54 Corry-PA 19:05.2 6:22
192 181 Teddy Brenner 9 25 Lansing 19:06.8 6:23
193 182 Frank Cooke 10 55 St. Anne's CSS 19:06.8 6:23
194 David Schwinger 10 56 Charter School App T 19:07.2 6:23
195 183 Zach Szieti 11 56 Chenango Forks 19:09.3 6:24
196 184 Logan Swaisgood 12 57 Livonia 19:09.4 6:24
197 185 Miles Couch 9 26 Dryden 19:09.6 6:24
198 186 Tyler Gemza 10 57 Eden 19:10.2 6:24
199 Carson Kulaw 10 58 Charter School App T 19:10.3 6:24
200 187 Jacob Lipa 9 27 Depew 19:10.7 6:24
201 188 Caleb Sutton 12 58 Wayland-Cohocton 19:11.7 6:24
202 189 Clifton Williams 12 59 LeRoy 19:12.1 6:25
203 190 Steven Paolini 11 57 Depew 19:13.2 6:25
204 Michael Amell 12 60 Potsdam 19:15.4 6:26
205 191 Ty Smith 9 28 Southwestern-NY 19:16.3 6:26
206 192 Jordan Stephens 12 61 LeRoy 19:16.5 6:26
207 193 Riley Hardleben 10 59 Tonawanda HS 19:17.8 6:26
208 194 Aiden Cort 10 60 Midlakes 19:18.7 6:27
209 195 Ben Reigelsperger 10 61 Wayland-Cohocton 19:20.0 6:27
210 196 Marcus Roberts 11 58 Nichols 19:21.2 6:28
211 197 Chase Gross 11 59 Tonawanda HS 19:22.3 6:28
212 198 Paul Weber 11 60 Corry-PA 19:22.4 6:28
213 199 Callum Robinson 11 61 St. Anne's CSS 19:23.4 6:28
214 200 Aaron Bacon 10 62 Royalton-Hartland 19:23.4 6:28
215 201 Cameron Stefani 12 62 LeRoy 19:23.5 6:28
216 202 Isaiah Martin 11 62 Midlakes 19:23.6 6:28
217 203 Seth Nelson 10 63 Mansfield HS-PA 19:25.0 6:29
218 204 Dan Flynn 9 29 Chenango Forks 19:25.9 6:29
219 205 Zayn Harper 12 63 Norwich 19:26.1 6:29
220 206 Aaron Colantino 11 63 Gowanda Central 19:28.0 6:30
221 207 Chase Peacock 9 30 Midlakes 19:31.1 6:31
222 208 Justin Scheidweiler 12 64 Dryden 19:33.0 6:31
223 209 Connor Simpson 11 64 Troy - PA 19:34.4 6:32
224 210 Dustin Seth 9 31 Corry-PA 19:34.8 6:32
225 211 Daniel Martinec 10 64 Oil City-PA 19:37.2 6:33
226 Nolan Reinsel 10 65 North East-PA 19:38.3 6:33
227 212 Jakob Greenwood 10 66 Dryden 19:39.8 6:34
228 213 Jared Glowniak 11 65 Dunkirk 19:42.9 6:35
229 Devon Parwulski 12 65 JFK Cheektowaga 19:43.6 6:35
230 214 Gage Baumler 12 66 Akron 19:44.1 6:35
231 215 Mekhi Russ 11 66 Mynderse Academy 19:44.6 6:35
232 Jake Schinzel 12 67 Eden 19:47.6 6:36
233 216 Bradley Castiglia 12 68 Nichols 19:49.4 6:37
234 217 Mike Miller 10 67 Royalton-Hartland 19:51.6 6:38
235 218 Jacob Russell 11 67 Norwich 19:51.8 6:38
236 219 David Delio 9 32 Bath-Haverling 19:51.9 6:38
237 220 Declan Houlihan 11 68 Chenango Forks 19:53.4 6:38
238 Eli Noecker 7 1 Eden 19:54.9 6:39
239 221 Josh Kellogg 12 69 Oil City-PA 19:56.5 6:39
240 222 Sam Debrucque 11 69 Canastota 19:58.8 6:40
241 Micheal Ciepluch 11 70 Edison Tech 20:00.3 6:41
242 223 Caleb Doughty 12 70 Bath-Haverling 20:01.9 6:41
243 Seth Hall 12 71 Chenango Forks 20:02.4 6:41
244 Francis Tavino 11 71 Aquinas Institute 20:02.8 6:41
245 224 Andrew Meccariello 9 33 Norwich 20:04.0 6:42
246 225 Daniel Barker 12 72 Northwestern-PA 20:06.3 6:43
247 226 Riley Hathaway 11 72 Pulaski High School 20:09.9 6:44
248 227 Nick Hluska 12 73 Canastota 20:10.8 6:44
249 Brendan Humphries 12 74 Aquinas Institute 20:15.0 6:45
250 228 Dylan Schmidt 12 75 Palmyra-Macedon 20:24.4 6:49
251 229 Symon Jonathan 12 76 Akron 20:24.4 6:49
252 230 Matthew Burritt 9 34 Wayland-Cohocton 20:24.9 6:49
253 Connor Gleason 8 3 Eden 20:33.9 6:52
254 231 Jacob Liberati 11 73 Midlakes 20:35.3 6:52
255 232 Anthony Brandl 12 77 Akron 20:35.3 6:52
256 233 Shane Whitling 12 78 Oil City-PA 20:38.6 6:53
257 234 Vincent Scott 10 68 Dryden 20:38.8 6:53
258 235 Devin Scotch 10 69 Akron 20:42.0 6:54
259 236 Sam Snow 11 74 Canastota 20:50.0 6:57
260 237 Ryan Smith 11 75 Palmyra-Macedon 20:50.9 6:57
261 238 Riley Lich 8 4 Palmyra-Macedon 20:53.8 6:58
262 Leo Sciortino 9 35 School Of The Arts 20:54.5 6:59
263 239 Dain Becker 11 76 Bath-Haverling 20:55.6 6:59
264 240 Kenny Deland 11 77 Midlakes 20:57.3 7:00
265 241 Jay Heideman 8 5 Royalton-Hartland 20:59.0 7:00
266 242 Marley Rosario-Sope 12 79 Canastota 21:02.6 7:01
267 243 Jeff Lovewell 9 36 Royalton-Hartland 21:03.5 7:02
268 Marcus Burns 10 70 Bath-Haverling 21:04.5 7:02
269 244 Patrick Murphy 10 71 Dryden 21:19.0 7:07
270 245 Edwin Sanchez 9 37 Dunkirk 21:19.4 7:07
271 246 Rockwell Tang 12 80 Nichols 21:20.1 7:07
272 247 Efrain Santiago 11 78 Dunkirk 21:34.5 7:12
273 Tavon Lewis 9 38 Charter School App T 21:36.8 7:13
274 John Tantillo 12 81 Nichols 21:37.6 7:13
275 248 Daniel Baxter 9 39 Canastota 21:37.8 7:13
276 249 Stephen Kaus 9 40 Depew 21:43.8 7:15
277 250 Edward Heine 9 41 Depew 21:49.0 7:17
278 Charlie McDaniel 11 79 School Of The Arts 21:51.3 7:18
279 251 Caleb Dupee 11 80 St. Anne's CSS 21:54.1 7:19
280 Hunter Noteware 11 81 Bath-Haverling 21:57.7 7:20
281 Brandon Rawson 12 82 Potsdam 22:10.1 7:24
282 Nick Foeller 12 83 Attica 22:11.7 7:24
283 252 Owen Hensler 9 42 Livonia 22:12.5 7:25
284 253 Mitchell Vannelli 10 72 Depew 22:15.7 7:26
285 254 Jacob Backus 11 82 Midlakes 22:20.1 7:27
286 Parker Remington 9 43 Attica 22:25.8 7:29
287 Gavin Kroplowski 10 73 JFK Cheektowaga 22:33.7 7:32
288 255 Christian Schmidt 9 44 Tonawanda HS 22:48.0 7:36
289 256 Anthony D'Arrigo 12 84 Tonawanda HS 22:49.5 7:37
290 257 Ben White 11 83 Royalton-Hartland 22:51.6 7:38
291 258 Nick Dansby 10 74 Canastota 23:12.6 7:45
292 Dwight Czworka 12 85 Attica 23:21.2 7:48
293 Justin Gilman 12 86 Aquinas Institute 24:21.1 8:08
294 Ethan Debrucque 9 45 Canastota 24:21.6 8:08
295 Charles Devlin 10 75 Candor 25:25.7 8:29
296 Zach Westbrook 10 76 Candor 25:36.5 8:33
297 Noah Puchalski 12 87 Charter School App T 26:00.8 8:41
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 146 Addison (16:39.0 83:14.7 1:24.1)
=============================================
1 6 Ryan English 12 15:56.2
2 13 Evan McIlwain 12 16:17.0
3 21 Will Beckhorn 12 16:28.9
4 50 Nathan Hough 12 17:12.3
5 56 Ronnie Dailey 10 17:20.3
6 ( 79) Hayden Crawford 11 17:42.4
7 ( 93) Kristopher Thompson 9 17:55.5
2. 157 North East-PA (16:41.3 83:26.5 1:22.3)
=============================================
1 7 Josh Lewis 11 15:56.3
2 18 Zane Courtwright 10 16:20.0
3 36 Colin Baxter 12 16:53.2
4 42 Tanner Kloss 10 16:58.4
5 54 Jason Seevers 10 17:18.6
6 ( 94) Peter Ryan 10 17:56.5
7 (104) Brock Pennington 9 18:03.1
3. 191 Newfane Central (16:50.8 84:13.8 1:34.7)
=============================================
1 3 Samuel Auernhamer 12 15:53.2
2 23 Collin McCabe 12 16:33.0
3 43 Noah Thorton 12 16:58.9
4 58 Austin Burkard 8 17:20.8
5 64 Alan Lingle 10 17:27.9
6 ( 82) Robert Stevenson 11 17:43.6
7 (152) Jayden Reynolds 9 18:47.1
4. 219 Hannibal (16:58.6 84:52.7 1:37.5)
=============================================
1 8 Ben Dennison 11 15:56.7
2 29 Patrick Hall 11 16:42.9
3 51 Noah Kuc 10 17:12.5
4 62 Austin Cooper 12 17:26.4
5 69 Zach Gombas 11 17:34.2
6 ( 73) Dillon Plantz 10 17:39.4
7 (145) Kenny Young 11 18:44.4
5. 249 Marcellus (17:03.8 85:19.0 1:56.8)
=============================================
1 2 Joe Riccardi 12 15:45.8
2 25 Ethan Mosure 12 16:37.9
3 67 Grayson Hoag 11 17:31.4
4 75 Thomas Hoey 10 17:41.3
5 80 Riley Burns 12 17:42.6
6 ( 81) Nick Roseboom 11 17:43.5
7 (100) Kyle Stottlar 10 18:01.8
6. 269 Marcus Whitman (17:07.9 85:39.2 1:52.8)
=============================================
1 10 Gabe Stash 12 16:06.4
2 28 Liam Prendergast 10 16:41.9
3 38 Aidan Royston 9 16:53.6
4 96 Kaden Kays 9 17:58.1
5 97 Alex Lyons 11 17:59.2
6 (122) Jake Abel 12 18:24.2
7 (156) Bryan Best 11 18:50.4
7. 312 Falconer (17:23.3 86:56.3 0:51.8)
=============================================
1 45 Ben Deperna 12 17:01.1
2 46 Collin Barmore 11 17:06.9
3 52 Andrew Young 12 17:13.1
4 78 Connor Hudson 11 17:42.3
5 91 Ravyn Sample 10 17:52.9
6 (166) David Allen 11 18:56.5
8. 316 Fredonia Central (17:15.8 86:19.0 2:22.4)
=============================================
1 9 Joshua Johnson 12 16:03.0
2 11 Diego Rey 11 16:12.9
3 55 Alec Schrader 10 17:19.8
4 118 Peter Calanni 11 18:17.9
5 123 Kevin Redfield 11 18:25.4
6 (161) Chris Annear 10 18:55.1
7 (176) Grayson Pratt 12 19:03.2
9. 365 Pulaski High School (17:32.1 87:40.1 1:06.2)
=============================================
1 40 Danny Hefti 11 16:57.3
2 44 Ryan Morrissette 12 17:00.7
3 70 Rian Leaf 11 17:35.3
4 105 Josh Carguello 9 18:03.3
5 106 Austin Schouten 10 18:03.5
6 (159) Gabe Brodeur 10 18:54.0
7 (226) Riley Hathaway 11 20:09.9
10. 400 Southwestern-NY (17:34.0 87:49.8 2:57.4)
=============================================
1 5 Eddie Scroxton 10 15:56.1
2 32 Dagon Bryant 10 16:49.2
3 65 Tony Vezina 12 17:29.4
4 140 Jaden Kinnear 9 18:41.6
5 158 Brady Fye 10 18:53.5
6 (174) Ryan Shafer 10 18:59.7
7 (191) Ty Smith 9 19:16.3
11. 410 Eden (17:43.4 88:36.8 1:44.0)
=============================================
1 34 George Mecca 11 16:50.6
2 59 Gavin Hill 10 17:21.6
3 85 Reid Minier 12 17:48.5
4 99 Josh Gleason 12 18:01.5
5 133 Justin Satanek 10 18:34.6
6 (137) Christian Tambacas 12 18:36.3
7 (186) Tyler Gemza 10 19:10.2
12. 418 Punxsutawney Area (17:42.1 88:30.2 2:19.1)
=============================================
1 19 Owen Bartlebaugh 10 16:27.2
2 76 Aiden McLaughlin 9 17:41.5
3 83 Corbin Heitzenrater 10 17:43.6
4 89 Ethan May 11 17:51.6
5 151 Evan States 11 18:46.3
6 (164) Kevin Ingros 11 18:55.7
13. 423 Mynderse Academy (17:31.4 87:36.9 3:13.4)
=============================================
1 1 Jeremiah Carnicelli 12 15:44.1
2 12 Hunter Brignall 11 16:15.3
3 102 Malakai Taylor 11 18:02.6
4 138 Glen Shuster 12 18:37.4
5 170 Carter Puylara 9 18:57.5
6 (173) Lucas Ferrara 11 18:59.7
7 (215) Mekhi Russ 11 19:44.6
14. 428 St. Anne's CSS (17:38.3 88:11.1 3:11.4)
=============================================
1 4 Dion Killens 11 15:55.4
2 63 Kyle Cronin 12 17:26.5
3 84 Simon Harburn 11 17:45.7
4 95 Sam Dupuis 11 17:56.7
5 182 Frank Cooke 10 19:06.8
6 (199) Callum Robinson 11 19:23.4
7 (251) Caleb Dupee 11 21:54.1
15. 428 Wilson HS (Sec 6) (17:43.6 88:37.7 2:00.2)
=============================================
1 24 Will Schwarzmueller 11 16:34.9
2 53 Nathaniel Johnson 12 17:17.4
3 107 Quinn Rees 10 18:03.9
4 110 Cal Seeley 11 18:06.4
5 134 Jon Montgomery 12 18:35.1
6 (147) Alex Martinez 10 18:45.0
7 (148) Jon Moote 10 18:45.9
16. 441 Waterloo (17:44.4 88:41.8 2:26.2)
=============================================
1 14 Dan Frisbee 12 16:17.2
2 37 Nick Page 11 16:53.6
3 117 Duvanta Cora 12 18:16.8
4 130 Blake Spina 12 18:30.8
5 143 Erik Verdehem 10 18:43.4
6 (146) Dylan Amidon 9 18:44.8
17. 467 LeRoy (17:48.6 89:02.9 2:53.9)
=============================================
1 15 Maxin McKenzie 11 16:18.2
2 48 Ryan Driscoll 12 17:10.3
3 74 Clayton Allen 12 17:40.4
4 141 Andrew Loftus 9 18:41.9
5 189 Clifton Williams 12 19:12.1
6 (192) Jordan Stephens 12 19:16.5
7 (201) Cameron Stefani 12 19:23.5
18. 539 Gowanda Central (18:04.7 90:23.3 2:24.5)
=============================================
1 20 Lyle Warrior 12 16:27.5
2 92 Andrew Kruszka 12 17:55.3
3 121 Michael Liszkiewicz 11 18:22.5
4 149 Jacob Monat 12 18:46.0
5 157 Christian Cook 10 18:52.0
6 (206) Aaron Colantino 11 19:28.0
19. 551 Troy - PA (18:09.6 90:47.7 1:45.6)
=============================================
1 41 Owen Williams 9 16:58.3
2 115 Robert Rogers 9 18:13.1
3 124 Zane Longwell 12 18:25.7
4 127 Jacob Brown 11 18:26.7
5 144 Aaron Manley 9 18:43.9
6 (209) Connor Simpson 11 19:34.4
20. 592 Wayland-Cohocton (18:12.4 91:01.7 2:42.2)
=============================================
1 22 Kevin Ebert 11 16:29.5
2 90 Ben Wilkinson 12 17:52.3
3 142 Ja'mil Horner 11 18:42.1
4 150 Greg Schwab 12 18:46.1
5 188 Caleb Sutton 12 19:11.7
6 (195) Ben Reigelsperger 10 19:20.0
7 (230) Matthew Burritt 9 20:24.9
21. 599 Oil City-PA (18:17.5 91:27.5 2:29.9)
=============================================
1 47 Magnum Vincent 9 17:07.3
2 68 Spencer McFall 10 17:33.9
3 120 Bryce Gart 10 18:21.7
4 153 Dom Guiste 9 18:47.4
5 211 Daniel Martinec 10 19:37.2
6 (221) Josh Kellogg 12 19:56.5
7 (233) Shane Whitling 12 20:38.6
22. 602 Mansfield HS-PA (18:14.4 91:11.9 2:16.0)
=============================================
1 27 Blake Nelson 12 16:41.5
2 111 Jacob Green 11 18:07.2
3 128 Roger Learn 10 18:29.0
4 167 Samuel Shedden 10 18:56.7
5 169 Grant Gee 11 18:57.5
6 (175) Daniel Giantisco 11 19:03.0
7 (203) Seth Nelson 10 19:25.0
23. 604 Norwich (18:16.9 91:24.1 2:14.7)
=============================================
1 49 Noah Bufalini 10 17:11.4
2 77 O'Rion Slater 11 17:42.2
3 113 Stanton Baker 11 18:10.4
4 160 John Matlack-Grey 11 18:54.0
5 205 Zayn Harper 12 19:26.1
6 (218) Jacob Russell 11 19:51.8
7 (224) Andrew Meccariello 9 20:04.0
24. 605 Lansing (18:18.4 91:32.0 1:36.1)
=============================================
1 66 Zoltan Csaki 12 17:30.7
2 88 Liam Hulsebosch 12 17:51.2
3 116 Jack Thomas 10 18:15.8
4 154 Torsten Gartenberg 10 18:47.5
5 181 Teddy Brenner 9 19:06.8
25. 626 Chenango Forks (18:22.8 91:53.8 1:33.3)
=============================================
1 72 Dylan Templeton 11 17:36.0
2 87 Allen Lawton 9 17:50.7
3 129 Matt Conklin 11 18:29.8
4 155 Dante Hovancik 10 18:48.0
5 183 Zach Szieti 11 19:09.3
6 (204) Dan Flynn 9 19:25.9
7 (220) Declan Houlihan 11 19:53.4
26. 632 Corry-PA (18:20.8 91:44.0 2:18.7)
=============================================
1 30 John Curtis 12 16:46.5
2 119 Skyler Kressler 10 18:20.8
3 132 Jared Harvey 11 18:33.8
4 171 Austin Goodsel 12 18:57.7
5 180 Tanner Biondi 10 19:05.2
6 (198) Paul Weber 11 19:22.4
7 (210) Dustin Seth 9 19:34.8
27. 662 Bath-Haverling (18:28.0 92:19.6 3:02.3)
=============================================
1 33 Ethan Harold 12 16:49.6
2 103 Nate Yehl 10 18:02.9
3 135 Toby Cash-Rawleigh 9 18:35.5
4 172 Nolan Harold 10 18:59.7
5 219 David Delio 9 19:51.9
6 (223) Caleb Doughty 12 20:01.9
7 (239) Dain Becker 11 20:55.6
28. 673 Depew (18:38.8 93:13.6 5:25.6)
=============================================
1 16 David Russo 12 16:18.2
2 31 Dean Godios 10 16:47.7
3 187 Jacob Lipa 9 19:10.7
4 190 Steven Paolini 11 19:13.2
5 249 Stephen Kaus 9 21:43.8
6 (250) Edward Heine 9 21:49.0
7 (253) Mitchell Vannelli 10 22:15.7
29. 715 Nichols (18:38.1 93:10.4 1:19.1)
=============================================
1 101 Alex Aubrecht 9 18:02.1
2 114 James Rauch 12 18:11.7
3 139 Michael Fredericks 12 18:39.6
4 165 Noah Daniels 10 18:55.8
5 196 Marcus Roberts 11 19:21.2
6 (216) Bradley Castiglia 12 19:49.4
7 (246) Rockwell Tang 12 21:20.1
30. 715 Dryden (18:34.8 92:54.0 2:43.9)
=============================================
1 39 Robert Brotherton 10 16:55.9
2 71 Spencer Strickland 10 17:35.7
3 185 Miles Couch 9 19:09.6
4 208 Justin Scheidweiler 12 19:33.0
5 212 Jakob Greenwood 10 19:39.8
6 (234) Vincent Scott 10 20:38.8
7 (244) Patrick Murphy 10 21:19.0
31. 721 Akron (18:47.1 93:55.1 2:59.4)
=============================================
1 61 Zach Sanford 10 17:25.0
2 86 Casey Zuba 11 17:49.2
3 131 Nathan Chubb 11 18:32.4
4 214 Gage Baumler 12 19:44.1
5 229 Symon Jonathan 12 20:24.4
6 (232) Anthony Brandl 12 20:35.3
7 (235) Devin Scotch 10 20:42.0
32. 726 Dunkirk (18:50.7 94:13.1 5:01.2)
=============================================
1 17 Anthony Ruiz 11 16:18.2
2 125 Ethan Yannie 11 18:26.3
3 126 Nelson Rosario 11 18:26.3
4 213 Jared Glowniak 11 19:42.9
5 245 Edwin Sanchez 9 21:19.4
6 (247) Efrain Santiago 11 21:34.5
33. 744 Northwestern-PA (18:46.3 93:51.3 2:06.5)
=============================================
1 98 Keaton Wade 10 17:59.8
2 108 Joel Barker 10 18:05.5
3 136 Jeremy Lopez 9 18:35.5
4 177 Dustin Andrews 11 19:04.2
5 225 Daniel Barker 12 20:06.3
34. 759 Livonia (19:04.9 95:24.1 5:21.6)
=============================================
1 35 Eron Schulte 11 16:50.9
2 109 Jack Veldhuizen 11 18:06.3
3 179 Elijah Hopkins 10 19:05.0
4 184 Logan Swaisgood 12 19:09.4
5 252 Owen Hensler 9 22:12.5
35. 796 Royalton-Hartland (19:00.3 95:01.5 4:20.0)
=============================================
1 26 Ozzy Moore 10 16:39.0
2 112 William Rickard 10 18:08.5
3 200 Aaron Bacon 10 19:23.4
4 217 Mike Miller 10 19:51.6
5 241 Jay Heideman 8 20:59.0
6 (243) Jeff Lovewell 9 21:03.5
7 (257) Ben White 11 22:51.6
36. 853 Palmyra-Macedon (19:17.7 96:28.1 3:30.5)
=============================================
1 57 Ben Eckler 12 17:20.4
2 163 Jackson Bay 8 18:55.3
3 168 Kyle Green 10 18:57.1
4 228 Dylan Schmidt 12 20:24.4
5 237 Ryan Smith 11 20:50.9
6 (238) Riley Lich 8 20:53.8
37. 961 Tonawanda HS (20:20.5 101:42.5 5:24.6)
=============================================
1 60 Ray Caso 12 17:24.9
2 193 Riley Hardleben 10 19:17.8
3 197 Chase Gross 11 19:22.3
4 255 Christian Schmidt 9 22:48.0
5 256 Anthony D'Arrigo 12 22:49.5
38. 996 Midlakes (19:32.8 97:43.9 1:40.1)
=============================================
1 162 Ben Clements 12 18:55.2
2 194 Aiden Cort 10 19:18.7
3 202 Isaiah Martin 11 19:23.6
4 207 Chase Peacock 9 19:31.1
5 231 Jacob Liberati 11 20:35.3
6 (240) Kenny Deland 11 20:57.3
7 (254) Jacob Backus 11 22:20.1
39. 1105 Canastota (20:13.4 101:06.8 1:58.0)
=============================================
1 178 Xavier Farwell 9 19:04.6
2 222 Sam Debrucque 11 19:58.8
3 227 Nick Hluska 12 20:10.8
4 236 Sam Snow 11 20:50.0
5 242 Marley Rosario-Soper 12 21:02.6
6 (248) Daniel Baxter 9 21:37.8
7 (258) Nick Dansby 10 23:12.6
Race 7 - Boys Varsity B (a J.V. race) for small schools
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Gannon Gibson 8 1 Newfane Central 17:51.9 5:58
2 2 Jacob Roberts 11 1 Westhill 17:52.2 5:58
3 3 Mike Ferrara 10 1 Westhill 18:04.5 6:02
4 4 Aidan Shea 10 2 Marcellus 18:05.8 6:02
5 5 Matthew Pusateri 10 3 Newfane Central 18:11.9 6:04
6 6 Jacob Dennison 9 1 Hannibal 18:15.7 6:06
7 7 Tayvon Boyd 12 1 Oakfield/Elba 18:17.2 6:06
8 8 Joey Burdick 10 4 Oakfield/Elba 18:20.2 6:07
9 9 Anthony Leising 12 2 Barker HS 18:21.5 6:08
10 10 Will Remillard 10 5 Westhill 18:24.9 6:09
11 11 Austin Sullivan 12 3 Barker HS 18:30.4 6:11
12 12 Travis Wiedrich 9 2 Oakfield/Elba 18:31.2 6:11
13 13 Jason Kantor 9 3 Vernon-Verona-Sherri 18:31.4 6:11
14 14 Zachary Richbart 11 2 Barker HS 18:31.6 6:11
15 15 Will Thornton 10 6 Westhill 18:32.1 6:11
16 16 Angelo Carr 9 4 Westhill 18:32.7 6:11
17 17 Christopher Kantor 9 5 Vernon-Verona-Sherri 18:33.8 6:12
18 18 Dylan Drake 12 4 Addison 18:36.5 6:13
19 Devin Miller 10 7 Northeast Bradford 18:40.8 6:14
20 19 Hayden Mills 9 6 Addison 18:40.9 6:14
21 20 Bryson Tobolski 11 3 Oakfield/Elba 18:46.9 6:16
22 21 Connor Duffy 10 8 Notre Dame-Easton-PA 18:49.6 6:17
23 22 Aidan Brown 9 7 Tully 19:00.5 6:21
24 Jack Squire 12 5 Berkshire 19:00.6 6:21
25 23 Michael Bentley 11 4 Gowanda Central 19:01.3 6:21
26 24 Josiah Miggiani 10 9 Westhill 19:02.0 6:21
27 Al Schultz 9 8 Wilson HS (Sec 6) 19:02.7 6:21
28 Nolan Bridges 10 10 Falconer 19:07.9 6:23
29 25 Nick Frazier 9 9 Fredonia Central 19:09.4 6:24
30 26 Logan Harris 9 10 Barker HS 19:09.6 6:24
31 27 Joseph Baronich 12 6 Barker HS 19:12.6 6:25
32 Ty Knarr 12 7 Punxsutawney Area 19:14.5 6:25
33 28 Joel Vanskiver 9 11 Campbell-Savona 19:15.2 6:26
34 Jehiel Dewing 10 11 Northeast Bradford 19:15.3 6:26
35 29 Kevin Huss 10 12 Marcellus 19:15.8 6:26
36 Ben Swinnerton 8 2 Watkins Glen 19:16.7 6:26
37 30 Andrew Cuzzacrea 8 3 Newfane Central 19:21.2 6:28
38 Sam Rodgers 10 13 Punxsutawney Area 19:21.3 6:28
39 Robert Montgomery 11 5 Wilson HS (Sec 6) 19:23.2 6:28
40 31 Truman Pople 9 12 Weedsport 19:23.6 6:28
41 32 Byron Regier 9 13 St. Anne's CSS 19:24.4 6:29
42 Kyle Davenport 10 14 Northeast Bradford 19:24.7 6:29
43 33 Conner Cuzzacrea 8 4 Newfane Central 19:24.8 6:29
44 34 Carson Miller 9 14 Marcus Whitman 19:28.0 6:30
45 35 Derek Creed 12 8 Otto Eldred-PA 19:29.2 6:30
46 36 Andrew Schrantz 11 6 Fredonia Central 19:30.5 6:31
47 37 Myka Loucks 11 7 Cowanesque Valley 19:31.8 6:31
48 38 Alden Gibson 7 1 Newfane Central 19:32.7 6:31
49 39 Isaiah Winters 11 8 Mynderse Academy 19:33.0 6:31
50 Einon Walsh 9 15 Hornell 19:35.0 6:32
51 40 Aiden Green 9 16 Addison 19:35.6 6:32
52 Sam Roberts 10 15 Hornell 19:36.0 6:32
53 41 Noah Green 9 17 Addison 19:37.3 6:33
54 42 Jd Heckman 10 16 Susquehanna Comm-PA 19:37.9 6:33
55 43 James Coon 10 17 Westhill 19:39.6 6:34
56 44 Nicholas Guevara 9 18 Barker HS 19:41.8 6:34
57 45 Carson Hanson 9 19 Southwestern-NY 19:43.1 6:35
58 46 Avery Willebrandt 10 18 Fredonia Central 19:43.8 6:35
59 47 Jackson Vanstrom 10 19 Southwestern-NY 19:44.5 6:35
60 48 Nick Myers 11 9 Mynderse Academy 19:45.0 6:35
61 49 Joeseph Dick 11 10 Campbell-Savona 19:45.3 6:36
62 Ethan Bennington 10 20 Berkshire 19:46.3 6:36
63 50 Milo Coen De Peck 9 20 Harley-Allendale-Col 19:46.4 6:36
64 51 Joe Cooke 9 21 St. Anne's CSS 19:46.4 6:36
65 52 Ben Anderson 9 22 Cowanesque Valley 19:46.6 6:36
66 Drake Shoemaker 11 11 Rocky Grove-PA 19:46.6 6:36
67 53 Jared Graham 9 23 Oakfield/Elba 19:46.8 6:36
68 54 Andrew Callaghan 11 12 Barker HS 19:48.4 6:37
69 55 Kurt Svenson 11 13 Southwestern-NY 19:49.0 6:37
70 Scott McBain 10 21 Westhill 19:49.8 6:37
71 56 MacNeil Ruston 9 24 Alexander Central 19:49.9 6:37
72 57 Anthony Lane 10 22 Tully 19:50.8 6:37
73 58 Andrew Sheeler 12 9 Otto Eldred-PA 19:50.9 6:37
74 Cameron Diesering 9 25 Midlakes 19:51.5 6:38
75 59 Carter McKotch 9 26 Southwestern-NY 19:52.5 6:38
76 David Doan 11 14 Notre Dame-Batavia 19:53.0 6:38
77 60 Max Hagel 10 23 Southwestern-NY 19:53.4 6:38
78 Morgan Rutledge 10 24 Mansfield HS-PA 19:53.7 6:38
79 Alexander Jenks 10 25 Barker HS 19:53.8 6:38
80 61 Orlando Petterson 10 26 Avon Central 19:54.2 6:39
81 62 August Pietrafesa 9 27 Medina 19:54.6 6:39
82 63 Jaden Courtemanche 9 28 Avon Central 19:54.8 6:39
83 64 Dylan Rau 9 29 St. Anne's CSS 19:55.6 6:39
84 65 Owen Stevens 9 30 Pulaski High School 19:55.9 6:39
85 66 Holden Volpe 9 31 Avon Central 19:55.9 6:39
86 67 Keagan Howard 12 10 Otto Eldred-PA 19:56.8 6:39
87 Luca Spagnolo 10 27 Barker HS 19:57.6 6:40
88 68 Cooper Davis 9 32 Alexander Central 20:00.2 6:41
89 69 Josh Rhinehart 9 33 Otto Eldred-PA 20:02.4 6:41
90 Cam Guy 10 28 Wilson HS (Sec 6) 20:03.7 6:42
91 70 Zach Ellis 9 34 Harley-Allendale-Col 20:05.1 6:42
92 71 Jackson Masters 11 15 Marcellus 20:06.3 6:43
93 72 John Oyer 11 16 Arkport/Canaseraga 20:07.8 6:43
94 73 Daron Outten 11 17 Akron 20:09.4 6:44
95 74 Greg Castellano 9 35 Harley-Allendale-Col 20:11.9 6:44
96 75 Alex Lopez 9 36 Vernon-Verona-Sherri 20:12.5 6:45
97 Ben Skalny 9 37 Notre Dame-Batavia 20:13.8 6:45
98 Michael Vanauken 9 38 Phoenix 20:14.3 6:45
99 76 Kiefer Austin 12 11 Gowanda Central 20:15.1 6:46
100 77 Matt Jersak 9 39 Honeoye Central 20:15.4 6:46
101 78 Sebastian Santos 10 29 Notre Dame-Easton-PA 20:16.0 6:46
102 Jacob Czaplicki 11 18 Westhill 20:16.1 6:46
103 Robert Mason 9 40 Barker HS 20:17.0 6:46
104 79 Nick Pazderski 10 30 Akron 20:17.3 6:46
105 80 Bradon Lenhart 10 31 Vernon-Verona-Sherri 20:18.2 6:47
106 81 Daniel Novak 11 19 Pulaski High School 20:18.3 6:47
107 82 Jaiden Capozzi 9 41 Marcellus 20:18.7 6:47
108 83 Toby Salisbury 11 20 Tully 20:19.0 6:47
109 84 Phil Jang 10 32 Mynderse Academy 20:19.8 6:47
110 85 Evy Killens 10 33 St. Anne's CSS 20:20.6 6:47
111 86 Jake Brown 10 34 Weedsport 20:21.7 6:48
112 87 Jarrett Klink 9 42 Honeoye Central 20:22.9 6:48
113 Collin Stauffer 12 12 LeRoy 20:23.0 6:48
114 Aaron Wiepert 8 5 Wilson HS (Sec 6) 20:23.0 6:48
115 88 Ben Thompson 9 43 Marcus Whitman 20:23.2 6:48
116 Ethan Greenwald 10 35 Barker HS 20:23.5 6:48
117 89 Shawn Tobolski 9 44 Oakfield/Elba 20:23.9 6:48
118 90 Alex Murray 10 36 Weedsport 20:24.7 6:49
119 91 Skylar Tracy 12 13 Weedsport 20:24.8 6:49
120 92 Ryan Nugent 9 45 Newfane Central 20:24.8 6:49
121 93 Jarrett Marrapesse 11 21 Honeoye Central 20:26.2 6:49
122 94 Joel Tubbs 8 6 Cowanesque Valley 20:27.3 6:50
123 Max Meister 9 46 Barker HS 20:27.6 6:50
124 Julien Thornton 12 14 Watkins Glen 20:28.1 6:50
125 Tonka Knight 11 22 Wyalusing Valley 20:28.3 6:50
126 Will Anderson 9 47 Bishop Ludden 20:29.0 6:50
127 95 Joey Vandette 9 48 Fredonia Central 20:29.1 6:50
128 Evan Ecker 12 15 Barker HS 20:30.1 6:51
129 96 Jacob Baker 12 16 Cowanesque Valley 20:30.7 6:51
130 97 Riley Lafrance 11 23 Marcellus 20:30.8 6:51
131 98 Ian Witmer 12 17 Eden 20:31.1 6:51
132 99 Joshua Bartolotta 11 24 Marcellus 20:32.0 6:51
133 100 Ryan Houck 12 18 Vernon-Verona-Sherri 20:32.3 6:51
134 101 Landon Jones 9 49 Pulaski High School 20:33.0 6:51
135 102 Aaron Brown 9 50 Weedsport 20:33.8 6:52
136 Spencer Fountain 10 37 Westhill 20:35.2 6:52
137 103 Micah Jordan 9 51 Otto Eldred-PA 20:36.0 6:52
138 104 Holden Nesbitt 12 19 Clyde-Savannah - Lyons 20:36.4 6:53
139 105 Griffin Corey 12 20 Akron 20:37.5 6:53
140 Sam Pischera 11 25 Falconer 20:37.8 6:53
141 106 Justin Smith 10 38 Marcus Whitman 20:37.9 6:53
142 107 Asuman Mutomba 9 52 Franklin 20:38.5 6:53
143 Dominic Laplant 11 26 Wayland-Cohocton 20:40.1 6:54
144 108 Jonathan Jenkins 10 39 Susquehanna Comm-PA 20:40.9 6:54
145 109 Hector Santiago 12 21 Franklin 20:42.8 6:55
146 Mitchell Rossey 10 40 Oil City-PA 20:44.8 6:55
147 Elliott Holland 10 41 Watkins Glen 20:45.4 6:56
148 Seth McIntyre 9 53 Trumansburg 20:45.8 6:56
149 Travis Bahl 9 54 Wyalusing Valley 20:46.0 6:56
150 Ethan Mosier 10 42 Northeast Bradford 20:46.7 6:56
151 Josh Vanderlike 9 55 Midlakes 20:46.8 6:56
152 110 Austin Calkins 9 56 Hannibal 20:47.5 6:56
153 111 Jacob Faville 11 27 Avon Central 20:47.7 6:56
154 112 Zach Consla 10 43 Susquehanna Comm-PA 20:48.0 6:56
155 113 Caleb Turner 9 57 Mynderse Academy 20:48.3 6:57
156 114 Justin Schoeneck 11 28 Marcellus 20:49.0 6:57
157 Eli Flinchbaugh 10 44 Oil City-PA 20:49.4 6:57
158 115 Zack Reynolds 9 58 Vernon-Verona-Sherri 20:50.8 6:57
159 Eli Moody 9 59 Troy - PA 20:52.6 6:58
160 Dan Bergman 11 29 Notre Dame-Batavia 20:54.0 6:58
161 116 Wilcox Ben 12 22 Eden 20:55.7 6:59
162 117 James Bielliski 9 60 Medina 20:56.3 6:59
163 118 Seth Hood 11 30 Gowanda Central 20:57.4 7:00
164 119 Xavier Lastra 9 61 Hannibal 20:58.5 7:00
165 120 Jaydon Jaffray 10 45 Fredonia Central 20:59.0 7:00
166 121 Micah Shutes 12 23 Cowanesque Valley 20:59.7 7:00
167 122 Jason Dixson 11 31 Oakfield/Elba 21:00.9 7:01
168 Jackson Hare 9 62 Berkshire 21:01.3 7:01
169 Dawson Coffey 10 46 Oakfield/Elba 21:03.4 7:02
170 123 Ty Smith 11 32 Williamson Central 21:04.9 7:02
171 124 Joe Gates 11 33 Medina 21:05.1 7:02
172 Zach Gavin 9 63 Lake Placid 21:05.2 7:02
173 125 Ben Morris 9 64 Notre Dame-Easton-PA 21:06.8 7:03
174 126 Johnny Lippert 12 24 Clyde-Savannah - Lyons 21:06.9 7:03
175 127 Eric Duffy 12 25 Notre Dame-Easton-PA 21:08.2 7:03
176 128 Aiden Farmer 10 47 Pulaski High School 21:08.5 7:03
177 Nick Wissinger 11 34 Oakfield/Elba 21:09.0 7:03
178 Jeremy Kimanski 10 48 LeRoy 21:09.8 7:04
179 129 Fenix Burger 11 35 Hannibal 21:10.8 7:04
180 130 Phill Stevenson 9 65 Newfane Central 21:11.0 7:04
181 131 Emerson Surkau-Park 9 66 Harley-Allendale-Col 21:11.4 7:04
182 132 Ashton Benedict 9 67 Weedsport 21:14.3 7:05
183 Michael Sobotka 11 36 Newfane Central 21:14.9 7:05
184 133 Jamie Larson 12 26 Akron 21:16.8 7:06
185 134 Nick Jansen 10 49 Waverly 21:17.0 7:06
186 135 Caden Kacprzyski 10 50 Harley-Allendale-Col 21:17.3 7:06
187 Devon Morrison 10 51 Oil City-PA 21:17.9 7:06
188 136 Matt Delmar 11 37 Weedsport 21:18.5 7:07
189 137 Zach Abbott 11 38 Clyde-Savannah - Lyons 21:19.4 7:07
190 Keith Robison 10 52 Barker HS 21:19.7 7:07
191 138 Joe Morse 10 53 Southwestern-NY 21:21.2 7:08
192 Brandon Schrader 9 68 Troy - PA 21:22.5 7:08
193 139 Liam Cronin 9 69 St. Anne's CSS 21:22.5 7:08
194 140 Jacob Merry 11 39 Arkport/Canaseraga 21:23.3 7:08
195 141 Chayce Quaranta 10 54 Susquehanna Comm-PA 21:23.7 7:08
196 142 Camden Arlauckas 12 27 Avon Central 21:25.3 7:09
197 143 Andrew Lynde 10 55 Addison 21:25.7 7:09
198 Zack Merkley 9 70 Waterloo 21:27.8 7:10
199 144 Isaac Pace 8 7 Medina 21:27.8 7:10
200 Christian McKay 10 56 Phoenix 21:28.2 7:10
201 145 Jonah Hauf 10 57 Mynderse Academy 21:30.7 7:11
202 Evan Wiedrich 12 28 Oakfield/Elba 21:31.9 7:11
203 146 Gavin Buehler 11 40 Williamson Central 21:32.2 7:11
204 147 Zach O'Neil-Wamsley 12 29 Addison 21:35.8 7:12
205 148 Gabe Johnson 9 71 Fredonia Central 21:36.6 7:13
206 149 Patrick Berdysiak 9 72 Nichols 21:37.5 7:13
207 Rocco Spagnolo 12 30 Barker HS 21:38.0 7:13
208 Adrian Finney 10 58 Dryden 21:38.1 7:13
209 150 Allen Hackler 12 31 Cowanesque Valley 21:39.9 7:14
210 151 Shane Vandewinkle 11 41 Honeoye Central 21:40.3 7:14
211 152 Evan Buisch 9 73 Arkport/Canaseraga 21:40.4 7:14
212 153 Scott Zimmerman 9 74 Cowanesque Valley 21:41.2 7:14
213 154 Clayton Fox 12 32 Alexander Central 21:42.0 7:14
214 John Clancy 12 33 Westhill 21:42.2 7:15
215 Houston Edwards 10 59 Norwich 21:42.4 7:15
216 John Clarke 11 42 Norwich 21:42.8 7:15
217 Luke Bergett 9 75 Westhill 21:43.3 7:15
218 155 Daniel Earlandt 9 76 Williamson Central 21:43.3 7:15
219 156 Chris Wilkins 12 34 Eden 21:43.8 7:15
220 157 Bradley Caudill 10 60 Alexander Central 21:44.7 7:15
221 158 Colin Farmer 9 77 Avon Central 21:45.3 7:16
222 Thomas Jowdy 9 78 Barker HS 21:46.7 7:16
223 Luke Varvayanis 9 79 Dryden 21:47.9 7:16
224 Tyler Cirillo 10 61 Barker HS 21:49.0 7:17
225 159 Rakiecki Adam 12 35 Eden 21:50.7 7:17
226 160 Jared Torres 12 36 Franklin 21:51.0 7:17
227 161 Ethan Muessig 9 80 Vernon-Verona-Sherri 21:51.5 7:18
228 Michael Savage 10 62 Westhill 21:51.6 7:18
229 162 Corey Whitaker 11 43 Pulaski High School 21:53.5 7:18
230 Brandon Healy 12 37 East Rochester 21:53.7 7:18
231 163 Trent Donnelley 9 81 Clyde-Savannah - Lyons 21:56.2 7:19
232 Colin Walker 9 82 Westhill 21:57.0 7:19
233 164 Brendyn Huggins 9 83 Tully 21:57.5 7:20
234 165 Jt Zimmerman 9 84 Marcus Whitman 21:57.7 7:20
235 166 Hunter Quick 12 38 Addison 21:57.7 7:20
236 167 William Prevet 9 85 Fredonia Central 21:58.2 7:20
237 168 Galban Rotsirohawi 12 39 Harley-Allendale-Col 21:58.7 7:20
238 169 Carson Beamer 10 63 Susquehanna Comm-PA 21:59.3 7:20
239 Michael Dalton 11 44 Barker HS 22:00.0 7:20
240 170 Noah Bachek 10 64 Gowanda Central 22:02.4 7:21
241 Will Smith 10 65 Wayland-Cohocton 22:05.0 7:22
242 171 Brandon Graham 11 45 Hannibal 22:06.2 7:23
243 Thomas Stokes 10 66 Fredonia Central 22:06.5 7:23
244 Colin Dodge 10 67 Royalton-Hartland 22:07.0 7:23
245 172 Bailey Smith 9 86 Gowanda Central 22:07.4 7:23
246 Dawson Nerber 11 46 Newfane Central 22:07.5 7:23
247 173 Nate Wood 12 40 Harley-Allendale-Col 22:07.5 7:23
248 174 Anthony Fuszara 10 68 Nichols 22:07.6 7:23
249 175 Caleb Wilcox 10 69 Waverly 22:09.1 7:24
250 David Pollack 12 41 Lansing 22:10.6 7:24
251 176 Jack Johnston 12 42 Avon Central 22:11.6 7:24
252 Anders Axelson 9 87 Lansing 22:12.2 7:25
253 Zach Cellini 12 43 Avon Central 22:12.6 7:25
254 177 Everett Hunter 9 88 Nichols 22:14.1 7:25
255 178 Justin Merry 10 70 Arkport/Canaseraga 22:14.2 7:25
256 Bradley Bauer 9 89 East Rochester 22:14.4 7:25
257 179 Chad Smith 10 71 Marcus Whitman 22:14.4 7:25
258 180 Zack Ebert 11 47 Tully 22:15.1 7:26
259 Thomas Finney 10 72 Dryden 22:15.9 7:26
260 Nick Stein 11 48 Troy - PA 22:16.4 7:26
261 Hunter Alger 10 73 Waterloo 22:16.8 7:26
262 181 Robert Haniszewski 12 44 Alexander Central 22:17.2 7:26
263 Graham Rudy 12 45 Norwich 22:18.1 7:26
264 182 Joshua Kidder 9 90 Akron 22:19.0 7:27
265 183 Patrick Strawder 10 74 Gowanda Central 22:22.9 7:28
266 184 Aidan Hellrigel 11 49 Campbell-Savona 22:24.6 7:29
267 185 Michael Zellers 11 50 Mynderse Academy 22:25.0 7:29
268 186 Sylvester Nate 12 46 Eden 22:25.3 7:29
269 Aiden Stasik 10 75 Marcellus 22:26.9 7:29
270 Connor Lynden 11 51 Fredonia Central 22:29.1 7:30
271 187 Francis Chandler 10 76 Waverly 22:29.1 7:30
272 Ryan Stevener 9 91 Barker HS 22:33.7 7:32
273 Gabe Rohl 9 92 Mansfield HS-PA 22:37.9 7:33
274 Maxim Harvey 11 52 Chesterton Academy/St. 22:43.0 7:35
275 Alex Mitchell 10 77 Trumansburg 22:43.3 7:35
276 Zachary Lawson 10 78 Barker HS 22:52.4 7:38
277 188 Ethan Davidson 9 93 Campbell-Savona 22:53.5 7:38
278 Grant Gilligan 10 79 LeRoy 22:54.2 7:39
279 189 Michael Coene 9 94 Nichols 22:55.0 7:39
280 William Womer 9 95 Oil City-PA 23:00.1 7:41
281 Nick Blowers 10 80 Weedsport 23:00.2 7:41
282 Jacob Digiovannini 9 96 Waterloo 23:01.7 7:41
283 190 Cameron Towlson 10 81 Akron 23:02.8 7:41
284 Joe Debell 8 8 Geneseo 23:03.5 7:42
285 Tayler Docter 11 53 Rocky Grove-PA 23:03.9 7:42
286 191 Maverick Salvagin 12 47 Campbell-Savona 23:04.2 7:42
287 Brody Johnson 10 82 Cowanesque Valley 23:05.8 7:42
288 192 Gavin Rhinehart 9 97 Mynderse Academy 23:07.0 7:43
289 Dylan Johnson 9 98 Oakfield/Elba 23:07.3 7:43
290 193 Thomas Kenyon 9 99 Hannibal 23:08.7 7:43
291 Andrew Kostraba 11 54 Avon Central 23:08.9 7:43
292 Isaiah Rhinebold 9 100 Troy - PA 23:11.0 7:44
293 194 Hadyn Schoonmaker 9 101 Otto Eldred-PA 23:11.3 7:44
294 Aaron Kowal 10 83 Weedsport 23:11.7 7:44
295 Ben Leonardo 10 84 Westhill 23:12.2 7:45
296 Dominick Frere 9 102 Midlakes 23:13.1 7:45
297 Evan Frederick 9 103 Mynderse Academy 23:13.4 7:45
298 Justin Vohwinkel 11 55 JFK Cheektowaga 23:13.4 7:45
299 Nick Corsner 9 104 Mynderse Academy 23:13.6 7:45
300 195 Chris Johnson 12 48 Waverly 23:13.6 7:45
301 196 Giovanni Damiano 11 56 Waverly 23:14.0 7:45
302 197 Justin Healey 9 105 Franklin 23:14.6 7:45
303 198 Brandon Caufield 11 57 Pulaski High School 23:15.7 7:46
304 199 Michael Holzheidt 11 58 Pulaski High School 23:16.2 7:46
305 200 Robbie Ungar 12 49 Honeoye Central 23:16.3 7:46
306 201 Luis Lopez 10 85 Franklin 23:16.7 7:46
307 Cedric Howard 10 86 Fredonia Central 23:19.1 7:47
308 202 Caleb Taft 10 87 Williamson Central 23:21.2 7:48
309 203 Mason Garbus 9 106 Hannibal 23:22.4 7:48
310 Ethan D'Angelo 9 107 JFK Cheektowaga 23:23.3 7:48
311 204 Eric Manzler 10 88 Marcus Whitman 23:26.9 7:49
312 205 Kahlil Parker 12 50 Franklin 23:27.0 7:49
313 Trevor Guerrina 11 59 Marcellus 23:27.4 7:50
314 206 Oliver Hibbard 11 60 Nichols 23:27.8 7:50
315 Payton Walters 12 51 Kendall 23:33.2 7:52
316 Josh Nobles 9 108 Mansfield HS-PA 23:37.3 7:53
317 207 Ben Nixdorf 11 61 Notre Dame-Easton-PA 23:37.9 7:53
318 208 Arian Cayea 8 9 Medina 23:38.1 7:53
319 Evan Brenner 9 109 Lake Placid 23:40.3 7:54
320 Alex Empson 11 62 Rocky Grove-PA 23:44.4 7:55
321 209 Ian Zaldivar 12 52 Arkport/Canaseraga 23:45.6 7:56
322 210 Jackson Engdahl 10 89 Southwestern-NY 23:46.1 7:56
323 Noah Bowerman 11 63 Barker HS 23:46.9 7:56
324 211 Jarrett Jou 9 110 Nichols 23:47.6 7:56
325 212 Bryan Armpriest 9 111 Campbell-Savona 23:48.4 7:57
326 213 Alfredo Torres 9 112 Franklin 23:52.9 7:58
327 214 Dominick Staub 9 113 Arkport/Canaseraga 23:54.2 7:59
328 William Sterling 9 114 Weedsport 23:55.2 7:59
329 Matt Gilbert 11 64 Oakfield/Elba 23:56.0 7:59
330 Jason Whalen 11 65 Cowanesque Valley 23:57.5 8:00
331 Jon Musitu 11 66 Barker HS 23:59.6 8:00
332 Andrew McDaniel 11 67 Dryden 24:01.3 8:01
333 215 Andrew Hedges 10 90 Arkport/Canaseraga 24:03.0 8:01
334 Kevin Edgar 9 115 Westhill 24:05.2 8:02
335 216 Davis Miller 11 68 Nichols 24:07.8 8:03
336 217 Jonathon Wyble 10 91 Williamson Central 24:09.1 8:04
337 218 Andrew Norrison 12 53 Marcus Whitman 24:10.0 8:04
338 219 Spencer Samolis 11 69 Honeoye Central 24:11.4 8:04
339 Mark Wilcox 10 92 Falconer 24:11.4 8:04
340 Max Arlauckas 9 116 Avon Central 24:12.2 8:05
341 Javier Torres 9 117 Franklin 24:12.9 8:05
342 Trevor Malkowski 10 93 Fredonia Central 24:13.8 8:05
343 Trevor Brockway 9 118 Oakfield/Elba 24:14.2 8:05
344 220 Anthony Acosta-Sead 12 54 Williamson Central 24:14.9 8:05
345 Andon Usev 11 70 Westhill 24:16.2 8:06
346 Tyler Richards 12 55 Southwestern-NY 24:23.1 8:08
347 Tate Bryant 10 94 Southwestern-NY 24:23.3 8:08
348 221 Michael Rebmann 10 95 Alexander Central 24:28.4 8:10
349 222 Tyler Kreutter 11 71 Alexander Central 24:33.0 8:11
350 Ben Caveney 11 72 Lansing 24:34.3 8:12
351 Chase Rotz 10 96 Berkshire 24:35.3 8:12
352 Nathan Lefever 11 73 Depew 24:36.4 8:13
353 223 Kaleb Ennis 10 97 Waverly 24:36.5 8:13
354 Ben Watling 9 119 Marcellus 24:37.9 8:13
355 Kaleb Van Ornam 9 120 Westhill 24:46.0 8:16
356 224 Lucas Rochevot 12 56 Williamson Central 24:47.1 8:16
357 225 Beau Purdy 9 121 Gowanda Central 24:47.8 8:16
358 Dakota Scarborough 9 122 Midlakes 24:49.1 8:17
359 Rowan Mentley-Peter 9 123 Gowanda Central 24:50.5 8:17
360 226 Calloway Miles 10 98 Eden 24:52.7 8:18
361 Christian Young 10 99 Barker HS 24:54.7 8:19
362 Cole Britton 11 74 Phoenix 24:54.9 8:19
363 Noah Santiago 9 124 Marcus Whitman 24:56.1 8:19
364 227 Matt Langkamp 12 57 Honeoye Central 24:59.2 8:20
365 Micheal Tracy 10100 Weedsport 25:00.4 8:21
366 Isaac Post 10101 Geneseo 25:00.5 8:21
367 228 Kyle Harper 10102 Clyde-Savannah - Lyons 25:10.9 8:24
368 Oscar Fitzpatrick 9 125 Nichols 25:11.7 8:24
369 Alex Payne 11 75 Fredonia Central 25:13.0 8:25
370 Damon Roe 10103 Weedsport 25:15.0 8:25
371 229 Sam Prescott 10104 Campbell-Savona 25:17.1 8:26
372 Owen Benedict 11 76 Weedsport 25:18.1 8:26
373 Austin Davis 12 58 Alexander Central 25:22.6 8:28
374 Matt Murray 12 59 Kendall 25:29.3 8:30
375 230 Tulio Veneziani_ung 10105 Otto Eldred-PA 25:48.8 8:37
376 Joe Falkowski 11 77 Honeoye Central 30:41.4 10:14
377 Hunter Gustafson 10106 Southwestern-NY 31:05.4 10:22
378 Ethan Merry 9 126 Arkport/Canaseraga 31:16.0 10:26
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 46 Westhill (18:17.3 91:26.4 0:40.5)
=============================================
1 2 Jacob Roberts 11 17:52.2
2 3 Mike Ferrara 10 18:04.5
3 10 Will Remillard 10 18:24.9
4 15 Will Thornton 10 18:32.1
5 16 Angelo Carr 9 18:32.7
6 ( 24) Josiah Miggiani 10 19:02.0
7 ( 43) James Coon 10 19:39.6
2. 87 Barker HS (18:45.2 93:45.7 0:51.1)
=============================================
1 9 Anthony Leising 12 18:21.5
2 11 Austin Sullivan 12 18:30.4
3 14 Zachary Richbart 11 18:31.6
4 26 Logan Harris 9 19:09.6
5 27 Joseph Baronich 12 19:12.6
6 ( 44) Nicholas Guevara 9 19:41.8
7 ( 54) Andrew Callaghan 11 19:48.4
3. 100 Oakfield/Elba (18:44.5 93:42.3 1:29.6)
=============================================
1 7 Tayvon Boyd 12 18:17.2
2 8 Joey Burdick 10 18:20.2
3 12 Travis Wiedrich 9 18:31.2
4 20 Bryson Tobolski 11 18:46.9
5 53 Jared Graham 9 19:46.8
6 ( 89) Shawn Tobolski 9 20:23.9
7 (122) Jason Dixson 11 21:00.9
4. 107 Newfane Central (18:52.5 94:22.5 1:40.8)
=============================================
1 1 Gannon Gibson 8 17:51.9
2 5 Matthew Pusateri 10 18:11.9
3 30 Andrew Cuzzacrea 8 19:21.2
4 33 Conner Cuzzacrea 8 19:24.8
5 38 Alden Gibson 7 19:32.7
6 ( 92) Ryan Nugent 9 20:24.8
7 (130) Phill Stevenson 9 21:11.0
5. 261 Addison (19:35.2 97:56.0 2:49.2)
=============================================
1 18 Dylan Drake 12 18:36.5
2 19 Hayden Mills 9 18:40.9
3 40 Aiden Green 9 19:35.6
4 41 Noah Green 9 19:37.3
5 143 Andrew Lynde 10 21:25.7
6 (147) Zach O'Neil-Wamsley 12 21:35.8
7 (166) Hunter Quick 12 21:57.7
6. 266 Southwestern-NY (19:48.5 99:02.5 0:10.3)
=============================================
1 45 Carson Hanson 9 19:43.1
2 47 Jackson Vanstrom 10 19:44.5
3 55 Kurt Svenson 11 19:49.0
4 59 Carter McKotch 9 19:52.5
5 60 Max Hagel 10 19:53.4
6 (138) Joe Morse 10 21:21.2
7 (210) Jackson Engdahl 10 23:46.1
7. 283 Marcellus (19:39.5 98:17.4 2:25.0)
=============================================
1 4 Aidan Shea 10 18:05.8
2 29 Kevin Huss 10 19:15.8
3 71 Jackson Masters 11 20:06.3
4 82 Jaiden Capozzi 9 20:18.7
5 97 Riley Lafrance 11 20:30.8
6 ( 99) Joshua Bartolotta 11 20:32.0
7 (114) Justin Schoeneck 11 20:49.0
8. 285 Vernon-Verona-Sherri (19:37.7 98:08.2 2:00.9)
=============================================
1 13 Jason Kantor 9 18:31.4
2 17 Christopher Kantor 9 18:33.8
3 75 Alex Lopez 9 20:12.5
4 80 Bradon Lenhart 10 20:18.2
5 100 Ryan Houck 12 20:32.3
6 (115) Zack Reynolds 9 20:50.8
7 (161) Ethan Muessig 9 21:51.5
9. 322 Fredonia Central (19:58.4 99:51.8 1:49.6)
=============================================
1 25 Nick Frazier 9 19:09.4
2 36 Andrew Schrantz 11 19:30.5
3 46 Avery Willebrandt 10 19:43.8
4 95 Joey Vandette 9 20:29.1
5 120 Jaydon Jaffray 10 20:59.0
6 (148) Gabe Johnson 9 21:36.6
7 (167) William Prevet 9 21:58.2
10. 332 Otto Eldred-PA (19:59.1 99:55.3 1:06.8)
=============================================
1 35 Derek Creed 12 19:29.2
2 58 Andrew Sheeler 12 19:50.9
3 67 Keagan Howard 12 19:56.8
4 69 Josh Rhinehart 9 20:02.4
5 103 Micah Jordan 9 20:36.0
6 (194) Hadyn Schoonmaker 9 23:11.3
7 (230) Tulio Veneziani_ungaro 10 25:48.8
11. 371 St. Anne's CSS (20:09.9 100:49.5 1:58.1)
=============================================
1 32 Byron Regier 9 19:24.4
2 51 Joe Cooke 9 19:46.4
3 64 Dylan Rau 9 19:55.6
4 85 Evy Killens 10 20:20.6
5 139 Liam Cronin 9 21:22.5
12. 400 Weedsport (20:13.8 101:08.6 1:10.2)
=============================================
1 31 Truman Pople 9 19:23.6
2 86 Jake Brown 10 20:21.7
3 90 Alex Murray 10 20:24.7
4 91 Skylar Tracy 12 20:24.8
5 102 Aaron Brown 9 20:33.8
6 (132) Ashton Benedict 9 21:14.3
7 (136) Matt Delmar 11 21:18.5
13. 400 Cowanesque Valley (20:15.3 101:16.1 1:27.9)
=============================================
1 37 Myka Loucks 11 19:31.8
2 52 Ben Anderson 9 19:46.6
3 94 Joel Tubbs 8 20:27.3
4 96 Jacob Baker 12 20:30.7
5 121 Micah Shutes 12 20:59.7
6 (150) Allen Hackler 12 21:39.9
7 (153) Scott Zimmerman 9 21:41.2
14. 429 Mynderse Academy (20:23.4 101:56.8 1:57.7)
=============================================
1 39 Isaiah Winters 11 19:33.0
2 48 Nick Myers 11 19:45.0
3 84 Phil Jang 10 20:19.8
4 113 Caleb Turner 9 20:48.3
5 145 Jonah Hauf 10 21:30.7
6 (185) Michael Zellers 11 22:25.0
7 (192) Gavin Rhinehart 9 23:07.0
15. 443 Avon Central (20:23.6 101:57.9 1:31.1)
=============================================
1 61 Orlando Petterson 10 19:54.2
2 63 Jaden Courtemanche 9 19:54.8
3 66 Holden Volpe 9 19:55.9
4 111 Jacob Faville 11 20:47.7
5 142 Camden Arlauckas 12 21:25.3
6 (158) Colin Farmer 9 21:45.3
7 (176) Jack Johnston 12 22:11.6
16. 460 Harley-Allendale-Col (20:30.5 102:32.1 1:30.9)
=============================================
1 50 Milo Coen De Peck 9 19:46.4
2 70 Zach Ellis 9 20:05.1
3 74 Greg Castellano 9 20:11.9
4 131 Emerson Surkau-Parkinson 9 21:11.4
5 135 Caden Kacprzyski 10 21:17.3
6 (168) Galban Rotsirohawi 12 21:58.7
7 (173) Nate Wood 12 22:07.5
17. 506 Tully (20:40.6 103:22.9 3:14.6)
=============================================
1 22 Aidan Brown 9 19:00.5
2 57 Anthony Lane 10 19:50.8
3 83 Toby Salisbury 11 20:19.0
4 164 Brendyn Huggins 9 21:57.5
5 180 Zack Ebert 11 22:15.1
18. 535 Hannibal (20:39.8 103:18.7 3:50.5)
=============================================
1 6 Jacob Dennison 9 18:15.7
2 110 Austin Calkins 9 20:47.5
3 119 Xavier Lastra 9 20:58.5
4 129 Fenix Burger 11 21:10.8
5 171 Brandon Graham 11 22:06.2
6 (193) Thomas Kenyon 9 23:08.7
7 (203) Mason Garbus 9 23:22.4
19. 537 Pulaski High School (20:45.9 103:49.2 1:57.6)
=============================================
1 65 Owen Stevens 9 19:55.9
2 81 Daniel Novak 11 20:18.3
3 101 Landon Jones 9 20:33.0
4 128 Aiden Farmer 10 21:08.5
5 162 Corey Whitaker 11 21:53.5
6 (198) Brandon Caufield 11 23:15.7
7 (199) Michael Holzheidt 11 23:16.2
20. 558 Notre Dame-Easton-PA (20:59.7 104:58.5 4:48.3)
=============================================
1 21 Connor Duffy 10 18:49.6
2 78 Sebastian Santos 10 20:16.0
3 125 Ben Morris 9 21:06.8
4 127 Eric Duffy 12 21:08.2
5 207 Ben Nixdorf 11 23:37.9
21. 559 Gowanda Central (20:52.8 104:23.6 3:06.1)
=============================================
1 23 Michael Bentley 11 19:01.3
2 76 Kiefer Austin 12 20:15.1
3 118 Seth Hood 11 20:57.4
4 170 Noah Bachek 10 22:02.4
5 172 Bailey Smith 9 22:07.4
6 (183) Patrick Strawder 10 22:22.9
7 (225) Beau Purdy 9 24:47.8
22. 572 Akron (20:56.0 104:40.0 2:09.6)
=============================================
1 73 Daron Outten 11 20:09.4
2 79 Nick Pazderski 10 20:17.3
3 105 Griffin Corey 12 20:37.5
4 133 Jamie Larson 12 21:16.8
5 182 Joshua Kidder 9 22:19.0
6 (190) Cameron Towlson 10 23:02.8
23. 572 Marcus Whitman (20:56.3 104:41.2 2:46.4)
=============================================
1 34 Carson Miller 9 19:28.0
2 88 Ben Thompson 9 20:23.2
3 106 Justin Smith 10 20:37.9
4 165 Jt Zimmerman 9 21:57.7
5 179 Chad Smith 10 22:14.4
6 (204) Eric Manzler 10 23:26.9
7 (218) Andrew Norrison 12 24:10.0
24. 572 Susquehanna Comm-PA (20:54.0 104:29.8 2:21.4)
=============================================
1 42 Jd Heckman 10 19:37.9
2 108 Jonathan Jenkins 10 20:40.9
3 112 Zach Consla 10 20:48.0
4 141 Chayce Quaranta 10 21:23.7
5 169 Carson Beamer 10 21:59.3
25. 608 Honeoye Central (21:12.3 106:01.1 3:00.9)
=============================================
1 77 Matt Jersak 9 20:15.4
2 87 Jarrett Klink 9 20:22.9
3 93 Jarrett Marrapesse 11 20:26.2
4 151 Shane Vandewinkle 11 21:40.3
5 200 Robbie Ungar 12 23:16.3
6 (219) Spencer Samolis 11 24:11.4
7 (227) Matt Langkamp 12 24:59.2
26. 616 Alexander Central (21:06.8 105:34.0 2:27.3)
=============================================
1 56 MacNeil Ruston 9 19:49.9
2 68 Cooper Davis 9 20:00.2
3 154 Clayton Fox 12 21:42.0
4 157 Bradley Caudill 10 21:44.7
5 181 Robert Haniszewski 12 22:17.2
6 (221) Michael Rebmann 10 24:28.4
7 (222) Tyler Kreutter 11 24:33.0
27. 640 Campbell-Savona (21:28.6 107:22.8 3:49.0)
=============================================
1 28 Joel Vanskiver 9 19:15.2
2 49 Joeseph Dick 11 19:45.3
3 184 Aidan Hellrigel 11 22:24.6
4 188 Ethan Davidson 9 22:53.5
5 191 Maverick Salvagin 12 23:04.2
6 (212) Bryan Armpriest 9 23:48.4
7 (229) Sam Prescott 10 25:17.1
28. 655 Medina (21:24.4 107:01.9 3:43.5)
=============================================
1 62 August Pietrafesa 9 19:54.6
2 117 James Bielliski 9 20:56.3
3 124 Joe Gates 11 21:05.1
4 144 Isaac Pace 8 21:27.8
5 208 Arian Cayea 8 23:38.1
29. 715 Eden (21:29.4 107:26.6 1:54.2)
=============================================
1 98 Ian Witmer 12 20:31.1
2 116 Wilcox Ben 12 20:55.7
3 156 Chris Wilkins 12 21:43.8
4 159 Rakiecki Adam 12 21:50.7
5 186 Sylvester Nate 12 22:25.3
6 (226) Calloway Miles 10 24:52.7
30. 751 Arkport/Canaseraga (21:50.3 109:11.3 3:37.8)
=============================================
1 72 John Oyer 11 20:07.8
2 140 Jacob Merry 11 21:23.3
3 152 Evan Buisch 9 21:40.4
4 178 Justin Merry 10 22:14.2
5 209 Ian Zaldivar 12 23:45.6
6 (214) Dominick Staub 9 23:54.2
7 (215) Andrew Hedges 10 24:03.0
31. 758 Clyde-Savannah - Lyons (22:02.0 110:09.8 4:34.5)
=============================================
1 104 Holden Nesbitt 12 20:36.4
2 126 Johnny Lippert 12 21:06.9
3 137 Zach Abbott 11 21:19.4
4 163 Trent Donnelley 9 21:56.2
5 228 Kyle Harper 10 25:10.9
32. 774 Franklin (21:56.8 109:43.6 2:38.2)
=============================================
1 107 Asuman Mutomba 9 20:38.5
2 109 Hector Santiago 12 20:42.8
3 160 Jared Torres 12 21:51.0
4 197 Justin Healey 9 23:14.6
5 201 Luis Lopez 10 23:16.7
6 (205) Kahlil Parker 12 23:27.0
7 (213) Alfredo Torres 9 23:52.9
33. 843 Williamson Central (22:22.2 111:50.7 3:04.2)
=============================================
1 123 Ty Smith 11 21:04.9
2 146 Gavin Buehler 11 21:32.2
3 155 Daniel Earlandt 9 21:43.3
4 202 Caleb Taft 10 23:21.2
5 217 Jonathon Wyble 10 24:09.1
6 (220) Anthony Acosta-Seadeek 12 24:14.9
7 (224) Lucas Rochevot 12 24:47.1
34. 887 Waverly (22:28.6 112:22.8 1:57.0)
=============================================
1 134 Nick Jansen 10 21:17.0
2 175 Caleb Wilcox 10 22:09.1
3 187 Francis Chandler 10 22:29.1
4 195 Chris Johnson 12 23:13.6
5 196 Giovanni Damiano 11 23:14.0
6 (223) Kaleb Ennis 10 24:36.5
35. 895 Nichols (22:28.4 112:22.0 1:50.3)
=============================================
1 149 Patrick Berdysiak 9 21:37.5
2 174 Anthony Fuszara 10 22:07.6
3 177 Everett Hunter 9 22:14.1
4 189 Michael Coene 9 22:55.0
5 206 Oliver Hibbard 11 23:27.8
6 (211) Jarrett Jou 9 23:47.6
7 (216) Davis Miller 11 24:07.8
Race 8 - Boys Seeded Varsity A (Small schools)
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Michael Peppy 12 1 Maple Grove 15:19.4 5:07
2 2 Owen Walker 12 2 Vernon-Verona-Sherri 15:26.0 5:09
3 3 Brandon Curley 12 3 Montrose-PA 15:27.9 5:10
4 4 Dylan Canarelli 12 4 Sauquoit Valley 15:28.9 5:10
5 Caleb Moore 12 5 Seton Catholic-Platt 15:34.8 5:12
6 5 Ben Hoffman 10 1 Elk County Cath-PA 15:39.5 5:14
7 6 Gabe Planty 10 2 Watkins Glen 15:40.2 5:14
8 7 Aaron Planty 12 6 Watkins Glen 15:46.7 5:16
9 Jacob Appleton 11 1 Lima Christian 15:47.5 5:16
10 8 Sheamus Hammerstone 12 7 Notre Dame-Easton-PA 15:48.2 5:17
11 9 Grant Stokoe 12 8 Homer 15:48.6 5:17
12 10 Darion Gregory 11 2 Smethport Area-PA 15:52.0 5:18
13 Gordon Pollock 12 9 Winchester Thurston-PA 15:52.4 5:18
14 11 John Koons 11 3 Notre Dame-Easton-PA 15:53.2 5:18
15 12 Liam Mead 11 4 Montrose-PA 16:04.9 5:22
16 13 Isaac Wortman 10 3 Elk County Cath-PA 16:07.3 5:23
17 14 Taylor Philpotts 12 10 Sauquoit Valley 16:09.4 5:24
18 15 Owen Rose 12 11 Vernon-Verona-Sherri 16:10.8 5:24
19 16 Teddy Mercer 11 5 Homer 16:13.3 5:25
20 17 Brock Smith 10 4 Seneca-PA 16:14.0 5:25
21 18 Brendan Rewakowski 11 6 Westhill 16:17.2 5:26
22 19 Matthew Evans 12 12 Randolph 16:17.8 5:26
23 20 Christian Tanner 11 7 Smethport Area-PA 16:20.2 5:27
24 21 Logan Hoffman 12 13 Elk County Cath-PA 16:22.2 5:28
25 22 Matt Dippold 12 14 Elk County Cath-PA 16:23.1 5:28
26 23 Sean Holland 12 15 Watkins Glen 16:24.8 5:29
27 24 Jacob Carnovale 11 8 Elk County Cath-PA 16:27.7 5:30
28 25 Frank Colburn 11 9 Maple Grove 16:28.5 5:30
29 26 Peter Auer 10 5 Maple Grove 16:30.2 5:31
30 27 Colin Spellman 11 10 Montrose-PA 16:30.6 5:31
31 28 Andy Swenson 12 16 Homer 16:31.7 5:31
32 29 Spencer Walker 10 6 Vernon-Verona-Sherri 16:31.8 5:31
33 30 Sean Dristle 10 7 Jordan Elbridge 16:32.3 5:31
34 31 Ronan McDonald 10 8 Randolph 16:33.4 5:32
35 32 Schneider Jake 11 11 Seneca-PA 16:36.8 5:33
36 33 Josh Jeziorski 12 17 Alden 16:37.3 5:33
37 34 Eric Bixby 12 18 Montrose-PA 16:37.3 5:33
38 35 Nick Coy 10 9 Montrose-PA 16:37.7 5:33
39 36 Max Evans 9 1 Watkins Glen 16:43.1 5:35
40 37 Max Brewer 11 12 Montrose-PA 16:44.1 5:35
41 38 Jesse Izzo 11 13 Lake Placid 16:44.7 5:35
42 39 Bobby Adams 11 14 Alden 16:47.4 5:36
43 40 Hugh Schader 12 19 Jordan Elbridge 16:48.8 5:37
44 41 Scott Schulz 12 20 Lake Placid 16:50.1 5:37
45 42 James Flanigan 10 10 Lake Placid 16:51.9 5:38
46 43 Shane Hetrick 12 21 Maple Grove 16:52.8 5:38
47 44 Anthony Pacchioli 12 22 Notre Dame-Easton-PA 16:54.1 5:38
48 45 Michael Makuszak 9 2 Sauquoit Valley 16:54.7 5:39
49 46 Jerome Washo 12 23 Montrose-PA 16:55.5 5:39
50 47 Jake Suddaby 12 24 Westhill 16:57.3 5:40
51 48 Levi Mickelson 10 11 Candor 16:57.7 5:40
52 49 Sam Adams 10 12 Berkshire 17:02.8 5:41
53 50 Robert Stepnowski 12 25 Seneca-PA 17:04.4 5:42
54 51 Jake Linck 12 26 Sauquoit Valley 17:08.6 5:43
55 52 Charlie Hohl 12 27 Notre Dame-Easton-PA 17:09.4 5:44
56 53 Ethan Kinney 12 28 Jordan Elbridge 17:10.1 5:44
57 54 Cody Smith 9 3 Notre Dame-Easton-PA 17:10.9 5:44
58 55 Seth Byler 12 29 Berkshire 17:11.5 5:44
59 56 Sam Thorsland 10 13 Watkins Glen 17:12.5 5:45
60 57 Robert O'Conke 10 14 Berkshire 17:14.9 5:45
61 58 Riley Auer 10 15 Maple Grove 17:15.6 5:46
62 59 David Andrzejewski 12 30 Alden 17:16.3 5:46
63 60 Cade Van Ornam 12 31 Westhill 17:16.8 5:46
64 61 Slater Constantine 10 16 Sauquoit Valley 17:17.8 5:46
65 Damien Riley 11 15 Montrose-PA 17:19.4 5:47
66 62 Anthony Latella 12 32 Sauquoit Valley 17:21.2 5:48
67 63 Andrew Wright 9 4 Vernon-Verona-Sherri 17:22.9 5:48
68 64 Josiah Cheung 11 16 Berkshire 17:23.6 5:48
69 65 Jordan Pavlock 9 5 Smethport Area-PA 17:24.0 5:48
70 66 Trevor Kline 12 33 Vernon-Verona-Sherri 17:24.2 5:49
71 67 Austin Canaguier 11 17 Sauquoit Valley 17:26.5 5:49
72 68 Aeron Meilinger 12 34 Notre Dame-Easton-PA 17:27.7 5:50
73 69 Eric Szarowicz 11 18 Smethport Area-PA 17:31.4 5:51
74 70 Ethan Nannen 10 17 Smethport Area-PA 17:33.2 5:52
75 71 Tanner Ryan 12 35 Watkins Glen 17:34.8 5:52
76 72 Dixon Ameele 12 36 Phoenix 17:35.3 5:52
77 73 Nick Post 12 37 Seneca-PA 17:35.6 5:52
78 74 Jared Alpha 12 38 Jordan Elbridge 17:36.3 5:53
79 75 Robbie Vandresar 11 19 Vernon-Verona-Sherri 17:38.7 5:53
80 76 Camron Fordyce 10 18 Phoenix 17:40.0 5:54
81 Collin Chidester 11 20 Montrose-PA 17:43.2 5:55
82 77 Danny Washburn 11 21 Westhill 17:44.1 5:55
83 78 Nick Despins 11 22 New York Mills 17:45.0 5:55
84 79 Alex Ladstatter 12 39 Westhill 17:46.3 5:56
85 80 Kenny Williams 10 19 Jordan Elbridge 17:46.5 5:56
86 81 Matthew Palmer 10 20 Vernon-Verona-Sherri 17:46.6 5:56
87 82 Logan Kinney 11 23 Jordan Elbridge 17:47.4 5:56
88 83 Matt Sheldon 11 24 Jordan Elbridge 17:47.5 5:56
89 84 Joe Gubernot 11 25 Notre Dame-Easton-PA 17:47.6 5:56
90 85 Conlin Wysocki 12 40 Watkins Glen 17:50.1 5:57
91 86 Matt Zajac 10 21 Seneca-PA 17:50.4 5:57
92 87 Garrett Watkins 11 26 Phoenix 17:51.3 5:58
93 88 Kai Frantz 10 22 Lake Placid 17:51.9 5:58
94 89 Yaple Gage 12 41 Seneca-PA 17:52.2 5:58
95 Derek Quigley 10 23 Jordan Elbridge 17:54.0 5:58
96 90 Sam Wolfe 12 42 Elk County Cath-PA 17:54.7 5:59
97 91 Michael Skutt 10 24 Lake Placid 17:55.7 5:59
98 92 Jack Savage 12 43 Westhill 17:56.1 5:59
99 93 Jacob Bailey 12 44 Hornell 17:58.0 6:00
100 94 Billy Kuhn 12 45 Seneca-PA 18:05.9 6:02
101 95 Jackson Collins 12 46 New York Mills 18:08.3 6:03
102 96 Jacob Cooper 10 25 Phoenix 18:11.4 6:04
103 Joseph Guertin 9 6 Vernon-Verona-Sherri 18:13.9 6:05
104 97 Matt Sentz 9 7 Alden 18:14.2 6:05
105 98 Jake Clifford 10 26 Hornell 18:14.6 6:05
106 99 Kollin Van Wagenen 12 47 Homer 18:19.1 6:07
107 100 Ethan Lowell 9 8 Homer 18:19.8 6:07
108 101 Van Ledger 9 9 Lake Placid 18:20.0 6:07
109 Damien Muessig 12 48 Vernon-Verona-Sherri 18:22.3 6:08
110 102 Drew Daghir 12 49 Elk County Cath-PA 18:24.8 6:09
111 103 Jacob Fricano 10 27 Westhill 18:24.8 6:09
112 104 Jacob Wichert 11 27 Berkshire 18:25.2 6:09
113 105 Mason Watkins 9 10 Phoenix 18:25.9 6:09
114 Steven Gublo 10 28 Watkins Glen 18:26.7 6:09
115 106 Ryan Weir 10 29 Hornell 18:27.0 6:09
116 107 Spencer Kaminski 12 50 Alden 18:27.5 6:10
117 Alex Hopson 10 30 Seneca-PA 18:29.1 6:10
118 108 Nick Brunavaus 10 31 Maple Grove 18:30.8 6:11
119 109 Drew Kelemen 9 11 Maple Grove 18:33.3 6:12
120 Michael Santos 12 51 Notre Dame-Easton-PA 18:33.9 6:12
121 Clint Craven 11 28 Watkins Glen 18:36.0 6:12
122 110 Stuart Palmer 11 29 New York Mills 18:39.7 6:14
123 111 Brian Gillette 10 32 Candor 18:41.6 6:14
124 112 Zachary Burdick 12 52 Hornell 18:42.6 6:15
125 113 Jakub Zeran 12 53 Candor 18:49.3 6:17
126 114 Tim Kelleher 12 54 Lake Placid 18:52.6 6:18
127 115 Jed Swayze 9 12 Homer 18:54.5 6:19
128 116 Nate Larkin 10 33 Homer 18:55.4 6:19
129 117 Joshua Walters 10 34 Randolph 18:56.2 6:19
130 118 Ethan Harley 10 35 Phoenix 18:57.8 6:20
131 119 Derek Cieplenski 9 13 New York Mills 18:59.1 6:20
132 Porter Demink 9 14 Maple Grove 19:00.3 6:21
133 Cameron Hochschild 10 36 Seneca-PA 19:04.9 6:22
134 Jarret Ingram 12 55 Elk County Cath-PA 19:07.9 6:23
135 120 Isaac Wakefield 12 56 Randolph 19:10.3 6:24
136 121 Alex Shick 12 57 Hornell 19:10.4 6:24
137 122 Ryan Keenan 9 15 New York Mills 19:11.3 6:24
138 Daniel Jorolemon 12 58 Jordan Elbridge 19:14.6 6:25
139 Max Flanigan 8 1 Lake Placid 19:14.7 6:25
140 123 Kyler Alexis 9 16 Smethport Area-PA 19:17.1 6:26
141 124 Brandon Peterson 11 30 Smethport Area-PA 19:20.4 6:27
142 Peter Heath 11 31 Smethport Area-PA 19:20.7 6:27
143 Jeffrey Klein 9 17 West Seneca East 19:22.6 6:28
144 125 Ross McFarland 11 32 Phoenix 19:25.4 6:29
145 126 Caleb Klem 10 37 Berkshire 19:25.8 6:29
146 127 James Patterson 11 33 Berkshire 19:27.8 6:30
147 128 Dylan Colosanti 11 34 Alden 19:30.8 6:31
148 Will Allen 10 38 Maple Grove 19:32.0 6:31
149 129 Adam Simonton 12 59 Candor 19:34.1 6:32
150 130 Billy Jones 9 18 Randolph 19:47.4 6:36
151 Jeffrey McKeirnan 10 39 Smethport Area-PA 19:57.7 6:40
152 Konnor Brace 10 40 Seneca-PA 19:58.4 6:40
153 Hunter Helsley 10 41 Smethport Area-PA 20:18.9 6:47
154 Zach Barber 10 42 Jordan Elbridge 20:33.2 6:52
155 131 Jared Compton 12 60 Candor 21:07.9 7:03
156 Lucas Schreiber 12 61 Elk County Cath-PA 21:08.3 7:03
157 132 Jordan Kostera 12 62 New York Mills 21:13.7 7:05
158 Paul Zogg 12 63 Phoenix 21:22.5 7:08
159 133 Dennis Duymaz 9 19 New York Mills 21:30.8 7:11
160 Shaun Crist 12 64 New York Mills 21:49.6 7:17
161 Jack Hohl 10 43 Notre Dame-Easton-PA 21:51.8 7:18
162 Miles Wilkens 10 44 Maple Grove 21:54.1 7:19
163 134 Isaac Lindrige 9 20 Candor 22:23.2 7:28
164 135 Max Wozniak 9 21 Alden 22:50.8 7:37
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 85 Elk County Cath-PA (16:12.0 80:59.8 0:48.2)
=============================================
1 5 Ben Hoffman 10 15:39.5
2 13 Isaac Wortman 10 16:07.3
3 21 Logan Hoffman 12 16:22.2
4 22 Matt Dippold 12 16:23.1
5 24 Jacob Carnovale 11 16:27.7
6 ( 90) Sam Wolfe 12 17:54.7
7 (102) Drew Daghir 12 18:24.8
2. 111 Montrose-PA (16:15.7 81:18.4 1:09.8)
=============================================
1 3 Brandon Curley 12 15:27.9
2 12 Liam Mead 11 16:04.9
3 27 Colin Spellman 11 16:30.6
4 34 Eric Bixby 12 16:37.3
5 35 Nick Coy 10 16:37.7
6 ( 37) Max Brewer 11 16:44.1
7 ( 46) Jerome Washo 12 16:55.5
3. 128 Watkins Glen (16:21.5 81:47.3 1:32.3)
=============================================
1 6 Gabe Planty 10 15:40.2
2 7 Aaron Planty 12 15:46.7
3 23 Sean Holland 12 16:24.8
4 36 Max Evans 9 16:43.1
5 56 Sam Thorsland 10 17:12.5
6 ( 71) Tanner Ryan 12 17:34.8
7 ( 85) Conlin Wysocki 12 17:50.1
4. 153 Maple Grove (16:29.3 82:26.5 1:56.2)
=============================================
1 1 Michael Peppy 12 15:19.4
2 25 Frank Colburn 11 16:28.5
3 26 Peter Auer 10 16:30.2
4 43 Shane Hetrick 12 16:52.8
5 58 Riley Auer 10 17:15.6
6 (108) Nick Brunavaus 10 18:30.8
7 (109) Drew Kelemen 9 18:33.3
5. 169 Notre Dame-Easton-PA (16:35.2 82:55.8 1:22.7)
=============================================
1 8 Sheamus Hammerstone 12 15:48.2
2 11 John Koons 11 15:53.2
3 44 Anthony Pacchioli 12 16:54.1
4 52 Charlie Hohl 12 17:09.4
5 54 Cody Smith 9 17:10.9
6 ( 68) Aeron Meilinger 12 17:27.7
7 ( 84) Joe Gubernot 11 17:47.6
6. 175 Sauquoit Valley (16:35.9 82:59.4 1:48.9)
=============================================
1 4 Dylan Canarelli 12 15:28.9
2 14 Taylor Philpotts 12 16:09.4
3 45 Michael Makuszak 9 16:54.7
4 51 Jake Linck 12 17:08.6
5 61 Slater Constantine 10 17:17.8
6 ( 62) Anthony Latella 12 17:21.2
7 ( 67) Austin Canaguier 11 17:26.5
7. 175 Vernon-Verona-Sherri (16:35.2 82:55.7 1:58.2)
=============================================
1 2 Owen Walker 12 15:26.0
2 15 Owen Rose 12 16:10.8
3 29 Spencer Walker 10 16:31.8
4 63 Andrew Wright 9 17:22.9
5 66 Trevor Kline 12 17:24.2
6 ( 75) Robbie Vandresar 11 17:38.7
7 ( 81) Matthew Palmer 10 17:46.6
8. 234 Smethport Area-PA (16:56.2 84:40.8 1:41.2)
=============================================
1 10 Darion Gregory 11 15:52.0
2 20 Christian Tanner 11 16:20.2
3 65 Jordan Pavlock 9 17:24.0
4 69 Eric Szarowicz 11 17:31.4
5 70 Ethan Nannen 10 17:33.2
6 (123) Kyler Alexis 9 19:17.1
7 (124) Brandon Peterson 11 19:20.4
9. 252 Homer (17:02.5 85:12.5 2:31.2)
=============================================
1 9 Grant Stokoe 12 15:48.6
2 16 Teddy Mercer 11 16:13.3
3 28 Andy Swenson 12 16:31.7
4 99 Kollin Van Wagenen 12 18:19.1
5 100 Ethan Lowell 9 18:19.8
6 (115) Jed Swayze 9 18:54.5
7 (116) Nate Larkin 10 18:55.4
10. 258 Seneca-PA (17:04.3 85:21.2 1:36.4)
=============================================
1 17 Brock Smith 10 16:14.0
2 32 Schneider Jake 11 16:36.8
3 50 Robert Stepnowski 12 17:04.4
4 73 Nick Post 12 17:35.6
5 86 Matt Zajac 10 17:50.4
6 ( 89) Yaple Gage 12 17:52.2
7 ( 94) Billy Kuhn 12 18:05.9
11. 277 Jordan Elbridge (17:10.8 85:54.0 1:14.2)
=============================================
1 30 Sean Dristle 10 16:32.3
2 40 Hugh Schader 12 16:48.8
3 53 Ethan Kinney 12 17:10.1
4 74 Jared Alpha 12 17:36.3
5 80 Kenny Williams 10 17:46.5
6 ( 82) Logan Kinney 11 17:47.4
7 ( 83) Matt Sheldon 11 17:47.5
12. 281 Westhill (17:12.4 86:01.7 1:29.1)
=============================================
1 18 Brendan Rewakowski 11 16:17.2
2 47 Jake Suddaby 12 16:57.3
3 60 Cade Van Ornam 12 17:16.8
4 77 Danny Washburn 11 17:44.1
5 79 Alex Ladstatter 12 17:46.3
6 ( 92) Jack Savage 12 17:56.1
7 (103) Jacob Fricano 10 18:24.8
13. 300 Lake Placid (17:14.9 86:14.3 1:11.0)
=============================================
1 38 Jesse Izzo 11 16:44.7
2 41 Scott Schulz 12 16:50.1
3 42 James Flanigan 10 16:51.9
4 88 Kai Frantz 10 17:51.9
5 91 Michael Skutt 10 17:55.7
6 (101) Van Ledger 9 18:20.0
7 (114) Tim Kelleher 12 18:52.6
14. 329 Berkshire (17:27.6 87:18.0 1:22.4)
=============================================
1 49 Sam Adams 10 17:02.8
2 55 Seth Byler 12 17:11.5
3 57 Robert O'Conke 10 17:14.9
4 64 Josiah Cheung 11 17:23.6
5 104 Jacob Wichert 11 18:25.2
6 (126) Caleb Klem 10 19:25.8
7 (127) James Patterson 11 19:27.8
15. 335 Alden (17:28.6 87:22.7 1:50.2)
=============================================
1 33 Josh Jeziorski 12 16:37.3
2 39 Bobby Adams 11 16:47.4
3 59 David Andrzejewski 12 17:16.3
4 97 Matt Sentz 9 18:14.2
5 107 Spencer Kaminski 12 18:27.5
6 (128) Dylan Colosanti 11 19:30.8
7 (135) Max Wozniak 9 22:50.8
16. 417 Randolph (18:09.1 90:45.1 3:29.6)
=============================================
1 19 Matthew Evans 12 16:17.8
2 31 Ronan McDonald 10 16:33.4
3 117 Joshua Walters 10 18:56.2
4 120 Isaac Wakefield 12 19:10.3
5 130 Billy Jones 9 19:47.4
17. 436 Phoenix (17:56.8 89:43.9 0:50.6)
=============================================
1 72 Dixon Ameele 12 17:35.3
2 76 Camron Fordyce 10 17:40.0
3 87 Garrett Watkins 11 17:51.3
4 96 Jacob Cooper 10 18:11.4
5 105 Mason Watkins 9 18:25.9
6 (118) Ethan Harley 10 18:57.8
7 (125) Ross McFarland 11 19:25.4
18. 524 New York Mills (18:32.7 92:43.4 1:26.3)
=============================================
1 78 Nick Despins 11 17:45.0
2 95 Jackson Collins 12 18:08.3
3 110 Stuart Palmer 11 18:39.7
4 119 Derek Cieplenski 9 18:59.1
5 122 Ryan Keenan 9 19:11.3
6 (132) Jordan Kostera 12 21:13.7
7 (133) Dennis Duymaz 9 21:30.8
19. 530 Hornell (18:30.6 92:32.6 1:12.4)
=============================================
1 93 Jacob Bailey 12 17:58.0
2 98 Jake Clifford 10 18:14.6
3 106 Ryan Weir 10 18:27.0
4 112 Zachary Burdick 12 18:42.6
5 121 Alex Shick 12 19:10.4
20. 532 Candor (19:02.2 95:10.6 4:10.2)
=============================================
1 48 Levi Mickelson 10 16:57.7
2 111 Brian Gillette 10 18:41.6
3 113 Jakub Zeran 12 18:49.3
4 129 Adam Simonton 12 19:34.1
5 131 Jared Compton 12 21:07.9
6 (134) Isaac Lindrige 9 22:23.2
Race 9 - Girls Seeded Varsity A (Small schools)
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Brooke Rauber 9 1 Tully 16:52.4 5:38
2 2 Hayleigh Palotti 12 1 Livonia 17:39.0 5:53
3 3 Abbey Copperwheat 11 1 New York Mills 17:53.7 5:58
4 Sydney Levison 11 2 Norwood-Norfolk Central 18:25.0 6:09
5 4 Carling Lockwood 9 2 Maple Grove 18:28.1 6:10
6 5 Ava Crist 9 3 Maple Grove 18:28.1 6:10
7 6 Tina Peppy 9 4 Maple Grove 18:33.1 6:12
8 Kelsey Hastings 12 2 Letchworth 18:39.5 6:14
9 7 Madison Romask 10 1 Berkshire 18:46.8 6:16
10 8 Sarah Golas 12 3 Alden 18:48.0 6:16
11 9 Delaney Brewer 10 2 Vernon-Verona-Sherri 18:53.1 6:18
12 10 Kimberly Goerss 11 3 Newfane Central 18:56.3 6:19
13 11 Courtney Page 12 4 Waterloo 18:58.3 6:20
14 Megan McMullen 11 4 Aquinas Institute 19:01.8 6:21
15 12 Grace Medei 9 5 Notre Dame-Easton-PA 19:10.1 6:24
16 13 Haylei Coolican 11 5 Westhill 19:12.4 6:25
17 14 Rachel Berry 11 6 Tully 19:18.8 6:27
18 Sofia Dejordy 11 7 Seton Catholic-Platt 19:19.2 6:27
19 Lea Dejordy 10 3 Seton Catholic-Platt 19:19.4 6:27
20 Georgia Smith 11 8 Montrose-PA 19:22.1 6:28
21 15 Chance Rice Porter 8 1 Waterloo 19:25.7 6:29
22 16 Sarah Sharpe 11 9 New York Mills 19:27.4 6:30
23 Hannah Perkins 10 4 Montrose-PA 19:27.7 6:30
24 Chelsea Hunt 10 5 Elk County Cath-PA 19:30.0 6:30
25 17 Roxy Reisch 10 6 Harley-Allendale-Col 19:30.4 6:31
26 18 Vanessa Burkard 10 7 Newfane Central 19:39.6 6:34
27 19 Theresa Dristle 12 5 Jordan Elbridge 19:40.0 6:34
28 20 Catalena Ersing 7 1 Newfane Central 19:41.9 6:34
29 21 Abby Brunavaus 8 2 Maple Grove 19:42.4 6:35
30 22 Becky Kron 12 6 Alden 19:43.9 6:35
31 23 Olivia Furman 10 8 Vernon-Verona-Sherri 19:47.8 6:36
32 24 Grace Auer 12 7 Maple Grove 19:50.1 6:37
33 25 Riley Corey 11 10 Waterloo 19:51.2 6:38
34 26 Morgan Gould 12 8 Marcellus 19:55.4 6:39
35 27 Shyanne Lawton 11 11 Chenango Forks 19:56.6 6:39
36 28 Alison Carr 11 12 Tully 19:57.9 6:40
37 Savannah Dejordy 9 6 Seton Catholic-Platt 19:58.4 6:40
38 29 Katie Flynn 12 9 Chenango Forks 19:59.1 6:40
39 Abby Bonfardin 12 10 Elk County Cath-PA 19:59.7 6:40
40 30 Maura McAnaney 12 11 Westhill 19:59.8 6:40
41 31 Mary Cotter 8 3 Harley-Allendale-Col 19:59.9 6:40
42 32 Sennett Turner 10 9 Waterloo 20:03.2 6:42
43 33 Mary Breckenridge 12 12 Vernon-Verona-Sherri 20:09.2 6:44
44 34 Bryn Mozzi 11 13 Maple Grove 20:10.1 6:44
45 Sarah Thompson 10 10 Bishop Ludden 20:10.6 6:44
46 35 Karsyn Burnash 8 4 South Jefferson 20:10.8 6:44
47 36 Emma Fiorini 12 13 Harley-Allendale-Col 20:11.5 6:44
48 37 Alaina Kenny 12 14 Westhill 20:13.8 6:45
49 38 Lauren Yonko 9 7 Tully 20:15.6 6:46
50 39 Alexa Doe 8 5 South Jefferson 20:16.7 6:46
51 40 Elizabeth Strott 12 15 Mount Saint Mary Aca 20:16.8 6:46
52 41 Zoryanna Steele 9 8 Notre Dame-Easton-PA 20:17.8 6:46
53 42 Sarah Knox 12 16 Chenango Forks 20:18.5 6:47
54 43 Leah Gath 11 14 Mount Saint Mary Aca 20:22.3 6:48
55 44 Katelyn Schweitzer 10 11 Notre Dame-Easton-PA 20:23.2 6:48
56 45 Maggie Strempel 10 12 Marcellus 20:23.4 6:48
57 46 Nina Burkard 11 15 Newfane Central 20:25.0 6:49
58 47 Riley Caskey 10 13 Maple Grove 20:28.8 6:50
59 48 Rose Pitman 12 17 Vernon-Verona-Sherri 20:29.6 6:50
60 49 Alycia Haynes 11 16 South Jefferson 20:32.1 6:51
61 50 Kendra MacCaull 11 17 Westhill 20:39.1 6:54
62 51 Leah Siegmann 8 6 Newfane Central 20:39.6 6:54
63 52 Middy Vella 9 9 Harley-Allendale-Col 20:39.8 6:54
64 53 Jordan Klick 11 18 Seneca-PA 20:43.9 6:55
65 54 McKenzie Gaffney 10 14 Alden 20:44.7 6:55
66 55 Kate Banazek 8 7 South Jefferson 20:45.5 6:56
67 56 Bayleigh Bell 10 15 Vernon-Verona-Sherri 20:45.7 6:56
68 57 Natalie Girolamo 12 18 Berkshire 20:46.8 6:56
69 58 Mackenzie Putnam 10 16 Hornell 20:47.9 6:56
70 59 Lydia Chunco 10 17 Newfane Central 20:48.4 6:57
71 Kendra Berg 9 10 Maple Grove 20:48.5 6:57
72 60 Haley Shangraw 11 19 Waterloo 20:48.6 6:57
73 61 Carter Browne 9 11 Hornell 20:50.3 6:57
74 62 Lauren Browning 12 19 Harley-Allendale-Col 20:51.9 6:58
75 63 Sunniva Sheffield 12 20 Harley-Allendale-Col 20:52.8 6:58
76 64 Liza Cotter 10 18 Harley-Allendale-Col 20:54.7 6:59
77 65 Maddie Caron 9 12 Marcellus 20:56.8 6:59
78 66 Ashleigh Strasser 11 20 Alden 20:59.7 7:00
79 67 Kylie Nowicki 9 13 Westhill 21:01.1 7:01
80 68 Caroline Carlic 11 21 Marcellus 21:03.0 7:01
81 69 Emily O'Reilly 10 19 Westhill 21:05.4 7:02
82 70 Grace Pearl 12 21 Mount Saint Mary Aca 21:07.2 7:03
83 71 Allison Donnelly 11 22 Vernon-Verona-Sherri 21:13.7 7:05
84 72 Julianna Lewis 10 20 Phoenix 21:16.5 7:06
85 73 Lindsey Szalach 10 21 Chenango Forks 21:17.1 7:06
86 74 Mackenzie Ferlicca 12 22 Livonia 21:20.0 7:07
87 75 Jillian Genthner 9 14 Livonia 21:20.8 7:07
88 76 Anna Mills 11 23 Notre Dame-Easton-PA 21:22.0 7:08
89 77 Kelly Lynch 12 23 Notre Dame-Easton-PA 21:27.0 7:09
90 78 Amy Pfiester 12 24 Berkshire 21:28.6 7:10
91 79 Marissa Wilson 9 15 Livonia 21:30.2 7:11
92 80 Corrine Sicker 12 25 Livonia 21:31.4 7:11
93 81 Brooke Hill 10 22 Hornell 21:32.6 7:11
94 82 Mary Grace Kehrli 11 24 New York Mills 21:34.3 7:12
95 83 Kayla Eason 11 25 Hornell 21:38.6 7:13
96 Jenna Nocerro 12 26 Maple Grove 21:39.3 7:14
97 84 Hannah Fichter 9 16 Jordan Elbridge 21:41.9 7:14
98 85 Madi Daly 11 26 Jordan Elbridge 21:42.9 7:15
99 86 Aubre Robinson 10 23 Hornell 21:43.2 7:15
100 87 Tabitha Clark 9 17 Phoenix 21:44.0 7:15
101 88 Kaylee Haynes 10 24 South Jefferson 21:45.2 7:16
102 89 Margaret Demarco 12 27 Mount Saint Mary Aca 21:47.0 7:16
103 90 Lizzy Dingman 10 25 Berkshire 21:48.5 7:17
104 91 Alyssa King 11 27 Alden 21:54.4 7:19
105 92 Shelby Nerber 8 8 Newfane Central 21:54.5 7:19
106 93 Izzy Spires 11 28 Seneca-PA 21:56.6 7:19
107 94 Gianna Farina 10 26 Notre Dame-Easton-PA 21:58.5 7:20
108 95 Zoe Nestoryak 10 27 Chenango Forks 22:00.8 7:21
109 96 Maggie Luancing 12 28 Notre Dame-Easton-PA 22:03.6 7:22
110 Ainsley Helt 10 28 Maple Grove 22:05.6 7:22
111 Erika Nestor 10 29 Notre Dame-Easton-PA 22:07.7 7:23
112 97 Marinna Raqueno 11 29 Livonia 22:08.3 7:23
113 98 Riley Schultz 12 29 Berkshire 22:08.5 7:23
114 Hannah Brown 9 18 Maple Grove 22:13.0 7:25
115 99 Netasha McIntosh 9 19 Hornell 22:13.9 7:25
116 100 Grace Krebbeks 10 30 Livonia 22:14.8 7:25
117 Victoria Dyer 10 31 Notre Dame-Easton-PA 22:15.4 7:26
118 Emma Hornak 12 30 Harley-Allendale-Col 22:20.2 7:27
119 101 Anna Hayes 12 31 Mount Saint Mary Aca 22:22.7 7:28
120 102 Blake Edgar 9 20 South Jefferson 22:30.0 7:30
121 103 Lorretta Wachter 11 30 Chenango Forks 22:31.5 7:31
122 104 Gina Pelligra 11 31 Mount Saint Mary Aca 22:33.4 7:32
123 105 Julie Quebral 12 32 Mount Saint Mary Aca 22:36.6 7:33
124 Madison Borst 9 21 Maple Grove 22:37.4 7:33
125 106 Julia Largett 8 9 South Jefferson 22:38.5 7:33
126 107 Nicki Edinger 9 22 Tully 22:46.1 7:36
127 Olivia Krebbeks 9 23 Livonia 22:55.0 7:39
128 108 Hailey Corbett 12 33 Waterloo 22:56.7 7:39
129 109 Taylor Klick 9 24 Seneca-PA 22:57.7 7:40
130 110 Katie Hier 9 25 Tully 22:57.9 7:40
131 111 Milla Turner 12 34 Waterloo 22:59.0 7:40
132 Nathalia Ulsh 10 32 Notre Dame-Easton-PA 23:03.2 7:42
133 Sara Feil 12 35 Notre Dame-Easton-PA 23:03.7 7:42
134 112 Violet Ameele 10 33 Phoenix 23:06.4 7:43
135 Zoe Crego 9 26 Harley-Allendale-Col 23:06.9 7:43
136 113 Taylor Champney 12 36 Vernon-Verona-Sherri 23:07.3 7:43
137 114 Jessica Wisniewski 11 32 Seneca-PA 23:07.5 7:43
138 Alyssa Plane-Albany 10 34 Livonia 23:09.1 7:43
139 Allison Siegmann 10 35 Newfane Central 23:11.3 7:44
140 115 Chelsea Phillips 10 36 Tully 23:13.8 7:45
141 Trinity Walbesser 9 27 Mount Saint Mary Aca 23:15.2 7:46
142 116 Olivia Minikheim 11 33 Jordan Elbridge 23:20.2 7:47
143 Caitlin Clack 11 34 Newfane Central 23:21.5 7:48
144 117 Amy Francesconi 10 37 Marcellus 23:21.5 7:48
145 118 Kendall Shaw 9 28 Jordan Elbridge 23:22.7 7:48
146 119 Emily Dingman 11 35 Berkshire 23:23.6 7:48
147 Kristin Kelemen 11 36 Maple Grove 23:32.3 7:51
148 Rachel Brooks 11 37 South Jefferson 23:34.1 7:52
149 120 Rose Mary Piechocki 9 29 Alden 23:36.8 7:53
150 Aurora Drumm 9 30 Tully 23:37.4 7:53
151 Zoe Fortin 12 37 Bishop Ludden 23:39.0 7:53
152 121 Paige Wettekin 10 38 Seneca-PA 23:50.0 7:57
153 Laura Dainauski 9 31 Notre Dame-Easton-PA 23:56.2 7:59
154 122 Holly Sandberg 12 38 Seneca-PA 23:56.6 7:59
155 123 Alexis Gyore 10 39 New York Mills 24:05.5 8:02
156 Kelley Warner 9 32 Montrose-PA 24:10.3 8:04
157 Katelyn Maslonka 9 33 Notre Dame-Easton-PA 24:12.2 8:05
158 124 Kelsea Greenthal 9 34 Hornell 24:13.1 8:05
159 125 Lindsay Jackson 10 40 Jordan Elbridge 24:18.5 8:07
160 126 Ashley Heffernan 10 41 Westhill 24:29.3 8:10
161 Tiernan Tobin 9 35 Tully 24:30.1 8:10
162 Amelia Kwak 10 42 Livonia 24:32.8 8:11
163 Celine Rappe 10 43 Vernon-Verona-Sherri 24:33.7 8:12
164 Kylie Cocoa 9 36 Mount Saint Mary Aca 24:35.4 8:12
165 127 Jena Klimaszewski 10 44 Phoenix 24:38.0 8:13
166 128 Samantha Harrison 10 45 Phoenix 24:39.4 8:14
167 129 Morgan Scott 10 46 Berkshire 24:46.9 8:16
168 Macie Donaldson 12 39 Berkshire 24:50.3 8:17
169 130 Delainey Brown 10 47 New York Mills 24:53.9 8:18
170 131 Jordyn Stevens 10 48 New York Mills 24:54.9 8:19
171 Caitlin Catholdi 12 40 Waterloo 25:01.7 8:21
172 Grace Babcock 12 41 South Jefferson 25:03.4 8:22
173 Sierra Yonko 11 38 Tully 25:05.9 8:22
174 Delaney Tudman 12 42 Vernon-Verona-Sherri 25:06.4 8:23
175 Britney Baylor 11 39 Livonia 25:07.8 8:23
176 Jessica Meyer 10 49 Waterloo 25:08.8 8:23
177 Rachel Selby 11 40 Vernon-Verona-Sherri 25:09.5 8:24
178 132 Gabby Skotniski 9 37 Jordan Elbridge 25:10.7 8:24
179 133 Sara Brunell 9 38 Phoenix 25:11.0 8:24
180 Emma Bilecki 9 39 Tully 25:11.3 8:24
181 Kendra Derleth 10 50 Waterloo 25:11.7 8:24
182 Clara Foreman 9 40 Hornell 25:13.2 8:25
183 Meagan Jackson 11 41 Jordan Elbridge 25:21.7 8:28
184 Caitlyn Mahnke 9 41 Livonia 25:30.4 8:31
185 Abbigail O'Hara 10 51 Mount Saint Mary Aca 25:32.4 8:31
186 134 Violet Mancavage 12 43 Marcellus 25:36.5 8:33
187 Hailey Rose 10 52 Vernon-Verona-Sherri 25:39.1 8:34
188 135 Abigail Clark 11 42 Phoenix 25:48.8 8:37
189 Hailey Cansdale 9 42 Hornell 26:06.9 8:43
190 Madeleine Myers 10 53 Newfane Central 26:14.8 8:45
191 Abby Feyerabend 12 44 Westhill 26:17.8 8:46
192 Hayley Stewart 11 43 Livonia 26:20.6 8:47
193 Lili Wilkins 12 45 Hornell 26:21.8 8:48
194 Jasmine Blum 10 54 South Jefferson 26:27.7 8:50
195 Hannah Morgan 9 43 Tully 26:28.0 8:50
196 Ellie Moss 9 44 Tully 26:32.4 8:51
197 Abby Bernard 9 45 Livonia 26:42.6 8:55
198 Mia Delap 10 55 Jordan Elbridge 26:46.5 8:56
199 136 Kelly Cass 10 56 Seneca-PA 27:32.8 9:11
200 Mary Dixon 11 44 Newfane Central 27:59.4 9:20
201 Laura Dixon 11 45 Newfane Central 28:00.2 9:21
202 Jessica Scott 12 46 Mount Saint Mary Aca 28:55.6 9:39
203 Noelle Coolican 12 47 Westhill 29:07.3 9:43
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 60 Maple Grove (19:00.4 95:01.8 1:22.0)
=============================================
1 4 Carling Lockwood 9 18:28.1
2 5 Ava Crist 9 18:28.1
3 6 Tina Peppy 9 18:33.1
4 21 Abby Brunavaus 8 19:42.4
5 24 Grace Auer 12 19:50.1
6 ( 34) Bryn Mozzi 11 20:10.1
7 ( 47) Riley Caskey 10 20:28.8
2. 143 Waterloo (19:49.4 99:07.0 1:50.3)
=============================================
1 11 Courtney Page 12 18:58.3
2 15 Chance Rice Porter 8 19:25.7
3 25 Riley Corey 11 19:51.2
4 32 Sennett Turner 10 20:03.2
5 60 Haley Shangraw 11 20:48.6
6 (108) Hailey Corbett 12 22:56.7
7 (111) Milla Turner 12 22:59.0
3. 145 Newfane Central (19:52.5 99:22.4 1:43.3)
=============================================
1 10 Kimberly Goerss 11 18:56.3
2 18 Vanessa Burkard 10 19:39.6
3 20 Catalena Ersing 7 19:41.9
4 46 Nina Burkard 11 20:25.0
5 51 Leah Siegmann 8 20:39.6
6 ( 59) Lydia Chunco 10 20:48.4
7 ( 92) Shelby Nerber 8 21:54.5
4. 169 Vernon-Verona-Sherri (20:01.1 100:05.4 1:52.6)
=============================================
1 9 Delaney Brewer 10 18:53.1
2 23 Olivia Furman 10 19:47.8
3 33 Mary Breckenridge 12 20:09.2
4 48 Rose Pitman 12 20:29.6
5 56 Bayleigh Bell 10 20:45.7
6 ( 71) Allison Donnelly 11 21:13.7
7 (113) Taylor Champney 12 23:07.3
5. 188 Tully (19:50.2 99:10.8 5:53.7)
=============================================
1 1 Brooke Rauber 9 16:52.4
2 14 Rachel Berry 11 19:18.8
3 28 Alison Carr 11 19:57.9
4 38 Lauren Yonko 9 20:15.6
5 107 Nicki Edinger 9 22:46.1
6 (110) Katie Hier 9 22:57.9
7 (115) Chelsea Phillips 10 23:13.8
6. 197 Westhill (20:13.3 101:06.2 1:48.7)
=============================================
1 13 Haylei Coolican 11 19:12.4
2 30 Maura McAnaney 12 19:59.8
3 37 Alaina Kenny 12 20:13.8
4 50 Kendra MacCaull 11 20:39.1
5 67 Kylie Nowicki 9 21:01.1
6 ( 69) Emily O'Reilly 10 21:05.4
7 (126) Ashley Heffernan 10 24:29.3
7. 198 Harley-Allendale-Col (20:14.7 101:13.5 1:21.5)
=============================================
1 17 Roxy Reisch 10 19:30.4
2 31 Mary Cotter 8 19:59.9
3 36 Emma Fiorini 12 20:11.5
4 52 Middy Vella 9 20:39.8
5 62 Lauren Browning 12 20:51.9
6 ( 63) Sunniva Sheffield 12 20:52.8
7 ( 64) Liza Cotter 10 20:54.7
8. 241 Alden (20:26.2 102:10.7 3:06.4)
=============================================
1 8 Sarah Golas 12 18:48.0
2 22 Becky Kron 12 19:43.9
3 54 McKenzie Gaffney 10 20:44.7
4 66 Ashleigh Strasser 11 20:59.7
5 91 Alyssa King 11 21:54.4
6 (120) Rose Mary Piechocki 9 23:36.8
9. 250 Notre Dame-Easton-PA (20:32.1 102:40.1 2:16.9)
=============================================
1 12 Grace Medei 9 19:10.1
2 41 Zoryanna Steele 9 20:17.8
3 44 Katelyn Schweitzer 10 20:23.2
4 76 Anna Mills 11 21:22.0
5 77 Kelly Lynch 12 21:27.0
6 ( 94) Gianna Farina 10 21:58.5
7 ( 96) Maggie Luancing 12 22:03.6
10. 266 Chenango Forks (20:42.5 103:32.1 2:04.2)
=============================================
1 27 Shyanne Lawton 11 19:56.6
2 29 Katie Flynn 12 19:59.1
3 42 Sarah Knox 12 20:18.5
4 73 Lindsey Szalach 10 21:17.1
5 95 Zoe Nestoryak 10 22:00.8
6 (103) Lorretta Wachter 11 22:31.5
11. 266 South Jefferson (20:42.1 103:30.3 1:34.4)
=============================================
1 35 Karsyn Burnash 8 20:10.8
2 39 Alexa Doe 8 20:16.7
3 49 Alycia Haynes 11 20:32.1
4 55 Kate Banazek 8 20:45.5
5 88 Kaylee Haynes 10 21:45.2
6 (102) Blake Edgar 9 22:30.0
7 (106) Julia Largett 8 22:38.5
12. 310 Livonia (20:40.3 103:21.4 3:52.4)
=============================================
1 2 Hayleigh Palotti 12 17:39.0
2 74 Mackenzie Ferlicca 12 21:20.0
3 75 Jillian Genthner 9 21:20.8
4 79 Marissa Wilson 9 21:30.2
5 80 Corrine Sicker 12 21:31.4
6 ( 97) Marinna Raqueno 11 22:08.3
7 (100) Grace Krebbeks 10 22:14.8
13. 321 Marcellus (21:08.1 105:40.1 3:26.1)
=============================================
1 26 Morgan Gould 12 19:55.4
2 45 Maggie Strempel 10 20:23.4
3 65 Maddie Caron 9 20:56.8
4 68 Caroline Carlic 11 21:03.0
5 117 Amy Francesconi 10 23:21.5
6 (134) Violet Mancavage 12 25:36.5
14. 330 Berkshire (20:59.9 104:59.2 3:21.7)
=============================================
1 7 Madison Romask 10 18:46.8
2 57 Natalie Girolamo 12 20:46.8
3 78 Amy Pfiester 12 21:28.6
4 90 Lizzy Dingman 10 21:48.5
5 98 Riley Schultz 12 22:08.5
6 (119) Emily Dingman 11 23:23.6
7 (129) Morgan Scott 10 24:46.9
15. 343 Mount Saint Mary Aca (21:11.2 105:56.0 2:05.9)
=============================================
1 40 Elizabeth Strott 12 20:16.8
2 43 Leah Gath 11 20:22.3
3 70 Grace Pearl 12 21:07.2
4 89 Margaret Demarco 12 21:47.0
5 101 Anna Hayes 12 22:22.7
6 (104) Gina Pelligra 11 22:33.4
7 (105) Julie Quebral 12 22:36.6
16. 354 New York Mills (21:35.0 107:54.8 7:00.2)
=============================================
1 3 Abbey Copperwheat 11 17:53.7
2 16 Sarah Sharpe 11 19:27.4
3 82 Mary Grace Kehrli 11 21:34.3
4 123 Alexis Gyore 10 24:05.5
5 130 Delainey Brown 10 24:53.9
6 (131) Jordyn Stevens 10 24:54.9
17. 369 Hornell (21:18.6 106:32.6 0:55.3)
=============================================
1 58 Mackenzie Putnam 10 20:47.9
2 61 Carter Browne 9 20:50.3
3 81 Brooke Hill 10 21:32.6
4 83 Kayla Eason 11 21:38.6
5 86 Aubre Robinson 10 21:43.2
6 ( 99) Netasha McIntosh 9 22:13.9
7 (124) Kelsea Greenthal 9 24:13.1
18. 422 Jordan Elbridge (21:57.6 109:47.7 3:42.7)
=============================================
1 19 Theresa Dristle 12 19:40.0
2 84 Hannah Fichter 9 21:41.9
3 85 Madi Daly 11 21:42.9
4 116 Olivia Minikheim 11 23:20.2
5 118 Kendall Shaw 9 23:22.7
6 (125) Lindsay Jackson 10 24:18.5
7 (132) Gabby Skotniski 9 25:10.7
19. 490 Seneca-PA (22:31.2 112:35.7 3:06.1)
=============================================
1 53 Jordan Klick 11 20:43.9
2 93 Izzy Spires 11 21:56.6
3 109 Taylor Klick 9 22:57.7
4 114 Jessica Wisniewski 11 23:07.5
5 121 Paige Wettekin 10 23:50.0
6 (122) Holly Sandberg 12 23:56.6
7 (136) Kelly Cass 10 27:32.8
20. 526 Phoenix (23:04.9 115:24.3 3:22.9)
=============================================
1 72 Julianna Lewis 10 21:16.5
2 87 Tabitha Clark 9 21:44.0
3 112 Violet Ameele 10 23:06.4
4 127 Jena Klimaszewski 10 24:38.0
5 128 Samantha Harrison 10 24:39.4
6 (133) Sara Brunell 9 25:11.0
7 (135) Abigail Clark 11 25:48.8
Race 10 - Girls Jr High #2 (Small/Medium schools)
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Alia Spaker 7 1 Honeoye Falls-Lima 9:44.7 6:01
2 2 Trinity Wells 8 1 Newark 9:46.4 6:02
3 3 Bianca Salierno 8 2 Sir Winston Churchill 9:49.8 6:05
4 4 Shayla Kuzyk 9 1 Sir Winston Churchill 10:12.3 6:18
5 5 Lauren Brooks 9 2 Sir Winston Churchill 10:15.9 6:21
6 6 Nicole Kuener 8 3 Iroquois 10:15.9 6:21
7 Serena Azzalina 8 4 Notre Dame-Easton-PA 10:26.0 6:27
8 Haley Palmer 7 2 St. Jude-PA 10:36.7 6:34
9 7 Emma Spagnola 8 5 Mercy 10:40.1 6:36
10 8 Eilee Ossont 8 6 Brighton 10:40.8 6:36
11 9 Isabella Cary 8 7 Fulton 10:43.8 6:38
12 10 Zoe Marcus 7 3 Mercy 10:45.4 6:39
13 11 Natalia Biehl-Narva 8 8 School Of The Arts 10:45.6 6:39
14 12 Makayla Scaglione 9 3 Sir Winston Churchill 10:45.6 6:39
15 13 Emily Reimer 8 9 Sir Winston Churchill 10:54.9 6:45
16 14 Sadie Braun 9 4 Sir Winston Churchill 10:55.1 6:45
17 15 Ella Herman 7 4 Hamburg 11:00.0 6:48
18 16 Riana Heffron 7 5 Pittsford Mendon 11:01.9 6:49
19 17 Jessica Decorso 9 5 Our Lady of Lourdes 11:05.5 6:51
20 18 Madison Mack 8 10 Oneida 11:05.7 6:51
21 19 Adeline Ford 8 11 Hamburg 11:06.8 6:52
22 20 Hannah Dykens 8 12 Pittsford Sutherland 11:07.7 6:53
23 Sarah Clark 7 6 St. Jude-PA 11:08.3 6:53
24 21 Hailey Kliszak 8 13 Lake Shore HS-NY 11:09.0 6:53
25 22 Emily Kline 8 14 Vernon-Verona-Sherri 11:10.6 6:54
26 23 Madeline Beres 8 15 Hamburg 11:11.0 6:55
27 Juyla Slater 8 16 Watkins Glen 11:18.5 6:59
28 24 Reagan Owens 8 17 Canandaigua 11:19.4 7:00
29 25 Avery Mulder 9 6 Our Lady of Lourdes 11:20.1 7:00
30 26 Jordyn Canali 7 7 Canandaigua 11:21.5 7:01
31 27 Jessica Robinson 8 18 Pittsford Mendon 11:22.0 7:01
32 28 Annalee Capuano 8 19 Irondequoit 11:25.1 7:03
33 29 Alyssa Armitage 8 20 Starpoint 11:28.6 7:06
34 30 Olivia Hawkes 8 21 Iroquois 11:31.1 7:07
35 Carl Breanna 8 22 Watkins Glen 11:32.4 7:08
36 31 Ellie Bergin 7 8 Pittsford Sutherland 11:32.6 7:08
37 32 Dylan Madigan 7 9 Pittsford Sutherland 11:33.1 7:08
38 33 Rachel Dennie 8 23 Wayne Central 11:34.0 7:09
39 34 Lexi Herman 8 24 Pittsford Mendon 11:34.8 7:09
40 35 Julia Bryce 8 25 School Of The Arts 11:35.7 7:10
41 36 Julia Robertson 8 26 School Of The Arts 11:36.4 7:10
42 Irelyn Parr 7 10 Greece Olympia 11:37.1 7:11
43 37 Skylar Berube 8 27 Starpoint 11:38.6 7:12
44 38 Talia Yawney 9 7 St. James Catholic 11:40.6 7:13
45 39 Amelia Glaab 7 11 St. James Catholic 11:40.6 7:13
46 40 Tess Levanway 8 28 Canandaigua 11:40.6 7:13
47 41 Ella Henzel-Cronin 8 29 Honeoye Falls-Lima 11:41.7 7:14
48 42 Cameron Rode 7 12 Livonia 11:41.8 7:14
49 43 Sarah Mateus 9 8 Sir Winston Churchill 11:42.0 7:14
50 44 Ella Holt 9 9 St. James Catholic 11:44.0 7:15
51 Natalie Shanahan 8 30 East Aurora 11:44.1 7:15
52 45 Ava Demars 7 13 Fulton 11:44.8 7:16
53 46 Lydia Abu-Baker 8 31 Brighton 11:45.5 7:16
54 47 Ann Brennan 8 32 Honeoye Falls-Lima 11:45.9 7:16
55 48 Hannah Laubacker 7 14 Starpoint 11:45.9 7:16
56 49 En-Ya Shen 8 33 Geneva 11:46.6 7:17
57 50 Erika Gobbi 9 10 Our Lady of Lourdes 11:47.1 7:17
58 Jada Reynolds 8 34 Norwich 11:48.9 7:18
59 51 Anna Pellegrino 8 35 Pittsford Sutherland 11:49.6 7:18
60 52 Lily Wallace 7 15 Pittsford Sutherland 11:50.5 7:19
61 53 Meghan Black 7 16 Brighton 11:52.9 7:21
62 54 Sophia Thrall 7 17 Brighton 11:54.0 7:21
63 55 Lilie Duyssen 7 18 Canandaigua 11:55.0 7:22
64 Patsy Oberholzer 8 36 Greece Odyssey 11:55.9 7:22
65 Cheyenne Booker 8 37 East Aurora 11:56.2 7:23
66 Leah Vermue 9 11 Sir Winston Churchill 11:59.4 7:25
67 56 Lily Darling 7 19 Hamburg 11:59.6 7:25
68 57 Emily Petrinec 9 12 Iroquois 12:00.9 7:25
69 58 Caitlin Todt 7 20 Fulton 12:02.8 7:27
70 59 Bethany Adler 7 21 Pittsford Mendon 12:03.0 7:27
71 60 Sophia Palumbo 8 38 Pittsford Mendon 12:04.1 7:27
72 61 Britteny Freebern 8 39 Lake Shore HS-NY 12:04.6 7:28
73 62 Elizabeth Poole 9 13 Our Lady of Lourdes 12:05.0 7:28
74 63 Molly Kraynik 7 22 Honeoye Falls-Lima 12:06.3 7:29
75 64 Shannon Conner 8 40 School Of The Arts 12:06.7 7:29
76 65 Emily Calamel 8 41 Pittsford Mendon 12:07.4 7:29
77 66 Kristen Azzara 8 42 Pittsford Mendon 12:08.2 7:30
78 Peri Weisman 8 43 Pittsford Mendon 12:08.5 7:30
79 67 Laura Bishop 8 44 Brockport 12:09.4 7:31
80 68 Cassidie Bothwell 9 14 Our Lady of Lourdes 12:09.7 7:31
81 69 Shannon Sullivan 8 45 Sweet Home 12:10.3 7:31
82 Jennifer Mack 8 46 Pittsford Mendon 12:11.2 7:32
83 Sitara Hess 7 23 East Aurora 12:11.9 7:32
84 Abby Tills 8 47 Pittsford Mendon 12:11.9 7:32
85 70 Ava Barber 7 24 Batavia 12:12.7 7:33
86 Gabrielle Bailey 8 48 Hornell 12:15.4 7:34
87 71 Kerith McGarry 8 49 Hamburg 12:15.6 7:35
88 72 Ainslie McCrory 8 50 Mercy 12:16.2 7:35
89 73 Anastasia Bauroth 8 51 School Of The Arts 12:17.6 7:36
90 74 Lydia Lorenzo 8 52 Brighton 12:18.9 7:37
91 75 Hannah Wang 8 53 Pittsford Sutherland 12:20.9 7:38
92 Holy Kim 8 54 Pittsford Mendon 12:21.3 7:38
93 76 Elizabeth Vandick 8 55 Honeoye Falls-Lima 12:22.6 7:39
94 77 Alejandra Blanco 8 56 Pittsford Sutherland 12:22.8 7:39
95 78 Ella Rowland 7 25 Canandaigua 12:24.2 7:40
96 Sophia Javed 8 57 Olean 12:24.6 7:40
97 79 Kaitlin Black 7 26 Brighton 12:25.1 7:40
98 80 Tea Malone Bonacci 8 58 School Of The Arts 12:25.2 7:40
99 81 Abigail Epstein 7 27 Mercy 12:26.2 7:41
100 Anna Mest 8 59 Olean 12:28.9 7:43
101 Mia Adler 8 60 Pittsford Sutherland 12:29.7 7:43
102 Ella Scanlon 8 61 Olean 12:29.7 7:43
103 82 Jocelyn Armstrong 9 15 St. James Catholic 12:30.0 7:43
104 83 Norah Marriner 8 62 Starpoint 12:31.0 7:44
105 Hannah Cahill 8 63 Greece Athena 12:31.1 7:44
106 84 Olivia Hullihen 8 64 Honeoye Falls-Lima 12:31.3 7:44
107 85 Riley Stuver 8 65 Mercy 12:31.6 7:44
108 Lexi Slate 8 66 Norwich 12:31.9 7:45
109 86 Natalie Baron 7 28 Albion 12:32.6 7:45
110 87 Makayla Andolora 8 67 Batavia 12:33.1 7:45
111 88 Ava Lawn 7 29 Lake Shore HS-NY 12:33.8 7:46
112 89 Zoe Bisson-Prosser 8 68 Vernon-Verona-Sherri 12:33.8 7:46
113 90 Emma Calkins 7 30 Livonia 12:34.2 7:46
114 91 Lyla Delvecchio 7 31 Brighton 12:34.2 7:46
115 Sarah Kelley 8 69 Pittsford Mendon 12:34.5 7:46
116 Caitlin Bergin 7 32 Pittsford Sutherland 12:35.0 7:47
117 92 Naomi Roberts 8 70 Fulton 12:35.2 7:47
118 93 Lia Kirkpatrick 9 16 St. James Catholic 12:35.8 7:47
119 94 Anna Everhart 8 71 Honeoye Falls-Lima 12:36.0 7:47
120 Olivia Burkhart 8 72 Brighton 12:36.0 7:47
121 Heidi Insalaco 8 73 Pittsford Sutherland 12:36.9 7:48
122 Nadia Abu-Baker 8 74 Brighton 12:38.0 7:48
123 95 Eliana Endress 8 75 Hamburg 12:38.2 7:49
124 96 Devin Calianese 8 76 Oneida 12:39.5 7:49
125 97 Mackenzie Monnier 7 33 Brockport 12:40.4 7:50
126 Maria Lukowiak 7 34 Brighton 12:41.3 7:50
127 98 Maryn Gammon 7 35 Livonia 12:41.6 7:51
128 99 Jillian Cordeiro 7 36 Brockport 12:43.1 7:52
129 100 Paige Novak 8 77 Vernon-Verona-Sherri 12:43.7 7:52
130 Sara Giallanza 9 17 Aquinas Institute 12:45.9 7:53
131 101 Gemma McIlroy 7 37 Hamburg 12:45.9 7:53
132 102 Katie Hanss 8 78 Eastridge 12:47.3 7:54
133 103 Samantha Certo 8 79 Sweet Home 12:48.2 7:55
134 Sophia Albano 7 38 Pittsford Mendon 12:48.9 7:55
135 Clara Bradley 7 39 Honeoye Falls-Lima 12:49.4 7:55
136 Nora Ryan 8 80 Aquinas Institute 12:50.3 7:56
137 104 Karli Harnishfeger 8 81 Mercy 12:51.2 7:56
138 105 Tayla Hummel 7 40 Eastridge 12:51.4 7:57
139 106 Ruby Heagney 8 82 Canandaigua 12:53.9 7:58
140 107 Carly Lang 7 41 Livonia 12:54.7 7:59
141 Lauren Branagan 8 83 Greece Athena 12:56.9 8:00
142 Nicole Liu 8 84 Pittsford Mendon 12:58.6 8:01
143 108 Abby Lyons 7 42 Irondequoit 12:59.6 8:02
144 109 Margrette Breckenri 8 85 Vernon-Verona-Sherri 13:00.0 8:02
145 110 Samantha Cordell 7 43 Oneida 13:00.3 8:02
146 Samantha Erdle 8 86 Pittsford Mendon 13:03.1 8:04
147 111 Megan Smith 7 44 Brockport 13:03.6 8:04
148 112 Nadia Clingerman 7 45 Waterloo 13:03.9 8:04
149 Audra Holfoth 7 46 Pittsford Mendon 13:04.0 8:04
150 Anna Reif 7 47 Hamburg 13:04.0 8:04
151 113 Caroline Coleman 8 87 Irondequoit 13:05.3 8:05
152 114 Aligh Polley 7 48 Waterloo 13:05.8 8:06
153 115 Lindsey Matzat 8 88 Greece Arcadia 13:06.3 8:06
154 116 Katrina Tomal 8 89 Iroquois 13:06.7 8:06
155 117 Reagan Hughes 7 49 Brockport 13:06.8 8:06
156 118 Sofia Oltramari 7 50 Batavia 13:07.0 8:06
157 Sydney Smith 7 51 Hamburg 13:07.9 8:07
158 Jiayuan Xu 7 52 Brighton 13:09.3 8:08
159 119 Isabel Caraballo 7 53 Sweet Home 13:10.0 8:08
160 120 Naomi Couillard 7 54 Canandaigua 13:10.3 8:08
161 121 Leila Bellinger 8 90 Wayne Central 13:11.3 8:09
162 Shannon Howe 8 91 Honeoye Falls-Lima 13:11.6 8:09
163 122 Brenna Bauman 8 92 Irondequoit 13:12.7 8:10
164 123 Lissen Turner 8 93 Waterloo 13:13.5 8:10
165 124 Ashley Girdlestone 8 94 Sweet Home 13:13.7 8:10
166 125 Jennavieve Schrage 8 95 Wayne Central 13:15.1 8:11
167 126 Jenna Cring 7 55 Brockport 13:15.2 8:11
168 127 Danyele Emler 8 96 Mercy 13:15.7 8:12
169 Rachel Adams 8 97 Canandaigua 13:16.3 8:12
170 Grace Morgan 7 56 Brighton 13:17.6 8:13
171 128 Erin Lehnen 7 57 Lake Shore HS-NY 13:18.2 8:13
172 129 Olivia Whalen 8 98 Irondequoit 13:18.8 8:14
173 130 Elisabeth Snook 7 58 Wayne Central 13:19.1 8:14
174 131 Jailyn Domina 8 99 Wayne Central 13:19.4 8:14
175 Elise Keller 7 59 Pittsford Mendon 13:20.0 8:14
176 132 Abigail Coventry 8 100 Lake Shore HS-NY 13:20.5 8:15
177 Antonia Levstik 7 60 Pittsford Sutherland 13:20.7 8:15
178 Nellie Joseph 7 61 East Aurora 13:21.3 8:15
179 Ella Walsh 7 62 Pittsford Sutherland 13:21.9 8:15
180 Katie Miller 8 101 Honeoye Falls-Lima 13:22.4 8:16
181 Sapna Gupta 7 63 Pittsford Sutherland 13:22.9 8:16
182 Hannah Thomas 7 64 Pittsford Mendon 13:23.3 8:16
183 133 Isabelle Falcone 7 65 Irondequoit 13:23.5 8:16
184 134 Marlie Capuano 7 66 Irondequoit 13:23.6 8:17
185 135 Noelia Ventura 8 102 Batavia 13:24.8 8:17
186 136 Reagan Sykes 7 67 Livonia 13:24.8 8:17
187 Annaliese White 7 68 Irondequoit 13:25.6 8:18
188 Emma Buck 8 103 Brighton 13:25.9 8:18
189 137 Alexis Hess 7 69 Albion 13:27.4 8:19
190 138 Skylar Mateo 7 70 Waterloo 13:28.4 8:19
191 Merilyn Arikkat 8 104 Pittsford Sutherland 13:28.4 8:19
192 139 Jessica Rinehart 9 18 Lake Shore HS-NY 13:29.6 8:20
193 Ella Shaffer 7 71 Hamburg 13:30.8 8:21
194 Caroline Mike 7 72 Pittsford Mendon 13:32.2 8:22
195 140 Emily Tibbetts 7 73 Greece Arcadia 13:32.3 8:22
196 141 Lillian Mathes 8 105 Albion 13:34.9 8:24
197 142 Adriana Ellsworth 7 74 Sweet Home 13:36.6 8:25
198 143 Olivia Turek 7 75 Livonia 13:37.2 8:25
199 144 Vivian Budny 8 106 Starpoint 13:37.5 8:25
200 145 Gabrielle McGavisk 8 107 Newark 13:38.3 8:26
201 Makenna Naugle 8 108 Pittsford Mendon 13:39.7 8:26
202 146 Lylla Schindler 8 109 Lake Shore HS-NY 13:39.9 8:27
203 147 Mary Jane Mullaney 8 110 Fulton 13:41.3 8:27
204 148 Georgia Rider 8 111 Iroquois 13:41.4 8:28
205 149 Sarah Deel 8 112 Wayne Central 13:41.8 8:28
206 Charlotte Shields-R 7 76 Mercy 13:42.7 8:28
207 150 Isabella Denaro 7 77 Eastridge 13:43.2 8:29
208 Stella Gonzalez 8 113 Olean 13:43.7 8:29
209 Morgan Scheuneman 9 19 Lake Shore HS-NY 13:44.2 8:29
210 151 Allison Mathes 8 114 Albion 13:45.2 8:30
211 Jisu Oh 7 78 Pittsford Mendon 13:45.2 8:30
212 Emily Kowalske 8 115 Hamburg 13:46.3 8:31
213 Noor Ismail 8 116 Pittsford Mendon 13:48.5 8:32
214 Maris Lindley 7 79 Pittsford Mendon 13:49.9 8:33
215 Leah Torregiano 8 117 Honeoye Falls-Lima 13:50.1 8:33
216 152 Natalie Hurd 7 80 Vernon-Verona-Sherri 13:50.4 8:33
217 153 Daria Blanchard 8 118 Geneva 13:50.4 8:33
218 Ella Yager 7 81 Brighton 13:51.2 8:34
219 Isabelle Zimmerman 7 82 Mercy 13:52.1 8:34
220 154 Michaela Staskiewic 8 119 Starpoint 13:52.6 8:34
221 Elena Fuentes-Solan 8 120 Brighton 13:54.6 8:36
222 155 Elizabeth Komara 7 83 Geneva 13:55.2 8:36
223 156 Megan Hughes 7 84 Wayne Central 13:55.3 8:36
224 157 Bailey Wilson 7 85 Eastridge 13:55.6 8:36
225 158 Autumn Pierga 8 121 Greece Arcadia 13:57.2 8:37
226 Maryia Baldzizhar 7 86 Brighton 14:02.3 8:40
227 Lily Ocque 8 122 Wayne Central 14:03.0 8:41
228 Phoebe Hartgrove 7 87 Wayne Central 14:03.9 8:41
229 159 Madison Jorgenson 8 123 Newark 14:05.2 8:42
230 160 Jenna Murphy 8 124 Vernon-Verona-Sherri 14:05.8 8:43
231 Anneliese Ekholm 7 88 Honeoye Falls-Lima 14:05.8 8:43
232 Abby Buttler 7 89 Irondequoit 14:06.4 8:43
233 Anabel Crestuk 7 90 Wayne Central 14:06.7 8:43
234 Francesca Batek 7 91 Brighton 14:10.7 8:46
235 Delilah Choppin 7 92 Brighton 14:12.8 8:47
236 Maggie George 7 93 Pittsford Sutherland 14:14.8 8:48
237 Kaelin White 7 94 Greece Odyssey 14:16.9 8:49
238 Annie Guo 7 95 Brighton 14:17.8 8:50
239 161 Janay Riley 7 96 Eastridge 14:19.8 8:51
240 Isabella Annessi 7 97 Wayne Central 14:20.6 8:52
241 Keanna Cooper 7 98 Mercy 14:21.4 8:52
242 162 Lee Rodriguez-Espad 8 125 Eastridge 14:21.9 8:52
243 163 Annyka Halligan 8 126 Fulton 14:22.6 8:53
244 Sydney Enright 7 99 Aquinas Institute 14:23.1 8:53
245 Dorothea Ackerman 7 100 Honeoye Falls-Lima 14:25.6 8:55
246 Aniah Delain 7 101 Wayne Central 14:27.1 8:56
247 164 Katelyn Gebo 8 127 Greece Arcadia 14:27.3 8:56
248 Vitoria Fornataro 7 102 Pittsford Mendon 14:27.9 8:56
249 Ava Malvaso 7 103 Mercy 14:28.9 8:57
250 165 Jeydimar Viera 8 128 Newark 14:33.0 8:59
251 Emily Purdum 8 129 Wayne Central 14:33.9 9:00
252 Isabella Depascale 7 104 Wayne Central 14:34.9 9:01
253 166 Jessica Herlowski 8 130 Fulton 14:36.9 9:02
254 Courtney Petitt 7 105 Wayne Central 14:37.7 9:02
255 167 Barbara Arsenault 7 106 Greece Arcadia 14:38.6 9:03
256 168 Kayla Stone 8 131 Batavia 14:39.2 9:03
257 Violet Reetz 8 132 Brighton 14:42.0 9:05
258 169 Mea Hamelinck 7 107 Newark 14:43.8 9:06
259 170 Caitlin Ryan 7 108 Starpoint 14:44.8 9:07
260 171 Helenna Clanton 8 133 Vernon-Verona-Sherri 14:47.3 9:08
261 Genna Bruno 7 109 Vernon-Verona-Sherri 14:51.0 9:10
262 Cheyenne Archer 8 134 Vernon-Verona-Sherri 14:53.7 9:12
263 172 Autumn Evert 7 110 Greece Arcadia 14:56.6 9:14
264 Kate Marrinan 8 135 Brighton 15:01.4 9:17
265 173 Makayla Haibach 7 111 Brockport 15:04.5 9:19
266 Kira O'Neill 8 136 Wayne Central 15:04.6 9:19
267 Tia Narang 7 112 Brighton 15:04.9 9:19
268 Oriel Hodge 8 137 Brockport 15:10.1 9:22
269 174 Emma Buckle 9 20 Our Lady of Lourdes 15:12.7 9:24
270 175 Emma Montgomery 8 138 Sweet Home 15:16.9 9:26
271 Emily Pratt 7 113 Wayne Central 15:20.2 9:29
272 176 Jenna Bader 7 114 Sweet Home 15:22.4 9:30
273 Taryn Mascioletti 7 115 Wayne Central 15:24.1 9:31
274 Haley Welch 7 116 Greece Olympia 15:25.7 9:32
275 177 Micheala Riley 7 117 Geneva 15:28.6 9:34
276 Joelle Altobelli 7 118 Greece Olympia 15:40.3 9:41
277 Mali Lamanna 7 119 Fulton 15:41.7 9:42
278 Ella Desalvo 7 120 Pittsford Mendon 15:44.6 9:44
279 Tegan Holmes 9 21 Mercy 15:47.3 9:45
280 Maria Minemier 7 121 Brighton 15:48.9 9:46
281 178 Brooklyn Baker 7 122 Newark 15:49.8 9:47
282 Alexia Gugino 8 139 Sweet Home 15:50.6 9:47
283 Paige Vanepps 7 123 Greece Odyssey 15:55.9 9:51
284 Sophia Johnson 7 124 Pittsford Sutherland 15:59.1 9:52
285 179 Lily Justice 7 125 Iroquois 16:03.8 9:55
286 Carly Ciulla 8 140 Irondequoit 16:04.0 9:56
287 Nina Pavlov 7 126 Pittsford Sutherland 16:04.3 9:56
288 Paige Huson 7 127 Hamburg 16:04.6 9:56
289 Catherine Anzellott 7 128 Brighton 16:05.2 9:56
290 Brianna Slingerland 9 22 Aquinas Institute 16:05.9 9:57
291 Alexa Annessi 7 129 Wayne Central 16:11.6 10:00
292 Katie Longuil 7 130 Mercy 16:12.8 10:01
293 Gloria Benelli 7 131 Wayne Central 16:14.5 10:02
294 180 Rebecca Vanarsdale 9 23 Waterloo 16:15.1 10:02
295 Beth Hagos 9 24 Mercy 16:19.0 10:05
296 181 Sarah Mathes 7 132 Albion 16:19.3 10:05
297 Morgan Hall 7 133 Greece Odyssey 16:26.5 10:09
298 Carmen Ponce 8 141 Pittsford Sutherland 16:27.0 10:10
299 Lily Mazzochi 7 134 Mercy 16:46.8 10:22
300 Amanda Walsh 7 135 Irondequoit 16:51.3 10:25
301 182 Beatrice Carson 8 142 Geneva 16:54.6 10:27
302 Emily Turner 8 143 Vernon-Verona-Sherri 16:56.0 10:28
303 Estelle Brognia 7 136 Pittsford Mendon 17:08.3 10:35
304 Mackenzie Iammela 7 137 Pittsford Sutherland 17:12.9 10:38
305 Sophia Rickerl 7 138 Brockport 17:18.6 10:42
306 Emma Duprey 7 139 Mercy 17:24.3 10:45
307 183 Audrey Pask 7 140 Albion 17:37.4 10:53
308 Alana Locke 7 141 Wayne Central 17:44.1 10:57
309 Nadia Alzoubi 8 144 Brighton 17:50.4 11:01
310 184 Krystal Nunez 8 145 Eastridge 17:50.7 11:01
311 Victoria Camacho-Ma 7 142 Brighton 17:50.7 11:01
312 Jada Britt 8 146 Sweet Home 18:12.7 11:15
313 Brenna Ryan 7 143 Starpoint 18:22.5 11:21
314 Jade Guadalupe 8 147 Wayne Central 18:26.1 11:23
315 185 Katelyn Geraci 7 144 Greece Arcadia 19:42.2 12:10
316 Emily Micket 7 145 Greece Arcadia 20:25.3 12:37
317 Bailey Gause 8 148 Hamburg 20:37.4 12:44
318 Jasmyne Perry 8 149 Fulton 20:41.8 12:47
319 Arianna Sloan 7 146 Greece Arcadia 20:53.0 12:54
320 Nashlya Abreu-Diaz 7 147 Brighton 20:54.8 12:55
321 186 Cassidy Forbes 7 148 Oneida 21:17.3 13:09
322 187 Cassandra Goodison 7 149 Oneida 21:19.0 13:10
323 Britany Bartle 8 150 Fulton 21:46.1 13:27
324 188 Aryanna Bartholomew 7 150 Batavia 21:48.8 13:28
325 Elana Martinez-Nob 8 151 Mercy 24:23.6 15:04
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 37 Sir Winston Churchill (10:23.7 51:58.5 1:05.1)
=============================================
1 3 Bianca Salierno 8 9:49.8
2 4 Shayla Kuzyk 9 10:12.3
3 5 Lauren Brooks 9 10:15.9
4 12 Makayla Scaglione 9 10:45.6
5 13 Emily Reimer 8 10:54.9
6 ( 14) Sadie Braun 9 10:55.1
7 ( 43) Sarah Mateus 9 11:42.0
2. 184 Hamburg (11:30.6 57:33.0 1:15.6)
=============================================
1 15 Ella Herman 7 11:00.0
2 19 Adeline Ford 8 11:06.8
3 23 Madeline Beres 8 11:11.0
4 56 Lily Darling 7 11:59.6
5 71 Kerith McGarry 8 12:15.6
6 ( 95) Eliana Endress 8 12:38.2
7 (101) Gemma McIlroy 7 12:45.9
3. 186 Pittsford Sutherland (11:34.7 57:53.5 0:42.8)
=============================================
1 20 Hannah Dykens 8 11:07.7
2 31 Ellie Bergin 7 11:32.6
3 32 Dylan Madigan 7 11:33.1
4 51 Anna Pellegrino 8 11:49.6
5 52 Lily Wallace 7 11:50.5
6 ( 75) Hannah Wang 8 12:20.9
7 ( 77) Alejandra Blanco 8 12:22.8
4. 196 Pittsford Mendon (11:37.2 58:05.8 1:02.2)
=============================================
1 16 Riana Heffron 7 11:01.9
2 27 Jessica Robinson 8 11:22.0
3 34 Lexi Herman 8 11:34.8
4 59 Bethany Adler 7 12:03.0
5 60 Sophia Palumbo 8 12:04.1
6 ( 65) Emily Calamel 8 12:07.4
7 ( 66) Kristen Azzara 8 12:08.2
5. 219 School Of The Arts (11:40.4 58:22.0 1:32.0)
=============================================
1 11 Natalia Biehl-Narvaez 8 10:45.6
2 35 Julia Bryce 8 11:35.7
3 36 Julia Robertson 8 11:36.4
4 64 Shannon Conner 8 12:06.7
5 73 Anastasia Bauroth 8 12:17.6
6 ( 80) Tea Malone Bonacci 8 12:25.2
6. 222 Our Lady of Lourdes (11:41.5 58:27.4 1:04.2)
=============================================
1 17 Jessica Decorso 9 11:05.5
2 25 Avery Mulder 9 11:20.1
3 50 Erika Gobbi 9 11:47.1
4 62 Elizabeth Poole 9 12:05.0
5 68 Cassidie Bothwell 9 12:09.7
6 (174) Emma Buckle 9 15:12.7
7. 223 Canandaigua (11:44.2 58:40.7 1:04.8)
=============================================
1 24 Reagan Owens 8 11:19.4
2 26 Jordyn Canali 7 11:21.5
3 40 Tess Levanway 8 11:40.6
4 55 Lilie Duyssen 7 11:55.0
5 78 Ella Rowland 7 12:24.2
6 (106) Ruby Heagney 8 12:53.9
7 (120) Naomi Couillard 7 13:10.3
8. 228 Honeoye Falls-Lima (11:32.3 57:41.2 2:37.9)
=============================================
1 1 Alia Spaker 7 9:44.7
2 41 Ella Henzel-Cronin 8 11:41.7
3 47 Ann Brennan 8 11:45.9
4 63 Molly Kraynik 7 12:06.3
5 76 Elizabeth Vandick 8 12:22.6
6 ( 84) Olivia Hullihen 8 12:31.3
7 ( 94) Anna Everhart 8 12:36.0
9. 235 Brighton (11:42.5 58:32.1 1:38.1)
=============================================
1 8 Eilee Ossont 8 10:40.8
2 46 Lydia Abu-Baker 8 11:45.5
3 53 Meghan Black 7 11:52.9
4 54 Sophia Thrall 7 11:54.0
5 74 Lydia Lorenzo 8 12:18.9
6 ( 79) Kaitlin Black 7 12:25.1
7 ( 91) Lyla Delvecchio 7 12:34.2
10. 255 Mercy (11:43.9 58:39.5 1:51.5)
=============================================
1 7 Emma Spagnola 8 10:40.1
2 10 Zoe Marcus 7 10:45.4
3 72 Ainslie McCrory 8 12:16.2
4 81 Abigail Epstein 7 12:26.2
5 85 Riley Stuver 8 12:31.6
6 (104) Karli Harnishfeger 8 12:51.2
7 (127) Danyele Emler 8 13:15.7
11. 296 St. James Catholic (12:02.2 60:11.0 0:55.2)
=============================================
1 38 Talia Yawney 9 11:40.6
2 39 Amelia Glaab 7 11:40.6
3 44 Ella Holt 9 11:44.0
4 82 Jocelyn Armstrong 9 12:30.0
5 93 Lia Kirkpatrick 9 12:35.8
12. 341 Starpoint (12:12.4 61:01.6 2:08.9)
=============================================
1 29 Alyssa Armitage 8 11:28.6
2 37 Skylar Berube 8 11:38.6
3 48 Hannah Laubacker 7 11:45.9
4 83 Norah Marriner 8 12:31.0
5 144 Vivian Budny 8 13:37.5
6 (154) Michaela Staskiewicz 8 13:52.6
7 (170) Caitlin Ryan 7 14:44.8
13. 351 Fulton (12:09.6 60:47.9 2:57.5)
=============================================
1 9 Isabella Cary 8 10:43.8
2 45 Ava Demars 7 11:44.8
3 58 Caitlin Todt 7 12:02.8
4 92 Naomi Roberts 8 12:35.2
5 147 Mary Jane Mullaney 8 13:41.3
6 (163) Annyka Halligan 8 14:22.6
7 (166) Jessica Herlowski 8 14:36.9
14. 357 Iroquois (12:07.2 60:36.0 3:25.5)
=============================================
1 6 Nicole Kuener 8 10:15.9
2 30 Olivia Hawkes 8 11:31.1
3 57 Emily Petrinec 9 12:00.9
4 116 Katrina Tomal 8 13:06.7
5 148 Georgia Rider 8 13:41.4
6 (179) Lily Justice 7 16:03.8
15. 430 Lake Shore HS-NY (12:29.3 62:26.1 2:11.5)
=============================================
1 21 Hailey Kliszak 8 11:09.0
2 61 Britteny Freebern 8 12:04.6
3 88 Ava Lawn 7 12:33.8
4 128 Erin Lehnen 7 13:18.2
5 132 Abigail Coventry 8 13:20.5
6 (139) Jessica Rinehart 9 13:29.6
7 (146) Lylla Schindler 8 13:39.9
16. 472 Vernon-Verona-Sherri (12:39.7 63:18.5 2:39.8)
=============================================
1 22 Emily Kline 8 11:10.6
2 89 Zoe Bisson-Prosser 8 12:33.8
3 100 Paige Novak 8 12:43.7
4 109 Margrette Breckenridge 8 13:00.0
5 152 Natalie Hurd 7 13:50.4
6 (160) Jenna Murphy 8 14:05.8
7 (171) Helenna Clanton 8 14:47.3
17. 473 Livonia (12:39.5 63:17.1 1:43.0)
=============================================
1 42 Cameron Rode 7 11:41.8
2 90 Emma Calkins 7 12:34.2
3 98 Maryn Gammon 7 12:41.6
4 107 Carly Lang 7 12:54.7
5 136 Reagan Sykes 7 13:24.8
6 (143) Olivia Turek 7 13:37.2
18. 491 Brockport (12:44.7 63:43.3 0:57.4)
=============================================
1 67 Laura Bishop 8 12:09.4
2 97 Mackenzie Monnier 7 12:40.4
3 99 Jillian Cordeiro 7 12:43.1
4 111 Megan Smith 7 13:03.6
5 117 Reagan Hughes 7 13:06.8
6 (126) Jenna Cring 7 13:15.2
7 (173) Makayla Haibach 7 15:04.5
19. 500 Irondequoit (12:48.3 64:01.5 1:53.7)
=============================================
1 28 Annalee Capuano 8 11:25.1
2 108 Abby Lyons 7 12:59.6
3 113 Caroline Coleman 8 13:05.3
4 122 Brenna Bauman 8 13:12.7
5 129 Olivia Whalen 8 13:18.8
6 (133) Isabelle Falcone 7 13:23.5
7 (134) Marlie Capuano 7 13:23.6
20. 540 Wayne Central (12:55.8 64:38.9 1:45.4)
=============================================
1 33 Rachel Dennie 8 11:34.0
2 121 Leila Bellinger 8 13:11.3
3 125 Jennavieve Schrage 8 13:15.1
4 130 Elisabeth Snook 7 13:19.1
5 131 Jailyn Domina 8 13:19.4
6 (149) Sarah Deel 8 13:41.8
7 (156) Megan Hughes 7 13:55.3
21. 557 Sweet Home (12:59.8 64:58.8 1:26.3)
=============================================
1 69 Shannon Sullivan 8 12:10.3
2 103 Samantha Certo 8 12:48.2
3 119 Isabel Caraballo 7 13:10.0
4 124 Ashley Girdlestone 8 13:13.7
5 142 Adriana Ellsworth 7 13:36.6
6 (175) Emma Montgomery 8 15:16.9
7 (176) Jenna Bader 7 15:22.4
22. 578 Batavia (13:11.4 65:56.8 2:26.5)
=============================================
1 70 Ava Barber 7 12:12.7
2 87 Makayla Andolora 8 12:33.1
3 118 Sofia Oltramari 7 13:07.0
4 135 Noelia Ventura 8 13:24.8
5 168 Kayla Stone 8 14:39.2
6 (188) Aryanna Bartholomew 7 21:48.8
23. 597 Oneida (15:52.4 79:21.810:13.3)
=============================================
1 18 Madison Mack 8 11:05.7
2 96 Devin Calianese 8 12:39.5
3 110 Samantha Cordell 7 13:00.3
4 186 Cassidy Forbes 7 21:17.3
5 187 Cassandra Goodison 7 21:19.0
24. 640 Newark (13:21.4 66:46.7 4:57.4)
=============================================
1 2 Trinity Wells 8 9:46.4
2 145 Gabrielle McGavisk 8 13:38.3
3 159 Madison Jorgenson 8 14:05.2
4 165 Jeydimar Viera 8 14:33.0
5 169 Mea Hamelinck 7 14:43.8
6 (178) Brooklyn Baker 7 15:49.8
25. 667 Waterloo (13:49.4 69:06.7 3:11.2)
=============================================
1 112 Nadia Clingerman 7 13:03.9
2 114 Aligh Polley 7 13:05.8
3 123 Lissen Turner 8 13:13.5
4 138 Skylar Mateo 7 13:28.4
5 180 Rebecca Vanarsdale 9 16:15.1
26. 675 Eastridge (13:31.5 67:37.3 1:32.5)
=============================================
1 102 Katie Hanss 8 12:47.3
2 105 Tayla Hummel 7 12:51.4
3 150 Isabella Denaro 7 13:43.2
4 157 Bailey Wilson 7 13:55.6
5 161 Janay Riley 7 14:19.8
6 (162) Lee Rodriguez-Espada 8 14:21.9
7 (184) Krystal Nunez 8 17:50.7
27. 696 Albion (13:55.9 69:39.4 3:46.7)
=============================================
1 86 Natalie Baron 7 12:32.6
2 137 Alexis Hess 7 13:27.4
3 141 Lillian Mathes 8 13:34.9
4 151 Allison Mathes 8 13:45.2
5 181 Sarah Mathes 7 16:19.3
6 (183) Audrey Pask 7 17:37.4
28. 716 Geneva (14:23.1 71:55.4 5:08.0)
=============================================
1 49 En-Ya Shen 8 11:46.6
2 153 Daria Blanchard 8 13:50.4
3 155 Elizabeth Komara 7 13:55.2
4 177 Micheala Riley 7 15:28.6
5 182 Beatrice Carson 8 16:54.6
29. 744 Greece Arcadia (13:56.4 69:41.7 1:32.3)
=============================================
1 115 Lindsey Matzat 8 13:06.3
2 140 Emily Tibbetts 7 13:32.3
3 158 Autumn Pierga 8 13:57.2
4 164 Katelyn Gebo 8 14:27.3
5 167 Barbara Arsenault 7 14:38.6
6 (172) Autumn Evert 7 14:56.6
7 (185) Katelyn Geraci 7 19:42.2
Race 11 - Boys Varsity B (a J.V. race) for Medium schools
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Race Nicolia 12 1 Cathedral Prep 17:00.2 5:41
2 2 Teddy Warfle 10 1 Honeoye Falls-Lima 17:01.7 5:41
3 3 Dante Ubriaco 10 2 Burnt Hills-Ballston La 17:04.9 5:42
4 4 Michael O'Brien 11 1 Xavier-NYC 17:06.0 5:42
5 5 Alex Hillyard 10 3 East Aurora 17:07.8 5:43
6 6 Ryan Sheppard 11 2 Burnt Hills-Ballston La 17:12.0 5:44
7 7 Michael Messere 12 2 Burnt Hills-Ballston La 17:15.6 5:46
8 8 Ryan Dailor 9 1 Honeoye Falls-Lima 17:15.9 5:46
9 9 Ethan Hall 12 3 East Aurora 17:17.3 5:46
10 10 Mikhail Troyan 10 4 Burnt Hills-Ballston La 17:18.7 5:47
11 11 Jack Pappas 12 4 Xavier-NYC 17:19.1 5:47
12 12 Dylan Abernathy 11 3 Xavier-NYC 17:19.9 5:47
13 13 James Bagne 9 2 Walsh Jesuit 17:21.0 5:47
14 14 Adam Lenz 12 5 Walsh Jesuit 17:21.4 5:48
15 15 Zackery Scribner 10 5 Burnt Hills-Ballston La 17:21.7 5:48
16 16 Gabriel Lobaido 12 6 Burnt Hills-Ballston La 17:25.3 5:49
17 17 Jacob Sigeti 9 3 East Aurora 17:25.7 5:49
18 18 Sean Stewart 11 4 Burnt Hills-Ballston La 17:26.6 5:49
19 19 Kunal Jain 9 4 Walsh Jesuit 17:27.3 5:50
20 20 Tom Morrell 9 5 Pittsford Mendon 17:30.3 5:51
21 Matthew Sinnenberg 11 5 Burnt Hills-Ballston La 17:31.6 5:51
22 21 Vincent Ioverio 12 7 Xavier-NYC 17:31.9 5:51
23 22 Anthony Cruz 12 8 Xavier-NYC 17:33.1 5:51
24 23 Gavin McHale 9 6 Walsh Jesuit 17:34.4 5:52
25 Willard Gideon 11 6 Burnt Hills-Ballston La 17:34.9 5:52
26 24 Sean Duffy 12 9 Fordham Prep 17:35.6 5:52
27 25 Ryan Fitzgerald 11 7 Xavier-NYC 17:38.0 5:53
28 26 Jacob Hayne 11 8 Our Lady of Lourdes 17:38.5 5:53
29 27 Dean D'Addario 12 10 Fordham Prep 17:38.6 5:53
30 28 Christian Ruiz 11 9 Xavier-NYC 17:39.3 5:54
31 29 Jason Lipari 11 10 Pittsford Sutherland 17:44.1 5:55
32 Ryan Leech 11 11 Burnt Hills-Ballston La 17:45.5 5:56
33 30 Christian Coler 9 7 Honeoye Falls-Lima 17:45.7 5:56
34 Calvin Flett 10 6 Xavier-NYC 17:47.7 5:56
35 31 Thomas Zagrobelny 9 8 East Aurora 17:49.2 5:57
36 32 Joplin Hess 9 9 East Aurora 17:54.8 5:59
37 33 Corey Bricker 10 7 Walsh Jesuit 17:55.7 5:59
38 Alfred Cirelli 11 12 Xavier-NYC 17:56.6 5:59
39 34 Colin Cassidy 9 10 East Aurora 17:57.0 5:59
40 35 Seth Carr 10 8 Walsh Jesuit 17:58.4 6:00
41 36 Josh Edelbach 11 13 Honeoye Falls-Lima 17:59.8 6:00
42 37 Kyle Owlett 11 14 Pittsford Mendon 18:01.1 6:01
43 Jake Gnat 9 11 Burnt Hills-Ballston La 18:01.7 6:01
44 38 Justiin Jordaens 10 9 Fordham Prep 18:03.5 6:02
45 39 Ian McGuire 10 10 Honeoye Falls-Lima 18:03.8 6:02
46 40 Gavin Carr 9 12 Walsh Jesuit 18:04.3 6:02
47 41 Zack Passmore 10 11 East Aurora 18:04.4 6:02
48 Conor Anderson 11 15 Xavier-NYC 18:04.5 6:02
49 Brennan Eggleston 9 13 Walsh Jesuit 18:05.9 6:02
50 42 Arian Nadjimzadah 12 11 Brighton 18:07.0 6:03
51 43 Justin Fukes 11 16 Chittenango 18:07.5 6:03
52 44 Matt Adams 11 17 Batavia 18:12.5 6:05
53 45 Eric Riddle 12 12 Canandaigua 18:13.9 6:05
54 46 Connor Tribby 9 14 Grand Island 18:14.4 6:05
55 47 Joseph Fisher 11 18 Pittsford Mendon 18:15.2 6:06
56 Nick Clark 10 12 East Aurora 18:16.1 6:06
57 48 Ryan Fodero 11 19 Fordham Prep 18:16.8 6:06
58 49 Nathan Lampman 10 13 Chittenango 18:18.1 6:06
59 50 Nate Bradley 11 20 Honeoye Falls-Lima 18:18.1 6:07
60 51 Jack Balta 12 13 Pittsford Sutherland 18:18.9 6:07
61 52 Sean Crowell 11 21 Greece Arcadia 18:19.7 6:07
62 53 Dylan Price 11 22 Chittenango 18:20.0 6:07
63 54 Jeremy Williams 12 14 Greece Arcadia 18:20.1 6:07
64 Finn Cosgrove 9 15 East Aurora 18:21.5 6:08
65 55 Craig Certo 12 15 Fordham Prep 18:21.8 6:08
66 56 Omar Al-Qahtani 12 16 Pittsford Sutherland 18:22.0 6:08
67 Julian Bastionello 11 23 Xavier-NYC 18:22.5 6:08
68 Jacob Cogley 12 17 Walsh Jesuit 18:22.7 6:08
69 57 Josh Gagnier 12 18 Pittsford Sutherland 18:23.6 6:08
70 58 Christian Bosco 12 19 Pittsford Sutherland 18:26.4 6:09
71 59 Tom Ognibene 11 24 Batavia 18:27.8 6:10
72 60 Bryan Robertson 9 16 Williamsville South 18:27.8 6:10
73 61 Peter Frisina 12 20 Cathedral Prep 18:28.3 6:10
74 62 Terence Deneny 11 25 Fordham Prep 18:28.8 6:10
75 John Peyla 12 21 Mount Saint Joseph 18:29.6 6:10
76 63 Owen Tompkins 12 22 Honeoye Falls-Lima 18:32.0 6:11
77 64 Caden Farr 9 17 Cathedral Prep 18:33.1 6:12
78 65 Ryan Daniels 12 23 Canandaigua 18:33.3 6:12
79 66 Jacob Caputo 12 24 Pittsford Mendon 18:34.1 6:12
80 67 Tom Carroll 10 14 Cathedral Prep 18:35.4 6:12
81 Jayden Kaptein 10 15 Burnt Hills-Ballston La 18:36.1 6:12
82 Max Hussey 11 26 Burnt Hills-Ballston La 18:36.1 6:13
83 Alexander Vitarelli 12 25 Xavier-NYC 18:37.0 6:13
84 68 Ryan Kabel 12 26 Batavia 18:38.7 6:13
85 69 David Spring 11 27 Williamsville South 18:39.6 6:14
86 70 Connor Stetts 9 18 Johnson City-NY 18:41.1 6:14
87 Tony Ennis 11 28 Honeoye Falls-Lima 18:41.7 6:14
88 Max Rohrbacker 12 27 Xavier-NYC 18:42.5 6:15
89 Andrew Brincka 12 28 Honeoye Falls-Lima 18:44.0 6:15
90 Nick Breton 11 29 Burnt Hills-Ballston La 18:46.8 6:16
91 71 Alex Giancola 10 16 Chittenango 18:49.2 6:17
92 72 James Kinsley 11 30 Johnson City-NY 18:49.5 6:17
93 73 Jonah Epps 9 19 Batavia 18:50.1 6:17
94 74 Kurtis Gobbi 11 31 Our Lady of Lourdes 18:50.2 6:17
95 75 Joe Ott 9 20 Cathedral Prep 18:50.2 6:17
96 76 Jordan Wittmeyer 10 17 Hamburg 18:52.6 6:18
97 77 David Seale 9 21 Chittenango 18:53.0 6:18
98 78 Devin Maxwell 11 32 Greece Arcadia 18:53.6 6:18
99 Matteo Marchesi 10 18 Xavier-NYC 18:55.0 6:19
100 79 Charlie Caryl 9 22 Cathedral Prep 18:56.0 6:19
101 Collin Brady 11 33 Burnt Hills-Ballston La 18:56.4 6:19
102 Cyrus Emadi 12 29 Mount Saint Joseph 18:58.0 6:20
103 Nick Tucci 12 30 Walsh Jesuit 18:58.4 6:20
104 80 Christopher Fursman 12 31 Pittsford Mendon 19:00.1 6:20
105 81 Cameron Austin 11 34 Batavia 19:00.5 6:21
106 82 Scott Hendee 11 35 Pittsford Sutherland 19:01.0 6:21
107 83 Tyler Depaolis 11 36 Pittsford Sutherland 19:02.5 6:21
108 Austin Everhart 10 19 Honeoye Falls-Lima 19:03.3 6:22
109 84 Bobby Boland 11 37 Cathedral Prep 19:03.7 6:22
110 85 Joshua Vizzi 9 23 Grand Island 19:04.4 6:22
111 Peter Neville 12 32 Cathedral Prep 19:04.6 6:22
112 86 Graeme Billiski 12 33 Pittsford Mendon 19:04.8 6:22
113 87 Max Baker-Terhaar 9 24 Amherst 19:06.4 6:23
114 88 Jack Rohrer 12 34 Pittsford Mendon 19:06.7 6:23
115 Nick Baritot 9 25 East Aurora 19:06.8 6:23
116 89 Trey Ruhlmann 11 38 Brighton 19:07.2 6:23
117 90 Vincent Johnson 11 39 Geneva 19:07.2 6:23
118 Daniel Vasbinder 12 35 East Aurora 19:07.3 6:23
119 91 Michael Barrett 11 40 Fordham Prep 19:08.4 6:23
120 Jack Ormsbee 10 20 Burnt Hills-Ballston La 19:08.7 6:23
121 Benjamin Terhaar 9 26 Williamsville East 19:09.1 6:24
122 Jack Martin 9 27 Honeoye Falls-Lima 19:09.4 6:24
123 Alex Denzak 12 36 Pittsford Mendon 19:10.6 6:24
124 Stephen Murphy 11 41 East Aurora 19:11.1 6:24
125 Harrison Shashaty 12 37 Honeoye Falls-Lima 19:11.7 6:24
126 Michael Anderson 12 38 Pittsford Mendon 19:13.0 6:25
127 Alex Wintering 10 21 Walsh Jesuit 19:13.1 6:25
128 92 Nick Mecca 11 42 Canisius 19:14.5 6:25
129 93 Will Moore 11 43 Vestal 19:15.4 6:26
130 94 Cordell Reynolds 10 22 Hamburg 19:16.0 6:26
131 95 Matt McManus 12 39 Greece Arcadia 19:16.4 6:26
132 96 Wyland Kiefer 12 40 Williamsville South 19:16.8 6:26
133 Phil Ackerman 10 23 Honeoye Falls-Lima 19:17.0 6:26
134 Jed Nash 12 41 Fordham Prep 19:17.7 6:26
135 97 Josh Kracker 11 44 Canisius 19:18.3 6:27
136 Alex Trawick 11 45 Pittsford Mendon 19:19.2 6:27
137 Carlton Aures 12 42 East Aurora 19:20.0 6:27
138 98 Ben Harding 11 46 Canandaigua 19:20.1 6:27
139 Tyler Halt 11 47 East Aurora 19:20.5 6:27
140 99 Jack Mandura 9 28 Grand Island 19:21.7 6:28
141 Will Sharpe 11 48 Mount Saint Joseph 19:23.5 6:28
142 Alex Kolodychak 11 49 Cathedral Prep 19:25.6 6:29
143 100 Jason Chen 12 43 Vestal 19:26.0 6:29
144 101 Nick Ayelsworth 11 50 Johnson City-NY 19:26.7 6:29
145 102 Collin Fitzgerald 9 29 Geneva 19:26.8 6:29
146 103 Michael Bradden 11 51 Canandaigua 19:27.9 6:30
147 104 Daniel Orozco 11 52 Greece Arcadia 19:29.0 6:30
148 Joseph Cvelic 12 44 Fordham Prep 19:31.1 6:31
149 105 Julian Vanderlinde 12 45 Greece Arcadia 19:31.9 6:31
150 106 Jaden Troiano 9 30 Hamburg 19:32.2 6:31
151 Corey Wirth 12 46 Honeoye Falls-Lima 19:34.1 6:32
152 107 Will Michalak 9 31 Amherst 19:34.2 6:32
153 108 Luke Glaser 11 53 Starpoint 19:36.9 6:33
154 109 Ed Heller 10 24 Chittenango 19:38.1 6:33
155 110 Seamus Galvin 11 54 Canisius 19:38.8 6:33
156 Marcis Scroger 11 55 Honeoye Falls-Lima 19:41.0 6:34
157 111 Tom Serron 11 56 Canandaigua 19:42.4 6:35
158 112 Josh Lyon 12 47 Greece Arcadia 19:43.4 6:35
159 Jack Hulsey 9 32 Honeoye Falls-Lima 19:44.1 6:35
160 113 Nick Schaeffer 12 48 Amherst 19:44.7 6:35
161 Ryan Muakkassa 10 25 Walsh Jesuit 19:44.8 6:35
162 Edgar Aguirre 12 49 Fordham Prep 19:44.9 6:35
163 114 Ethan Conner 11 57 Amherst 19:45.7 6:36
164 115 Isiah Prado 11 58 Chittenango 19:46.2 6:36
165 116 Ethan Wickham 11 59 Starpoint 19:46.3 6:36
166 117 Joe Wawrzyniak 9 33 Sweet Home 19:47.1 6:36
167 Owen Stein 12 50 Honeoye Falls-Lima 19:48.1 6:37
168 Lukas Switzer 12 51 Greece Athena 19:48.5 6:37
169 118 Patrick Scheel 11 60 Vestal 19:48.8 6:37
170 Gavin MacLean 9 34 Williamsville East 19:49.5 6:37
171 Hunter Phillips 12 52 Pittsford Mendon 19:49.6 6:37
172 Aidan Hughes 11 61 Greece Arcadia 19:50.7 6:37
173 119 Alex Kazmierczak 12 53 Starpoint 19:50.8 6:37
174 Zachary Yung 12 54 Pittsford Mendon 19:53.4 6:38
175 120 Thomas Keane 12 55 Canisius 19:53.6 6:38
176 121 Kameron Kuszlyk 9 35 Batavia 19:54.8 6:39
177 122 Adam Mazur 9 36 Sweet Home 19:56.0 6:39
178 Henry Cole 12 56 Honeoye Falls-Lima 19:56.7 6:39
179 123 Austin Childs 9 37 Grand Island 19:56.9 6:39
180 Alex Marciniak 11 62 Pittsford Mendon 19:58.0 6:40
181 124 Austen Maurer 11 63 Johnson City-NY 19:59.4 6:40
182 125 Aidan Schiller 9 38 Amherst 20:00.7 6:41
183 126 Brendan Todt 11 64 Fulton 20:02.2 6:41
184 127 Brayton Slusser 11 65 Geneva 20:05.2 6:42
185 128 Aiden Clemente 10 26 Amherst 20:07.1 6:43
186 129 Joe West 12 57 Vestal 20:08.5 6:43
187 Michael Feeley 9 39 Honeoye Falls-Lima 20:11.4 6:44
188 130 Cade Chesler 10 27 Canandaigua 20:11.5 6:44
189 131 Tom Briggs 11 66 Vestal 20:11.8 6:44
190 132 Aidan Kirk 10 28 Starpoint 20:12.1 6:45
191 133 Will Walsh 11 67 Canandaigua 20:13.0 6:45
192 134 Kyle Fitzgerald 11 68 Geneva 20:13.4 6:45
193 135 Dalton Matthews 11 69 Starpoint 20:14.0 6:45
194 136 Isaac Kruger 11 70 Our Lady of Lourdes 20:14.8 6:45
195 Sam Myers 11 71 Pittsford Sutherland 20:15.4 6:46
196 Zack Farnham 10 29 Honeoye Falls-Lima 20:15.8 6:46
197 Alec Kazacos 11 72 Pittsford Sutherland 20:16.0 6:46
198 137 Justin Gill 11 73 Canisius 20:16.3 6:46
199 Conner Roberts 11 74 Honeoye Falls-Lima 20:17.2 6:46
200 138 Joshua Wolski 9 40 Amherst 20:19.0 6:47
201 Drew Busa 10 30 Chittenango 20:19.4 6:47
202 Omar Armbruster 9 41 Honeoye Falls-Lima 20:20.4 6:47
203 William Frost 12 58 Fordham Prep 20:20.5 6:47
204 139 Doug Whitney 9 42 Johnson City-NY 20:20.9 6:47
205 Tristan Lafountaine 9 43 Chittenango 20:21.1 6:48
206 Will Christopher 9 44 Amherst 20:21.1 6:48
207 140 Nate Linton 10 31 Hamburg 20:22.6 6:48
208 141 Ayden Dowd-Devay 10 32 Batavia 20:22.9 6:48
209 Dylan Gaus 12 59 Batavia 20:23.0 6:48
210 Brody Toth 9 45 Walsh Jesuit 20:24.7 6:49
211 142 Cameron Kneeppel 11 75 Starpoint 20:25.0 6:49
212 Willem Zoeke 10 33 Honeoye Falls-Lima 20:25.2 6:49
213 143 Jared Kapusczak 10 34 Sweet Home 20:26.9 6:49
214 Nick Lamkin 9 46 Batavia 20:28.6 6:50
215 Jack Whitaker 12 60 Pittsford Mendon 20:29.2 6:50
216 Jack Improta 11 76 East Aurora 20:29.2 6:50
217 144 Adam Smith 12 61 Sweet Home 20:29.9 6:50
218 Trevor Lancto 9 47 Honeoye Falls-Lima 20:30.0 6:50
219 145 Ethan Prosser 10 35 Sweet Home 20:31.3 6:51
220 Josh Dutcher 10 36 Canandaigua 20:31.5 6:51
221 Trevor Youngers 11 77 East Aurora 20:32.5 6:51
222 Shawn Murphy 9 48 Amherst 20:32.7 6:51
223 Mitch Farrar 12 62 Amherst 20:34.1 6:52
224 Chris Rohrer 12 63 Pittsford Mendon 20:35.1 6:52
225 Mike Miller 11 78 Amherst 20:40.7 6:54
226 146 Connor Kabat 11 79 Johnson City-NY 20:42.3 6:55
227 Nathan Courtright 11 80 Greece Athena 20:42.9 6:55
228 Sam Ronan 11 81 Pittsford Sutherland 20:44.3 6:55
229 147 Daniel Joyce 10 37 Hamburg 20:44.9 6:55
230 Collin Allison 10 38 Honeoye Falls-Lima 20:44.9 6:55
231 Eli Pask 9 49 Albion 20:46.3 6:56
232 148 Ronan Gasser 9 50 Starpoint 20:47.6 6:56
233 Roman Dweyer 9 51 Starpoint 20:47.8 6:56
234 Damian Escobar 12 64 Batavia 20:50.0 6:57
235 149 Alex Gill 12 65 Vestal 20:50.1 6:57
236 150 Ben Biniskewicz 11 82 Canisius 20:50.3 6:57
237 151 Danner Leyonmark 9 52 Hamburg 20:51.4 6:58
238 Matt Tommasi 12 66 Pittsford Mendon 20:54.4 6:59
239 Drew Toth 11 83 Walsh Jesuit 20:54.7 6:59
240 Jacob Canne 12 67 Canandaigua 20:55.0 6:59
241 152 Patrick Boese 12 68 Brighton 20:56.9 6:59
242 153 Tyler Geberl 10 39 Canisius 20:58.2 7:00
243 Kyle Schnauffer 9 53 Chittenango 20:59.3 7:00
244 Jack Peterson 11 84 Pittsford Mendon 21:00.1 7:01
245 Colin Steiner 11 85 Newark 21:02.1 7:01
246 Riley Wall 10 40 Honeoye Falls-Lima 21:04.0 7:02
247 Kylar Vermuelin 9 54 Newark 21:04.5 7:02
248 154 Aidan Brown 9 55 Williamsville South 21:06.0 7:02
249 Max Magee 11 86 Honeoye Falls-Lima 21:09.0 7:03
250 155 Blake Janiszeski 10 41 Hamburg 21:10.2 7:04
251 Codey Cumber 10 42 Chittenango 21:11.7 7:04
252 156 Steve Nowak 10 43 Sweet Home 21:13.4 7:05
253 Will Leve 12 69 Pittsford Sutherland 21:15.5 7:06
254 Nike McCune 9 56 Walsh Jesuit 21:16.2 7:06
255 Chris Klein 10 44 Cathedral Prep 21:16.7 7:06
256 Sam Stoelting 11 87 Starpoint 21:19.3 7:07
257 Carson Karagiozis 9 57 Walsh Jesuit 21:19.9 7:07
258 157 David Kim 11 88 Vestal 21:20.9 7:07
259 George Reimers 9 58 East Aurora 21:21.0 7:07
260 Luke Varricchio 9 59 Canandaigua 21:21.5 7:08
261 Tyler Irvin 12 70 Olean 21:22.2 7:08
262 158 Alex Wright 9 60 Grand Island 21:22.6 7:08
263 Sam Semon 11 89 Burnt Hills-Ballston La 21:23.1 7:08
264 Nate Holst 9 61 Hamburg 21:24.5 7:09
265 159 Aidan Gleason 12 71 Brighton 21:24.6 7:09
266 Will Davis 11 90 Canandaigua 21:24.8 7:09
267 Anthony Mercurio 12 72 East Aurora 21:25.1 7:09
268 Joseph Gunnells 9 62 East Aurora 21:25.3 7:09
269 160 Antonio Quiles 11 91 Hutch Tech 21:26.6 7:09
270 161 Tom Keegan 12 73 Brighton 21:27.2 7:10
271 Jason Sagun 10 45 Walsh Jesuit 21:27.5 7:10
272 Nolan Meredith 10 46 Starpoint 21:28.2 7:10
273 Shawn Blair 9 63 Hamburg 21:31.7 7:11
274 162 Brennan Kelley 11 92 Geneva 21:32.4 7:11
275 Tj Langley 11 93 Honeoye Falls-Lima 21:37.6 7:13
276 Ely Galvin 11 94 East Aurora 21:38.8 7:13
277 Jackson Keys 9 64 Canandaigua 21:42.4 7:15
278 Zach Colacecchi 9 65 Albion 21:42.9 7:15
279 Evan Kashtan 12 74 Pittsford Sutherland 21:42.9 7:15
280 Davis Schiller 11 95 Amherst 21:43.4 7:15
281 Xavier Wonch 11 96 Hamburg 21:45.4 7:16
282 Alex Peterson 10 47 Olean 21:45.8 7:16
283 Justin Slate 12 75 Canisius 21:46.1 7:16
284 Nolan Robillard 9 66 Hamburg 21:47.0 7:16
285 Nate Yoder 9 67 Canandaigua 21:49.2 7:17
286 Ethan Kimball 12 76 Batavia 21:51.5 7:18
287 Jack Elkonoh 12 77 Mount Saint Joseph 21:52.1 7:18
288 Chester Boring 11 97 Albion 21:55.9 7:19
289 Abram Czarnecki 12 78 Chittenango 22:01.5 7:21
290 Eli Grout 9 68 Honeoye Falls-Lima 22:06.2 7:23
291 Tyler Falkenburg 9 69 Chittenango 22:07.1 7:23
292 163 Anthony Jones 9 70 Sweet Home 22:08.1 7:23
293 Ian Reynolds 12 79 Greece Olympia 22:08.9 7:23
294 Ivan Vinovrski 11 98 Greece Arcadia 22:10.7 7:24
295 Dominic Lewis 9 71 Sweet Home 22:12.8 7:25
296 Gavin Henderson 9 72 Honeoye Falls-Lima 22:14.2 7:25
297 Jake McIlwaine 10 48 Canandaigua 22:15.8 7:26
298 164 Paul Schimanovich 12 80 Williamsville South 22:16.0 7:26
299 Brett Andolino 12 81 Hamburg 22:17.1 7:26
300 Jacob Shell 11 99 Burnt Hills-Ballston La 22:17.5 7:26
301 Tj Thomas 10 49 Burnt Hills-Ballston La 22:19.7 7:27
302 165 Caleb Clarke 11100 Fulton 22:20.0 7:27
303 Jake Williams 9 73 Honeoye Falls-Lima 22:20.2 7:27
304 Will York 12 82 Canandaigua 22:28.2 7:30
305 Andrew McCarthy 12 83 Pittsford Sutherland 22:28.9 7:30
306 Griffin Humbert 11101 Olean 22:30.6 7:31
307 166 Gavin Rogalairich 9 74 Johnson City-NY 22:33.9 7:32
308 Kenny Vath 12 84 Greece Olympia 22:34.9 7:32
309 167 Cory Dexter 11102 Fulton 22:35.7 7:32
310 Zachary Kiesman 11103 Starpoint 22:37.0 7:33
311 Drew Dipirro 9 75 Starpoint 22:38.4 7:33
312 Evan Alberti 10 50 Williamsville East 22:38.6 7:33
313 168 Esteban Hernandez 10 51 Hutch Tech 22:39.0 7:33
314 Ben Rizzo 10 52 Canandaigua 22:40.1 7:34
315 Jeremy Werbow 10 53 Amherst 22:42.3 7:35
316 Sean Daley 12 85 Greece Arcadia 22:44.6 7:35
317 Nick Foran 9 76 Chittenango 22:45.6 7:36
318 Robbie Bechtel 12 86 Walsh Jesuit 22:46.3 7:36
319 169 Matthew Herkimer 11104 Our Lady of Lourdes 22:50.1 7:37
320 Luke Osciak 10 54 Walsh Jesuit 22:50.9 7:37
321 Spencer Wood 11105 Vestal 22:50.9 7:37
322 Aidan Cap 11106 Honeoye Falls-Lima 23:03.8 7:42
323 Colin Mach 9 77 Sweet Home 23:03.9 7:42
324 170 Abraham Porschet 9 78 Geneva 23:04.6 7:42
325 Max Yomaszewski 9 79 Batavia 23:06.8 7:43
326 171 Louis Genovese 10 55 Grand Island 23:10.8 7:44
327 172 Devon Seale 10 56 Fulton 23:11.8 7:44
328 Colgan Brindisi 11107 Pittsford Sutherland 23:13.7 7:45
329 Dylan Keefe 9 80 Canandaigua 23:20.1 7:47
330 173 Joshua Hong 12 87 Williamsville South 23:20.9 7:47
331 Nathan Daniel 9 81 Greece Odyssey 23:26.8 7:49
332 174 Omar Faruque 10 57 Hutch Tech 23:31.6 7:51
333 Tristian Torres 12 88 Albion 23:33.4 7:52
334 Dylan Lyness 9 82 Starpoint 23:35.2 7:52
335 Joseph Glaser 9 83 Starpoint 23:37.9 7:53
336 175 Robert Staples 12 89 Hutch Tech 23:38.3 7:53
337 Matt Stroyzk 10 58 Hamburg 23:38.4 7:53
338 176 Carter Terpstra 11108 Our Lady of Lourdes 23:40.0 7:54
339 Chase Miceli 10 59 Sweet Home 23:47.3 7:56
340 177 Nicholas Griswald 11109 Williamsville South 23:52.2 7:58
341 Josh Holdaway 12 90 Greece Odyssey 23:59.0 8:00
342 178 Jacob Young 10 60 Geneva 24:07.2 8:03
343 Ben Smith 9 84 Starpoint 24:07.4 8:03
344 Calvin Cataldo 11110 Geneva 24:07.8 8:03
345 179 Ethan Abelgore 10 61 Fulton 24:16.0 8:06
346 180 Nick Paradowski 11111 Hutch Tech 24:16.4 8:06
347 181 Kukler Taw 10 62 Hutch Tech 24:18.4 8:07
348 Giovanni Greer 12 91 Greece Athena 24:20.3 8:07
349 Josh Evans 10 63 Williamsville South 24:25.2 8:09
350 182 Sam George 11112 Brighton 24:33.4 8:12
351 Jacob Hill 9 85 Canandaigua 24:38.2 8:13
352 183 Fahad Ahmed 10 64 Hutch Tech 24:45.8 8:16
353 Ivan Morales 12 92 Hutch Tech 24:55.5 8:19
354 Matt Suflita 11113 Greece Arcadia 24:58.7 8:20
355 Alex Zeigler 9 86 Hutch Tech 25:05.9 8:22
356 Ethan Lauser 12 93 Olean 25:11.4 8:24
357 Matt Bills 9 87 Batavia 25:12.6 8:25
358 Carson Stansbury 9 88 Chittenango 25:16.0 8:26
359 Jack Gale 9 89 Greece Odyssey 25:21.6 8:28
360 Ryan Realbuto 11114 Pittsford Mendon 25:35.6 8:32
361 184 Gabe Webb 12 94 Fulton 25:47.3 8:36
362 Brennen Balsamo 10 65 Greece Odyssey 25:55.7 8:39
363 Carter Weitzel 9 90 Canandaigua 26:02.6 8:41
364 185 Matt O'Sullivan 11115 Brighton 26:39.1 8:54
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 41 Burnt Hills-Ballston Lake (17:14.6 86:12.9 0:16.8)
=============================================
1 3 Dante Ubriaco 10 17:04.9
2 6 Ryan Sheppard 11 17:12.0
3 7 Michael Messere 12 17:15.6
4 10 Mikhail Troyan 10 17:18.7
5 15 Zackery Scribner 10 17:21.7
6 ( 16) Gabriel Lobaido 12 17:25.3
7 ( 18) Sean Stewart 11 17:26.6
2. 70 Xavier-NYC (17:22.0 86:50.0 0:27.1)
=============================================
1 4 Michael O'Brien 11 17:06.0
2 11 Jack Pappas 12 17:19.1
3 12 Dylan Abernathy 11 17:19.9
4 21 Vincent Ioverio 12 17:31.9
5 22 Anthony Cruz 12 17:33.1
6 ( 25) Ryan Fitzgerald 11 17:38.0
7 ( 28) Christian Ruiz 11 17:39.3
3. 94 East Aurora (17:31.0 87:34.8 0:47.0)
=============================================
1 5 Alex Hillyard 10 17:07.8
2 9 Ethan Hall 12 17:17.3
3 17 Jacob Sigeti 9 17:25.7
4 31 Thomas Zagrobelny 9 17:49.2
5 32 Joplin Hess 9 17:54.8
6 ( 34) Colin Cassidy 9 17:57.0
7 ( 41) Zack Passmore 10 18:04.4
4. 102 Walsh Jesuit (17:32.0 87:39.8 0:34.7)
=============================================
1 13 James Bagne 9 17:21.0
2 14 Adam Lenz 12 17:21.4
3 19 Kunal Jain 9 17:27.3
4 23 Gavin McHale 9 17:34.4
5 33 Corey Bricker 10 17:55.7
6 ( 35) Seth Carr 10 17:58.4
7 ( 40) Gavin Carr 9 18:04.3
5. 115 Honeoye Falls-Lima (17:37.4 88:06.9 1:02.1)
=============================================
1 2 Teddy Warfle 10 17:01.7
2 8 Ryan Dailor 9 17:15.9
3 30 Christian Coler 9 17:45.7
4 36 Josh Edelbach 11 17:59.8
5 39 Ian McGuire 10 18:03.8
6 ( 50) Nate Bradley 11 18:18.1
7 ( 63) Owen Tompkins 12 18:32.0
6. 192 Fordham Prep (17:59.3 89:56.3 0:46.2)
=============================================
1 24 Sean Duffy 12 17:35.6
2 27 Dean D'Addario 12 17:38.6
3 38 Justiin Jordaens 10 18:03.5
4 48 Ryan Fodero 11 18:16.8
5 55 Craig Certo 12 18:21.8
6 ( 62) Terence Deneny 11 18:28.8
7 ( 91) Michael Barrett 11 19:08.4
7. 250 Pittsford Mendon (18:16.2 91:20.8 1:29.8)
=============================================
1 20 Tom Morrell 9 17:30.3
2 37 Kyle Owlett 11 18:01.1
3 47 Joseph Fisher 11 18:15.2
4 66 Jacob Caputo 12 18:34.1
5 80 Christopher Fursman 12 19:00.1
6 ( 86) Graeme Billiski 12 19:04.8
7 ( 88) Jack Rohrer 12 19:06.7
8. 251 Pittsford Sutherland (18:15.0 91:15.0 0:42.3)
=============================================
1 29 Jason Lipari 11 17:44.1
2 51 Jack Balta 12 18:18.9
3 56 Omar Al-Qahtani 12 18:22.0
4 57 Josh Gagnier 12 18:23.6
5 58 Christian Bosco 12 18:26.4
6 ( 82) Scott Hendee 11 19:01.0
7 ( 83) Tyler Depaolis 11 19:02.5
9. 268 Cathedral Prep (18:17.5 91:27.2 1:50.0)
=============================================
1 1 Race Nicolia 12 17:00.2
2 61 Peter Frisina 12 18:28.3
3 64 Caden Farr 9 18:33.1
4 67 Tom Carroll 10 18:35.4
5 75 Joe Ott 9 18:50.2
6 ( 79) Charlie Caryl 9 18:56.0
7 ( 84) Bobby Boland 11 19:03.7
10. 293 Chittenango (18:29.6 92:27.8 0:45.5)
=============================================
1 43 Justin Fukes 11 18:07.5
2 49 Nathan Lampman 10 18:18.1
3 53 Dylan Price 11 18:20.0
4 71 Alex Giancola 10 18:49.2
5 77 David Seale 9 18:53.0
6 (109) Ed Heller 10 19:38.1
7 (115) Isiah Prado 11 19:46.2
11. 325 Batavia (18:38.0 93:09.6 0:48.0)
=============================================
1 44 Matt Adams 11 18:12.5
2 59 Tom Ognibene 11 18:27.8
3 68 Ryan Kabel 12 18:38.7
4 73 Jonah Epps 9 18:50.1
5 81 Cameron Austin 11 19:00.5
6 (121) Kameron Kuszlyk 9 19:54.8
7 (141) Ayden Dowd-Devay 10 20:22.9
12. 383 Greece Arcadia (18:51.8 94:18.8 1:09.3)
=============================================
1 52 Sean Crowell 11 18:19.7
2 54 Jeremy Williams 12 18:20.1
3 78 Devin Maxwell 11 18:53.6
4 95 Matt McManus 12 19:16.4
5 104 Daniel Orozco 11 19:29.0
6 (105) Julian Vanderlinde 12 19:31.9
7 (112) Josh Lyon 12 19:43.4
13. 422 Canandaigua (19:03.6 95:17.6 1:28.5)
=============================================
1 45 Eric Riddle 12 18:13.9
2 65 Ryan Daniels 12 18:33.3
3 98 Ben Harding 11 19:20.1
4 103 Michael Bradden 11 19:27.9
5 111 Tom Serron 11 19:42.4
6 (130) Cade Chesler 10 20:11.5
7 (133) Will Walsh 11 20:13.0
14. 506 Johnson City-NY (19:27.6 97:17.6 1:39.8)
=============================================
1 70 Connor Stetts 9 18:41.1
2 72 James Kinsley 11 18:49.5
3 101 Nick Ayelsworth 11 19:26.7
4 124 Austen Maurer 11 19:59.4
5 139 Doug Whitney 9 20:20.9
6 (146) Connor Kabat 11 20:42.3
7 (166) Gavin Rogalairich 9 22:33.9
15. 511 Grand Island (19:36.0 98:00.0 3:08.2)
=============================================
1 46 Connor Tribby 9 18:14.4
2 85 Joshua Vizzi 9 19:04.4
3 99 Jack Mandura 9 19:21.7
4 123 Austin Childs 9 19:56.9
5 158 Alex Wright 9 21:22.6
6 (171) Louis Genovese 10 23:10.8
16. 543 Williamsville South (19:57.3 99:46.2 3:48.2)
=============================================
1 60 Bryan Robertson 9 18:27.8
2 69 David Spring 11 18:39.6
3 96 Wyland Kiefer 12 19:16.8
4 154 Aidan Brown 9 21:06.0
5 164 Paul Schimanovich 12 22:16.0
6 (173) Joshua Hong 12 23:20.9
7 (177) Nicholas Griswald 11 23:52.2
17. 546 Amherst (19:38.4 98:11.7 0:54.3)
=============================================
1 87 Max Baker-Terhaar 9 19:06.4
2 107 Will Michalak 9 19:34.2
3 113 Nick Schaeffer 12 19:44.7
4 114 Ethan Conner 11 19:45.7
5 125 Aidan Schiller 9 20:00.7
6 (128) Aiden Clemente 10 20:07.1
7 (138) Joshua Wolski 9 20:19.0
18. 556 Canisius (19:40.3 98:21.5 1:01.8)
=============================================
1 92 Nick Mecca 11 19:14.5
2 97 Josh Kracker 11 19:18.3
3 110 Seamus Galvin 11 19:38.8
4 120 Thomas Keane 12 19:53.6
5 137 Justin Gill 11 20:16.3
6 (150) Ben Biniskewicz 11 20:50.3
7 (153) Tyler Geberl 10 20:58.2
19. 563 Hamburg (19:45.7 98:48.3 1:52.3)
=============================================
1 76 Jordan Wittmeyer 10 18:52.6
2 94 Cordell Reynolds 10 19:16.0
3 106 Jaden Troiano 9 19:32.2
4 140 Nate Linton 10 20:22.6
5 147 Daniel Joyce 10 20:44.9
6 (151) Danner Leyonmark 9 20:51.4
7 (155) Blake Janiszeski 10 21:10.2
20. 571 Vestal (19:46.1 98:50.5 0:56.4)
=============================================
1 93 Will Moore 11 19:15.4
2 100 Jason Chen 12 19:26.0
3 118 Patrick Scheel 11 19:48.8
4 129 Joe West 12 20:08.5
5 131 Tom Briggs 11 20:11.8
6 (149) Alex Gill 12 20:50.1
7 (157) David Kim 11 21:20.9
21. 581 Our Lady of Lourdes (20:38.8 103:13.6 6:01.5)
=============================================
1 26 Jacob Hayne 11 17:38.5
2 74 Kurtis Gobbi 11 18:50.2
3 136 Isaac Kruger 11 20:14.8
4 169 Matthew Herkimer 11 22:50.1
5 176 Carter Terpstra 11 23:40.0
22. 603 Brighton (20:12.6 101:02.9 3:20.2)
=============================================
1 42 Arian Nadjimzadah 12 18:07.0
2 89 Trey Ruhlmann 11 19:07.2
3 152 Patrick Boese 12 20:56.9
4 159 Aidan Gleason 12 21:24.6
5 161 Tom Keegan 12 21:27.2
6 (182) Sam George 11 24:33.4
7 (185) Matt O'Sullivan 11 26:39.1
23. 610 Starpoint (19:56.1 99:40.1 0:37.1)
=============================================
1 108 Luke Glaser 11 19:36.9
2 116 Ethan Wickham 11 19:46.3
3 119 Alex Kazmierczak 12 19:50.8
4 132 Aidan Kirk 10 20:12.1
5 135 Dalton Matthews 11 20:14.0
6 (142) Cameron Kneeppel 11 20:25.0
7 (148) Ronan Gasser 9 20:47.6
24. 615 Geneva (20:05.0 100:25.0 2:25.2)
=============================================
1 90 Vincent Johnson 11 19:07.2
2 102 Collin Fitzgerald 9 19:26.8
3 127 Brayton Slusser 11 20:05.2
4 134 Kyle Fitzgerald 11 20:13.4
5 162 Brennan Kelley 11 21:32.4
6 (170) Abraham Porschet 9 23:04.6
7 (178) Jacob Young 10 24:07.2
25. 671 Sweet Home (20:14.3 101:11.2 0:44.2)
=============================================
1 117 Joe Wawrzyniak 9 19:47.1
2 122 Adam Mazur 9 19:56.0
3 143 Jared Kapusczak 10 20:26.9
4 144 Adam Smith 12 20:29.9
5 145 Ethan Prosser 10 20:31.3
6 (156) Steve Nowak 10 21:13.4
7 (163) Anthony Jones 9 22:08.1
26. 809 Fulton (22:29.2 112:25.7 4:13.8)
=============================================
1 126 Brendan Todt 11 20:02.2
2 165 Caleb Clarke 11 22:20.0
3 167 Cory Dexter 11 22:35.7
4 172 Devon Seale 10 23:11.8
5 179 Ethan Abelgore 10 24:16.0
6 (184) Gabe Webb 12 25:47.3
27. 857 Hutch Tech (23:06.4 115:31.9 2:49.8)
=============================================
1 160 Antonio Quiles 11 21:26.6
2 168 Esteban Hernandez 10 22:39.0
3 174 Omar Faruque 10 23:31.6
4 175 Robert Staples 12 23:38.3
5 180 Nick Paradowski 11 24:16.4
6 (181) Kukler Taw 10 24:18.4
7 (183) Fahad Ahmed 10 24:45.8
Race 12 - Boys Jr. High #2 (Small/Medium schools)
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Eric Campbell 9 1 Sir Winston Churchill 8:37.9 5:20
2 2 Riley Coles 9 2 Sir Winston Churchill 9:08.2 5:39
3 3 Broden Haltiner 8 1 Newark 9:27.8 5:51
4 4 Jared Ballard 8 2 Lake Shore HS-NY 9:28.4 5:51
5 5 Nate Adams 8 3 Starpoint 9:28.4 5:51
6 6 Getty Testa 8 4 Iroquois 9:31.7 5:53
7 7 Steven Laframboise 8 5 Greece Arcadia 9:32.1 5:54
8 8 Andrew Meffe 9 3 Sir Winston Churchill 9:33.8 5:55
9 Luke Ondracek 8 6 Saint Barnabas 9:34.1 5:55
10 9 Makaio Sutton 8 7 Norwich 9:35.2 5:56
11 10 Austin White 9 4 Sir Winston Churchill 9:36.7 5:56
12 11 Ryan Carroll 7 1 Fulton 9:39.7 5:58
13 12 Joshua Mitchell 8 8 Greece Athena 9:43.3 6:01
14 13 Jack-Henry Fenlon 8 9 School Of The Arts 9:43.6 6:01
15 14 Michael Condo 9 5 St. James Catholic 9:44.3 6:01
16 15 Chip Murphy 8 10 Newark 9:44.3 6:01
17 16 Tyree Orbaker 8 11 Newark 9:45.4 6:02
18 17 Hafter Doris-Eaton 8 12 School Of The Arts 9:45.7 6:02
19 Ryan Hayne 9 6 Our Lady of Lourdes 9:48.7 6:04
20 18 Nate Teerlinck 8 13 Canandaigua 9:50.8 6:05
21 19 Chad French 8 14 Newark 9:55.4 6:08
22 Conner Eubank 7 2 St. Jude-PA 10:00.3 6:11
23 20 Anson Butler 8 15 Brighton 10:01.7 6:12
24 21 Drew Cox 8 16 Pittsford Mendon 10:03.7 6:13
25 22 Matthew Belles 8 17 Canandaigua 10:03.8 6:13
26 23 Evan Castlevetere 8 18 Iroquois 10:04.8 6:14
27 Luke Brown 7 3 St. Jude-PA 10:07.2 6:15
28 24 Reuben Rivers 8 19 Albion 10:07.4 6:15
29 25 Sean Lippa 8 20 Brockport 10:08.0 6:16
30 26 Cody Harloff 7 4 Batavia 10:08.5 6:16
31 27 Keegan Bauer 8 21 Vernon-Verona-Sherri 10:08.8 6:16
32 Ryan Kophstein 8 22 Notre Dame-Easton-PA 10:10.7 6:17
33 28 Stephen Kman 8 23 Norwich 10:10.7 6:17
34 29 Joey Camblin 8 24 Newark 10:11.0 6:18
35 30 Derek Andrews 8 25 Canandaigua 10:11.7 6:18
36 31 Duane Rush 8 26 Sweet Home 10:12.6 6:19
37 32 Dylan Lyons 8 27 Irondequoit 10:13.2 6:19
38 33 Nick Shaw 7 5 Fulton 10:15.6 6:20
39 34 Dan Rook 8 28 Wayne Central 10:16.6 6:21
40 35 Colby Schenkel 8 29 Pittsford Mendon 10:17.0 6:21
41 36 Chan Nam 8 30 Brighton 10:17.9 6:22
42 37 Tyler Schott 8 31 Lake Shore HS-NY 10:19.6 6:23
43 38 Brendan Kane 8 32 Pittsford Mendon 10:20.7 6:24
44 39 Ryan Spaker 8 33 Honeoye Falls-Lima 10:21.0 6:24
45 40 Colin Burke 7 6 Pittsford Mendon 10:21.7 6:24
46 Alexander Neilsen 9 7 Our Lady of Lourdes 10:23.3 6:25
47 41 Shane Daley 9 8 Iroquois 10:24.3 6:26
48 42 Noah Burke 8 34 Batavia 10:24.6 6:26
49 43 Bowen Mann 7 7 Iroquois 10:24.8 6:26
50 44 Nathan Canale 7 8 Batavia 10:25.2 6:26
51 Gabe Santos 7 9 Watkins Glen 10:25.4 6:27
52 Jonah Sissel 7 10 Watkins Glen 10:27.4 6:28
53 45 Michael Gallant 8 35 Pittsford Mendon 10:28.0 6:28
54 46 Adam Anastasas 9 9 Iroquois 10:28.6 6:29
55 47 Michael Palumbo 8 36 Pittsford Mendon 10:29.0 6:29
56 48 Ryan Brown 7 11 Geneva 10:31.6 6:30
57 49 Caleb Decker 8 37 Vernon-Verona-Sherri 10:33.2 6:31
58 50 Ty Vanepps 7 12 Greece Odyssey 10:33.3 6:31
59 51 Torrell Lee 8 38 Newark 10:36.2 6:33
60 52 Joey Banks 8 39 Vernon-Verona-Sherri 10:37.2 6:34
61 53 Nicholas Petitt 8 40 Wayne Central 10:37.7 6:34
62 54 Michael Bruno 7 13 Greece Odyssey 10:38.4 6:35
63 55 Liam Bonner 8 41 Hamburg 10:40.2 6:36
64 56 Dylan Dasilva 8 42 Irondequoit 10:44.8 6:39
65 57 Aiden McKillop 9 10 St. James Catholic 10:45.1 6:39
66 58 Tobey Palmer 8 43 Irondequoit 10:45.9 6:39
67 59 Daniel Palumbo 8 44 Pittsford Mendon 10:47.0 6:40
68 60 Ethan Frank 8 45 Fulton 10:47.6 6:40
69 61 Jacob Alvira 9 11 Lake Shore HS-NY 10:48.5 6:41
70 62 Kirk Burrill 8 46 Pittsford Sutherland 10:51.2 6:42
71 63 Christopher Woody 7 14 Geneva 10:51.6 6:43
72 64 Hayden Wolf 7 15 Iroquois 10:51.8 6:43
73 65 Joey Rogers 8 47 Honeoye Falls-Lima 10:53.2 6:44
74 66 Hudson Hall 8 48 Brighton 10:53.4 6:44
75 Max Campbell 7 16 St. Jude-PA 10:53.8 6:44
76 67 William Hobika 8 49 Pittsford Sutherland 10:54.4 6:44
77 Noah Barber 7 17 Waterloo 10:54.6 6:45
78 68 Colby Simonetti 8 50 Pittsford Sutherland 10:54.8 6:45
79 69 Parker Cornwall 8 51 Lake Shore HS-NY 10:55.7 6:45
80 70 Preston Yates 7 18 Honeoye Falls-Lima 10:58.4 6:47
81 71 Donovan Roney 7 19 Geneva 10:59.5 6:48
82 72 Simon Jahn 7 20 Brighton 10:59.9 6:48
83 73 Joseph Bull 8 52 Starpoint 11:00.4 6:48
84 Mark Lomaglio 8 53 Pittsford Mendon 11:01.0 6:48
85 74 Sean Dailor 8 54 Honeoye Falls-Lima 11:01.3 6:49
86 75 Jason Kaminsky 8 55 Greece Arcadia 11:01.7 6:49
87 76 Joe Chudy 7 21 East Aurora 11:01.8 6:49
88 77 Sam Karshick 8 56 Irondequoit 11:02.2 6:49
89 78 Semaj Anderson 8 57 Irondequoit 11:02.6 6:49
90 79 Bradley Tobin 7 22 Hamburg 11:02.7 6:50
91 80 Teagan Literovich 9 12 Sir Winston Churchill 11:03.2 6:50
92 81 Callan Reddington 8 58 School Of The Arts 11:05.0 6:51
93 82 Alec Hurd 8 59 Vernon-Verona-Sherri 11:05.3 6:51
94 83 Nathan Pieters 8 60 Irondequoit 11:06.6 6:52
95 London Hoyser 7 23 Pittsford Mendon 11:07.1 6:52
96 Bobby Jacobs 8 61 Pittsford Mendon 11:07.6 6:53
97 84 Wilson Justice 8 62 Iroquois 11:08.3 6:53
98 85 Elijah Little 8 63 Greece Arcadia 11:08.9 6:53
99 86 Gavin Leverenz 8 64 Brockport 11:09.5 6:54
100 87 Jack Skora 8 65 Hamburg 11:11.0 6:55
101 Daniel Morgan 7 24 Iroquois 11:11.7 6:55
102 88 Ethan Rheude 8 66 Canandaigua 11:12.1 6:55
103 89 Troy Artlip 7 25 Greece Arcadia 11:12.8 6:56
104 90 Andrew Cranston 7 26 Brighton 11:13.9 6:56
105 91 Devon Shepard 7 27 Lake Shore HS-NY 11:14.2 6:57
106 92 Sebastian Zebrak 7 28 Brighton 11:16.4 6:58
107 93 Rhys Bendixen 9 13 St. James Catholic 11:18.3 6:59
108 94 Jacob Lamarca 8 67 Starpoint 11:19.2 7:00
109 95 Brennan Farr 7 29 Canandaigua 11:19.3 7:00
110 Chris Coyle 7 30 Livonia 11:20.1 7:00
111 96 Evan Smith 8 68 Greece Athena 11:20.4 7:00
112 Adam Schweitzer 8 69 Notre Dame-Easton-PA 11:21.2 7:01
113 97 Owen Hunt 8 70 Albion 11:21.3 7:01
114 98 Elliot Raynor 7 31 Brighton 11:21.8 7:01
115 99 Aiden Lanse 8 71 Newark 11:22.3 7:02
116 100 Nolan Axford 8 72 East Aurora 11:22.5 7:02
117 101 Joseph Veal 8 73 Sweet Home 11:22.5 7:02
118 102 Dale Janezic 7 32 School Of The Arts 11:23.2 7:02
119 103 Ryan Miner 8 74 Greece Athena 11:24.5 7:03
120 Isaac Gray 8 75 Brighton 11:24.8 7:03
121 104 Ethan Stahlberg 8 76 Greece Arcadia 11:26.2 7:04
122 Derrick Koen 8 77 Brighton 11:26.5 7:04
123 105 Nick Harling 7 33 Albion 11:26.9 7:04
124 106 Michael Smaldino 9 14 Lake Shore HS-NY 11:27.6 7:05
125 107 Franklin Merlo 8 78 Starpoint 11:27.6 7:05
126 108 Tucker Beckett 8 79 Honeoye Falls-Lima 11:27.9 7:05
127 109 Vincent Cardinale 8 80 Geneva 11:28.2 7:05
128 110 Giovanni Gonzalez 7 34 Eastridge 11:28.7 7:06
129 111 Jacob Campbell 8 81 Honeoye Falls-Lima 11:29.0 7:06
130 112 Nikolas Read 7 35 Canandaigua 11:29.7 7:06
131 113 Nick Tartaglia 9 15 St. James Catholic 11:30.4 7:07
132 114 Riley Enes 7 36 Eastridge 11:30.9 7:07
133 115 Luke Blas 7 37 Starpoint 11:31.3 7:07
134 116 David Dickhut 8 82 East Aurora 11:31.3 7:07
135 117 Alexander Colcord 8 83 Canandaigua 11:31.9 7:08
136 118 Thomas Murray 8 84 Greece Arcadia 11:33.2 7:08
137 119 James Leaur 7 38 Starpoint 11:33.3 7:08
138 Ian Cooper 7 39 Brighton 11:33.7 7:09
139 120 Nick Salamone 7 40 Pittsford Sutherland 11:35.2 7:10
140 Kalib Swartley 7 41 Waterloo 11:35.5 7:10
141 Nate Ulrich 8 85 Canandaigua 11:36.3 7:10
142 121 Josh Defries 8 86 East Aurora 11:37.0 7:11
143 122 Quinn Schultz 8 87 Sweet Home 11:37.5 7:11
144 Joel Garcia 7 42 Newark 11:37.5 7:11
145 John Lincoln 7 43 Canandaigua 11:38.0 7:11
146 123 Colton Miller 7 44 Honeoye Falls-Lima 11:38.5 7:12
147 Grant Larsen 7 45 Honeoye Falls-Lima 11:38.7 7:12
148 124 Andrew Birtch 7 46 Starpoint 11:39.2 7:12
149 Matthew Beyer 8 88 Canandaigua 11:40.3 7:13
150 125 Sebastian Kitt 8 89 Batavia 11:40.5 7:13
151 126 Cameron Jarembek 7 47 East Aurora 11:41.5 7:13
152 Carter Halpn 8 90 Pittsford Mendon 11:42.5 7:14
153 Hayden Koch 8 91 Honeoye Falls-Lima 11:43.0 7:14
154 127 Bennett Dunstan 8 92 Wayne Central 11:43.5 7:15
155 Wyley Kielkowicz 7 48 Greece Olympia 11:44.6 7:15
156 128 Owen Doran 7 49 Wayne Central 11:46.1 7:16
157 129 John Curtis-Braley 7 50 Wayne Central 11:46.2 7:16
158 Alex Cross 7 51 Waterloo 11:48.0 7:18
159 130 Harrison Younger 8 93 East Aurora 11:48.6 7:18
160 131 Jason Gregoire 7 52 Hamburg 11:48.6 7:18
161 132 Michael Marchese 7 53 Batavia 11:49.3 7:18
162 133 Matt Holland 9 16 Lake Shore HS-NY 11:49.4 7:18
163 Nolan Deehan 7 54 Pittsford Mendon 11:50.0 7:19
164 134 Elijah Evans 7 55 Greece Arcadia 11:51.8 7:20
165 135 Benjamin Mott 7 56 Irondequoit 11:52.2 7:20
166 136 Peter Leicht 7 57 Brockport 11:53.3 7:21
167 Manny Robson 8 94 Honeoye Falls-Lima 11:54.3 7:21
168 137 Tristen Cole 8 95 Vernon-Verona-Sherri 11:55.2 7:22
169 138 Zachary Kirk 8 96 Brockport 11:55.4 7:22
170 139 Quinn Carletta 8 97 Brockport 11:55.6 7:22
171 140 Jacob Wunch 7 58 Greece Athena 11:55.9 7:22
172 Collin Murphy 7 59 Hornell 11:56.1 7:22
173 Ben Francis 8 98 Canandaigua 11:56.2 7:23
174 141 Rowan Ford 8 99 Albion 11:56.5 7:23
175 Nathan Olson 7 60 Starpoint 12:01.3 7:26
176 142 Gavin Stuhler 7 61 Brockport 12:02.4 7:26
177 143 Tiller MacDonald 8 100 East Aurora 12:03.0 7:27
178 Peyton Spatorico 7 62 Starpoint 12:03.9 7:27
179 Jeremiah Roselund 7 63 Starpoint 12:04.2 7:27
180 Mason Wiedeman 7 64 East Aurora 12:06.1 7:29
181 Drew Garringer 7 65 Pittsford Mendon 12:07.3 7:29
182 Carson Davis 8 101 Canandaigua 12:08.6 7:30
183 144 Isaac Paz 8 102 Vernon-Verona-Sherri 12:08.6 7:30
184 Weston Heferle 8 103 East Aurora 12:08.9 7:30
185 Jayden Bedient 7 66 Greece Arcadia 12:09.7 7:31
186 Geo Smith 7 67 Canandaigua 12:10.4 7:31
187 Liam Aitchison 7 68 Pittsford Mendon 12:10.9 7:32
188 145 Cole Devantier 7 69 Pittsford Sutherland 12:12.2 7:32
189 146 Tyler Hall 7 70 Fulton 12:12.4 7:33
190 147 Gordon Fagan 7 71 Pittsford Sutherland 12:13.1 7:33
191 Joey Northrup 8 104 Honeoye Falls-Lima 12:13.7 7:33
192 Robert Rappold 8 105 Greece Arcadia 12:14.2 7:34
193 Luke Stein 7 72 Starpoint 12:15.1 7:34
194 Nicholas Cruppi 8 106 Greece Arcadia 12:15.3 7:34
195 Jacob Schumacher 7 73 Pittsford Mendon 12:16.1 7:35
196 148 Dylan Bartell 8 107 Oneida 12:18.1 7:36
197 Collin Clark 8 108 Pittsford Mendon 12:20.0 7:37
198 149 Sean Eaves 8 109 Norwich 12:20.1 7:37
199 150 Casey Sullivan 8 110 Oneida 12:21.0 7:38
200 151 Webb Potter 8 111 Oneida 12:21.8 7:38
201 152 Henry Coons 7 74 Greece Athena 12:22.0 7:38
202 153 Luke Babcock 7 75 Batavia 12:22.1 7:39
203 Sam Gaylord 8 112 Honeoye Falls-Lima 12:22.3 7:39
204 154 Zack Rose 8 113 Oneida 12:22.9 7:39
205 Clayton Cody 8 114 Pittsford Mendon 12:23.1 7:39
206 155 Ethan Demars 7 76 Fulton 12:23.8 7:40
207 Jaden Polk 8 115 Greece Arcadia 12:24.4 7:40
208 156 Jaidyn McGrath 8 116 Sweet Home 12:24.7 7:40
209 Sam Chapman 7 77 Honeoye Falls-Lima 12:24.8 7:40
210 157 Dylan Depasquale 8 117 Vernon-Verona-Sherri 12:25.0 7:40
211 Brayden Floreno 7 78 Starpoint 12:25.4 7:41
212 Jacob Attanasio 8 118 Brighton 12:25.4 7:41
213 158 Patrick Jeffery 8 119 Oneida 12:25.7 7:41
214 159 Torin Irvine 8 120 Albion 12:26.2 7:41
215 Noah Lucia 8 121 Pittsford Mendon 12:26.3 7:41
216 Owen Cavo 7 79 Livonia 12:27.3 7:42
217 Bryce McInroy 8 122 Newark 12:28.1 7:42
218 Harish Panpaliya 7 80 Pittsford Mendon 12:29.7 7:43
219 160 Isaac Latoski 8 123 School Of The Arts 12:31.8 7:45
220 161 Adam Mazzola 7 81 Pittsford Sutherland 12:32.3 7:45
221 Ben Kazel 7 82 Brighton 12:32.6 7:45
222 Knox Ackerman 8 124 Honeoye Falls-Lima 12:33.1 7:45
223 Sean Dirrgl 8 125 Brighton 12:33.9 7:46
224 Kyle Davis 8 126 Canandaigua 12:36.8 7:48
225 Drew Orzell 7 83 Pittsford Mendon 12:37.5 7:48
226 Luke Lawton 7 84 Livonia 12:37.7 7:48
227 Devin Jackson 8 127 Canandaigua 12:38.0 7:48
228 162 Julian Nault 8 128 Geneva 12:38.2 7:48
229 Eli Horst 8 129 Canandaigua 12:38.3 7:49
230 163 Duncan Hubbell 8 130 Wayne Central 12:39.1 7:49
231 164 Robert Dauphinee 7 85 Brockport 12:39.3 7:49
232 Jacob Biron 8 131 East Aurora 12:39.7 7:49
233 Jacob Rodriguez 7 86 Newark 12:40.2 7:50
234 Cayden Davis 8 132 Newark 12:43.7 7:52
235 165 Kyle Kendall 8 133 Batavia 12:44.3 7:52
236 Nate Rivellino 8 134 Aquinas Institute 12:44.8 7:53
237 166 Nick Pawlikowski 7 87 Oneida 12:45.1 7:53
238 Jack Burrill 8 135 Pittsford Mendon 12:45.9 7:53
239 Cooper Rantham 7 88 Pittsford Mendon 12:48.3 7:55
240 167 Devyn Adams 11 1 Eastridge 12:50.3 7:56
241 Ethan Bisnett 7 89 Batavia 12:51.1 7:56
242 Peter Lutz 7 90 Pittsford Mendon 12:52.5 7:57
243 168 Tyler Senecal 7 91 Wayne Central 12:54.0 7:58
244 Robert Cohen 7 92 Honeoye Falls-Lima 12:54.4 7:58
245 Ken Brotherton 8 136 Brighton 12:55.2 7:59
246 Nehemiah Johnson 7 93 Wayne Central 12:55.3 7:59
247 Ben Kostowniak 8 137 Iroquois 12:58.8 8:01
248 Elijah Sifain 8 138 Pittsford Sutherland 13:00.2 8:02
249 169 Zack Russell 8 139 Norwich 13:02.1 8:03
250 Connor Fine 7 94 Pittsford Mendon 13:02.1 8:03
251 Daniel Sisco 8 140 Hornell 13:04.3 8:05
252 Adam Scott 9 17 Lake Shore HS-NY 13:04.6 8:05
253 Will Spadoni 8 141 Brighton 13:07.3 8:06
254 170 Sean Creech 8 142 Hamburg 13:07.9 8:07
255 Joshua Sidebotham 7 95 Brockport 13:08.0 8:07
256 Sam Lanzafame 8 143 Brighton 13:08.5 8:07
257 171 James Carnahan 8 144 School Of The Arts 13:08.8 8:07
258 Max Anstrom 8 145 Pittsford Mendon 13:09.8 8:08
259 172 Sean Wright 8 146 Geneva 13:11.2 8:09
260 173 Stephen Kent 7 96 Greece Athena 13:11.6 8:09
261 174 Aws Kamil 8 147 Sweet Home 13:12.3 8:10
262 Dalton Winchester 7 97 Pittsford Mendon 13:13.3 8:10
263 175 Valencio Almborg-Pe 7 98 Greece Athena 13:15.1 8:11
264 Quentin Parks 7 99 Brighton 13:16.8 8:12
265 Connor Demo 7 100 Brighton 13:17.5 8:13
266 Grayson Montague 7 101 Brockport 13:19.0 8:14
267 Lucas Davis 8 148 Canandaigua 13:19.4 8:14
268 Sean Duffy 7 102 Starpoint 13:21.1 8:15
269 Jacob Flood 7 103 Pittsford Mendon 13:23.9 8:17
270 Matthew Jorstad 7 104 Irondequoit 13:24.8 8:17
271 176 Austin Narburgh 7 105 Albion 13:26.4 8:18
272 Jack Bruggman 8 149 Batavia 13:27.4 8:19
273 177 Cade Wolcott 8 150 Albion 13:28.9 8:20
274 Jackson Ciocca 8 151 Pittsford Sutherland 13:32.8 8:22
275 Ben Levitski 8 152 Brighton 13:38.5 8:26
276 178 Andrew Kilijanski 7 106 Hamburg 13:43.2 8:29
277 Xaviar Daniely 7 107 Canandaigua 13:50.2 8:33
278 Austin Keisch 7 108 Wayne Central 13:58.7 8:38
279 Matthew Smith 8 153 Batavia 14:01.6 8:40
280 Nathan White 8 154 Iroquois 14:03.5 8:41
281 Sam Marques 7 109 Brighton 14:07.6 8:44
282 Cameron Ignizio 8 155 Irondequoit 14:08.6 8:44
283 179 Andrew Zielinski 7 110 Hamburg 14:10.1 8:45
284 180 Richard Goodwin 7 111 Eastridge 14:11.2 8:46
285 Lucian Cooper 8 156 Greece Olympia 14:12.3 8:47
286 Sam Agronick 7 112 Brighton 14:16.7 8:49
287 Blake Jackson 8 157 Canandaigua 14:17.5 8:50
288 Gavin Letendre 7 113 Honeoye Falls-Lima 14:18.4 8:50
289 Sean Hayes 7 114 Irondequoit 14:20.1 8:51
290 Kai Messmer 7 115 Starpoint 14:25.7 8:55
291 181 Randy Lin 8 158 Greece Odyssey 14:25.9 8:55
292 182 Alexander Powell 8 159 School Of The Arts 14:28.6 8:57
293 183 Nick Tedesco 9 18 St. James Catholic 14:31.4 8:58
294 Gavin Fowler 7 116 Batavia 14:31.5 8:58
295 184 Mason Bell 8 160 Norwich 14:32.5 8:59
296 185 Jeremiah Throwbridg 8 161 Geneva 14:32.6 8:59
297 Ian Castro 7 117 Iroquois 14:34.5 9:00
298 Ryan Bozek 7 118 Pittsford Mendon 14:35.1 9:01
299 Jake Davis 8 162 Livonia 14:38.1 9:02
300 186 Curtis Taylor 8 163 Fulton 14:43.4 9:06
301 Avery McLaughlin 8 164 Honeoye Falls-Lima 14:45.2 9:07
302 Jared Trivedi 8 165 Pittsford Sutherland 14:46.0 9:07
303 Ahmed Shah 7 119 Pittsford Mendon 14:47.0 9:08
304 Sheldon Boyce 8 166 Honeoye Falls-Lima 14:50.2 9:10
305 Declan Hayes 8 167 Irondequoit 14:50.6 9:10
306 Zachary Thomas 8 168 Brockport 14:50.8 9:10
307 Rory Baron 8 169 Pittsford Sutherland 14:58.3 9:15
308 Trevor Marchese 7 120 Iroquois 15:01.1 9:17
309 Cameron Gustason 7 121 Olean 15:10.9 9:23
310 187 Alex Davis 7 122 Fulton 15:12.7 9:24
311 Daniel Vullo 7 123 Honeoye Falls-Lima 15:14.4 9:25
312 Jeremiah Neale 8 170 Batavia 15:18.0 9:27
313 Jeremy Desalvo 8 171 Irondequoit 15:20.3 9:29
314 Nicholas Natale 8 172 Brockport 15:22.9 9:30
315 Ben Ward 7 124 Greece Olympia 15:31.7 9:36
316 Ricky Ruiz 8 173 Pittsford Sutherland 15:37.0 9:39
317 Matt Phillips 8 174 Wayne Central 15:40.4 9:41
318 188 Khidir Ahmed 7 125 Eastridge 15:46.2 9:45
319 Noah Cordone 8 175 Fulton 15:46.9 9:45
320 189 Christian Brown Gay 7 126 Eastridge 16:29.0 10:11
321 Travis Dygert 8 176 Fulton 16:33.6 10:14
322 Eric West 9 19 Lake Shore HS-NY 16:35.6 10:15
323 Alex Bruno 7 127 Irondequoit 16:46.0 10:21
324 Kaden Sanders 8 177 Canandaigua 17:07.7 10:35
325 190 Adam Cancelmi 7 128 Greece Odyssey 17:08.3 10:35
326 Ben Kelly 7 129 Greece Olympia 17:26.9 10:47
327 Simon Bradshaw 7 130 Fulton 17:43.9 10:57
328 191 Giovanni Arena 7 131 Greece Odyssey 17:54.7 11:04
329 Jessie Schwartz 7 132 Pittsford Mendon 18:19.8 11:19
330 Tyler Roth 8 178 Batavia 18:59.5 11:44
331 192 Gavin Koch 8 179 Greece Odyssey 21:39.9 13:23
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 82 Newark ( 9:48.8 49:03.9 0:43.2)
=============================================
1 3 Broden Haltiner 8 9:27.8
2 15 Chip Murphy 8 9:44.3
3 16 Tyree Orbaker 8 9:45.4
4 19 Chad French 8 9:55.4
5 29 Joey Camblin 8 10:11.0
6 ( 51) Torrell Lee 8 10:36.2
7 ( 99) Aiden Lanse 8 11:22.3
2. 101 Sir Winston Churchill ( 9:36.0 47:59.8 2:25.3)
=============================================
1 1 Eric Campbell 9 8:37.9
2 2 Riley Coles 9 9:08.2
3 8 Andrew Meffe 9 9:33.8
4 10 Austin White 9 9:36.7
5 80 Teagan Literovich 9 11:03.2
3. 159 Iroquois (10:10.9 50:54.2 0:56.9)
=============================================
1 6 Getty Testa 8 9:31.7
2 23 Evan Castlevetere 8 10:04.8
3 41 Shane Daley 9 10:24.3
4 43 Bowen Mann 7 10:24.8
5 46 Adam Anastasas 9 10:28.6
6 ( 64) Hayden Wolf 7 10:51.8
7 ( 84) Wilson Justice 8 11:08.3
4. 179 Pittsford Mendon (10:18.3 51:31.1 0:24.3)
=============================================
1 21 Drew Cox 8 10:03.7
2 35 Colby Schenkel 8 10:17.0
3 38 Brendan Kane 8 10:20.7
4 40 Colin Burke 7 10:21.7
5 45 Michael Gallant 8 10:28.0
6 ( 47) Michael Palumbo 8 10:29.0
7 ( 59) Daniel Palumbo 8 10:47.0
5. 253 Canandaigua (10:31.6 52:37.7 1:28.5)
=============================================
1 18 Nate Teerlinck 8 9:50.8
2 22 Matthew Belles 8 10:03.8
3 30 Derek Andrews 8 10:11.7
4 88 Ethan Rheude 8 11:12.1
5 95 Brennan Farr 7 11:19.3
6 (112) Nikolas Read 7 11:29.7
7 (117) Alexander Colcord 8 11:31.9
6. 262 Lake Shore HS-NY (10:33.3 52:46.4 1:45.8)
=============================================
1 4 Jared Ballard 8 9:28.4
2 37 Tyler Schott 8 10:19.6
3 61 Jacob Alvira 9 10:48.5
4 69 Parker Cornwall 8 10:55.7
5 91 Devon Shepard 7 11:14.2
6 (106) Michael Smaldino 9 11:27.6
7 (133) Matt Holland 9 11:49.4
7. 284 Brighton (10:41.4 53:26.8 1:12.2)
=============================================
1 20 Anson Butler 8 10:01.7
2 36 Chan Nam 8 10:17.9
3 66 Hudson Hall 8 10:53.4
4 72 Simon Jahn 7 10:59.9
5 90 Andrew Cranston 7 11:13.9
6 ( 92) Sebastian Zebrak 7 11:16.4
7 ( 98) Elliot Raynor 7 11:21.8
8. 301 Irondequoit (10:45.8 53:48.7 0:49.4)
=============================================
1 32 Dylan Lyons 8 10:13.2
2 56 Dylan Dasilva 8 10:44.8
3 58 Tobey Palmer 8 10:45.9
4 77 Sam Karshick 8 11:02.2
5 78 Semaj Anderson 8 11:02.6
6 ( 83) Nathan Pieters 8 11:06.6
7 (135) Benjamin Mott 7 11:52.2
9. 347 Vernon-Verona-Sherri (10:52.0 54:19.7 1:46.4)
=============================================
1 27 Keegan Bauer 8 10:08.8
2 49 Caleb Decker 8 10:33.2
3 52 Joey Banks 8 10:37.2
4 82 Alec Hurd 8 11:05.3
5 137 Tristen Cole 8 11:55.2
6 (144) Isaac Paz 8 12:08.6
7 (157) Dylan Depasquale 8 12:25.0
10. 356 Honeoye Falls-Lima (10:56.4 54:41.8 1:06.9)
=============================================
1 39 Ryan Spaker 8 10:21.0
2 65 Joey Rogers 8 10:53.2
3 70 Preston Yates 7 10:58.4
4 74 Sean Dailor 8 11:01.3
5 108 Tucker Beckett 8 11:27.9
6 (111) Jacob Campbell 8 11:29.0
7 (123) Colton Miller 7 11:38.5
11. 360 Greece Arcadia (10:52.4 54:21.7 1:54.1)
=============================================
1 7 Steven Laframboise 8 9:32.1
2 75 Jason Kaminsky 8 11:01.7
3 85 Elijah Little 8 11:08.9
4 89 Troy Artlip 7 11:12.8
5 104 Ethan Stahlberg 8 11:26.2
6 (118) Thomas Murray 8 11:33.2
7 (134) Elijah Evans 7 11:51.8
12. 369 Batavia (10:53.7 54:28.1 1:40.8)
=============================================
1 26 Cody Harloff 7 10:08.5
2 42 Noah Burke 8 10:24.6
3 44 Nathan Canale 7 10:25.2
4 125 Sebastian Kitt 8 11:40.5
5 132 Michael Marchese 7 11:49.3
6 (153) Luke Babcock 7 12:22.1
7 (165) Kyle Kendall 8 12:44.3
13. 373 School Of The Arts (10:53.9 54:29.3 2:48.2)
=============================================
1 13 Jack-Henry Fenlon 8 9:43.6
2 17 Hafter Doris-Eaton 8 9:45.7
3 81 Callan Reddington 8 11:05.0
4 102 Dale Janezic 7 11:23.2
5 160 Isaac Latoski 8 12:31.8
6 (171) James Carnahan 8 13:08.8
7 (182) Alexander Powell 8 14:28.6
14. 394 Starpoint (10:57.4 54:46.9 2:02.9)
=============================================
1 5 Nate Adams 8 9:28.4
2 73 Joseph Bull 8 11:00.4
3 94 Jacob Lamarca 8 11:19.2
4 107 Franklin Merlo 8 11:27.6
5 115 Luke Blas 7 11:31.3
6 (119) James Leaur 7 11:33.3
7 (124) Andrew Birtch 7 11:39.2
15. 405 Fulton (11:03.9 55:19.1 2:44.1)
=============================================
1 11 Ryan Carroll 7 9:39.7
2 33 Nick Shaw 7 10:15.6
3 60 Ethan Frank 8 10:47.6
4 146 Tyler Hall 7 12:12.4
5 155 Ethan Demars 7 12:23.8
6 (186) Curtis Taylor 8 14:43.4
7 (187) Alex Davis 7 15:12.7
16. 453 Geneva (11:17.9 56:29.1 2:06.6)
=============================================
1 48 Ryan Brown 7 10:31.6
2 63 Christopher Woody 7 10:51.6
3 71 Donovan Roney 7 10:59.5
4 109 Vincent Cardinale 8 11:28.2
5 162 Julian Nault 8 12:38.2
6 (172) Sean Wright 8 13:11.2
7 (185) Jeremiah Throwbridge 8 14:32.6
17. 460 St. James Catholic (11:33.9 57:49.5 4:47.1)
=============================================
1 14 Michael Condo 9 9:44.3
2 57 Aiden McKillop 9 10:45.1
3 93 Rhys Bendixen 9 11:18.3
4 113 Nick Tartaglia 9 11:30.4
5 183 Nick Tedesco 9 14:31.4
18. 462 Pittsford Sutherland (11:17.6 56:27.8 1:21.0)
=============================================
1 62 Kirk Burrill 8 10:51.2
2 67 William Hobika 8 10:54.4
3 68 Colby Simonetti 8 10:54.8
4 120 Nick Salamone 7 11:35.2
5 145 Cole Devantier 7 12:12.2
6 (147) Gordon Fagan 7 12:13.1
7 (161) Adam Mazzola 7 12:32.3
19. 471 Wayne Central (11:14.1 56:10.1 1:29.6)
=============================================
1 34 Dan Rook 8 10:16.6
2 53 Nicholas Petitt 8 10:37.7
3 127 Bennett Dunstan 8 11:43.5
4 128 Owen Doran 7 11:46.1
5 129 John Curtis-Braley 7 11:46.2
6 (163) Duncan Hubbell 8 12:39.1
7 (168) Tyler Senecal 7 12:54.0
20. 503 Greece Athena (11:21.3 56:46.1 2:38.7)
=============================================
1 12 Joshua Mitchell 8 9:43.3
2 96 Evan Smith 8 11:20.4
3 103 Ryan Miner 8 11:24.5
4 140 Jacob Wunch 7 11:55.9
5 152 Henry Coons 7 12:22.0
6 (173) Stephen Kent 7 13:11.6
7 (175) Valencio Almborg-Perez 7 13:15.1
21. 522 Hamburg (11:34.1 57:50.4 2:27.7)
=============================================
1 55 Liam Bonner 8 10:40.2
2 79 Bradley Tobin 7 11:02.7
3 87 Jack Skora 8 11:11.0
4 131 Jason Gregoire 7 11:48.6
5 170 Sean Creech 8 13:07.9
6 (178) Andrew Kilijanski 7 13:43.2
7 (179) Andrew Zielinski 7 14:10.1
22. 524 Brockport (11:24.4 57:01.8 1:47.6)
=============================================
1 25 Sean Lippa 8 10:08.0
2 86 Gavin Leverenz 8 11:09.5
3 136 Peter Leicht 7 11:53.3
4 138 Zachary Kirk 8 11:55.4
5 139 Quinn Carletta 8 11:55.6
6 (142) Gavin Stuhler 7 12:02.4
7 (164) Robert Dauphinee 7 12:39.3
23. 526 Albion (11:27.7 57:18.3 2:18.8)
=============================================
1 24 Reuben Rivers 8 10:07.4
2 97 Owen Hunt 8 11:21.3
3 105 Nick Harling 7 11:26.9
4 141 Rowan Ford 8 11:56.5
5 159 Torin Irvine 8 12:26.2
6 (176) Austin Narburgh 7 13:26.4
7 (177) Cade Wolcott 8 13:28.9
24. 539 East Aurora (11:26.9 57:14.1 0:39.7)
=============================================
1 76 Joe Chudy 7 11:01.8
2 100 Nolan Axford 8 11:22.5
3 116 David Dickhut 8 11:31.3
4 121 Josh Defries 8 11:37.0
5 126 Cameron Jarembek 7 11:41.5
6 (130) Harrison Younger 8 11:48.6
7 (143) Tiller MacDonald 8 12:03.0
25. 539 Norwich (11:56.2 59:40.6 4:57.3)
=============================================
1 9 Makaio Sutton 8 9:35.2
2 28 Stephen Kman 8 10:10.7
3 149 Sean Eaves 8 12:20.1
4 169 Zack Russell 8 13:02.1
5 184 Mason Bell 8 14:32.5
26. 584 Sweet Home (11:46.0 58:49.6 2:59.7)
=============================================
1 31 Duane Rush 8 10:12.6
2 101 Joseph Veal 8 11:22.5
3 122 Quinn Schultz 8 11:37.5
4 156 Jaidyn McGrath 8 12:24.7
5 174 Aws Kamil 8 13:12.3
27. 666 Greece Odyssey (14:08.2 70:40.6 7:21.4)
=============================================
1 50 Ty Vanepps 7 10:33.3
2 54 Michael Bruno 7 10:38.4
3 181 Randy Lin 8 14:25.9
4 190 Adam Cancelmi 7 17:08.3
5 191 Giovanni Arena 7 17:54.7
6 (192) Gavin Koch 8 21:39.9
28. 759 Eastridge (13:09.5 65:47.3 4:17.5)
=============================================
1 110 Giovanni Gonzalez 7 11:28.7
2 114 Riley Enes 7 11:30.9
3 167 Devyn Adams 11 12:50.3
4 180 Richard Goodwin 7 14:11.2
5 188 Khidir Ahmed 7 15:46.2
6 (189) Christian Brown Gayle 7 16:29.0
29. 761 Oneida (12:21.9 61:49.5 0:07.6)
=============================================
1 148 Dylan Bartell 8 12:18.1
2 150 Casey Sullivan 8 12:21.0
3 151 Webb Potter 8 12:21.8
4 154 Zack Rose 8 12:22.9
5 158 Patrick Jeffery 8 12:25.7
6 (166) Nick Pawlikowski 7 12:45.1
Race 13 - Sophomore Girls (All schools)
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Makenzie Marfurt 10 1 Clarence 18:41.1 6:14
2 2 Simone Davey 10 2 Vestal 19:01.0 6:21
3 3 Maggie Danzer 9 1 Clarence 19:30.1 6:31
4 Lauren Jacobs 10 3 St. Martin 19:31.2 6:31
5 Maddie Ongena 10 4 Centre Wellington-ON 19:32.8 6:31
6 4 Sarah Beckage 9 2 Clarence 19:33.4 6:32
7 5 Cassie McLaughlin 9 3 Shenendehowa 19:44.4 6:35
8 6 Lauren Biegner 9 4 Clarence 19:46.2 6:36
9 7 Jen McClintock 10 5 Shenendehowa 19:49.6 6:37
10 8 Adelyn Carney 10 6 Webster Schroeder 19:53.3 6:38
11 9 Molly Smith 9 5 Canandaigua 19:59.2 6:40
12 10 Kate Nowak 9 6 Webster Schroeder 19:59.6 6:40
13 11 Katherine Peterson 9 7 Webster Thomas 20:01.8 6:41
14 12 Madeleine Catalli 10 7 St. Marcellinus 20:07.4 6:43
15 13 Maddie Ugine 9 8 Webster Schroeder 20:10.7 6:44
16 14 Anna Ridge 8 1 Clarence 20:19.1 6:47
17 15 Jamie Gudyka 10 8 Webster Schroeder 20:22.4 6:48
18 Emily Frech 9 9 Greece Arcadia 20:30.4 6:51
19 16 Charlotte Gable 7 1 Shenendehowa 20:34.9 6:52
20 17 Laura Witt 10 9 Webster Thomas 20:40.7 6:54
21 18 Alex Judge 10 10 Sacred Heart Academy 20:49.9 6:57
22 19 Lynnie Wallen 10 11 Clarence 20:53.3 6:58
23 20 Toula Elwell 10 12 Penfield 20:55.2 6:59
24 21 Leigha Gould 10 13 Webster Schroeder 21:10.5 7:04
25 22 Megan Giesen 9 10 Webster Thomas 21:14.4 7:05
26 23 Chelsea Akins 10 14 Penfield 21:16.6 7:06
27 24 Camryn Cwiklinski 9 11 Clarence 21:21.0 7:07
28 25 Brenna McLaughlin 7 2 Shenendehowa 21:21.8 7:08
29 26 Alyssa Kondracki 9 12 Shenendehowa 21:23.3 7:08
30 Alaska Dunstan 9 13 Wayne Central 21:24.8 7:09
31 27 Michelle Coltrain 10 15 Fairport 21:25.4 7:09
32 28 Meghan Milhalko 10 16 Vestal 21:27.0 7:09
33 29 Brigid Christ 9 14 Sacred Heart Academy 21:28.7 7:10
34 30 Grace Cunningham 9 15 Webster Thomas 21:31.0 7:11
35 31 Elle Liberatore 9 16 Fairport 21:32.2 7:11
36 32 Brynn Glackin 8 2 Shenendehowa 21:32.7 7:11
37 33 Grace Lafleche 9 17 Shenendehowa 21:36.0 7:12
38 Meagan Picard 9 18 Rush-Henrietta 21:37.0 7:13
39 34 Emily Murphy 10 17 Penfield 21:37.5 7:13
40 Kaylie Lemieur 7 3 Shenendehowa 21:41.6 7:14
41 35 Maria Perez 10 18 St. Marcellinus 21:47.8 7:16
42 36 Lizzie Hanna 10 19 Webster Thomas 21:47.8 7:16
43 Madison Serapilio 9 19 Rush-Henrietta 21:49.0 7:17
44 37 Kaitlin Mohlenkamp 9 20 Walsh Jesuit 21:49.2 7:17
45 Madison Harlow 9 21 Shenendehowa 21:50.5 7:17
46 Lilly Ensminger 9 22 Shenendehowa 21:51.3 7:18
47 38 Stella Gullo 10 20 Canandaigua 21:53.1 7:18
48 39 Lexi Valachovic 10 21 Webster Thomas 21:54.9 7:19
49 Athena Langhorn 10 22 Our Lady of Lourdes 21:55.6 7:19
50 40 Callie Viggiani 9 23 Canandaigua 21:58.0 7:20
51 Emma Winden 9 24 Rush-Henrietta 21:58.9 7:20
52 Miranda John 10 23 Greece Arcadia 22:00.1 7:21
53 Sophia Colon 7 4 Shenendehowa 22:08.5 7:23
54 Abbey Gonzalez 9 25 Shenendehowa 22:08.8 7:23
55 41 Julia Miller 9 26 Fairport 22:10.2 7:24
56 Yeva Klingbeil 9 27 Shenendehowa 22:13.6 7:25
57 Grace Bissell 10 24 Shenendehowa 22:13.7 7:25
58 42 Halle Walcutt 9 28 Walsh Jesuit 22:14.0 7:25
59 43 Elizabeth Venditti 10 25 Sacred Heart Academy 22:18.4 7:27
60 44 Anissa Basnayake 9 29 Brighton 22:19.5 7:27
61 Amanda Doughbert 9 30 Spencerport 22:21.0 7:27
62 45 Erini Nweisser 10 26 St. Marcellinus 22:21.2 7:28
63 46 Caelan Baldridge 10 27 Vestal 22:23.0 7:28
64 Victoria Willard 10 28 Shenendehowa 22:25.4 7:29
65 Katie Bobowicz 10 29 Clarence 22:25.7 7:29
66 47 Caitlin Aranda 10 30 Vestal 22:27.3 7:30
67 48 Megan Cooper 11 1 Brighton 22:27.7 7:30
68 Vittoria Abell 8 3 Shenendehowa 22:28.3 7:30
69 49 Megan Brown 10 31 Walsh Jesuit 22:30.5 7:31
70 50 Allie Powers 10 32 Walsh Jesuit 22:32.0 7:31
71 51 Kati Gamache 9 31 Webster Thomas 22:32.3 7:31
72 52 Vivian Ogletree 9 32 Penfield 22:43.2 7:35
73 53 Hannah Johansen 9 33 Fairport 22:44.2 7:35
74 Madison Day 10 33 Eastridge 22:46.6 7:36
75 54 Emma McGrath 9 34 Penfield 22:51.4 7:38
76 55 Sarah Garczynski 10 34 Fairport 22:52.0 7:38
77 Sasha Benderskaya 9 35 Shenendehowa 22:53.6 7:38
78 56 Olivia Sabino 10 35 St. Marcellinus 22:54.0 7:38
79 57 Megan Edwards 9 36 Fairport 22:54.8 7:39
80 58 Jessica Suiter 9 37 Fairport 22:55.2 7:39
81 59 Paige Johnson 9 38 Greece Olympia 23:07.7 7:43
82 60 Anna Dileo 9 39 Penfield 23:08.3 7:43
83 61 Sarah Salek 10 36 Walsh Jesuit 23:12.9 7:45
84 Thea Seguin 10 37 Our Lady of Lourdes 23:13.9 7:45
85 62 Meghan Zakelj 10 38 Walsh Jesuit 23:18.4 7:47
86 63 Emma Aken 10 39 Penfield 23:19.3 7:47
87 Georgina Keilman 9 40 Penfield 23:21.0 7:47
88 Nora Fitzsimmons 9 41 Eastridge 23:21.5 7:48
89 Shelby Monroe 10 40 Northstar Christian 23:29.4 7:50
90 Elizabeth Egan 10 41 Fairport 23:30.2 7:51
91 Theresa Motsay 9 42 Penfield 23:30.7 7:51
92 Lindsey Hays 10 42 Penfield 23:36.3 7:53
93 64 Sophia Gorton 9 43 Webster Schroeder 23:42.6 7:55
94 65 Zoe Romanoski 10 43 Brighton 23:58.0 8:00
95 Bryn Carroway 10 44 Penfield 23:58.4 8:00
96 66 Marta Condie 9 44 Vestal 24:02.7 8:01
97 67 Kailee Lupton 9 45 Canandaigua 24:10.8 8:04
98 68 Olivia Romano 9 46 Canandaigua 24:11.1 8:04
99 Meredith Westrich 10 45 Fairport 24:14.5 8:05
100 Kali Crowell 9 47 Greece Arcadia 24:17.1 8:06
101 Katie Oneil 10 46 Wayne Central 24:17.5 8:06
102 69 Maya Spadoni 10 47 Brighton 24:21.8 8:08
103 70 Sarah Schaefer 9 48 Sacred Heart Academy 24:22.7 8:08
104 71 Nicole Hejmo-Jones 10 48 St. Marcellinus 24:26.7 8:09
105 72 Monica Forte 10 49 St. Marcellinus 24:30.9 8:11
106 73 Emma Gallus 10 50 Sacred Heart Academy 24:32.2 8:11
107 Skye Ellison 9 49 World of Inquiry 24:36.1 8:13
108 Katelyn Lyons 10 51 Shenendehowa 24:37.0 8:13
109 74 Martha Balthasar 10 52 Sacred Heart Academy 24:37.2 8:13
110 Alexis Dimitroff 9 50 Clarence 24:38.9 8:13
111 Cecilia Gangarosa 9 51 Penfield 24:41.4 8:14
112 Coral Cabrera 10 53 Northstar Christian 24:43.2 8:15
113 75 Ana Lach 10 54 Sacred Heart Academy 24:46.1 8:16
114 76 Makenzie Griffith 9 52 Brighton 24:50.4 8:17
115 Emma Scarantine 9 53 Clarence 24:52.2 8:18
116 Tiara Russell 10 55 Our Lady of Lourdes 24:56.7 8:19
117 Bianca Burgess 9 54 Clarence 24:57.3 8:20
118 Dyllan Amato 9 55 Greece Arcadia 25:15.5 8:26
119 77 Gabby Covas 10 56 Walsh Jesuit 25:17.0 8:26
120 Caitlin Kohlmeier 9 56 Webster Thomas 25:19.8 8:27
121 Chrissy Kropf 10 57 Walsh Jesuit 25:20.4 8:27
122 78 Regina Buralli 9 57 Brighton 25:21.0 8:27
123 Karla Van Aardt 9 58 Fairport 25:37.0 8:33
124 Engelica Dickson 10 58 Fairport 25:38.4 8:33
125 Emily Girard 10 59 Walsh Jesuit 25:40.9 8:34
126 Deka Jon-Nwakalo 10 60 Shenendehowa 25:42.4 8:35
127 79 Ellie Crowe 10 61 Brighton 25:42.7 8:35
128 Grace Burns 9 59 Webster Thomas 25:58.6 8:40
129 Maeve Fleming 10 62 Walsh Jesuit 26:01.7 8:41
130 80 Alyssia Nguyen 10 63 Greece Olympia 26:26.5 8:49
131 Mary Lennon 9 60 Sacred Heart Academy 26:30.8 8:51
132 McKenzie Keim 9 61 Penfield 26:38.3 8:53
133 Keren Park 10 64 Rush-Henrietta 26:39.7 8:54
134 Grace Pfeiffer 9 62 Penfield 26:54.2 8:59
135 81 Aubrey Reynolds 9 63 Greece Olympia 27:02.0 9:01
136 82 Alexia Chiodo 10 65 St. Marcellinus 27:02.7 9:01
137 Ashlyn Snyder 10 66 Penfield 27:05.2 9:02
138 Amanda Raynow 10 67 Walsh Jesuit 27:24.0 9:08
139 Mattea Callegari 10 68 Our Lady of Lourdes 27:51.9 9:18
140 Elon McDowell 9 64 Fairport 27:56.9 9:19
141 Jess Polk 10 69 Brighton 27:57.1 9:20
142 Delia Zhangfeng 9 65 Brighton 27:59.3 9:20
143 Molly Baumer 10 70 Penfield 28:02.6 9:21
144 Chole Hebron 9 66 World of Inquiry 29:12.8 9:45
145 Addison Burke 9 67 Walsh Jesuit 29:15.5 9:46
146 83 Kaylyn Gushue 9 68 Greece Olympia 30:37.0 10:13
147 84 Melanie Palmer 9 69 Greece Olympia 32:42.4 10:55
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 28 Clarence (19:34.0 97:49.9 1:38.0)
=============================================
1 1 Makenzie Marfurt 10 18:41.1
2 3 Maggie Danzer 9 19:30.1
3 4 Sarah Beckage 9 19:33.4
4 6 Lauren Biegner 9 19:46.2
5 14 Anna Ridge 8 20:19.1
6 ( 19) Lynnie Wallen 10 20:53.3
7 ( 24) Camryn Cwiklinski 9 21:21.0
2. 67 Webster Schroeder (20:19.3 101:36.5 1:17.2)
=============================================
1 8 Adelyn Carney 10 19:53.3
2 10 Kate Nowak 9 19:59.6
3 13 Maddie Ugine 9 20:10.7
4 15 Jamie Gudyka 10 20:22.4
5 21 Leigha Gould 10 21:10.5
6 ( 64) Sophia Gorton 9 23:42.6
3. 79 Shenendehowa (20:34.8 102:54.0 1:38.9)
=============================================
1 5 Cassie McLaughlin 9 19:44.4
2 7 Jen McClintock 10 19:49.6
3 16 Charlotte Gable 7 20:34.9
4 25 Brenna McLaughlin 7 21:21.8
5 26 Alyssa Kondracki 9 21:23.3
6 ( 32) Brynn Glackin 8 21:32.7
7 ( 33) Grace Lafleche 9 21:36.0
4. 116 Webster Thomas (21:03.2 105:15.7 1:46.0)
=============================================
1 11 Katherine Peterson 9 20:01.8
2 17 Laura Witt 10 20:40.7
3 22 Megan Giesen 9 21:14.4
4 30 Grace Cunningham 9 21:31.0
5 36 Lizzie Hanna 10 21:47.8
6 ( 39) Lexi Valachovic 10 21:54.9
7 ( 51) Kati Gamache 9 22:32.3
5. 183 Penfield (21:52.8 109:23.9 1:56.2)
=============================================
1 20 Toula Elwell 10 20:55.2
2 23 Chelsea Akins 10 21:16.6
3 34 Emily Murphy 10 21:37.5
4 52 Vivian Ogletree 9 22:43.2
5 54 Emma McGrath 9 22:51.4
6 ( 60) Anna Dileo 9 23:08.3
7 ( 63) Emma Aken 10 23:19.3
6. 189 Vestal (21:52.2 109:21.0 5:01.7)
=============================================
1 2 Simone Davey 10 19:01.0
2 28 Meghan Milhalko 10 21:27.0
3 46 Caelan Baldridge 10 22:23.0
4 47 Caitlin Aranda 10 22:27.3
5 66 Marta Condie 9 24:02.7
7. 207 Fairport (22:08.8 110:44.0 1:26.6)
=============================================
1 27 Michelle Coltrain 10 21:25.4
2 31 Elle Liberatore 9 21:32.2
3 41 Julia Miller 9 22:10.2
4 53 Hannah Johansen 9 22:44.2
5 55 Sarah Garczynski 10 22:52.0
6 ( 57) Megan Edwards 9 22:54.8
7 ( 58) Jessica Suiter 9 22:55.2
8. 219 St. Marcellinus (22:19.5 111:37.1 4:19.3)
=============================================
1 12 Madeleine Catalli 10 20:07.4
2 35 Maria Perez 10 21:47.8
3 45 Erini Nweisser 10 22:21.2
4 56 Olivia Sabino 10 22:54.0
5 71 Nicole Hejmo-Jones 10 24:26.7
6 ( 72) Monica Forte 10 24:30.9
7 ( 82) Alexia Chiodo 10 27:02.7
9. 222 Canandaigua (22:26.5 112:12.2 4:11.9)
=============================================
1 9 Molly Smith 9 19:59.2
2 38 Stella Gullo 10 21:53.1
3 40 Callie Viggiani 9 21:58.0
4 67 Kailee Lupton 9 24:10.8
5 68 Olivia Romano 9 24:11.1
10. 233 Sacred Heart Academy (22:42.4 113:31.9 3:42.3)
=============================================
1 18 Alex Judge 10 20:49.9
2 29 Brigid Christ 9 21:28.7
3 43 Elizabeth Venditti 10 22:18.4
4 70 Sarah Schaefer 9 24:22.7
5 73 Emma Gallus 10 24:32.2
6 ( 74) Martha Balthasar 10 24:37.2
7 ( 75) Ana Lach 10 24:46.1
11. 239 Walsh Jesuit (22:27.8 112:18.6 1:23.7)
=============================================
1 37 Kaitlin Mohlenkamp 9 21:49.2
2 42 Halle Walcutt 9 22:14.0
3 49 Megan Brown 10 22:30.5
4 50 Allie Powers 10 22:32.0
5 61 Sarah Salek 10 23:12.9
6 ( 62) Meghan Zakelj 10 23:18.4
7 ( 77) Gabby Covas 10 25:17.0
12. 302 Brighton (23:35.5 117:57.4 2:30.9)
=============================================
1 44 Anissa Basnayake 9 22:19.5
2 48 Megan Cooper 11 22:27.7
3 65 Zoe Romanoski 10 23:58.0
4 69 Maya Spadoni 10 24:21.8
5 76 Makenzie Griffith 9 24:50.4
6 ( 78) Regina Buralli 9 25:21.0
7 ( 79) Ellie Crowe 10 25:42.7
13. 387 Greece Olympia (27:59.2 139:55.6 9:34.7)
=============================================
1 59 Paige Johnson 9 23:07.7
2 80 Alyssia Nguyen 10 26:26.5
3 81 Aubrey Reynolds 9 27:02.0
4 83 Kaylyn Gushue 9 30:37.0
5 84 Melanie Palmer 9 32:42.4
Race 14 - Sophomore Boys (All Schools)
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Max Chew 10 1 McQuaid Jesuit 16:10.7 5:24
2 2 Mitchell Montgomery 10 2 Hil. Davidson 16:40.1 5:34
3 3 Mitchell Messer 10 3 Hil. Davidson 16:40.1 5:34
4 4 Spencer Dovi 10 4 McQuaid Jesuit 16:48.9 5:37
5 5 Xavier Gallo 10 5 Hil. Davidson 16:50.5 5:37
6 6 Joseph Falzata 10 6 St. Marcellinus 16:52.2 5:38
7 7 Brent Penwarden 10 7 McQuaid Jesuit 16:52.3 5:38
8 8 Kyle Smith 10 8 Rush-Henrietta 16:57.4 5:40
9 9 Nick Ward 10 9 Webster Thomas 17:03.2 5:42
10 10 Collin Sauter 9 1 Penfield 17:04.9 5:42
11 11 Lucas Fogh 10 10 St. Marcellinus 17:11.0 5:44
12 12 Max Kresock 10 11 McQuaid Jesuit 17:12.0 5:44
13 13 Noah Pease 9 2 Hil. Davidson 17:14.8 5:45
14 14 Ryan Martin 10 12 McQuaid Jesuit 17:14.9 5:45
15 15 Bryce Gunderman 10 13 McQuaid Jesuit 17:15.0 5:45
16 16 Nathan Johanneman 10 14 Penfield 17:16.2 5:46
17 17 Jarr Briggs 10 15 Spencerport 17:23.2 5:48
18 18 Austin Schoen 9 3 Webster Thomas 17:24.1 5:49
19 19 Henry Baker 9 4 Pittsford Sutherland 17:27.0 5:49
20 20 Jon Sullo 9 5 Webster Schroeder 17:27.4 5:50
21 21 Reza Farjami 10 16 Mount Saint Joseph 17:28.8 5:50
22 22 Dan Alli 10 17 Mount Saint Joseph 17:29.9 5:50
23 23 Colin Buckley 10 18 Hil. Davidson 17:32.7 5:51
24 24 Lucas Nothnagle 9 6 Brighton 17:33.0 5:51
25 25 Chase Leckinger 10 19 Spencerport 17:35.6 5:52
26 26 Michael Green 10 20 Penfield 17:35.8 5:52
27 27 Ben Welch 9 7 Webster Thomas 17:39.0 5:53
28 28 Brian Stroh 10 21 Hil. Davidson 17:42.4 5:55
29 29 Rylan Hodgson 10 22 Pittsford Sutherland 17:44.1 5:55
30 30 Kyle Jensen 9 8 Hilton 17:48.0 5:56
31 31 Ryan Kurtz 9 9 Hilton 17:48.7 5:57
32 32 Joe Grasso 9 10 Hilton 17:49.7 5:57
33 Owen Duffy 10 23 Our Lady of Lourdes 17:50.8 5:57
34 33 Nick Desilva 10 24 Hil. Davidson 17:58.1 6:00
35 Noah Andrews 9 11 Hil. Davidson 17:58.9 6:00
36 Nate Gilbert 9 12 Hil. Davidson 17:59.4 6:00
37 34 Nick Geigel 10 25 Pittsford Sutherland 18:00.1 6:01
38 Trevor Sommers 9 13 Hil. Davidson 18:01.3 6:01
39 35 Brendan Scheg 10 26 Hilton 18:02.0 6:01
40 Zach Lewis 10 27 Hil. Davidson 18:02.7 6:01
41 36 Eric Dehart 9 14 Vestal 18:08.8 6:03
42 37 Nicholas Krueger 10 28 Brockport 18:09.0 6:03
43 38 Conner Smith 9 15 Vestal 18:10.0 6:04
44 39 Matt Taylor 9 16 Pittsford Sutherland 18:10.5 6:04
45 40 Joey Clyde 9 17 Webster Schroeder 18:11.0 6:04
46 41 Kyle Egan 10 29 Eastridge 18:12.0 6:04
47 42 Jonathan Dingwall 10 30 Webster Thomas 18:12.0 6:04
48 43 Justin Thang 10 31 Brighton 18:13.6 6:05
49 44 Danyon Hobbs 10 32 McQuaid Jesuit 18:13.9 6:05
50 45 Quinton Veno 10 33 Webster Thomas 18:16.9 6:06
51 46 Dan Rappleye 10 34 Spencerport 18:18.0 6:06
52 Lucas Bernhard 10 35 Our Lady of Lourdes 18:19.0 6:07
53 47 Dylan Contestabile 10 36 Greece Arcadia 18:19.5 6:07
54 Devrin Dowdell 9 18 Greece Olympia 18:23.0 6:08
55 48 Ned Laduca 10 37 Spencerport 18:23.7 6:08
56 49 Gabe Valdivia 9 19 Webster Thomas 18:23.8 6:08
57 50 Adam Hostetler 9 20 Spencerport 18:24.0 6:08
58 51 Kevin Zaleski 9 21 Mount Saint Joseph 18:25.9 6:09
59 52 Angelo Destephano 10 38 Webster Thomas 18:26.6 6:09
60 53 Jeff Suflita 9 22 Greece Arcadia 18:27.2 6:10
61 Nick Wood 9 23 Webster Thomas 18:27.6 6:10
62 Henry Byrne 9 24 Hil. Davidson 18:28.5 6:10
63 Thomas Lynch 10 39 Hil. Davidson 18:29.4 6:10
64 54 Alexander Reddick 9 25 Brockport 18:29.7 6:10
65 Jk Guy 10 40 Northstar Christian 18:30.2 6:11
66 55 Nick Mady 10 41 Penfield 18:30.3 6:11
67 Matthew Heh 9 26 Greece Olympia 18:30.9 6:11
68 56 Kaleb O'Dell 10 42 Greece Arcadia 18:31.9 6:11
69 Kirk Myers 10 43 Hil. Davidson 18:32.1 6:11
70 57 Tye Leckinger 10 44 Spencerport 18:33.0 6:11
71 Colin Herzog 9 27 Canisius 18:34.2 6:12
72 Ethan Beck 9 28 Canisius 18:39.8 6:14
73 Jay Chung 9 29 Hil. Davidson 18:40.5 6:14
74 58 Patrick Sharp 8 1 Brighton 18:40.6 6:14
75 59 Elias Adler 10 45 Pittsford Sutherland 18:41.0 6:14
76 60 Will Sakowicz 9 30 Mount Saint Joseph 18:41.1 6:14
77 61 Frederick Miller 9 31 Rush-Henrietta 18:42.5 6:15
78 62 Kaidan Capossere 10 46 Brighton 18:43.4 6:15
79 63 Aidan Gowan 9 32 Brighton 18:43.5 6:15
80 64 Johnny Martone 10 47 Spencerport 18:44.4 6:15
81 65 Ben Olson 9 33 Vestal 18:47.4 6:16
82 Dane Farmer 10 48 Hil. Davidson 18:51.7 6:18
83 66 Nick Duggan 9 34 Webster Schroeder 18:51.9 6:18
84 Marshall Testa 10 49 Iroquois 18:52.4 6:18
85 67 Antonio Pacheco 9 35 Mount Saint Joseph 18:53.3 6:18
86 68 Andrew Gray 10 50 Mount Saint Joseph 18:53.7 6:18
87 69 Jonah Cuestas 9 36 Penfield 18:54.6 6:19
88 70 Adam Mroueh 10 51 Pittsford Sutherland 18:58.3 6:20
89 71 Matthew Wilkie 10 52 St. Marcellinus 18:59.6 6:20
90 72 Griffin Jones 9 37 Canandaigua 18:59.6 6:20
91 73 Joseph Lomonaco 10 53 Brockport 19:03.4 6:22
92 Ben Talbot 10 54 McQuaid Jesuit 19:05.2 6:22
93 74 Logan Ralyea 9 38 Hilton 19:06.0 6:22
94 Brendon Gillis 9 39 Spencerport 19:07.1 6:23
95 75 Jacob Marrer 9 40 Penfield 19:07.2 6:23
96 76 Andy Freeman 9 41 Rush-Henrietta 19:08.3 6:23
97 77 Tyler Petrillo 9 42 Webster Schroeder 19:10.4 6:24
98 78 Brandon Williams 9 43 Greece Arcadia 19:11.0 6:24
99 79 Steven Ludwig 10 55 Pittsford Sutherland 19:12.6 6:25
100 80 Brennan Hong 9 44 Gates-Chili 19:13.3 6:25
101 81 Carlos Fantauzzi 9 45 Canandaigua 19:15.0 6:25
102 82 Russell Harrison 10 56 Webster Schroeder 19:19.6 6:27
103 Aj Hoying 9 46 Hil. Davidson 19:20.8 6:27
104 83 Jake Scherbyn 8 2 Gates-Chili 19:21.3 6:28
105 84 Riley McElvein 10 57 Greece Arcadia 19:21.7 6:28
106 85 Nick Sturgis 10 58 Rush-Henrietta 19:22.6 6:28
107 86 Alex Hall 9 47 Mount Saint Joseph 19:23.0 6:28
108 87 Mitchell Berenson 10 59 Webster Schroeder 19:23.7 6:28
109 88 Aaron Patton 10 60 St. Marcellinus 19:27.9 6:30
110 Jack Sullivan 9 48 Pittsford Sutherland 19:30.2 6:31
111 Spencer Scalise 10 61 Webster Thomas 19:30.8 6:31
112 89 Jack Podanoffsky 9 49 Penfield 19:31.4 6:31
113 Stan Refermat 10 62 McQuaid Jesuit 19:31.9 6:31
114 90 Tim Curtis 9 50 Greece Arcadia 19:32.0 6:31
115 Rj Sagrilla 9 51 Hil. Davidson 19:32.1 6:31
116 91 Mike Tait 9 52 Vestal 19:34.0 6:32
117 92 Ryan Lembo-Ehms 9 53 Webster Schroeder 19:34.0 6:32
118 Noah Rockensuess 9 54 Canisius 19:34.9 6:32
119 93 Austin Lebeau 10 63 Hilton 19:35.1 6:32
120 94 Nathanael Strong 9 55 Brockport 19:36.4 6:33
121 95 Adam Juzwick 10 64 Brockport 19:37.7 6:33
122 96 Kaleb Haas 10 65 Brockport 19:42.3 6:35
123 97 George Morcos 10 66 Rush-Henrietta 19:43.1 6:35
124 98 Thomas Walter 10 67 Gates-Chili 19:45.5 6:36
125 Seth Altman 10 68 Hil. Davidson 19:46.0 6:36
126 99 Pj Rheude 9 56 Canandaigua 19:47.6 6:36
127 Mason Harrington 10 69 Penfield 19:49.7 6:37
128 Thomas Kippenbrock 10 70 Mount Saint Joseph 19:51.0 6:37
129 100 Collin Nelson 10 71 Hilton 19:51.7 6:38
130 Mike Capuano 10 72 Spencerport 19:51.8 6:38
131 Jason Donatella 9 57 Hilton 19:52.8 6:38
132 Hayden Lenhard 10 73 Webster Thomas 19:53.2 6:38
133 101 Aidan Croft 9 58 Rush-Henrietta 19:53.3 6:38
134 102 Antony Gilbert 9 59 Brockport 19:53.6 6:38
135 103 William Bozek 9 60 Pittsford Mendon 19:53.9 6:38
136 Jack Conti 10 74 Webster Thomas 19:55.0 6:39
137 104 Zach Morse 10 75 Canandaigua 19:55.7 6:39
138 Christian Mousso 9 61 Greece Athena 19:57.8 6:40
139 Brett Lehwald 10 76 Hil. Davidson 19:58.2 6:40
140 Royce Breslawski 10 77 Brockport 19:58.4 6:40
141 Tyler Yonker 10 78 Penfield 20:00.0 6:40
142 105 Alex Pogharian 9 62 Pittsford Mendon 20:00.6 6:41
143 106 Kyle McCullough 10 79 Brighton 20:01.6 6:41
144 107 Dan Disalvo 9 63 Canandaigua 20:04.6 6:42
145 108 Gabe Adamson 9 64 Rush-Henrietta 20:05.4 6:42
146 Anthony Bray 10 80 Hil. Davidson 20:07.3 6:43
147 109 Luigi Quattrociocch 10 81 St. Marcellinus 20:09.4 6:44
148 Andrew Geiser 9 65 Webster Schroeder 20:10.5 6:44
149 Patrick Morissette 9 66 Webster Schroeder 20:16.0 6:46
150 Nate Fox 9 67 Hilton 20:17.1 6:46
151 110 Victor Cypher 9 68 Pittsford Mendon 20:20.1 6:47
152 Dan Stapleton 10 82 Penfield 20:21.7 6:48
153 Matt Frisa 9 69 Spencerport 20:22.7 6:48
154 Kyle Jones 10 83 McQuaid Jesuit 20:22.9 6:48
155 Alex Aloi 9 70 Webster Schroeder 20:23.3 6:48
156 111 Jack Logothetis 10 84 Eastridge 20:23.9 6:48
157 Brett Whiting 10 85 Northstar Christian 20:26.5 6:49
158 Paul Stracke 9 71 Webster Thomas 20:28.0 6:50
159 Carlos Temple 9 72 Iroquois 20:28.5 6:50
160 Colin Schleappi 9 73 Hil. Davidson 20:29.0 6:50
161 Adam Alsko 9 74 Hil. Davidson 20:34.5 6:52
162 Max Parmelee 10 86 Webster Schroeder 20:35.9 6:52
163 Daniel Bishop 9 75 Penfield 20:35.9 6:52
164 David High 9 76 Pittsford Sutherland 20:36.9 6:53
165 112 Aidan Scott 9 77 Greece Arcadia 20:37.0 6:53
166 Owen Flisnik 10 87 Pittsford Sutherland 20:38.0 6:53
167 Aydin Aghaie 9 78 Hilton 20:38.5 6:53
168 113 Paul Amapadu 9 79 Brighton 20:39.2 6:54
169 Ian Ewing 9 80 Pittsford Sutherland 20:39.8 6:54
170 Jeff Hodgson 9 81 Pittsford Sutherland 20:39.9 6:54
171 Danny Riorden 9 82 Rush-Henrietta 20:41.0 6:54
172 114 Lucas Thiele 9 83 Pittsford Mendon 20:41.4 6:54
173 115 Peter Anderson 9 84 Pittsford Mendon 20:41.7 6:54
174 Thomas Demers 9 85 Brighton 20:41.8 6:54
175 Nicholas Teta 10 88 Aquinas Institute 20:42.1 6:55
176 116 Josiah Covell 9 86 Eastridge 20:43.0 6:55
177 Warner Dutro 10 89 Webster Thomas 20:44.0 6:55
178 Evan Zaryski 9 87 Hilton 20:48.6 6:57
179 117 Evan Lachance 10 90 Eastridge 20:56.9 6:59
180 Grant Ashley 10 91 Brighton 20:58.7 7:00
181 Jake Malyk 9 88 Hilton 20:59.8 7:00
182 Nathan Howard 10 92 Brockport 21:01.2 7:01
183 Christian Egger 9 89 Penfield 21:01.7 7:01
184 Luke Lloyd 9 90 Brockport 21:05.3 7:02
185 Jakob Gaetano 9 91 Greece Arcadia 21:06.5 7:03
186 Viktor Kachaluba 9 92 Greece Athena 21:09.1 7:04
187 Max Tyler 9 93 Greece Arcadia 21:10.5 7:04
188 Oliver Alva 9 94 Penfield 21:11.4 7:04
189 Adam Yauchzee 9 95 Penfield 21:11.8 7:04
190 Nick Repp 10 93 McQuaid Jesuit 21:13.7 7:05
191 Hunter Ornt 9 96 Rush-Henrietta 21:13.8 7:05
192 Kyle Tibbetts 10 94 Greece Arcadia 21:17.1 7:06
193 Connor Stevely 10 95 Hilton 21:19.2 7:07
194 118 Joe Carroll 10 96 Eastridge 21:23.5 7:08
195 Matt Morrison 10 97 Webster Schroeder 21:26.5 7:09
196 Colton Zlotkus 9 97 Webster Thomas 21:29.5 7:10
197 John Bieg 10 98 Webster Thomas 21:32.2 7:11
198 119 Justin Kuney 9 98 Canandaigua 21:36.5 7:13
199 Kyle Smith 10 99 Brockport 21:37.2 7:13
200 Alex Popen 9 99 Spencerport 21:37.5 7:13
201 Brandon Tanner 9 100 Rush-Henrietta 21:38.5 7:13
202 Andrew Guo 9 101 Brighton 21:41.0 7:14
203 Aidan Coughlin 10100 Penfield 21:42.3 7:15
204 Nick Murray-Termine 9 102 Greece Arcadia 21:47.2 7:16
205 Patrick Burke 9 103 Pittsford Sutherland 21:53.4 7:18
206 Adam Daniels 10101 Webster Thomas 21:55.1 7:19
207 Ryan Hoyt 9 104 Penfield 21:58.2 7:20
208 Bryan Armstrong 9 105 Hilton 22:00.3 7:21
209 Scott Horan 10102 Greece Arcadia 22:02.0 7:21
210 Ben Boothby 9 106 Webster Schroeder 22:02.7 7:21
211 120 Ruspal Rai 10103 Vestal 22:05.7 7:22
212 Ben Murty 10104 Penfield 22:07.2 7:23
213 121 Yatin Vij 10105 Gates-Chili 22:08.4 7:23
214 Joe McDonald 10106 Brighton 22:12.5 7:25
215 122 James Schmidt 10107 Gates-Chili 22:13.9 7:25
216 Nick Pacer 10108 Iroquois 22:15.4 7:26
217 Nate Taylor 10109 Webster Thomas 22:18.4 7:27
218 123 Hanson Chau 8 3 Gates-Chili 22:19.7 7:27
219 124 Sean Reynolds 10110 Vestal 22:21.5 7:28
220 125 Theo Donacik 9 107 Vestal 22:21.8 7:28
221 Zach Kinney 10111 Pittsford Sutherland 22:24.2 7:29
222 Zachary Williams 9 108 Brockport 22:27.6 7:30
223 Kevin Martinez 10112 Our Lady of Lourdes 22:38.3 7:33
224 Nathan Kimbley 10113 Greece Olympia 22:42.2 7:35
225 Donald Runge 9 109 Penfield 22:43.4 7:35
226 126 Cj Bacon 9 110 Eastridge 22:44.7 7:35
227 Zach Rogers 9 111 Webster Schroeder 22:45.0 7:35
228 127 Miles Uruburu 10114 Gates-Chili 22:47.9 7:36
229 Josef Steger 10115 Aquinas Institute 22:51.2 7:38
230 Nathan Schultze 9 112 Spencerport 22:53.8 7:38
231 128 Nick Benson 9 113 Pittsford Mendon 22:58.8 7:40
232 Henry Kemblowski 9 114 Brockport 22:59.8 7:40
233 Brendan Culhane 9 115 Gates-Chili 23:12.5 7:45
234 Marc Morgan 10116 Iroquois 23:26.8 7:49
235 Tyler Schmidt 9 116 Hil. Davidson 23:28.2 7:50
236 Brian Bates 10117 Hilton 23:33.4 7:52
237 Tom Hundley 10118 Greece Arcadia 23:33.7 7:52
238 129 Adam Lavere 9 117 Eastridge 23:37.9 7:53
239 William Husarek 9 118 Pittsford Sutherland 23:47.9 7:56
240 Jack Cramer 9 119 Penfield 23:59.7 8:00
241 Andrew Vechorko 9 120 Greece Arcadia 24:11.7 8:04
242 Connor Cook 9 121 Gates-Chili 24:31.0 8:11
243 Joe McCusker 10119 Penfield 24:34.6 8:12
244 130 Tom Keefe 9 122 Pittsford Mendon 24:55.8 8:19
245 Quinton Meney 9 123 Brockport 25:06.6 8:23
246 Malachi Jetty 9 124 Pittsford Sutherland 25:08.2 8:23
247 Gabe Murray 9 125 Webster Thomas 25:14.0 8:25
248 Sam Orozco 9 126 Greece Arcadia 26:00.8 8:41
249 Brandon Huynh 10120 Webster Thomas 26:07.1 8:43
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 38 McQuaid Jesuit (16:51.8 84:18.8 1:04.2)
=============================================
1 1 Max Chew 10 16:10.7
2 4 Spencer Dovi 10 16:48.9
3 7 Brent Penwarden 10 16:52.3
4 12 Max Kresock 10 17:12.0
5 14 Ryan Martin 10 17:14.9
6 ( 15) Bryce Gunderman 10 17:15.0
7 ( 44) Danyon Hobbs 10 18:13.9
2. 46 Hil. Davidson (16:59.7 84:58.2 0:52.6)
=============================================
1 2 Mitchell Montgomery 10 16:40.1
2 3 Mitchell Messer 10 16:40.1
3 5 Xavier Gallo 10 16:50.5
4 13 Noah Pease 9 17:14.8
5 23 Colin Buckley 10 17:32.7
6 ( 28) Brian Stroh 10 17:42.4
7 ( 33) Nick Desilva 10 17:58.1
3. 141 Webster Thomas (17:43.1 88:35.2 1:13.7)
=============================================
1 9 Nick Ward 10 17:03.2
2 18 Austin Schoen 9 17:24.1
3 27 Ben Welch 9 17:39.0
4 42 Jonathan Dingwall 10 18:12.0
5 45 Quinton Veno 10 18:16.9
6 ( 49) Gabe Valdivia 9 18:23.8
7 ( 52) Angelo Destephano 10 18:26.6
4. 176 Penfield (17:52.4 89:21.8 1:49.7)
=============================================
1 10 Collin Sauter 9 17:04.9
2 16 Nathan Johanneman 10 17:16.2
3 26 Michael Green 10 17:35.8
4 55 Nick Mady 10 18:30.3
5 69 Jonah Cuestas 9 18:54.6
6 ( 75) Jacob Marrer 9 19:07.2
7 ( 89) Jack Podanoffsky 9 19:31.4
5. 180 Pittsford Sutherland (18:00.6 90:02.7 1:14.0)
=============================================
1 19 Henry Baker 9 17:27.0
2 29 Rylan Hodgson 10 17:44.1
3 34 Nick Geigel 10 18:00.1
4 39 Matt Taylor 9 18:10.5
5 59 Elias Adler 10 18:41.0
6 ( 70) Adam Mroueh 10 18:58.3
7 ( 79) Steven Ludwig 10 19:12.6
6. 186 Spencerport (18:00.9 90:04.5 1:00.8)
=============================================
1 17 Jarr Briggs 10 17:23.2
2 25 Chase Leckinger 10 17:35.6
3 46 Dan Rappleye 10 18:18.0
4 48 Ned Laduca 10 18:23.7
5 50 Adam Hostetler 9 18:24.0
6 ( 57) Tye Leckinger 10 18:33.0
7 ( 64) Johnny Martone 10 18:44.4
7. 202 Hilton (18:06.9 90:34.4 1:18.0)
=============================================
1 30 Kyle Jensen 9 17:48.0
2 31 Ryan Kurtz 9 17:48.7
3 32 Joe Grasso 9 17:49.7
4 35 Brendan Scheg 10 18:02.0
5 74 Logan Ralyea 9 19:06.0
6 ( 93) Austin Lebeau 10 19:35.1
7 (100) Collin Nelson 10 19:51.7
8. 221 Mount Saint Joseph (18:11.8 90:59.0 1:24.5)
=============================================
1 21 Reza Farjami 10 17:28.8
2 22 Dan Alli 10 17:29.9
3 51 Kevin Zaleski 9 18:25.9
4 60 Will Sakowicz 9 18:41.1
5 67 Antonio Pacheco 9 18:53.3
6 ( 68) Andrew Gray 10 18:53.7
7 ( 86) Alex Hall 9 19:23.0
9. 250 Brighton (18:22.9 91:54.1 1:10.5)
=============================================
1 24 Lucas Nothnagle 9 17:33.0
2 43 Justin Thang 10 18:13.6
3 58 Patrick Sharp 8 18:40.6
4 62 Kaidan Capossere 10 18:43.4
5 63 Aidan Gowan 9 18:43.5
6 (106) Kyle McCullough 10 20:01.6
7 (113) Paul Amapadu 9 20:39.2
10. 285 Webster Schroeder (18:36.1 93:00.3 1:52.2)
=============================================
1 20 Jon Sullo 9 17:27.4
2 40 Joey Clyde 9 18:11.0
3 66 Nick Duggan 9 18:51.9
4 77 Tyler Petrillo 9 19:10.4
5 82 Russell Harrison 10 19:19.6
6 ( 87) Mitchell Berenson 10 19:23.7
7 ( 92) Ryan Lembo-Ehms 9 19:34.0
11. 285 St. Marcellinus (18:32.1 92:40.1 3:17.2)
=============================================
1 6 Joseph Falzata 10 16:52.2
2 11 Lucas Fogh 10 17:11.0
3 71 Matthew Wilkie 10 18:59.6
4 88 Aaron Patton 10 19:27.9
5 109 Luigi Quattrociocchi 10 20:09.4
12. 318 Greece Arcadia (18:46.3 93:51.3 1:02.2)
=============================================
1 47 Dylan Contestabile 10 18:19.5
2 53 Jeff Suflita 9 18:27.2
3 56 Kaleb O'Dell 10 18:31.9
4 78 Brandon Williams 9 19:11.0
5 84 Riley McElvein 10 19:21.7
6 ( 90) Tim Curtis 9 19:32.0
7 (112) Aidan Scott 9 20:37.0
13. 327 Rush-Henrietta (18:46.8 93:53.9 2:45.7)
=============================================
1 8 Kyle Smith 10 16:57.4
2 61 Frederick Miller 9 18:42.5
3 76 Andy Freeman 9 19:08.3
4 85 Nick Sturgis 10 19:22.6
5 97 George Morcos 10 19:43.1
6 (101) Aidan Croft 9 19:53.3
7 (108) Gabe Adamson 9 20:05.4
14. 350 Vestal (19:21.2 96:45.9 3:56.9)
=============================================
1 36 Eric Dehart 9 18:08.8
2 38 Conner Smith 9 18:10.0
3 65 Ben Olson 9 18:47.4
4 91 Mike Tait 9 19:34.0
5 120 Ruspal Rai 10 22:05.7
6 (124) Sean Reynolds 10 22:21.5
7 (125) Theo Donacik 9 22:21.8
15. 353 Brockport (18:59.3 94:56.2 1:28.7)
=============================================
1 37 Nicholas Krueger 10 18:09.0
2 54 Alexander Reddick 9 18:29.7
3 73 Joseph Lomonaco 10 19:03.4
4 94 Nathanael Strong 9 19:36.4
5 95 Adam Juzwick 10 19:37.7
6 ( 96) Kaleb Haas 10 19:42.3
7 (102) Antony Gilbert 9 19:53.6
16. 463 Canandaigua (19:36.5 98:02.5 1:05.0)
=============================================
1 72 Griffin Jones 9 18:59.6
2 81 Carlos Fantauzzi 9 19:15.0
3 99 Pj Rheude 9 19:47.6
4 104 Zach Morse 10 19:55.7
5 107 Dan Disalvo 9 20:04.6
6 (119) Justin Kuney 9 21:36.5
17. 503 Eastridge (20:19.9 101:39.3 3:11.5)
=============================================
1 41 Kyle Egan 10 18:12.0
2 111 Jack Logothetis 10 20:23.9
3 116 Josiah Covell 9 20:43.0
4 117 Evan Lachance 10 20:56.9
5 118 Joe Carroll 10 21:23.5
6 (126) Cj Bacon 9 22:44.7
7 (129) Adam Lavere 9 23:37.9
18. 504 Gates-Chili (20:32.5 102:42.4 3:00.6)
=============================================
1 80 Brennan Hong 9 19:13.3
2 83 Jake Scherbyn 8 19:21.3
3 98 Thomas Walter 10 19:45.5
4 121 Yatin Vij 10 22:08.4
5 122 James Schmidt 10 22:13.9
6 (123) Hanson Chau 8 22:19.7
7 (127) Miles Uruburu 10 22:47.9
19. 547 Pittsford Mendon (20:19.6 101:37.7 0:47.8)
=============================================
1 103 William Bozek 9 19:53.9
2 105 Alex Pogharian 9 20:00.6
3 110 Victor Cypher 9 20:20.1
4 114 Lucas Thiele 9 20:41.4
5 115 Peter Anderson 9 20:41.7
6 (128) Nick Benson 9 22:58.8
7 (130) Tom Keefe 9 24:55.8
Race 15 - Girls Varsity AA (Seeded Medium schools)
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Faith Demars 10 1 Ballston Spa HS 17:38.7 5:53
2 2 Megan McLaughlin 8 1 East Aurora 17:48.7 5:57
3 3 Elizabeth Lucason 8 2 Camden 17:53.0 5:58
4 4 Molly McLaughlin 12 1 East Aurora 18:02.4 6:01
5 5 Riley Jones 12 2 Pioneer 18:05.5 6:02
6 6 Rory Graham 11 1 Burnt Hills-Ballston La 18:13.6 6:05
7 7 Tiana Lostracco 11 2 St. James Catholic 18:20.8 6:07
8 8 Lindsay Bush 11 3 Magnificat-OH 18:21.8 6:08
9 9 Molly Fitzgibbons 10 2 Oswego 18:29.8 6:10
10 10 Devyn Bayle 10 3 General McLane 18:31.1 6:11
11 11 Grace Brown 12 3 Villa Maria Academy 18:31.5 6:11
12 12 Bryanna Renuart 12 4 Walsh Jesuit 18:47.5 6:16
13 13 Payton Reed 12 5 Honeoye Falls-Lima 18:48.9 6:17
14 14 Molly O'Neill 10 4 Canandaigua 18:49.3 6:17
15 Avery Dolderman 11 4 Centre Wellington-ON 18:51.6 6:18
16 15 Emily Berg 8 3 Burnt Hills-Ballston La 18:54.1 6:18
17 16 Emma Becker 12 6 Magnificat-OH 18:55.5 6:19
18 17 Olivia Skylstad 9 1 Ballston Spa HS 18:56.1 6:19
19 18 Lexi Seifert 12 7 Villa Maria Academy 18:58.9 6:20
20 19 Leah Prischak 11 5 Villa Maria Academy 19:01.3 6:21
21 20 Amberlee Robertson 12 8 Williamsville South 19:02.4 6:21
22 21 Kristin McAlonen 12 9 Burnt Hills-Ballston La 19:06.1 6:23
23 22 Julia Tomanovich 11 6 Pittsford Mendon 19:12.0 6:24
24 23 Katie Cobos 11 7 Canandaigua 19:12.7 6:25
25 24 Ellie Anstrom 11 8 Pittsford Mendon 19:13.5 6:25
26 25 Ava Danieu 11 9 East Aurora 19:14.6 6:25
27 26 Morgan Lucason 10 5 Camden 19:20.0 6:27
28 27 Karis Ertel 10 6 East Aurora 19:20.9 6:27
29 28 Anna Alberti 10 7 General McLane 19:21.2 6:28
30 29 Emily Jason 11 10 East Aurora 19:23.2 6:28
31 30 Julia Spagnola 11 11 Mercy 19:24.5 6:29
32 31 Caitlin Caltagirone 12 10 Pioneer 19:29.2 6:30
33 32 Maggie Casey 11 12 Pittsford Mendon 19:30.9 6:31
34 33 Riley Poisson 12 11 Canandaigua 19:31.8 6:31
35 34 Erin Prendergast 10 8 Magnificat-OH 19:33.0 6:31
36 35 Ella Lisac 9 2 Magnificat-OH 19:33.9 6:32
37 36 Ariana Moran 12 12 Strongsville-OH 19:35.3 6:32
38 37 Sarah Cook 12 13 Williamsville South 19:35.3 6:32
39 38 Monica Jerry 12 14 Burnt Hills-Ballston La 19:36.5 6:33
40 39 Madelyn Rose MacLau 11 13 Pittsford Mendon 19:37.8 6:33
41 40 Kayla Schmidt 9 3 Williamsville South 19:38.1 6:33
42 41 Chloe Becker 10 9 Magnificat-OH 19:38.1 6:33
43 42 Lilly Vonrhedey 10 10 Canandaigua 19:43.5 6:35
44 43 Chloe Erdle 12 15 Pittsford Mendon 19:46.7 6:36
45 44 Megan Vapenik 10 11 Strongsville-OH 19:47.8 6:36
46 45 Marquis Globokar 9 4 Strongsville-OH 19:47.9 6:36
47 Ashlyn Collins 7 1 Olean 19:47.9 6:36
48 46 Shannon McCarthy 11 14 Magnificat-OH 19:48.3 6:37
49 47 Courtney Schoepflin 12 16 Pioneer 19:50.5 6:37
50 48 Katherine Flanagan 11 15 Villa Maria Academy 19:51.2 6:38
51 49 Anna Schriefer 11 16 Pittsford Mendon 19:53.1 6:38
52 50 Nora Louis 10 12 Villa Maria Academy 19:53.5 6:38
53 51 Abby Aldinger 12 17 Magnificat-OH 19:53.7 6:38
54 52 Amelia Figler 10 13 Walsh Jesuit 19:56.7 6:39
55 53 Lexi Neff 11 17 Walsh Jesuit 19:58.0 6:40
56 54 Katrina Delmarter 12 18 Canandaigua 19:58.2 6:40
57 Evie Frost 11 18 Magnificat-OH 19:59.3 6:40
58 55 Olivia Evankovich 12 19 General McLane 20:01.3 6:41
59 56 Maggie McLaughlin 10 14 East Aurora 20:02.8 6:41
60 57 Madison Smith 9 5 Burnt Hills-Ballston La 20:03.2 6:42
61 58 Whitney Wright 12 20 Ballston Spa HS 20:12.7 6:45
62 59 Sarah Winfree 10 15 Pittsford Mendon 20:14.2 6:45
63 Sophie Maloney 10 16 Magnificat-OH 20:14.4 6:45
64 60 Tessa Bradley 9 6 Honeoye Falls-Lima 20:15.7 6:46
65 61 Olivia Minner 10 17 General McLane 20:16.2 6:46
66 62 Theresa Murphy 9 7 East Aurora 20:17.0 6:46
67 63 Haley Hinds 10 18 Camden 20:22.2 6:48
68 Audrey Koch 11 19 Magnificat-OH 20:23.2 6:48
69 64 Marian Overfield 12 21 Williamsville South 20:25.4 6:49
70 65 Jenevieve Scobbie 11 20 St. James Catholic 20:26.6 6:49
71 66 Ruby Bashant 9 8 Ballston Spa HS 20:27.4 6:50
72 67 Reilly Reber 10 19 Canandaigua 20:28.0 6:50
73 68 Sara Ciurca 11 21 Mercy 20:28.6 6:50
74 69 Kelly Fessler 11 22 Villa Maria Academy 20:29.7 6:50
75 70 Daria Reimund 11 23 Walsh Jesuit 20:29.9 6:50
76 71 Molly Welton 11 24 Villa Maria Academy 20:31.3 6:51
77 Allison Dugan 11 25 Villa Maria Academy 20:33.5 6:52
78 72 Grace Glaab 12 22 St. James Catholic 20:33.7 6:52
79 73 Miranda Gilbert 10 20 Oswego 20:34.3 6:52
80 74 Sarah Elbin 10 21 Walsh Jesuit 20:34.9 6:52
81 75 Catherine Seidl 10 22 Camden 20:39.2 6:54
82 76 Emma Lally 10 23 Walsh Jesuit 20:41.2 6:54
83 77 Elle Smith 11 26 Walsh Jesuit 20:42.5 6:55
84 78 Debbie Fiscus 11 27 General McLane 20:45.1 6:55
85 Clare George 9 9 Walsh Jesuit 20:49.0 6:57
86 Sophia Steiner 11 28 Walsh Jesuit 20:49.7 6:57
87 Livia Betti 11 29 Pittsford Mendon 20:50.8 6:57
88 Victoria Casenhiser 11 30 Walsh Jesuit 20:52.5 6:58
89 79 Emma O'Neill 11 31 Canandaigua 20:52.9 6:58
90 80 Anna Fetter 9 10 Mercy 20:53.4 6:58
91 81 Jael Vogt 9 11 Honeoye Falls-Lima 20:53.4 6:58
92 82 Sophia Sirvent 12 23 Honeoye Falls-Lima 21:01.5 7:01
93 Saide Latouf 9 12 Villa Maria Academy 21:02.2 7:01
94 83 Libby Woods 10 24 General McLane 21:04.6 7:02
95 84 Ellie Conoway 9 13 General McLane 21:05.5 7:02
96 85 Hanna Chafer 10 25 Mercy 21:08.3 7:03
97 86 Sarah Castle 12 24 Strongsville-OH 21:09.0 7:03
98 87 Emma Wolfinger 12 25 Strongsville-OH 21:09.1 7:04
99 88 Angie Baishnab 12 26 Strongsville-OH 21:10.6 7:04
100 89 Greta Gottmann 11 32 Ballston Spa HS 21:12.7 7:05
101 90 Maria Larsen 9 14 Honeoye Falls-Lima 21:15.9 7:06
102 Rachel McCarthy 11 33 Pittsford Mendon 21:17.2 7:06
103 91 Olivia Templeton 12 27 Honeoye Falls-Lima 21:18.1 7:07
104 92 Elizabeth Ingle 11 34 Honeoye Falls-Lima 21:21.3 7:08
105 93 Mallory Sullivan 9 15 Mercy 21:22.7 7:08
106 94 Sarah Longuil 10 26 Mercy 21:26.3 7:09
107 Katelyn Crum 10 27 General McLane 21:26.8 7:09
108 Jessie Johnson 12 28 General McLane 21:29.1 7:10
109 95 Catherine Butts 12 29 St. James Catholic 21:32.3 7:11
110 96 Maddie Dovi 12 30 Mercy 21:35.0 7:12
111 Kendra Allen 11 35 Canandaigua 21:37.2 7:13
112 Adrianna Evankovich 9 16 General McLane 21:41.5 7:14
113 Clover Kelly 11 36 Centre Wellington-ON 21:43.2 7:15
114 97 Molly Moore 12 31 Williamsville South 21:44.8 7:15
115 Kathryn Tullio 11 37 Villa Maria Academy 21:55.1 7:19
116 98 Megan Monahan 10 28 Strongsville-OH 21:56.0 7:19
117 Noelle Morris 11 38 Centre Wellington-ON 22:02.8 7:21
118 Isabelle Reynolds 11 39 Pittsford Mendon 22:03.9 7:22
119 99 Shannon Flood 12 32 Pioneer 22:05.1 7:22
120 Erin Martin 11 40 Olean 22:06.8 7:23
121 100 Grace Malinowski 11 41 Williamsville South 22:20.4 7:27
122 Kristina Bevins 11 42 Eastridge 22:23.7 7:28
123 101 Catie Whitfield 10 29 Ballston Spa HS 22:29.6 7:30
124 102 Brilynn Soulvie 10 30 Pioneer 22:35.0 7:32
125 Maddie Hoffman 10 31 Olean 22:58.5 7:40
126 103 Rose Huang 12 33 Oswego 23:03.3 7:42
127 104 Bella Doucette 11 43 St. James Catholic 23:10.7 7:44
128 105 Shea McNamera 8 4 Ballston Spa HS 23:13.2 7:45
129 106 Abby Reith 11 44 Oswego 23:17.2 7:46
130 107 Elizabeth Mau 10 32 Pioneer 23:18.6 7:47
131 Emily Rodak 12 34 Ballston Spa HS 23:38.0 7:53
132 Shyanne Turner 12 35 Olean 23:42.9 7:55
133 108 Veronica Bernacki 11 45 Williamsville South 23:54.0 7:58
134 109 Laura Chase 10 33 Camden 24:28.8 8:10
135 110 Ashley Finch 10 34 Oswego 25:05.2 8:22
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 87 East Aurora (18:46.0 93:49.8 1:34.5)
=============================================
1 2 Megan McLaughlin 8 17:48.7
2 4 Molly McLaughlin 12 18:02.4
3 25 Ava Danieu 11 19:14.6
4 27 Karis Ertel 10 19:20.9
5 29 Emily Jason 11 19:23.2
6 ( 56) Maggie McLaughlin 10 20:02.8
7 ( 62) Theresa Murphy 9 20:17.0
2. 134 Magnificat-OH (19:12.5 96:02.3 1:16.3)
=============================================
1 8 Lindsay Bush 11 18:21.8
2 16 Emma Becker 12 18:55.5
3 34 Erin Prendergast 10 19:33.0
4 35 Ella Lisac 9 19:33.9
5 41 Chloe Becker 10 19:38.1
6 ( 46) Shannon McCarthy 11 19:48.3
7 ( 51) Abby Aldinger 12 19:53.7
3. 137 Burnt Hills-Ballston Lake (19:10.7 95:53.5 1:49.6)
=============================================
1 6 Rory Graham 11 18:13.6
2 15 Emily Berg 8 18:54.1
3 21 Kristin McAlonen 12 19:06.1
4 38 Monica Jerry 12 19:36.5
5 57 Madison Smith 9 20:03.2
4. 146 Villa Maria Academy (19:15.3 96:16.4 1:22.0)
=============================================
1 11 Grace Brown 12 18:31.5
2 18 Lexi Seifert 12 18:58.9
3 19 Leah Prischak 11 19:01.3
4 48 Katherine Flanagan 11 19:51.2
5 50 Nora Louis 10 19:53.5
6 ( 69) Kelly Fessler 11 20:29.7
7 ( 71) Molly Welton 11 20:31.3
5. 160 Pittsford Mendon (19:28.2 97:20.9 0:34.7)
=============================================
1 22 Julia Tomanovich 11 19:12.0
2 24 Ellie Anstrom 11 19:13.5
3 32 Maggie Casey 11 19:30.9
4 39 Madelyn Rose MacLaughlin 11 19:37.8
5 43 Chloe Erdle 12 19:46.7
6 ( 49) Anna Schriefer 11 19:53.1
7 ( 59) Sarah Winfree 10 20:14.2
6. 166 Canandaigua (19:27.1 97:15.5 1:08.9)
=============================================
1 14 Molly O'Neill 10 18:49.3
2 23 Katie Cobos 11 19:12.7
3 33 Riley Poisson 12 19:31.8
4 42 Lilly Vonrhedey 10 19:43.5
5 54 Katrina Delmarter 12 19:58.2
6 ( 67) Reilly Reber 10 20:28.0
7 ( 79) Emma O'Neill 11 20:52.9
7. 231 Ballston Spa HS (19:41.6 98:27.6 3:34.0)
=============================================
1 1 Faith Demars 10 17:38.7
2 17 Olivia Skylstad 9 18:56.1
3 58 Whitney Wright 12 20:12.7
4 66 Ruby Bashant 9 20:27.4
5 89 Greta Gottmann 11 21:12.7
6 (101) Catie Whitfield 10 22:29.6
7 (105) Shea McNamera 8 23:13.2
8. 232 General McLane (19:47.0 98:54.9 2:14.0)
=============================================
1 10 Devyn Bayle 10 18:31.1
2 28 Anna Alberti 10 19:21.2
3 55 Olivia Evankovich 12 20:01.3
4 61 Olivia Minner 10 20:16.2
5 78 Debbie Fiscus 11 20:45.1
6 ( 83) Libby Woods 10 21:04.6
7 ( 84) Ellie Conoway 9 21:05.5
9. 258 Williamsville South (20:05.2 100:26.0 2:42.4)
=============================================
1 20 Amberlee Robertson 12 19:02.4
2 37 Sarah Cook 12 19:35.3
3 40 Kayla Schmidt 9 19:38.1
4 64 Marian Overfield 12 20:25.4
5 97 Molly Moore 12 21:44.8
6 (100) Grace Malinowski 11 22:20.4
7 (108) Veronica Bernacki 11 23:54.0
10. 261 Walsh Jesuit (19:57.4 99:47.0 1:47.4)
=============================================
1 12 Bryanna Renuart 12 18:47.5
2 52 Amelia Figler 10 19:56.7
3 53 Lexi Neff 11 19:58.0
4 70 Daria Reimund 11 20:29.9
5 74 Sarah Elbin 10 20:34.9
6 ( 76) Emma Lally 10 20:41.2
7 ( 77) Elle Smith 11 20:42.5
11. 276 Camden (20:32.7 102:43.2 6:35.8)
=============================================
1 3 Elizabeth Lucason 8 17:53.0
2 26 Morgan Lucason 10 19:20.0
3 63 Haley Hinds 10 20:22.2
4 75 Catherine Seidl 10 20:39.2
5 109 Laura Chase 10 24:28.8
12. 284 Pioneer (20:25.1 102:05.3 4:29.5)
=============================================
1 5 Riley Jones 12 18:05.5
2 31 Caitlin Caltagirone 12 19:29.2
3 47 Courtney Schoepflin 12 19:50.5
4 99 Shannon Flood 12 22:05.1
5 102 Brilynn Soulvie 10 22:35.0
6 (107) Elizabeth Mau 10 23:18.6
13. 298 Strongsville-OH (20:17.9 101:29.1 1:33.8)
=============================================
1 36 Ariana Moran 12 19:35.3
2 44 Megan Vapenik 10 19:47.8
3 45 Marquis Globokar 9 19:47.9
4 86 Sarah Castle 12 21:09.0
5 87 Emma Wolfinger 12 21:09.1
6 ( 88) Angie Baishnab 12 21:10.6
7 ( 98) Megan Monahan 10 21:56.0
14. 326 Honeoye Falls-Lima (20:27.1 102:15.4 2:27.0)
=============================================
1 13 Payton Reed 12 18:48.9
2 60 Tessa Bradley 9 20:15.7
3 81 Jael Vogt 9 20:53.4
4 82 Sophia Sirvent 12 21:01.5
5 90 Maria Larsen 9 21:15.9
6 ( 91) Olivia Templeton 12 21:18.1
7 ( 92) Elizabeth Ingle 11 21:21.3
15. 343 St. James Catholic (20:48.9 104:04.1 4:49.9)
=============================================
1 7 Tiana Lostracco 11 18:20.8
2 65 Jenevieve Scobbie 11 20:26.6
3 72 Grace Glaab 12 20:33.7
4 95 Catherine Butts 12 21:32.3
5 104 Bella Doucette 11 23:10.7
16. 356 Mercy (20:39.5 103:17.5 1:58.2)
=============================================
1 30 Julia Spagnola 11 19:24.5
2 68 Sara Ciurca 11 20:28.6
3 80 Anna Fetter 9 20:53.4
4 85 Hanna Chafer 10 21:08.3
5 93 Mallory Sullivan 9 21:22.7
6 ( 94) Sarah Longuil 10 21:26.3
7 ( 96) Maddie Dovi 12 21:35.0
17. 401 Oswego (22:06.0 110:29.8 6:35.4)
=============================================
1 9 Molly Fitzgibbons 10 18:29.8
2 73 Miranda Gilbert 10 20:34.3
3 103 Rose Huang 12 23:03.3
4 106 Abby Reith 11 23:17.2
5 110 Ashley Finch 10 25:05.2
Race 16 - Boys Unseeded Varsity AA-2 (Medium schools)
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 Ryan Buzby 12 1 Grand Island 15:12.6 5:05
2 1 Nicholas Andrews 11 1 Brockport 15:30.8 5:11
3 2 Shane Pease 12 2 Greece Athena 15:31.0 5:11
4 3 Dillon Vandermortel 12 3 Newark 15:33.3 5:12
5 4 David Bergamasco 12 4 Williamsville South 15:36.6 5:13
6 5 Matt Laframboise 11 2 Greece Arcadia 15:45.0 5:15
7 6 Josh Glaub 12 5 West Seneca East 15:52.3 5:18
8 7 Alec Andrews 12 6 Brockport 15:57.4 5:20
9 8 Aaron Albrecht 12 7 Brockport 15:58.7 5:20
10 9 Luke Cabral 11 3 St. James Catholic 16:04.0 5:22
11 10 Collin Regan 12 8 Pittsford Sutherland 16:10.0 5:24
12 11 Rj Fox 12 9 Johnson City-NY 16:10.9 5:24
13 12 Luke Dehart 12 10 Vestal 16:11.9 5:24
14 13 William Maghak 12 11 Fordham Prep 16:15.6 5:26
15 14 Sam Schultz 12 12 Sweet Home 16:18.2 5:27
16 15 Olaf Oddsson Cricco 11 4 Brighton 16:19.8 5:27
17 16 Xander Guzman 12 13 Brighton 16:21.9 5:28
18 17 Jacob Winden 12 14 Greece Arcadia 16:23.5 5:28
19 18 Ryan Worobey 11 5 Vestal 16:26.9 5:29
20 19 Ersillio Ceminaro 11 6 Chittenango 16:29.5 5:30
21 20 Jonah Shortall 12 15 Fordham Prep 16:30.2 5:31
22 21 Ryan Mitchell 11 7 Iroquois 16:30.6 5:31
23 22 Gus Wolf 12 16 Lake Shore HS-NY 16:34.2 5:32
24 23 Ethan Hilbert 12 17 Greece Arcadia 16:37.2 5:33
25 24 Zak Jantzi 11 8 Batavia 16:41.4 5:34
26 25 Riley Transue 10 1 Johnson City-NY 16:41.5 5:34
27 26 Karl Farber 12 18 Chittenango 16:42.2 5:35
28 27 Lucas Beyer 10 2 Canisius 16:42.6 5:35
29 28 Sam Shepard 10 3 Johnson City-NY 16:47.5 5:36
30 29 Matt Morak 12 19 Chittenango 16:48.8 5:37
31 30 David Pfaff 12 20 Canisius 16:50.8 5:37
32 31 Hayden Lieb 10 4 Brighton 16:51.4 5:38
33 32 Josh Tomaka 12 21 Vestal 16:54.0 5:38
34 33 Jack Cook 12 22 Johnson City-NY 16:57.3 5:40
35 34 Mario Rosales 10 5 Batavia 16:57.9 5:40
36 35 Quinn Ewell 11 9 Greece Athena 16:58.9 5:40
37 36 Ely Personius 10 6 Amherst 16:59.4 5:40
38 37 Steven Quinlivan 12 23 Amherst 17:01.6 5:41
39 38 Andrew Knapp 11 10 Brighton 17:02.2 5:41
40 39 Garrett Glanton 10 7 Pittsford Sutherland 17:02.4 5:41
41 40 Robert Reddick 11 11 Brockport 17:03.1 5:41
42 41 Danny Warth 11 12 Brighton 17:03.5 5:42
43 42 Nick Templeton 12 24 Brighton 17:04.2 5:42
44 43 Ryan Steiner 8 1 Hamburg 17:04.7 5:42
45 44 Montaka Shad 12 25 Hutch Tech 17:05.4 5:42
46 45 Brian Freebern 12 26 Lake Shore HS-NY 17:06.5 5:43
47 46 Sam Carter 12 27 Johnson City-NY 17:07.3 5:43
48 47 Will Wang 10 8 Pittsford Sutherland 17:07.3 5:43
49 48 Cj Gebo 12 28 Greece Arcadia 17:07.6 5:43
50 49 David Smith 11 13 Pittsford Sutherland 17:09.0 5:43
51 50 Jack Lenz 9 1 Amherst 17:10.7 5:44
52 51 Noah Eighmey 11 14 Geneva 17:11.9 5:44
53 52 Frano Rados 11 15 Canisius 17:15.5 5:46
54 53 Nate Loria 12 29 Batavia 17:16.8 5:46
55 54 Nathaniel Ramos 11 16 Greece Arcadia 17:17.6 5:46
56 55 Andrew Hyde 11 17 Fulton 17:19.8 5:47
57 56 Liam Kellogg 12 30 Newark 17:21.4 5:48
58 57 Jack Stefanick 11 18 Williamsville East 17:22.2 5:48
59 58 Kevin Havens 11 19 Greece Arcadia 17:22.9 5:48
60 59 William O'Connor 12 31 Fordham Prep 17:24.8 5:49
61 60 Ethan Sodaro 10 9 Starpoint 17:25.3 5:49
62 61 Joseph D'Amico 12 32 Williamsville East 17:25.3 5:49
63 62 James Walter 11 20 Pittsford Sutherland 17:25.8 5:49
64 63 Jonathan Hawes 12 33 Hamburg 17:25.9 5:49
65 64 Emmet Callahan 12 34 Hamburg 17:26.1 5:49
66 65 John Bruggman 11 21 Batavia 17:27.0 5:49
67 66 Ben Bell 11 22 Greece Arcadia 17:27.4 5:50
68 67 Dave Gratien 11 23 Chittenango 17:28.3 5:50
69 68 Lucas Spiridilozzi 12 35 Chittenango 17:28.8 5:50
70 69 Lukas Marcin 11 24 Hamburg 17:29.1 5:50
71 70 Duncan Cicero 12 36 Williamsville South 17:29.3 5:50
72 71 Richard Oberholzer 9 2 Greece Odyssey 17:30.3 5:51
73 72 Alex Giamberdine 12 37 Starpoint 17:31.1 5:51
74 73 Luke Wojnicki 11 25 Hamburg 17:31.5 5:51
75 74 Nicholas Cicero 12 38 Williamsville South 17:32.0 5:51
76 Joseph Killian 12 39 Grand Island 17:33.0 5:51
77 75 Zachary Poydock 12 40 Sweet Home 17:34.8 5:52
78 76 Niall Ryan 10 10 Fordham Prep 17:34.9 5:52
79 77 Kyle Latimore 12 41 Lake Shore HS-NY 17:35.6 5:52
80 78 Emmaus Nakagawa 12 42 Amherst 17:36.3 5:53
81 79 Charlie Gstalder 11 26 Fordham Prep 17:37.4 5:53
82 80 Maximilian Moslow 12 43 Williamsville South 17:37.8 5:53
83 81 Gio Ventura 11 27 Geneva 17:41.5 5:54
84 82 Kris Kuszlyk 11 28 Batavia 17:42.4 5:55
85 83 Cooper Whiteleather 12 44 Geneva 17:44.8 5:55
86 84 David Pillo 11 29 Batavia 17:45.0 5:55
87 85 Tyler Samson 12 45 Fulton 17:45.7 5:56
88 86 Liam Ewell 11 30 Greece Athena 17:45.9 5:56
89 87 Tim Olson 10 11 Starpoint 17:46.2 5:56
90 88 Jacob Weissenburg 12 46 Sweet Home 17:46.3 5:56
91 89 Gavin Ingrao 10 12 Lake Shore HS-NY 17:47.7 5:56
92 90 Damien Stein 10 13 Brockport 17:48.2 5:57
93 91 Patrick Farrell 10 14 Brockport 17:48.5 5:57
94 92 Caleb Seale 12 47 Chittenango 17:48.8 5:57
95 93 Matt Droney 11 31 Olean 17:52.2 5:58
96 94 Kyle Pappalardo 10 15 Albion 17:57.1 6:00
97 95 Jacob Hahn 9 3 Fulton 17:57.6 6:00
98 96 Ronde Wood 10 16 Fulton 17:57.7 6:00
99 97 Alan Bixby 11 32 Johnson City-NY 17:58.5 6:00
100 98 Joe Lamoureux 11 33 Vestal 18:00.5 6:01
101 99 Wiley Moslow 10 17 Williamsville South 18:00.5 6:01
102 100 Ibrahim Mgaza 11 34 Hutch Tech 18:02.0 6:01
103 101 Michael Krueger 12 48 Brockport 18:03.2 6:02
104 102 Enmannuel Cruz 12 49 Fordham Prep 18:05.8 6:02
105 103 Zach Lyness 12 50 Starpoint 18:10.7 6:04
106 Andrew Brophy 12 51 Oneida 18:12.3 6:05
107 104 Blake Smith 10 18 Sweet Home 18:13.5 6:05
108 105 Henry Louden 10 19 Geneva 18:15.2 6:06
109 106 Sam Baker 9 4 Pittsford Sutherland 18:16.8 6:06
110 107 Wyatt Gaus 10 20 Batavia 18:17.4 6:06
111 108 Owen Lewis 10 21 Williamsville East 18:17.8 6:06
112 109 Benny Smith 11 35 Brighton 18:18.5 6:07
113 Zach Wright 11 36 Greece Olympia 18:19.1 6:07
114 110 Kellen Stenman 10 22 Starpoint 18:20.0 6:07
115 111 Nate Gabler 9 5 Olean 18:20.4 6:07
116 112 Kyle French 11 37 Newark 18:20.5 6:07
117 113 Gavin Lyness 10 23 Starpoint 18:22.4 6:08
118 114 Stuart Stufkosky 11 38 Eastridge 18:23.2 6:08
119 115 Noah Wadhams 12 52 Albion 18:26.4 6:09
120 116 Alex Klee 10 24 Amherst 18:26.6 6:09
121 117 Devlin Cameron 11 39 Chittenango 18:27.6 6:10
122 118 Aaron Jones 11 40 Hutch Tech 18:27.9 6:10
123 119 Martin Espinal 9 6 Hutch Tech 18:28.5 6:10
124 120 Shaun Visualingam 10 25 Johnson City-NY 18:29.2 6:10
125 121 Aidan Van Slycke 11 41 Lake Shore HS-NY 18:31.5 6:11
126 122 Ethan Heil 11 42 Williamsville South 18:35.8 6:12
127 123 Alex Jodush 12 53 Olean 18:37.9 6:13
128 124 Andy Gruver 10 26 Greece Athena 18:41.0 6:14
129 125 Andrew Hvisdak 10 27 Hamburg 18:42.3 6:15
130 126 Kylie Mallory 12 54 Lake Shore HS-NY 18:44.0 6:15
131 127 Vinny Pagliaccio 10 28 West Seneca East 18:44.7 6:15
132 128 Jacob Bugiera 12 55 Amherst 18:45.1 6:16
133 129 Max Whitton 9 7 Amherst 18:45.8 6:16
134 130 Oliver Aramini 11 43 St. James Catholic 18:45.9 6:16
135 131 Truman Kurst 11 44 Vestal 18:46.5 6:16
136 132 Sam Modzelewski 12 56 Canisius 18:47.6 6:16
137 133 Jake Grzebinski 12 57 West Seneca East 18:47.8 6:16
138 134 Haydn Le Grand 10 29 St. James Catholic 18:48.1 6:16
139 135 Aidan Daniels 10 30 Williamsville East 18:48.2 6:17
140 136 Alex Rundquist 11 45 Iroquois 18:48.6 6:17
141 137 Colin Gerlach 12 58 Sweet Home 18:49.1 6:17
142 138 Noah Reed-Eason 12 59 Hutch Tech 18:49.7 6:17
143 Evan Bender 12 60 Grand Island 18:50.8 6:17
144 139 Noah Bruster 11 46 Vestal 18:50.9 6:17
145 140 Lucas Cupelli 11 47 Geneva 18:51.1 6:18
146 Connor Mahaney 12 61 Amherst 18:54.7 6:19
147 141 Bailey Hourihan 11 48 Fulton 18:56.1 6:19
148 142 Gabe Pepe 11 49 Albion 18:57.7 6:20
149 143 Brendan Wenger 12 62 Canisius 18:58.1 6:20
150 144 Stephen Hughes 10 31 Newark 19:00.4 6:21
151 145 Quinn Hogan 9 8 Geneva 19:01.1 6:21
152 146 Alex Nasca 10 32 Greece Odyssey 19:02.9 6:21
153 147 Nicholas D'Amico 12 63 Williamsville East 19:04.2 6:22
154 148 Alex Cooley 12 64 Iroquois 19:05.1 6:22
155 149 Adityanarayanan Nai 12 65 Williamsville East 19:05.2 6:22
156 150 Sidney Armstrong 11 50 St. James Catholic 19:06.9 6:23
157 151 Devan Ketcham 11 51 Fulton 19:07.2 6:23
158 152 Mike Harling 10 33 Albion 19:08.5 6:23
159 Mike Calandra 9 9 Amherst 19:09.3 6:24
160 153 Sean McCartan 9 10 West Seneca East 19:20.3 6:27
161 154 Peter Wild 11 52 Iroquois 19:22.0 6:28
162 155 Preston Hilfiker 12 66 Newark 19:23.2 6:28
163 156 Jack O'Donnell 11 53 Vestal 19:23.8 6:28
164 157 Brady Nicosia 12 67 Canisius 19:24.7 6:29
165 158 Alhagie Sesay 11 54 Hutch Tech 19:25.6 6:29
166 159 Christian Patterson 12 68 Greece Athena 19:28.4 6:30
167 160 Lucas Simonetti 11 55 Pittsford Sutherland 19:30.8 6:31
168 161 Nate Kwiatkowski 9 11 Olean 19:33.0 6:31
169 162 Brandon McNeil 9 12 Newark 19:33.6 6:32
170 163 Bruce Dickinson 12 69 Sweet Home 19:37.1 6:33
171 164 Dwight Bolton 12 70 Eastridge 19:40.6 6:34
172 165 Anthony Dirisio 11 56 Greece Athena 19:41.9 6:34
173 166 Simeon Alvarez 12 71 Greece Odyssey 19:41.9 6:34
174 Darrick Ball 11 57 Oneida 19:50.3 6:37
175 Efram Bekteshi 10 34 Grand Island 19:51.7 6:38
176 167 David Thiel-Colvin 9 13 West Seneca East 19:59.5 6:40
177 168 Dylan Fox 11 58 Albion 20:01.8 6:41
178 Adam Palmer 11 59 Greece Olympia 20:02.3 6:41
179 169 Ben Oakes 11 60 Eastridge 20:07.3 6:43
180 170 Matt Kwiatkowski 12 72 Olean 20:11.1 6:44
181 171 Mark Manue 12 73 Hutch Tech 20:14.0 6:45
182 172 Aiden Eighmey 9 14 Geneva 20:16.2 6:46
183 173 Jack Manuse 12 74 Greece Odyssey 20:16.3 6:46
184 174 Connor Kiley 9 15 Newark 20:23.5 6:48
185 175 Romell Griffin 11 61 Greece Odyssey 20:26.1 6:49
186 176 Alex Stoutenger 12 75 Fulton 20:26.9 6:49
187 177 Jeffrey Klein 9 16 West Seneca East 20:28.4 6:50
188 Shant Danadian 11 62 Oneida 20:37.5 6:53
189 178 Dyllan Beach 11 63 Albion 20:41.8 6:54
190 179 Markese Williams 11 64 Eastridge 20:49.1 6:57
191 180 Grant Fox 12 76 Olean 21:08.8 7:03
192 Lucas Candee 10 35 Oneida 21:16.8 7:06
193 181 Hunter Webster 12 77 Albion 21:19.3 7:07
194 182 Vinnie Le 10 36 Greece Odyssey 21:20.5 7:07
195 183 Susanth Kakarla 12 78 Greece Odyssey 21:25.4 7:09
196 184 Alex Roddey 11 65 Olean 21:47.3 7:16
197 Garrett Johnson 11 66 Greece Olympia 21:47.4 7:16
198 Cody Ward 12 79 Greece Olympia 22:01.5 7:21
199 Mark Orlowski 12 80 Amherst 22:04.6 7:22
200 185 Alex Wozniak 12 81 Iroquois 22:33.8 7:32
201 186 Bryce Clark 11 67 Eastridge 22:49.8 7:37
202 187 John Turner 12 82 Eastridge 23:10.9 7:44
203 188 Edward Collings 11 68 St. James Catholic 25:00.4 8:21
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 141 Brighton (16:43.8 83:38.8 0:43.7)
=============================================
1 15 Olaf Oddsson Cricco 11 16:19.8
2 16 Xander Guzman 12 16:21.9
3 31 Hayden Lieb 10 16:51.4
4 38 Andrew Knapp 11 17:02.2
5 41 Danny Warth 11 17:03.5
6 ( 42) Nick Templeton 12 17:04.2
7 (109) Benny Smith 11 18:18.5
2. 143 Johnson City-NY (16:44.9 83:44.5 0:56.4)
=============================================
1 11 Rj Fox 12 16:10.9
2 25 Riley Transue 10 16:41.5
3 28 Sam Shepard 10 16:47.5
4 33 Jack Cook 12 16:57.3
5 46 Sam Carter 12 17:07.3
6 ( 97) Alan Bixby 11 17:58.5
7 (120) Shaun Visualingam 10 18:29.2
3. 146 Brockport (16:27.7 82:18.2 2:17.4)
=============================================
1 1 Nicholas Andrews 11 15:30.8
2 7 Alec Andrews 12 15:57.4
3 8 Aaron Albrecht 12 15:58.7
4 40 Robert Reddick 11 17:03.1
5 90 Damien Stein 10 17:48.2
6 ( 91) Patrick Farrell 10 17:48.5
7 (101) Michael Krueger 12 18:03.2
4. 147 Greece Arcadia (16:38.2 83:10.9 1:32.6)
=============================================
1 5 Matt Laframboise 11 15:45.0
2 17 Jacob Winden 12 16:23.5
3 23 Ethan Hilbert 12 16:37.2
4 48 Cj Gebo 12 17:07.6
5 54 Nathaniel Ramos 11 17:17.6
6 ( 58) Kevin Havens 11 17:22.9
7 ( 66) Ben Bell 11 17:27.4
5. 207 Pittsford Sutherland (16:58.9 84:54.5 1:15.8)
=============================================
1 10 Collin Regan 12 16:10.0
2 39 Garrett Glanton 10 17:02.4
3 47 Will Wang 10 17:07.3
4 49 David Smith 11 17:09.0
5 62 James Walter 11 17:25.8
6 (106) Sam Baker 9 18:16.8
7 (160) Lucas Simonetti 11 19:30.8
6. 209 Chittenango (16:59.6 84:57.6 0:59.3)
=============================================
1 19 Ersillio Ceminaro 11 16:29.5
2 26 Karl Farber 12 16:42.2
3 29 Matt Morak 12 16:48.8
4 67 Dave Gratien 11 17:28.3
5 68 Lucas Spiridilozzi 12 17:28.8
6 ( 92) Caleb Seale 12 17:48.8
7 (117) Devlin Cameron 11 18:27.6
7. 247 Fordham Prep (17:04.6 85:22.9 1:21.8)
=============================================
1 13 William Maghak 12 16:15.6
2 20 Jonah Shortall 12 16:30.2
3 59 William O'Connor 12 17:24.8
4 76 Niall Ryan 10 17:34.9
5 79 Charlie Gstalder 11 17:37.4
6 (102) Enmannuel Cruz 12 18:05.8
8. 258 Batavia (17:13.1 86:05.5 1:01.0)
=============================================
1 24 Zak Jantzi 11 16:41.4
2 34 Mario Rosales 10 16:57.9
3 53 Nate Loria 12 17:16.8
4 65 John Bruggman 11 17:27.0
5 82 Kris Kuszlyk 11 17:42.4
6 ( 84) David Pillo 11 17:45.0
7 (107) Wyatt Gaus 10 18:17.4
9. 291 Vestal (17:16.0 86:19.8 2:34.6)
=============================================
1 12 Luke Dehart 12 16:11.9
2 18 Ryan Worobey 11 16:26.9
3 32 Josh Tomaka 12 16:54.0
4 98 Joe Lamoureux 11 18:00.5
5 131 Truman Kurst 11 18:46.5
6 (139) Noah Bruster 11 18:50.9
7 (156) Jack O'Donnell 11 19:23.8
10. 312 Hamburg (17:23.5 86:57.3 0:26.8)
=============================================
1 43 Ryan Steiner 8 17:04.7
2 63 Jonathan Hawes 12 17:25.9
3 64 Emmet Callahan 12 17:26.1
4 69 Lukas Marcin 11 17:29.1
5 73 Luke Wojnicki 11 17:31.5
6 (125) Andrew Hvisdak 10 18:42.3
11. 317 Amherst (17:27.0 87:14.6 1:27.2)
=============================================
1 36 Ely Personius 10 16:59.4
2 37 Steven Quinlivan 12 17:01.6
3 50 Jack Lenz 9 17:10.7
4 78 Emmaus Nakagawa 12 17:36.3
5 116 Alex Klee 10 18:26.6
6 (128) Jacob Bugiera 12 18:45.1
7 (129) Max Whitton 9 18:45.8
12. 327 Williamsville South (17:15.3 86:16.2 2:23.9)
=============================================
1 4 David Bergamasco 12 15:36.6
2 70 Duncan Cicero 12 17:29.3
3 74 Nicholas Cicero 12 17:32.0
4 80 Maximilian Moslow 12 17:37.8
5 99 Wiley Moslow 10 18:00.5
6 (122) Ethan Heil 11 18:35.8
13. 354 Lake Shore HS-NY (17:31.1 87:35.5 1:57.3)
=============================================
1 22 Gus Wolf 12 16:34.2
2 45 Brian Freebern 12 17:06.5
3 77 Kyle Latimore 12 17:35.6
4 89 Gavin Ingrao 10 17:47.7
5 121 Aidan Van Slycke 11 18:31.5
6 (126) Kylie Mallory 12 18:44.0
14. 384 Canisius (17:43.0 88:34.6 2:15.5)
=============================================
1 27 Lucas Beyer 10 16:42.6
2 30 David Pfaff 12 16:50.8
3 52 Frano Rados 11 17:15.5
4 132 Sam Modzelewski 12 18:47.6
5 143 Brendan Wenger 12 18:58.1
6 (157) Brady Nicosia 12 19:24.7
15. 406 Greece Athena (17:41.1 88:25.2 3:57.4)
=============================================
1 2 Shane Pease 12 15:31.0
2 35 Quinn Ewell 11 16:58.9
3 86 Liam Ewell 11 17:45.9
4 124 Andy Gruver 10 18:41.0
5 159 Christian Patterson 12 19:28.4
6 (165) Anthony Dirisio 11 19:41.9
16. 418 Sweet Home (17:44.4 88:41.9 2:30.9)
=============================================
1 14 Sam Schultz 12 16:18.2
2 75 Zachary Poydock 12 17:34.8
3 88 Jacob Weissenburg 12 17:46.3
4 104 Blake Smith 10 18:13.5
5 137 Colin Gerlach 12 18:49.1
6 (163) Bruce Dickinson 12 19:37.1
17. 432 Starpoint (17:50.7 89:13.3 0:54.7)
=============================================
1 60 Ethan Sodaro 10 17:25.3
2 72 Alex Giamberdine 12 17:31.1
3 87 Tim Olson 10 17:46.2
4 103 Zach Lyness 12 18:10.7
5 110 Kellen Stenman 10 18:20.0
6 (113) Gavin Lyness 10 18:22.4
18. 460 Geneva (17:56.9 89:44.5 1:39.2)
=============================================
1 51 Noah Eighmey 11 17:11.9
2 81 Gio Ventura 11 17:41.5
3 83 Cooper Whiteleather 12 17:44.8
4 105 Henry Louden 10 18:15.2
5 140 Lucas Cupelli 11 18:51.1
6 (145) Quinn Hogan 9 19:01.1
7 (172) Aiden Eighmey 9 20:16.2
19. 470 Newark (17:55.8 89:38.8 3:49.9)
=============================================
1 3 Dillon Vandermortel 12 15:33.3
2 56 Liam Kellogg 12 17:21.4
3 112 Kyle French 11 18:20.5
4 144 Stephen Hughes 10 19:00.4
5 155 Preston Hilfiker 12 19:23.2
6 (162) Brandon McNeil 9 19:33.6
7 (174) Connor Kiley 9 20:23.5
20. 472 Fulton (17:59.4 89:56.9 1:36.3)
=============================================
1 55 Andrew Hyde 11 17:19.8
2 85 Tyler Samson 12 17:45.7
3 95 Jacob Hahn 9 17:57.6
4 96 Ronde Wood 10 17:57.7
5 141 Bailey Hourihan 11 18:56.1
6 (151) Devan Ketcham 11 19:07.2
7 (176) Alex Stoutenger 12 20:26.9
21. 508 Williamsville East (18:11.6 90:57.7 1:42.0)
=============================================
1 57 Jack Stefanick 11 17:22.2
2 61 Joseph D'Amico 12 17:25.3
3 108 Owen Lewis 10 18:17.8
4 135 Aidan Daniels 10 18:48.2
5 147 Nicholas D'Amico 12 19:04.2
6 (149) Adityanarayanan Nair 12 19:05.2
22. 519 Hutch Tech (18:10.7 90:53.5 1:44.3)
=============================================
1 44 Montaka Shad 12 17:05.4
2 100 Ibrahim Mgaza 11 18:02.0
3 118 Aaron Jones 11 18:27.9
4 119 Martin Espinal 9 18:28.5
5 138 Noah Reed-Eason 12 18:49.7
6 (158) Alhagie Sesay 11 19:25.6
7 (171) Mark Manue 12 20:14.0
23. 586 West Seneca East (18:33.0 92:44.6 4:07.2)
=============================================
1 6 Josh Glaub 12 15:52.3
2 127 Vinny Pagliaccio 10 18:44.7
3 133 Jake Grzebinski 12 18:47.8
4 153 Sean McCartan 9 19:20.3
5 167 David Thiel-Colvin 9 19:59.5
6 (177) Jeffrey Klein 9 20:28.4
24. 611 St. James Catholic (19:33.1 97:45.3 8:56.4)
=============================================
1 9 Luke Cabral 11 16:04.0
2 130 Oliver Aramini 11 18:45.9
3 134 Haydn Le Grand 10 18:48.1
4 150 Sidney Armstrong 11 19:06.9
5 188 Edward Collings 11 25:00.4
25. 644 Iroquois (19:16.1 96:20.1 6:03.2)
=============================================
1 21 Ryan Mitchell 11 16:30.6
2 136 Alex Rundquist 11 18:48.6
3 148 Alex Cooley 12 19:05.1
4 154 Peter Wild 11 19:22.0
5 185 Alex Wozniak 12 22:33.8
26. 658 Olean (18:55.0 94:34.6 2:18.9)
=============================================
1 93 Matt Droney 11 17:52.2
2 111 Nate Gabler 9 18:20.4
3 123 Alex Jodush 12 18:37.9
4 161 Nate Kwiatkowski 9 19:33.0
5 170 Matt Kwiatkowski 12 20:11.1
6 (180) Grant Fox 12 21:08.8
7 (184) Alex Roddey 11 21:47.3
27. 671 Albion (18:54.3 94:31.5 2:04.7)
=============================================
1 94 Kyle Pappalardo 10 17:57.1
2 115 Noah Wadhams 12 18:26.4
3 142 Gabe Pepe 11 18:57.7
4 152 Mike Harling 10 19:08.5
5 168 Dylan Fox 11 20:01.8
6 (178) Dyllan Beach 11 20:41.8
7 (181) Hunter Webster 12 21:19.3
28. 731 Greece Odyssey (19:23.5 96:57.5 2:55.8)
=============================================
1 71 Richard Oberholzer 9 17:30.3
2 146 Alex Nasca 10 19:02.9
3 166 Simeon Alvarez 12 19:41.9
4 173 Jack Manuse 12 20:16.3
5 175 Romell Griffin 11 20:26.1
6 (182) Vinnie Le 10 21:20.5
7 (183) Susanth Kakarla 12 21:25.4
29. 812 Eastridge (20:22.0 101:50.0 4:26.6)
=============================================
1 114 Stuart Stufkosky 11 18:23.2
2 164 Dwight Bolton 12 19:40.6
3 169 Ben Oakes 11 20:07.3
4 179 Markese Williams 11 20:49.1
5 186 Bryce Clark 11 22:49.8
6 (187) John Turner 12 23:10.9
Race 17 - Boys Seeded Varsity AA (Medium schools)
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 Thomas Witkowicz 12 1 All Saints Cath-ONT 14:33.9 4:52
2 1 Ian Russ 12 2 East Aurora 14:46.7 4:56
3 2 Nathan Lawler 12 3 Pittsford Mendon 14:52.1 4:58
4 3 Brian Wyler 12 4 Strongsville-OH 15:12.0 5:04
5 4 Nate Price 11 1 General McLane 15:14.1 5:05
6 5 Sam Lawler 10 1 Pittsford Mendon 15:15.4 5:06
7 6 Hunter Petrik 12 5 Mount Saint Joseph 15:16.7 5:06
8 Marcel Aubry 12 6 Ecole Secondaire Toront 15:22.8 5:08
9 7 Erik Andrzejewski 11 2 General McLane 15:25.9 5:09
10 Ray Sambrotto 12 7 Sweet Home 15:26.6 5:09
11 8 Scott Loforte 12 8 Canandaigua 15:31.4 5:11
12 9 Josef Raphael Oettl 12 9 Xavier-NYC 15:32.8 5:11
13 10 Tim Dwyer 12 10 Ballston Spa HS 15:37.3 5:13
14 11 Sawyer Gywn Rowsom 12 11 Xavier-NYC 15:39.1 5:13
15 12 Aidan Donahue 12 12 Xavier-NYC 15:47.3 5:16
16 13 Michael Crorkin 12 13 Xavier-NYC 15:48.9 5:17
17 14 Joe Juda 12 14 Strongsville-OH 15:53.8 5:18
18 15 Cam McDaniel 11 3 Honeoye Falls-Lima 15:54.0 5:18
19 16 Ben Guerin 10 2 Ballston Spa HS 15:57.4 5:20
20 17 Oliver Branham Upto 10 3 Xavier-NYC 15:58.1 5:20
21 18 Parker Tent 12 15 East Aurora 15:59.1 5:20
22 19 Taylor Mowat 11 4 Sir Winston Churchill 16:00.5 5:21
23 20 James Smith 10 4 Pittsford Mendon 16:01.0 5:21
24 21 Tyler Housum 10 5 Strongsville-OH 16:02.5 5:21
25 22 Gavin Gronowski 12 16 Walsh Jesuit 16:03.7 5:22
26 Nick Berg 10 6 E.Syracuse-Minoa 16:06.6 5:23
27 23 Jared Housum 12 17 Strongsville-OH 16:08.8 5:23
28 24 Owen Hassler 9 1 Xavier-NYC 16:10.9 5:24
29 25 Joey Zietowski 12 18 Mount Saint Joseph 16:12.3 5:25
30 26 Jack Eastman 12 19 Honeoye Falls-Lima 16:12.7 5:25
31 27 Nathaniel Ondracek 11 5 Walsh Jesuit 16:12.7 5:25
32 Jake Cousineau 12 20 Centre Wellington-ON 16:13.5 5:25
33 28 Ahren Spaker 11 6 Honeoye Falls-Lima 16:15.3 5:26
34 29 Fergus MacDonnell 12 21 Xavier-NYC 16:16.0 5:26
35 30 Mitch McGreal 12 22 Walsh Jesuit 16:16.4 5:26
36 31 Adam Shah 11 7 Walsh Jesuit 16:17.8 5:26
37 32 Jack Mott 12 23 Strongsville-OH 16:18.8 5:27
38 Ethan Rice 10 7 Xavier-NYC 16:20.3 5:27
39 33 Matt McMullen 10 8 Canandaigua 16:20.6 5:27
40 34 Harry Lengyel 11 8 Sir Winston Churchill 16:29.3 5:30
41 35 Peter Hansen 11 9 Ballston Spa HS 16:29.5 5:30
42 36 Matt Malloy 12 24 Strongsville-OH 16:29.5 5:30
43 37 John Lyons 12 25 East Aurora 16:30.2 5:31
44 38 Andrew Perreault 11 10 Lewiston-Porter 16:32.1 5:31
45 Jerardo Perez 12 26 Xavier-NYC 16:33.1 5:32
46 39 Andrew Brinker 12 27 Mount Saint Joseph 16:35.3 5:32
47 40 Neil Mazzone 12 28 Strongsville-OH 16:35.9 5:32
48 41 Cole Hanks 12 29 Pioneer 16:36.8 5:33
49 42 Justin Pavan 9 2 Lewiston-Porter 16:38.0 5:33
50 43 Ethan Girard 11 11 Sir Winston Churchill 16:38.9 5:33
51 44 Corbin Atkinson 10 9 Sir Winston Churchill 16:39.0 5:33
52 45 Andrew Warfle 12 30 Honeoye Falls-Lima 16:40.2 5:34
53 46 Jerad Hediger 10 10 Pioneer 16:42.5 5:35
54 David Rivers 12 31 E.Syracuse-Minoa 16:43.7 5:35
55 47 Wyatt Hulsey 11 12 Honeoye Falls-Lima 16:44.4 5:35
56 48 Nick Reimer 11 13 Sir Winston Churchill 16:44.6 5:35
57 49 Jonathan Cutri 11 14 Walsh Jesuit 16:45.3 5:36
58 50 Ryan Hockstra 12 32 Mount Saint Joseph 16:46.7 5:36
59 51 Brennan Fletcher 11 15 Ballston Spa HS 16:47.1 5:36
60 52 Gabe Antone 11 16 Mount Saint Joseph 16:48.9 5:37
61 53 Ethan Owens 12 33 Canandaigua 16:49.6 5:37
62 54 Alex Meffe 11 17 Sir Winston Churchill 16:49.9 5:37
63 55 Simon Zehr 12 34 General McLane 16:50.2 5:37
64 56 Drew Cuminale 11 18 Canandaigua 16:51.5 5:38
65 Shane Healey 12 35 Strongsville-OH 16:52.4 5:38
66 57 Kyle Martin 12 36 Cathedral Prep 16:52.5 5:38
67 58 Gavin McPherson 10 11 East Aurora 16:53.6 5:38
68 59 Harley Brinkman 10 12 Oswego 16:54.6 5:39
69 Tyler Zwolenik 12 37 Strongsville-OH 16:54.9 5:39
70 60 Jason Purtell 9 3 Oswego 16:56.1 5:39
71 61 Joe Bozzo 11 19 Ballston Spa HS 16:56.8 5:39
72 62 Ian Thompson 12 38 Honeoye Falls-Lima 16:57.1 5:40
73 63 Maxwell Hughes 11 20 Pioneer 16:58.2 5:40
74 64 Ian Hansen 9 4 Ballston Spa HS 16:58.3 5:40
75 65 Alex Chelton 11 21 Cathedral Prep 16:59.7 5:40
76 66 Nick Ebling 10 13 East Aurora 17:00.3 5:41
77 67 Chris Flynn 11 22 Mount Saint Joseph 17:01.1 5:41
78 68 Colin Murphy 12 39 Pittsford Mendon 17:06.0 5:42
79 69 Karios McCune 10 14 Walsh Jesuit 17:06.1 5:43
80 70 Shea Mooney 12 40 East Aurora 17:09.5 5:44
81 71 Nick Halmi 11 23 General McLane 17:09.8 5:44
82 72 Grady Regan 10 15 Pioneer 17:16.2 5:46
83 73 Liam Armstrong 11 24 Sir Winston Churchill 17:16.3 5:46
84 74 Devan Bailey 10 16 Cathedral Prep 17:17.1 5:46
85 75 Peter Yoder 11 25 Canandaigua 17:18.1 5:47
86 76 Ben Wisto 10 17 Lewiston-Porter 17:19.1 5:47
87 77 Trent Wesley 10 18 Pioneer 17:19.6 5:47
88 78 Tom Adamescu 11 26 Canandaigua 17:22.2 5:48
89 79 Dave Trider 11 27 Mount Saint Joseph 17:22.6 5:48
90 80 Cole Accetta 10 19 Lewiston-Porter 17:22.7 5:48
91 Charlie Lin 9 5 Strongsville-OH 17:23.5 5:48
92 Josh Bezanson 10 20 Sir Winston Churchill 17:23.6 5:48
93 81 Danny Reagan 11 28 Walsh Jesuit 17:24.2 5:49
94 82 Kody Klein 9 6 Cathedral Prep 17:24.5 5:49
95 83 Jacob Clark 10 21 Cathedral Prep 17:24.9 5:49
96 84 Jack Watson 12 41 East Aurora 17:25.8 5:49
97 85 Justin Drennan 11 29 Pioneer 17:26.0 5:49
98 Matt Williams 10 22 Strongsville-OH 17:26.8 5:49
99 86 Ben Rosero 11 30 Pittsford Mendon 17:30.8 5:51
100 87 Andrew Brown 9 7 Cathedral Prep 17:32.9 5:51
101 88 Joe Vesic 12 42 Ballston Spa HS 17:34.5 5:52
102 89 Evan Hackett 10 23 Pittsford Mendon 17:37.3 5:53
103 90 Kyle Beiter 12 43 Honeoye Falls-Lima 17:44.7 5:55
104 91 Max Serling 11 31 Pittsford Mendon 17:45.3 5:56
105 92 Miguel Bautista 11 32 Lewiston-Porter 17:47.1 5:56
106 Nathan Gupton 9 8 Pittsford Mendon 17:49.0 5:57
107 Jeremy Tabechian 11 33 Pittsford Mendon 17:52.3 5:58
108 93 Matt Whaley 11 34 Cathedral Prep 17:55.9 5:59
109 94 Jack Carminati 12 44 Lewiston-Porter 17:57.1 6:00
110 Tyler Young 12 45 Centre Wellington-ON 17:58.5 6:00
111 Dominic MacArthur 11 35 Cathedral Prep 17:58.9 6:00
112 Luke Bongiorno 11 36 Cathedral Prep 18:00.8 6:01
113 95 Clint Connelly 12 46 General McLane 18:01.4 6:01
114 96 Grant Thomas 11 37 Canandaigua 18:02.2 6:01
115 Michael Sanders 11 38 E.Syracuse-Minoa 18:03.3 6:02
116 Cole Cutri 11 39 Canandaigua 18:03.4 6:02
117 97 Tucker Dunn 11 40 General McLane 18:09.9 6:04
118 Joe Amann 9 9 Cathedral Prep 18:10.3 6:04
119 Gavin Clouser 10 24 Pittsford Mendon 18:11.1 6:04
120 98 Tim Fair 11 41 General McLane 18:21.7 6:08
121 99 Jack Dunn 10 25 Lewiston-Porter 18:21.7 6:08
122 Josh Cardamone 10 26 Lewiston-Porter 18:24.8 6:09
123 Michael Nesci 10 27 E.Syracuse-Minoa 18:25.3 6:09
124 Ben Cardamone 10 28 Lewiston-Porter 18:37.3 6:13
125 Josh Campbell 10 29 General McLane 18:37.6 6:13
126 100 Eric Ward 12 47 Pioneer 18:53.6 6:18
127 101 Logan Shepardson 11 42 Oswego 19:03.8 6:22
128 Ryan Thring 12 48 Centre Wellington-ON 19:24.7 6:29
129 Carson Wills 11 43 Sir Winston Churchill 19:25.1 6:29
130 Matthew Keyes 10 30 Sir Winston Churchill 19:42.0 6:34
131 102 Mark Jones 10 31 Oswego 19:52.6 6:38
132 103 Brian Zuber 9 10 Oswego 20:02.8 6:41
133 104 Max Clark 9 11 Oswego 20:04.6 6:42
134 Oreoluwa Fowler 10 32 Sir Winston Churchill 20:17.5 6:46
135 105 Josh Sterio 10 33 Oswego 20:29.5 6:50
136 Seth Perrin 11 44 Oswego 20:54.9 6:59
137 Cole Salierno 10 34 Sir Winston Churchill 21:14.6 7:05
138 Lucas Shepardson 10 35 Oswego 22:27.9 7:30
139 Logan Engle 10 36 Oswego 23:13.2 7:45
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 62 Xavier-NYC (15:45.3 78:46.2 0:25.3)
=============================================
1 9 Josef Raphael Oettl 12 15:32.8
2 11 Sawyer Gywn Rowsom 12 15:39.1
3 12 Aidan Donahue 12 15:47.3
4 13 Michael Crorkin 12 15:48.9
5 17 Oliver Branham Upton 10 15:58.1
6 ( 24) Owen Hassler 9 16:10.9
7 ( 29) Fergus MacDonnell 12 16:16.0
2. 93 Strongsville-OH (15:55.2 79:35.9 1:06.8)
=============================================
1 3 Brian Wyler 12 15:12.0
2 14 Joe Juda 12 15:53.8
3 21 Tyler Housum 10 16:02.5
4 23 Jared Housum 12 16:08.8
5 32 Jack Mott 12 16:18.8
6 ( 36) Matt Malloy 12 16:29.5
7 ( 40) Neil Mazzone 12 16:35.9
3. 159 Walsh Jesuit (16:19.2 81:35.9 0:41.6)
=============================================
1 22 Gavin Gronowski 12 16:03.7
2 27 Nathaniel Ondracek 11 16:12.7
3 30 Mitch McGreal 12 16:16.4
4 31 Adam Shah 11 16:17.8
5 49 Jonathan Cutri 11 16:45.3
6 ( 69) Karios McCune 10 17:06.1
7 ( 81) Danny Reagan 11 17:24.2
4. 161 Honeoye Falls-Lima (16:21.4 81:46.6 0:50.4)
=============================================
1 15 Cam McDaniel 11 15:54.0
2 26 Jack Eastman 12 16:12.7
3 28 Ahren Spaker 11 16:15.3
4 45 Andrew Warfle 12 16:40.2
5 47 Wyatt Hulsey 11 16:44.4
6 ( 62) Ian Thompson 12 16:57.1
7 ( 90) Kyle Beiter 12 17:44.7
5. 172 Mount Saint Joseph (16:20.0 81:39.9 1:32.2)
=============================================
1 6 Hunter Petrik 12 15:16.7
2 25 Joey Zietowski 12 16:12.3
3 39 Andrew Brinker 12 16:35.3
4 50 Ryan Hockstra 12 16:46.7
5 52 Gabe Antone 11 16:48.9
6 ( 67) Chris Flynn 11 17:01.1
7 ( 79) Dave Trider 11 17:22.6
6. 173 Ballston Spa HS (16:21.7 81:48.1 1:19.5)
=============================================
1 10 Tim Dwyer 12 15:37.3
2 16 Ben Guerin 10 15:57.4
3 35 Peter Hansen 11 16:29.5
4 51 Brennan Fletcher 11 16:47.1
5 61 Joe Bozzo 11 16:56.8
6 ( 64) Ian Hansen 9 16:58.3
7 ( 88) Joe Vesic 12 17:34.5
7. 180 East Aurora (16:14.0 81:09.9 2:13.6)
=============================================
1 1 Ian Russ 12 14:46.7
2 18 Parker Tent 12 15:59.1
3 37 John Lyons 12 16:30.2
4 58 Gavin McPherson 10 16:53.6
5 66 Nick Ebling 10 17:00.3
6 ( 70) Shea Mooney 12 17:09.5
7 ( 84) Jack Watson 12 17:25.8
8. 181 Pittsford Mendon (16:09.1 80:45.3 2:38.7)
=============================================
1 2 Nathan Lawler 12 14:52.1
2 5 Sam Lawler 10 15:15.4
3 20 James Smith 10 16:01.0
4 68 Colin Murphy 12 17:06.0
5 86 Ben Rosero 11 17:30.8
6 ( 89) Evan Hackett 10 17:37.3
7 ( 91) Max Serling 11 17:45.3
9. 188 Sir Winston Churchill (16:30.5 82:32.3 0:44.1)
=============================================
1 19 Taylor Mowat 11 16:00.5
2 34 Harry Lengyel 11 16:29.3
3 43 Ethan Girard 11 16:38.9
4 44 Corbin Atkinson 10 16:39.0
5 48 Nick Reimer 11 16:44.6
6 ( 54) Alex Meffe 11 16:49.9
7 ( 73) Liam Armstrong 11 17:16.3
10. 225 Canandaigua (16:34.3 82:51.2 1:46.7)
=============================================
1 8 Scott Loforte 12 15:31.4
2 33 Matt McMullen 10 16:20.6
3 53 Ethan Owens 12 16:49.6
4 56 Drew Cuminale 11 16:51.5
5 75 Peter Yoder 11 17:18.1
6 ( 78) Tom Adamescu 11 17:22.2
7 ( 96) Grant Thomas 11 18:02.2
11. 232 General McLane (16:32.3 82:41.4 2:47.3)
=============================================
1 4 Nate Price 11 15:14.1
2 7 Erik Andrzejewski 11 15:25.9
3 55 Simon Zehr 12 16:50.2
4 71 Nick Halmi 11 17:09.8
5 95 Clint Connelly 12 18:01.4
6 ( 97) Tucker Dunn 11 18:09.9
7 ( 98) Tim Fair 11 18:21.7
12. 299 Pioneer (16:58.7 84:53.3 0:42.8)
=============================================
1 41 Cole Hanks 12 16:36.8
2 46 Jerad Hediger 10 16:42.5
3 63 Maxwell Hughes 11 16:58.2
4 72 Grady Regan 10 17:16.2
5 77 Trent Wesley 10 17:19.6
6 ( 85) Justin Drennan 11 17:26.0
7 (100) Eric Ward 12 18:53.6
13. 328 Lewiston-Porter (17:07.8 85:39.0 1:15.0)
=============================================
1 38 Andrew Perreault 11 16:32.1
2 42 Justin Pavan 9 16:38.0
3 76 Ben Wisto 10 17:19.1
4 80 Cole Accetta 10 17:22.7
5 92 Miguel Bautista 11 17:47.1
6 ( 94) Jack Carminati 12 17:57.1
7 ( 99) Jack Dunn 10 18:21.7
14. 361 Cathedral Prep (17:11.8 85:58.7 0:32.4)
=============================================
1 57 Kyle Martin 12 16:52.5
2 65 Alex Chelton 11 16:59.7
3 74 Devan Bailey 10 17:17.1
4 82 Kody Klein 9 17:24.5
5 83 Jacob Clark 10 17:24.9
6 ( 87) Andrew Brown 9 17:32.9
7 ( 93) Matt Whaley 11 17:55.9
15. 425 Oswego (18:34.0 92:49.9 3:08.2)
=============================================
1 59 Harley Brinkman 10 16:54.6
2 60 Jason Purtell 9 16:56.1
3 101 Logan Shepardson 11 19:03.8
4 102 Mark Jones 10 19:52.6
5 103 Brian Zuber 9 20:02.8
6 (104) Max Clark 9 20:04.6
7 (105) Josh Sterio 10 20:29.5
Race 18 - Girls Varsity B (a J.V. race) for Medium schools
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Madison Whited 9 1 Burnt Hills-Ballston La 19:59.0 6:40
2 2 Samantha Hulme 7 1 East Aurora 20:12.5 6:45
3 3 Lorelei Wychanko 10 1 Walsh Jesuit 20:14.7 6:45
4 4 Celia Cocca 9 2 East Aurora 20:19.9 6:47
5 5 Annika Safford 9 3 East Aurora 20:30.0 6:50
6 6 Eva Scarpa 12 1 East Aurora 20:43.4 6:55
7 7 Lauren Camarro 10 2 Burnt Hills-Ballston La 20:51.5 6:58
8 8 Katie Dieteman 12 2 Villa Maria Academy 20:55.5 6:59
9 9 Anna Leclair 11 1 Burnt Hills-Ballston La 21:00.2 7:01
10 10 Izzy Horning 12 3 Walsh Jesuit 21:01.3 7:01
11 11 Marcela Araujo 10 3 Sachem East 21:01.3 7:01
12 12 Anna Grace 12 4 Walsh Jesuit 21:02.2 7:01
13 13 Emily Berry 12 5 Our Lady of Lourdes 21:04.5 7:02
14 14 Ava Campolo 8 1 Sweet Home 21:08.2 7:03
15 15 Emma Cassidy 12 6 East Aurora 21:09.1 7:04
16 16 Jessica Landry 12 7 Burnt Hills-Ballston La 21:10.6 7:04
17 17 Emily Venturi 11 2 Sachem East 21:12.9 7:05
18 18 Audrey Huff 10 4 Mercy 21:13.1 7:05
19 19 Shelby Brennessel 11 3 Canandaigua 21:20.9 7:07
20 20 Geneva Green 9 4 East Aurora 21:21.9 7:08
21 21 Alyssa Cortes 11 4 Sachem East 21:25.9 7:09
22 22 Claire Powell 11 5 Pittsford Mendon 21:27.0 7:09
23 23 Manvi Singh 11 6 Pittsford Mendon 21:27.4 7:10
24 24 Sophia Skrzypczak 10 5 Villa Maria Academy 21:31.0 7:11
25 25 Marissa Carr 11 7 Walsh Jesuit 21:34.3 7:12
26 26 Emmi Walker 9 5 Hamburg 21:36.2 7:13
27 27 Jessica Schaefer 11 8 Sachem East 21:36.4 7:13
28 28 Mary Vullo 11 9 Honeoye Falls-Lima 21:36.6 7:13
29 29 Sammy Malone 12 8 Walsh Jesuit 21:37.9 7:13
30 30 Angelina Colon 10 6 Sachem East 21:38.1 7:13
31 31 Meg Clayton 10 7 Bay Port-Blue Point 21:38.5 7:13
32 32 Anna Welton 9 6 Villa Maria Academy 21:39.1 7:14
33 33 Katie Bernard 12 9 Pittsford Mendon 21:40.4 7:14
34 34 Maire Wellemeyer 12 10 Walsh Jesuit 21:41.1 7:14
35 35 Leah Stucke 10 8 East Aurora 21:41.2 7:14
36 36 Mary Valenziano 12 11 Walsh Jesuit 21:46.6 7:16
37 37 Angel Dixon 12 12 Central Square 21:47.8 7:16
38 38 Selvi Chhabra 12 13 Sachem East 21:48.4 7:17
39 39 Lauren Paolucci 12 14 Sachem East 21:49.6 7:17
40 40 Emma Teed 11 10 Villa Maria Academy 21:50.0 7:17
41 41 Zoe Hackenberg 12 15 Burnt Hills-Ballston La 21:51.7 7:18
42 42 Haley Robinson 9 7 Honeoye Falls-Lima 21:52.1 7:18
43 43 Shannon Geiger 9 8 Hamburg 21:55.1 7:19
44 44 Janna Hackenberg 10 9 Burnt Hills-Ballston La 21:55.2 7:19
45 45 Adriana Costanza 10 10 Honeoye Falls-Lima 21:56.8 7:19
46 46 Julianne Burns 12 16 Shenendehowa 21:57.5 7:20
47 47 Megan Kealy 11 11 Pittsford Mendon 21:58.4 7:20
48 48 Victoria Sanders 12 17 Villa Maria Academy 21:58.5 7:20
49 49 Evelyn Gile 11 12 Shenendehowa 21:59.9 7:20
50 Grace Kenworthy 9 9 East Aurora 22:00.4 7:21
51 Julianna Grillo 10 11 Sachem East 22:04.3 7:22
52 50 Madelyn Kruszka 11 13 Hamburg 22:04.3 7:22
53 51 Brooklyn Haelzle 11 14 Our Lady of Lourdes 22:04.8 7:22
54 52 Shannon Bunn 10 12 Hamburg 22:08.0 7:23
55 53 Morgan Harrington 9 10 Villa Maria Academy 22:12.6 7:25
56 54 Lauren Prischak 12 18 Villa Maria Academy 22:13.0 7:25
57 55 Valerie Lepore 11 15 Pittsford Mendon 22:16.9 7:26
58 56 Katie Brown 10 13 Honeoye Falls-Lima 22:18.3 7:27
59 Madison Burgey 9 11 Geneva 22:19.0 7:27
60 Emma Coleman 9 12 Villa Maria Academy 22:20.6 7:27
61 57 Brooke Price 9 13 Chittenango 22:21.6 7:28
62 58 Addie Salaway 9 14 Bay Port-Blue Point 22:23.7 7:28
63 59 Cecily Phua 9 15 Bay Port-Blue Point 22:26.5 7:29
64 60 Alyssa Anderson 10 14 Nardin Academy 22:26.8 7:29
65 61 Brooke Puchebner 11 16 Honeoye Falls-Lima 22:27.9 7:30
66 62 Alicia Golden 12 19 Shenendehowa 22:28.2 7:30
67 Grace Digiacomo 10 15 Villa Maria Academy 22:29.0 7:30
68 63 Anna Stone 9 16 Mercy 22:33.5 7:32
69 64 Claire Birkemeier 11 17 Lake Shore HS-NY 22:34.1 7:32
70 65 Hannah Tribby 12 20 Grand Island 22:34.7 7:32
71 66 Jillian Muller 9 17 Burnt Hills-Ballston La 22:37.2 7:33
72 Anna Arrigo 12 21 Sachem East 22:38.3 7:33
73 Maria Fernandez 11 18 Burnt Hills-Ballston La 22:39.0 7:33
74 67 Amanda Andrews 12 22 Sweet Home 22:41.9 7:34
75 68 Hannah Rashad 9 18 Nardin Academy 22:42.6 7:35
76 Sydney Hitchcock 12 23 East Aurora 22:43.1 7:35
77 Amanda Harnos 10 16 Sachem East 22:43.8 7:35
78 Madison Bohacek 11 19 Walsh Jesuit 22:44.4 7:35
79 69 Reilly Refermat 9 19 Mercy 22:46.3 7:36
80 70 Kate Clayton 11 20 Bay Port-Blue Point 22:46.5 7:36
81 71 Emily Friden 12 24 Pittsford Mendon 22:46.6 7:36
82 Sara Prischak 12 25 Villa Maria Academy 22:49.3 7:37
83 72 Elizabeth Wall 12 26 Honeoye Falls-Lima 22:49.9 7:37
84 73 Sierra Fehrman 11 21 Central Square 22:51.0 7:37
85 74 Chloe Engin 11 22 Pittsford Mendon 22:51.9 7:38
86 75 Hannah Kailburn 10 17 Honeoye Falls-Lima 22:52.6 7:38
87 Eunate Alzaga 11 23 Pittsford Mendon 22:52.8 7:38
88 76 Sarah Mehani 10 18 Sweet Home 22:54.7 7:39
89 77 Alaina Martin 12 27 Shenendehowa 22:55.1 7:39
90 Hannah Piccirilli 10 19 Villa Maria Academy 22:55.8 7:39
91 78 Lauren McGee 10 20 Hamburg 22:55.9 7:39
92 79 Maggie Kane 12 28 Central Square 22:57.2 7:40
93 80 Hailey Fish 12 29 Canandaigua 22:58.9 7:40
94 81 Haley Pizur 8 2 Grand Island 22:59.1 7:40
95 82 Lauren Rupert 9 20 Central Square 23:01.5 7:41
96 83 Alondra Arroyo 12 30 Central Square 23:03.9 7:42
97 Michaela Brown 12 31 Walsh Jesuit 23:04.8 7:42
98 84 Alyssa Ruminski 11 24 Grand Island 23:05.4 7:42
99 85 Sarah Sun 11 25 Pittsford Sutherland 23:05.6 7:42
100 86 Meghan Sonnacchio 9 21 Central Square 23:07.1 7:43
101 Jada Balmer 10 21 Honeoye Falls-Lima 23:07.6 7:43
102 87 Marta Vazquez 9 22 Pittsford Sutherland 23:08.1 7:43
103 88 Teaghan Wehner 10 22 Pittsford Sutherland 23:08.9 7:43
104 Katie McGrath 12 32 Walsh Jesuit 23:09.5 7:44
105 Jennifer Walike 10 23 Honeoye Falls-Lima 23:12.3 7:45
106 Reema Sleik 12 33 Walsh Jesuit 23:13.8 7:45
107 Kara Oatman 11 26 Honeoye Falls-Lima 23:14.6 7:45
108 89 Laura Ferris 11 27 Mercy 23:15.2 7:46
109 90 Eva Innocente 11 28 Our Lady of Lourdes 23:15.3 7:46
110 91 Madison Davis 9 23 Central Square 23:16.2 7:46
111 92 Serena Young 10 24 Hamburg 23:18.1 7:47
112 93 Anne Attea 10 25 Nardin Academy 23:23.0 7:48
113 94 Megan Hoffman 12 34 Canandaigua 23:23.2 7:48
114 Taylor Champlin 9 24 Geneva 23:24.7 7:49
115 Laya Davis 9 25 East Aurora 23:25.1 7:49
116 95 Lailah Emad 9 26 Chittenango 23:25.8 7:49
117 Maria Ali 10 26 Villa Maria Academy 23:26.3 7:49
118 96 Leeann Redlo 8 3 Bay Port-Blue Point 23:26.6 7:49
119 97 Anna Maneri 12 35 Shenendehowa 23:27.2 7:50
120 98 Olivia Pignatora 10 27 Sweet Home 23:28.6 7:50
121 Alissa Dixon 12 36 East Aurora 23:30.2 7:51
122 99 Charlotte Reczek 10 28 Hamburg 23:31.6 7:51
123 Teresa Welker 9 27 East Aurora 23:33.0 7:51
124 100 Jenny Street 12 37 Shenendehowa 23:33.4 7:52
125 101 Jill Venditti 12 38 Shenendehowa 23:33.8 7:52
126 102 Colette McCormick 12 39 Canandaigua 23:34.5 7:52
127 Maria Campbell 12 40 Villa Maria Academy 23:36.3 7:53
128 103 Sarah Koerner 12 41 Bay Port-Blue Point 23:36.8 7:53
129 Mary-Therese McCorm 11 29 Villa Maria Academy 23:37.2 7:53
130 Claire Grace 12 42 Walsh Jesuit 23:37.5 7:53
131 Abbi Fetterly 11 30 Hamburg 23:42.4 7:55
132 Michaela Troy 11 31 Shenendehowa 23:43.0 7:55
133 Carly Cody 10 29 Pittsford Mendon 23:43.7 7:55
134 104 Abby Dutcher 10 30 Canandaigua 23:44.4 7:55
135 Cici Degrffi-Ceiri 9 28 Johnson City-NY 23:46.4 7:56
136 105 Lillian Usen 10 31 Williamsville South 23:46.5 7:56
137 Keely Agar 10 32 Honeoye Falls-Lima 23:46.6 7:56
138 Kate Miller 11 32 Shenendehowa 23:46.7 7:56
139 106 Sara Cavacos 10 33 Mercy 23:49.0 7:57
140 Lindsey Rowane 12 43 Villa Maria Academy 23:50.6 7:57
141 Doran Deehan 10 34 Pittsford Mendon 23:51.1 7:58
142 Cassie Lyle 10 35 Honeoye Falls-Lima 23:52.3 7:58
143 107 Emily Abplanalp 12 44 Canandaigua 23:53.1 7:58
144 Olivia Colier 11 33 Walsh Jesuit 23:53.4 7:58
145 April Christodoulou 11 34 Central Square 23:54.8 7:59
146 Ryleigh Robie 9 29 Villa Maria Academy 23:54.8 7:59
147 108 Zoe Cronmiller 9 30 Mercy 23:55.2 7:59
148 109 Ainsley Boras 9 31 Nardin Academy 23:55.9 7:59
149 Katherine Hennessey 9 32 Hamburg 23:56.3 7:59
150 110 Kelly Ferris 9 33 Mercy 23:56.4 7:59
151 111 Louise Alvarez 12 45 Bay Port-Blue Point 23:57.1 8:00
152 Kelly Mischler 10 36 Villa Maria Academy 23:58.7 8:00
153 112 Maddie Fallon 11 35 Pittsford Sutherland 24:01.8 8:01
154 113 Bridgetta Ulrich 10 37 Nardin Academy 24:03.1 8:02
155 114 Anja Field 10 38 Pittsford Sutherland 24:03.7 8:02
156 Samantha Stehler 12 46 Pittsford Mendon 24:04.1 8:02
157 Alexis Borzelleri 9 34 Hamburg 24:05.4 8:02
158 115 Caroline Kenneally 9 35 Pittsford Sutherland 24:06.2 8:03
159 Lauren Diciaccio 10 39 Honeoye Falls-Lima 24:07.6 8:03
160 116 Taylor Lawn 11 36 Lake Shore HS-NY 24:08.9 8:03
161 Sydney Herrick 12 47 Shenendehowa 24:09.6 8:04
162 117 Mackenzi Merry 11 37 Gates-Chili 24:10.8 8:04
163 118 Abigail Buckle 11 38 Our Lady of Lourdes 24:11.6 8:04
164 Jessie Brown 11 39 Walsh Jesuit 24:12.7 8:05
165 Carley Debias 10 40 Mercy 24:13.1 8:05
166 Annmarie Sabella 12 48 Walsh Jesuit 24:13.5 8:05
167 Avery Gaines 9 36 Albion 24:13.6 8:05
168 119 Elyse Ball 11 40 Pittsford Sutherland 24:14.2 8:05
169 120 Bailey Mathien 11 41 Nardin Academy 24:24.8 8:09
170 Makenna Pitt 11 42 Honeoye Falls-Lima 24:27.0 8:09
171 121 A'Marionna McMillia 9 37 Hutch Tech 24:27.4 8:10
172 122 Mackenzie Daly 12 49 Williamsville South 24:28.4 8:10
173 Alissa Frame 11 43 Pittsford Sutherland 24:28.5 8:10
174 Elena Stoelting 9 38 Starpoint 24:30.2 8:11
175 Elizabeth Kingston 9 39 Batavia 24:30.3 8:11
176 Elaina Melgar 10 41 Hamburg 24:31.9 8:11
177 123 Elena Muscato 12 50 Canandaigua 24:32.3 8:11
178 124 Maddy Heller 12 51 Chittenango 24:33.6 8:12
179 Maddie Young 12 52 Honeoye Falls-Lima 24:33.9 8:12
180 125 Natalie Fessel 11 44 Lake Shore HS-NY 24:35.3 8:12
181 Nicole Dulieu 11 45 Honeoye Falls-Lima 24:37.9 8:13
182 126 Kayla Mendez 10 42 Chittenango 24:40.6 8:14
183 Allyson Brown 12 53 Canandaigua 24:41.8 8:14
184 127 Ashley Alberti 12 54 Sacred Heart Academy 24:42.2 8:15
185 Malena Mercurio 9 40 East Aurora 24:42.4 8:15
186 Phoebe Blair 9 41 Fulton 24:44.5 8:15
187 128 Htoo Wah 11 46 Hutch Tech 24:45.3 8:16
188 Madeline Grace McLa 11 47 Pittsford Mendon 24:47.2 8:16
189 Elaine Williams 12 55 Greece Arcadia 24:47.3 8:16
190 129 Nicole Nguyen 9 42 Grand Island 24:49.3 8:17
191 Ashley Trott 9 43 Pittsford Mendon 24:51.1 8:18
192 Moira Dieteman 9 44 Villa Maria Academy 24:52.4 8:18
193 130 Marilla Bongiovanni 9 45 Chittenango 24:52.5 8:18
194 Kathryn Schneider 10 43 Geneva 24:52.9 8:18
195 Faith Cappiello 9 46 Greece Odyssey 24:53.8 8:18
196 Zhanya Kuppinger 12 56 Pittsford Mendon 24:53.9 8:18
197 Lauren Devine 9 47 Pittsford Sutherland 24:54.8 8:19
198 Emily Thompson 9 48 Geneva 24:55.2 8:19
199 Lara Degani 11 48 Pittsford Mendon 24:58.4 8:20
200 Emily Schlueter 9 49 Central Square 25:01.3 8:21
201 Laren Blakesley 10 44 Canandaigua 25:02.4 8:21
202 Sidney Okray 12 57 Bay Port-Blue Point 25:04.0 8:22
203 Abby Hullihen 11 49 Honeoye Falls-Lima 25:04.3 8:22
204 Claire Keck 10 45 Mercy 25:05.7 8:22
205 131 Haley Domin 11 50 Williamsville South 25:07.2 8:23
206 Kendall Carson 10 46 Canandaigua 25:08.3 8:23
207 132 Dayna Sterner 10 47 Lake Shore HS-NY 25:09.0 8:23
208 133 Brenna O'Brocta 9 50 Sweet Home 25:09.1 8:24
209 134 Millenia Keyes 12 58 Lake Shore HS-NY 25:11.1 8:24
210 Ciara Dungate 9 51 Bay Port-Blue Point 25:16.6 8:26
211 Jordan Proctor 9 52 Honeoye Falls-Lima 25:23.6 8:28
212 Mackenzie Depew 10 48 Canandaigua 25:25.0 8:29
213 Cali Nichols 11 51 Batavia 25:27.5 8:30
214 Melanie Calhoun 11 52 Honeoye Falls-Lima 25:28.6 8:30
215 135 Maeve Finney 11 53 Sacred Heart Academy 25:29.1 8:30
216 Hope Wilbur 12 59 Brockport 25:29.6 8:30
217 Brigid Carroll 11 54 Villa Maria Academy 25:31.0 8:31
218 136 Jordyn Cerullo 9 53 Nardin Academy 25:31.3 8:31
219 Erin Kluge 12 60 East Aurora 25:32.7 8:31
220 Lydia Dombrowski 11 55 Honeoye Falls-Lima 25:33.8 8:32
221 137 Delaney Graham 9 54 Sweet Home 25:35.9 8:32
222 138 Paige Alaimo 9 55 Gates-Chili 25:41.1 8:34
223 Caroline Ryan 12 61 Canandaigua 25:43.5 8:35
224 Katie Dale 10 49 Honeoye Falls-Lima 25:47.4 8:36
225 139 Clare Maczka 12 62 Williamsville South 25:50.5 8:37
226 140 Caitlyn Zon 12 63 Williamsville South 25:50.8 8:37
227 Katie Worden 12 64 Shenendehowa 25:52.0 8:38
228 Kerry Gibson 10 50 Canandaigua 25:59.3 8:40
229 Madison Babcock 9 56 Central Square 26:01.7 8:41
230 141 Vanessa McDow 11 56 Hutch Tech 26:03.7 8:42
231 Quinn Ackerman 11 57 Honeoye Falls-Lima 26:03.8 8:42
232 Emma Fitch 10 51 Bay Port-Blue Point 26:06.2 8:43
233 Tess Pettit 11 58 Albion 26:07.2 8:43
234 142 Claire Kearney 12 65 Sweet Home 26:07.4 8:43
235 Emma Jennings 11 59 Iroquois 26:08.6 8:43
236 Julia Andrefsky 11 60 Walsh Jesuit 26:12.0 8:44
237 Hayley Mercer 9 57 Batavia 26:13.2 8:45
238 Breannan O'Hara 9 58 Central Square 26:16.0 8:46
239 Maddie Murphy 10 52 Canandaigua 26:17.2 8:46
240 Emily Reichard 9 59 Central Square 26:18.6 8:47
241 Giulia Zappia 9 60 Mercy 26:18.8 8:47
242 Savannah Laue 12 66 Central Square 26:19.4 8:47
243 Colette Kenyon 10 53 Canandaigua 26:22.6 8:48
244 143 Elizabeth Denis-Tor 9 61 Hutch Tech 26:25.0 8:49
245 Naomi Mathes 11 61 Albion 26:26.6 8:49
246 Shannon Hughes 9 62 Pittsford Mendon 26:28.3 8:50
247 Jiji Rivera 10 54 Bay Port-Blue Point 26:28.5 8:50
248 144 Dion Watson 10 55 Hutch Tech 26:31.0 8:51
249 145 Sarah Gratien 12 67 Chittenango 26:35.5 8:52
250 Emma Smith 9 63 Pittsford Mendon 26:37.6 8:53
251 Brooke Drake 11 62 Albion 26:39.3 8:54
252 146 Allison Coole 12 68 Our Lady of Lourdes 26:39.6 8:54
253 Chloe Devendorf 9 64 Fulton 26:41.3 8:54
254 Risa Gasser 9 65 Starpoint 26:41.8 8:54
255 Morgan Foland 10 56 Central Square 26:47.0 8:56
256 Megan Lana 9 66 Mercy 26:51.8 8:58
257 147 Eliese Maybee 10 57 Lake Shore HS-NY 26:54.9 8:59
258 Paige Carletta 9 67 Brockport 27:15.1 9:05
259 Jessica Jacobs 11 63 Mercy 27:19.8 9:07
260 148 Bianca Cilento 11 64 Gates-Chili 27:20.8 9:07
261 149 Amanda Mutka 11 65 Hutch Tech 27:25.4 9:09
262 150 Shyanna Merced 10 58 Hutch Tech 27:27.8 9:10
263 Marisa Hartwick 9 68 Honeoye Falls-Lima 27:31.7 9:11
264 Kathren Sage 10 59 Greece Odyssey 27:32.9 9:11
265 Abbey Hall 12 69 East Aurora 27:45.9 9:16
266 Macayla Burke 10 60 Batavia 27:46.1 9:16
267 Madison Herman 10 61 Canandaigua 27:57.4 9:20
268 Emily Polanish 10 62 Bay Port-Blue Point 27:58.3 9:20
269 151 Leah Perry 9 69 Gates-Chili 28:00.4 9:21
270 152 Olivia Zucco 12 70 Sacred Heart Academy 28:07.9 9:23
271 153 Hannah Lewandowski 11 66 Sacred Heart Academy 28:24.5 9:29
272 Emylia Heferle 12 71 East Aurora 28:24.8 9:29
273 154 Maddie Tribby 10 63 Grand Island 28:31.1 9:31
274 Anna Bishop 9 70 Brockport 28:39.3 9:34
275 Ceanna Anselm 9 71 Pittsford Sutherland 28:40.0 9:34
276 Alice Russo 9 72 Honeoye Falls-Lima 28:43.6 9:35
277 Emily Maynard 11 67 Shenendehowa 28:47.9 9:36
278 Christina Halbrook 9 73 Honeoye Falls-Lima 28:50.2 9:37
279 155 Molly Wescott 9 74 Gates-Chili 29:03.5 9:42
280 156 Olivia O'Rourke 11 68 Sacred Heart Academy 29:07.9 9:43
281 Katherine Moon 10 64 Pittsford Sutherland 30:24.5 10:09
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 32 East Aurora (20:35.0 102:54.9 0:56.6)
=============================================
1 2 Samantha Hulme 7 20:12.5
2 4 Celia Cocca 9 20:19.9
3 5 Annika Safford 9 20:30.0
4 6 Eva Scarpa 12 20:43.4
5 15 Emma Cassidy 12 21:09.1
6 ( 20) Geneva Green 9 21:21.9
7 ( 35) Leah Stucke 10 21:41.2
2. 74 Burnt Hills-Ballston Lake (20:58.6 104:53.0 1:52.7)
=============================================
1 1 Madison Whited 9 19:59.0
2 7 Lauren Camarro 10 20:51.5
3 9 Anna Leclair 11 21:00.2
4 16 Jessica Landry 12 21:10.6
5 41 Zoe Hackenberg 12 21:51.7
6 ( 44) Janna Hackenberg 10 21:55.2
7 ( 66) Jillian Muller 9 22:37.2
3. 79 Walsh Jesuit (21:06.1 105:30.4 1:23.2)
=============================================
1 3 Lorelei Wychanko 10 20:14.7
2 10 Izzy Horning 12 21:01.3
3 12 Anna Grace 12 21:02.2
4 25 Marissa Carr 11 21:34.3
5 29 Sammy Malone 12 21:37.9
6 ( 34) Maire Wellemeyer 12 21:41.1
7 ( 36) Mary Valenziano 12 21:46.6
4. 106 Sachem East (21:23.0 106:54.6 0:36.8)
=============================================
1 11 Marcela Araujo 10 21:01.3
2 17 Emily Venturi 11 21:12.9
3 21 Alyssa Cortes 11 21:25.9
4 27 Jessica Schaefer 11 21:36.4
5 30 Angelina Colon 10 21:38.1
6 ( 38) Selvi Chhabra 12 21:48.4
7 ( 39) Lauren Paolucci 12 21:49.6
5. 152 Villa Maria Academy (21:34.9 107:54.1 1:03.0)
=============================================
1 8 Katie Dieteman 12 20:55.5
2 24 Sophia Skrzypczak 10 21:31.0
3 32 Anna Welton 9 21:39.1
4 40 Emma Teed 11 21:50.0
5 48 Victoria Sanders 12 21:58.5
6 ( 53) Morgan Harrington 9 22:12.6
7 ( 54) Lauren Prischak 12 22:13.0
6. 180 Pittsford Mendon (21:46.1 108:50.1 0:49.9)
=============================================
1 22 Claire Powell 11 21:27.0
2 23 Manvi Singh 11 21:27.4
3 33 Katie Bernard 12 21:40.4
4 47 Megan Kealy 11 21:58.4
5 55 Valerie Lepore 11 22:16.9
6 ( 71) Emily Friden 12 22:46.6
7 ( 74) Chloe Engin 11 22:51.9
7. 232 Honeoye Falls-Lima (22:02.4 110:11.7 0:51.3)
=============================================
1 28 Mary Vullo 11 21:36.6
2 42 Haley Robinson 9 21:52.1
3 45 Adriana Costanza 10 21:56.8
4 56 Katie Brown 10 22:18.3
5 61 Brooke Puchebner 11 22:27.9
6 ( 72) Elizabeth Wall 12 22:49.9
7 ( 75) Hannah Kailburn 10 22:52.6
8. 249 Hamburg (22:07.9 110:39.5 1:19.7)
=============================================
1 26 Emmi Walker 9 21:36.2
2 43 Shannon Geiger 9 21:55.1
3 50 Madelyn Kruszka 11 22:04.3
4 52 Shannon Bunn 10 22:08.0
5 78 Lauren McGee 10 22:55.9
6 ( 92) Serena Young 10 23:18.1
7 ( 99) Charlotte Reczek 10 23:31.6
9. 314 Bay Port-Blue Point (22:32.4 112:41.8 1:48.1)
=============================================
1 31 Meg Clayton 10 21:38.5
2 58 Addie Salaway 9 22:23.7
3 59 Cecily Phua 9 22:26.5
4 70 Kate Clayton 11 22:46.5
5 96 Leeann Redlo 8 23:26.6
6 (103) Sarah Koerner 12 23:36.8
7 (111) Louise Alvarez 12 23:57.1
10. 331 Shenendehowa (22:33.6 112:47.9 1:29.7)
=============================================
1 46 Julianne Burns 12 21:57.5
2 49 Evelyn Gile 11 21:59.9
3 62 Alicia Golden 12 22:28.2
4 77 Alaina Martin 12 22:55.1
5 97 Anna Maneri 12 23:27.2
6 (100) Jenny Street 12 23:33.4
7 (101) Jill Venditti 12 23:33.8
11. 345 Mercy (22:43.5 113:37.1 2:35.9)
=============================================
1 18 Audrey Huff 10 21:13.1
2 63 Anna Stone 9 22:33.5
3 69 Reilly Refermat 9 22:46.3
4 89 Laura Ferris 11 23:15.2
5 106 Sara Cavacos 10 23:49.0
6 (108) Zoe Cronmiller 9 23:55.2
7 (110) Kelly Ferris 9 23:56.4
12. 354 Central Square (22:44.3 113:41.4 1:16.1)
=============================================
1 37 Angel Dixon 12 21:47.8
2 73 Sierra Fehrman 11 22:51.0
3 79 Maggie Kane 12 22:57.2
4 82 Lauren Rupert 9 23:01.5
5 83 Alondra Arroyo 12 23:03.9
6 ( 86) Meghan Sonnacchio 9 23:07.1
7 ( 91) Madison Davis 9 23:16.2
13. 388 Sweet Home (23:04.5 115:22.5 4:00.9)
=============================================
1 14 Ava Campolo 8 21:08.2
2 67 Amanda Andrews 12 22:41.9
3 76 Sarah Mehani 10 22:54.7
4 98 Olivia Pignatora 10 23:28.6
5 133 Brenna O'Brocta 9 25:09.1
6 (137) Delaney Graham 9 25:35.9
7 (142) Claire Kearney 12 26:07.4
14. 399 Canandaigua (23:00.4 115:01.9 2:23.5)
=============================================
1 19 Shelby Brennessel 11 21:20.9
2 80 Hailey Fish 12 22:58.9
3 94 Megan Hoffman 12 23:23.2
4 102 Colette McCormick 12 23:34.5
5 104 Abby Dutcher 10 23:44.4
6 (107) Emily Abplanalp 12 23:53.1
7 (123) Elena Muscato 12 24:32.3
15. 418 Our Lady of Lourdes (23:27.2 117:15.8 5:35.1)
=============================================
1 13 Emily Berry 12 21:04.5
2 51 Brooklyn Haelzle 11 22:04.8
3 90 Eva Innocente 11 23:15.3
4 118 Abigail Buckle 11 24:11.6
5 146 Allison Coole 12 26:39.6
16. 443 Nardin Academy (23:18.3 116:31.4 1:36.3)
=============================================
1 60 Alyssa Anderson 10 22:26.8
2 68 Hannah Rashad 9 22:42.6
3 93 Anne Attea 10 23:23.0
4 109 Ainsley Boras 9 23:55.9
5 113 Bridgetta Ulrich 10 24:03.1
6 (120) Bailey Mathien 11 24:24.8
7 (136) Jordyn Cerullo 9 25:31.3
17. 486 Pittsford Sutherland (23:29.7 117:28.1 0:58.1)
=============================================
1 85 Sarah Sun 11 23:05.6
2 87 Marta Vazquez 9 23:08.1
3 88 Teaghan Wehner 10 23:08.9
4 112 Maddie Fallon 11 24:01.8
5 114 Anja Field 10 24:03.7
6 (115) Caroline Kenneally 9 24:06.2
7 (119) Elyse Ball 11 24:14.2
18. 513 Grand Island (24:24.0 121:59.6 5:56.4)
=============================================
1 65 Hannah Tribby 12 22:34.7
2 81 Haley Pizur 8 22:59.1
3 84 Alyssa Ruminski 11 23:05.4
4 129 Nicole Nguyen 9 24:49.3
5 154 Maddie Tribby 10 28:31.1
19. 532 Chittenango (23:58.9 119:54.1 2:30.9)
=============================================
1 57 Brooke Price 9 22:21.6
2 95 Lailah Emad 9 23:25.8
3 124 Maddy Heller 12 24:33.6
4 126 Kayla Mendez 10 24:40.6
5 130 Marilla Bongiovanni 9 24:52.5
6 (145) Sarah Gratien 12 26:35.5
20. 571 Lake Shore HS-NY (24:19.7 121:38.4 2:37.0)
=============================================
1 64 Claire Birkemeier 11 22:34.1
2 116 Taylor Lawn 11 24:08.9
3 125 Natalie Fessel 11 24:35.3
4 132 Dayna Sterner 10 25:09.0
5 134 Millenia Keyes 12 25:11.1
6 (147) Eliese Maybee 10 26:54.9
21. 637 Williamsville South (25:00.7 125:03.4 2:04.3)
=============================================
1 105 Lillian Usen 10 23:46.5
2 122 Mackenzie Daly 12 24:28.4
3 131 Haley Domin 11 25:07.2
4 139 Clare Maczka 12 25:50.5
5 140 Caitlyn Zon 12 25:50.8
22. 677 Hutch Tech (25:38.5 128:12.4 2:03.6)
=============================================
1 121 A'Marionna McMillian 9 24:27.4
2 128 Htoo Wah 11 24:45.3
3 141 Vanessa McDow 11 26:03.7
4 143 Elizabeth Denis-Torres 9 26:25.0
5 144 Dion Watson 10 26:31.0
6 (149) Amanda Mutka 11 27:25.4
7 (150) Shyanna Merced 10 27:27.8
23. 709 Gates-Chili (26:51.4 134:16.6 4:52.7)
=============================================
1 117 Mackenzi Merry 11 24:10.8
2 138 Paige Alaimo 9 25:41.1
3 148 Bianca Cilento 11 27:20.8
4 151 Leah Perry 9 28:00.4
5 155 Molly Wescott 9 29:03.5
24. 723 Sacred Heart Academy (27:10.4 135:51.6 4:25.7)
=============================================
1 127 Ashley Alberti 12 24:42.2
2 135 Maeve Finney 11 25:29.1
3 152 Olivia Zucco 12 28:07.9
4 153 Hannah Lewandowski 11 28:24.5
5 156 Olivia O'Rourke 11 29:07.9
Race 19 - Boys Jr. High #3 (Large schools)
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Grant Sperling 8 1 Saratoga Springs 8:48.3 5:27
2 2 Aidan Chamberlin 8 2 Corning 9:00.7 5:34
3 3 Max Fredette 9 1 Saratoga Springs 9:02.8 5:36
4 4 Connor Kerr 9 2 McQuaid Jesuit 9:07.8 5:39
5 5 Ryan Bush 8 3 Saratoga Springs 9:08.5 5:39
6 6 Dawson Tooker 9 3 Saratoga Springs 9:09.3 5:40
7 7 Jj Montemaro 8 4 Webster Thomas 9:10.1 5:40
8 8 Andrew Circariella 9 4 McQuaid Jesuit 9:11.0 5:41
9 9 Aidan Civiletti 8 5 Webster Thomas 9:20.0 5:46
10 10 Julian Bement 8 6 Webster Thomas 9:20.5 5:46
11 11 Chase Gottstein 8 7 Webster Thomas 9:22.4 5:48
12 12 Noah Capello 9 5 Saratoga Springs 9:24.1 5:49
13 13 Will Shafer 8 8 Saratoga Springs 9:25.1 5:49
14 14 Nathan Nelan 8 9 Elmira 9:27.2 5:51
15 15 Axl Andrus 7 1 Horseheads 9:28.6 5:51
16 16 Jayson Chichelli 8 10 McQuaid Jesuit 9:30.9 5:53
17 17 Cj Bates 8 11 Saratoga Springs 9:33.6 5:55
18 18 Bryce Halsdorfer 7 2 Webster Thomas 9:40.6 5:59
19 19 Paul Molinari 9 6 McQuaid Jesuit 9:42.6 6:00
20 20 Keagan Winkky 8 12 Horseheads 9:43.6 6:01
21 21 Ace Andrus 7 3 Horseheads 9:47.0 6:03
22 22 Oliver Baroody 8 13 Auburn 9:47.4 6:03
23 23 Aaron Caballero 7 4 Churchville-Chili 9:50.2 6:05
24 24 Ben Allen 8 14 Elmira 9:53.0 6:07
25 25 Ryan Elibol 8 15 Clarence 9:58.1 6:10
26 26 Michael Teresi 8 16 McQuaid Jesuit 10:00.0 6:11
27 27 Caleb Belanger 7 5 Elmira 10:00.9 6:11
28 28 Evan Meyer 8 17 Liverpool 10:01.4 6:12
29 29 Charles Praschunus 8 18 Liverpool 10:04.3 6:13
30 30 Gurshaan Sodhi 9 7 St. Marcellinus 10:04.3 6:14
31 31 Evan Lacey 7 6 Webster Thomas 10:05.0 6:14
32 32 Chris Lewis 8 19 Liverpool 10:05.0 6:14
33 33 Zachary Wright 7 7 Webster Thomas 10:05.8 6:14
34 34 Justin Holzlein 8 20 Horseheads 10:06.2 6:15
35 35 Aaron Kruger 8 21 McQuaid Jesuit 10:10.5 6:17
36 36 Tyler Keefe 8 22 Elmira 10:11.2 6:18
37 37 Noah Ruffler 7 8 Horseheads 10:12.1 6:18
38 38 Christopher Casarsa 8 23 Clarence 10:13.2 6:19
39 39 Ryan Hagan 8 24 Liverpool 10:13.9 6:19
40 40 John Farrell 8 25 Fairport 10:14.2 6:20
41 41 Andrew Dittman 8 26 Hilton 10:15.4 6:20
42 42 Tyler Race 8 27 Webster Schroeder 10:15.4 6:20
43 43 Aaron Aepelacher 8 28 Horseheads 10:16.0 6:21
44 44 Ethan Misa 9 8 St. Marcellinus 10:17.3 6:21
45 45 Stephen Manzene 8 29 Liverpool 10:17.8 6:22
46 46 Connor Doughtery 8 30 McQuaid Jesuit 10:18.2 6:22
47 47 Matt Gensel 8 31 Corning 10:19.5 6:23
48 48 Langistin Rose 7 9 Corning 10:20.8 6:24
49 Jared Weissinger 8 32 Webster Thomas 10:20.9 6:24
50 49 Jesse Coleman 7 10 Elmira 10:21.3 6:24
51 50 Tyler Russel 7 11 Webster Schroeder 10:21.9 6:24
52 Jaiden Sargent 8 33 Lockport 10:22.1 6:25
53 51 Josh Scibek 8 34 Horseheads 10:23.1 6:25
54 Sean White 8 35 Horseheads 10:24.2 6:26
55 Jackson Klehr 7 12 Webster Thomas 10:24.4 6:26
56 Jack Masker 8 36 Horseheads 10:25.2 6:26
57 52 Jacob Tonovitz 7 13 Fairport 10:25.9 6:27
58 Anthony Dimarco 7 14 McQuaid Jesuit 10:26.0 6:27
59 Will Bainbridge 8 37 Webster Thomas 10:28.5 6:28
60 Jackson Gloskey 8 38 Webster Thomas 10:28.6 6:28
61 53 Nick Garner 8 39 Corning 10:28.6 6:28
62 54 Zach Evans 8 40 Fairport 10:31.1 6:30
63 55 J.T. Hohman 7 15 Fairport 10:31.4 6:30
64 56 Peter Panaro 8 41 Clarence 10:32.7 6:31
65 57 Oliver Hendricks 7 16 Clarence 10:33.3 6:31
66 Sam Goodwin 9 9 McQuaid Jesuit 10:34.1 6:32
67 58 Jack Neyts 7 17 Fairport 10:34.5 6:32
68 59 Aidan Wood 8 42 Webster Schroeder 10:34.5 6:32
69 Jake Mendola 7 18 Webster Thomas 10:34.6 6:32
70 60 Hayden Allington 8 43 Corning 10:35.2 6:33
71 61 Nathan Alfieri 8 44 Churchville-Chili 10:36.7 6:33
72 62 Jack Hunter 8 45 Liverpool 10:38.2 6:34
73 63 Jeremy Lagrange 7 19 Liverpool 10:40.0 6:36
74 Rocco Destephano 8 46 Webster Thomas 10:40.1 6:36
75 64 Matthew Insinna 8 47 Clarence 10:42.2 6:37
76 65 Connor Gasper 8 48 Auburn 10:42.9 6:37
77 Anthony Shura 8 49 Webster Thomas 10:44.5 6:38
78 66 Aiden Ferguson 8 50 Spencerport 10:45.6 6:39
79 Jacob Anderson 8 51 McQuaid Jesuit 10:46.1 6:39
80 67 Shane Griffin 8 52 Auburn 10:47.3 6:40
81 Isaiah Patterson 8 53 Liverpool 10:47.8 6:40
82 Cal Polito 9 10 McQuaid Jesuit 10:48.1 6:41
83 68 Tristian Smith 7 20 Corning 10:48.7 6:41
84 Zachary Crandall 8 54 Liverpool 10:51.2 6:42
85 Carter Beck 7 21 Williamsville North 10:52.0 6:43
86 69 Gabe Daniels 8 55 Rush-Henrietta 10:53.1 6:44
87 Jacob Makhlouf 7 22 Liverpool 10:53.2 6:44
88 70 Cyrus Comfort 7 23 Churchville-Chili 10:53.8 6:44
89 Kyle McVeigh 7 24 Webster Thomas 10:54.1 6:44
90 Alex Dungey 7 25 Webster Thomas 10:55.5 6:45
91 71 Jacob Bryant 8 56 Auburn 10:55.7 6:45
92 72 Joe Caruso 7 26 Corning 10:56.4 6:46
93 73 Adam Flynn 8 57 Clarence 10:57.9 6:47
94 Joseph Anderson 8 58 Liverpool 10:58.4 6:47
95 74 Brandon Antonio 7 27 Churchville-Chili 10:58.4 6:47
96 William Claridge 8 59 Liverpool 10:58.8 6:47
97 Paul Marquis 8 60 Liverpool 10:59.9 6:48
98 Paul McLoughlin 8 61 McQuaid Jesuit 11:00.4 6:48
99 75 Alex Rowe 7 28 Churchville-Chili 11:01.8 6:49
100 76 Alex Turof 7 29 Webster Schroeder 11:03.0 6:50
101 77 Josh Romessar 7 30 Churchville-Chili 11:03.3 6:50
102 78 Jonathan McCaffrey 7 31 Webster Schroeder 11:03.8 6:50
103 79 William Wisnoski 8 62 Clarence 11:04.2 6:50
104 Connor Thomas 7 32 Webster Thomas 11:04.9 6:51
105 80 Amelio Casciotti 8 63 Elmira 11:05.0 6:51
106 Ryan Mor 8 64 McQuaid Jesuit 11:05.0 6:51
107 David Linn 8 65 Clarence 11:05.9 6:52
108 Rafael Ortiz 9 11 McQuaid Jesuit 11:06.2 6:52
109 81 Luke Strasser 8 66 Webster Schroeder 11:06.8 6:52
110 Reece Kelly 7 33 McQuaid Jesuit 11:07.7 6:53
111 Evan McCarthy 7 34 Liverpool 11:09.5 6:54
112 Trevor Dowling 8 67 Webster Thomas 11:11.4 6:55
113 Nolan Feidt 8 68 Liverpool 11:12.5 6:56
114 82 Andrew Degnan 7 35 Elmira 11:12.6 6:56
115 83 Ethan Savage 8 69 Rush-Henrietta 11:12.9 6:56
116 84 Gavin Davis 8 70 Webster Schroeder 11:17.2 6:58
117 Aidan Maturo 8 71 Liverpool 11:17.3 6:59
118 Gavin McBeath 7 36 Lockport 11:18.0 6:59
119 Giovanni Terranova 7 37 Webster Schroeder 11:20.1 7:00
120 William Reid 8 72 Clarence 11:21.0 7:01
121 85 Jason Machincih 8 73 Spencerport 11:21.0 7:01
122 David Hyde 7 38 Webster Schroeder 11:21.9 7:01
123 86 Tyler Cady 8 74 Fairport 11:22.3 7:02
124 Joshua Metherel 7 39 Clarence 11:27.9 7:05
125 87 Landon Ruder 7 40 Fairport 11:30.0 7:06
126 88 Rishabh Gurdita 9 12 St. Marcellinus 11:31.2 7:07
127 Nathan McComber 7 41 Webster Schroeder 11:31.8 7:07
128 Timothy Omolino 8 75 Liverpool 11:33.6 7:09
129 Vaughn Pezzella 7 42 Liverpool 11:33.8 7:09
130 Andrew Caimano 7 43 Liverpool 11:35.2 7:10
131 Jack Holley 8 76 Clarence 11:35.3 7:10
132 Shayde Lemmel 8 77 Fairport 11:36.2 7:10
133 89 Adrian Gawrych 9 13 St. Marcellinus 11:36.3 7:10
134 90 Ryan Donnely 8 78 Spencerport 11:39.7 7:12
135 Nick Murphy 8 79 Clarence 11:41.4 7:13
136 Brady Kolson 7 44 Fairport 11:41.7 7:14
137 Ryan Miklos 7 45 Webster Thomas 11:42.0 7:14
138 91 Shane Wilson 8 80 Hilton 11:45.0 7:16
139 92 Christopher Derrisa 7 46 Orchard Park 11:46.6 7:17
140 93 Drew Bateman 8 81 Hilton 11:49.1 7:18
141 94 Giorgio Guiliano 8 82 Hilton 11:49.6 7:19
142 Dillon Klee 8 83 McQuaid Jesuit 11:49.7 7:19
143 95 Lucas Wozniak 8 84 Orchard Park 11:51.4 7:20
144 Ryan Manning 7 47 Clarence 11:53.4 7:21
145 John Conklin 7 48 Elmira 11:53.6 7:21
146 Jaymin Morano 8 85 Jamestown 11:54.7 7:22
147 Joshu Weed 7 49 Elmira 11:56.7 7:23
148 Kyle Tighe 8 86 Clarence 11:57.5 7:23
149 96 Collin Cerio 7 50 Hilton 11:58.2 7:24
150 Ethan Lamontagne 8 87 Liverpool 11:58.3 7:24
151 Ben Cornell 7 51 Jamestown 11:59.5 7:25
152 Aaron Murphy 8 88 Clarence 11:59.8 7:25
153 97 Enoch Bernfield 7 52 Spencerport 11:59.9 7:25
154 98 Liam Winiewicz 7 53 Orchard Park 12:00.1 7:25
155 Zach Jordan 7 54 Fairport 12:00.9 7:25
156 99 Coleman Bubar 8 89 Orchard Park 12:01.1 7:26
157 100 Daniel Weldelslassi 8 90 Rush-Henrietta 12:01.3 7:26
158 Declan Fahy 7 55 Liverpool 12:03.1 7:27
159 Ayinde Tharewood 7 56 Corning 12:04.9 7:28
160 Nick Thomas 9 14 McQuaid Jesuit 12:05.2 7:28
161 Mateo Tifone 8 91 McQuaid Jesuit 12:06.0 7:29
162 Brendan McKendry 8 92 Clarence 12:07.0 7:29
163 Michael Himlin 8 93 McQuaid Jesuit 12:07.6 7:30
164 101 Zach Piper 8 94 Churchville-Chili 12:08.9 7:30
165 Jack Cannon 7 57 Webster Schroeder 12:11.0 7:32
166 102 Isaiah Babb 8 95 Auburn 12:11.2 7:32
167 Tyler Fox-Moore 8 96 Liverpool 12:12.4 7:33
168 Jesse Satter 7 58 Churchville-Chili 12:13.0 7:33
169 103 Tyler Figueroa 7 59 Auburn 12:15.0 7:34
170 Ryan Gustin 9 15 McQuaid Jesuit 12:17.0 7:35
171 Bradley Cole 7 60 Liverpool 12:19.4 7:37
172 Raghan Tandon 7 61 Corning 12:20.2 7:37
173 Kenneth Beaman 8 97 Churchville-Chili 12:20.7 7:38
174 Alex Romanofsky 8 98 Webster Schroeder 12:22.4 7:39
175 104 Jason Mosher 8 99 Hilton 12:23.3 7:39
176 105 Cody Wieszczecinski 7 62 Orchard Park 12:24.0 7:40
177 106 Patrick Armstrong 8 100 Hilton 12:24.9 7:40
178 Michael Sutton 8 101 McQuaid Jesuit 12:25.2 7:40
179 Samuel Plyter 7 63 Clarence 12:26.2 7:41
180 Dakota Brown 7 64 Lockport 12:26.7 7:41
181 Noah Colantonio 7 65 Liverpool 12:27.0 7:42
182 Jack Dziabo 8 102 Clarence 12:29.1 7:43
183 Andrew Hughson 7 66 Webster Schroeder 12:29.3 7:43
184 Kaiden May 7 67 Corning 12:29.9 7:43
185 William Oh 7 68 Clarence 12:30.4 7:44
186 Dale Talevski 8 103 Webster Schroeder 12:32.1 7:45
187 107 Evan Gienau 7 69 Rush-Henrietta 12:32.8 7:45
188 Austin Ziegler 7 70 Liverpool 12:32.8 7:45
189 Michael Purvis 7 71 Liverpool 12:33.8 7:46
190 Bryce Roethel 8 104 Fairport 12:34.0 7:46
191 Giovanni Schillaci 7 72 Webster Schroeder 12:34.9 7:46
192 Patrick Cartonia 9 16 St. Joes 12:35.2 7:47
193 Brett Zimmerman 9 17 St. Joes 12:35.9 7:47
194 Angelo Russo 8 105 Hilton 12:36.6 7:47
195 108 Ben Gorman 7 73 Gates-Chili 12:37.1 7:48
196 Corbin Ferguson 8 106 McQuaid Jesuit 12:38.0 7:48
197 Aneesh Gunda 8 107 Liverpool 12:38.6 7:49
198 Kyle Curtis 7 74 Webster Thomas 12:38.9 7:49
199 Garrett Fife 7 75 Elmira 12:39.5 7:49
200 109 Peyton Osterling 8 108 Gates-Chili 12:40.4 7:50
201 Joe Ranalletta 7 76 Clarence 12:41.4 7:50
202 Ryan Taylor 8 109 Liverpool 12:43.1 7:52
203 110 Zach Heuber 8 110 Spencerport 12:43.5 7:52
204 Ben Abbamonte 7 77 McQuaid Jesuit 12:44.2 7:52
205 Milo Miller 7 78 Elmira 12:46.6 7:54
206 Alexander Sindone 8 111 Liverpool 12:46.7 7:54
207 111 Nicholas Bachman 8 112 Auburn 12:50.2 7:56
208 112 Xavier Grech 9 18 St. Marcellinus 12:54.4 7:58
209 113 Evan Robey 7 79 Rush-Henrietta 12:55.0 7:59
210 114 Ryan Heraty 7 80 Orchard Park 12:56.5 8:00
211 Vincent Charles 7 81 Churchville-Chili 12:56.8 8:00
212 Justin Leader 8 113 Auburn 12:57.4 8:00
213 Matei Jucan 7 82 McQuaid Jesuit 12:58.0 8:01
214 Joshua Lachenauer 7 83 Liverpool 12:59.1 8:01
215 Cole Potrzeba 8 114 Liverpool 13:00.6 8:02
216 Ethan Mountain 8 115 Clarence 13:00.8 8:02
217 Jacob Mott 7 84 Auburn 13:01.9 8:03
218 115 Trevor Vargo 7 85 Spencerport 13:02.0 8:03
219 Ben Arbello 8 116 McQuaid Jesuit 13:04.9 8:05
220 Ryan Giannetto 8 117 Liverpool 13:08.6 8:07
221 Evan Schreiber 8 118 Webster Thomas 13:08.9 8:07
222 Matt Cancilla 7 86 McQuaid Jesuit 13:08.9 8:07
223 Carter Sova 7 87 Auburn 13:14.5 8:11
224 Gavin Kulak 8 119 Webster Thomas 13:19.9 8:14
225 116 Ben Kryay 8 120 Spencerport 13:23.0 8:16
226 Caden McClaren 8 121 Clarence 13:24.7 8:17
227 David Gerard 7 88 Webster Schroeder 13:25.2 8:17
228 Noah Johnson 7 89 Elmira 13:27.4 8:19
229 Spencer Wentland 8 122 Clarence 13:28.4 8:19
230 Ryan Enser 7 90 Webster Schroeder 13:29.6 8:20
231 117 Aidan Bielicki 8 123 Orchard Park 13:30.7 8:21
232 Ethan Hurd 7 91 Corning 13:31.9 8:22
233 Jude Hall 8 124 McQuaid Jesuit 13:34.1 8:23
234 Anthony Belpanno 8 125 Hilton 13:34.9 8:24
235 William Balduf 8 126 Liverpool 13:36.4 8:24
236 Jonathan Valletta 7 92 Liverpool 13:41.1 8:27
237 Ryan Bartek 7 93 Hilton 13:41.5 8:28
238 Jack Sherlock 8 127 Liverpool 13:41.9 8:28
239 Collin White 7 94 Liverpool 13:43.2 8:29
240 Spencer Downahower 8 128 McQuaid Jesuit 13:48.2 8:32
241 Timothy Reidy 7 95 Hilton 13:52.0 8:34
242 Matthew Fennessy 8 129 Auburn 13:56.4 8:37
243 Evan Shepard 7 96 Churchville-Chili 13:58.2 8:38
244 118 Jericho Yates 7 97 Gates-Chili 14:00.4 8:39
245 Jacob Gaul 8 130 Liverpool 14:01.5 8:40
246 Alizander Marion 7 98 Liverpool 14:03.1 8:41
247 Eric Behrman 7 99 Auburn 14:15.7 8:49
248 Cody Allington 7 100 Elmira 14:17.6 8:50
249 119 Parker Travers 7 101 Rush-Henrietta 14:23.1 8:53
250 Thomas Swerdan 8 131 Liverpool 14:24.3 8:54
251 Yousef Abusbeih 8 132 Webster Schroeder 14:25.6 8:55
252 Isaiah Richardson 8 133 Auburn 14:28.4 8:57
253 John Minichiello 7 102 Webster Thomas 14:33.4 9:00
254 Tyler Meister 7 103 Churchville-Chili 14:44.1 9:06
255 Kyle Herrmann 7 104 Liverpool 14:48.2 9:09
256 William Salamone 8 134 Hilton 15:02.3 9:17
257 John Wise 8 135 Fairport 15:04.1 9:19
258 120 Paul Ladue 8 136 Gates-Chili 15:06.6 9:20
259 Casey Larson 7 105 Churchville-Chili 15:13.0 9:24
260 Adam Cramer 8 137 Clarence 15:14.6 9:25
261 Edward Frusci 7 106 Webster Thomas 15:16.0 9:26
262 Matthew Roehmholdt 9 19 St. Joes 15:16.4 9:26
263 Shane Collet 7 107 Orchard Park 15:18.6 9:28
264 John Yunger 7 108 Hilton 15:24.3 9:31
265 Connor Kresock 7 109 McQuaid Jesuit 15:34.1 9:37
266 Julian Reynoso 9 20 St. Joes 15:49.0 9:46
267 Joey Gleason 8 138 Churchville-Chili 15:49.3 9:46
268 Ryan Mahunik 7 110 Auburn 15:50.6 9:47
269 Christopher Lightho 7 111 Churchville-Chili 16:14.6 10:02
270 Connor Wojciechowsk 7 112 Orchard Park 16:51.7 10:25
271 Zarchary Gates 7 113 Liverpool 16:57.9 10:29
272 Eli Lana 7 114 Hilton 17:10.9 10:37
273 121 Mark Lamphron 8 139 Gates-Chili 17:22.9 10:44
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 27 Saratoga Springs ( 9:06.6 45:33.0 0:35.8)
=============================================
1 1 Grant Sperling 8 8:48.3
2 3 Max Fredette 9 9:02.8
3 5 Ryan Bush 8 9:08.5
4 6 Dawson Tooker 9 9:09.3
5 12 Noah Capello 9 9:24.1
6 ( 13) Will Shafer 8 9:25.1
7 ( 17) Cj Bates 8 9:33.6
2. 55 Webster Thomas ( 9:22.8 46:53.6 0:30.5)
=============================================
1 7 Jj Montemaro 8 9:10.1
2 9 Aidan Civiletti 8 9:20.0
3 10 Julian Bement 8 9:20.5
4 11 Chase Gottstein 8 9:22.4
5 18 Bryce Halsdorfer 7 9:40.6
6 ( 31) Evan Lacey 7 10:05.0
7 ( 33) Zachary Wright 7 10:05.8
3. 73 McQuaid Jesuit ( 9:30.5 47:32.3 0:52.2)
=============================================
1 4 Connor Kerr 9 9:07.8
2 8 Andrew Circariella 9 9:11.0
3 16 Jayson Chichelli 8 9:30.9
4 19 Paul Molinari 9 9:42.6
5 26 Michael Teresi 8 10:00.0
6 ( 35) Aaron Kruger 8 10:10.5
7 ( 46) Connor Doughtery 8 10:18.2
4. 127 Horseheads ( 9:51.5 49:17.5 0:43.5)
=============================================
1 15 Axl Andrus 7 9:28.6
2 20 Keagan Winkky 8 9:43.6
3 21 Ace Andrus 7 9:47.0
4 34 Justin Holzlein 8 10:06.2
5 37 Noah Ruffler 7 10:12.1
6 ( 43) Aaron Aepelacher 8 10:16.0
7 ( 51) Josh Scibek 8 10:23.1
5. 150 Elmira ( 9:58.8 49:53.6 0:54.1)
=============================================
1 14 Nathan Nelan 8 9:27.2
2 24 Ben Allen 8 9:53.0
3 27 Caleb Belanger 7 10:00.9
4 36 Tyler Keefe 8 10:11.2
5 49 Jesse Coleman 7 10:21.3
6 ( 80) Amelio Casciotti 8 11:05.0
7 ( 82) Andrew Degnan 7 11:12.6
6. 173 Liverpool (10:08.5 50:42.4 0:16.4)
=============================================
1 28 Evan Meyer 8 10:01.4
2 29 Charles Praschunus 8 10:04.3
3 32 Chris Lewis 8 10:05.0
4 39 Ryan Hagan 8 10:13.9
5 45 Stephen Manzene 8 10:17.8
6 ( 62) Jack Hunter 8 10:38.2
7 ( 63) Jeremy Lagrange 7 10:40.0
7. 210 Corning (10:09.0 50:44.8 1:34.5)
=============================================
1 2 Aidan Chamberlin 8 9:00.7
2 47 Matt Gensel 8 10:19.5
3 48 Langistin Rose 7 10:20.8
4 53 Nick Garner 8 10:28.6
5 60 Hayden Allington 8 10:35.2
6 ( 68) Tristian Smith 7 10:48.7
7 ( 72) Joe Caruso 7 10:56.4
8. 240 Clarence (10:23.9 51:59.5 0:44.1)
=============================================
1 25 Ryan Elibol 8 9:58.1
2 38 Christopher Casarsa 8 10:13.2
3 56 Peter Panaro 8 10:32.7
4 57 Oliver Hendricks 7 10:33.3
5 64 Matthew Insinna 8 10:42.2
6 ( 73) Adam Flynn 8 10:57.9
7 ( 79) William Wisnoski 8 11:04.2
9. 259 Fairport (10:27.5 52:17.1 0:20.3)
=============================================
1 40 John Farrell 8 10:14.2
2 52 Jacob Tonovitz 7 10:25.9
3 54 Zach Evans 8 10:31.1
4 55 J.T. Hohman 7 10:31.4
5 58 Jack Neyts 7 10:34.5
6 ( 86) Tyler Cady 8 11:22.3
7 ( 87) Landon Ruder 7 11:30.0
10. 303 Churchville-Chili (10:40.2 53:20.9 1:11.6)
=============================================
1 23 Aaron Caballero 7 9:50.2
2 61 Nathan Alfieri 8 10:36.7
3 70 Cyrus Comfort 7 10:53.8
4 74 Brandon Antonio 7 10:58.4
5 75 Alex Rowe 7 11:01.8
6 ( 77) Josh Romessar 7 11:03.3
7 (101) Zach Piper 8 12:08.9
11. 305 Webster Schroeder (10:39.8 53:18.6 0:48.4)
=============================================
1 42 Tyler Race 8 10:15.4
2 50 Tyler Russel 7 10:21.9
3 59 Aidan Wood 8 10:34.5
4 76 Alex Turof 7 11:03.0
5 78 Jonathan McCaffrey 7 11:03.8
6 ( 81) Luke Strasser 8 11:06.8
7 ( 84) Gavin Davis 8 11:17.2
12. 327 Auburn (10:52.9 54:24.5 2:23.8)
=============================================
1 22 Oliver Baroody 8 9:47.4
2 65 Connor Gasper 8 10:42.9
3 67 Shane Griffin 8 10:47.3
4 71 Jacob Bryant 8 10:55.7
5 102 Isaiah Babb 8 12:11.2
6 (103) Tyler Figueroa 7 12:15.0
7 (111) Nicholas Bachman 8 12:50.2
13. 363 St. Marcellinus (11:16.7 56:23.5 2:50.1)
=============================================
1 30 Gurshaan Sodhi 9 10:04.3
2 44 Ethan Misa 9 10:17.3
3 88 Rishabh Gurdita 9 11:31.2
4 89 Adrian Gawrych 9 11:36.3
5 112 Xavier Grech 9 12:54.4
14. 415 Hilton (11:31.5 57:37.3 1:42.8)
=============================================
1 41 Andrew Dittman 8 10:15.4
2 91 Shane Wilson 8 11:45.0
3 93 Drew Bateman 8 11:49.1
4 94 Giorgio Guiliano 8 11:49.6
5 96 Collin Cerio 7 11:58.2
6 (104) Jason Mosher 8 12:23.3
7 (106) Patrick Armstrong 8 12:24.9
15. 448 Spencerport (11:42.0 58:29.7 1:57.9)
=============================================
1 66 Aiden Ferguson 8 10:45.6
2 85 Jason Machincih 8 11:21.0
3 90 Ryan Donnely 8 11:39.7
4 97 Enoch Bernfield 7 11:59.9
5 110 Zach Heuber 8 12:43.5
6 (115) Trevor Vargo 7 13:02.0
7 (116) Ben Kryay 8 13:23.0
16. 472 Rush-Henrietta (11:55.1 59:35.1 2:01.9)
=============================================
1 69 Gabe Daniels 8 10:53.1
2 83 Ethan Savage 8 11:12.9
3 100 Daniel Weldelslassie 8 12:01.3
4 107 Evan Gienau 7 12:32.8
5 113 Evan Robey 7 12:55.0
6 (119) Parker Travers 7 14:23.1
17. 489 Orchard Park (12:00.7 60:03.2 0:37.4)
=============================================
1 92 Christopher Derrisaw 7 11:46.6
2 95 Lucas Wozniak 8 11:51.4
3 98 Liam Winiewicz 7 12:00.1
4 99 Coleman Bubar 8 12:01.1
5 105 Cody Wieszczecinski 7 12:24.0
6 (114) Ryan Heraty 7 12:56.5
7 (117) Aidan Bielicki 8 13:30.7
18. 576 Gates-Chili (14:21.5 71:47.4 4:45.8)
=============================================
1 108 Ben Gorman 7 12:37.1
2 109 Peyton Osterling 8 12:40.4
3 118 Jericho Yates 7 14:00.4
4 120 Paul Ladue 8 15:06.6
5 121 Mark Lamphron 8 17:22.9
Race 20 - Girls Unseeded Varsity AA-2 (Medium/Large schools)
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Rebekah Preisser 11 1 Pittsford Sutherland 17:54.0 5:58
2 2 Sydney Nowicki 9 1 Lockport 18:01.6 6:01
3 3 Madison Klein 11 2 Horseheads 18:12.6 6:05
4 4 Haley Arguien 12 1 Churchville-Chili 18:22.0 6:08
5 5 Quinn Metcalfe 12 2 Churchville-Chili 18:46.7 6:16
6 6 Lily Hayes 12 3 Sweet Home 18:50.6 6:17
7 7 Raechel Zielinski 11 3 Hamburg 18:56.7 6:19
8 8 Madison Delzell 11 4 Bay Port-Blue Point 18:59.5 6:20
9 9 Kaitlyn Murtagh 9 2 Arlington 19:00.7 6:21
10 10 Anna Reckenwalt 9 3 Arlington 19:05.5 6:22
11 11 Samantha Woodworth 8 1 Horseheads 19:06.8 6:23
12 12 Ariya Roberts 11 5 Williamsville North 19:07.5 6:23
13 13 Morgan Halt 10 1 Amherst 19:09.7 6:24
14 14 Heather Bugenhagen 11 6 Starpoint 19:10.6 6:24
15 15 Savanna Brady 9 4 Bay Port-Blue Point 19:11.7 6:24
16 16 Julia Mann 9 5 Central Square 19:13.4 6:25
17 17 Emily Pinheiro 11 7 Arlington 19:15.9 6:26
18 18 Alanna Holman 9 6 Albion 19:17.4 6:26
19 19 Madeline Garrett 12 4 Arlington 19:19.4 6:27
20 Kathryn Blair 12 5 Iroquois 19:22.1 6:28
21 20 Courtney Cunningham 11 8 Arlington 19:26.8 6:29
22 21 Emma Mathes 11 9 Albion 19:27.8 6:30
23 22 Laura Cohn 9 7 Kenmore West 19:28.5 6:30
24 23 Julia Hundley 12 6 Greece Arcadia 19:30.6 6:31
25 24 Frankie Mercado 12 7 Kenmore West 19:31.8 6:31
26 25 Jess Leone 12 8 Kenmore West 19:32.3 6:31
27 26 Kayla Storie 9 8 Churchville-Chili 19:32.8 6:31
28 27 Maya Lasker 9 9 Lancaster 19:33.4 6:32
29 28 Caroline Mahoney 11 10 Arlington 19:33.7 6:32
30 29 Melody Delzell 11 11 Bay Port-Blue Point 19:35.6 6:32
31 30 Alexandria Zuidema 10 2 Lake Shore HS-NY 19:37.6 6:33
32 31 Emily Dinallo 12 9 Shenendehowa 19:37.9 6:33
33 32 Jalyssa Smith 10 3 Arlington 19:38.3 6:33
34 33 Anya Fink 10 4 Starpoint 19:39.0 6:33
35 34 Jennifer Zambuto 11 12 Churchville-Chili 19:40.4 6:34
36 35 Maddie Hobika 12 10 Pittsford Sutherland 19:41.0 6:34
37 36 Becca Cioara 9 10 Lockport 19:42.7 6:35
38 37 Bridget Crandall 9 11 Horseheads 19:43.0 6:35
39 38 Megan Kane 12 11 Hamburg 19:45.0 6:35
40 Emily Pogson 12 12 Binghamton 19:45.6 6:36
41 39 Jing Feng 12 13 Lakewood-OH 19:46.8 6:36
42 40 Katie Hanagan 12 14 Shenendehowa 19:47.2 6:36
43 Cece Carney 11 13 Webster Schroeder 19:47.7 6:36
44 41 Paige Lind 10 5 Victor Central 19:49.2 6:37
45 42 Makayla Kasperek 12 15 Sweet Home 19:50.4 6:37
46 43 Cristina Ray 11 14 Clarence 19:51.0 6:37
47 44 Sophia Roy 11 15 Amherst 19:51.1 6:38
48 45 McKenzie Dombroski 11 16 Chittenango 19:52.6 6:38
49 46 Audrey Pryll 11 17 Clarence 19:54.2 6:39
50 47 Alyssa Walker 10 6 Horseheads 19:55.4 6:39
51 48 Molly Kabza 12 16 Hamburg 19:55.9 6:39
52 49 Julia Aurandt 12 17 Bay Port-Blue Point 19:56.6 6:39
53 50 Lindsey Kelley 12 18 Central Square 19:57.3 6:40
54 51 Delia McDade Clay 11 18 Brighton 19:57.6 6:40
55 52 Ella Dileo 10 7 Nardin Academy 19:59.4 6:40
56 Brianna Walker 12 19 Webster Schroeder 19:59.9 6:40
57 53 Elise Maddalone 12 20 Shenendehowa 20:00.1 6:41
58 54 Abby Laform 12 21 Lakewood-OH 20:00.4 6:41
59 Anna-Mae Nellis 10 8 Arlington 20:02.7 6:41
60 55 Jessica Carter 10 9 Sweet Home 20:03.3 6:42
61 56 Caitlin O'Rourke 11 19 Orchard Park 20:06.2 6:43
62 57 Kayla Eisman 8 2 Lancaster 20:07.8 6:43
63 58 Olivia Moran 11 20 Williamsville North 20:10.3 6:44
64 Raven Stanet 9 12 Arlington 20:11.0 6:44
65 59 Maggie Ross 12 22 Bay Port-Blue Point 20:14.0 6:45
66 60 Lauren Gaume 11 21 Hamburg 20:14.1 6:45
67 61 Morgan Rippe 11 22 Lockport 20:14.1 6:45
68 62 Sabrinna Mena 9 13 Sachem East 20:15.3 6:46
69 63 Maggie Moulton 11 23 Pittsford Sutherland 20:16.0 6:46
70 64 McKenzie Ryan 11 24 Shenendehowa 20:17.3 6:46
71 65 Chelsea Lamphere 10 10 Chittenango 20:17.9 6:46
72 66 Anna Murphy 9 14 Sachem East 20:18.5 6:47
73 67 Lizzy Papa 10 11 Bay Port-Blue Point 20:19.9 6:47
74 68 Emma Rowe 12 23 Shenendehowa 20:21.2 6:48
75 69 Meagan Bader 12 24 Churchville-Chili 20:22.1 6:48
76 70 Abby Mainville 8 3 Fulton 20:22.2 6:48
77 71 Miranda Curto 11 25 Shenendehowa 20:22.9 6:48
78 72 Abby Sacha 9 15 Lakewood-OH 20:23.0 6:48
79 73 Molly Burdick 12 25 Johnson City-NY 20:23.8 6:48
80 74 Ilsa Kloiber 9 16 Victor Central 20:23.9 6:48
81 75 Thiziri Bouzidi 11 26 Shenendehowa 20:24.3 6:49
82 76 Margaret Atwood 12 26 Sachem East 20:24.7 6:49
83 Anna Wiedmann 12 27 Shenendehowa 20:27.1 6:50
84 77 Sophia Machowski 10 12 Orchard Park 20:27.4 6:50
85 78 Kyilee Quayle 12 28 Churchville-Chili 20:27.5 6:50
86 79 Corinne Brath 12 29 Sweet Home 20:28.8 6:50
87 80 Shannon McMahon 9 17 Bay Port-Blue Point 20:29.4 6:50
88 81 Tessa Zajac 9 18 Lancaster 20:30.3 6:51
89 82 Hannah Grammer 12 30 Albion 20:31.9 6:51
90 83 Emily Gay 11 27 Clarence 20:33.8 6:52
91 Alicia Grady 12 31 Arlington 20:36.1 6:53
92 84 Amaya Tallchief 10 13 Lake Shore HS-NY 20:36.6 6:53
93 85 Emilia Delvecchio 10 14 Brighton 20:36.9 6:53
94 86 Grace Vanvessem 11 28 Nardin Academy 20:37.3 6:53
95 87 Mariahn Plesh 11 29 Clarence 20:37.3 6:53
96 88 Emma Grzebinski 10 15 West Seneca East 20:38.3 6:53
97 89 Marcy Colca 9 19 Williamsville North 20:38.3 6:53
98 90 Anna Tenebruso 11 30 Churchville-Chili 20:39.5 6:54
99 Alyssa Libonati 11 31 Spencerport 20:40.3 6:54
100 91 Veronica Zimmerman 12 32 Williamsville East 20:41.8 6:54
101 92 Jordan Renzi 12 33 Williamsville North 20:43.6 6:55
102 93 Hannah Finkney 11 32 Batavia 20:45.6 6:56
103 94 Maggie Cryan 10 16 Nardin Academy 20:46.3 6:56
104 95 Rebecca Perry 11 33 Lake Shore HS-NY 20:48.4 6:57
105 Annmarie Gruttadaur 12 34 Brockport 20:48.5 6:57
106 96 Cayley Sundet 10 17 Central Square 20:50.1 6:57
107 97 Chelsea Benedict 12 35 Sachem East 20:52.0 6:58
108 98 Phoebe Herreid 12 36 Orchard Park 20:52.7 6:58
109 99 Morgan Lewis 12 37 Hamburg 20:53.1 6:58
110 100 Emily Blake 12 38 Orchard Park 20:53.4 6:58
111 101 Malory Adams 11 34 Albion 20:54.1 6:59
112 102 Gillian Fedor 12 39 Clarence 20:56.7 6:59
113 103 Angie Parrizzi 12 40 Sweet Home 20:57.5 7:00
114 104 Peyton Tripp 9 20 Victor Central 20:59.8 7:00
115 105 Gracie Ryfun 10 18 Central Square 21:01.7 7:01
116 106 Jessie Root 7 1 Williamsville East 21:02.4 7:01
117 107 Jennifer Metz 11 35 Central Square 21:02.7 7:01
118 108 Maddie Baird 12 41 Williamsville North 21:03.1 7:01
119 109 Samantha Zitomer 11 36 Hamburg 21:03.6 7:02
120 110 Erin Quinlivan 12 42 Hamburg 21:04.7 7:02
121 Liz Ramsey 11 37 Webster Schroeder 21:05.6 7:02
122 111 Lexi MacAneney 11 38 Sachem East 21:06.3 7:03
123 112 Elizabeth Skourlis 12 43 Lakewood-OH 21:07.4 7:03
124 113 Jenna Coles 11 39 Sir Winston Churchill 21:08.2 7:03
125 114 Rachel Martin 10 19 Nardin Academy 21:08.9 7:03
126 115 Rachel Truskinovsky 10 20 Williamsville North 21:09.9 7:04
127 Emily Pingelski 12 44 Shenendehowa 21:10.1 7:04
128 116 Emily McHugh 9 21 Orchard Park 21:10.2 7:04
129 117 Skylar Bedell 10 21 Geneva 21:10.2 7:04
130 118 Augusta Walker 11 40 Sir Winston Churchill 21:11.0 7:04
131 119 Zofia Stefankovic 9 22 Brighton 21:11.1 7:04
132 120 Bizzy Merz 10 22 Brighton 21:11.5 7:04
133 121 Emilie Vieaux 11 41 Starpoint 21:11.7 7:04
134 122 Annabelle Vogl 12 45 Lancaster 21:15.3 7:06
135 123 Jordan Kranz 10 23 Lake Shore HS-NY 21:15.6 7:06
136 124 Alexa Adams 11 42 Albion 21:15.6 7:06
137 125 Meadow Wistner 11 43 Williamsville North 21:16.5 7:06
138 Devon Laszewski 9 23 Williamsville North 21:17.2 7:06
139 Sylvia Denecke 11 44 Iroquois 21:17.9 7:06
140 126 Jillian Myers 11 45 Williamsville East 21:18.7 7:07
141 Katerina Salcedo 12 46 Binghamton 21:19.9 7:07
142 127 Jenette Dilaura 12 47 Grand Island 21:20.1 7:07
143 Kate Labosky 12 48 Vestal 21:22.2 7:08
144 128 Sam Evans 11 46 Clarence 21:25.1 7:09
145 129 Angela Gagnon 10 24 Greece Odyssey 21:25.2 7:09
146 130 McKayla Capeling 9 24 Chittenango 21:26.2 7:09
147 131 Sophie Sanders 11 47 Lakewood-OH 21:26.5 7:09
148 132 Erin Hardick 11 48 Sacred Heart Academy 21:26.9 7:09
149 133 Carrie Goodman 11 49 Brighton 21:27.0 7:09
150 134 Elizabeth Aliperti 11 50 Geneva 21:27.0 7:09
151 135 Cherese Mack 10 25 Johnson City-NY 21:28.7 7:10
152 136 Madison Narburgh 11 51 Albion 21:29.0 7:10
153 137 Kyanna Benjamin 9 25 Sweet Home 21:31.3 7:11
154 138 Sarah Wegman 12 49 Sacred Heart Academy 21:32.6 7:11
155 139 Olivia Ippolito 9 26 Orchard Park 21:33.6 7:12
156 140 Cheyenne Vorndran 11 52 Greece Arcadia 21:37.1 7:13
157 141 Camryn Bailey 10 26 Geneva 21:41.2 7:14
158 142 Vivian Rapp 11 53 Brighton 21:41.2 7:14
159 143 Hannah Cluck 10 27 Johnson City-NY 21:43.1 7:15
160 144 Katie Strobel 10 28 Lockport 21:43.9 7:15
161 145 Liz Galbo 12 50 Nardin Academy 21:45.0 7:15
162 146 Lily Holden 9 27 Kenmore West 21:45.4 7:16
163 147 Bridgette Melvin 12 51 Central Square 21:45.7 7:16
164 148 Ryan Schultz 11 54 Geneva 21:46.2 7:16
165 Sydney Barnes 11 55 Binghamton 21:47.0 7:16
166 149 Kaitlyn Vogel 9 28 Nardin Academy 21:47.2 7:16
167 150 Nyah Winiewicz 10 29 Orchard Park 21:47.3 7:16
168 151 Isabella Heath 10 30 Central Square 21:47.6 7:16
169 152 Maddie Brick 10 31 Lockport 21:47.9 7:16
170 153 Abigail Greenough 11 56 Sir Winston Churchill 21:49.0 7:17
171 Olivia Kiley 11 57 Newark 21:50.6 7:17
172 Elise Mutty 9 29 Orchard Park 21:51.2 7:18
173 154 Kaylee McNichol 11 58 West Seneca East 21:52.4 7:18
174 155 Alana Reynolds 10 32 Amherst 21:53.1 7:18
175 156 Karleigh Zack 10 33 Kenmore West 21:54.4 7:19
176 157 Sophie Gonzalez 10 34 Pittsford Sutherland 21:54.6 7:19
177 158 Emily Fred 12 52 Grand Island 21:56.6 7:19
178 159 Meilin Lamanna 8 4 Fulton 21:58.4 7:20
179 160 Isabella Caracci 9 30 Horseheads 21:59.7 7:20
180 161 Emily Valle 12 53 Lake Shore HS-NY 21:59.7 7:20
181 162 Sarah Coupal 12 54 Kenmore West 22:00.1 7:21
182 163 Gracie Johnson 11 59 Sir Winston Churchill 22:00.4 7:21
183 164 Kiara Waite 9 31 Chittenango 22:01.1 7:21
184 165 Marina Volpini 11 60 Lancaster 22:01.4 7:21
185 166 Kara Six 10 35 Horseheads 22:01.4 7:21
186 167 Logan Overton 10 36 Lockport 22:03.9 7:22
187 168 Emma Hammes 12 55 Brighton 22:04.5 7:22
188 Nicole Garritano 12 56 Newark 22:07.3 7:23
189 169 Michelle Debbins 12 57 Lancaster 22:08.1 7:23
190 170 Devin Gordon 12 58 Chittenango 22:09.5 7:24
191 171 Kennedy Pilat 9 32 West Seneca East 22:10.0 7:24
192 172 Sophia Currie 12 59 Lewiston-Porter 22:10.6 7:24
193 173 Madison Manning 11 61 Starpoint 22:10.7 7:24
194 174 Rachel Castello 11 62 West Seneca East 22:12.9 7:25
195 Arianna Camissa 12 60 Vestal 22:13.2 7:25
196 Riley Blasiak 12 61 Brighton 22:14.3 7:25
197 175 Olivia McGranaghan 12 62 Oneida 22:14.7 7:25
198 176 Claire Marino 11 63 Victor Central 22:15.3 7:26
199 177 Ana Marchiony 10 37 Pittsford Sutherland 22:16.4 7:26
200 178 Lucy Longhurst 9 33 Lakewood-OH 22:17.7 7:26
201 179 Sofi Dunay 11 64 Lakewood-OH 22:18.0 7:26
202 180 Hanna Shabala 11 65 Sacred Heart Academy 22:18.5 7:27
203 Cassidy Piza-Taylor 11 66 Binghamton 22:19.5 7:27
204 181 Charlotte Boal 9 34 Kenmore West 22:21.0 7:27
205 182 Kirsten Kulikowski 11 67 Lancaster 22:21.1 7:28
206 183 Becca Marciano 12 63 Victor Central 22:21.5 7:28
207 Onalee Camalleri 10 38 Orchard Park 22:22.7 7:28
208 184 Kayleigh Aquino 10 39 Amherst 22:24.9 7:29
209 Anna Purtell 11 68 Brighton 22:25.4 7:29
210 Kelechi Dimgba 11 69 Greece Athena 22:29.1 7:30
211 185 Olivia Alvira 11 70 Lake Shore HS-NY 22:29.4 7:30
212 186 Carly Hoy 10 40 Pittsford Sutherland 22:29.7 7:30
213 187 Danuta Kurtyko 9 35 Sweet Home 22:30.8 7:31
214 188 Ryan Johnson 9 36 Johnson City-NY 22:32.6 7:31
215 Casey Valentini 12 64 Our Lady of Mount Carme 22:34.0 7:32
216 189 Jacquelynn Smith 12 65 Greece Arcadia 22:34.2 7:32
217 190 Allysyn O'Connor 11 71 Lake Shore HS-NY 22:38.1 7:33
218 Ruby Bratek 10 41 Orchard Park 22:38.9 7:33
219 191 Paige Stelley 9 37 Amherst 22:39.4 7:34
220 192 Isabel Dickinson 12 66 Grand Island 22:39.7 7:34
221 193 Kristen Goebel 12 67 Victor Central 22:41.4 7:34
222 194 Laura Hayden 10 42 Fulton 22:44.3 7:35
223 Tessa Clark 12 68 Webster Schroeder 22:44.6 7:35
224 Jen Limer 11 72 Vestal 22:45.5 7:36
225 195 Leah O'Hanlon 10 43 Fulton 22:45.8 7:36
226 196 Maggie Andersen 10 44 Batavia 22:46.3 7:36
227 197 Kristen Ikle 10 45 Geneva 22:47.5 7:36
228 Elizabeth Iasparro 12 69 Our Lady of Mount Carme 22:48.3 7:37
229 198 Melissa Caserto 11 73 Lewiston-Porter 22:54.8 7:39
230 199 Emma Stelley 11 74 Amherst 22:56.6 7:39
231 200 Anika Snyder 12 70 Grand Island 22:56.8 7:39
232 201 Clare Atreo 10 46 Sir Winston Churchill 22:56.9 7:39
233 202 Nicole Bergeron 12 71 Victor Central 22:58.5 7:40
234 203 Arianna Kramer 9 38 Williamsville East 22:58.7 7:40
235 Rachel Petropoulos 11 75 St. Marcellinus 23:00.4 7:41
236 Anisah Williams 12 72 Eastridge 23:01.0 7:41
237 Madison Ald 10 47 Lake Shore HS-NY 23:02.1 7:41
238 204 Brittany Smith 12 73 Sir Winston Churchill 23:02.4 7:41
239 205 Alysha Bachelor 11 76 Sir Winston Churchill 23:02.7 7:41
240 206 Kiaya Franklin 12 74 Batavia 23:03.8 7:42
241 207 Juliana Branche 10 48 Batavia 23:05.3 7:42
242 208 Autumn Schneider 9 39 Fulton 23:05.3 7:42
243 209 Michaela Kurbs 10 49 Lockport 23:06.6 7:43
244 Mivette Clavijo 10 50 Jamestown 23:06.6 7:43
245 210 Shannon Klein 12 75 Grand Island 23:07.4 7:43
246 211 Caitlin Kingston 11 77 Batavia 23:11.6 7:44
247 212 Abbie Hobika 11 78 Pittsford Sutherland 23:13.0 7:45
248 213 Elizabeth Hill 12 76 Sacred Heart Academy 23:15.1 7:46
249 Nicole Pereira 12 77 Our Lady of Mount Carme 23:17.2 7:46
250 Mara Spero 11 79 Lockport 23:18.2 7:47
251 Kailyn Crawford 11 80 Newark 23:19.2 7:47
252 214 Grace Coulter 10 51 Oneida 23:19.6 7:47
253 215 Alyssa Glaub 9 40 West Seneca East 23:21.2 7:48
254 216 Jada Sowich 11 81 Chittenango 23:22.0 7:48
255 217 Michaela Pantano 10 52 Albion 23:28.3 7:50
256 218 Ro-Ann Shen 10 53 Geneva 23:30.4 7:51
257 219 Eryn Thompson 12 78 Chittenango 23:32.8 7:51
258 Erin Reyner 12 79 Vestal 23:35.4 7:52
259 220 Isabella Caputo 11 82 Greece Arcadia 23:37.4 7:53
260 Charlotte Chan 10 54 Sir Winston Churchill 23:39.2 7:54
261 221 Ally Germele 10 55 Amherst 23:42.7 7:55
262 222 Mari Fusillo 12 80 Grand Island 23:43.7 7:55
263 223 Maya Ciociola 9 41 Batavia 23:43.9 7:55
264 224 Abby Rice 9 42 Johnson City-NY 23:44.2 7:55
265 225 Emma Fredenburg 11 83 West Seneca East 23:45.0 7:55
266 Elizabeth Rose 11 84 Lake Shore HS-NY 23:46.6 7:56
267 226 Anastasia Vechorko 12 81 Greece Arcadia 23:47.7 7:56
268 227 Ciara Scalzo 11 85 Grand Island 23:48.5 7:57
269 Kara Braun 10 56 Amherst 23:48.5 7:57
270 228 Xinzhi Wang 11 86 Williamsville East 23:51.1 7:58
271 Mivelys Clavijo 9 43 Jamestown 23:52.5 7:58
272 229 Audrey Filonczuk 12 82 Sacred Heart Academy 23:55.0 7:59
273 230 Corrie Bernd 12 83 Clarence 23:59.2 8:00
274 231 Sonia Wilson 11 87 Oneida 24:02.6 8:01
275 232 Riley Noe 12 84 Nardin Academy 24:05.1 8:02
276 233 Naomi Post 11 88 Johnson City-NY 24:07.8 8:03
277 234 Kira Sage 12 85 Greece Odyssey 24:09.1 8:04
278 235 Anna Collard 11 89 Sacred Heart Academy 24:14.6 8:05
279 236 Grace Carter 11 90 Johnson City-NY 24:24.3 8:09
280 Victoria Caton 11 91 Spencerport 24:31.3 8:11
281 Anasasha Pacheco 9 44 Jamestown 24:37.6 8:13
282 237 Maya Huffman-Moulds 12 86 Starpoint 24:39.6 8:14
283 238 Julieanna Vasquez-H 9 45 Fulton 24:41.1 8:14
284 239 Sarah Danwin 10 57 Starpoint 24:41.3 8:14
285 240 Bryn Mancarella 12 87 Oneida 24:41.6 8:14
286 241 Ella Ryan 9 46 Oneida 24:42.1 8:14
287 Cassandra Galli 12 88 St. Marcellinus 24:43.1 8:15
288 242 Rachel Cohen 11 92 Greece Arcadia 24:58.7 8:20
289 243 Vita Dean 10 58 Fulton 24:58.9 8:20
290 244 Liz Ishwards 12 89 Sacred Heart Academy 25:20.4 8:27
291 245 Katriana Belknap 12 90 Greece Odyssey 25:24.0 8:28
292 Emma Banovic 12 91 St. Marcellinus 25:36.5 8:33
293 246 Lianne Moscato 12 92 Greece Odyssey 25:39.0 8:33
294 247 Olivia Garrison 10 59 Batavia 25:42.0 8:34
295 248 Catherine Bautista 12 93 Lewiston-Porter 25:53.4 8:38
296 249 Drew Reuther 12 94 Greece Odyssey 26:01.7 8:41
297 250 Autumn Harrison 12 95 Greece Odyssey 26:03.5 8:42
298 251 Madeline Heuser 9 47 Lewiston-Porter 26:11.1 8:44
299 Katherine Namvar 12 96 Sir Winston Churchill 26:18.4 8:47
300 Amy Thompson 10 60 Sir Winston Churchill 26:30.0 8:50
301 Amanda Colombo 11 93 Newark 26:36.4 8:53
302 252 Anna Feistel 9 48 Lewiston-Porter 26:46.6 8:56
303 Savanna St. Louis 10 61 Greece Athena 26:48.9 8:57
304 253 Christina Walinski 10 62 West Seneca East 26:54.1 8:59
305 Ally Conti 9 49 West Seneca East 27:24.5 9:09
306 254 Nina Coscia 10 63 Williamsville East 28:38.8 9:33
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 75 Arlington (19:13.7 96:08.3 0:26.1)
=============================================
1 9 Kaitlyn Murtagh 9 19:00.7
2 10 Anna Reckenwalt 9 19:05.5
3 17 Emily Pinheiro 11 19:15.9
4 19 Madeline Garrett 12 19:19.4
5 20 Courtney Cunningham 11 19:26.8
6 ( 28) Caroline Mahoney 11 19:33.7
7 ( 32) Jalyssa Smith 10 19:38.3
2. 138 Churchville-Chili (19:20.8 96:44.0 2:00.1)
=============================================
1 4 Haley Arguien 12 18:22.0
2 5 Quinn Metcalfe 12 18:46.7
3 26 Kayla Storie 9 19:32.8
4 34 Jennifer Zambuto 11 19:40.4
5 69 Meagan Bader 12 20:22.1
6 ( 78) Kyilee Quayle 12 20:27.5
7 ( 90) Anna Tenebruso 11 20:39.5
3. 160 Bay Port-Blue Point (19:35.5 97:57.4 1:14.5)
=============================================
1 8 Madison Delzell 11 18:59.5
2 15 Savanna Brady 9 19:11.7
3 29 Melody Delzell 11 19:35.6
4 49 Julia Aurandt 12 19:56.6
5 59 Maggie Ross 12 20:14.0
6 ( 67) Lizzy Papa 10 20:19.9
7 ( 80) Shannon McMahon 9 20:29.4
4. 252 Hamburg (19:57.0 99:44.8 1:56.4)
=============================================
1 7 Raechel Zielinski 11 18:56.7
2 38 Megan Kane 12 19:45.0
3 48 Molly Kabza 12 19:55.9
4 60 Lauren Gaume 11 20:14.1
5 99 Morgan Lewis 12 20:53.1
6 (109) Samantha Zitomer 11 21:03.6
7 (110) Erin Quinlivan 12 21:04.7
5. 256 Shenendehowa (20:00.8 100:03.7 0:43.3)
=============================================
1 31 Emily Dinallo 12 19:37.9
2 40 Katie Hanagan 12 19:47.2
3 53 Elise Maddalone 12 20:00.1
4 64 McKenzie Ryan 11 20:17.3
5 68 Emma Rowe 12 20:21.2
6 ( 71) Miranda Curto 11 20:22.9
7 ( 75) Thiziri Bouzidi 11 20:24.3
6. 258 Horseheads (19:47.5 98:57.5 3:47.1)
=============================================
1 3 Madison Klein 11 18:12.6
2 11 Samantha Woodworth 8 19:06.8
3 37 Bridget Crandall 9 19:43.0
4 47 Alyssa Walker 10 19:55.4
5 160 Isabella Caracci 9 21:59.7
6 (166) Kara Six 10 22:01.4
7. 285 Sweet Home (20:02.2 100:10.6 2:06.9)
=============================================
1 6 Lily Hayes 12 18:50.6
2 42 Makayla Kasperek 12 19:50.4
3 55 Jessica Carter 10 20:03.3
4 79 Corinne Brath 12 20:28.8
5 103 Angie Parrizzi 12 20:57.5
6 (137) Kyanna Benjamin 9 21:31.3
7 (187) Danuta Kurtyko 9 22:30.8
8. 346 Albion (20:17.4 101:26.8 1:58.2)
=============================================
1 18 Alanna Holman 9 19:17.4
2 21 Emma Mathes 11 19:27.8
3 82 Hannah Grammer 12 20:31.9
4 101 Malory Adams 11 20:54.1
5 124 Alexa Adams 11 21:15.6
6 (136) Madison Narburgh 11 21:29.0
7 (217) Michaela Pantano 10 23:28.3
9. 359 Williamsville North (20:20.6 101:42.8 1:55.6)
=============================================
1 12 Ariya Roberts 11 19:07.5
2 58 Olivia Moran 11 20:10.3
3 89 Marcy Colca 9 20:38.3
4 92 Jordan Renzi 12 20:43.6
5 108 Maddie Baird 12 21:03.1
6 (115) Rachel Truskinovsky 10 21:09.9
7 (125) Meadow Wistner 11 21:16.5
10. 361 Clarence (20:22.6 101:53.0 1:05.7)
=============================================
1 43 Cristina Ray 11 19:51.0
2 46 Audrey Pryll 11 19:54.2
3 83 Emily Gay 11 20:33.8
4 87 Mariahn Plesh 11 20:37.3
5 102 Gillian Fedor 12 20:56.7
6 (128) Sam Evans 11 21:25.1
7 (230) Corrie Bernd 12 23:59.2
11. 373 Kenmore West (20:26.5 102:12.4 2:25.9)
=============================================
1 22 Laura Cohn 9 19:28.5
2 24 Frankie Mercado 12 19:31.8
3 25 Jess Leone 12 19:32.3
4 146 Lily Holden 9 21:45.4
5 156 Karleigh Zack 10 21:54.4
6 (162) Sarah Coupal 12 22:00.1
7 (181) Charlotte Boal 9 22:21.0
12. 374 Central Square (20:25.1 102:05.2 1:49.3)
=============================================
1 16 Julia Mann 9 19:13.4
2 50 Lindsey Kelley 12 19:57.3
3 96 Cayley Sundet 10 20:50.1
4 105 Gracie Ryfun 10 21:01.7
5 107 Jennifer Metz 11 21:02.7
6 (147) Bridgette Melvin 12 21:45.7
7 (151) Isabella Heath 10 21:47.6
13. 395 Lockport (20:18.1 101:30.2 3:46.3)
=============================================
1 2 Sydney Nowicki 9 18:01.6
2 36 Becca Cioara 9 19:42.7
3 61 Morgan Rippe 11 20:14.1
4 144 Katie Strobel 10 21:43.9
5 152 Maddie Brick 10 21:47.9
6 (167) Logan Overton 10 22:03.9
7 (209) Michaela Kurbs 10 23:06.6
14. 408 Lakewood-OH (20:32.9 102:44.1 1:39.7)
=============================================
1 39 Jing Feng 12 19:46.8
2 54 Abby Laform 12 20:00.4
3 72 Abby Sacha 9 20:23.0
4 112 Elizabeth Skourlis 12 21:07.4
5 131 Sophie Sanders 11 21:26.5
6 (178) Lucy Longhurst 9 22:17.7
7 (179) Sofi Dunay 11 22:18.0
15. 412 Sachem East (20:35.4 102:56.8 0:51.0)
=============================================
1 62 Sabrinna Mena 9 20:15.3
2 66 Anna Murphy 9 20:18.5
3 76 Margaret Atwood 12 20:24.7
4 97 Chelsea Benedict 12 20:52.0
5 111 Lexi MacAneney 11 21:06.3
16. 433 Pittsford Sutherland (20:24.4 102:02.0 4:22.4)
=============================================
1 1 Rebekah Preisser 11 17:54.0
2 35 Maddie Hobika 12 19:41.0
3 63 Maggie Moulton 11 20:16.0
4 157 Sophie Gonzalez 10 21:54.6
5 177 Ana Marchiony 10 22:16.4
6 (186) Carly Hoy 10 22:29.7
7 (212) Abbie Hobika 11 23:13.0
17. 447 Orchard Park (20:42.0 103:29.9 1:04.0)
=============================================
1 56 Caitlin O'Rourke 11 20:06.2
2 77 Sophia Machowski 10 20:27.4
3 98 Phoebe Herreid 12 20:52.7
4 100 Emily Blake 12 20:53.4
5 116 Emily McHugh 9 21:10.2
6 (139) Olivia Ippolito 9 21:33.6
7 (150) Nyah Winiewicz 10 21:47.3
18. 452 Lancaster (20:41.7 103:28.2 2:28.0)
=============================================
1 27 Maya Lasker 9 19:33.4
2 57 Kayla Eisman 8 20:07.8
3 81 Tessa Zajac 9 20:30.3
4 122 Annabelle Vogl 12 21:15.3
5 165 Marina Volpini 11 22:01.4
6 (169) Michelle Debbins 12 22:08.1
7 (182) Kirsten Kulikowski 11 22:21.1
19. 491 Nardin Academy (20:51.4 104:16.9 1:45.6)
=============================================
1 52 Ella Dileo 10 19:59.4
2 86 Grace Vanvessem 11 20:37.3
3 94 Maggie Cryan 10 20:46.3
4 114 Rachel Martin 10 21:08.9
5 145 Liz Galbo 12 21:45.0
6 (149) Kaitlyn Vogel 9 21:47.2
7 (232) Riley Noe 12 24:05.1
20. 493 Lake Shore HS-NY (20:51.6 104:17.9 2:22.1)
=============================================
1 30 Alexandria Zuidema 10 19:37.6
2 84 Amaya Tallchief 10 20:36.6
3 95 Rebecca Perry 11 20:48.4
4 123 Jordan Kranz 10 21:15.6
5 161 Emily Valle 12 21:59.7
6 (185) Olivia Alvira 11 22:29.4
7 (190) Allysyn O'Connor 11 22:38.1
21. 508 Brighton (20:52.9 104:24.1 1:29.4)
=============================================
1 51 Delia McDade Clay 11 19:57.6
2 85 Emilia Delvecchio 10 20:36.9
3 119 Zofia Stefankovic 9 21:11.1
4 120 Bizzy Merz 10 21:11.5
5 133 Carrie Goodman 11 21:27.0
6 (142) Vivian Rapp 11 21:41.2
7 (168) Emma Hammes 12 22:04.5
22. 574 Chittenango (21:09.5 105:47.3 2:16.9)
=============================================
1 45 McKenzie Dombroski 11 19:52.6
2 65 Chelsea Lamphere 10 20:17.9
3 130 McKayla Capeling 9 21:26.2
4 164 Kiara Waite 9 22:01.1
5 170 Devin Gordon 12 22:09.5
6 (216) Jada Sowich 11 23:22.0
7 (219) Eryn Thompson 12 23:32.8
23. 578 Starpoint (21:22.4 106:51.6 5:29.0)
=============================================
1 14 Heather Bugenhagen 11 19:10.6
2 33 Anya Fink 10 19:39.0
3 121 Emilie Vieaux 11 21:11.7
4 173 Madison Manning 11 22:10.7
5 237 Maya Huffman-Moulds 12 24:39.6
6 (239) Sarah Danwin 10 24:41.3
24. 578 Victor Central (21:10.0 105:49.7 2:32.3)
=============================================
1 41 Paige Lind 10 19:49.2
2 74 Ilsa Kloiber 9 20:23.9
3 104 Peyton Tripp 9 20:59.8
4 176 Claire Marino 11 22:15.3
5 183 Becca Marciano 12 22:21.5
6 (193) Kristen Goebel 12 22:41.4
7 (202) Nicole Bergeron 12 22:58.5
25. 587 Amherst (21:11.7 105:58.2 3:29.7)
=============================================
1 13 Morgan Halt 10 19:09.7
2 44 Sophia Roy 11 19:51.1
3 155 Alana Reynolds 10 21:53.1
4 184 Kayleigh Aquino 10 22:24.9
5 191 Paige Stelley 9 22:39.4
6 (199) Emma Stelley 11 22:56.6
7 (221) Ally Germele 10 23:42.7
26. 737 Geneva (21:46.5 108:52.1 1:37.3)
=============================================
1 117 Skylar Bedell 10 21:10.2
2 134 Elizabeth Aliperti 11 21:27.0
3 141 Camryn Bailey 10 21:41.2
4 148 Ryan Schultz 11 21:46.2
5 197 Kristen Ikle 10 22:47.5
6 (218) Ro-Ann Shen 10 23:30.4
27. 748 Sir Winston Churchill (21:49.1 109:05.5 1:48.7)
=============================================
1 113 Jenna Coles 11 21:08.2
2 118 Augusta Walker 11 21:11.0
3 153 Abigail Greenough 11 21:49.0
4 163 Gracie Johnson 11 22:00.4
5 201 Clare Atreo 10 22:56.9
6 (204) Brittany Smith 12 23:02.4
7 (205) Alysha Bachelor 11 23:02.7
28. 754 Williamsville East (21:58.6 109:52.7 3:09.3)
=============================================
1 91 Veronica Zimmerman 12 20:41.8
2 106 Jessie Root 7 21:02.4
3 126 Jillian Myers 11 21:18.7
4 203 Arianna Kramer 9 22:58.7
5 228 Xinzhi Wang 11 23:51.1
6 (254) Nina Coscia 10 28:38.8
29. 763 Johnson City-NY (21:58.5 109:52.4 3:20.4)
=============================================
1 73 Molly Burdick 12 20:23.8
2 135 Cherese Mack 10 21:28.7
3 143 Hannah Cluck 10 21:43.1
4 188 Ryan Johnson 9 22:32.6
5 224 Abby Rice 9 23:44.2
6 (233) Naomi Post 11 24:07.8
7 (236) Grace Carter 11 24:24.3
30. 798 Greece Arcadia (22:13.4 111:07.0 4:17.1)
=============================================
1 23 Julia Hundley 12 19:30.6
2 140 Cheyenne Vorndran 11 21:37.1
3 189 Jacquelynn Smith 12 22:34.2
4 220 Isabella Caputo 11 23:37.4
5 226 Anastasia Vechorko 12 23:47.7
6 (242) Rachel Cohen 11 24:58.7
31. 802 West Seneca East (22:03.0 110:14.8 2:42.9)
=============================================
1 88 Emma Grzebinski 10 20:38.3
2 154 Kaylee McNichol 11 21:52.4
3 171 Kennedy Pilat 9 22:10.0
4 174 Rachel Castello 11 22:12.9
5 215 Alyssa Glaub 9 23:21.2
6 (225) Emma Fredenburg 11 23:45.0
7 (253) Christina Walinski 10 26:54.1
32. 826 Fulton (22:11.2 110:56.0 2:43.1)
=============================================
1 70 Abby Mainville 8 20:22.2
2 159 Meilin Lamanna 8 21:58.4
3 194 Laura Hayden 10 22:44.3
4 195 Leah O'Hanlon 10 22:45.8
5 208 Autumn Schneider 9 23:05.3
6 (238) Julieanna Vasquez-Heaney 9 24:41.1
7 (243) Vita Dean 10 24:58.9
33. 887 Grand Island (22:24.2 112:00.6 1:47.3)
=============================================
1 127 Jenette Dilaura 12 21:20.1
2 158 Emily Fred 12 21:56.6
3 192 Isabel Dickinson 12 22:39.7
4 200 Anika Snyder 12 22:56.8
5 210 Shannon Klein 12 23:07.4
6 (222) Mari Fusillo 12 23:43.7
7 (227) Ciara Scalzo 11 23:48.5
34. 892 Sacred Heart Academy (22:29.7 112:28.1 2:28.1)
=============================================
1 132 Erin Hardick 11 21:26.9
2 138 Sarah Wegman 12 21:32.6
3 180 Hanna Shabala 11 22:18.5
4 213 Elizabeth Hill 12 23:15.1
5 229 Audrey Filonczuk 12 23:55.0
6 (235) Anna Collard 11 24:14.6
7 (244) Liz Ishwards 12 25:20.4
35. 913 Batavia (22:34.6 112:52.6 2:26.0)
=============================================
1 93 Hannah Finkney 11 20:45.6
2 196 Maggie Andersen 10 22:46.3
3 206 Kiaya Franklin 12 23:03.8
4 207 Juliana Branche 10 23:05.3
5 211 Caitlin Kingston 11 23:11.6
6 (223) Maya Ciociola 9 23:43.9
7 (247) Olivia Garrison 10 25:42.0
36. 1101 Oneida (23:48.2 119:00.6 2:27.4)
=============================================
1 175 Olivia McGranaghan 12 22:14.7
2 214 Grace Coulter 10 23:19.6
3 231 Sonia Wilson 11 24:02.6
4 240 Bryn Mancarella 12 24:41.6
5 241 Ella Ryan 9 24:42.1
37. 1103 Greece Odyssey (24:31.8 122:39.0 4:36.5)
=============================================
1 129 Angela Gagnon 10 21:25.2
2 234 Kira Sage 12 24:09.1
3 245 Katriana Belknap 12 25:24.0
4 246 Lianne Moscato 12 25:39.0
5 249 Drew Reuther 12 26:01.7
6 (250) Autumn Harrison 12 26:03.5
38. 1121 Lewiston-Porter (24:47.3 123:56.5 4:36.0)
=============================================
1 172 Sophia Currie 12 22:10.6
2 198 Melissa Caserto 11 22:54.8
3 248 Catherine Bautista 12 25:53.4
4 251 Madeline Heuser 9 26:11.1
5 252 Anna Feistel 9 26:46.6
Race 21 - Girls Jr. High #3 (Large schools)
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Sierra Naples 8 1 Horseheads 10:05.9 6:14
2 2 Payton Ross 7 1 Elmira 10:20.9 6:24
3 3 Kolbi Spencer 7 2 Webster Thomas 10:32.2 6:31
4 4 Claire Savary 8 2 Fairport 10:36.9 6:34
5 5 Lauren Dunn 8 3 Clarence 10:41.9 6:37
6 6 Brianna Urban 8 4 Corning 10:45.0 6:39
7 7 Samantha Hughes 7 3 Clarence 10:48.1 6:41
8 8 Sage Altobelli 8 5 Webster Thomas 10:48.2 6:41
9 9 Kiera Mantey 7 4 Horseheads 10:57.6 6:46
10 10 McKenna Arguien 8 6 Churchville-Chili 10:58.1 6:47
11 11 Kaleigh Buck 8 7 Liverpool 10:58.5 6:47
12 12 Eva Woodworth 8 8 Liverpool 11:02.2 6:49
13 13 Emily Leo 8 9 Fairport 11:04.9 6:51
14 14 Rachel Webster 7 5 Webster Thomas 11:05.2 6:51
15 15 Allison Blake 7 6 Orchard Park 11:10.0 6:54
16 16 Aiden Gagne 8 10 Liverpool 11:12.9 6:56
17 17 Grace Stellrecht 8 11 Clarence 11:15.7 6:58
18 18 Lillian Wolfley 7 7 Clarence 11:16.9 6:58
19 19 Rebecca Peng 7 8 Horseheads 11:17.5 6:59
20 20 Alyssa Kirk 8 12 Hilton 11:22.2 7:02
21 21 Hannah Wierer 7 9 Orchard Park 11:22.8 7:02
22 22 Emily Stewart 7 10 Webster Thomas 11:25.6 7:04
23 23 Morgan Giancaterino 8 13 Orchard Park 11:26.0 7:04
24 24 Rachel Sorensen 8 14 Fairport 11:28.4 7:05
25 25 Peyton Switek 7 11 Orchard Park 11:30.3 7:07
26 Makayla Colonna 9 1 St. Marcellinus 11:39.1 7:12
27 26 Rylynn Parmater 7 12 Elmira 11:40.0 7:13
28 27 Cecilia Morgan 7 13 Auburn 11:40.2 7:13
29 28 Samantha Oakes 7 14 Horseheads 11:43.6 7:15
30 29 Katie Buckley 8 15 Clarence 11:44.2 7:15
31 30 Isabella Bovenzi 8 16 Webster Thomas 11:45.1 7:16
32 31 Marina Filice 8 17 Clarence 11:46.0 7:16
33 32 Rose Springall 8 18 Liverpool 11:46.8 7:17
34 33 Alexa Lohmuller 8 19 Horseheads 11:50.7 7:19
35 34 Alexis Perrigo 8 20 Elmira 11:51.8 7:20
36 35 Lilly Farand 8 21 Corning 11:52.9 7:21
37 36 Sammy Keskin 7 15 Webster Thomas 11:54.3 7:21
38 37 Laura Reigle 8 22 Hilton 11:54.6 7:22
39 Joy David 7 16 Gates-Chili 11:57.6 7:23
40 38 Lily Buckley 7 17 Orchard Park 11:59.2 7:24
41 39 Natalie Venesky 8 23 Liverpool 11:59.9 7:25
42 40 Payton Rimmany-Mill 7 18 Elmira 12:00.3 7:25
43 41 Leah Wirley 8 24 Webster Thomas 12:00.6 7:25
44 42 Ayla Kerwan 7 19 Horseheads 12:01.1 7:26
45 43 Brooke Podgorski 7 20 Clarence 12:01.8 7:26
46 Janelle Fullone 7 21 Webster Thomas 12:03.2 7:27
47 44 Olivia Packard 8 25 Horseheads 12:03.3 7:27
48 45 Ahmiah Maycumber 7 22 Elmira 12:03.4 7:27
49 46 Kyleigh Smith 7 23 Liverpool 12:04.9 7:28
50 47 Ashley Ferguson 7 24 Orchard Park 12:05.6 7:28
51 Alexa McPike 8 26 Horseheads 12:06.1 7:29
52 48 Zoe Grawe 7 25 Orchard Park 12:06.4 7:29
53 49 Tabitha Tanton 7 26 Liverpool 12:06.7 7:29
54 Martina Nicolay 7 27 Webster Thomas 12:07.3 7:29
55 50 Giana Gramse 8 27 Hilton 12:07.8 7:30
56 51 Erin Allison 8 28 Corning 12:08.6 7:30
57 Carolyn Wygal 7 28 Webster Thomas 12:08.9 7:30
58 Ameenah Islam 8 29 Liverpool 12:09.5 7:31
59 52 Samantha Streimer 7 29 Hilton 12:09.5 7:31
60 Emma Weglarski 7 30 Clarence 12:09.8 7:31
61 Vivian Mutty 7 31 Orchard Park 12:10.7 7:32
62 53 Emily Donahue 8 30 Fairport 12:10.7 7:32
63 Angela Totaro 8 31 Orchard Park 12:11.3 7:32
64 54 Gabrielle Lupo 7 32 Auburn 12:12.3 7:33
65 55 Jordan White 8 32 Lockport 12:12.5 7:33
66 56 Grace Heath 8 33 Corning 12:15.3 7:34
67 Olivia Maturo 7 33 Liverpool 12:15.9 7:35
68 57 Taylor Foster 8 34 Elmira 12:17.1 7:35
69 58 Renee Sipes 7 34 Churchville-Chili 12:17.4 7:36
70 Kaitlyn Fico 7 35 Liverpool 12:18.6 7:36
71 Aubrey Wallen 8 35 Clarence 12:19.4 7:37
72 59 Mia Harter 8 36 Hilton 12:19.9 7:37
73 60 Emily Vangorder 8 37 Fairport 12:20.4 7:37
74 61 Chiara Neri 7 36 Hilton 12:21.9 7:38
75 62 Sarah Grover 7 37 Fairport 12:23.0 7:39
76 63 Carlee Strouse-Aver 7 38 Hilton 12:23.0 7:39
77 64 Belle Clark 7 39 Lockport 12:25.3 7:41
78 65 Cristina Gaskieviez 8 38 Corning 12:31.0 7:44
79 Mia Servis 7 40 Clarence 12:31.6 7:44
80 66 Ella Varga 8 39 Auburn 12:32.0 7:45
81 Drea Hacker 8 40 Clarence 12:33.2 7:45
82 Telaney Kilian 8 41 Webster Thomas 12:33.8 7:46
83 Sara Rogers 7 41 Webster Thomas 12:33.8 7:46
84 67 Keeley Donovan 7 42 Lockport 12:34.3 7:46
85 Blaire Carney 8 42 Rush-Henrietta 12:34.3 7:46
86 Heather Dunlap 8 43 Orchard Park 12:36.6 7:48
87 Brooke Hackford 7 43 Clarence 12:40.4 7:50
88 Jillian O'Rourke 7 44 Orchard Park 12:40.7 7:50
89 Elise Newbury 7 45 Orchard Park 12:42.0 7:51
90 Molly Wolf 7 46 Horseheads 12:42.5 7:51
91 Isabella Sereluca 8 44 Liverpool 12:43.5 7:52
92 68 Analicia Scoggins 7 47 Auburn 12:44.6 7:52
93 Sophia Sushko 8 45 Spencerport 12:46.0 7:53
94 Angela Rott 7 48 Clarence 12:47.3 7:54
95 69 Katie White 7 49 Fairport 12:47.8 7:54
96 Brooke Drozdowski 7 50 Orchard Park 12:48.1 7:55
97 Caity Hysick 8 46 Fairport 12:49.0 7:55
98 70 Meada Helmick 7 51 Auburn 12:49.2 7:55
99 Emily Kreher 8 47 Clarence 12:51.8 7:57
100 Rachel Bibler 7 52 Clarence 12:52.9 7:58
101 71 Colleen Reilly 8 48 Auburn 12:53.6 7:58
102 Claire Khuns 8 49 Hilton 12:54.3 7:58
103 72 Evelyn Keys 8 50 Corning 12:55.9 7:59
104 73 Sylvia Disckerman 8 51 Corning 12:56.8 8:00
105 Olga Rydkina 8 52 Clarence 12:57.6 8:00
106 Gretchen Coffed 7 53 Webster Thomas 12:58.3 8:01
107 Lauren Chiaino 7 54 Clarence 12:58.5 8:01
108 Fiona Smolinski 8 53 Hilton 13:01.7 8:03
109 Carlie Spall 8 54 Hilton 13:03.1 8:04
110 Kennedy Pino 8 55 Spencerport 13:03.3 8:04
111 74 Mia Lyon 7 55 Churchville-Chili 13:07.3 8:06
112 Meghan Moyer 7 56 Liverpool 13:11.9 8:09
113 75 Marissa Hogan 7 57 Churchville-Chili 13:13.9 8:11
114 Megan Puma 8 56 Clarence 13:15.1 8:11
115 76 Abby Lyon 7 58 Churchville-Chili 13:15.2 8:11
116 Alexandra Wheaton 8 57 Corning 13:17.3 8:13
117 McKenna Tydings 8 58 Hilton 13:19.2 8:14
118 Katie Nash 7 59 Liverpool 13:23.7 8:17
119 77 Molly Fitzgerald 7 60 Churchville-Chili 13:24.3 8:17
120 Tessa Bernd 8 59 Clarence 13:26.2 8:18
121 Kara Tobin 8 60 Liverpool 13:27.3 8:19
122 Sophie Barker 8 61 Hilton 13:28.0 8:19
123 Bianca Fernandez 7 61 Jamestown 13:28.3 8:19
124 Gabrielle Pocza 7 62 Jamestown 13:29.0 8:20
125 Madison Fox-Moore 8 62 Liverpool 13:32.1 8:22
126 78 Kennedy Doran 7 63 Lockport 13:32.5 8:22
127 Kaitlyn Priset 8 63 Clarence 13:32.6 8:22
128 Skyler Crane 7 64 Orchard Park 13:32.8 8:22
129 Lauryn Schader 7 65 Liverpool 13:36.8 8:25
130 Julia Sorrentino 8 64 Clarence 13:38.2 8:25
131 Andrea Chase 7 66 Liverpool 13:38.8 8:26
132 Emma Farrell 7 67 Clarence 13:39.0 8:26
133 Annie Sorensen 7 68 Fairport 13:39.9 8:27
134 Jaiden Groff 9 2 St. Marcellinus 13:41.1 8:27
135 Ciara Seager 8 65 Clarence 13:43.6 8:29
136 Ava Brown 7 69 Liverpool 13:44.0 8:29
137 Ainsley Dufresne 7 70 Orchard Park 13:45.2 8:30
138 79 Marissa Stevens 7 71 Lockport 13:46.2 8:30
139 Tess Paterson 7 72 Orchard Park 13:47.6 8:31
140 Allison Peterson 7 73 Webster Thomas 13:49.6 8:33
141 Olivia Perry 7 74 Clarence 13:50.9 8:33
142 Ryleigh Dillabough 8 66 Liverpool 13:51.7 8:34
143 Megan Pecenco 7 75 Clarence 13:54.2 8:35
144 Grace Gillespie 7 76 Fairport 13:55.5 8:36
145 Rachel Fay 7 77 Fairport 13:57.8 8:38
146 Summer Sweitzer 8 67 Orchard Park 14:00.9 8:40
147 Amelia Andruschat 7 78 Clarence 14:02.9 8:41
148 Samantha Wolf 7 79 Gates-Chili 14:04.2 8:42
149 80 Cadence Moats 8 68 Elmira 14:09.6 8:45
150 81 Jalisa Cooper 8 69 Lockport 14:11.4 8:46
151 Kira Ricker 7 80 Jamestown 14:12.1 8:46
152 Khylee-Jo Briggs 7 81 Elmira 14:13.0 8:47
153 Elena Antinarella 8 70 Hilton 14:13.2 8:47
154 Courtney McCabe 8 71 Liverpool 14:14.5 8:48
155 Hannah Venning 7 82 Orchard Park 14:15.4 8:48
156 Isabella Diamond 8 72 Fairport 14:15.7 8:49
157 Lindsay Yager 7 83 Hilton 14:17.7 8:50
158 82 Grace Dominguez 7 84 Lockport 14:20.6 8:52
159 Maura Schaff 7 85 Orchard Park 14:21.5 8:52
160 Erika Johnson 7 86 Liverpool 14:25.1 8:54
161 Katrina Daly 8 73 Spencerport 14:27.5 8:56
162 Avory Connor 7 87 Lockport 14:28.0 8:56
163 Grace Magliocca 8 74 Elmira 14:30.8 8:58
164 Paige Kesterson 7 88 Corning 14:34.3 9:00
165 Riley Castillo 7 89 Elmira 14:36.3 9:01
166 Serena Brooks 8 75 Spencerport 14:36.4 9:01
167 Diana Bourret 8 76 Hilton 14:37.6 9:02
168 Ashley Tubbs 7 90 Corning 14:45.2 9:07
169 Emily Heerkans 8 77 Webster Thomas 14:47.2 9:08
170 83 Madeline Jennings 7 91 Auburn 14:53.2 9:12
171 Holly Indelicato 7 92 Auburn 14:54.6 9:13
172 Hadley Amyot 7 93 Liverpool 14:59.4 9:16
173 Stella Boothby 7 94 Webster Schroeder 15:01.4 9:17
174 Faith Walter 7 95 Gates-Chili 15:03.7 9:18
175 Emily Mattison 7 96 Elmira 15:03.9 9:18
176 Averie Borczuk 7 97 Liverpool 15:06.0 9:20
177 84 Jolie Acton 7 98 Churchville-Chili 15:10.0 9:22
178 Molly Lofft 7 99 Auburn 15:12.9 9:24
179 Caitlyn McDowell 8 78 Hilton 15:13.4 9:24
180 Emmalee Gardner 7 100 Churchville-Chili 15:26.0 9:32
181 Annaleece Nower 8 79 Hilton 15:26.6 9:32
182 Cailyn Hubble 8 80 Churchville-Chili 15:32.7 9:36
183 Laurelle Ogden 7 101 Webster Schroeder 15:33.2 9:36
184 Nikeya Richardson 8 81 Auburn 15:34.0 9:37
185 Caitlyn Neuwirth 8 82 Orchard Park 15:34.3 9:37
186 Sarah Huff 7 102 Corning 15:47.4 9:45
187 Alexis Hartling 8 83 Clarence 15:49.7 9:47
188 Kaitlyn McCabe 8 84 Liverpool 16:00.0 9:53
189 Grace Kuhn 8 85 Liverpool 16:00.3 9:53
190 Rachel Jessie 8 86 Liverpool 16:26.5 10:09
191 Taliya Gomez 7 103 Elmira 17:40.6 10:55
192 Emily Blamowski 7 104 Orchard Park 17:53.2 11:03
193 Isabella Smith 7 105 Hilton 18:41.8 11:33
194 Mena Edmister 7 106 Lockport 18:47.5 11:36
195 Emmalyssa Nower 7 107 Hilton 18:59.5 11:44
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 76 Clarence (11:09.4 55:46.8 1:02.3)
=============================================
1 5 Lauren Dunn 8 10:41.9
2 7 Samantha Hughes 7 10:48.1
3 17 Grace Stellrecht 8 11:15.7
4 18 Lillian Wolfley 7 11:16.9
5 29 Katie Buckley 8 11:44.2
6 ( 31) Marina Filice 8 11:46.0
7 ( 43) Brooke Podgorski 7 12:01.8
2. 77 Webster Thomas (11:07.3 55:36.3 1:12.9)
=============================================
1 3 Kolbi Spencer 7 10:32.2
2 8 Sage Altobelli 8 10:48.2
3 14 Rachel Webster 7 11:05.2
4 22 Emily Stewart 7 11:25.6
5 30 Isabella Bovenzi 8 11:45.1
6 ( 36) Sammy Keskin 7 11:54.3
7 ( 41) Leah Wirley 8 12:00.6
3. 90 Horseheads (11:11.1 55:55.3 1:44.8)
=============================================
1 1 Sierra Naples 8 10:05.9
2 9 Kiera Mantey 7 10:57.6
3 19 Rebecca Peng 7 11:17.5
4 28 Samantha Oakes 7 11:43.6
5 33 Alexa Lohmuller 8 11:50.7
6 ( 42) Ayla Kerwan 7 12:01.1
7 ( 44) Olivia Packard 8 12:03.3
4. 110 Liverpool (11:24.1 57:00.3 1:01.4)
=============================================
1 11 Kaleigh Buck 8 10:58.5
2 12 Eva Woodworth 8 11:02.2
3 16 Aiden Gagne 8 11:12.9
4 32 Rose Springall 8 11:46.8
5 39 Natalie Venesky 8 11:59.9
6 ( 46) Kyleigh Smith 7 12:04.9
7 ( 49) Tabitha Tanton 7 12:06.7
5. 122 Orchard Park (11:29.7 57:28.3 0:49.2)
=============================================
1 15 Allison Blake 7 11:10.0
2 21 Hannah Wierer 7 11:22.8
3 23 Morgan Giancaterino 8 11:26.0
4 25 Peyton Switek 7 11:30.3
5 38 Lily Buckley 7 11:59.2
6 ( 47) Ashley Ferguson 7 12:05.6
7 ( 48) Zoe Grawe 7 12:06.4
6. 147 Elmira (11:35.3 57:56.4 1:42.5)
=============================================
1 2 Payton Ross 7 10:20.9
2 26 Rylynn Parmater 7 11:40.0
3 34 Alexis Perrigo 8 11:51.8
4 40 Payton Rimmany-Miller 7 12:00.3
5 45 Ahmiah Maycumber 7 12:03.4
6 ( 57) Taylor Foster 8 12:17.1
7 ( 80) Cadence Moats 8 14:09.6
7. 154 Fairport (11:32.3 57:41.3 1:43.5)
=============================================
1 4 Claire Savary 8 10:36.9
2 13 Emily Leo 8 11:04.9
3 24 Rachel Sorensen 8 11:28.4
4 53 Emily Donahue 8 12:10.7
5 60 Emily Vangorder 8 12:20.4
6 ( 62) Sarah Grover 7 12:23.0
7 ( 69) Katie White 7 12:47.8
8. 213 Corning (11:54.6 59:32.8 1:46.0)
=============================================
1 6 Brianna Urban 8 10:45.0
2 35 Lilly Farand 8 11:52.9
3 51 Erin Allison 8 12:08.6
4 56 Grace Heath 8 12:15.3
5 65 Cristina Gaskieviez 8 12:31.0
6 ( 72) Evelyn Keys 8 12:55.9
7 ( 73) Sylvia Disckerman 8 12:56.8
9. 218 Hilton (11:58.8 59:54.0 0:57.7)
=============================================
1 20 Alyssa Kirk 8 11:22.2
2 37 Laura Reigle 8 11:54.6
3 50 Giana Gramse 8 12:07.8
4 52 Samantha Streimer 7 12:09.5
5 59 Mia Harter 8 12:19.9
6 ( 61) Chiara Neri 7 12:21.9
7 ( 63) Carlee Strouse-Avery 7 12:23.0
10. 285 Auburn (12:23.7 61:58.3 1:09.0)
=============================================
1 27 Cecilia Morgan 7 11:40.2
2 54 Gabrielle Lupo 7 12:12.3
3 66 Ella Varga 8 12:32.0
4 68 Analicia Scoggins 7 12:44.6
5 70 Meada Helmick 7 12:49.2
6 ( 71) Colleen Reilly 8 12:53.6
7 ( 83) Madeline Jennings 7 14:53.2
11. 293 Churchville-Chili (12:34.4 62:51.9 2:17.1)
=============================================
1 10 McKenna Arguien 8 10:58.1
2 58 Renee Sipes 7 12:17.4
3 74 Mia Lyon 7 13:07.3
4 75 Marissa Hogan 7 13:13.9
5 76 Abby Lyon 7 13:15.2
6 ( 77) Molly Fitzgerald 7 13:24.3
7 ( 84) Jolie Acton 7 15:10.0
12. 343 Lockport (12:54.2 64:30.8 1:33.7)
=============================================
1 55 Jordan White 8 12:12.5
2 64 Belle Clark 7 12:25.3
3 67 Keeley Donovan 7 12:34.3
4 78 Kennedy Doran 7 13:32.5
5 79 Marissa Stevens 7 13:46.2
6 ( 81) Jalisa Cooper 8 14:11.4
7 ( 82) Grace Dominguez 7 14:20.6
Race 22 - Boys Unseeded Varsity AAA-2 (large schools)
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Abel Hagos 11 1 McQuaid Jesuit 15:16.2 5:06
2 2 Grey Conover 11 2 Clarence 15:29.2 5:10
3 3 Colin Waters 11 3 Arlington 15:32.4 5:11
4 4 Tyler Locke 11 4 Arlington 15:33.8 5:12
5 Tommy Appenheimer 11 5 Cardinal OHara 15:35.3 5:12
6 5 Nathan Reeves 11 6 Liverpool 15:43.0 5:15
7 6 Armani Merloni 11 7 Lancaster 15:45.5 5:16
8 7 Devin Woodworth 11 8 Horseheads 15:47.6 5:16
9 8 Michael Speciale 12 1 Hilton 15:47.9 5:16
10 9 Joe Burtzlaff 12 2 Lakewood-OH 15:50.2 5:17
11 10 Robert Thompson 12 3 Irondequoit 15:52.4 5:18
12 11 Tj Praschunus 11 9 Liverpool 15:57.1 5:20
13 12 Cole Shawala 11 10 Stow-Munroe Falls-OH 15:58.5 5:20
14 13 Tj Randall 10 1 Shaker 16:00.5 5:21
15 14 Hunter Braun 12 4 Victor Central 16:01.4 5:21
16 15 Cormac Kramer 10 2 Lakewood-OH 16:02.1 5:21
17 16 Ryan Thompson 11 11 Irondequoit 16:02.7 5:21
18 17 Liam Lewis 12 5 Irondequoit 16:03.5 5:22
19 18 Jason Anzaldi 11 12 Stow-Munroe Falls-OH 16:05.3 5:22
20 19 Andrew Pfeifer 12 6 Arlington 16:07.7 5:23
21 20 Noah Farrelly 12 7 Binghamton 16:08.2 5:23
22 21 Frank Derdzinski 11 13 Central Square 16:09.5 5:24
23 Luke Patrick 12 8 Our Lady of Mount Carme 16:10.0 5:24
24 22 Dan Daddario 11 14 Clarence 16:10.3 5:24
25 23 Drew Biegner 11 15 Clarence 16:12.1 5:25
26 24 Nick Bauman 10 3 Irondequoit 16:15.0 5:25
27 25 Hunter Reed 12 9 Clarence 16:15.7 5:26
28 26 Mubeen Zainul 11 16 Horseheads 16:15.8 5:26
29 27 Simon Powley 12 10 Lockport 16:16.2 5:26
30 28 Jason Mathewson 9 1 Elmira 16:18.0 5:26
31 29 Christopher Garrets 10 4 Shaker 16:18.2 5:27
32 30 Nick Dauphinee 10 5 Irondequoit 16:19.5 5:27
33 31 Nick Brancato 11 17 Liverpool 16:19.8 5:27
34 32 Michael Verde 12 11 Arlington 16:19.9 5:27
35 33 Matt Woodworth 10 6 Victor Central 16:20.2 5:27
36 34 Gabe Chisari 11 18 Central Square 16:20.5 5:27
37 35 John Insinna 11 19 Clarence 16:20.6 5:27
38 36 Mark Scanlon 11 20 Arlington 16:21.6 5:28
39 37 Owen Juan 11 21 Horseheads 16:22.2 5:28
40 38 Ben Dertinger 11 22 Webster Schroeder 16:22.7 5:28
41 39 Vinny Levchenko 9 2 Shaker 16:24.0 5:28
42 40 Daniel Caso 10 7 Arlington 16:24.6 5:29
43 41 Benjamin Fenton 9 3 Horseheads 16:24.9 5:29
44 42 Johnny Lang 12 12 Lockport 16:26.0 5:29
45 43 Ryan Stefkovich 12 13 McQuaid Jesuit 16:26.0 5:29
46 44 Noah Brown 12 14 Rush-Henrietta 16:26.9 5:29
47 45 Brandon Nicosia 11 23 Webster Schroeder 16:28.2 5:30
48 46 Shane Urban 11 24 Victor Central 16:28.4 5:30
49 47 Lucas Powley 10 8 Lockport 16:28.7 5:30
50 48 Seth Maurer 12 15 Clarence 16:29.3 5:30
51 49 Zachary Sotland 12 16 Arlington 16:29.9 5:30
52 50 Patrick Bunnell 11 25 Stow-Munroe Falls-OH 16:30.4 5:31
53 51 Cullen McLaughlin 12 17 Liverpool 16:31.0 5:31
54 52 Rozvora Bogdan 11 26 Irondequoit 16:31.7 5:31
55 53 Matthew Duffy 10 9 Stow-Munroe Falls-OH 16:34.2 5:32
56 54 Nate Brunacini 12 18 McQuaid Jesuit 16:36.1 5:33
57 55 Joseph Toole 11 27 Lakewood-OH 16:36.1 5:33
58 56 Rufino Vazquez 10 10 Shaker 16:39.5 5:34
59 57 David Ficarra 11 28 Rush-Henrietta 16:39.7 5:34
60 58 Logan Drake 9 4 Shaker 16:40.2 5:34
61 59 Evan Hilbert 10 11 St. Joes 16:40.4 5:34
62 60 Matthew Simkulet 12 19 Shaker 16:40.9 5:34
63 61 Jacob Berg 11 29 Webster Thomas 16:41.1 5:34
64 62 Ethan Clark 10 12 Irondequoit 16:43.6 5:35
65 63 Andrew Lembo-Ehms 12 20 Webster Schroeder 16:44.3 5:35
66 64 Derek Lasker 11 30 Lancaster 16:47.4 5:36
67 65 Spencer Ruediger 11 31 Liverpool 16:48.8 5:37
68 66 Landon Urzetta 12 21 Victor Central 16:49.2 5:37
69 67 Jono Maxwell 12 22 Victor Central 16:51.0 5:37
70 68 Nate Lange 9 5 Clarence 16:51.9 5:38
71 69 Joel Keohane 11 32 Central Square 16:52.0 5:38
72 70 Ethan Glashauser 10 13 Liverpool 16:53.0 5:38
73 71 Daniel Yang 10 14 Webster Thomas 16:53.0 5:38
74 72 Patrick Milliken 12 23 Elmira 16:54.3 5:39
75 73 Chase Ritchie 11 33 Rush-Henrietta 16:54.8 5:39
76 74 Charlie Freeman 11 34 Rush-Henrietta 16:55.6 5:39
77 Mitchell Lawrence 12 24 Arlington 16:56.8 5:39
78 75 Michael Taylor 10 15 Elmira 16:57.1 5:40
79 76 Sam Isingoma 11 35 St. Joes 16:57.7 5:40
80 77 Andrew Wygal 12 25 Webster Thomas 16:59.9 5:40
81 78 Conrad Bremer 11 36 Victor Central 17:00.3 5:41
82 79 Josh Pomerleau 12 26 Webster Schroeder 17:01.4 5:41
83 80 Jared Rogalski 10 16 Lancaster 17:02.7 5:41
84 81 Nathan Wilsoncroft 10 17 Horseheads 17:03.2 5:42
85 82 Tyler Stanton 10 18 Shaker 17:05.1 5:42
86 83 Cole Viavattene 12 27 Spencerport 17:05.5 5:42
87 84 Seth Macura 9 6 Stow-Munroe Falls-OH 17:05.5 5:42
88 85 Brendan Byrne 11 37 McQuaid Jesuit 17:08.4 5:43
89 Zackery Diehl 9 7 Shaker 17:09.2 5:44
90 86 Ryan Dileo 12 28 St. Joes 17:09.3 5:44
91 87 Collin Rice 10 19 Lancaster 17:10.5 5:44
92 88 Jacob Scibek 10 20 Horseheads 17:11.5 5:44
93 89 Andrew Decker 12 29 Stow-Munroe Falls-OH 17:12.2 5:45
94 90 Jackson Doran 9 8 Lockport 17:12.8 5:45
95 91 Ricky Keenan 12 30 Rush-Henrietta 17:12.8 5:45
96 Henry Smith 9 9 Cardinal OHara 17:14.6 5:45
97 92 Matt Skakal 12 31 Lancaster 17:15.0 5:45
98 93 Nico Bellavia 12 32 Victor Central 17:15.9 5:46
99 94 Anmol Multani 11 38 Elmira 17:17.0 5:46
100 95 Jack Lehtonen 12 33 Spencerport 17:17.4 5:46
101 96 Carter Bertrand 11 39 Webster Thomas 17:18.2 5:47
102 97 Ben Zinger 12 34 Liverpool 17:20.9 5:47
103 98 Kevin Gabalski 10 21 Webster Thomas 17:22.0 5:48
104 99 Patrick McCallum 10 22 Lakewood-OH 17:23.2 5:48
105 Patrick Healy 12 35 Shaker 17:24.5 5:49
106 100 Ryan Urbanski 11 40 Lockport 17:24.6 5:49
107 101 Cooper Leseure 10 23 Stow-Munroe Falls-OH 17:26.0 5:49
108 Nicholas Bozzo 12 36 Our Lady of Mount Carme 17:26.6 5:49
109 102 Owen Szantor 11 41 Lockport 17:26.8 5:49
110 103 Owen White 10 24 Lockport 17:28.9 5:50
111 104 Zach Zaharkin 11 42 Spencerport 17:29.8 5:50
112 105 Aiden Daniels 12 37 Rush-Henrietta 17:31.0 5:51
113 106 Max Creamer 10 25 Central Square 17:32.0 5:51
114 107 Mariano Casciotti 11 43 Elmira 17:35.1 5:52
115 108 Tommy Wygal 10 26 Webster Thomas 17:37.2 5:53
116 109 Ian Gillis 11 44 Spencerport 17:38.7 5:53
117 110 Owen Aser 12 38 Webster Schroeder 17:38.7 5:53
118 111 Jeremy Hall 11 45 Binghamton 17:39.4 5:54
119 112 Patcick Vanputte 12 39 Binghamton 17:39.4 5:54
120 113 Gavin Wilbert 12 40 Webster Thomas 17:40.0 5:54
121 114 Jacob Maciejewski 12 41 Lancaster 17:40.4 5:54
122 115 Blake Lawson 10 27 Horseheads 17:42.5 5:55
123 116 Sean O'Donnell 10 28 Lakewood-OH 17:43.2 5:55
124 117 Hayden Belanger 10 29 Elmira 17:43.4 5:55
125 118 Wade Backman 12 42 Central Square 17:43.8 5:55
126 119 Luke Lyons 11 46 Webster Schroeder 17:43.9 5:55
127 120 Julius Alvarez 12 43 Lakewood-OH 17:45.1 5:56
128 121 Sam Baker 12 44 St. Joes 17:51.1 5:58
129 122 Alex Sinatra 10 30 St. Joes 17:51.7 5:58
130 Istan Slamet 9 10 Shaker 17:55.2 5:59
131 Fadi Karra 12 45 Our Lady of Mount Carme 17:57.2 6:00
132 123 Trey Felton 11 47 Rush-Henrietta 17:58.6 6:00
133 124 Aidyn Zingale 9 11 Lakewood-OH 17:59.3 6:00
134 125 Will McDowell 12 46 Hilton 18:03.5 6:02
135 126 Jacob Leon 11 48 St. Joes 18:07.4 6:03
136 127 Drew Carlson 9 12 Jamestown 18:10.5 6:04
137 128 Evan Mancini 12 47 McQuaid Jesuit 18:15.4 6:06
138 129 Parker Todd 9 13 Central Square 18:18.7 6:07
139 130 Dante Haynes 12 48 Binghamton 18:21.5 6:08
140 131 Ian Klenk 10 31 St. Joes 18:21.6 6:08
141 132 Justin Giamartino 11 49 Central Square 18:22.7 6:08
142 133 Isaac Johnson 12 49 Jamestown 18:24.7 6:09
143 134 Trent Marasco 12 50 Spencerport 18:26.4 6:09
144 135 Andrew McNeil 10 32 Binghamton 18:28.4 6:10
145 136 Sean Killip 11 50 Webster Schroeder 18:29.1 6:10
146 137 Jason Sapienza 11 51 Hilton 18:30.8 6:11
147 138 Aaron Mendez 10 33 Kenmore West 18:31.7 6:11
148 139 Nick Grasso 11 52 Hilton 18:31.8 6:11
149 140 John Bateman 11 53 Hilton 18:32.0 6:11
150 141 Dominic Stanz 9 14 Kenmore West 18:34.6 6:12
151 142 John Speyer 11 54 Kenmore West 18:37.5 6:13
152 143 Zach Edwards 11 55 Spencerport 18:39.4 6:14
153 144 Luke Defiore 11 56 Hilton 18:42.1 6:15
154 Davis Fowler 11 57 Our Lady of Mount Carme 18:44.0 6:15
155 145 Alexander Reynolds 12 51 Jamestown 18:45.6 6:16
156 146 Ryan Hickey 12 52 Kenmore West 18:48.5 6:17
157 147 Frank Leni 12 53 McQuaid Jesuit 18:51.5 6:18
158 148 Chris Coupal 9 15 Kenmore West 18:59.7 6:20
159 149 Christian Dolce 11 58 Jamestown 19:13.0 6:25
160 Harmon Smith 11 59 Cardinal OHara 19:13.5 6:25
161 150 Brett Patmore 12 54 Spencerport 19:30.3 6:31
162 151 Connor Bateman 11 60 Hilton 19:31.8 6:31
163 152 Vito Ferranti 11 61 Binghamton 19:56.7 6:39
164 153 Collin Whiting 11 62 Jamestown 20:19.1 6:47
165 Josh Smith 12 55 Hilton 20:27.2 6:50
166 154 Brian Mahoney 12 56 Kenmore West 20:37.2 6:53
167 Noah Patterson 12 57 Gates-Chili 20:37.3 6:53
168 James Dunn 12 58 Spencerport 20:41.2 6:54
169 155 Peter Barry 9 16 Jamestown 21:44.5 7:15
170 156 Nolan Scoma 10 34 Jamestown 22:07.5 7:23
171 Devin Mochrie 12 59 Gates-Chili 23:05.3 7:42
172 Arthurs Jackson 11 63 Jamestown 23:19.0 7:47
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 94 Arlington (15:59.1 79:55.4 0:49.2)
=============================================
1 3 Colin Waters 11 15:32.4
2 4 Tyler Locke 11 15:33.8
3 19 Andrew Pfeifer 12 16:07.7
4 32 Michael Verde 12 16:19.9
5 36 Mark Scanlon 11 16:21.6
6 ( 40) Daniel Caso 10 16:24.6
7 ( 49) Zachary Sotland 12 16:29.9
2. 97 Irondequoit (16:06.7 80:33.1 0:27.1)
=============================================
1 10 Robert Thompson 12 15:52.4
2 16 Ryan Thompson 11 16:02.7
3 17 Liam Lewis 12 16:03.5
4 24 Nick Bauman 10 16:15.0
5 30 Nick Dauphinee 10 16:19.5
6 ( 52) Rozvora Bogdan 11 16:31.7
7 ( 62) Ethan Clark 10 16:43.6
3. 107 Clarence (16:05.6 80:27.9 0:51.4)
=============================================
1 2 Grey Conover 11 15:29.2
2 22 Dan Daddario 11 16:10.3
3 23 Drew Biegner 11 16:12.1
4 25 Hunter Reed 12 16:15.7
5 35 John Insinna 11 16:20.6
6 ( 48) Seth Maurer 12 16:29.3
7 ( 68) Nate Lange 9 16:51.9
4. 163 Liverpool (16:16.0 81:19.7 1:05.8)
=============================================
1 5 Nathan Reeves 11 15:43.0
2 11 Tj Praschunus 11 15:57.1
3 31 Nick Brancato 11 16:19.8
4 51 Cullen McLaughlin 12 16:31.0
5 65 Spencer Ruediger 11 16:48.8
6 ( 70) Ethan Glashauser 10 16:53.0
7 ( 97) Ben Zinger 12 17:20.9
5. 192 Horseheads (16:22.8 81:53.7 1:15.6)
=============================================
1 7 Devin Woodworth 11 15:47.6
2 26 Mubeen Zainul 11 16:15.8
3 37 Owen Juan 11 16:22.2
4 41 Benjamin Fenton 9 16:24.9
5 81 Nathan Wilsoncroft 10 17:03.2
6 ( 88) Jacob Scibek 10 17:11.5
7 (115) Blake Lawson 10 17:42.5
6. 195 Shaker (16:24.5 82:02.4 0:39.7)
=============================================
1 13 Tj Randall 10 16:00.5
2 29 Christopher Garretson 10 16:18.2
3 39 Vinny Levchenko 9 16:24.0
4 56 Rufino Vazquez 10 16:39.5
5 58 Logan Drake 9 16:40.2
6 ( 60) Matthew Simkulet 12 16:40.9
7 ( 82) Tyler Stanton 10 17:05.1
7. 217 Stow-Munroe Falls-OH (16:26.8 82:13.9 1:07.0)
=============================================
1 12 Cole Shawala 11 15:58.5
2 18 Jason Anzaldi 11 16:05.3
3 50 Patrick Bunnell 11 16:30.4
4 53 Matthew Duffy 10 16:34.2
5 84 Seth Macura 9 17:05.5
6 ( 89) Andrew Decker 12 17:12.2
7 (101) Cooper Leseure 10 17:26.0
8. 226 Victor Central (16:30.1 82:30.2 0:49.6)
=============================================
1 14 Hunter Braun 12 16:01.4
2 33 Matt Woodworth 10 16:20.2
3 46 Shane Urban 11 16:28.4
4 66 Landon Urzetta 12 16:49.2
5 67 Jono Maxwell 12 16:51.0
6 ( 78) Conrad Bremer 11 17:00.3
7 ( 93) Nico Bellavia 12 17:15.9
9. 294 Lakewood-OH (16:43.0 83:34.8 1:53.0)
=============================================
1 9 Joe Burtzlaff 12 15:50.2
2 15 Cormac Kramer 10 16:02.1
3 55 Joseph Toole 11 16:36.1
4 99 Patrick McCallum 10 17:23.2
5 116 Sean O'Donnell 10 17:43.2
6 (120) Julius Alvarez 12 17:45.1
7 (124) Aidyn Zingale 9 17:59.3
10. 306 Lockport (16:45.7 83:48.3 1:08.4)
=============================================
1 27 Simon Powley 12 16:16.2
2 42 Johnny Lang 12 16:26.0
3 47 Lucas Powley 10 16:28.7
4 90 Jackson Doran 9 17:12.8
5 100 Ryan Urbanski 11 17:24.6
6 (102) Owen Szantor 11 17:26.8
7 (103) Owen White 10 17:28.9
11. 311 McQuaid Jesuit (16:44.5 83:42.1 2:59.2)
=============================================
1 1 Abel Hagos 11 15:16.2
2 43 Ryan Stefkovich 12 16:26.0
3 54 Nate Brunacini 12 16:36.1
4 85 Brendan Byrne 11 17:08.4
5 128 Evan Mancini 12 18:15.4
6 (147) Frank Leni 12 18:51.5
12. 329 Lancaster (16:48.3 84:01.1 1:29.5)
=============================================
1 6 Armani Merloni 11 15:45.5
2 64 Derek Lasker 11 16:47.4
3 80 Jared Rogalski 10 17:02.7
4 87 Collin Rice 10 17:10.5
5 92 Matt Skakal 12 17:15.0
6 (114) Jacob Maciejewski 12 17:40.4
13. 335 Webster Schroeder (16:51.1 84:15.3 1:16.0)
=============================================
1 38 Ben Dertinger 11 16:22.7
2 45 Brandon Nicosia 11 16:28.2
3 63 Andrew Lembo-Ehms 12 16:44.3
4 79 Josh Pomerleau 12 17:01.4
5 110 Owen Aser 12 17:38.7
6 (119) Luke Lyons 11 17:43.9
7 (136) Sean Killip 11 18:29.1
14. 339 Rush-Henrietta (16:50.0 84:09.8 0:45.9)
=============================================
1 44 Noah Brown 12 16:26.9
2 57 David Ficarra 11 16:39.7
3 73 Chase Ritchie 11 16:54.8
4 74 Charlie Freeman 11 16:55.6
5 91 Ricky Keenan 12 17:12.8
6 (105) Aiden Daniels 12 17:31.0
7 (123) Trey Felton 11 17:58.6
15. 348 Central Square (16:55.6 84:37.8 1:34.3)
=============================================
1 21 Frank Derdzinski 11 16:09.5
2 34 Gabe Chisari 11 16:20.5
3 69 Joel Keohane 11 16:52.0
4 106 Max Creamer 10 17:32.0
5 118 Wade Backman 12 17:43.8
6 (129) Parker Todd 9 18:18.7
7 (132) Justin Giamartino 11 18:22.7
16. 376 Elmira (17:00.3 85:01.5 1:17.1)
=============================================
1 28 Jason Mathewson 9 16:18.0
2 72 Patrick Milliken 12 16:54.3
3 75 Michael Taylor 10 16:57.1
4 94 Anmol Multani 11 17:17.0
5 107 Mariano Casciotti 11 17:35.1
6 (117) Hayden Belanger 10 17:43.4
17. 403 Webster Thomas (17:02.9 85:14.2 0:40.9)
=============================================
1 61 Jacob Berg 11 16:41.1
2 71 Daniel Yang 10 16:53.0
3 77 Andrew Wygal 12 16:59.9
4 96 Carter Bertrand 11 17:18.2
5 98 Kevin Gabalski 10 17:22.0
6 (108) Tommy Wygal 10 17:37.2
7 (113) Gavin Wilbert 12 17:40.0
18. 464 St. Joes (17:18.1 86:30.2 1:11.3)
=============================================
1 59 Evan Hilbert 10 16:40.4
2 76 Sam Isingoma 11 16:57.7
3 86 Ryan Dileo 12 17:09.3
4 121 Sam Baker 12 17:51.1
5 122 Alex Sinatra 10 17:51.7
6 (126) Jacob Leon 11 18:07.4
7 (131) Ian Klenk 10 18:21.6
19. 508 Binghamton (17:39.4 88:16.9 2:20.2)
=============================================
1 20 Noah Farrelly 12 16:08.2
2 111 Jeremy Hall 11 17:39.4
3 112 Patcick Vanputte 12 17:39.4
4 130 Dante Haynes 12 18:21.5
5 135 Andrew McNeil 10 18:28.4
6 (152) Vito Ferranti 11 19:56.7
20. 525 Spencerport (17:35.6 87:57.8 1:20.9)
=============================================
1 83 Cole Viavattene 12 17:05.5
2 95 Jack Lehtonen 12 17:17.4
3 104 Zach Zaharkin 11 17:29.8
4 109 Ian Gillis 11 17:38.7
5 134 Trent Marasco 12 18:26.4
6 (143) Zach Edwards 11 18:39.4
7 (150) Brett Patmore 12 19:30.3
21. 549 Hilton (17:53.2 89:26.0 2:44.1)
=============================================
1 8 Michael Speciale 12 15:47.9
2 125 Will McDowell 12 18:03.5
3 137 Jason Sapienza 11 18:30.8
4 139 Nick Grasso 11 18:31.8
5 140 John Bateman 11 18:32.0
6 (144) Luke Defiore 11 18:42.1
7 (151) Connor Bateman 11 19:31.8
22. 707 Jamestown (18:58.6 94:52.9 2:08.6)
=============================================
1 127 Drew Carlson 9 18:10.5
2 133 Isaac Johnson 12 18:24.7
3 145 Alexander Reynolds 12 18:45.6
4 149 Christian Dolce 11 19:13.0
5 153 Collin Whiting 11 20:19.1
6 (155) Peter Barry 9 21:44.5
7 (156) Nolan Scoma 10 22:07.5
23. 715 Kenmore West (18:42.4 93:32.0 0:28.0)
=============================================
1 138 Aaron Mendez 10 18:31.7
2 141 Dominic Stanz 9 18:34.6
3 142 John Speyer 11 18:37.5
4 146 Ryan Hickey 12 18:48.5
5 148 Chris Coupal 9 18:59.7
6 (154) Brian Mahoney 12 20:37.2
Race 23 - Girls Seeded Varsity AAA (Large schools)
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Jenna Schulz 10 1 Liverpool 17:08.4 5:43
2 2 Madison Neuner 11 1 Liverpool 17:21.2 5:48
3 3 Hannah Reale 12 1 Shenendehowa 17:32.6 5:51
4 4 Charlotte Hartman 12 2 Shenendehowa 17:43.8 5:55
5 5 Lindsey Dodenhoff 11 2 Sachem East 17:49.8 5:57
6 6 Olivia Lomascolo 12 3 Shenendehowa 17:50.3 5:57
7 7 Tessa Pitcovich 12 4 Stow-Munroe Falls-OH 17:52.2 5:58
8 Jessica Kellar 12 5 Our Lady of Mount Carme 17:56.5 5:59
9 8 Haley Riorden 11 3 Rush-Henrietta 17:56.5 5:59
10 9 Carly Benson 12 6 West Genesee 18:00.3 6:01
11 10 Natalie Kurz 12 7 Liverpool 18:09.5 6:04
12 11 Lizzy Rayle 12 8 Ithaca 18:14.9 6:05
13 12 Madeleine Shellard 12 9 Irondequoit 18:23.4 6:08
14 13 Claire Mason 10 2 Corning 18:24.0 6:08
15 14 Emily Young 12 10 West Genesee 18:27.5 6:10
16 15 Jade Dennis 10 3 Shenendehowa 18:28.1 6:10
17 16 Hannah Belleville 10 4 Shenendehowa 18:28.9 6:10
18 17 Kristin Thompson 9 1 Warwick Valley 18:32.8 6:11
19 18 Luccabella Hotaling 8 1 Shenendehowa 18:33.2 6:12
20 19 Mackenzie Cassiday 11 4 Stow-Munroe Falls-OH 18:33.8 6:12
21 20 Heather Ashton 9 2 Webster Thomas 18:37.8 6:13
22 21 Melissa Merone 10 5 Sachem East 18:41.4 6:14
23 22 Rosie Petrella 10 6 Liverpool 18:44.3 6:15
24 23 Sydney Carlson 9 3 Liverpool 18:45.2 6:16
25 24 Rachel Ruggiero 12 11 Sachem East 18:46.6 6:16
26 25 Genevieve Reilly 10 7 Warwick Valley 18:46.9 6:16
27 26 Jada Dennis 10 8 Shenendehowa 18:48.6 6:17
28 27 Taeli Quanz 11 5 Elmira 18:52.3 6:18
29 28 Casey Roman 12 12 Elmira 18:53.1 6:18
30 29 Zoe Tomasik 12 13 Ithaca 18:55.9 6:19
31 30 Sophia Perez 12 14 Stow-Munroe Falls-OH 18:56.0 6:19
32 31 Madeline Mason 10 9 Hilton 19:00.1 6:21
33 32 Lauren Fox 11 6 Warwick Valley 19:01.0 6:21
34 33 Kate Mertus 12 15 Corning 19:03.5 6:22
35 34 Alivia Collins 12 16 Corning 19:03.5 6:22
36 35 Olivia Lovejoy 12 17 Elmira 19:03.5 6:22
37 36 Cameron MacKenzie 12 18 Penfield 19:05.5 6:22
38 37 Mia Mitchell 10 10 West Genesee 19:06.3 6:23
39 38 Libby Morey 10 11 West Genesee 19:06.5 6:23
40 39 Simone Sullivan 9 4 Warwick Valley 19:07.2 6:23
41 40 Sabrina Antonini 9 5 Hilton 19:10.2 6:24
42 41 Kaitlyn Famiglietti 12 19 Sachem East 19:12.5 6:25
43 42 Bridget Abraldes 10 12 Sachem East 19:12.8 6:25
44 43 Lily Oliver 11 7 Rush-Henrietta 19:12.9 6:25
45 44 Monica Gregg 11 8 Rush-Henrietta 19:13.2 6:25
46 45 Isabella Brancato 10 13 Liverpool 19:14.1 6:25
47 46 Aleziah Brooks 11 9 Elmira 19:14.8 6:25
48 47 Alex Ventresca 9 6 Rush-Henrietta 19:14.8 6:25
49 48 Shayna Arrigo 12 20 Sachem East 19:15.6 6:26
50 49 Alison Reigle 10 14 Hilton 19:17.0 6:26
51 Lily Digman 11 10 Shenendehowa 19:18.6 6:27
52 50 Alicia Lawson 9 7 Corning 19:22.7 6:28
53 51 Margo Lee 10 15 Ithaca 19:23.1 6:28
54 52 Mikeayla Dejesus 10 16 West Genesee 19:23.7 6:28
55 53 Quinn Howe 9 8 Ithaca 19:24.5 6:29
56 54 Maizie Grunwald 11 11 Webster Thomas 19:25.7 6:29
57 55 Grace Scouten 11 12 Corning 19:26.0 6:29
58 56 Morgan Brady 12 21 Fairport 19:26.9 6:29
59 57 Bailey Pierce 12 22 Rush-Henrietta 19:28.2 6:30
60 58 Molly O'Brien 9 9 Webster Thomas 19:28.6 6:30
61 Taylor Leggett 12 23 Shenendehowa 19:29.4 6:30
62 59 Destiny Sandlin 12 24 Irondequoit 19:30.6 6:31
63 60 Hannah Craybas 10 17 West Genesee 19:31.4 6:31
64 61 Billie Finn 9 10 Warwick Valley 19:33.3 6:32
65 62 Anona Pattington 9 11 Ithaca 19:33.6 6:32
66 63 Sadie Cunningham 11 13 Webster Thomas 19:34.4 6:32
67 64 Olivia Steed 12 25 Elmira 19:36.3 6:33
68 65 Haley Brennan 11 14 Webster Thomas 19:40.9 6:34
69 66 Angelea Collins 10 18 Corning 19:41.4 6:34
70 67 Shelby Gluth 12 26 Stow-Munroe Falls-OH 19:42.3 6:35
71 68 Riley Mason 8 2 Hilton 19:42.8 6:35
72 69 Jocelyn Shatraw 10 19 Stow-Munroe Falls-OH 19:43.9 6:35
73 70 Megan Shelley 10 20 Stow-Munroe Falls-OH 19:45.0 6:35
74 71 Angela Consalazio 12 27 Sachem East 19:45.1 6:36
75 72 Julianna Shatraw 10 21 Stow-Munroe Falls-OH 19:46.7 6:36
76 73 Faith Knox 9 12 West Genesee 19:48.0 6:36
77 74 Amy Milner 12 28 Ithaca 19:48.7 6:37
78 75 Bridget Higgins 12 29 Warwick Valley 19:49.7 6:37
79 Rachel Weber 10 22 Sachem East 19:55.6 6:39
80 76 Kate Welch 12 30 Webster Thomas 19:56.8 6:39
81 Caitlin O'Hehir 12 31 Sachem East 19:58.1 6:40
82 77 Elena Ziskind 10 23 Webster Thomas 19:59.3 6:40
83 78 Brynne Ketchum 11 15 Corning 20:05.5 6:42
84 Mackenzie Murphy 12 32 Sachem East 20:06.9 6:43
85 79 Alicia Loui 11 16 Fairport 20:07.6 6:43
86 80 Erin Davis 10 24 Penfield 20:11.2 6:44
87 81 Emily Neuner 11 17 Liverpool 20:11.8 6:44
88 82 Meghan Domroes 11 18 Penfield 20:13.6 6:45
89 83 Michaela Calandra 11 19 Warwick Valley 20:14.8 6:45
90 84 Ingrid Comella 11 20 Ithaca 20:18.6 6:47
91 85 Anna Cuciurean-Zapa 12 33 Fairport 20:19.5 6:47
92 Grace Widercrantz 12 34 Ithaca 20:21.1 6:48
93 86 Sarah Farnand 11 21 Fairport 20:24.7 6:49
94 87 Jenny Bartholomay 12 35 Rush-Henrietta 20:25.3 6:49
95 88 Marlee Angus 11 22 Penfield 20:27.6 6:50
96 89 Shauna Glavin 12 36 Hilton 20:30.3 6:51
97 Victoria Collins 9 13 Corning 20:31.7 6:51
98 Caroline Duthie 9 14 Ithaca 20:34.2 6:52
99 90 Cassidy Engleson 12 37 Fairport 20:35.0 6:52
100 Grace Bickham 12 38 Corning 20:40.6 6:54
101 Katie Hale 9 15 Corning 20:43.6 6:55
102 91 Alivia Ward 9 16 Elmira 20:46.7 6:56
103 92 Clara Manley 11 23 Fairport 20:47.8 6:56
104 93 Natalie Hansen 12 39 Penfield 20:50.9 6:57
105 94 Riley Johnson 11 24 Hilton 20:52.5 6:58
106 95 Alyssa Lombardo 10 25 Hilton 20:52.7 6:58
107 96 Reilly Tubbs 11 25 Elmira 20:53.4 6:58
108 Elizabeth Wessman 9 17 Hilton 21:10.5 7:04
109 Amanda Hough 11 26 Hilton 21:13.2 7:05
110 Taylor Rech 9 18 West Genesee 21:14.0 7:05
111 97 Julia Allen 11 27 Fairport 21:14.7 7:05
112 98 Hailey Bloom 9 19 Penfield 21:21.4 7:08
113 Melissa Pauly 10 26 Hilton 21:22.4 7:08
114 99 Abby Goodman 12 40 Rush-Henrietta 21:39.1 7:14
115 100 Colleen Tytler 9 20 Irondequoit 21:46.6 7:16
116 Emily Fish 12 41 Fairport 21:59.5 7:20
117 101 Jenai Simons 12 42 Irondequoit 22:06.0 7:22
118 102 Abby Cardilli 11 28 Penfield 22:06.6 7:23
119 103 Eva Schello 9 21 Irondequoit 22:07.5 7:23
120 104 Jocelyn McKnight 12 43 Irondequoit 22:07.9 7:23
121 105 Aubrianna Delario-B 10 27 Irondequoit 22:07.9 7:23
122 Christina Gates 11 29 Rush-Henrietta 22:59.0 7:40
123 Alana Palmer 12 44 Irondequoit 22:59.5 7:40
124 Stephanie Hyde 12 45 Rush-Henrietta 24:46.6 8:16
125 Kateryna Fetsyak 11 30 Rush-Henrietta 27:01.7 9:01
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 44 Shenendehowa (18:00.8 90:03.7 0:56.3)
=============================================
1 3 Hannah Reale 12 17:32.6
2 4 Charlotte Hartman 12 17:43.8
3 6 Olivia Lomascolo 12 17:50.3
4 15 Jade Dennis 10 18:28.1
5 16 Hannah Belleville 10 18:28.9
6 ( 18) Luccabella Hotaling 8 18:33.2
7 ( 26) Jada Dennis 10 18:48.6
2. 58 Liverpool (18:01.8 90:08.6 1:36.8)
=============================================
1 1 Jenna Schulz 10 17:08.4
2 2 Madison Neuner 11 17:21.2
3 10 Natalie Kurz 12 18:09.5
4 22 Rosie Petrella 10 18:44.3
5 23 Sydney Carlson 9 18:45.2
6 ( 45) Isabella Brancato 10 19:14.1
7 ( 81) Emily Neuner 11 20:11.8
3. 133 Sachem East (18:44.7 93:43.1 1:23.0)
=============================================
1 5 Lindsey Dodenhoff 11 17:49.8
2 21 Melissa Merone 10 18:41.4
3 24 Rachel Ruggiero 12 18:46.6
4 41 Kaitlyn Famiglietti 12 19:12.5
5 42 Bridget Abraldes 10 19:12.8
6 ( 48) Shayna Arrigo 12 19:15.6
7 ( 71) Angela Consalazio 12 19:45.1
4. 150 West Genesee (18:48.9 94:04.3 1:23.4)
=============================================
1 9 Carly Benson 12 18:00.3
2 14 Emily Young 12 18:27.5
3 37 Mia Mitchell 10 19:06.3
4 38 Libby Morey 10 19:06.5
5 52 Mikeayla Dejesus 10 19:23.7
6 ( 60) Hannah Craybas 10 19:31.4
7 ( 73) Faith Knox 9 19:48.0
5. 174 Warwick Valley (19:00.3 95:01.2 1:00.5)
=============================================
1 17 Kristin Thompson 9 18:32.8
2 25 Genevieve Reilly 10 18:46.9
3 32 Lauren Fox 11 19:01.0
4 39 Simone Sullivan 9 19:07.2
5 61 Billie Finn 9 19:33.3
6 ( 75) Bridget Higgins 12 19:49.7
7 ( 83) Michaela Calandra 11 20:14.8
6. 185 Corning (19:04.0 95:19.7 1:02.0)
=============================================
1 13 Claire Mason 10 18:24.0
2 33 Kate Mertus 12 19:03.5
3 34 Alivia Collins 12 19:03.5
4 50 Alicia Lawson 9 19:22.7
5 55 Grace Scouten 11 19:26.0
6 ( 66) Angelea Collins 10 19:41.4
7 ( 78) Brynne Ketchum 11 20:05.5
7. 192 Stow-Munroe Falls-OH (18:57.7 94:48.2 1:51.7)
=============================================
1 7 Tessa Pitcovich 12 17:52.2
2 19 Mackenzie Cassiday 11 18:33.8
3 30 Sophia Perez 12 18:56.0
4 67 Shelby Gluth 12 19:42.3
5 69 Jocelyn Shatraw 10 19:43.9
6 ( 70) Megan Shelley 10 19:45.0
7 ( 72) Julianna Shatraw 10 19:46.7
8. 199 Rush-Henrietta (19:01.2 95:05.6 1:31.7)
=============================================
1 8 Haley Riorden 11 17:56.5
2 43 Lily Oliver 11 19:12.9
3 44 Monica Gregg 11 19:13.2
4 47 Alex Ventresca 9 19:14.8
5 57 Bailey Pierce 12 19:28.2
6 ( 87) Jenny Bartholomay 12 20:25.3
7 ( 99) Abby Goodman 12 21:39.1
9. 200 Elmira (19:08.0 95:40.0 0:44.0)
=============================================
1 27 Taeli Quanz 11 18:52.3
2 28 Casey Roman 12 18:53.1
3 35 Olivia Lovejoy 12 19:03.5
4 46 Aleziah Brooks 11 19:14.8
5 64 Olivia Steed 12 19:36.3
6 ( 91) Alivia Ward 9 20:46.7
7 ( 96) Reilly Tubbs 11 20:53.4
10. 206 Ithaca (19:06.4 95:32.0 1:18.7)
=============================================
1 11 Lizzy Rayle 12 18:14.9
2 29 Zoe Tomasik 12 18:55.9
3 51 Margo Lee 10 19:23.1
4 53 Quinn Howe 9 19:24.5
5 62 Anona Pattington 9 19:33.6
6 ( 74) Amy Milner 12 19:48.7
7 ( 84) Ingrid Comella 11 20:18.6
11. 260 Webster Thomas (19:21.5 96:47.4 1:03.1)
=============================================
1 20 Heather Ashton 9 18:37.8
2 54 Maizie Grunwald 11 19:25.7
3 58 Molly O'Brien 9 19:28.6
4 63 Sadie Cunningham 11 19:34.4
5 65 Haley Brennan 11 19:40.9
6 ( 76) Kate Welch 12 19:56.8
7 ( 77) Elena Ziskind 10 19:59.3
12. 277 Hilton (19:32.1 97:40.4 1:30.2)
=============================================
1 31 Madeline Mason 10 19:00.1
2 40 Sabrina Antonini 9 19:10.2
3 49 Alison Reigle 10 19:17.0
4 68 Riley Mason 8 19:42.8
5 89 Shauna Glavin 12 20:30.3
6 ( 94) Riley Johnson 11 20:52.5
7 ( 95) Alyssa Lombardo 10 20:52.7
13. 375 Irondequoit (20:46.9 103:54.1 3:44.1)
=============================================
1 12 Madeleine Shellard 12 18:23.4
2 59 Destiny Sandlin 12 19:30.6
3 100 Colleen Tytler 9 21:46.6
4 101 Jenai Simons 12 22:06.0
5 103 Eva Schello 9 22:07.5
6 (104) Jocelyn McKnight 12 22:07.9
7 (105) Aubrianna Delario-Brown 10 22:07.9
14. 379 Penfield (20:09.8 100:48.8 1:45.4)
=============================================
1 36 Cameron MacKenzie 12 19:05.5
2 80 Erin Davis 10 20:11.2
3 82 Meghan Domroes 11 20:13.6
4 88 Marlee Angus 11 20:27.6
5 93 Natalie Hansen 12 20:50.9
6 ( 98) Hailey Bloom 9 21:21.4
7 (102) Abby Cardilli 11 22:06.6
15. 396 Fairport (20:10.8 100:53.7 1:08.1)
=============================================
1 56 Morgan Brady 12 19:26.9
2 79 Alicia Loui 11 20:07.6
3 85 Anna Cuciurean-Zapan 12 20:19.5
4 86 Sarah Farnand 11 20:24.7
5 90 Cassidy Engleson 12 20:35.0
6 ( 92) Clara Manley 11 20:47.8
7 ( 97) Julia Allen 11 21:14.7
Race 24 - Boys Seeded Varsity AAA (Large schools)
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Silas Derfel 12 1 Ithaca 14:40.4 4:54
2 2 Shea Weilbaker 11 1 Saratoga Springs 14:48.6 4:57
3 3 Cal Puskar 12 2 Orchard Park 14:49.4 4:57
4 4 Tyler Berg 11 2 Burnt Hills-Ballston La 14:57.2 5:00
5 5 Tyler Senall 12 3 Penfield 15:02.1 5:01
6 6 Peter Dauenhauer 12 4 St. Xavier-OH 15:05.6 5:02
7 7 Bryce Derick 11 3 Corning 15:06.5 5:03
8 8 Behailu Bekele-Arcu 10 1 Warwick Valley 15:06.7 5:03
9 9 Ben Bulkeley 11 4 Fairport 15:08.3 5:03
10 10 Evan Brennan 11 5 Burnt Hills-Ballston La 15:09.1 5:04
11 11 Dan Gahagan 12 5 Corning 15:09.6 5:04
12 12 Jack Huber 12 6 Bethlehem Central 15:11.2 5:04
13 13 Aidan Gillooley 11 6 Burnt Hills-Ballston La 15:13.3 5:05
14 14 Thomas Gardiner 12 7 Warwick Valley 15:13.4 5:05
15 15 Cameron Davis 12 8 Bethlehem Central 15:14.8 5:05
16 16 Payton Gleason 12 9 Churchville-Chili 15:17.3 5:06
17 17 Max Leclair 11 7 Hil. Davidson 15:23.5 5:08
18 18 Matthew Hoak 11 8 St. Xavier-OH 15:30.1 5:11
19 19 Connor Johanssen 11 9 Hil. Davidson 15:30.6 5:11
20 20 Matt Cavaliere 11 10 Bethlehem Central 15:32.0 5:11
21 21 Peter Kostarellis 11 11 Churchville-Chili 15:33.1 5:12
22 22 Nathan Lawson 11 12 Corning 15:33.6 5:12
23 23 Joe Doogan 11 13 St. Xavier-OH 15:34.1 5:12
24 24 David Metacarpa 10 2 Burnt Hills-Ballston La 15:36.7 5:13
25 25 Andrew Tighe 12 10 Hil. Davidson 15:39.7 5:14
26 26 Noah Mattice 12 11 Ithaca 15:40.4 5:14
27 27 Nick Hunziker 11 14 Burnt Hills-Ballston La 15:40.8 5:14
28 28 John Cyprus 12 12 Manhasset 15:41.1 5:14
29 29 Ken Abrahim 11 15 Williamsville North 15:42.2 5:15
30 30 Sean Byrnes 12 13 West Genesee 15:42.8 5:15
31 31 Andrew Taylor 12 14 Hil. Davidson 15:43.2 5:15
32 32 Sean Henretta 11 16 Fairport 15:43.7 5:15
33 33 Jack Hands 12 15 St. Xavier-OH 15:44.6 5:15
34 34 Alexander Simpson 10 3 Ithaca 15:45.3 5:16
35 35 Torrey Jacobson-Eva 10 4 Corning 15:45.5 5:16
36 36 Jack Altman 11 17 Hil. Davidson 15:46.3 5:16
37 37 Michael Holly 12 16 St. Xavier-OH 15:47.2 5:16
38 38 Riley Grossman 12 17 Bethlehem Central 15:49.6 5:17
39 39 Ben Supron 9 1 Ithaca 15:50.7 5:17
40 40 Scott Smith 12 18 Ithaca 15:51.7 5:18
41 41 Thomas Walters 10 5 St. Xavier-OH 15:55.4 5:19
42 42 Matt Bartolotta 10 6 West Genesee 15:55.4 5:19
43 43 Coleton Pallatto 12 19 Fairport 15:56.2 5:19
44 44 Majd Rouhana 12 20 Fairport 15:57.4 5:20
45 45 Camden Zaidel 11 18 Corning 15:59.8 5:20
46 46 Anthony Verro 11 19 Saratoga Springs 16:00.2 5:21
47 47 Brady Tooker 9 2 Saratoga Springs 16:00.9 5:21
48 48 Cody Smith 12 21 Williamsville North 16:02.2 5:21
49 49 John Pullano 12 22 Penfield 16:04.3 5:22
50 50 Jacob Fredericks 10 7 Penfield 16:06.8 5:23
51 51 Nick Mills 11 20 St. Xavier-OH 16:07.2 5:23
52 52 Kevin Board 10 8 Burnt Hills-Ballston La 16:07.4 5:23
53 53 Kevin Cox 12 23 Warwick Valley 16:07.5 5:23
54 Nate Mountain 9 3 St. Xavier-OH 16:10.0 5:24
55 54 Gabe Weresbe 12 24 Warwick Valley 16:10.2 5:24
56 55 Ryan Watson 12 25 Manhasset 16:12.2 5:25
57 56 Andrew Korts 11 21 Churchville-Chili 16:12.6 5:25
58 Anthony Williams 12 26 St. Marcellinus 16:13.9 5:25
59 57 Christopher Courts 11 22 Manhasset 16:14.1 5:25
60 58 Connor Wooding 12 27 Churchville-Chili 16:15.7 5:26
61 59 Ezra Ruggles 11 23 Saratoga Springs 16:16.4 5:26
62 John Dillon 10 9 St. Xavier-OH 16:16.6 5:26
63 Conor Bohrer 9 4 St. Xavier-OH 16:17.9 5:26
64 60 Aidan Sweeney 12 28 Manhasset 16:18.7 5:27
65 61 Ethan Abell 12 29 Fairport 16:21.1 5:28
66 62 John Cleary 11 24 Corning 16:22.6 5:28
67 63 Will Quackenbush 12 30 Bethlehem Central 16:23.1 5:28
68 64 Tony Gettino 12 31 West Genesee 16:23.6 5:28
69 65 Adam Stefan 11 25 Manhasset 16:24.0 5:28
70 66 Jeremy Platt-Strack 11 26 Warwick Valley 16:25.0 5:29
71 67 Zac Gauronski 11 27 Penfield 16:25.4 5:29
72 68 Garrett Hall 10 10 Penfield 16:27.7 5:30
73 69 Christopher Bertola 9 5 Orchard Park 16:29.8 5:30
74 70 Oliver Kelley 11 28 Churchville-Chili 16:30.3 5:31
75 Pritam Sinha 12 32 St. Marcellinus 16:34.0 5:32
76 71 Nicholas Harris 12 33 Manhasset 16:35.4 5:32
77 72 Nate Couse 12 34 West Genesee 16:35.6 5:32
78 73 Jack Heraty 10 11 Orchard Park 16:36.0 5:32
79 74 Britton Cook 12 35 Corning 16:36.9 5:33
80 75 Jordan Desotle 10 12 Warwick Valley 16:36.9 5:33
81 76 Noah Sayoc 10 13 Orchard Park 16:37.6 5:33
82 77 Sam Getz 12 36 Saratoga Springs 16:37.8 5:33
83 78 Aidan Waite 10 14 Saratoga Springs 16:38.3 5:33
84 79 Nick Sauvey 11 29 Hil. Davidson 16:39.0 5:33
85 80 Cade Eells 9 6 Ithaca 16:43.1 5:35
86 Marcus Fogh 12 37 St. Marcellinus 16:45.3 5:36
87 81 Layne Marshall 12 38 Hil. Davidson 16:46.0 5:36
88 82 Jake Marchese 11 30 Penfield 16:48.6 5:37
89 Ivan Mihelic 11 31 St. Marcellinus 16:51.1 5:38
90 83 Kyle Deromanis 11 32 Churchville-Chili 16:52.8 5:38
91 84 Cameron Meade 9 7 Warwick Valley 16:53.8 5:38
92 85 Bryce Thalheimer 11 33 Manhasset 16:54.0 5:38
93 86 Pat Trivison 12 39 West Genesee 16:54.7 5:39
94 87 Aidan Winiewicz 12 40 Orchard Park 16:56.3 5:39
95 88 Paul Stannard 12 41 West Genesee 16:56.7 5:39
96 89 Darren Rich 12 42 Ithaca 16:57.9 5:40
97 Brody Hayes Glick 11 34 Corning 16:57.9 5:40
98 90 Gavin Burns 12 43 Saratoga Springs 16:59.7 5:40
99 91 Sam Schraver 12 44 Fairport 17:00.5 5:41
100 92 Isaac Perkins 11 35 Churchville-Chili 17:01.1 5:41
101 Braden Hayes Glick 9 8 Corning 17:03.0 5:41
102 93 Matt Lefebvre 12 45 Williamsville North 17:06.0 5:42
103 Devon Finlay 12 46 Ithaca 17:06.4 5:43
104 94 Jonathan Young 12 47 Williamsville North 17:13.8 5:45
105 95 Matt Abell 11 36 Fairport 17:14.3 5:45
106 Elias Stroock 9 9 Ithaca 17:16.4 5:46
107 96 Zack Fiske 12 48 Bethlehem Central 17:16.9 5:46
108 Jack Callard 12 49 Fairport 17:18.8 5:47
109 97 Kyle Jenkins 12 50 West Genesee 17:26.0 5:49
110 Jack Richards 12 51 West Genesee 17:27.6 5:50
111 98 Jason Hart 12 52 Bethlehem Central 17:33.5 5:52
112 Ben Reilly 11 37 Manhasset 17:34.0 5:52
113 99 Michael Kane 10 15 Orchard Park 17:38.7 5:53
114 100 Dillon McClary 10 16 Williamsville North 17:40.8 5:54
115 Zack Pokat 10 17 Bethlehem Central 17:41.1 5:54
116 Danali Relles 12 53 Bethlehem Central 17:45.6 5:56
117 Trevor Prutsman 12 54 Corning 17:47.8 5:56
118 101 Isaac Johnson 11 38 Orchard Park 17:49.3 5:57
119 Ryan Thorpe 12 55 Manhasset 17:51.7 5:58
120 102 Nathan Szatkowski 10 18 Williamsville North 17:51.9 5:58
121 Gus Kuckes 12 56 Ithaca 17:55.8 5:59
122 Jason Kincaid 10 19 Orchard Park 18:04.9 6:02
123 103 Colin Swain 12 57 Burnt Hills-Ballston La 18:09.7 6:04
124 104 Chaz Velazquez 12 58 Penfield 18:50.7 6:17
125 Blake Kasper 10 20 Orchard Park 18:52.4 6:18
126 105 Ethan Donovan 11 39 Williamsville North 19:08.2 6:23
127 Matthew Keane 9 10 Orchard Park 19:16.9 6:26
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 78 Burnt Hills-Ballston Lake (15:19.5 76:37.1 0:43.6)
=============================================
1 4 Tyler Berg 11 14:57.2
2 10 Evan Brennan 11 15:09.1
3 13 Aidan Gillooley 11 15:13.3
4 24 David Metacarpa 10 15:36.7
5 27 Nick Hunziker 11 15:40.8
6 ( 52) Kevin Board 10 16:07.4
7 (103) Colin Swain 12 18:09.7
2. 117 St. Xavier-OH (15:32.4 77:41.6 0:41.6)
=============================================
1 6 Peter Dauenhauer 12 15:05.6
2 18 Matthew Hoak 11 15:30.1
3 23 Joe Doogan 11 15:34.1
4 33 Jack Hands 12 15:44.6
5 37 Michael Holly 12 15:47.2
6 ( 41) Thomas Walters 10 15:55.4
7 ( 51) Nick Mills 11 16:07.2
3. 120 Corning (15:31.0 77:35.0 0:53.3)
=============================================
1 7 Bryce Derick 11 15:06.5
2 11 Dan Gahagan 12 15:09.6
3 22 Nathan Lawson 11 15:33.6
4 35 Torrey Jacobson-Evans 10 15:45.5
5 45 Camden Zaidel 11 15:59.8
6 ( 62) John Cleary 11 16:22.6
7 ( 74) Britton Cook 12 16:36.9
4. 128 Hil. Davidson (15:36.7 78:03.3 0:22.8)
=============================================
1 17 Max Leclair 11 15:23.5
2 19 Connor Johanssen 11 15:30.6
3 25 Andrew Tighe 12 15:39.7
4 31 Andrew Taylor 12 15:43.2
5 36 Jack Altman 11 15:46.3
6 ( 79) Nick Sauvey 11 16:39.0
7 ( 81) Layne Marshall 12 16:46.0
5. 140 Ithaca (15:33.7 77:48.5 1:11.3)
=============================================
1 1 Silas Derfel 12 14:40.4
2 26 Noah Mattice 12 15:40.4
3 34 Alexander Simpson 10 15:45.3
4 39 Ben Supron 9 15:50.7
5 40 Scott Smith 12 15:51.7
6 ( 80) Cade Eells 9 16:43.1
7 ( 89) Darren Rich 12 16:57.9
6. 148 Bethlehem Central (15:38.2 78:10.7 1:11.9)
=============================================
1 12 Jack Huber 12 15:11.2
2 15 Cameron Davis 12 15:14.8
3 20 Matt Cavaliere 11 15:32.0
4 38 Riley Grossman 12 15:49.6
5 63 Will Quackenbush 12 16:23.1
6 ( 96) Zack Fiske 12 17:16.9
7 ( 98) Jason Hart 12 17:33.5
7. 189 Fairport (15:49.4 79:06.7 1:12.8)
=============================================
1 9 Ben Bulkeley 11 15:08.3
2 32 Sean Henretta 11 15:43.7
3 43 Coleton Pallatto 12 15:56.2
4 44 Majd Rouhana 12 15:57.4
5 61 Ethan Abell 12 16:21.1
6 ( 91) Sam Schraver 12 17:00.5
7 ( 95) Matt Abell 11 17:14.3
8. 195 Warwick Valley (15:48.6 79:02.8 1:18.3)
=============================================
1 8 Behailu Bekele-Arcuri 10 15:06.7
2 14 Thomas Gardiner 12 15:13.4
3 53 Kevin Cox 12 16:07.5
4 54 Gabe Weresbe 12 16:10.2
5 66 Jeremy Platt-Strack 11 16:25.0
6 ( 75) Jordan Desotle 10 16:36.9
7 ( 84) Cameron Meade 9 16:53.8
9. 221 Churchville-Chili (15:57.8 79:49.0 1:13.0)
=============================================
1 16 Payton Gleason 12 15:17.3
2 21 Peter Kostarellis 11 15:33.1
3 56 Andrew Korts 11 16:12.6
4 58 Connor Wooding 12 16:15.7
5 70 Oliver Kelley 11 16:30.3
6 ( 83) Kyle Deromanis 11 16:52.8
7 ( 92) Isaac Perkins 11 17:01.1
10. 231 Saratoga Springs (15:56.8 79:43.9 1:49.2)
=============================================
1 2 Shea Weilbaker 11 14:48.6
2 46 Anthony Verro 11 16:00.2
3 47 Brady Tooker 9 16:00.9
4 59 Ezra Ruggles 11 16:16.4
5 77 Sam Getz 12 16:37.8
6 ( 78) Aidan Waite 10 16:38.3
7 ( 90) Gavin Burns 12 16:59.7
11. 239 Penfield (16:01.3 80:06.3 1:25.6)
=============================================
1 5 Tyler Senall 12 15:02.1
2 49 John Pullano 12 16:04.3
3 50 Jacob Fredericks 10 16:06.8
4 67 Zac Gauronski 11 16:25.4
5 68 Garrett Hall 10 16:27.7
6 ( 82) Jake Marchese 11 16:48.6
7 (104) Chaz Velazquez 12 18:50.7
12. 265 Manhasset (16:10.1 80:50.1 0:42.9)
=============================================
1 28 John Cyprus 12 15:41.1
2 55 Ryan Watson 12 16:12.2
3 57 Christopher Courts 11 16:14.1
4 60 Aidan Sweeney 12 16:18.7
5 65 Adam Stefan 11 16:24.0
6 ( 71) Nicholas Harris 12 16:35.4
7 ( 85) Bryce Thalheimer 11 16:54.0
13. 294 West Genesee (16:18.5 81:32.1 1:11.9)
=============================================
1 30 Sean Byrnes 12 15:42.8
2 42 Matt Bartolotta 10 15:55.4
3 64 Tony Gettino 12 16:23.6
4 72 Nate Couse 12 16:35.6
5 86 Pat Trivison 12 16:54.7
6 ( 88) Paul Stannard 12 16:56.7
7 ( 97) Kyle Jenkins 12 17:26.0
14. 308 Orchard Park (16:17.9 81:29.1 2:06.9)
=============================================
1 3 Cal Puskar 12 14:49.4
2 69 Christopher Bertola 9 16:29.8
3 73 Jack Heraty 10 16:36.0
4 76 Noah Sayoc 10 16:37.6
5 87 Aidan Winiewicz 12 16:56.3
6 ( 99) Michael Kane 10 17:38.7
7 (101) Isaac Johnson 11 17:49.3
15. 364 Williamsville North (16:45.0 83:45.0 1:58.6)
=============================================
1 29 Ken Abrahim 11 15:42.2
2 48 Cody Smith 12 16:02.2
3 93 Matt Lefebvre 12 17:06.0
4 94 Jonathan Young 12 17:13.8
5 100 Dillon McClary 10 17:40.8
6 (102) Nathan Szatkowski 10 17:51.9
7 (105) Ethan Donovan 11 19:08.2
Race 25 - Boys Varsity B (a J.V. race) for Large schools
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 Andrew Gebhardt 10 1 St. Xavier-OH 16:27.3 5:30
2 1 Carter Somme 12 1 Arlington 16:32.2 5:31
3 2 Daniel Nieto 11 1 Arlington 16:33.3 5:32
4 3 Carter Rodriguez 9 1 Liverpool 16:36.5 5:33
5 4 Brent Kissnger 11 2 Fairport 16:37.8 5:33
6 5 Walid Bibi 10 2 Clarence 16:52.4 5:38
7 Zane Reeb 11 3 St. Xavier-OH 16:53.3 5:38
8 6 Kaelen Ruder 9 2 Fairport 16:54.5 5:39
9 7 Connor Lazzaro 11 4 Webster Thomas 16:56.1 5:39
10 8 Matthew Valckenaere 12 2 Arlington 16:57.5 5:40
11 9 Drew Miller 11 5 Manhasset 16:59.2 5:40
12 10 Mason Kozody 11 6 Fairport 17:03.6 5:42
13 11 Henry Kolyer 9 3 Manhasset 17:06.5 5:43
14 12 Patrick Boyle 10 3 Manhasset 17:07.0 5:43
15 13 Christian Mercado 10 4 Saratoga Springs 17:07.2 5:43
16 14 Jon Ackles 12 3 Fairport 17:07.4 5:43
17 15 Nick Perry 11 7 Clarence 17:07.6 5:43
18 16 Keegan Metcalfe 9 4 Churchville-Chili 17:07.8 5:43
19 17 Carson Decarlo 11 8 Hil. Davidson 17:08.7 5:43
20 18 Nicholas Brown 12 4 Churchville-Chili 17:09.2 5:44
21 19 Thomas Giewont 11 9 Arlington 17:14.0 5:45
22 20 Collin Clark 11 10 Irondequoit 17:14.1 5:45
23 21 Robert Kesterson 10 5 Corning 17:14.4 5:45
24 22 Mateo Inoa 11 11 Saratoga Springs 17:14.8 5:45
25 23 Brandon Reusch 10 6 Churchville-Chili 17:15.6 5:46
26 24 Ryan Rajapakse 9 5 Clarence 17:16.1 5:46
27 25 Casey Navin 10 7 Saratoga Springs 17:18.6 5:47
28 26 Kyle Portzeba 11 12 Liverpool 17:19.2 5:47
29 27 Troy Prehn 10 8 Saratoga Springs 17:19.8 5:47
30 28 Jared Gridley 11 13 Corning 17:20.7 5:47
31 29 Michael Yarrington 10 9 Manhasset 17:21.4 5:48
32 30 Jonathan Skuza 12 5 Churchville-Chili 17:22.6 5:48
33 31 Luke Williams 12 6 Arlington 17:24.3 5:49
34 32 Logan Waldorfer 12 7 Churchville-Chili 17:24.7 5:49
35 33 Zach Rude 9 6 Stow-Munroe Falls-OH 17:25.1 5:49
36 34 Keller Krupa 11 14 Clarence 17:25.6 5:49
37 35 Casey Ditzel 11 15 Fairport 17:26.2 5:49
38 36 Marco Van Wijt 10 10 Ithaca 17:27.7 5:50
39 37 Luke McWherter 11 16 Hil. Davidson 17:28.6 5:50
40 38 Braden Alessi 12 8 Churchville-Chili 17:28.9 5:50
41 39 Ryan Allen 12 9 West Genesee 17:29.4 5:50
42 40 Aidan Healy 11 17 Churchville-Chili 17:29.9 5:50
43 41 Dylan McAdams 12 10 Arlington 17:30.1 5:51
44 42 Mitchell Carpenter 11 18 Webster Thomas 17:30.5 5:51
45 43 Tommy Christen 11 19 Ithaca 17:30.9 5:51
46 44 Colin Taggart 12 11 Hil. Davidson 17:31.1 5:51
47 45 Ray Chung 11 20 Hil. Davidson 17:31.4 5:51
48 46 Josh Czech 10 11 Saratoga Springs 17:33.5 5:52
49 47 Miguel Gonzales 9 7 Liverpool 17:34.0 5:52
50 48 Justin Louie 12 12 Manhasset 17:34.1 5:52
51 49 Eli Barbour 11 21 Liverpool 17:35.7 5:52
52 50 William Grady 12 13 Arlington 17:36.0 5:52
53 51 Josh Martin 12 14 Clarence 17:36.1 5:53
54 52 Reed Lautenslager 10 12 Victor Central 17:36.9 5:53
55 53 Ryan Fennelly 10 13 Liverpool 17:39.0 5:53
56 54 Dawson Newbern 11 22 Liverpool 17:39.4 5:54
57 55 Kyle Zaidel 9 8 Corning 17:40.1 5:54
58 56 Sam Dickerman 11 23 Corning 17:40.3 5:54
59 57 Chris Sankey 11 24 St. Marcellinus 17:40.3 5:54
60 58 John Colombo 12 15 Webster Thomas 17:40.9 5:54
61 59 Jack Boyle 12 16 Manhasset 17:42.9 5:55
62 60 Gabe Sharkey 12 17 Corning 17:43.2 5:55
63 61 Nathan Black 11 25 Victor Central 17:44.2 5:55
64 62 Coffey Jared 10 14 Irondequoit 17:44.5 5:55
65 63 Eric Hettel 12 18 Penfield 17:44.5 5:55
66 64 Andrew Schueler 12 19 Hil. Davidson 17:44.8 5:55
67 65 Nick Mulderig 9 9 West Genesee 17:45.5 5:56
68 66 Josh Blasko 11 26 Stow-Munroe Falls-OH 17:46.9 5:56
69 67 John Graham 11 27 Irondequoit 17:47.4 5:56
70 68 Brandon Moore 12 20 Stow-Munroe Falls-OH 17:48.2 5:57
71 69 Owen Verbree 11 28 Penfield 17:48.4 5:57
72 70 Alex Virostek 10 15 Stow-Munroe Falls-OH 17:49.2 5:57
73 71 Tyler Hannah 11 29 Lakewood-OH 17:49.4 5:57
74 72 Joseph Kelly 9 10 Lakewood-OH 17:50.1 5:57
75 Grant Perkins 11 30 Churchville-Chili 17:50.1 5:57
76 73 Timothy Fruhauf 10 16 Manhasset 17:50.5 5:57
77 74 Adam Ghraizi 11 31 Irondequoit 17:50.8 5:57
78 75 Joseph Smith 9 11 Horseheads 17:51.3 5:58
79 76 Josh Ferraro 10 17 Lockport 17:51.7 5:58
80 77 Andy Frank 11 32 Penfield 17:52.0 5:58
81 78 Chris Cuttler 10 18 West Genesee 17:52.3 5:58
82 79 Jimmy Alberts 10 19 West Genesee 17:53.0 5:58
83 80 Elijah Widercrantz 9 12 Ithaca 17:53.2 5:58
84 81 Lenny Guenov 12 21 Liverpool 17:54.2 5:59
85 Matthew Kiley 10 20 Manhasset 17:54.5 5:59
86 82 Shea Nolan 12 22 Ithaca 17:55.1 5:59
87 Sean Grady 10 21 Arlington 17:56.0 5:59
88 83 Lucas Bechtold 12 23 Webster Thomas 17:57.6 6:00
89 84 Luke Mullane 11 33 West Genesee 17:58.8 6:00
90 85 Robert Ostrander 10 22 Elmira 17:59.1 6:00
91 Kyle Carter 10 23 Arlington 18:01.5 6:01
92 86 Blake Kiesinger 11 34 Central Square 18:02.6 6:01
93 Jake McGowan 9 13 Liverpool 18:02.9 6:01
94 87 Jack Carlson 10 24 Victor Central 18:04.1 6:02
95 88 Conor Walsh 11 35 St. Marcellinus 18:04.4 6:02
96 Caleb Bailey 9 14 Churchville-Chili 18:04.5 6:02
97 Charlie Lankard 11 36 Arlington 18:05.0 6:02
98 89 Andrew Martin 12 24 Central Square 18:06.5 6:03
99 90 Jesse Johnson 12 25 Horseheads 18:08.4 6:03
100 91 Sean Powers 9 15 Corning 18:10.0 6:04
101 92 Ben Mack 11 37 Webster Thomas 18:10.4 6:04
102 Conor Maune 10 25 Arlington 18:10.9 6:04
103 93 Malachi Steger 10 26 Lancaster 18:11.4 6:04
104 Joshua Brink 10 27 Churchville-Chili 18:12.0 6:04
105 94 Aiden Amadori 11 38 Fairport 18:12.4 6:05
106 95 John Steitz 11 39 Hil. Davidson 18:12.6 6:05
107 Alejandro Rodriguez 11 40 Arlington 18:14.1 6:05
108 Thomas Gruszecki 11 41 Arlington 18:14.8 6:05
109 96 Emmitt Hoying 11 42 Hil. Davidson 18:14.9 6:05
110 97 Elijah Kerner 11 43 Lancaster 18:15.3 6:06
111 98 Derek Walter 11 44 Lancaster 18:15.9 6:06
112 99 William Dehmler 11 45 Penfield 18:16.4 6:06
113 Bryce Efaw 12 26 Hil. Davidson 18:17.3 6:06
114 Jack Lasalle 10 28 Manhasset 18:17.7 6:06
115 100 Matt Shorkey 12 27 Webster Thomas 18:18.4 6:07
116 101 Jon Saysamone 11 46 Rush-Henrietta 18:19.6 6:07
117 102 Derek Watson 11 47 Fairport 18:19.9 6:07
118 103 Ethan Wang 11 48 St. Marcellinus 18:20.8 6:07
119 Manny Jenkins 11 49 Hil. Davidson 18:21.1 6:07
120 Ryan Cartwright 9 16 Liverpool 18:22.1 6:08
121 Hazen Hildebolt 10 29 Manhasset 18:22.8 6:08
122 104 Kenny Currie 8 1 Lockport 18:23.8 6:08
123 105 Misha Broikou 11 50 Webster Thomas 18:24.2 6:09
124 106 Issac Gschwend 9 17 St. Joes 18:24.6 6:09
125 107 Brian Hedding 11 51 Rush-Henrietta 18:25.2 6:09
126 108 Quinn Ames 11 52 Central Square 18:25.4 6:09
127 109 Nick Leone 12 28 Irondequoit 18:25.5 6:09
128 Connor Manley 12 29 Webster Thomas 18:25.8 6:09
129 Jack Salzman 9 18 Fairport 18:26.5 6:09
130 110 Andy Guinto 10 30 West Genesee 18:27.6 6:10
131 Brian Egan 12 30 Fairport 18:28.0 6:10
132 111 Zach Quinn 10 31 West Genesee 18:28.7 6:10
133 Kyle Vancoughnett 12 31 Arlington 18:29.1 6:10
134 112 Steven Blatto 10 32 Lancaster 18:29.5 6:10
135 Matthew Cain 11 53 Arlington 18:29.8 6:10
136 Jake Montgomery 12 32 Arlington 18:30.7 6:11
137 113 Calum Houper 10 33 Horseheads 18:30.8 6:11
138 Phil Nolette 11 54 Hil. Davidson 18:31.0 6:11
139 114 Jack Whitson 10 34 Horseheads 18:31.1 6:11
140 Peter Fatouros 12 33 Churchville-Chili 18:31.6 6:11
141 Jayden Rampolla 9 19 Arlington 18:31.7 6:11
142 Ryan Hermann 9 20 Arlington 18:32.1 6:11
143 115 Holden Wozniak 10 35 Orchard Park 18:32.4 6:11
144 Alex Schlaefer 10 36 Manhasset 18:32.8 6:11
145 116 Andrew Cancilla 9 21 St. Joes 18:33.4 6:12
146 117 Aidan Foley 10 37 Ithaca 18:33.6 6:12
147 Joe Parisi 10 38 West Genesee 18:33.7 6:12
148 118 Wyatt Rogers 11 55 Central Square 18:34.0 6:12
149 119 Cooper Branch 8 2 Irondequoit 18:34.6 6:12
150 120 Tristan Badger 12 34 Rush-Henrietta 18:35.1 6:12
151 Isaiah Kostyal 12 35 Arlington 18:35.3 6:12
152 121 Mike Wolford 11 56 Lancaster 18:35.5 6:12
153 122 Alex White 11 57 Irondequoit 18:36.7 6:13
154 Jack Andrejko 9 22 Liverpool 18:36.8 6:13
155 123 Andrew Kasper 10 39 Orchard Park 18:37.3 6:13
156 124 Nick Barry 9 23 Ithaca 18:37.9 6:13
157 125 Matthew Sovik 10 40 Horseheads 18:38.0 6:13
158 126 Noah Kurz 12 36 Victor Central 18:38.2 6:13
159 127 Clayton Wallrich 10 41 Clarence 18:38.3 6:13
160 Chris Pellenz 12 37 West Genesee 18:39.0 6:13
161 Anas Nur 12 38 Hil. Davidson 18:39.8 6:14
162 128 Joe Glichowski 11 58 Clarence 18:40.1 6:14
163 Nick Adorante 11 59 Webster Thomas 18:40.2 6:14
164 129 Ben Mulvey 11 60 Penfield 18:40.4 6:14
165 130 Ben Raduns 9 24 Victor Central 18:40.5 6:14
166 Jonathan Howland 9 25 Liverpool 18:41.0 6:14
167 131 Quinn Nicholson 12 39 Corning 18:41.3 6:14
168 Quinn Campbell 11 61 Corning 18:41.8 6:14
169 Matt Russo 9 26 Liverpool 18:42.0 6:14
170 132 Matthew King 11 62 Stow-Munroe Falls-OH 18:42.4 6:15
171 133 Nick Maw 10 42 Central Square 18:42.5 6:15
172 Tommy Calabrese 11 63 Arlington 18:42.8 6:15
173 134 Jerry Breen 12 40 Rush-Henrietta 18:43.1 6:15
174 Enzo Destephano 12 41 Webster Thomas 18:43.6 6:15
175 135 Ben Stevens 10 43 Central Square 18:44.0 6:15
176 136 Tommy Sauer 9 27 Ithaca 18:44.9 6:15
177 Aidan O'Connor 10 44 Fairport 18:47.2 6:16
178 Ethan Tracey 12 42 Irondequoit 18:48.5 6:17
179 137 Michael Dever 12 43 Lakewood-OH 18:49.2 6:17
180 138 Ryan Lovell 12 44 Central Square 18:49.6 6:17
181 139 Parker Scully 11 64 Saratoga Springs 18:49.8 6:17
182 Matt Carey 10 45 Clarence 18:50.6 6:17
183 140 Nathan Messina 9 28 Orchard Park 18:50.8 6:17
184 141 Aidan Maddigan 11 65 Williamsville North 18:51.0 6:17
185 Matt Rebis 12 45 Corning 18:51.9 6:18
186 142 Hassaan Zainul 12 46 Horseheads 18:52.0 6:18
187 143 Calvin Dolatowski 12 47 Lakewood-OH 18:53.5 6:18
188 Justin Micillo 12 48 Churchville-Chili 18:54.5 6:19
189 144 Andrew Erdman 12 49 St. Joes 18:54.8 6:19
190 Dylan Thompson 12 50 Arlington 18:55.0 6:19
191 Thomas Blaney 11 66 Manhasset 18:55.4 6:19
192 145 Alex Ferraro 9 29 Kenmore West 18:56.8 6:19
193 Ryan Dick. 9 30 Churchville-Chili 18:57.3 6:20
194 Chris Phelps 12 51 Webster Thomas 18:58.0 6:20
195 Will Barret 10 46 Fairport 18:58.3 6:20
196 146 Alex Luc 11 67 Rush-Henrietta 18:58.4 6:20
197 Fletcher Wilson 9 31 Manhasset 18:59.8 6:20
198 147 Simon Sanders 9 32 Lakewood-OH 19:00.9 6:21
199 148 Jake Lis 10 47 Lancaster 19:01.0 6:21
200 149 Sam Auria 11 68 Lancaster 19:02.9 6:21
201 150 Carson Rehm 12 52 Lockport 19:05.5 6:22
202 Jacob Dence 12 53 Irondequoit 19:06.4 6:23
203 Anthony Calamita 11 69 Churchville-Chili 19:06.7 6:23
204 Brian Glantz 10 48 Arlington 19:06.9 6:23
205 Lucas Hall 9 33 Corning 19:07.2 6:23
206 Aidan Tierney 12 54 Ithaca 19:08.1 6:23
207 Adam Yeager 12 55 Irondequoit 19:08.7 6:23
208 151 Connor Lindsay 11 70 Webster Schroeder 19:08.8 6:23
209 152 Max Bryk 11 71 St. Marcellinus 19:09.5 6:24
210 Jacob Kuhlkin 12 56 Churchville-Chili 19:10.0 6:24
211 Hamilton Will 10 49 Irondequoit 19:10.6 6:24
212 Holden Pryll 9 34 Clarence 19:11.5 6:24
213 Jackson Buccheri 10 50 Arlington 19:12.1 6:25
214 153 Nicholas Hedrick 11 72 Stow-Munroe Falls-OH 19:12.4 6:25
215 154 Parker Winkky-Wade 9 35 Horseheads 19:12.6 6:25
216 Samuel Lyon 9 36 Churchville-Chili 19:12.8 6:25
217 Ty Friedrichsen 10 51 Corning 19:13.1 6:25
218 Gianno Mendard 9 37 Horseheads 19:13.7 6:25
219 155 Quinn Nguyen 12 57 Rush-Henrietta 19:14.4 6:25
220 Ethan Mai 11 73 Corning 19:14.5 6:25
221 Bryce Embling 12 58 Fairport 19:14.8 6:25
222 156 Jae Falbo 12 59 St. Joes 19:15.9 6:26
223 Tommy Van Houten 9 38 Horseheads 19:16.9 6:26
224 157 Zachary Howe 12 60 Lakewood-OH 19:17.1 6:26
225 158 Sam Saracina 9 39 Lakewood-OH 19:17.6 6:26
226 Ben Volpi 10 52 Central Square 19:18.2 6:27
227 Michael Lipari 9 40 Churchville-Chili 19:18.7 6:27
228 159 Nick Young 11 74 Williamsville North 19:19.1 6:27
229 Aidan Seaburg 11 75 Churchville-Chili 19:20.5 6:27
230 160 Maoto Shimato 11 76 Williamsville North 19:20.6 6:27
231 161 James Wagner 12 61 St. Joes 19:22.5 6:28
232 Andrew Finn 11 77 Webster Thomas 19:23.1 6:28
233 Matt Sherry 11 78 Clarence 19:23.5 6:28
234 Max Ervolina 10 53 Clarence 19:24.1 6:29
235 Aidan Clark 10 54 Fairport 19:24.3 6:29
236 Ryuki Yamasaki 10 55 Ithaca 19:24.4 6:29
237 Hunter McIlroy 12 62 West Genesee 19:25.1 6:29
238 Ben Deakin 11 79 Lancaster 19:25.1 6:29
239 162 Thomas McBride 12 63 Orchard Park 19:26.5 6:29
240 Connor Wilson 12 64 Churchville-Chili 19:26.8 6:29
241 163 Tyler Martino 9 41 St. Joes 19:27.2 6:30
242 164 Caleb Kasper 10 56 Orchard Park 19:27.3 6:30
243 Aiden Rabideau 10 57 Clarence 19:27.5 6:30
244 Dominic Fico 10 58 Liverpool 19:27.8 6:30
245 Max Andrus 9 42 Horseheads 19:28.7 6:30
246 Nate Lawrence 10 59 Lancaster 19:28.9 6:30
247 165 Adam Benjamin 12 65 Rush-Henrietta 19:31.3 6:31
248 Alex Kimbell 11 80 Horseheads 19:32.1 6:31
249 166 Michael Terranova 11 81 St. Joes 19:33.0 6:31
250 Dylan Stanet 11 82 Arlington 19:35.3 6:32
251 John Massengale 10 60 Horseheads 19:36.1 6:33
252 Zach Esch 11 83 Clarence 19:37.5 6:33
253 Joseph Roehmholdt 10 61 St. Joes 19:39.1 6:34
254 Matt Morgus 11 84 Lancaster 19:39.6 6:34
255 Nathan Micillo 9 43 Churchville-Chili 19:39.8 6:34
256 167 Tommy Faticone 12 66 Penfield 19:40.7 6:34
257 Samson McKinley 12 67 Ithaca 19:40.9 6:34
258 Joseph Otto 12 68 Churchville-Chili 19:41.2 6:34
259 168 John Decker 9 44 Victor Central 19:41.8 6:34
260 169 John Mahoney 10 62 Williamsville North 19:42.5 6:35
261 Fredrick Feyling 11 85 Horseheads 19:42.9 6:35
262 170 Joe Pizzi 11 86 Penfield 19:43.0 6:35
263 171 Chase Ripley 9 45 Elmira 19:43.1 6:35
264 Nikhil Lahiri 9 46 Corning 19:44.1 6:35
265 172 Nathan Maxwell 10 63 Victor Central 19:44.8 6:35
266 Ryan Englert 9 47 St. Joes 19:45.3 6:36
267 173 Josh Gill 11 87 Lockport 19:45.5 6:36
268 174 Nick Bober 12 69 Webster Schroeder 19:45.7 6:36
269 175 Arthur Von Bredow 10 64 Lockport 19:46.1 6:36
270 176 Colin Connolly 10 65 Lockport 19:46.5 6:36
271 177 Armondo Concessi 9 48 Williamsville North 19:48.7 6:37
272 Jakob Cotanch 10 66 Liverpool 19:50.2 6:37
273 Cameron Bernabei 9 49 Fairport 19:50.2 6:37
274 Logan Bauer 11 88 Churchville-Chili 19:50.9 6:37
275 Ethan Rivers 10 67 Churchville-Chili 19:52.0 6:38
276 178 Andrew Hildreth 9 50 Lockport 19:52.7 6:38
277 Kenny Trometer 10 68 Lancaster 19:53.4 6:38
278 Nejat Can 12 70 Corning 19:54.0 6:38
279 Nick Marchionda 9 51 Corning 19:54.0 6:38
280 Gabe Hoer 9 52 Victor Central 19:55.5 6:39
281 Nathaniel Dengler 9 53 Ithaca 19:57.5 6:40
282 Jonathan Clarke 9 54 Central Square 19:57.7 6:40
283 Ryan Gracie 12 71 St. Joes 19:57.7 6:40
284 Phalcon Luangviseth 11 89 Webster Thomas 19:58.0 6:40
285 179 Niko Panagopoulos 10 69 Kenmore West 19:58.3 6:40
286 Nick Ferri 9 55 Fairport 19:59.3 6:40
287 Mat Quinn 9 56 Clarence 20:00.4 6:41
288 Lucas Shelton 9 57 Clarence 20:01.0 6:41
289 Hung Tu 11 90 Arlington 20:02.4 6:41
290 Ed Haskins 10 70 Central Square 20:02.5 6:41
291 180 Nathan Starkey 9 58 Orchard Park 20:03.1 6:42
292 181 Alex Chamberlin 11 91 Williamsville North 20:06.2 6:43
293 Zach Thompson 9 59 Fairport 20:06.8 6:43
294 Evan Maher 10 71 Lancaster 20:06.8 6:43
295 Aidan Christian 11 92 Lancaster 20:10.6 6:44
296 Mark Westner 10 72 St. Joes 20:10.7 6:44
297 182 Anirudh Sharma 11 93 Webster Schroeder 20:12.1 6:44
298 Aidan Townsend 11 94 Churchville-Chili 20:12.6 6:45
299 Peter Herrmann 10 73 Liverpool 20:12.6 6:45
300 Calvin Niggli 9 60 Irondequoit 20:13.0 6:45
301 William Haller 11 95 Victor Central 20:13.3 6:45
302 Lucus Mussi 12 72 Liverpool 20:15.9 6:46
303 Adesh Tiwari 10 74 Corning 20:16.2 6:46
304 Luke Menges 8 3 Lockport 20:17.4 6:46
305 183 Zachary Stewart 9 61 Elmira 20:18.3 6:47
306 Evan Zhou 9 62 Horseheads 20:19.1 6:47
307 184 Phil Mruzek 12 73 McQuaid Jesuit 20:19.2 6:47
308 Nathan Gates 10 75 Liverpool 20:19.3 6:47
309 Nate Kankolenski 11 96 Clarence 20:21.3 6:48
310 Nathan Connors 9 63 Victor Central 20:22.3 6:48
311 Carter McEneany 11 97 Webster Thomas 20:22.5 6:48
312 John Buttarazzi 10 76 Fairport 20:23.4 6:48
313 Tranx Caubang 10 77 Lockport 20:25.5 6:49
314 Ben Loria 9 64 Fairport 20:26.7 6:49
315 185 Trevor Yendrzeski 11 98 McQuaid Jesuit 20:28.6 6:50
316 Jakob West 11 99 Horseheads 20:28.7 6:50
317 Christopher Olix 12 74 Churchville-Chili 20:29.3 6:50
318 Daniel Fogle 12 75 Lockport 20:31.8 6:51
319 Nathan Purvis 11100 Liverpool 20:32.5 6:51
320 Leo Brisson 9 65 Ithaca 20:33.0 6:51
321 186 Devin McEachern 11101 St. Marcellinus 20:33.5 6:52
322 Alexander Coble 9 66 Horseheads 20:33.6 6:52
323 187 Bryce Jensen 9 67 Elmira 20:34.0 6:52
324 Eric Cornell 11102 Lancaster 20:34.8 6:52
325 188 Tristan Vargo 9 68 Orchard Park 20:37.9 6:53
326 Ethan Moore 10 78 Lancaster 20:38.2 6:53
327 Griffin Mulrooney 10 79 Irondequoit 20:40.1 6:54
328 Saivamsi Adabala 9 69 Liverpool 20:42.8 6:55
329 189 Will Speyer 11103 Kenmore West 20:43.4 6:55
330 Grant Smith 10 80 St. Joes 20:43.5 6:55
331 Philipp Fadgyas 10 81 St. Joes 20:44.3 6:55
332 Jason Baycura 10 82 Liverpool 20:45.4 6:56
333 David Burke 9 70 Arlington 20:48.3 6:57
334 Nathan Henry 12 76 Churchville-Chili 20:49.2 6:57
335 Ryan Lopez 10 83 Clarence 20:50.4 6:57
336 Patrick Murphy 10 84 St. Joes 20:50.4 6:57
337 Cian McCollum 10 85 Irondequoit 20:52.1 6:58
338 190 Cameron Rhode 9 71 Elmira 20:54.1 6:59
339 Andrew Snowdy 10 86 Clarence 20:54.7 6:59
340 191 Angus Chase 11104 McQuaid Jesuit 20:55.1 6:59
341 192 Connor Phipps 11105 McQuaid Jesuit 20:56.1 6:59
342 Aiden Greishaber 9 72 Fairport 20:59.7 7:00
343 Sam Neyts 9 73 Fairport 21:01.6 7:01
344 Aleks Maksynyshyn 9 74 Liverpool 21:02.0 7:01
345 Zachary Roussie 9 75 Irondequoit 21:02.8 7:01
346 Jared Lestenkof 12 77 Orchard Park 21:03.6 7:02
347 Luc Eggers 11106 Rush-Henrietta 21:06.8 7:03
348 Alec Lukus 10 87 Irondequoit 21:08.8 7:03
349 193 Alex Oberkircher 10 88 Kenmore West 21:09.4 7:04
350 Sam Neiboer 11107 Churchville-Chili 21:09.7 7:04
351 Vincent Lasway 11108 St. Joes 21:10.7 7:04
352 Charlie Nash 10 89 Irondequoit 21:11.0 7:04
353 194 Adam Rizzo 10 90 Williamsville North 21:12.3 7:05
354 Lucas Desmond 12 78 Orchard Park 21:13.0 7:05
355 Ian Ruhland 9 76 Churchville-Chili 21:13.2 7:05
356 195 Justin Rogers 12 79 Webster Schroeder 21:14.0 7:05
357 196 Dave McGonagle 12 80 Kenmore West 21:14.2 7:05
358 Kyle Kline 11109 Churchville-Chili 21:14.9 7:05
359 Isaac Snider 11110 Arlington 21:17.5 7:06
360 Aaron Lawrence 9 77 Arlington 21:19.1 7:07
361 Eric Rouin 10 91 Lancaster 21:27.6 7:10
362 Colin Giess 11111 Victor Central 21:27.9 7:10
363 Evan Schaefer 9 78 Lancaster 21:28.8 7:10
364 Owen McNally 9 79 Fairport 21:28.8 7:10
365 John Rosettie 10 92 Corning 21:34.9 7:12
366 George Weidner 10 93 Victor Central 21:35.8 7:12
367 Jacob Landean 12 81 Churchville-Chili 21:37.6 7:13
368 197 Brandon Chu 12 82 St. Marcellinus 21:38.3 7:13
369 198 John Alexander 11112 Webster Schroeder 21:38.7 7:13
370 Trenton Wynn 11113 Penfield 21:39.0 7:13
371 199 Austin Stinner 9 80 Kenmore West 21:41.7 7:14
372 Payton Thompson 8 4 Lockport 21:42.5 7:15
373 Alex Hevey 12 83 Corning 21:43.2 7:15
374 200 Peter Dyson 11114 Webster Schroeder 21:44.6 7:15
375 Tristan Marion 9 81 Liverpool 21:44.7 7:15
376 Jared Allen 11115 Corning 21:52.0 7:18
377 Zachary Fellows 11116 Churchville-Chili 21:52.7 7:18
378 Daniel Dumont 9 82 Ithaca 21:52.8 7:18
379 Jacob Scoma 12 84 Penfield 21:56.1 7:19
380 Jake Appler 9 83 Liverpool 21:58.3 7:20
381 201 William McGonagle 10 94 Kenmore West 21:59.0 7:20
382 Dominick Harris 12 85 Kenmore West 22:00.2 7:21
383 Tyler Klingensmith 9 84 Clarence 22:02.0 7:21
384 Aaron Meister 10 95 Churchville-Chili 22:04.3 7:22
385 Christopher Stehlar 9 85 Orchard Park 22:04.4 7:22
386 Carson Wohlers 9 86 Churchville-Chili 22:04.7 7:22
387 Harry Lucas 11117 Webster Thomas 22:10.2 7:24
388 202 Kieran Sullivan 9 87 Elmira 22:10.6 7:24
389 Jacob Stevens 9 88 Lockport 22:11.2 7:24
390 Connor Finn 12 86 Webster Thomas 22:11.6 7:24
391 John Parrotta 10 96 Central Square 22:11.7 7:24
392 Matt Eanniello 10 97 Lancaster 22:12.3 7:25
393 Zachary Hoffman 12 87 Rush-Henrietta 22:13.8 7:25
394 Brennan Kumpon 10 98 Binghamton 22:13.8 7:25
395 Cain Palmer 11118 Irondequoit 22:20.5 7:27
396 Joseph Basciano 11119 Arlington 22:25.1 7:29
397 Anthony Viera 9 89 Arlington 22:32.3 7:31
398 Owen Thieme 10 99 Irondequoit 22:42.7 7:35
399 Seth Nary 12 88 Victor Central 22:42.8 7:35
400 Jacob Summerson 9 90 Victor Central 22:43.7 7:35
401 John Peresan 10100 Lancaster 22:44.8 7:35
402 Chris Schug 9 91 Liverpool 22:47.9 7:36
403 Matt Buchovecky 11120 Victor Central 23:15.6 7:46
404 Matthew Crangle 10101 St. Joes 23:18.5 7:47
405 Jason Bivona 11121 Victor Central 23:21.8 7:48
406 Abdullah Soliman 9 92 Williamsville North 23:31.9 7:51
407 203 Luke Tubbs 9 93 Elmira 23:36.6 7:53
408 204 Matt Schiffauer 12 89 McQuaid Jesuit 23:39.1 7:54
409 Thomas Schrader 10102 Lockport 23:39.6 7:54
410 Jack Warren 12 90 Rush-Henrietta 23:40.8 7:54
411 Tyler Hills 9 94 Elmira 23:41.7 7:54
412 Joseph Schmitz 12 91 Churchville-Chili 23:42.8 7:55
413 Ethan Davenport 9 95 Lancaster 23:45.0 7:55
414 Rowan Dodge 9 96 Ithaca 23:51.2 7:58
415 Braeden Shuster 9 97 Clarence 24:59.8 8:20
416 Jok Aleu 10103 St. Joes 25:15.2 8:26
417 205 Greyson Chu 11122 St. Marcellinus 25:30.0 8:30
418 Alexander Cymerman 11123 Orchard Park 25:35.5 8:32
419 Wayne Bellucci 9 98 Corning 25:42.7 8:35
420 Tim St. Amour 12 92 Lockport 26:42.7 8:55
421 Liam Wojciechowski 10104 Orchard Park 26:46.8 8:56
422 Noah Bader 9 99 Churchville-Chili 26:47.5 8:56
423 Russell Close 9 100 Kenmore West 27:10.6 9:04
424 Luke Fortner 11124 Fairport 27:13.3 9:05
425 Elijah Venning 9 101 Orchard Park 27:41.3 9:14
426 Will Kurz 10105 Victor Central 28:06.5 9:23
427 Lucas Friedrichsen 12 93 Corning 28:46.6 9:36
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 61 Arlington (16:56.3 84:41.3 0:52.1)
=============================================
1 1 Carter Somme 12 16:32.2
2 2 Daniel Nieto 11 16:33.3
3 8 Matthew Valckenaere 12 16:57.5
4 19 Thomas Giewont 11 17:14.0
5 31 Luke Williams 12 17:24.3
6 ( 41) Dylan McAdams 12 17:30.1
7 ( 50) William Grady 12 17:36.0
2. 69 Fairport (17:01.9 85:09.5 0:48.4)
=============================================
1 4 Brent Kissnger 11 16:37.8
2 6 Kaelen Ruder 9 16:54.5
3 10 Mason Kozody 11 17:03.6
4 14 Jon Ackles 12 17:07.4
5 35 Casey Ditzel 11 17:26.2
6 ( 94) Aiden Amadori 11 18:12.4
7 (102) Derek Watson 11 18:19.9
3. 109 Manhasset (17:13.7 86:08.2 0:34.9)
=============================================
1 9 Drew Miller 11 16:59.2
2 11 Henry Kolyer 9 17:06.5
3 12 Patrick Boyle 10 17:07.0
4 29 Michael Yarrington 10 17:21.4
5 48 Justin Louie 12 17:34.1
6 ( 59) Jack Boyle 12 17:42.9
7 ( 73) Timothy Fruhauf 10 17:50.5
4. 119 Churchville-Chili (17:16.0 86:19.9 0:16.9)
=============================================
1 16 Keegan Metcalfe 9 17:07.8
2 18 Nicholas Brown 12 17:09.2
3 23 Brandon Reusch 10 17:15.6
4 30 Jonathan Skuza 12 17:22.6
5 32 Logan Waldorfer 12 17:24.7
6 ( 38) Braden Alessi 12 17:28.9
7 ( 40) Aidan Healy 11 17:29.9
5. 129 Clarence (17:15.6 86:17.8 0:43.7)
=============================================
1 5 Walid Bibi 10 16:52.4
2 15 Nick Perry 11 17:07.6
3 24 Ryan Rajapakse 9 17:16.1
4 34 Keller Krupa 11 17:25.6
5 51 Josh Martin 12 17:36.1
6 (127) Clayton Wallrich 10 18:38.3
7 (128) Joe Glichowski 11 18:40.1
6. 133 Saratoga Springs (17:18.8 86:33.9 0:26.3)
=============================================
1 13 Christian Mercado 10 17:07.2
2 22 Mateo Inoa 11 17:14.8
3 25 Casey Navin 10 17:18.6
4 27 Troy Prehn 10 17:19.8
5 46 Josh Czech 10 17:33.5
6 (139) Parker Scully 11 18:49.8
7. 178 Liverpool (17:20.9 86:44.4 1:02.5)
=============================================
1 3 Carter Rodriguez 9 16:36.5
2 26 Kyle Portzeba 11 17:19.2
3 47 Miguel Gonzales 9 17:34.0
4 49 Eli Barbour 11 17:35.7
5 53 Ryan Fennelly 10 17:39.0
6 ( 54) Dawson Newbern 11 17:39.4
7 ( 81) Lenny Guenov 12 17:54.2
8. 207 Hil. Davidson (17:29.0 87:24.6 0:36.1)
=============================================
1 17 Carson Decarlo 11 17:08.7
2 37 Luke McWherter 11 17:28.6
3 44 Colin Taggart 12 17:31.1
4 45 Ray Chung 11 17:31.4
5 64 Andrew Schueler 12 17:44.8
6 ( 95) John Steitz 11 18:12.6
7 ( 96) Emmitt Hoying 11 18:14.9
9. 220 Corning (17:31.8 87:38.7 0:28.8)
=============================================
1 21 Robert Kesterson 10 17:14.4
2 28 Jared Gridley 11 17:20.7
3 55 Kyle Zaidel 9 17:40.1
4 56 Sam Dickerman 11 17:40.3
5 60 Gabe Sharkey 12 17:43.2
6 ( 91) Sean Powers 9 18:10.0
7 (131) Quinn Nicholson 12 18:41.3
10. 282 Webster Thomas (17:39.1 88:15.5 1:14.3)
=============================================
1 7 Connor Lazzaro 11 16:56.1
2 42 Mitchell Carpenter 11 17:30.5
3 58 John Colombo 12 17:40.9
4 83 Lucas Bechtold 12 17:57.6
5 92 Ben Mack 11 18:10.4
6 (100) Matt Shorkey 12 18:18.4
7 (105) Misha Broikou 11 18:24.2
11. 332 Irondequoit (17:48.5 89:02.3 1:11.4)
=============================================
1 20 Collin Clark 11 17:14.1
2 62 Coffey Jared 10 17:44.5
3 67 John Graham 11 17:47.4
4 74 Adam Ghraizi 11 17:50.8
5 109 Nick Leone 12 18:25.5
6 (119) Cooper Branch 8 18:34.6
7 (122) Alex White 11 18:36.7
12. 345 West Genesee (17:47.8 88:59.0 0:29.4)
=============================================
1 39 Ryan Allen 12 17:29.4
2 65 Nick Mulderig 9 17:45.5
3 78 Chris Cuttler 10 17:52.3
4 79 Jimmy Alberts 10 17:53.0
5 84 Luke Mullane 11 17:58.8
6 (110) Andy Guinto 10 18:27.6
7 (111) Zach Quinn 10 18:28.7
13. 358 Ithaca (17:52.1 89:20.5 1:05.9)
=============================================
1 36 Marco Van Wijt 10 17:27.7
2 43 Tommy Christen 11 17:30.9
3 80 Elijah Widercrantz 9 17:53.2
4 82 Shea Nolan 12 17:55.1
5 117 Aidan Foley 10 18:33.6
6 (124) Nick Barry 9 18:37.9
7 (136) Tommy Sauer 9 18:44.9
14. 369 Stow-Munroe Falls-OH (17:54.4 89:31.8 1:17.3)
=============================================
1 33 Zach Rude 9 17:25.1
2 66 Josh Blasko 11 17:46.9
3 68 Brandon Moore 12 17:48.2
4 70 Alex Virostek 10 17:49.2
5 132 Matthew King 11 18:42.4
6 (153) Nicholas Hedrick 11 19:12.4
15. 437 Penfield (18:04.4 90:21.7 0:55.9)
=============================================
1 63 Eric Hettel 12 17:44.5
2 69 Owen Verbree 11 17:48.4
3 77 Andy Frank 11 17:52.0
4 99 William Dehmler 11 18:16.4
5 129 Ben Mulvey 11 18:40.4
6 (167) Tommy Faticone 12 19:40.7
7 (170) Joe Pizzi 11 19:43.0
16. 456 Victor Central (18:08.8 90:43.9 1:03.6)
=============================================
1 52 Reed Lautenslager 10 17:36.9
2 61 Nathan Black 11 17:44.2
3 87 Jack Carlson 10 18:04.1
4 126 Noah Kurz 12 18:38.2
5 130 Ben Raduns 9 18:40.5
6 (168) John Decker 9 19:41.8
7 (172) Nathan Maxwell 10 19:44.8
17. 517 Horseheads (18:20.0 91:39.6 0:46.7)
=============================================
1 75 Joseph Smith 9 17:51.3
2 90 Jesse Johnson 12 18:08.4
3 113 Calum Houper 10 18:30.8
4 114 Jack Whitson 10 18:31.1
5 125 Matthew Sovik 10 18:38.0
6 (142) Hassaan Zainul 12 18:52.0
7 (154) Parker Winkky-Wade 9 19:12.6
18. 521 Lancaster (18:21.6 91:47.6 0:24.1)
=============================================
1 93 Malachi Steger 10 18:11.4
2 97 Elijah Kerner 11 18:15.3
3 98 Derek Walter 11 18:15.9
4 112 Steven Blatto 10 18:29.5
5 121 Mike Wolford 11 18:35.5
6 (148) Jake Lis 10 19:01.0
7 (149) Sam Auria 11 19:02.9
19. 534 Central Square (18:22.2 91:51.0 0:39.9)
=============================================
1 86 Blake Kiesinger 11 18:02.6
2 89 Andrew Martin 12 18:06.5
3 108 Quinn Ames 11 18:25.4
4 118 Wyatt Rogers 11 18:34.0
5 133 Nick Maw 10 18:42.5
6 (135) Ben Stevens 10 18:44.0
7 (138) Ryan Lovell 12 18:49.6
20. 570 Lakewood-OH (18:28.7 92:23.1 1:11.5)
=============================================
1 71 Tyler Hannah 11 17:49.4
2 72 Joseph Kelly 9 17:50.1
3 137 Michael Dever 12 18:49.2
4 143 Calvin Dolatowski 12 18:53.5
5 147 Simon Sanders 9 19:00.9
6 (157) Zachary Howe 12 19:17.1
7 (158) Sam Saracina 9 19:17.6
21. 586 St. Marcellinus (18:45.7 93:48.5 2:53.2)
=============================================
1 57 Chris Sankey 11 17:40.3
2 88 Conor Walsh 11 18:04.4
3 103 Ethan Wang 11 18:20.8
4 152 Max Bryk 11 19:09.5
5 186 Devin McEachern 11 20:33.5
6 (197) Brandon Chu 12 21:38.3
7 (205) Greyson Chu 11 25:30.0
22. 608 Rush-Henrietta (18:36.3 93:01.4 0:38.8)
=============================================
1 101 Jon Saysamone 11 18:19.6
2 107 Brian Hedding 11 18:25.2
3 120 Tristan Badger 12 18:35.1
4 134 Jerry Breen 12 18:43.1
5 146 Alex Luc 11 18:58.4
6 (155) Quinn Nguyen 12 19:14.4
7 (165) Adam Benjamin 12 19:31.3
23. 678 Lockport (18:58.6 94:52.6 1:54.4)
=============================================
1 76 Josh Ferraro 10 17:51.7
2 104 Kenny Currie 8 18:23.8
3 150 Carson Rehm 12 19:05.5
4 173 Josh Gill 11 19:45.5
5 175 Arthur Von Bredow 10 19:46.1
6 (176) Colin Connolly 10 19:46.5
7 (178) Andrew Hildreth 9 19:52.7
24. 683 St. Joes (18:54.3 94:31.2 0:57.9)
=============================================
1 106 Issac Gschwend 9 18:24.6
2 116 Andrew Cancilla 9 18:33.4
3 144 Andrew Erdman 12 18:54.8
4 156 Jae Falbo 12 19:15.9
5 161 James Wagner 12 19:22.5
6 (163) Tyler Martino 9 19:27.2
7 (166) Michael Terranova 11 19:33.0
25. 704 Orchard Park (18:58.9 94:54.3 0:54.9)
=============================================
1 115 Holden Wozniak 10 18:32.4
2 123 Andrew Kasper 10 18:37.3
3 140 Nathan Messina 9 18:50.8
4 162 Thomas McBride 12 19:26.5
5 164 Caleb Kasper 10 19:27.3
6 (180) Nathan Starkey 9 20:03.1
7 (188) Tristan Vargo 9 20:37.9
26. 806 Williamsville North (19:24.4 97:01.9 0:57.7)
=============================================
1 141 Aidan Maddigan 11 18:51.0
2 159 Nick Young 11 19:19.1
3 160 Maoto Shimato 11 19:20.6
4 169 John Mahoney 10 19:42.5
5 177 Armondo Concessi 9 19:48.7
6 (181) Alex Chamberlin 11 20:06.2
7 (194) Adam Rizzo 10 21:12.3
27. 816 Elmira (19:53.8 99:28.6 2:55.0)
=============================================
1 85 Robert Ostrander 10 17:59.1
2 171 Chase Ripley 9 19:43.1
3 183 Zachary Stewart 9 20:18.3
4 187 Bryce Jensen 9 20:34.0
5 190 Cameron Rhode 9 20:54.1
6 (202) Kieran Sullivan 9 22:10.6
7 (203) Luke Tubbs 9 23:36.6
28. 900 Webster Schroeder (20:23.9 101:59.3 2:29.9)
=============================================
1 151 Connor Lindsay 11 19:08.8
2 174 Nick Bober 12 19:45.7
3 182 Anirudh Sharma 11 20:12.1
4 195 Justin Rogers 12 21:14.0
5 198 John Alexander 11 21:38.7
6 (200) Peter Dyson 11 21:44.6
29. 902 Kenmore West (20:24.5 102:02.1 2:17.4)
=============================================
1 145 Alex Ferraro 9 18:56.8
2 179 Niko Panagopoulos 10 19:58.3
3 189 Will Speyer 11 20:43.4
4 193 Alex Oberkircher 10 21:09.4
5 196 Dave McGonagle 12 21:14.2
6 (199) Austin Stinner 9 21:41.7
7 (201) William McGonagle 10 21:59.0
30. 956 McQuaid Jesuit (21:15.7 106:18.1 3:19.9)
=============================================
1 184 Phil Mruzek 12 20:19.2
2 185 Trevor Yendrzeski 11 20:28.6
3 191 Angus Chase 11 20:55.1
4 192 Connor Phipps 11 20:56.1
5 204 Matt Schiffauer 12 23:39.1
Race 26 - Girls Varsity B (a J.V. race) for Large schools
--------------------------------------------------------------------------
GRADE MILE
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Gabby McArthy 9 1 Liverpool 19:58.6 6:40
2 2 Heather Lazzaro 9 2 Ithaca 20:04.3 6:42
3 3 Ana Gras 9 3 Ithaca 20:26.3 6:49
4 4 Natalie Lavello 9 4 Arlington 20:30.3 6:51
5 5 Kamryn Drach 12 1 Stow-Munroe Falls-OH 20:31.4 6:51
6 6 Elisabeth Brown 11 1 Webster Thomas 20:33.4 6:52
7 7 Natalie Buckhout 9 5 West Genesee 20:35.9 6:52
8 8 Rebecca Fastiggi 10 1 Arlington 20:35.9 6:52
9 9 Sarah Sedlock 11 2 Liverpool 20:39.2 6:54
10 10 Brianna Dresbach 12 2 Webster Thomas 20:43.5 6:55
11 11 Nisha Sweet 12 3 Ithaca 20:49.7 6:57
12 12 Kaitlynn Schmitz 9 6 Churchville-Chili 20:54.9 6:59
13 13 Caitlyn O'Brien 9 7 Stow-Munroe Falls-OH 20:58.9 7:00
14 14 Caitlyn Stair 12 4 Churchville-Chili 21:01.6 7:01
15 15 Anna Kenyon 12 5 Webster Thomas 21:02.0 7:01
16 16 Isabel Samels 10 2 Stow-Munroe Falls-OH 21:02.0 7:01
17 17 Grace Adams 11 3 Fairport 21:03.4 7:02
18 18 Abby Kuppinger 10 3 West Genesee 21:12.3 7:05
19 19 Mandy Grimm 10 4 Stow-Munroe Falls-OH 21:14.8 7:05
20 20 Jane Putnam 9 8 Ithaca 21:16.8 7:06
21 21 Lydia Keyes 9 9 Corning 21:20.4 7:07
22 22 Zoe Marschner 11 4 Ithaca 21:23.8 7:08
23 23 Abigail Kuhns 10 5 Stow-Munroe Falls-OH 21:24.1 7:08
24 24 Ananya Sahu 11 5 Arlington 21:27.7 7:10
25 25 Adelaide Tracey 12 6 Ithaca 21:31.2 7:11
26 26 Luise Hartmann 9 10 Ithaca 21:32.1 7:11
27 27 Zoe Lucyshyn 10 6 Churchville-Chili 21:39.7 7:14
28 28 Brier Amerlinck 7 1 Williamsville North 21:40.5 7:14
29 29 Katie Lovell 12 7 Webster Thomas 21:44.3 7:15
30 30 Carly Burgio 11 6 Williamsville North 21:45.4 7:16
31 31 Grace McCombs 10 7 Stow-Munroe Falls-OH 21:48.3 7:17
32 32 Tyler Feliciano 11 7 Arlington 21:49.5 7:17
33 33 Amelia Loop 9 11 Liverpool 21:51.0 7:17
34 Alison Kimbell 11 8 Horseheads 21:51.9 7:18
35 34 Allie Balawender 10 8 Williamsville North 21:59.7 7:20
36 35 Alyssa Valachovic 12 8 Webster Thomas 22:02.2 7:21
37 36 Madison Hedrick 9 12 Stow-Munroe Falls-OH 22:03.1 7:22
38 37 Lindsay Raes 11 9 Penfield 22:05.4 7:22
39 38 Emily Cerny 12 9 Williamsville North 22:05.7 7:22
40 39 Megan Richardson 12 10 Webster Thomas 22:11.4 7:24
41 40 Audrey Fountain 11 10 Webster Thomas 22:11.8 7:24
42 41 Lauren Purvis 9 13 Liverpool 22:14.2 7:25
43 42 Payton Yelle 11 11 Penfield 22:15.0 7:25
44 43 Rachel Rebis 10 9 Corning 22:15.8 7:26
45 44 Georgia Mowers 10 10 Victor Central 22:17.4 7:26
46 Therese Cites 10 11 Horseheads 22:18.3 7:27
47 Rachel Hill 11 12 Webster Thomas 22:18.8 7:27
48 45 Erika Dick. 11 13 Churchville-Chili 22:19.0 7:27
49 46 Gaby Melendez 10 12 Victor Central 22:23.6 7:28
50 47 Cecelia Allchin 12 11 Churchville-Chili 22:24.6 7:29
51 48 Julia Bettin 10 13 Hilton 22:25.0 7:29
52 49 Audrey Holden 11 14 Kenmore West 22:25.1 7:29
53 50 Abby Knab 11 15 Kenmore West 22:25.5 7:29
54 51 Alexandra Dittman 11 16 Hilton 22:27.7 7:30
55 Elsbeth O'Toole 9 14 Ithaca 22:30.4 7:31
56 52 Robinson Vicky 11 17 Lockport 22:36.8 7:33
57 53 Denice Cioara 11 18 Lockport 22:37.1 7:33
58 Melaina Bell 11 19 Ithaca 22:37.6 7:33
59 54 Natalie Stevenson 11 20 Churchville-Chili 22:39.5 7:34
60 55 Emily Olearczyk 10 14 Williamsville North 22:41.4 7:34
61 56 Natalie Huttar 9 15 West Genesee 22:41.8 7:34
62 57 Kyra Wensley 12 12 Penfield 22:45.0 7:35
63 58 Arianna Diaz 9 16 Kenmore West 22:46.2 7:36
64 Lauren Boisvert 12 13 Webster Thomas 22:46.2 7:36
65 59 Aubrey Trett 12 14 West Genesee 22:49.9 7:37
66 60 Cailyn Shapley 12 15 Fairport 22:51.3 7:38
67 61 Samantha Sotland 12 16 Arlington 22:57.6 7:40
68 62 Allison Finn 10 15 Williamsville North 23:01.4 7:41
69 63 Natalia Nucifore 9 17 Arlington 23:03.2 7:42
70 64 Bea Doran 12 17 Lakewood-OH 23:04.9 7:42
71 65 Isabella Lanasa 9 18 Churchville-Chili 23:04.9 7:42
72 Abigail Allchin 9 19 Churchville-Chili 23:08.7 7:43
73 66 Avery Rydelek 11 21 West Genesee 23:09.9 7:44
74 67 Elyse Sumarsono 10 16 Victor Central 23:12.3 7:45
75 Kaitlyn Cottrell 12 18 Webster Thomas 23:13.5 7:45
76 68 Kady Osborne 9 20 Liverpool 23:15.0 7:45
77 Elizabeth Ruhland 12 19 Churchville-Chili 23:15.5 7:46
78 69 Carolyn Pink 11 22 Fairport 23:16.2 7:46
79 70 Emma Cain 9 21 Lockport 23:16.4 7:46
80 71 Katy Spillsbury 9 22 Lakewood-OH 23:17.6 7:46
81 Kyleigh Penner 9 23 Churchville-Chili 23:18.0 7:46
82 Elise Schwarz-Sacca 10 17 Ithaca 23:19.2 7:47
83 Abbie Correll 10 18 Ithaca 23:20.8 7:47
84 Rachel Corwin 10 19 Churchville-Chili 23:22.8 7:48
85 72 Kristen Ackles 11 23 Fairport 23:25.0 7:49
86 73 Lily Holt 11 24 Hilton 23:26.0 7:49
87 74 Annika Playfair 12 20 Penfield 23:27.3 7:50
88 Alena Perkins 9 24 Churchville-Chili 23:33.1 7:52
89 75 Emily Perry 11 25 Lakewood-OH 23:34.6 7:52
90 76 Madeline Osovski 11 26 Penfield 23:35.3 7:52
91 Zoe Lin 10 20 Ithaca 23:38.1 7:53
92 77 Kendal Henning 9 25 Liverpool 23:39.0 7:53
93 78 Lauren Lefebvre 10 21 Williamsville North 23:42.0 7:54
94 79 Erin Tucker 11 27 Corning 23:43.2 7:55
95 80 Izabella Diegelman 10 22 Lockport 23:44.4 7:55
96 81 Sabrina Lee 10 23 Kenmore West 23:45.1 7:56
97 82 Allison Kallfelz 11 28 West Genesee 23:45.3 7:56
98 Sydney Donovan 10 24 Williamsville North 23:45.7 7:56
99 Lizzy Wisniewski 11 29 Webster Thomas 23:45.8 7:56
100 83 Taylor Matthews 10 25 Hilton 23:45.9 7:56
101 84 Quinn Robinson 10 26 Victor Central 23:46.9 7:56
102 85 Isabella Dombrowski 9 26 Lakewood-OH 23:48.0 7:56
103 Mia Camalleri 12 21 Orchard Park 23:50.4 7:57
104 86 Amanda Konieczny 10 27 Lancaster 23:54.3 7:59
105 Adriana Croce 9 27 Churchville-Chili 23:57.4 8:00
106 Elinor Kops 9 28 Ithaca 24:05.5 8:02
107 87 Megan Weldon 9 29 Victor Central 24:12.7 8:05
108 88 Jessica Pauly 12 22 Hilton 24:15.4 8:06
109 89 Grace Cook 12 23 Lancaster 24:19.4 8:07
110 90 Madelyn Beale 9 30 Corning 24:20.7 8:07
111 91 Kaitlyn Swartzmeyer 9 31 Kenmore West 24:20.7 8:07
112 92 Jodi Rowe 11 30 Penfield 24:22.3 8:08
113 93 Serena Washburn 12 24 Penfield 24:22.6 8:08
114 94 Helen Irwin 12 25 Lakewood-OH 24:26.0 8:09
115 Elena Cheung 11 31 Ithaca 24:26.8 8:09
116 95 Alexandria Naylor 9 32 Corning 24:28.0 8:10
117 96 Claudia Smistek 10 28 Lancaster 24:28.1 8:10
118 Nitya Chandra 9 33 Williamsville North 24:29.9 8:10
119 97 Joy Panicek 12 26 Corning 24:31.5 8:11
120 98 Phoebe Rigley 9 34 Liverpool 24:34.2 8:12
121 99 Trinity Bryant 12 27 Lakewood-OH 24:36.9 8:13
122 100 Joelianice Felician 12 28 Arlington 24:42.9 8:15
123 Amanda McVeigh 11 32 Webster Schroeder 24:45.5 8:16
124 101 McKenzie Huber 11 33 Lancaster 24:46.7 8:16
125 102 Artista Wolkiewicz 11 34 Lancaster 24:48.1 8:17
126 Tahje McDonald 10 29 Liverpool 24:48.2 8:17
127 103 Maggie Baker 12 29 Fairport 24:49.1 8:17
128 Emma Fritzen 10 30 Liverpool 24:50.0 8:17
129 Amanda Wisnowski 9 35 Liverpool 24:50.4 8:17
130 104 Summer Braithwaite 9 36 Victor Central 24:51.7 8:18
131 Leah Ward 9 37 Churchville-Chili 24:59.0 8:20
132 Ainsley Altfather 11 35 Penfield 25:06.4 8:23
133 105 Brooke Bivona 9 38 Victor Central 25:07.6 8:23
134 106 Jenna Romano 11 36 Kenmore West 25:07.8 8:23
135 107 Nellie Amering 10 31 Hilton 25:08.9 8:23
136 Julia Wehrle 12 30 Webster Schroeder 25:11.3 8:24
137 Sara Dognini 11 37 Webster Thomas 25:16.6 8:26
138 Haley Resch 12 31 Webster Thomas 25:21.3 8:28
139 Sameria Mbili 11 38 Williamsville North 25:25.3 8:29
140 Audrey Devault 11 39 Penfield 25:28.5 8:30
141 108 Lilly Vandenberg 12 32 Hilton 25:43.6 8:35
142 Sydney Flaitz 10 32 Victor Central 25:45.4 8:36
143 109 Jenna Gilbert 10 33 Lockport 25:45.9 8:36
144 Lilliana Rucci 12 33 Victor Central 25:46.3 8:36
145 Lillian Woodworth 10 34 Orchard Park 25:53.3 8:38
146 Skylar Bode 11 40 Hilton 26:01.3 8:41
147 110 Gabby Czech 10 35 Lancaster 26:05.1 8:42
148 Alejandra Rodriguez 11 41 Webster Thomas 26:12.4 8:45
149 111 Alexis Lima 12 34 Lancaster 26:12.4 8:45
150 Hannah Mahoney 9 39 Williamsville North 26:15.5 8:46
151 Kayla Bocianowski 12 35 Arlington 26:24.7 8:49
152 112 Kendra Heath 11 42 Corning 26:26.8 8:49
153 113 Autumn Lips 10 36 Lockport 26:32.0 8:51
154 Jocelyn Bocianowski 10 37 Arlington 26:32.8 8:51
155 Kelsey Purcell 10 38 Victor Central 26:34.5 8:52
156 Kaylen Mercado 12 36 Arlington 26:37.3 8:53
157 Arabella Doyen 10 39 Victor Central 26:46.9 8:56
158 Ijeoma Nwugwo 10 40 Victor Central 26:47.4 8:56
159 114 Zoe Battaglia 12 37 Kenmore West 27:05.0 9:02
160 115 Olivia Holz 9 40 Lockport 27:07.5 9:03
161 Veronica Fell 10 41 Williamsville North 27:12.7 9:05
162 Jocilyn Harrington 9 41 Lockport 27:23.1 9:08
163 Amber Menear 9 42 Hilton 27:23.7 9:08
164 Abby Speyer 9 43 Kenmore West 27:36.3 9:13
165 Natalie Merriman 12 38 Penfield 27:43.5 9:15
166 Margaret Bassney 12 39 Penfield 28:10.8 9:24
167 Rachel Wells 12 40 Penfield 28:18.1 9:27
168 Makenna Kropp 10 42 Lockport 28:22.3 9:28
169 Kendall Brock 9 44 Kenmore West 28:27.3 9:30
170 116 Marissa Doi 12 41 Lakewood-OH 28:34.3 9:32
171 Airiel Pearlman 12 42 Penfield 28:40.9 9:34
172 Cerena Crowl 10 43 Corning 28:42.6 9:35
173 Lauren Conrad 10 44 Lancaster 28:46.5 9:36
174 Alexis Lunn 12 43 Webster Schroeder 28:54.6 9:39
175 Mary Drumm 11 43 Arlington 30:09.7 10:04
176 Mary Dertinger 9 45 Victor Central 30:53.8 10:18
177 Elif Can 9 46 Corning 31:25.0 10:29
178 Rose Batario 12 44 Corning 34:22.0 11:28
179 Sasha Gore 9 47 Ithaca 35:42.6 11:55
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 58 Ithaca (20:48.2 104:00.9 1:19.5)
=============================================
1 2 Heather Lazzaro 9 20:04.3
2 3 Ana Gras 9 20:26.3
3 11 Nisha Sweet 12 20:49.7
4 20 Jane Putnam 9 21:16.8
5 22 Zoe Marschner 11 21:23.8
6 ( 25) Adelaide Tracey 12 21:31.2
7 ( 26) Luise Hartmann 9 21:32.1
2. 76 Stow-Munroe Falls-OH (21:02.3 105:11.2 0:52.7)
=============================================
1 5 Kamryn Drach 12 20:31.4
2 13 Caitlyn O'Brien 9 20:58.9
3 16 Isabel Samels 10 21:02.0
4 19 Mandy Grimm 10 21:14.8
5 23 Abigail Kuhns 10 21:24.1
6 ( 31) Grace McCombs 10 21:48.3
7 ( 36) Madison Hedrick 9 22:03.1
3. 95 Webster Thomas (21:13.1 106:05.4 1:28.8)
=============================================
1 6 Elisabeth Brown 11 20:33.4
2 10 Brianna Dresbach 12 20:43.5
3 15 Anna Kenyon 12 21:02.0
4 29 Katie Lovell 12 21:44.3
5 35 Alyssa Valachovic 12 22:02.2
6 ( 39) Megan Richardson 12 22:11.4
7 ( 40) Audrey Fountain 11 22:11.8
4. 129 Arlington (21:28.2 107:21.0 2:27.3)
=============================================
1 4 Natalie Lavello 9 20:30.3
2 8 Rebecca Fastiggi 10 20:35.9
3 24 Ananya Sahu 11 21:27.7
4 32 Tyler Feliciano 11 21:49.5
5 61 Samantha Sotland 12 22:57.6
6 ( 63) Natalia Nucifore 9 23:03.2
7 (100) Joelianice Feliciano 12 24:42.9
5. 145 Churchville-Chili (21:40.0 108:19.8 1:29.7)
=============================================
1 12 Kaitlynn Schmitz 9 20:54.9
2 14 Caitlyn Stair 12 21:01.6
3 27 Zoe Lucyshyn 10 21:39.7
4 45 Erika Dick. 11 22:19.0
5 47 Cecelia Allchin 12 22:24.6
6 ( 54) Natalie Stevenson 11 22:39.5
7 ( 65) Isabella Lanasa 9 23:04.9
6. 152 Liverpool (21:35.6 107:58.0 3:16.4)
=============================================
1 1 Gabby McArthy 9 19:58.6
2 9 Sarah Sedlock 11 20:39.2
3 33 Amelia Loop 9 21:51.0
4 41 Lauren Purvis 9 22:14.2
5 68 Kady Osborne 9 23:15.0
6 ( 77) Kendal Henning 9 23:39.0
7 ( 98) Phoebe Rigley 9 24:34.2
7. 185 Williamsville North (22:02.6 110:12.7 1:00.9)
=============================================
1 28 Brier Amerlinck 7 21:40.5
2 30 Carly Burgio 11 21:45.4
3 34 Allie Balawender 10 21:59.7
4 38 Emily Cerny 12 22:05.7
5 55 Emily Olearczyk 10 22:41.4
6 ( 62) Allison Finn 10 23:01.4
7 ( 78) Lauren Lefebvre 10 23:42.0
8. 206 West Genesee (22:06.0 110:29.8 2:34.0)
=============================================
1 7 Natalie Buckhout 9 20:35.9
2 18 Abby Kuppinger 10 21:12.3
3 56 Natalie Huttar 9 22:41.8
4 59 Aubrey Trett 12 22:49.9
5 66 Avery Rydelek 11 23:09.9
6 ( 82) Allison Kallfelz 11 23:45.3
9. 286 Penfield (22:49.6 114:08.0 1:29.9)
=============================================
1 37 Lindsay Raes 11 22:05.4
2 42 Payton Yelle 11 22:15.0
3 57 Kyra Wensley 12 22:45.0
4 74 Annika Playfair 12 23:27.3
5 76 Madeline Osovski 11 23:35.3
6 ( 92) Jodi Rowe 11 24:22.3
7 ( 93) Serena Washburn 12 24:22.6
10. 321 Fairport (23:05.0 115:25.0 3:45.7)
=============================================
1 17 Grace Adams 11 21:03.4
2 60 Cailyn Shapley 12 22:51.3
3 69 Carolyn Pink 11 23:16.2
4 72 Kristen Ackles 11 23:25.0
5 103 Maggie Baker 12 24:49.1
11. 328 Victor Central (23:10.6 115:52.9 1:55.3)
=============================================
1 44 Georgia Mowers 10 22:17.4
2 46 Gaby Melendez 10 22:23.6
3 67 Elyse Sumarsono 10 23:12.3
4 84 Quinn Robinson 10 23:46.9
5 87 Megan Weldon 9 24:12.7
6 (104) Summer Braithwaite 9 24:51.7
7 (105) Brooke Bivona 9 25:07.6
12. 328 Corning (23:13.7 116:08.1 3:07.6)
=============================================
1 21 Lydia Keyes 9 21:20.4
2 43 Rachel Rebis 10 22:15.8
3 79 Erin Tucker 11 23:43.2
4 90 Madelyn Beale 9 24:20.7
5 95 Alexandria Naylor 9 24:28.0
6 ( 97) Joy Panicek 12 24:31.5
7 (112) Kendra Heath 11 26:26.8
13. 329 Kenmore West (23:08.6 115:42.6 1:55.6)
=============================================
1 49 Audrey Holden 11 22:25.1
2 50 Abby Knab 11 22:25.5
3 58 Arianna Diaz 9 22:46.2
4 81 Sabrina Lee 10 23:45.1
5 91 Kaitlyn Swartzmeyer 9 24:20.7
6 (106) Jenna Romano 11 25:07.8
7 (114) Zoe Battaglia 12 27:05.0
14. 343 Hilton (23:16.0 116:20.0 1:50.4)
=============================================
1 48 Julia Bettin 10 22:25.0
2 51 Alexandra Dittman 11 22:27.7
3 73 Lily Holt 11 23:26.0
4 83 Taylor Matthews 10 23:45.9
5 88 Jessica Pauly 12 24:15.4
6 (107) Nellie Amering 10 25:08.9
7 (108) Lilly Vandenberg 12 25:43.6
15. 364 Lockport (23:36.2 118:00.6 3:09.1)
=============================================
1 52 Robinson Vicky 11 22:36.8
2 53 Denice Cioara 11 22:37.1
3 70 Emma Cain 9 23:16.4
4 80 Izabella Diegelman 10 23:44.4
5 109 Jenna Gilbert 10 25:45.9
6 (113) Autumn Lips 10 26:32.0
7 (115) Olivia Holz 9 27:07.5
16. 389 Lakewood-OH (23:38.3 118:11.1 1:21.1)
=============================================
1 64 Bea Doran 12 23:04.9
2 71 Katy Spillsbury 9 23:17.6
3 75 Emily Perry 11 23:34.6
4 85 Isabella Dombrowski 9 23:48.0
5 94 Helen Irwin 12 24:26.0
6 ( 99) Trinity Bryant 12 24:36.9
7 (116) Marissa Doi 12 28:34.3
17. 474 Lancaster (24:27.4 122:16.6 0:53.8)
=============================================
1 86 Amanda Konieczny 10 23:54.3
2 89 Grace Cook 12 24:19.4
3 96 Claudia Smistek 10 24:28.1
4 101 McKenzie Huber 11 24:46.7
5 102 Artista Wolkiewicz 11 24:48.1
6 (110) Gabby Czech 10 26:05.1
7 (111) Alexis Lima 12 26:12.4
Like·Comment·Share·E-mail·66279 views
History for McQuaid XC Invitational
Show 8 more
Hashtags#mcquaid-invitational
|